ویزا

معرفی بهترین بانک های ترکیه و شرایط افتتاح حساب در آن

متاسفانه مشکلات دیپلماتیک موجب شده که ارتباط بانکی بین‌المللی کشورمان دچار محدودیت‌های اساسی شده و در نتیجه شهروندان ایرانی از خدمات بانکی مختلف بین‌المللی محروم شوند. عدم امکان جابه‌جایی پول به سایر کشورها، عدم امکان خرید اینترنتی از سایت‌های خارجی و عدم امکان برداشت وجه از دستگاه ATM در کشورهای دیگر از جمله مهم‌ترین مشکلات شهروندان ایرانی در این ارتباط است. اما خوشبختانه راهکاری در این زمینه وجود دارد که باعث حل شدن بخش مهمی از مشکلات مذکور خواهد شد. در حال حاضر، افتتاح حساب در بانک های ترکیه بهترین روش برای ارتباط با سیستم بانکی بین‌المللی محسوب می‌شود.

بهترین بانک های ترکیه برای افتتاح حساب

رشد اقتصادی کشور ترکیه در سال‌های اخیر موجب شده تا بانک‌های این کشور نیز پیشرفت قابل ملاحظه‌ای داشته باشند. این پیشرفت تا حدی بوده که شعبه‌های برخی بانک های ترکیه در سایر کشورها نیز راه‌اندازی شده و این بانک‌ها خدمات مختلفی به مشتریان ارائه می‌کنند. در حال حاضر تنها دو بانک در کشور ترکیه وجود دارد که به شهروندان ایرانی خدمات ارائه می‌کنند. با توجه به این موضوع در این مطلب به معرفی این دو بانک و شرایط افتتاح حساب در آن‌ها خواهیم پرداخت.

زراعت بانک ترکیه

زراعت بانک یکی از قدیمی‌ترین بانک های ترکیه محسوب می‌شود که از قرن نوزدهم میلادی تا کنون به فعالیت خود ادامه داده است. همان‌طور که از نام این بانک هم مشخص است زراعت بانک با هدف کمک به بخش کشاورزی ترکیه و حمایت از کشاورزان به وجود آمده است. مشکلات مالی که کشاورزان با آن مواجه بودند و گرفتن وام‌هایی با بهره بالا از افراد حقیقی باعث این شده بود که این قشر از جامعه روز‌ به روز ضعیف‌تر شود. بنابراین با تدبیر مسئولان وقت این کشور یک صندوق سرمایه ایجاد شد تا از طریق آن حمایت مالی لازم از کشاورزان انجام بگیرد. همین اقدام پایه و اساس شکل‌گیری زراعت بانک ترکیه شد و در نهایت در سال ۱۸۸۸ میلادی این بانک به صورت رسمی شروع به فعالیت نمود.

زراعت بانک امروزی توسعه چشمگیری یافته و جزو بهترین بانک های ترکیه به حساب می‌آید. این بانک در حوزه کشاورزی ترکیه اقدامات موثری را انجام داده و نقش مهمی در پیشرفت این بخش داشته است. توسعه زراعت بانک ترکیه به گونه‌ای بوده که در حال حاضر علاوه بر تعداد بسیار زیاد شعب داخلی دارای شعبه‌هایی در خارج از کشور است. از جمله کشورهایی که شعبه‌های زراعت بانک ترکیه در آن‌ها واقع شده می‌توان به عراق، عربستان، قبرس، انگلستان و یونان اشاره داشت.

خدمات زراعت بانک ترکیه

زراعت بانک ترکیه انواع خدمات مورد نیاز مشتریان را ارائه می‌کند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • انتقال ارز خارجی SWIFT
 • تبدیل ارز پویا DCC
 • ارائه انواع مختلف وام به مشتریان
 • انتقال سریع و ایمن پول در تمام دنیا

با استفاده از چنین خدماتی امکان انجام امور بانکی مختلف از جمله انتقال ارز خارجی را از طریق شعب گوناگون این بانک به صورت تضمین‌شده خواهید داشت. همچنین می‌توانید پول خود را به صورت ایمن و در کمترین زمان ممکن در سرتاسر دنیا انتقال دهید. یکی از خدمات جالب توجه زراعت بانک ترکیه مربوط به تبدیل ارز پویا است که از طریق آن قادر خواهید بود تا در هر جای دنیا با استفاده از کارت بانکی خود یک مبلغ مشخص را به ارز محلی خود پرداخت نمایید. این سیستم در سفر به کشورهای دیگر و خرید در آن‌ها بسیار کاربردی و مفید خواهد بود. اگرچه تمرکز اصلی زراعت بانک روی بخش کشاورزی بوده اما این بانک برای اهداف مختلف از جمله خرید املاک و مستغلات، خرید ماشین، تحصیل و… نیز وام‌هایی را در نظر گرفته است.

مزایای افتتاح حساب در زراعت بانک ترکیه

افتتاح حساب در بانک های ترکیه از جمله زراعت بانک دارای مزایای مختلفی است. با افتتاح حساب در زراعت بانک ترکیه امکان دریافت وجه از کشورهای دیگر را به صورت مستقیم خواهید داشت. همچنین می‌توانید ارز مورد نظر خود را از ترکیه به سایر کشورها و برعکس از طریق سوئیفت انتقال دهید. با افتتاح حساب در بانک های ترکیه امکان دریافت ویزا کارت یا مسترکارت این بانک‌ها را خواهید داشت که برخورداری از این کارت‌ها مزایای بسیار زیادی برای شخص دارنده کارت خواهد داشت.

زراعت بانک این امکان را برای مشتریان خود فراهم کرده تا تمامی امور مربوط به حساب بانکی خود را از طریق سیستم بانکداری اینترنتی مدیریت نمایند. امکان خرید اینترنتی در داخل یا خارج کشور ترکیه از دیگر مزایای افتتاح حساب در زراعت بانک ترکیه محسوب می‌شود. از طرف دیگر می‌توانید یک حساب سپرده باز کرده و سود بانکی زراعت بانک ترکیه را دریافت نمایید. در صورتی که نیاز داشته باشید مبلغ مشخصی پول را در زمانی کوتاه به نقطه‌ای دیگر از جهان انتقال دهید این امکان نیز توسط زراعت بانک ترکیه برای شما فراهم خواهد شد.

ایش بانک ترکیه

آغاز به کار اولین بانک ملی ترکیه به معنای واقعی آن در سال ۱۹۲۴ میلادی و به دستور آتاتورک اتفاق افتاد. بدین ترتیب ایش‌بانک ترکیه با دو شعبه و ۳۷ کارمند شروع به فعالیت کرد. دلیل اصلی آغاز به فعالیت این بانک حل مشکلات موجود در سیستم اقتصادی و اجتماعی دولت ترکیه بود. این مشکلات از لزوم تاسیس یک سیستم بانکی جدید خبر می‌داد که قادر به تامین بودجه به منظور پشتیبانی از فعالیت‌های اقتصادی و همچنین مدیریت وجوه انباشته باشد.

این موارد در کنار سیاست‌هایی در ارتباط با ایجاد انگیزه برای سپرده‌گذاری مردم در بانک‌ها در نهایت منجر به تاسیس ایش بانک شد. با وجود این که ایش بانک ترکیه در اوج فشارهای اقتصادی شروع به فعالیت کرد اما توانست به مرور تبدیل به بانکی مطرح در سطح کشور ترکیه شود و نقش تاثیرگذاری در پیشرفت و توسعه این کشور داشته باشد. این بانک در مدت فعالیت خود توانسته پیشگام بسیاری از خدمات بانکی باشد که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • آغاز بانکداری الکترونیکی در کشور ترکیه
 • معرفی دستگاه‌های خودپرداز
 • صندوق سرمایه‌گذاری مشترک
 • خدمات بانکداری اینترنتی از سال ۱۹۹۷
 • استفاده از چک در تراکنش‌های روزانه
 • استقرار دستگاه‌های Netmatik به منظور بهبود بانکداری آنلاین
 • معرفی تلفن‌بانک

علاوه بر این موارد باید به شعبه‌های خارجی ایش بانک نیز اشاره داشته باشیم که در کشورهای مختلفی از جمله عراق، مصر، بحرین، چین، قبرس و انگلستان فعالیت می‌کنند. بنابراین ایش‌بانک ترکیه موفق شده تا شبکه خود را در سطح بین‌المللی گسترش دهد که این موضوع نشان‌دهنده اعتبار این بانک است.

خدمات ایش بانک ترکیه

ایش بانک ترکیه مجموعه کاملی از انواع خدمات بانکی را به مشتریان خود ارائه می‌دهد که از جمله آن‌ها می‌توان به ارائه انواع وام به متقاضیان از وام خرید ماشین، زمین و خانه گرفته تا وام دانشجویی و وام‌های راه‌اندازی کسب‌و‌کار اشاره داشت. ضمن این که ایش بانک در حوزه صادرات و واردات نیز خدمات مالی مناسبی را ارائه می‌کند. علاوه بر وام خدمات دیگری از جمله انتقال پول و اتصال به سوئیفت از دیگر خدمات ایش بانک محسوب می‌شود. مشتریان این بانک امکان باز کردن یک حساب سپرده امن و دریافت سود بانکی را نیز خواهند داشت. به طور کلی خدمات ایش بانک ترکیه همگام با تکنولوژی روز بوده و در زمینه خدمات بانکداری اینترنتی پیشرو است.

مزایای افتتاح حساب در ایش بانک ترکیه

افتتاح حساب در ایش بانک به عنوان یک بانک معتبر و شناخته‌شده در ترکیه مزایایی را در پی خواهد داشت. از جمله این موارد می‌توان به صدور ویزاکارت یا مسترکارت به اسم شخص متقاضی اشاره داشت. امکان انتقال ارز و پول به سایر نقاط جهان از دیگر مزایای افتتاح حساب در ایش بانک به حساب می‌آید. همچنین می‌توانید از چک‌های مسافرتی این بانک در هنگام سفر به یک کشور خارجی استفاده کنید. در صورتی که در کشور ترکیه اقامت داشته باشید می‌توانید از خدمات دیگری مانند واریز حقوق ماهانه و صندوق امانات بانک نیز بهره‌مند شوید. اما در صورت عدم اقامت در این کشور نیز می‌توانید به کمک اینترنت بانک تمامی امور حساب بانکی خود را مدیریت کنید.

کدام بانک ترکیه برای افتتاح حساب بهتر است؟

اگرچه هر دو بانک زراعت و ایش بانک امکان افتتاح حساب برای شهروندان ایرانی را فراهم کرده‌اند اما با توجه به شرایط موجود افتتاح حساب در زراعت بانک ترکیه گزینه بهتر و منطقی‌تری به نظر می‌رسد. زراعت بانک در ارائه خدمات به ایرانیان پیشگام بوده و شهروندان ایرانی تجربه خوبی را از افتتاح حساب در این بانک کشور ترکیه داشته‌اند. لاوه بر این باید به خدمات مناسب و کامل زراعت بانک نیز اشاره داشته باشیم که شرایط را برای افتتاح حساب و سرمایه‌گذاری بهتر کرده است. از طرفی تا به حال گزارشی از مسدودشدن حساب بانکی ایرانیان از طرف زراعت بانک دیده نشده است.

نحوه افتتاح حساب در بانک های ترکیه

بعد از انتخاب بانک مورد نظر برای افتتاح حساب باید باقی اقدامات مربوط به افتتاح حساب در بانک های ترکیه را به صورت حضوری انجام دهید. برای افتتاح حساب در زراعت بانک ترکیه باید برخی الزامات را داشته باشید که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهد شد:

۱- داشتن یک آدرس معتبر در کشور ترکیه

در صورتی که در کشور ترکیه اقامت داشته باشید آدرس محل سکونت خود و در غیر این صورت می‌توانید آدرس محل سکونت اقوام، دوستان و آشنایان را ارائه نمایید. در صورتی که به هیچ‌یک از این موارد دسترسی نداشته باشید می‌توانید از خدمات مجموعه نیلگام در زمینه افتتاح حساب در بانک های ترکیه استفاده کنید.

۲- اخذ کد مالیاتی کشور ترکیه

برای اخذ این کد باید به اداره دارایی کشور ترکیه مراجعه نموده و با ارائه پاسپورت خود نسبت به گرفتن کد مالیاتی ویژه اتباع خارجی اقدام نمایید.

۳- مراجعه به بانک برای افتتاح حساب

بعد از اخذ کد مالیاتی باید به صورت حضوری به یکی از شعب زراعت بانک مراجعه نموده و روال افتتاح حساب بانکی را پیگیری نمایید. دقت داشته باشید که برای انجام امور مذکور حتما باید اصل و کپی پاسپورت خود را به همراه داشته باشید. ضمن این که به منظور استفاده از خدمات همراه بانک باید سیم‌کارت فعال کشور ترکیه را خریداری نموده و آن را در هنگام مراجعه به بانک همراه داشته باشید.

در صورتی که قصد افتتاح حساب حقوقی برای شرکت خود را داشته باشید باید مدیر شرکت در کشور ترکیه حضور پیدا کرده و اقدامات افتتاح حساب را انجام دهد. برای گرفتن کد مالیاتی وجود اسناد شرکت الزامی خواهد بود. بعد از اخذ کد مالیاتی ترکیه می‌توانید با همراه داشتن مدارک ترجمه شده شرکت به بانک مراجعه نموده و سایر اقدامات افتتاح حساب را انجام دهید.

خدمات نیلگام در زمینه افتتاح حساب در زراعت بانک

یکی از خدمات مجموعه نیلگام در زمینه افتتاح حساب در ترکیه بوده و متقاضیان در تمامی مراحل مربوطه توسط نیلگام همراهی خواهند شد. در مرحله اول بلیط پرواز به استانبول برای شخص متقاضی خریداری شده و هتل با قیمت مناسب رزرو خواهد شد. نماینده نیلگام در کشور ترکیه به محض ورود شخص متقاضی به این کشور به استقبال او در فرودگاه رفته و ترانسفر او به هتل را انجام خواهد داد. به طور معمول طی ۲روز تمامی اقدامات مربوط به اخذ کد مالیاتی و افتتاح حساب در زراعت بانک توسط نماینده نیلگام پیگیری خواهد شد. بعد از انجام امور بانکی تمامی موارد از جمله کارت اعتباری زراعت بانک به شخص تحویل داده خواهد شد

مشاوره رایگان افتتاح حساب در ترکیه۰۲۱-۷۵۲۳۷

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *