مهاجرت, مهاجرت کاری

معرفی بهترین موسسات کاریابی در کانادا

در بین تمامی گزینه‌هایی که برای مهاجرت به کانادا وجود دارد مهاجرت کاری گزینه‌ای ایده‌آل و محبوب است که شرایط را برای شروع یک زندگی جدید در کشور کانادا فراهم می‌کند. دولت کانادا برنامه‌های خاصی را در حوزه مهاجرت کاری در نظر گرفته تا از این طریق بتواند بخشی از نیازهای بازار کار خود را تامین نماید. علاوه بر برنامه‌های دولت فدرال کانادا باید به برنامه‌های خاص استانی کانادا نیز اشاره داشت که توسط استان‌ها و قلمروهای کانادا ارائه می‌شود. در فرآیند مهاجرت کاری به این کشور، موسسات کاریابی در کانادا نقش قابل توجهی را ایفا می‌کنند که در ادامه این مطلب به آن خواهیم پرداخت.

اهمیت پیدا کردن شغل در مهاجرت به کانادا

برای مهاجرت کاری به کانادا روش‌های مختلفی در دسترس شما قرار دارد که بسته به شرایط خود می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. در برنامه‌های مهاجرت کاری کانادا موارد مختلفی از جمله سن، تحصیلات، سابقه کار، مهارت در زبان و داشتن پیشنهاد شغلی از جمله فاکتورهای تاثیرگذار محسوب می‌شوند. فرآیند مهاجرت کاری به کانادا از طریق برنامه اسکیل ورکر و به کمک سیستم اکسپرس اینتری Express Entry انجام می‌شود. این سیستم توسط دولت فدرال کانادا ارائه شده تا افرادی که تمایل به کار در کشور کانادا دارند در این سیستم یک پروفایل را ایجاد نموده و مدارک خود را بارگذاری نمایند.

بعد از انجام این کار، کلیه متقاضیان بر اساس سیستم امتیازبندی اکسپرس اینتری رتبه‌بندی شده و در نهایت افرادی که بیشترین امتیازات را کسب کرده باشند دعوت‌نامه‌ای را دریافت خواهند کرد که با استفاده از آن قادر خواهند بود تا برای اقامت دائم کانادا اقدام نمایند.

یکی از فاکتورهایی که در امتیازبندی متقاضیان نقش مهمی دارد داشتن یک پیشنهاد شغلی معتبر از یک کافرما در کانادا است. اگرچه وجود پیشنهاد شغلی جزو الزامات مهاجرت کاری به کانادا نیست اما داشتن پیشنهاد شغلی شانس شما را تا حد زیادی افزایش خواهد داد. بنابراین در صورتی که موفق به پیدا کردن یک پیشنهاد شغلی در کانادا شوید احتمال موفقیت شما در برنامه اسکیل ورکر کانادا بیشتر خواهد شد. از طرف دیگر در صورتی که موفق شوید تا بدون داشتن پیشنهاد شغلی در سیستم امتیازبندی اکسپرس اینتری انتخاب شوید باید بعد از ورود به کانادا برای پیدا کردن شغل مرتبط با پروفایل کاربری خود اقدام نمایید.

با توجه به این که در مدت حضور در کانادا برای پیدا کردن شغل باید هزینه‌های مختلف زندگی از جمله هزینه مسکن را بپردازید، بسیار مهم خواهد بود که در مدت کوتاه‌تری شغل مناسب را پیدا کنید. اما بهترین و سریع‌ترین روش پیدا کردن شغل مناسب در کانادا چیست؟

چطور برای پیداکردن کار در کانادا آماده شویم؟

راه‌های مختلفی برای پیدا کردن کار در کانادا وجود دارد اما قبل از جست‌وجو برای یافتن شغل در کانادا بهتر است برخی اقدامات را انجام دهید که در ادامه به صورت مرحله به مرحله آمده است.

۱- تدوین رزومه استاندارد

هر رزومه‌ای را که پیش از این برای ارسال به کارفرماهای مختلف آماده کرده بودید فراموش کنید زیرا کارفرماهای کانادایی انتظار دارند که رزومه کاری شما مطابق با استانداردهای این کشور باشد. بنابراین پیش از تدوین رزومه حتما فرمت رزومه‌های کانادایی را مورد بررسی قرار دهید. فرمت رزومه در کانادا باید شامل موارد زیر باشد:

  • اطلاعات تماس
  • خلاصه‌ای از شرح وظایف کاری
  • تجربه حرفه‌ای
  • تحصیلات

علاوه بر این توصیه می‌شود که توانایی‌های فنی، فعالیت‌های داوطلبانه و فعالیت‌های اجتماعی خود را نیز در رزومه قید نمایید.

۲- نوشتن معرفی نامه

کارفرماهای کانادایی انتظار دارند که متقاضیان شغل همراه با درخواست اولیه خود یک معرفی‌نامه cover letter نیز ارسال کنند. در این معرفی‌نامه لازم است تا خودتان را معرفی کرده و در رابطه با شغل موردنظر خود توضیح دهید. در ضمن باید نشان دهید که مجموعه مهارت‌های شما مطابق با الزامات ذکر شده در رابطه با شغل موردنظر است. در نهایت نیز دلایلی را ارائه کنید که نشان دهد یک کاندیدای ایده‌آل برای انجام مصاحبه شغلی هستید.

۳- استفاده از لینکدین

شبکه اجتماعی لینکدین می‌تواند تاثیر زیادی در معرفی بهتر شما داشته باشد بنابراین یک پروفایل لینکدین حرفه‌ای برای خود بسازید.

۴- ارسال درخواست برای موقعیت‌های شغلی

بعد از آماده کردن رزومه و معرفی‌نامه نوبت به ارسال درخواست برای موقعیت‌های شغلی مختلف می‌رسد.  برای انجام این کار می‌توانید از سایت‌های جست‌وجوی شغل مانند Indeed استفاده کنید و یا برای تسریع روند یافتن شغل از  موسسات کاریابی در کانادا کمک بگیرید.

بهترین موسسات کاریابی در کانادا

بهترین و سریع‌ترین راه پیدا کردن شغل در کانادا بهره‌گیری از خدمات موسسات کاریابی در این کشور است. این موسسات با شرکت‌های مختلف در ارتباط بوده و در نتیجه این امکان را دارند تا در سریع‌ترین زمان ممکن شغل مناسب را برای خارجی‌ها پیدا کنند. موسسات کاریابی کانادا در نقاط مختلف این کشور وجود دارند تا پاسخگوی نیاز بازار کار استان‌های مختلف باشند.

موسسه Global Hire

موسسه Global Hire در زمینه استخدام نیروی انسانی فعالیت داشته و در ادمونتون، کلگری و آلبرتا دارای دفتر اداری است. این موسسه متقاضیان استخدام در شرکت‌های کانادایی را در چهار زمینه شغلی مختلف شامل بهداشت و درمان، حمل‌ونقل، جوشکاری و بازار کار ماهر دسته‌بندی می‌کند. این موسسه با شرکت‌های بین‌المللی مختلفی کار می‌کند و بیشتر تمرکز خود را روی نیروی کار بااستعداد فیلیپین و مکزیک قرار داده است.

موسسه استخدام Hays

موسسه هایز کانادا یک گروه استخدام حرفه‌ای بین‌المللی است که در ۳۳ کشور مختلف جهان از جمله کانادا فعالیت می‌کند. این موسسه در شهرهای ونکوور، ادمونتون، تورنتو و مونترال دارای دفتر اداری است. البته دقت داشته باشید که موسسه هایز در ارتباط با ویزای کار خدماتی ارائه نمی‌دهد و تنها در صورتی که متقاضی بتواند مجوز کار خود را بگیرد فرصت‌های شغلی از سمت این موسسه به او ارائه خواهد شد.

موسسه Petro Staff

دفتر مرکزی موسسه پترو در کلگری مستقر بوده و عمده فعالیت آن در کانادا و آمریکا است. همان‌طور که از نامش پیداست این موسسه معروف تنها در بخش نفت و گاز فعالیت می‌کند و به نیروی کار ماهر و بااستعداد کمک می‌کند تا وارد بازار کار کشور کانادا شوند.

موسسه بین المللی کبک

موسسه بین‌المللی کبک در حوزه توسعه اقتصادی فعالیت داشته و ماموریت آن مشارکت در موفقیت اقتصادی شهر کبک است. یکی از خدماتی که موسسه کبک در راستای رسیدن به این هدف ارائه می‌کند استخدام نیروهای بین‌المللی است. این شرکا امور استخدامی را انجام داده، صدها کاندیدای مختلف را برای مشاغل موجود معرفی کرده و با شرکت‌های استخدامی خارجی نیز مذاکره می‌کند.

موسسه Cowan

موسسه Cowan با استخدام نیروی کار ماهر در زمینه‌های مهندسی، صنایع ساختمانی و منابع بیش از شش دهه است که با مشاغل و استعدادهای مختلف انطباق دارد. مقر اصلی این موسسه در شهر مونترال بوده و در حال حاضر به صورت محلی و بین‌المللی در بخش‌های اقتصادی مختلف فعالیت می‌کند.

موسسه بین‌المللی Drake

موسسه Drake یکی دیگر از استخدام‌کنندگان کانادایی است که در دهه ۱۹۵۰ تاسیس شد و مقر آن در تورنتو قرار دارد. این موسسه بین‌المللی استعدادهای برتر را در سراسر کانادا و جهان شناسایی کرده و به صورت موقت یا دائمی آن‌ها را استخدام می‌کند.

موسسه بین المللی Renard

این موسسه بین‌المللی که دفتر اصلی آن در شهر تورنتو قرار دارد و دارای یک پایگاه اطلاعاتی بزرگ از نامزدهای جستجوگر شغل در کانادا است. افراد متقاضی یافتن شغل در کانادا باید در یکی از زمینه‌های صنایع غذایی، مهندسی، فروش، بازاریابی و مدیریت تخصص داشته باشند تا بتوانند از طریق موسسه رنارد استخدام شوند. کارفرمایان مرتبط با این موسسه شامل هتل‌ها، رستوران‌ها، کشتی‌های تفریحی، شرکت‌های کیترینگ و سازمان‌های دولتی می‌شود.

موسسه Michael Page

موسسه Michael Page در شش قاره مختلف دنیا دفتر داشته و دارای یک شبکه جهانی است. این موسسه که در سال ۱۹۷۶ در بریتانیا تاسیس شد اولین دفتر خود را در کشور کانادا در سال ۲۰۰۵ میلادی افتتاح کرد. این موسسه با دو رویکرد فردی و مشاوره با کارفرمایان و نامزدها همکاری دارد.

موسسه Hire Immigrants

موسسه استخدام مهاجران یکی از موسسات مورد اعتماد کارفرمایان و نیروی کار ماهری است که قصد دارند به عنوان مهاجر و برای کار وارد کشور کانادا شوند. این موسسه از مشاغل مختلفی پشتیبانی کرده و به کارفرمایان این امکان را می‌دهد تا مستقیما با مهاجران دارای مجوز و تخصص ارتباط بگیرند.

موسسه Diamond Personnel

موسسه پرسنل الماس بیشتر خدمات خود را در ارتباط با پرستاری از بچه‌ها و سالمندان ارائه می‌کند. ضمنا این موسسه در زمینه اخذ ویزای کار کانادا و هماهنگی‌های لازم جهت پرواز به کانادا نیز فعالیت داشته و به طور مداوم از نیروهای کار خود پشتیبانی می‌کند. این موسسه در شهرهای تورنتو، ونکوور و کلگری دارای دفتر اداری است.

موسسه Alliance Online

این موسسه در زمینه‌های مختلفی از جمله صنایع خودروسازی، کشاورزی، ساخت‌وساز و انرژی اقدام به استخدام نیروی کار کانادایی و خارجی می‌کند. ضمن این که این موسسه در زمینه پر کردن فرم‌های LMIA، برنامه نامزدی استانی و ارزیابی نیروی کار خارجی نیز خدمات خود را ارائه می‌نماید.

موسسه Outpost

ماموریت موسسه Outpost استخدام نیروی کار بااستعداد محلی و بین‌المللی در شرکت‌های ساختمانی و مهندسی است. این شرکت در ونکوور واقع شده اما کارفرمایان مختلفی از سرتاسر کانادا از پیمانکاران و مشاوران گرفته تا توسعه‌دهندگان با این موسسه در ارتباط هستند.

موسسه ELI

موسسه Euro Labour Infusion یک آژانس کاریابی مستقر در استان آلبرتا است که روی پیدا کردن نیروی کار خارجی ماهر برای کارفرمایان خارجی تمرکز دارد. در واقع این موسسه از یک سو به شرکت‌های غرب کانادا کمک می‌کند تا بتوانند نیروی کار مورد نیاز خود را پیدا کنند و از سوی دیگر فرصت مهاجرت به کانادا را برای شهروندان سایر کشورها مهیا می‌کنند.

موسسه IIERC

موسسه IIERC یک آژانس کاریابی در سطح ملی و بین‌المللی است که دفتر اصلی آن در ادمونتون بوده و خدمات استخدام مهاجران را ارائه می‌کند. افرادی که به دنبال پیدا کردن کار در آلبرتا هستند و همچنین کارفرمایان استانی که به دنبال نیروی کار خارجی هستند می‌توانند از خدمات این موسسه استفاده کنند. موسسات معرفی شده مهم‌ترین و شناخته‌شده‌ترین موسسات کاریابی در کانادا محسوب می‌شوند اما به جز این موارد موسسات دیگری نیز وجود دارند که با توجه به حوزه شغلی و همچنین استان مورد نظرتان از خدمات آن‌ها جهت یافتن شغل مناسب در کانادا استفاده کنید.

پیدا کردن کار از طریق بانک شغلی کانادا

بانک شغلی کانادا یا Job Bank منبع اصلی دولت کانادا در رابطه با مشاغل و اطلاعات بازار این کشور است. این سیستم اطلاعات شغلی رایگان از قبیل فرصت‌های شغلی، الزامات آموزشی، وظایف اصلی، نرخ حقوق و دستمزد، روند اشتغال فعلی و چشم‌انداز مشاغل را به کاربران ارائه می‌دهد. این سامانه به افراد کمک می‌کند تا شغل مورد نظر خود را پیدا کنند و به کارفرمایان اجازه می‌دهد تا به صورت رایگان مشاغل مورد نیاز خود را معرفی نمایند.

برخی از ابزارهای بانک شغلی کانادا تنها در دسترس ساکنین دائمی، شهروندان و نامزدهای اکسپرس اینتری قرار می‌گیرد.

بعد از ایجاد یک پروفایل در اکسپرس اینتری و گرفتن یک کد تایید صلاحیت به عنوان جستجوگر شغل این امکان را دارید مشخصات خود را در بانک شغلی کانادا ثبت نمایید. بعد از انجام این کار می‌توانید به ابزارهای مختلف Job Bank دسترسی پیدا کرده و شانس خود را برای پیدا کردن کار مناسب در کانادا افزایش دهید. جالب است بدانید که در بانک شغلی کانادا هر روز تا ۲۰۰۰ شغل جدید منتشر می‌شود. اگرچه امکان پیدا کردن کار در کانادا از طریق سایت رسمی شرکت‌ها نیز وجود دارد ولی در حال حاضر بسیاری از شرکت‌های کانادایی نیروهای مورد نیاز خود را از روش‌های دیگری مانند سایت‌ها و موسسات کاریابی جذب می‌کنند.

در این میان، استفاده از خدمات موسسات کاریابی در کانادا و در صورت امکان گسترش دایره ارتباطات در این کشور شانس مهاجران را برای پیدا کردن شغل مناسب در کانادا افزایش خواهد داد.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *