تور, ویزا

آیا میتوان با ویزای شنگن به انگلیس سفر کرد؟

شاید این سوال برای شما نیز پیش بیاید که آیا می‌توان با ویزای شنگن بدون دریافت ویزای انگلیس به این کشور سفر کرد؟ پیش از هر چیز باید به این موضوع توجه داشته باشید که انگلیس جزوی از حوزه شنگن محسوب نمی‌شود و در حالت کلی دریافت ویزای شینگن (مولتی و یا سینگل) به شما اجازه ورود به ۲۶ کشور این حوزه از جمله (اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لیختن‌اشتاین، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلوواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد و سوئیس) را تا پایان اعتبار ویزا می‌دهد.

به بیانی دیگر، با ویزای شنگن امکان سفر به انگلیس وجود نداشته و برای سفر به این کشور ملزم به دریافت ویزای انگلیس به صورت جداگانه خواهید بود. البته در برخی مواقع قدرت و اعتبار بالای پاسپورت و یا قرارداد بین دو کشور این اجازه را به فرد می‌دهد تا بدون دریافت ویزا به کشوری سفر کند، اما این موضوع شامل حال شهروندان ایرانی نمی‌‌گردد. اما بنابر اطلاعات ارائه شده در وب‌سایت schengenvisainfo، برخی از کشورهای غیراتحادیه اروپا هستند که به دارندگان ویزای شنگن اجازه ورود بدون نیاز به دریافت ویزای ملی آن کشور را می‌دهند که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت:

آلبانی

بنابر بر قانون No.108/13  شهروندان خارجی و سند  No. 513/13  تصمیم‌گیری کنسولگری برای تعامل با شهروندان خارجی، این افراد امکان ورود، ترانزیت و اقامت در محدوده کشور آلبانی را بدون نیاز به دریافت ویزای این کشور و تنها با در دست داشتن ویزای معتبر شینگن که قبلا در یکی از کشورهای این حوزه استفاده شده خواهند داشت. بیشترین حد مجاز اقامت در این کشور برای گردشگران خارجی دارنده ویزای شینگن ۹۰ روز در یک بازه ۱۸۰ روزه است.

آنتیگوا و باربودا

شهروندان خارجی، خصوصا کشورهای جهان‌سوم در صورت برخورداری از ویزای شینگن معتبر امکان ورود، ترانزیت و اقامت کوتاه‌مدت را در کشور آنتیگوا و باربودا خواهند داشت. اگرچه لازم به ذکر است که ویزای ملی به صورت فرودگاهی، یکبار ورود و توریستی (در بخش مرزی) با حداکثر ۳۰ روز اعتبار برای متقاضیان صادر می‌گردد.

بلاروس

ملیت‌های ال‌سالوادور، هوندوراس، چین که قصد ورود، ترانزیت و اقامت کوتاه در کشور جمهوری بلاروس را (برای حداکثر ۳ روز) دارند، می‌توانند با ویزای شنگن و بدون داشتن ویزای بلاروس این کار را انجام دهند.

بوسنی و هرزگووین

شهروندان خارجی که دارای ویزای شینگن مولتی دارای اعتبارهستند، در صورتی که از ویزای خود در یکی از کشورهای حوزه شنگن استفاده کرده باشند، می‌توانند بدون نیاز به ویزای ملی برای حداکثر ۱۵ روز در هر بار ورود و در هر بازه ۱۸۰ روزه در کشور بوسنی و هرزگووین اقامت یابند.

بلغارستان

از تاریخ ۳۱ ژانویه ۲۰۱۲ جمهوری بلغارستان ورود، ترانزیت و اقامت را برای دارندگان ویزای شنگن مجاز اعلام کرد. زمان مجاز اقامت شهروندان خارجی دارنده ویزای شینگن در بلغارستان حداکثر ۹۰ روز در یک بازه ۶ماهه است.

کلمبیا

دارندگان پاسپورت‌های زیر در صورت برخورداری از مجوز اقامت و یا ویزای شینگن امکان اقامت و دسترسی بدون ویزا را برای حداکثر ۹۰ روز در کلمبیا خواهند داشت: کامبوج- چین- هند- ماکائو- میانمار- تایلند- ویتنام لازم به ذکر است که دارندگان ویزای شنگن باید از این موضوع مطمئن شوند که ویزای آنها از لحظه ورود به کلمبیا حداقل ۱۸۰ روز اعتبار داشته باشد.

کرواسی

از تاریخ ۲۲ جولای ۲۰۱۴، جمهوری کرواسی به دارندگان ویزای شینگن اجازه ورود، ترانزیت و اقامت را بدون دریافت ویزای کرواسی می‌دهد. از این رو آنها می‎توانند با استفاده از ویزای شنگن دارای اعتبار خود برای حداکثر ۹۰ روز در یک بازه ۶ ماهه در این کشور اقامت داشته باشند.

قبرس

در صورت برخورداری از ویزای شینگن تایپ C (دابل و یا مولتی) متقاضیان خارجی سفر به قبرس از دریافت ویزای این کشور مستثنی خواهند بود. مدت زمان مجاز اقامت در قبرس از طریق ویزای شنگن حداکثر ۳ماه در یک بازه زمانی ۶ماهه است.

گرجستان

گرجستان نیز از این قانون تبعیت کرده و به دارندگان ویزای شینگن این اجازه را می‌دهد تا برای حداکثر ۹۰ روز در یک بازه ۱۸۰ روزه در این کشور اقامت داشته باشند. البته لازم به ذکر است که شهروندان ایرانی بدون نیاز به ویزای شنگن نیز امکان سفر به گرجستان را با پاسپورت ایرانی خواهند داشت.

جبل‌الطارق

شهروندان دارای ملیت مراکشی، چینی، مغولی، هندی و یا روسی که از ویزای شینگن مولتی برخوردار هستند، امکان ورود، ترانزیت و اقامت (حداکثر ۲۱ روزه) در محدوده جبل‌الطارق را بدون نیاز به ویزای مضاعف خواهند داشت.

کوزوو

شهروندان خارجی دارنده ویزای شینگن مولتی امکان ورود، ترانزیت و اقامت در جمهوری کوزوو را برای حداکثر ۱۵ روز در یک بازه زمانی ۶ماهه خواهند داشت.

مکزیک

چنانچه دارای ویزای شینگن معتبر باشید، برای امور گردشگری، تجارت و یا اهداف ترانزیت در مکزیک نیازی به دریافت ویزای این کشور نخواهید داشت. ورود به کشور مکزیک با ویزای شینگن مستلزم داشتن اعتبار کافی ویزا و پاسپورت متقاضی است.

مونته‌نگرو

شهروندان خارجی دارای ویزای شینگن معتبر امکان ورود، ترانزیت و اقامت در جمهوری مونته‌نگرو را بدون نیاز به دریافت ویزای این کشور خواهند داشت. زمان مجاز اقامت برای شهروندان خارجی دارنده ویزای شنگن، حداکثر ۳۰ روز در یک بازه زمانی ۱۸۰ روزه است.

مقدونیه شمالی

عموما شهروندان خارجی دارای ویزای شینگن کوتاه‌مدت تایپ C امکان ورود، ترانزیت و اقامت در کشور مقدونیه شمالی را برای ۱۵ روز در یک بازه زمانی ۱۸۰ روزه خواهند داشت.

رومانی

متقاضیان خارجی دارای ویزای شینگن تایپ C (دابل و مولتی) امکان ورود، اقامت و ترانزیت در رومانی را بدون نیاز به دریافت ویزای ملی این کشور خواهند داشت. مدت مجاز اقامت شهروندان خارجی در این کشور ۹۰ روز در یک بازه ۶ماهه است و باید پیش از سفر به این کشور ویزای شنگن در یکی از کشورهای حوزه شینگن استفاده شده باشد.

سائوتومه و پرینسیپ

شهروندان خارجی در صورت برخورداری از ویزای شینگن دارای اعتبار امکان سفر به کشور سائوتومه و پرینسیپ را بدون نیاز به دریافت ویزایی مضاعف و برای حداکثر ۱۵ روز در بازه ۶ماهه خواهند داشت.

صربستان

از تاریخ ۳۰ اکتبر ۲۰۱۴، جمهوری صربستان به شهروندان خارجی دارای ویزای شینگن معتبر این امکان را می‎دهد تا بدون ویزای صربستان برای حداکثر ۹۰ روز در یک بازه زمانی ۶ ماهه به این کشور سفر کنند.

ترکیه

بنابر قوانین کشور ترکیه، شهروندان آنگولا، بنگلادش، افغان، بنین، بوتسوانا، بورکینافاسو، بوروندی، کامرون، کیپ‌ورد، جمهوری آفریقای مرکزی، چاد، کوموروس، ساحل عاج، جمهوری دموکرات کنگو، جیبوتی، مصر، گینه استوایی، اریتره، اتیوپی، گابن، گامبیا، غنا، گینه، گینه بیسائو، هند، عراق،کنیا، لسوتو، لیبریا، لیبی، ماداگاسکار، مالاوی، مالی، موریتانی، موزامبیک، نپال، نیجر، کره‌شمالی، پاکستان، فیلیپین، جمهوری کنگو، رواندا، سائو تومه و پرینسیپ، سنگال، سیرالئون، سومالی، سودان، سوازیلند،تانزانیا، توگو، اوگاندا، ویتنام، یمن، زیمباوه می‌توانند با در دست داشتن ویزای شنگن معتبر به این کشور سفر کنند. البته باید پیش از ورود یه ترکیه برای ویزای الکترونیکی یکبار ورود و ۱ماهه ترکیه اقدام کنند.

لازم به ذکر است که شهروندان ایرانی برای سفر به ترکیه نیازی به داشتن ویزا نداشته و با پاسپورت ایرانی امکان ورود به این کشور را دارند. در آخر باید به این نکته اشاره کنیم که در شرایط بالعکس یعنی با در دست داشتن ویزای انگلیس در اروپا نیز امکان سفر و ورود به کشورهای حوزه شنگن را نخواهید داشت، مگر اینکه از پاسپورت و حق شهروندی انگلیس برخوردار باشید که در آن صورت داشتن ویزای شنگن مطرح نخواهد بود.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *