ویزا

راهنمای گرفتن وقت سفارت ایتالیا (فوری و عادی)

طی چند سال گذشته تعیین وقت سفارت کشورهای عضو شینگن همواره یکی از دغدغه‌های جدی تمامی متقاضیان اخذ ویزای شینگن بوده است. محدودیت‌ها و سخت‌گیری‌های اعمالی شده توسط سفارت‌های اروپایی همچون ایتالیا برای تعیین وقت سفارت ایتالیا عموماً متقاضیان ویزا و مسافران را با مشکلات بسیاری مواجه‌ کرده است. اگرچه طی دو سال گذشته اکثر سفارت‌های اروپایی با عقد قرارداد با کارگزارانی همچون VFSGlobal کوشیده‌اند اندکی مسیر را برای تعیین وقت هموار سازند اما هنوز هم این روند با مشکلات و چالش‌های خود مواجه است. در این نوشتار سعی می‌کنیم اطلاعات دقیقی از سفارت ایتالیا در تهران، کارگزار رسمی سفارت و مراحل تعیین وقت سفارت ایتالیا در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

اطلاعات سفارت ایتالیا در تهران

سفارت ایتالیا در تهران واقع در تهران خیابان نوفل نوشاتو، شماره ۷۹/۶۸ همه‌روزه بجز روزهای جمعه و شنبه از ساعت ۸ صبح تا ۱۵ پاسخگوی مراجعین خواهد بود. از طریق وب‌سایت رسمی سفارت ایتالیا در تهران می‌توانید در جریان اخبار کنسولی مربوط به این سفارت قرار بگیرید.

 

شماره تماس سفارت ایتالیا در تهران ۶۶۷۲۶۹۷۵ و ۶۶۷۲۶۹۷۶ و شماره فکس سفارت ۶۶۷۲۶۹۷۱ است. هنچنین می‌توانید از طریق کدپستی ۷۸۶۳-۱۱۳۶۵ با سفارت مکاتبه داشته باشید.

مراحل تعیین وقت سفارت ایتالیا

درخواست تعیین وقت سفارت ایتالیا تنها از طریق آنلاین و دو کانال رسمی انجام می‌پذیرد. درواقع این امکان وجود ندارد که متقاضی ویزای ایتالیا با مراجعه حضوری به سفارت ایتالیا برای تعیین وقت درخواست کند. تمامی درخواست‌ها برای انواع ویزای ایتالیا باید از طریق دو کانال رسمی و به‌صورت آنلاین ثبت شوند.

 • از طریق وب‌سایت شرکت کاکس اند کینگز گلوبال سرویس
 • از طریق وب‌سایت دفتر کنسولی سفارت ایتالیا در تهران

شرکت کاکس اند کینگز گلوبال سرویس سنگاپور نماینده رسمی سفارت ایتالیا در تهران برای تعیین وقت سفارت است. متقاضیان وقت سفارت ایتالیا می‌توانند به صورت آنلاین با ایجاد یک حساب کاربری و تعیین نوع ویزای درخواستی و واردکردن اطلاعات لازم برای دریافت وقت سفارت اقدام کنند. از طریق این کانال می‌توانید برای وقت سفارت برای اخذ ویزای توریستی، تجاری، تحصیلی و یا تحقیقاتی کوتاه‌مدت درخواست دهید.

پس از ثبت درخواست وقت مصاحبه، متقاضی می‌بایست با در دست داشتن مدارک لازم به دفتر کاکس اند کینگس به آدرس تهران، ولنجک، خیابان سیزدهم، پاساژگالریا مال، ساختمان اداری، طبقه چهارم مراجعه کرده و برای انگشت‌نگاری اقدام نمایند. به خاطر داشته باشید در روز مراجعه به دفتر انگشت‌نگاری می‌بایست دست‌کم ۸۵ یورو به همراه داشته باشید. نکته مهم‌تر اینکه در زمان ثبت درخواست آنلاین برای درج اطلاعات و به‌ویژه شماره پاسپورت به‌شدت دقت کنید زیرا در صورت تناقض در شماره پاسپورت و اطلاعات درج‌شده، فقط سفارت شما خواهد سوخت.

بد نیست بدانید: دلایل ریجکت ویزای شینگن ۲۰۱۹

وب‌سایت دفتر کنسولی سفارت ایتالیا در تهران  گزینه دوم برای تعیین وقت سفارت ایتالیا برای اتباع ایرانی است. اگرچه بسیاری از هم‌وطنان با این فرض که این کانال به دلیل انتساب به دفتر کنسولی سفارت اعتبار بیشتری دارد، سعی می‌کنند از این کانال برای دریافت وقت سفارت اقدام کنند، اما واقعیت این است که مسیر اول بسیار راحت‌تر بوده و سریع‌تر به نتیجه می‌رسد. به این دلیل که ترافیک موجود در سفارت ایتالیا بعضاً موجب می‌شود درخواست‌ها پشت خط بمانند و از سوی دیگر سفارت ایتالیا با تعیین نماینده‌ای رسمی، خدمات وقت سفارت را به این شرکت واگذار کرده است.

به‌هرحال اگر از طریق وب‌سایت دفتر کنسولی سفارت برای تعیین وقت سفارت ایتالیا اقدام کرده‌اید باید پس از ثبت درخواست با همراه داشتن مدارک لازم به دفتر کنسولی سفارت ایتالیا به آدرس بلوار نلسون ماندلا (جردن)، فرزان شرقی، پلاک ۱۵) مراجعه نمایید. چند نکته مهم را در زمان ثبت درخواست آنلاین و مراجعه برای انگشت‌نگاری حتماً مورد توجه قرار دهید:

 • فرم درخواست ویزای شینگن باید حتماً به زبان انگلیسی تکمیل شود
 • شماره پاسپورت و کلیه اطاعات مندرج در نامه تعیین وقت، می‌بایست دقیق و کاملاً منطبق با اطلاعات مندرج در پاسپورت فرد متقاضی باشد
 • مدارک باید حتماً ترجمه شده و روی سربرگ قوه قضاییه همراه با مهر مترجم رسمی دادگستری باشند
 • برای هر فرد باید به‌صورت مجزا درخواست وقت سارت کرد
 • تمامی اعضای خانواده ملزم به تعیین وقت سفارت جهت درخواست ویزا در مرکز درخواست ویزا هستند
 • وقت سفارت بر اساس شماره پاسپورت صادر می‌شود و قابلیت انتقال به فرد دیگری ندارد
 • آوردن تلفن همراه، کامپیوتر شخصی و تبلت به داخل اداره کنسولی ممنوع است
 • دست‌کم ۴ هفته پیش از زمان سفر برای وقت سفر ایتالیا اقدام کنید

لیست مدارک مورد نیاز جهت اخذ وقت سفارت

مدارک لازم جهت تعیین وقت سفارت ایتالیا درواقع همان مدارکی است که برای درخواست ویزای شینگن از سفارت ایتالیا باید تهیه شوند. مدارک هویتی، شغلی، مالی و ملکی به همراه فرم تکمیل‌شده درخواست ویزای شنگن از سفارت ایتالیا مهم‌ترین این مدارک محسوب می‌شوند. نمونه فرم درخواست آنلاین ویزای توریستی شنگن از سفارت ایتالیا به همراه ترجمه فارسی را می‌توانید از طریق این لینک دریافت کنید. وب‌سایت رسمی سفارت، چک‌ لیستی از مدارک لازم برای تعیین وقت سفارت ایتالیا را منتشر کرده است که باید به امضای متقاضی رسیده و در روز مصاحبه به همراه تمامی مدرک تحویل دفتر انگشت‌نگاری شود. فرم چک‌لیست مدارک لازم جهت تعیین وقت سفارت ایتالیا را از اینجا دریافت کند. هم‌چنین به نکات زیر در خصوص مدارک لازم برای تعیین وقت سفارت ایتالیا توجه داشته باشید:

 

 • مدارک حتماً به زبان انگلیسی ترجمه شده و روی سربرگ قوه قضاییه همراه با مهر مترجم رسمی دادگستری باشند
 • از حساب‌سازی بانکی برای تکمیل مدارک مالی به‌شدت پرهیز کنید
 • بین ۴ تا ۶ هفته پیش از شروع سفر، برای تعیین وقت سفارت ایتالیا اقدام کنید
 • برنامه سفر خود را کاملاً مرور کنید تا در صورت پرسش افسر ویزا، تناقضی با برنامه ارائه‌شده به سفارت نداشته باشد
 • عکس بیومتریک برای ارائه به سفارت را منطبق بر استانداردهای اعلام‌شده تهیه کنید
 • حتماً پیش از تکمیل فرم درخواست ویزای شنگن با افراد باتجربه در این خصوص مشورت کنید

مطلب مرتبط: مدارک لازم برای ویزای شینگن ۲۰۱۹

دریافت وقت سفارت چقدر زمان می‌برد؟

مدت‌زمان لازم برای دریافت وقت سفارت به دلیل آنلاین بودن خدمات، به عوامل متعددی بستگی دارد. طبعاً در های‌‌سیزن‌های گردشگری (high season) که تعداد متقاضی برای وقت سفارت شینگن بیشتر است، مدت‌زمان موردنیاز برای تعیین وقت سفارت کمی بیشتر خواهد بود. هیچ زمان ثابتی را نمی‌توان برای تعیین وقت سفارت‌های اروپایی مشخص کرد و وقت سفارت ایتالیا نیز از این قاعده مستثنا نخواهد بود.

کارشناسان اجرایی و با تجربه ویزا و وقت سفارت شنگن در مجموعه شرکت‌های نیلگام اکیداً تأکید دارند دست‌کم ۴ تا ۶ هفته پیش از زمان سفر برای وقت سفارت اقدام کنید. باید توجه داشت که بررسی مدارک در سفارت بین دو تا ۴ هفته به طول می‌انجامد بنابراین داشتن وقت سفارت مزیتی  در کوتاه شدن روند اخذ ویزای ایتالیا خواهد بود. از سوی دیگر وب‌سایت شرکت کاکس اند کینگز در بخشی از وب‌سایت خود خدمات VIP برای تعیین وقت سفارت ایتالیا ارائه می‌دهد که البته استفاده از این خدمات و دریافت وقت سفارت نزدیک مستلزم پرداخت هزینه اضافی خواهد بود.

هزینه تعیین وقت سفارت ایتالیا (عادی و فوری)

مجموعه شرکت‌های نیلگام که پیش‌ازاین با نام تجاری ایران-آنکارا در صنعت گردشگری کشور فعالیت می‌کرده است با به‌کارگیری کارشناسان اجرایی باتجربه و به‌ روز در زمینهٔ قوانین حوزه شنگن آماده ارائه مشاوره رایگان و خدمات تخصصی برای اخذ وقت سفارت ایتالیا به متقاضیان محترم است. هزینه خدمات تعیین وقت عادی و فوری سفارت ایتالیا در نیلگام به ترتیب ۵۰۰ هزار تومان و ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است. این هزینه خدمات زیر را در برمی‌گیرد:

 • ایجاد حساب
 • کاربری از طریق یکی از کانال‌های تعیین وقت سفارت ایتالیا
 • تکمیل اطلاعات در وب‌سایت متناسب با برنامه سفر مسافر
 • مشاوره برای تکمیل فرم‌های مربوطه
 • ارائه خدمات VIP در صورت درخواست مسافر

مشاوره رایگان اخذ ویزای ایتالیا۰۲۱-۷۵۲۳۷

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *