مهاجرت

خبر مهم: کانادا 1,200,000 مهاجر می پذیرد

طرح‌های جدید کشور کانادا در راستای بهبود اقتصادی از طریق پذیرش مهاجران تازه ‌وارد

 

پیرو اطلاعیه‌ای که اخیرا توسط اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا به نقل از «مارکو مندیچینو» وزیر مهاجرت، پناهندگی و شهروندی این کشور، به صورت رسمی صادر شده است نشان از آن دارد که طرح جدید دولت در خصوص طبقه‌بندی انواع مهاجرت برای سال‌های 2021 الی 2023 با افزایش مسئولانه میزان مهاجرت به این کشور در راستای کمک به بهبود وضعیت اقتصادی کانادا ناشی از  شیوع کوید-19، بسترسازی برای رشد آینده و ایجاد شغل برای کانادایی­ های طبقۀ متوسط خواهد بود.

 

در ادامه این اطلاعیه همچنین آمده است که این همه‌گیری، نقش مهاجرین را در تندرستی جامعۀ ما و در تمام بخش­های اقتصادی برجسته کرده است. نظام سلامت و درمان ما برای حفظ سلامتی و تندرستی کانادایی­ ها وابسته به مهاجرین است. صنایع ما، نظیر فناوری اطلاعات و کشاورزان و تولیدکنندگان ما نیز برای حفظ زنجیره تأمین، توسعه کسب و کار و به نوبۀ خود اشتغال‌زایی برای کانادایی ­ها وابسته به استعداد تازه واردین به کاناداست.

 

در نهایت گرچه ادارۀ مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا در طول مدت مبارزه با ویروس کرونا به پذیرش و بررسی تقاضاهای شهروندی ادامه داد اما باید به این نکته نیز توجه داشت که محدودیت­ های جهانی سفر منجر به کاهش میزان پذیرش ­ها در چندین ماه اخیر شده است.

طرح طبقه بندی 2021 الی 2023 بر آن است تا سقف حدوداً 1% از جمعیت کانادا را افراد مهاجر و تازه‌وارد به صورت نیروی کار تشکیل دهند که این میزان شامل تعداد 401 هزار شهروند دائم در سال 2021، تعداد 411 هزار شهروند دائم در سال 2022 و تعداد 421 هزار شهروند دائم در سال 2023 می­شود و هدف از آن جبران کمبود نیروی کار به دلایلی همچون شیوع ویروس کرونا و البته کسب اطمینان از تأمین نیازهای کانادا برای پر کردن جای خالی نیروی کار و همچنین حفظ موقعیت در عرصه رقابتی جهانی است.

 

لازم به ذکر است که دولت کانادا بنا بر این داشت تا 351 هزار نفر را در سال 2021 و 361 هزار نفر را در سال 2020 به صورت مهاجر پذیرش کند که با شیوع ویرس کرونا تمام این طرح‌ها شامل تغییرات شد.

 

کانادا آخرین بار در سال 1913 پذیرای بیش از 400 هزار مهاجر در سال بود که 401 هزار تازه وارد را پذیرفت و دیگر هرگز به این رقم نزدیک نشده است. خبر خوب اینکه هدف اداره مهاجرت کانادا از برنامه  مهاجرت 2021-2023 تخصیص بیش از 60 درصد از مهاجران به برنامه های زیر مجموعه  کلاس اقتصادی ، از جمله Express Entry و برنامه نامزدهای استانی است.

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و رزرو وقت مشاوره اقامت دائم کانادا کلیک کنید.

 

منبع خبر:

سایت اداره مهاجرت کانادا

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *