مهاجرت

مهاجرت به استرالیا | راهنمای مهاجرت به استرالیا 2022

ما در این مطلب قصد داریم تا شما را با جزئیات جدید و شرایط مهاجرت به استرالیا آشنا کرده، انواع آن را به شما معرفی کنیم و با بررسی مواردی همچون هزینه مهاجرت استرالیا و قوانین هر یک از آنها، به شما در انتخاب بهترین گزینه مهاجرت به استرالیا کمک کنیم.

وقتی که حرف از خدمات مهاجرت به استرالیا می شود، باید به این موضوع توجه داشته باشید که مهاجرت به معنای نقل مکان دائمی و یا بلند مدت به کشور محبوب قاره اقیانوسیه یعنی استرالیا است و نباید موضوع سفر توریستی و ویزای توریستی این کشور را در این مبحث وارد کنیم.

مهاجرت به استرالیا

استرالیا یک کشور پادشاهی و البته مشترک المنافع واقع در منطقه اقیانوسیه است که از قاره استرالیا، جزیره تاسمانی و چندین جزیره کوچک تر مثل گینه نو تشکیل شده است. استرالیا ششمین کشور بزرگ دنیا است و قریب به 26 میلیون جمعیت دارد.

منطقه ساحل شرقی یعنی کانبرا پایتخت این کشور محسوب شده و سیدنی بزرگترین شهر استرالیا به شمار می رود، این در حالی است که سایر شهرهای ملبورن، بریزبن، پرث و ادلاید دیگر شهرها و محدوده های بزرگ این کشور پیشرفته محسوب می شوند.

کشور استرالیا بین دو اقیانوس آرام و هند قرار گرفته و نزدیک ترین کشورها به آن از سمت شرق نیوزلند و از سمت شمال گینه نو است. لازم به ذکر است که بیشتر مرکز استرالیا را کویر فراگرفته و اکثر جمعیت ساکن استرالیا در بخش های ساحلی زندگی می کنند.

وقتی که به عنوان یک ایرانی تصمیم می گیرید تا از میان تمام مقاصد مهاجرتی و کشورهای در دسترس در دنیا، مهاجرت به کشور استرالیا را انتخاب کنید، باید به این نکته توجه داشته باشید که به دلیل تلاش های فراوان افراد زیادی از سراسر دنیا برای ورود غیرقانونی از مسیر دریایی به این کشور، تمهیدات بسیار سخت گیرانه و ویژه ای برای جلوگیری از خیل پناهندگان و افراد غیرقانونی به استرالیا در نظر گرفته شده و تنها استفاده از روش های متداول و قانونی مهاجرت کشور استرالیا به شما پیشنهاد می شود.

یک متقاضی مهاجرت به استرالیا باید به خوبی در مورد شرایط و جزئیات مهاجرت تحقیق کرده و بنابر نوع مهاجرت و هدف خود، تمامی مدارک مورد نیاز این کار را فراهم نماید.

در واقع، شما نمی توانید به طور مثال با هدف گشت و گذار و دریافت ویزای توریستی استرالیا به خاک این کشور قدم بگذارید و از آنجا مشغول به کاری تمام وقت شده و ویزای خود را تبدیل کرده و یا تمدید کنید، چون به طور حتم با شما برخورد شدید شده و برای چندین سال متوالی از کشور استرالیا دیپورت خواهید شد.

پس باید به طور دقیق در مورد طرح های مهاجرت کشور استرالیا تحقیق کرده و مناسب ترین گزینه را برای خود انتخاب کنید و با آماده سازی و ترجمه مدارک، رزرو وقت سفارت و درخواست ویزای مورد نظر خود، شرایط مهاجرت به کشور استرالیا را برای خود و اعضای خانواده فراهم نمایید.

شرایط مهاجرت به استرالیا

در مبحث راهنمای مهاجرت استرالیا،گزینه های اصلی و در دسترس مهاجرت به این کشور شامل مواردی از جمله روش تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و کارآفرینی، اسپانسرشیپ خانوادگی و پناهندگی می شود.

البته گزینه های متنوعی از جمله ویزای کار و تعطیلات نیز برای جوانان کشورهای مختلفی در دنیا در نظر گرفته شده است، اما متقاضیان ایرانی امکان استفاده از این گزینه را نداشته و تنها باید از طریق روش هایی که در ادامه به آنها اشاره می کنیم برای مهاجرت به کشور استرالیا اقدام نمایند.

مهاجرت تحصیلی به استرالیا

همان طور که در مطلب سیستم ویزای دانشجویی استرالیا به این موضوع اشاره کردیم، برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا شما نیاز به نامه پذیرش و ویزای تحصیلی این کشور دارید. ولی قبل از ارائه جزئیات این مدارک باید به این موضوع توجه کنید که تحصیل در کشور استرالیا همانند مقاصدی نظیر آلمان، فرانسه و یا ترکیه کم هزینه نبوده و در کنار کشورهای آمریکا و انگلیس، جزو کشورهای گران تحصیلی دنیا به شمار می رود.

در واقع می توان این طور گفت که دانشگاه های استرالیا از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و هر ساله رنکینگ بالایی را در میان دانشگاه های سراسر دنیا به خود اختصاص می دهند، ولی ورود به آنها مستلزم داشتن شرایط تمکن مالی بالا، نمره زبان ایده آل، نداشتن شرط سنی و گپ تحصیلی غیرمعمول و نمرات و رزومه تحصیلی قابل قبول است.

به عنوان یک متقاضی ادامه تحصیل و مهاجرت استرالیا، شما باید اول دانشگاه خود را انتخاب کرده و با مراجعه به وب سایت دانشگاه، از شرایط پذیرش باخبر شوید. سپس باید تمامی مدارک مورد نیاز از جمله ترجمه مدارک و سوابق تحصیلی، مدرک زبان، رسید پرداخت ادمیشن فی، مدارک هویتی، توصیه نامه، انگیزه نامه، رزومه تحصیلی و موارد این چنینی را برای دپارتمان پذیرش دانشگاه ارسال کنید.

در صورتی که دانشگاه استرالیایی با شرایط فعلی شما برای تحصیل در استرالیا موافق باشد، ایمیلی حاوی نامه پذیرش دانشگاه برای شما ارسال می کند که معمولاً دارای 6 ماه اعتبار است. ممکن است بنابر قوانین دانشگاه، ملزم به پرداخت بخش و یا کل شهریه ترم اول دانشگاه قبل از اقدام برای ویزای تحصیلی شوید.

انجام این کار موجب دریافت کد تائیدیه ثبت نام و یا COE از طرف دانشگاه می شود، اکنون زمان آن فرارسیده تا به مرحله بعدی مهاجرت به کشور استرالیا یعنی درخواست ویزای تحصیلی از کنسولگری این کشور قدم بگذارید.

شما باید با مراجعه به سایت اداره مهاجرت و شهروندی استرالیا، یک حساب کاربری آنلاین ImmiAccount باز کرده و با ارائه اطلاعات شخصی، مقدمات کار برای درخواست ویزا را شروع کنید.

به طور معمول، مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای تحصیلی ساب کلاس 500 استرالیا شامل موارد زیر می شود:

 • اصل و کپی ترجمه شده پاسپورت
 • ترجمه سایر مدارک هویتی
 • تائیدیه ثبت نام دانشگاه COE
 • نامه پذیرش تحصیلی
 • ترجمه آخرین مدارک تحصیلی
 • ترجمه مدارک و سوابق شغلی مرتبط از جمله سوابق بیمه
 • ترجمه مدارک ازدواج (در صورت تاهل)
 • نامه تمکن مالی بانکی
 • مدرک زبان معتبر
 • بیمه دانشجویی بین المللی
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • گواهی پزشکی
 • دو قطعه عکس رنگی جدید
 • فرم درخواست ویزا تکمیل و امضا شده
 • رسید پرداخت هزینه ویزای تحصیلی

شما باید تمامی مدارک لازم را آماده و در حساب کاربری خود آپلود نمایید. در نهایت با پرداخت آنلاین هزینه 630 دلاری استرالیا، امکان ارسال درخواست ویزا به کنسولگری این کشور برای شما وجود داشته و در بازه زمانی یک تا دو ماهه، به درخواست شما پاسخ داده می شود.

ویزای تحصیلی استرالیا از نوع ویزای بلند مدت بوده و تا زمان پایان دوره تحصیل در دانشگاه این کشور قابل تمدید است. از این رو شما این امکان را دارید تا از طریق ویزای تحصیلی، مهاجرت به کشور استرالیا را تجربه کرده و از مجوز کار دانشجویی و کارت اقامت این کشور برخوردار شوید.

در نهایت با پایان زمان تحصیل و فارغ التحصیلی از دانشگاه، امکان درخواست مجوز کار آزاد و تمام وقت در این کشور برای شما وجود داشته و می توانید برای نوع ویزای کار استرالیا و اقامت دائمی در این کشور درخواست دهید.

مهاجرت کاری به استرالیا

اما خیلی از متقاضیان مهاجرت، به دلیل داشتن سن و یا گپ تحصیلی بالا و یا حتی نداشتن بودجه کافی برای پرداخت شهریه سالانه دانشگاه، امکان استفاده از گزینه تحصیلی را نداشته و ترجیح می دهند تا برحسب مهارت و موقعیت شغلی خود، برای مهاجرت کاری به این کشور اقدام کنند.

اگر مایل به مهاجرت به کشور استرالیا از طریق روش کسب و کار و زندگی دائمی در این کشور هستید، باید برای ویزای 189 استرالیا اقدام کنید. این ویزا برخلاف بسیاری از کشورهای دنیا نیازی به حمایت مالی و اسپانسرشیپ کارفرما نداشته و به چندین فاکتور اصلی مهارت شغلی، مدرک تحصیلی، سن متقاضی و مهارت زبان فرد متکی است.

در واقع، می توان این طور گفت که ویزای کار 189 استرالیا بر پایه یک سیستم امتیازبندی تشکیل شده و به متقاضیانی که حداقل امتیاز 65 را در این برنامه کسب کنند، امکان ورود و شرکت در قرعه کشی را می دهد.

الزامات اصلی این برنامه برای مهاجرت شامل موارد زیر می شود:

 • سن فرد در هنگام دریافت دعوت نامه باید زیر 45 سال باشد
 • مهارت کاری متقاضی باید با رشته و مدرک تحصیلی مرتبط بوده و در فهرست مشاغل مورد نیاز استرالیا قرار داشته باشد
 • سوابق شغلی وی باید مثبت و قابل ارزیابی در استرالیا باشد
 • مدرک زبان متقاضی باید دارای حداقل نمره 7 آیلتس باشد
 • از گواهی سلامت و عدم سوءپیشینه برای خود و اعضای خانواده برخوردار باشد
 • دارای هیچ نوع سابقه ریجکتی ویزای استرالیا نباشد

وجود مواردی از جمله تمکن مالی، تاهل متقاضی، داشتن سابقه کار و یا سابقه تحصیل در استرالیا و فاکتورهای این چنینی در میزان امتیاز کسب شده توسط فرد تاثیرگذار بوده و شانس فرد را برای دریافت دعوت نامه و مهاجرت به استرالیا بالا می برد.

به طور معمول، روش مهاجرت کاری به استرالیا و دریافت کارت اقامت این کشور پروسه ای زمان بر و طولانی بوده و بین 12 الی 18 ماه زمان می برد. ویزای 189 استرالیا به صورت دیجیتالی بوده و به متقاضی اجازه همراهی همسر و فرزندان زیر 18 سال را در کشور استرالیا می دهد.

با توجه به وجود جزئیات بسیار زیاد در مورد نحوه درخواست و اقدام برای ویزای 189 و مهاجرت به استرالیا، توصیه می کنیم که حتماً از مشاوره تخصصی کارشناسان گروه شرکت های نیلگام در این زمینه استفاده کنید.

مهاجرت سرمایه گذاری و کارآفرینی به استرالیا

در مبحث راهنمای مهاجرت به استرالیا، نوبت به روش سرمایه گذاری و کارآفرینی در این کشور می رسد که به ویزای 188 استرالیا شهرت دارد. ویزای 188 استرالیا مناسب متقاضیانی است که دارای سابقه مالکیت و مدیریت یک کسب و کار در 4 سال اخیر بوده و از توانایی لازم برای راه اندازی و مدیریت یک کسب و کار جدید در کشور استرالیا برخوردار هستند.

اگر جزو متقاضیان مهاجرت به کشور استرالیا از طریق روش کارافرینی و سرمایه گذاری هستید، باید به این نکته توجه داشته باشید که اعتبار اولیه ویزای 188 پنج ساله بوده و امکان تمدید 2 ساله برای آن وجود دارد.

در حال حاضر شرایط کلی ویزای 188 استرالیا شامل موارد زیر می شود:

 • دارای میانگین سنی 18 تا حداکثر 55 سال باشید
 • از یکی از استان های این کشور دعوت نامه دریافت کرده باشید
 • دارای سابقه مدیریتی قابل ارزیابی در این کشور باشید
 • از حداقل سرمایه 1.250.000 هزار دلاری استرالیا بهره مند باشید
 • امکان کسب حداقل 65 امتیاز را داشته باشید

فاکتورهای امتیازدهی این برنامه مهاجرت به کشور استرالیا با ویزای 189 متفاوت بوده و شامل فاکتورهایی نظیر مدرک تحصیلی، سن، میزان سرمایه، میزان گردش مالی، سابقه مدیریتی، سابقه سرمایه گذاری، نمره زبان، سابقه تجارت و صادرات کالا، اختراع و ابتکار عمل می شود.

این نوع از مهاجرت به کشور استرالیا به نسبت سایر برنامه های معرفی شده پیچیده تر و پرهزینه تر بوده و تنها به افراد دارای شرایط مدیریتی و مالی مناسب پیشنهاد می شود. با توجه به وجود جزئیات فراوان در رابطه با نحوه درخواست ویزا و فاکتورهای امتیازبندی، توصیه می کنیم که از مشاوره تخصصی در این زمینه استفاده کنید.

مهاجرت خانوادگی به استرالیا

در نهایت نوبت به برنامه مهاجرت خانوادگی به استرالیا می رسد. در صورتی که قصد ازدواج با فردی استرالیایی داشته باشید و یا دارای عضو خانواده و یا فرزند مقیم دائم استرالیا باشید، می توانید از طرح اسپانسرشیپ مهاجرت استرالیا استفاده کنید.

در واقع فرد دارای اقامت دائم کشور استرالیا این امکان را دارد تا تعهد حمایت مالی از شما را در چند سال اول حضور در استرالیا بدهد و با ارسال دعوتنامه برای شما، مسیر درخواست ویزای استرالیا و اقامت در این کشور را برای شما هموار سازد.

اگر برای مثال فرزند شما برای چندین سال در دانشگاه های استرالیا تحصیل کرده و کارت اقامت دائم استرالیا را دریافت کرده باشد، می تواند برای خانواده درجه اول خود از جمله پدر و مادر دعوت نامه ارسال کند.البته داشتن کار ثابت و توانایی مالی کافی در کشور استرالیا اهمیت فراوانی داشته و در موفقیت پرونده خانوادگی تاثیر بسزایی دارد.

برنامه مهاجرت خانوادگی به استرالیا در دسته های مختلف ویزا از جمله ویزای فرزند ساب کلاس 101، 802، 445، ویزای والدین ساب کلاس 103، 870، 804 و 143، و ویزای همسر ساب کلاس 801 و 820، ویزای ساب کلاس 309، 100 و ویزای نامزدی ساب کلاس 300 تقسیم بندی می شود.

در صورتی که فرد دارای یکی از انواع ویزای موقت استرالیا باشد نمی تواند برای اسپانسرشیپ و مهاجرت خانوادگی استرالیا اقدام کند و این برنامه تنها مختص افراد دارای اقامت دائم و یا حق شهروندی استرالیا طراحی شده است.

هزینه مهاجرت به استرالیا

بنابر آخرین آمار وب سایت اداره مهاجرت و شهروندی کشور استرالیا، هزینه مهاجرت به استرالیا برحسب برنامه مهاجرتی متغیر بوده و شامل هزینه درخواست ویزا، تمدید ویزا و یا کارت اقامت این کشور می شود.

در حال حاضرهزینه ویزای تحصیلی استرالیا 630 دلار است که یک هزینه درخواست ادمیشن فی دانشگاه (بین 150 تا 200 دلار استرالیا) به آن اضافه می شود. البته اینها هزینه اولیه بوده و باید بودجه جداگانه ای برای هزینه های جانبی دانشگاه، هزینه زندگی دانشجویی، هزینه بیمه تحصیلی و شهریه دانشگاه و خوابگاه در نظر گرفت.

اگر تمایل به استفاده از طرح مهاجرت کاری و ویزای 189 استرالیا داشته باشید، هزینه های دولتی تعیین شده برای شما شامل موارد زیر می شود:

 • متقاضی اصلی: 4.045 دلار استرالیا
 • همسر: 2020 دلار
 • فرزند زیر 18 سال: 1015 دلار
 • فرزند بالای 18 سال: 2020 دلار

در صورتی که هر یک از متقاضیان همراه دارای حداقل نمره و مهارت زبان مورد نیاز این طرح نباشند، ملزم به پرداخت هزینه بیشتر معادل 4885 دلار استرالیا خواهند بود.

اما اگر تمایل به مهاجرت به کشور استرالیا از طریق ویزای 188 را داشته باشید، هزینه درخواست ویزا و اقامت شما معادل 6085 دلار استرالیا خواهد بود. این در حالی است که هزینه متقاضی همراه بالای 18 سال 3045 و برای فرد همراه زیر 18 سال 1520 دلار دریافت خواهد شد.

البته برای ویزای کارآفرینی و یا اسپانسرشیپ خانوادگی، موارد مجزایی نظیر سرمایه، گردش مالی و تمکن مالی فرد در کشور مقصد مطرح بوده که می توانید با مراجعه به صفحات اختصاصی این مطالب در وب سایت نیلگام از تمامی آنها باخبر شوید.

راحت ترین راه مهاجرت به استرالیا

اگر بخواهیم در پایان مطلب راهنمای مهاجرت به کشور استرالیا در مورد راحت ترین راه مهاجرت به این کشور زیبا تصمیم گیری کنیم، برخلاف فکر و ایده بسیاری از افراد دنیا که تصور می کنند روش پناهندگی و مهاجرت غیرقانونی راحت ترین روش برای زندگی و اقامت در استرالیا است، باید به شما بگوییم که این روش بسیار سخت و پرتنش بوده و با داشتن ریسک فراوان ارجاع به کشور مبدا، درصد موفقیت بسیار کم و شرایط بسیار طاقت فرسایی دارد.

در حال حاضر، در صورتی که از دارایی و توان مالی مناسبی برخوردار باشید، روش مهاجرت تحصیلی و مهاجرت خانوادگی از طریق دعوت نامه اقوام، بهترین و راحت ترین راه مهاجرت به کشور استرالیا محسوب می شوند.

البته روش های ویزای کار و یا کارآفرینی استرالیا نیز شرایط و مزایای بسیار ویژه ای را برای فرد به همراه دارند، اما روند کاری زمان بر و پر هزینه ای را برای متقاضی در پی خواهند داشت.

اگر کشور استرالیا مقصد نهایی شما برای مهاجرت است، پیشنهاد می کنیم که به خوبی در مورد تمامی روش های موجود مهاجرت به این کشور پیشرفته تحقیق کنید و در صورت تمایل از مشاوره و خدمات تخصصی گروه شرکت های نیلگام در این راه استفاده نمایید.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

v

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *