مهاجرت

بررسی هزینه های زندگی در کانادا در سال ۲۰۲۲

چنانچه قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارید و یا یک قدم جلوتر و در پروسهٔ اخذ ویزای کانادا هستید، این مطلب را دریابید تا علاوه بر اطلاع نسبت به مخارج پیش رو، چرتکهٔ بهتری بیندازید و به عنوان یک تازه وارد، هزینه‌های زندگی در کانادا را بهتر مدیریت کنید. مواردی مثل هزینه اجاره خانه، هزینه خورد و خوراک، هزینه حمل و نقل و بسیاری آیتم‌های دیگر را در این مطلب پوشش داده‌ایم و موارد مفصلی مثل هزینه‌ٔ تحصیل را به مطلبی جداگانه موکول کرده‌ایم. بدیهی است که هزینه‌های زندگی در شهرهای مختلف کانادا تفاوت‌های محسوسی دارند و مدل خرج کردن هر فرد یا خانوار با دیگری متفاوت خواهد بود. بنابراین برای انسجام بیشتر مطلب شهر تورنتو را محور گفتگو قرار می‌دهیم و اگر مجالی وجود داشت، به میانگین هزینه‌های زندگی در سایر شهرهای کانادا هم خواهیم پرداخت.

هزینه های زندگی در کانادا و اجاره خانه

طبیعتاً مهم‌ترین و درشت‌ترین بخش از هزینه های زندگی در کانادا به مسکن مربوط می‌شود و در بازار املاک یا به قولی ریل اِستِیت کانادا و شهر تورنتو، گزینه‌های متعددی برای انتخاب وجود دارد. فقط یادآور شویم که در اشاره به میانگین قیمت‌ها، سعی می‌کنیم از نرخ‌های عجیب مرکز شهر تورنتو یا به اصطلاح Downtown Totonto  که جزو گران‌ترین مناطق کانادا به حساب می‌آید دوری کنیم و در ضمن تمامی هزینه‌ها را به دلار کانادا ذکر خواهیم کرد. اگر اطلاعات به خصوصی در مورد سایر نقاط کانادا اعم از استان یا شهرهای دیگر مد نظرتان است، با کارشناسان موسسه مهاجرتی نیلگام سفر تمام گرفته و یا در صورت تمایل وقت مشاوره بگیرید.

هزینه انواع خانه در کانادا 

یکی از گزینه‌های اجاره مسکن در کانادا که عملاً ارزانترین گزینه‌ٔ ممکن به شمار می‌رود خانه‌هایی مثل خوابگاه یا پانسیون هستند که امکانات خیلی خاصی نداشته، صرفاً کارراه‌اندازند و چیزی در حدود ۵۰۰ تا ۸۰۰ دلار کانادا هزینه برمی‌دارند. اگر مقادیری رفاه بیشتر مد نظر باشد و هزینهٔ بالاتر مشکلی ایجاد نکند، می‌شود به آپارتمان اشتراکی فکر کرد که بین ۷۰۰ تا ۱۱۰۰ دلار در ماه هزینه دارد و باز هم یادآوری می‌کنیم که این مظنه‌ها در سایر شهرها و استانهای کانادا پایین‌تر هستند. مثلا در وینیپگ یک آپارتمان شخصی تک خوابه با ۱۰۰۰ دلار کانادا و در ساسکاتون که پایتخت رو به توسعهٔ ساسکاچوان است، با ۱۱۰۰ دلار می‌توان یک آپارتمان شخصی و غیراشتراکی تکخوابه را اجاره کرد. اگر مایل بودید با محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به ساسکاچوان بیشتر آشنا شوید.

یکی دیگر از گزینه‌های مرسوم مسکن که باز هم تا حدودی اقتصادی و به صرفه محسوب می‌شود، استودیو آپارتمان‌ها یا همان سوییت‌های اجاره‌ای هستند که ماهانه در حوالی ۱۰۰۰ دلار (اگر کلمهٔ دلار را به تنهایی به کار بردیم باز هم منظورمان دلار کاناداست) در تورنتو هزینه دارند و اگر داشتن اتاق خواب را ترجیح بدهیم باید فی را بالاتر برده و به رقمی در حوالی ۱۴۰۰ دلار فکر کنیم. یک آپارتمان دو خوابه در تورنتو تقریباً ۱۷۰۰ دلار کانادا هزینه دارد و این رقم برای ونکوور تا مرز ۲۰۰۰ دلار هم خواهد رسید. برای جزئیات بیشتر راجع به مقایسه هزینه زندگی در ونکوور و تورنتو به پست مربوطه مراجعه بفرمایید.

کاندو یا آپارتمان‌ عادی یا به قولی Condominium یا Condo گرانترین گزینه‌ٔ آپارتمانی هستند و بین ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار هزینه دارند. خانه‌های Townhouse که یک چیزی در مایه‌ٔ خانه‌های ویلایی یک‌شکل و دیوار به دیوار هستند، کمی ارزانتر بوده و از ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار هزینه دارند. همچنین نوع دیگری از خانه به نام  Semi-Detached که اصطلاحاً به دو خانه یک‌شکل در کنار هم و با یک دیوار مشترک گفته می‌شود مقادیری گرانترند و بین ۱۸۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار در ماه هزینه خواهد داشت.

برای ورشکستگی و خم شدن زیر بار هزینه های زندگی در کانادا، می‌توان به خانه‌های مستقل ویلایی یا به اصطلاح Detached HOUSE فکر کرد که در تورنتو چیزی بین ۲۰۰۰ تا ۳۵۰۰ دلار در ماه هزینه دارند و تازه این در مورد خارج از مرکز شهر و منطقهٔ GTA یا تورنتوی بزرگ مصداق دارد. وگرنه چنین خانه‌ای در مرکز شهر باز هم گرانتر تمام می‌شود و در بهترین حالت، ۲۰۰ الی ۳۰۰ دلار به مبلغ اجاره اضافه خواهد شد. البته علاوه بر اجاره، باید هزینه بیمه و خسارت‌های غیرمنتظره خانه هم جزو هزینه های زندگی در کانادا به شمار آورد و بیمه اجاره‌نامه و یا بیمه مستاجر (tenant insurance) که به طور ماهانه پرداخت می‌شود در کمترین حالت و برای خانه‌های تکخوابه از ۲۰ دلار شروع شده و برای خانه‌های بزرگتر و متراژهای بالاتر تا ۶۰ الی ۷۰ دلار و حتی بیشتر می‌رسد.

هزینه های زندگی در کانادا و خرید خانه

در سال‌های اخیر، شکاف بین ارزانترین خانه در کانادا تا مظنهٔ گرانترین شهرها و نقاط کشور، تا حدودی عمیق‌تر شده، شهرهایی مثل تورنتو و ونکوور و ویکتوریا و میسیساگا در این قائله پیشگامی کرده و از آن طرف، میانگین قیمت ملک در کل کشور با یک افزایش ۲۳ درصدی همراه بوده است. یعنی اگر تا همین چند صباح پیش برای یک خانه مستقل در کانادا چیزی معادل ۵۰۰ هزار دلار می‌پرداختیم، امروزه باید به رقمی در حوالی ۷۸۰ هزار دلار کانادا حساب کنیم. اما بهرحال این عدد دقت چندانی ندارد و برای تمام شهرها و استان‌های کانادا قابل تعمیم نبوده و با فاکتورهایی نظیر استان، امکانات، محله، جمعیت شهر و سایر موارد، به شدت تغییر می‌کند. پس به جای میانگین کل کشور، ببینیم میانگین قیمت خرید خانه دراستان های مختلف کانادا به چه صورت است (قیمت‌ها به دلار کانادا):

 • بریتیش کلمبیا: ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار
 • انتاریو: ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار دلار
 • آلبرتا: ۴۰۰ هزار دلار
 • کبک: ۳۹۰ هزار دلار
 • منیتوبا:۴۲۰ هزار دلار
 • ساسکاچوان: ۳۸۰ هزار دلار
 • نوا اسکوشیا: ۳۲۰ هزار دلار
 • جزیره پرینس ادوارد:۳۱۵ هزار دلار
 • نیوفاندلند و لابرادور: ۳۱۰ هزار دلار
 • نیوبرانزویک: ۲۹۰ هزار دلار

هزینه های زندگی در کانادا و مخارج روزمره

حمل و نقل هم یکی دیگر از هزینه‌های زندگی در کاناداست که بد نیست در حساب و کتاب مالی افراد لحاظ شود. در کانادا برای خرید یک بلیت یک نفره که تمام وسایل نقلیهٔ عمومی را به غیر از تاکسی شامل می‌شود باید ۳ دلار و ۲۵ سنت پرداخت کنیم. این مبلغ برای دانشجویان و دانش آموزان و افراد بالای ۶۵ سال ۲ دلار و ۳۰ سنت است. این در حالیست که هزینه خرید بلیت دو طرفه ۶/۵۰ دلار و هزینه بلیط روزانه ۱۳/۵ دلار است. همچنین شما می‌توانید برای مدیریت هزینه‌های خود بلیت هفتگی را بخرید که قیمت آن ۴۳/۷۵ دلار و برای دانشجویان و دانش‌آموزان ۳۴ دلار است.

برای آن دسته از افرادی که از حمل و نقل عمومی استفاده زیادی می‌کنند و برای ملاقات و مصاحبه‌های کاری به مکان‌های مختلف می‌روند بلیط نامحدود ماهانه یک گزینه کاملا مناسب و اقتصادی محسوب شده و می‌تواند در مدیریت هزینه‌های زندگی در کانادا بسیار تاثیرگذار باشد. قیمت بلیت ماهانه معادل ۹۰ دلار است.

بلیت حمل و نقل عمومی تک سفره۳/۲۵
شارژ یک ماهانه حمل و نقل عمومی۹۰/۵۰
هزینه اولیه تاکسی۴
هر کیلومتر تاکسیمتر۲
هر ساعت انتظار تاکسی۳۴
هر لیتر بنزین۱/۲۶
خرید یک سواری کم مصرف عادی۲۴۸۰۰

هزینه موبایل

در کنار آبونمان تلویزیون و قبوض گاز و آب و برق که در کانادا به Hydro معروفند، خرج موبایل هم پای ثابت هزینه‌های زندگی در کاناداست و مثل دیگر کشورها به اپراتوری که انتخاب می‌کنیم بستگی دارد. ارزانترین گزینه در کلانشهر تورنتو یا همان منطقه GTA اپراتوری به اسم Chatr است که با ماهانه ۳۵ دلار ۱ گیگابایت حجم اینترنت و مکالمه نامحدود می‌دهد. اما از آنجاییکه ۱ گیگ حجم در چشم به هم زدنی ته می‌کشد، می‌توان با ماهانه ۵۰ دلار یک طرح ۸ گیگابایتی با مکالمهٔ نامحدود خریداری کرد.

اپراتورهای اسم و رسم‌دارتری هم در کانادا هستند که یکی از‌ آنها Fido نام دارد و با ۶۰ دلار در ماه ۴ گیگابایت اینترنت و مکالمه نامحدود می‌دهد و کمپانی‌های دیگری مثل Rogers و Bella هم فی بالاتری دارند و احیاناً کیفیت و تنوع سرویس‌هایشان بیشتر است.

هزینه اینترنت

افراد دورکار و یا کسانی که نیازشان با اینترنت محدود و پرهزینهٔ موبایل برطرف نمی‌شود، باید یک سرویس پرسرعت خانگی را هم به جمع هزینه‌های زندگی در کانادا اضافه کنند. طرح‌های اینترنت ثابت در ارزانترین حالت از ۵۰ و ۵۵ دلار شروع شده و با افزایش امکانات تا ۸۰ و ۹۰ دلار هم می‌رسند. اپراتورهای معروف موبایل مثل Fido و Rogers خدمات اینترنت خانگی هم ارائه می‌دهند و کاربران می‌توانند برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها، از بسته‌های ترکیبی هم استفاده کنید.

برای مثال بسته‌های ترکیبی خدمات اینترنت و تلویزیون Rogers از ماهی ۹۵ دلار شروع می‌شود و با ماهی ۱۰۵ دلار آبونمان تلویزیون هم به ماجرا اضافه می‌شود. اما تأکید می‌کنیم که اینها حداقل‌های ممکن هستند و برای دسترسی به مخلفات بیشتر و سرویس‌های سرگرمی گسترده‌تر، احتمال بالا رفتن هزینه‌ها وجود دارد.

هزینه‌های آب و برق و گاز

هزینه‌ قبوض آب و برق و گاز برای یک آپارتمان تکخوابه یا دوخوابه و یا کاندوی معمولی معادل ۵۰ تا ۷۰ دلار و برای آپارتمان‌های بزرگتر سه تا چهارخوابه semi- detached در حوالی ۷۰ تا ۱۰۰ دلار و برای خانه‌های ویلایی تا ۱۲۰ دلار در ماه هزینه خواهد داشت.

هزینه خورد و خوراک در کانادا

مایحتاج خانه و خرید ملزومات روزمره بخش قابل توجهی از هزینه‌های زندگی در کانادا را تشکیل می‌دهند و تخمین آنها به مدل مصرف فرد یا خانواده وابسته بوده و نمی‌توان آمار دقیقی برایش ارائه کرد. اما اگر فرد مجردی را در نظر بگیریم که آنچنان ریخت و پاش بخصوصی ندارد و تقریباً شش روز هفته را با غذای خانگی سر می‌کند، می‌توانیم دست کم عددی بین ۵۰ تا ۶۰ دلار هفتگی یا ماهانه ۲۵۰ دلار کانادا را در نظر بگیریم. هفته ای یکبار رستوران معمولی بین ۱۵ تا ۲۰ دلار به هزینهٔ خوراک اضافه می‌کند و افرادی که مصرف روزمرهٔ بیشتری دارند بین هفته‌ای ۷۰ تا ۸۰ دلار خرج سوپرمارکت خواهند کرد.

یک وعده غذا در رستوران معمولی۱۸
غذای ۲ نفره در رستوران عادی۵۷
یک وعده فست فود۱۱
یک لیوان کاپوچینو۴/۴
یک قوطی پپسی یا کوکاکولا۲/۳
بطری آب ۱ نفره۱/۸۷
شیر عادی ۱ لیتر۲/۴۹
نان تازه ۵۰۰ گرمی۲/۹۵
برنج ۱ کیلوگرم۳/۷۷
تخم مرغ عادی شانهٔ ۱۲ عددی۳/۶۸
پنیر تولید داخل یک کیلوگرم۱۳/۲
فیلهٔ مرغ ۱ کیلوگرم۱۳/۵۵
گوشت قرمز ۱ کیلوگرم۱۵/۵۵
سیب ۱ کیلوگرم۴/۲۸
موز ۱ کیلوگرم۱/۷۵
پرتقال ۱ کیلوگرم۴/۱۶
گوجه فرنگی ۱ کیلوگرم۴/۵
سیب زمینی  ۱ کیلوگرم۲/۸۶
پیاز ۱ کیلوگرم۲/۷
کاهو ۱ کیلوگرم۲/۶۶
آب یک و نیم لیتری۲/۱۵
سیگار یک بسته۱۵

هزینه های زندگی در کانادا و خرید خودرو

به عنوان یک شهروند خارجی و بعد از مهاجرت به کانادا و برای خرید خودرو در این کشور، باید گواهینامه معتبر، بیمه، کارت اقامت یا حق شهروندی داشته باشید و مدارک خودرو را در دفاتر مربوطه ثبت کنید. با خرید یک خودروی صفر از مزایای متعددی مثل فناوری‌های جدید و گارانتی چند ساله برخوردار شده و می‌توانید از خدمات اجاره lease و یا وام خرید خودرو هم استفاده کنید. از آن طرف خودروی کارکرده انتخاب اقتصادی‌تری بوده و از نمایندگی و فروشندگان خصوصی هم قابل خریداری است. با توجه به این موضوع که خودروی کارکرده، معمولاً شامل مزایایی مثل لیزینگ و وام بانکی نخواهد شد.

موارد زیر تعدادی از ارزان‌ترین گزینه‌های بازار خودروی کانادا هستند که قیمت آنها برای ماشین صفر کیلومتر و به دلار کانادا بیان شده است:

 • شورلت اسپارک: ۹۹۰۰ دلار
 • نیسان میکرا: ۱۰۵۰۰ دلار
 • میتسوبیشی میراژ: ۱۲۳۰۰ دلار
 • نیسان ورسا: بین ۱۴۰۰۰ دلار
 • هیوندای اکسنت: ۱۵۰۰۰ دلار
 • کیا ریو: ۱۵۵۰۰ دلار
 • هوندا فیت: ۱۶۴۰۰ دلار
 • هیوندای النترا سدان: ۱۷۰۰۰ دلار

خودروی کارکرده و ارزان در کانادا با مبلغی بین ۳۰۰۰ تا ۷۵۰۰ دلار قابل خرید است و خودروهای زیر تعدادی از گزینه‌های رُند و مرسوم بازار هستند:

 • فورد فوکوس مدل ۲۰۰۶: ۳۳۰۰ دلار
 • هوندا آکورد سدان ۱۹۹۹: ۳۹۰۰ دلار
 • کرایسلر سبرینگ ۲۰۰۹: ۵۵۰۰ دلار
 • کیا سول ۲۰۱۱: ۵۵۰۰ دلار
 • هیوندا سوناتا ۲۰۰۷: ۵۸۰۰ دلار
 • فورد فیستا ۲۰۱۳: ۶۰۰۰ دلار
 • هوندا سی‌ آر‌ وی ۲۰۰۶: ۶۷۰۰ دلار
 • جیپ کامپس ۲۰۱۵: ۷۵۰۰ دلار
 • بی ام و سری ۵ مدل ۲۰۰۸: ۷۸۰۰ دلار

هزینه‌های ورزش و سرگرمی در کانادا 

در کانادا عضویت ماهانه باشگاه بین ۴۰ تا ۶۰ دلار و تفریحاتی مثل سینما از ۱۲ تا ۲۰ دلار خرج دارد و اگر اهل تئاتر باشید باید مقادیر سر کیسه را شل‌ کرده و برای رزرو یک جای خوب حدود ۸۰ دلار هزینه کنید. اگر جزو علاقمندان قهوه هستید و نمی‌توانید از کنار استارباکس یا سایر قهوه‌فروشی‌های معروف شهر بی‌تفاوت عبور کنید بین ۵۰ تا ۱۰۰ دلار به خرجتان اضافه می‌شود.

شهریه یک ماه باشگاه۵۲
اجاره یک ساعته زمین تنیس۲۰
بلیت سینما برای اکران‌های خارجی۱۴
یک عدد شلوار جین در حد Levi’s۶۴
لباس تابستانی زنانه از Zara یا H&M۴۵
یک جفت کفش رانینگ Nike۱۰۲
یک جفت کفش چرم مردانه۱۲۸

هزینه‌های زندگی در کانادا به صورت ماهانه

هزینهٔ زندگی در بهترین شهرهای کانادا برای ایرانیان تا حدود زیادی متفاوت بوده و بسته  به استان و محلهٔ انتخابی و سبک زندگی افراد متغیر است. بدین خاطر پیش از پیدا کردن محل سکونت در کانادا، بد نیست که در مورد هزینه‌های پیش‌بینی شده در هر شهر تحقیق کنیم و توان مالی خودمان را به شکلی واقع‌بینانه بسنجیم. شکی نیست که مسکن و هزینه‌های وابسته به آن، درشت‌ترین بخش هزینه‌ها را دربر می‌گیرد و بر اساس اطلاعات ارائه شده در وب‌سایت National Bank در حدود نیمی از درآمد فرد را به صرف خودش می‌کند.

برای مثال در چند سال اخیر و در استان انتاریوی کانادا، میانگین هزینه‌های خانه ۸۸٫۹۵۳ دلار کانادا بوده که از این مقدار ۲۰٫۴۳۴ هزار دلار برای هزینه‌های خانه، ۱۵٫۶۲۷ هزار دلار برای مالیات، ۱۲٫۳۴۷ دلار برای حمل و نقل، ۸٫۷۴۷ دلار برای غذا و ۲٫۲۵۸ دلار برای تحصیلات اختصاص داده شده است. ‌البته در کنار این هزینه‌های ضروری، باید بودجه‌ٔ مخارج درمانی و بیمه سلامت و خرید اسباب و اثاثیهٔ منزل هم لحاظ کرد.

طبق آخرین اطلاعات ارائه شده توسط همین وب سایت، هزینه‌های مرتبط با خانه به طور تقریبی شامل موارد زیر است (بر اساس دلار کانادا):

 • مالیات سالانه ملک: ۴۳۰۰ دلار
 • هزینه های سالانه گرمایش و برق: ۱۵۰۰ دلار
 • هزینه سالانه تلفن، شبکه های پولی تلویزیون و اینترنت: ۱۲۰۰ دلار
 • بیمه خانه: ۶۷۵ دلار
 • هزینه تعمیرات و نوسازی: ۳۷۵۰ دلار
 • طرح خریداران مسکن اولی (HBP): ۱۳۳۳ دلار
 • هزینه وام : ۱۶۰۰۰ دلار
 • بیمه وام: ۲۱۵۰ دلار

هزینه های زندگی در کانادا و تحصیل

تحصیل در هرکدام از دانشگاه‌های کانادا هزینهٔ متفاوتی دارد و بسته به اینکه دانشجوی اینترنشنال یا شهروند کانادایی باشید و یا در کدام یک از مقاطع لیسانس و ارشد و دکتری تحصیل می‌کنید کم و زیاد می‌شود. طبق آخرین آمار هزینهٔ تحصیل در دانشگاه برای دانشجویان کانادایی ۵/۳ درصد کاهش و برای دانشجویان بین‌المللی ۷/۶ درصد افزایش داشته و یک شهروند کانادایی در مقطع کارشناسی به طور متوسط ۶۴۶۳ دلار کانادا و برای مقاطع بالاتر سالانه ۷۰۵۶ دلار می‌پردازد. از آن طرف برای دانشجویان خارجی هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی، سالانه ۲۹ هزار دلار کانادا بوده و تحصیل در رشته‌های انسانی به نسبت سایر رشته‌ها ارزان‌تر و با سالی ۵۵۰۰ دلار کانادا امکانپذیر است.

از آن طرف رشته‌های مهندسی و پزشکی به نسبت بقیه گران‌تر هستند. مثلاً رشته‌ای مثل دندانپزشکی سالانه بیش از ۲۱ هزار و پزشکی بالای ۱۴ هزار دلار کانادا هزینه دارد. اینطور که پیداست تحصیل در شاخه‌های مدیریت تا حدودی به نسبت سایر کشورها مقرون به صرفه‌تر و به طور میانگین با سالی ۷۰۰۰ دلار کانادا امکانپذیر است. در صورت علاقه به ادامه تحصیل در کانادا با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی نیلگام سفر تماس بگیرید تا سریعترین و عملی‌ترین مسیر پذیرش تحصیلی را با توجه به شرایط شما امکان‌سنجی کنند. موارد زیر تصویری کلی از هزینهٔ تحصیل در مقاطع مختلف ارائه می‌دهند.

 • دبیرستان سالانه بین ۸ تا ۲۵ هزار دلار
 • کالج و دوره‌های کارآموزی سالانه ۸ تا ۲۰ هزار دلار
 • لیسانس سالانه ۱۰ تا ۴۵ هزار دلار
 • فوق لیسانس سالانه بین ۸ تا ۴۵ هزار دلار
 • دکتری سالانه در حدود ۱۲ تا ۴۵ هزار دلار

سیستم مالیات در کانادا به چه صورت است؟

بدیهیست که بخشی از هزینه های زندگی در کانادا به مالیات مربوط می‌شود و بر اساس داده‌های اخیر، یک شهروند کانادایی باید سالانه بیش از ۷۰۰۰ دلار کانادا کنار بگذارد که مقدار قابل توجهی محسوب می‌شود. اما اینطور که پیداست کانادایی ها با این مسئله مشکلی ندارند و از امکانات درمانی و آموزشی و استانداردهای رفاهی تأمین شده توسط دولت راضی هستند. توصیه می‌شود برای جزئیات بیشتر در این باره مطلب مالیات در کانادا را مطالعه بفرمایید.

 

جمع بندی هزینه‌ های زندگی در کانادا

هزینه خانه برای یک فرد مجرد در کانادا بسته به اینکه از از خدمات محدود متل به عنوان ( Paying guest ) استفاده و یا یک آپارتمان یک خوابه اجاره کند بین ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار است. هزینه موبایل برای هر فرد چیزی در حدود ۴۰ تا ۸۰ دلار می‌شود، اینترنت و تلویزیون مابین ۸۰ تا ۱۹۰ دلار و قبوض Hydro یا همان آب و برق بین ۳۰ تا ۸۰ دلار هزینه خواهند داشت. خرید ملزومات یا به اصطلاح Groceries بین ۲۰۰ تا ۶۰۰ دلار و حمل و نقل ماهانه بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ دلار و اگر اهل استفاده از Uber باشید به مراتب بیشتر خواهد شد.

اجاره خانه برای یک زوج بین ۱۰۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار تمام می‌شود که ۱۰۰۰ دلار برای واحد مسکونی زیرهمکف و ۲۵۰۰ برای یک خانه مستقل semidetached و یا آپارتمان condo خواهد بود. هزینه قبض موبایل طبیعتاً دو برابر شده و از ۸۰ تا ۱۵۰ دلار متغیر است، هزینه اینترنت و تلویزیون کماکان یکسان بوده و قبوض Hydro با کمی افزایش بین ۵۰ تا ۱۰۰ دلار تمام می‌شود. خورد و خوراک دو نفره می‌تواند در کمترین حالت ۳۵۰ دلار و با مقادیری ولخرجی ۱۰۰۰ دلار باشد و هزینه حمل و نقل بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار تمام می‌شود.

برای زوج‌هایی که دارای یک فرزند هستند هزینه اجاره و موبایل و اینترنت و تلویزیون و قبوض Hydro یکسان بوده اما احتیاجات روزمره و خورد و خوراک بین ۴۵۰ تا ۱۲۰۰ دلار و برای حمل و نقل هم با کمی افزایش مبلغ ۲۵۰ تا ۴۰۰ دلار هزینه خواهد داشت. بدین ترتیب برای خانواده ۳ نفره در حالت صرفه جویی هزینه‌ زندگی در کانادا در حدود ۲۰۶۰ دلار و در حالت آزاد با کمی ولخرجی چیزی در حدود ۵۲۴۰ دلار خواهد بود که با توجه به متوسط درآمد کانادا این مبالغ معقول بوده و فشار کمی برای خانواده خواهد داشت. موارد زیر میانگین هزینه های زندگی در کانادا را بسته به شهر و استان محل اقامت نشان می‌دهند.

منطقه شهری / شهرهزینه زندگی(تک نفره)هزینه زندگی(خانواده 4 نفره)شاخص قیمت
تندر بی، انتاریو2,0214,146121
مونتکتون، نیوبرانزویک1,9264,140124
کبک سیتی، کبک1,9794,223126
کیچنر-واترلو، انتاریو2,2384,418127
گلف، انتاریو2,3014,490128
کینگستون، انتاریو2,3684,631132
لندن، انتاریو2,1424,478133
شارلوت تاون، جزیره پرنس ادوارد2,0934,487134
مونترال، کبک2,3034,599134
ابستفورد، برینیش کلمبیا2,4674,791135
وینیپگ، مانیتوبا2,1854,613137
هالیفاکس، نوا اسکوشیا2,3634,676138
باری، انتاریو2,4214,879142
کلونا، بریتیش کلمبیا2,8375,225143
ادمونتون، آلبرتا2,3684,802143
اوشاوا، انتاریو2,5104,938146
کلگری، آلبرتا2,3814,869146
اتاوا، انتاریو2,7755,262153
ویکتوریا، بریتیش کلمبیا3,1095,577154
سنت جان، نیوفاندلند و لابرادور2,5725,275154

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *