تور, ویزا

ویزای چند بار ورود کانادا چیست و چطور میتوان دریافت کرد؟

کانادا از جمله کشورهایی است که در طول سال اتباع خارجی زیادی به دلایل مختلف وارد آن می‌شوند. برای ورود به کشور کانادا بسته به هدف خود از سفر به این کشور باید مدارک مختلفی را ارائه کنید. به عنوان مثال برای کار و تحصیل در کانادا لازم است که مجوز کار یا مجوز تحصیل خود را اخذ کرده باشید. اما اگر قصد اقامت کوتاه مدت در کانادا را دارید باید نسبت به اخذ ویزای اقامت موقت TRV اقدام نمایید. این نوع ویزا دارای دو نوع سینگل یا یک بار ورود و مالتیپل یا چندبار ورود است که در این مطلب قصد پرداختن به ویزای چند بار ورود کانادا را داریم.

ویزای توریستی کانادا Visitor Visa

قبل از پرداختن به نوع ویزای کوتاه مدت ابتدا کمی در رابطه با ویزای توریستی کانادا یا همان ویزای ویزیتور صحبت می‌کنیم. ویزای توریستی کانادا مهم‌ترین نوع ویزای اقامت موقت این کشور محسوب می‌شود که اتباع کشورهای دیگر برای ورود به این کشور باید آن را اخذ کنند. اگر هدف شما از سفر به کانادا گردش و تفریج، دیدار با اعضای خانواده و دوستان، انجام امور تجاری و… باشد می‌توانید با استفاده از ویزای توریستی وارد این کشور شوید. این ویزا کوتاه مدت بوده و بعد از پایان اعتبار آن باید نسبت به ترک کشور کانادا اقدام کنید.

انواع ویزای توریستی کانادا

به طور کلی انواع ویزای توریستی کانادا را می‌توان در دو دسته ویزای سینگل یا یک بار ورود و ویزای مولتیپل یا چندبار ورود قرار داد. تفاوت اساسی که بین این دو نوع ویزا وجود دارد در تعداد دفعات مجاز برای ورود به کانادا است. در صورتی که ویزای سینگل کانادا را اخذ کرده باشید تنها یک بار مجاز خواهید بود تا وارد خاک کانادا شوید و در صورتی که این کشور را ترک کنید اجازه ورود مجدد به آن را نخواهید داشت. این در حالی است که ویزای چند بار ورود کانادا محدودیتی در این زمینه نداشته و می‌توانید به دفعات وارد کشور کانادا شده و از آن خارج شوید.

اگرچه با داشتن ویزای مولتیپل کانادا محدودیتی در تعداد دفعات ورود و خروج به کانادا ندارید اما این تا زمانی است که ویزای شما معتبر باشد.

ویزای یک بار ورود کانادا

 • فقط یک بار اجازه ورود به کانادا را خواهید داشت
 • حداکثر شش ماه امکان اقامت در خاک کانادا را خواهید داشت
 • اگر پیش از پایان اعتبار ویزای خود اقدام به ترک کانادا کنید برای ورود مجدد باید دوباره ویزا بگیرید

به طور معمول اکثر ویزاهای توریستی کانادا به صورت مولتیپل صادر می‌شوند مگر در برخی شرایط خاص مثل زمانی که هدف شما از سفر مواردی مانند شرکت در یک رویداد خاص باشد.

ویزای چند بار ورود کانادا

 • تا زمانی که ویزای شما اعتبار دارد اجازه ورود و خروج به کانادا بدون محدودیت در تعداد دفعات را خواهید داشت
 • مدت اعتبار ویزای چند بار ورود به طور معمول طولانی تر از ویزای سینگل است
 • اعتبار ویزای چند بار ورود کانادا نمی‌تواند بیشتر از مدت اعتبار پاسپورت شما باشد

شرایط و اعتبار ویزای چند بار ورود کانادا

اگرچه تصمیم گیری در مورد مدت اعتبار ویزای چند بار ورود کانادا به عهده مرجع صدور ویزای این کشور است اما به طور معمول ویزای مولتیپل کانادا اعتبار ۱۰ ساله دارد. البته این در صورتی که است که پاسپورت شما تا ۱۰ سال اعتبار داشته باشد. با توجه به اینکه اعتبار پاسپورت ایران ۵ ساله است ویزای کانادا چند بار ورود برای شهروندان ایرانی حداکثر با ۵ سال عتبار صادر می‌شود. به همین دلیل ویزای مولتیپل کانادا در ایران به ویزای ۵ ساله کانادا شهرت پیدا کرده است.

با داشتن ویزای چند بار ورود کانادا در هر بار ورود به این کشور حداکثر شش ماه اجازه اقامت خواهید داشت. بعد از پایان شش ماه اگر همچنان قصد ماندن در کانادا را داشته باشید حداقل برای چند ساعت هم که شده باید خاک این کشور را ترک کرده و مجددا وارد آن شوید. دقت داشته باشید که ویزای مولتی کانادا به هیچ عنوان اجازه اقامت دائم در این کشور را به شما نداده و با داشتن این ویزا مجاز به کار کردن در کانادا و استفاده از امتیازاتی مانند حق شهروندی، خدمات درمانی رایگان و… نخواهید بود.

الزامات مورد نیاز برای گرفتن ویزای مولتی کانادا

برای اینکه بتوانید ویازی مولتی کانادا را بگیرید باید واجد شرایط تعیین شده از سوی اداره مهاجرت این کشور باشید. الزامات مورد نیاز در زیر آمده است:

 • افسر پرونده را مجاب کنید که در پایان مدت مجاز اقامت، کانادا را ترک خواهید کرد
 • قصد کار یا تحصیل در دانشگاه را ندارید
 • سابقه فعالیت مجرمانه را نداشته باشید
 • خطری برای امنیت کانادا نداشته باشید
 • از لحاظ جسمی و روانی سالم باشید
 • تمامی مدارک لازم را ارائه کرده باشید

مراحل اخذ ویزای چند بار ورود کانادا

برای اخذ ویزای مولتی کانادا باید مراحل اخذ ویزای توریستی را طی کنید و نیازی به مشخص کردن نوع ویزا ندارید زیرا ویزاهای توریستی معمولا به صورت مولتی صادر می‌شوند مگر در شرایط خاص. برای ارائه درخواست ویزای توریستی کانادا مراحل زیر را دنبال کنید.

۱- ثبت نام در سایت اداره مهاجرت کانادا

اولین مرحله برای اخذ ویزای توریستی مولتی کانادا ثبت نام در سایت اداره مهاجرت کانادا خواهد بود. بعد از ثبت نام و ایجاد اکانت در این سایت می‌توانید روند درخواست آنلاین ویزای کانادا را طی کنید. برای انجام این کار باید نوع ویزای مورد نیاز خود را مشخص کرده و سپس فرم‌های ارائه شده را تکمیل نمایید. این فرم‌ها در رابطه با اطلاعات شخصی از جمله وضعیت تاهل، سابقه ورود به کانادا و… هستند.

۲- ارائه مدارک

مدارک نیز باید به صورت آنلاین در سایت اداره مهاجرت کانادا بارگذاری شوند. بعد از تکمیل تمامی فرم‌ها به صفحه‌ای هدایت خواهید شد که در آن امکان بارگذاری کلیه مدارک مورد نیاز ویزای توریستی کانادا فراهم شده است. دقت داشته باشید که تمام مدارک را به طور کامل آپلود کنید زیرا وجود نقص در مدارک باعث رد شدن درخواست ویزای شما خواهد شد.

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی مولتی کانادا

 • فرم درخواست تکمیل شده
 • فرم تکمیل شده اطلاعات خانوادگی
 • یک قطعه عکس بیومتریک رنگی
 • اصل پاسپورت فعلی و اصل کلیه پاسپورت های قبلی
 • ترجمه شناسنامه
 • ترجمه سند ازدواج
 • ترجمه اسناد ملکی مانند خانه، مغازه و زمین
 • مدارک مربوط به تمکن مالی
 • ترجمه گواهی اشتغال به کار و فیش حقوقی
 • دعوت نامه رسمی و معتبر در صورت وجود
 • رزرو هتل و بلیط رفت و برگشت هواپیما
 • گواهی

۳- پرداخت هزینه درخواست

بعد از تکمیل مراحل ارائه درخواست و آپلود مدارک باید هزینه مربوط به درخواست ویزا را به صورت آنلاین پرداخت نمایید که برای انجام این کار به کارت های اعتباری بین‌المللی مانند مستر کارت یا ویزا کارت نیاز خواهید داشت.

۴- بیومتریک

بعد از تکمیل درخواست و پرداخت هزینه باید منتظر یک ایمیل از اداره مهاجرت کانادا باشید. در این ایمیل از شما خواسته خواهد شد که برای انجام اقدامات مربوط به بیومتریک شامل انگشت نگاری و ثبت عکس دیجیتال به نزدیک‌ترین مرکز درخواست ویزای کانادا VAC مراجعه نمایید. با توجه به مشکلات سیاسی ایران و کانادا در حال حاضر امکان انجام بیومتریک برای ویزای کانادا در کشورمان وجود ندارد و برای انجام این کار باید به یکی از مراکز درخواست ویزای کانادا در کشورهای همسایه مانند امارات، ترکیه و ارمنستان مراجعه کنید. در هنگام مراجعه به این مراکز باید نامه تاییدیه ادراه مهاجرت همراه با کلیه مدارک از جمله پاسپورت همراهتان باشد.

از زمان دریافت نامه حداکثر ۳۰ روز وقت دارید تا اقدامات بیومتریک ویزای کانادا را انجام دهید.

۵- انتظار برای تصمیم گیری

بعد از انجام کلیه اقدامات مربوط درخواست ویزا و بیومتریک باید منتظر بمانید تا تصمیم گیری نهایی در مورد درخواست ویزای شما انجام شود. چه در صورت رد شدن درخواست و چه در صورت قبول آن باید یک بار دیگر به کشورهای همسایه ایران سفر کرده و پاسپورت خود را از مراکز درخواست ویزا تحویل بگیرید. با توجه به هزینه اضافی که انجام این کار روی دست شما خواهد گذاشت پیشنهاد می‌کنیم برای صرفه جویی در وقت و هزینه خود از خدمات پیکاپ پاسپورت استفاده کنید. ویزای چند بار ورود کانادا این امکان را به شما می دهد تا طی ۵ سال بدون محدودیت بین کانادا و ایران در سفر  باشید و در هر بار ورود می‌توانید شش ماه در این کشور بمانید. برای درخواست ویزای مولتی کانادا فرآیند جداگانه‌ای وجود ندارد و باید همان مراحل درخواست ویزای توریستی کانادا را طی کنید. وجود یک پرونده قوی و داشتن سابقه سفر مناسب و تمکن مالی کافی کمک زیادی به شما خواهد کرد تا موفق به اخذ ویزای توریستی مولتیپل کانادا شوید.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *