ویزا

معرفی انواع ویزای آمریکا برای مهاجران

«کدام ویزای آمریکا برای شما مناسب است؟»


کشور پهناور، پیشرفته و قدرتمند آمریکا از دیرباز از جنبه‌های مختلف توریستی، تحصیلی، کاری و زندگی دارای جاذبه‌های فراوانی برای متقاضیان مهاجرت به این کشور بوده و هر ساله افراد زیادی از سراسر دنیا برای اهداف مختلف و تجربه رویای معروف آمریکایی، نسبت به اخذ وقت سفارت آمریکا و دریافت یکی از انواع ویزای آمریکا اقدام می‌کنند.

همان طور که می‌دانید متاسفانه دسترسی به سفارت آمریکا در داخل ایران مقدور نبوده و متقاضیان درخواست ویزای آمریکا باید از طریق سفارت‌های مستقر در کشورهای همسایه نظیر ترکیه، ارمنستان و دوبی پروسه ویزای آمریکا خود را پیگیری کنند و یا این‌که از خدمات آژانس‌های مسافرتی معتبر استفاده نموده و از خدماتی نظیر پیکاپ ویزا در این شرکت‌ها بهره‌مند شوند.

انواع مختلف ویزای آمریکا

همانطور که می‌دانید شهروندان اغلب کشورهای دنیا به جز ۳۸ کشور طرح VWP برای ورود به آمریکا نیازمند دریافت یکی از انواع ویزای آمریکا هستند و ایران نیز از این قاعده مستثنا نیست. ویزای آمریکا می‌تواند از نوع Non-immigrant Visa برای اقامت موقت در این کشور و یا  immigrant Visa برای اقامت دائم باشد.

عموما ویزای Non-immigrant آمریکا مناسب تاجران، توریست‌ها، امور تخصصی و دانش‌آموزانی است که قصد دارند تا برای دستیابی به هدف خاصی به طور موقت در خاک آمریکا اقامت داشته باشند. البته باید به این موضوع اشاره کنیم که تمامی متقاضیان دریافت انواع ویزای آمریکا ملزم به اثبات این موضوع به آفیسر سفارت هستند که قصد ترک خاک کشور آمریکا را بعد از بازه کوتاه مدت اعتبار ویزای خود خواهند داشت.

در ادامه به توضیح انواع کلی ویزای آمریکا و مقصود دریافت هر یک از آنها می‌پردازیم:

اما بنابر اطلاعات وب‌سایت دولت آمریکا دسته‌بندی جزئی و زیر دسته‌های انواع ویزای Immigrant Visa  آمریکا به ترتیب زیر است: * این علامت یعنی افراد دارای ویزاهای H-1B، H-4 (به عنوان اعضای خانواده درجه یک دارنده ویزای H-1B)، K، L، و V اجازه دارند طبق قانون مهاجرت و ملیت، تابعیت دوگانه داشته باشند. مقررات فدرال نیز برای به رسمیت شناختن تابعیت دوگانه، انواع ویزای O، P و E را صادر می‌کند.

ویزای توریستی و بیزینس آمریکا Tourist or business Visa

عموما دو نوع ویزای آمریکا تحت عنوان ویزای توریستی و کاری ارائه می‌گردد:

 • نوع ویزای B-1 بیزینس برای آن دسته از افرادی که در قراردادی علمی، آموزشی، تجاری، امور انحصار وراثت و یا مذاکره برای قرارداد شرکت دارند.
 • نوع ویزای B-2 برای گشت و گذار و سیاحت و یا استفاده از خدمات درمانی صادر می‌شود که شامل موارد توریستی، ملاقات دوستان و خانواده، خدمات سلامت و درمانی، فعالیت‌های خدماتی و یا اجتماعی می‌شود.

در اغلب اوقات هر دو نوع مذکور ویزای آمریکا با هم دیگر ترکیب شده و به عنوان یک نوع ویزا صادر می‌شود. شما میبایست توانایی اثبات این موضوع را داشته باشید که قصد سفرتان به خاک آمریکا تنها برای بازه کوتاه مدت و محدودی بوده و در عین حال با ارائه مدارکی همچون برگه تمکن مالی موجه به آفیسر پرونده، شواهد قابل استنادی برای پوشش هزینه‌های سفر خود ارائه دهید.

این پروسه همچون مصاحبه حضوری ویزای شینگن دارای نکات فراوانی است که باید دقت لازم را به آن مبذول دارید. به عنوان مثال در فرآیند اخذ ویزای آمریکا شما باید مدارکی را دال بر داشتن اقامت در خارج از خاک آمریکا ارائه دهید و اینکه تصمیم دارید تا پیش از اتمام مدت زمان اعتبار ویزا به کشور خود بازگردید. این موضوع را نیز باید عنوان کنیم که فرد دارنده ویزای توریستی آمریکا مجاز به قبول شغل و فعالیت کاری در خاک این کشور نخواهد بود.

مطالب مرتبط:

مهمترین عوامل رد درخواست ویزای آمریکا

ویزای کار آمریکا Work Visa

برای فعالیت و کار قانونی در آمریکا به صورت موقت، شما به نوع خاصی از ویزای آمریکا احتیاج دارید که براساس نوع کاری که می‌خواهید انجام دهید صادر می‌شود. از این رو درخواست متقاضیان دسته‌های H، L ، O ، P و Q میبایست از طریق سازمان USCIS مورد تائید قرار گیرد. در عین حال می‌بایست پیش از درخواست و اپلای کردن برای ویزای کار آمریکا فرم I-129 توسط سفارت به تائید برسد.

پس از آن کارفرما فرم I-797 مبنی بر اطلاعیه تائید درخواست دریافت خواهد کرد. سپس زمانی که شما برای مصاحبه حضوری در محل سفارت آمریکا حاضر می‌شوید، میبایست فرم I-129 و کپی فرم I-797 را با خود به همراه داشته باشید. انواع ویزای آمریکا برای مقاصد کاری به شرح زیر است:

ویزای آمریکا H1-B برای مشاغل تخصصی

برای دریافت ویزای آمریکا از نوع H1-B شما ملزم به داشتن حداقل مدرک کارشناسی در تخصص کاری مورد نظر هستید و سازمان USCIS صحت درخواست استخدام شما برای شغل تخصصی و داشتن مهارت وتوانایی لازم برای انجام آن را مورد ارزیابی و سنجش قرار می‌دهد.

به همین منظور، کارفرما ملزم به پر کردن درخواست شرایط کار در سازمان Department of Labor  آمریکا برای مشخص نمودن شرایط و قوانین قرارداد استخدام شما به عنوان کارمند خواهد بود.

ویزای آمریکا H-2A برای کارگران فصلی مزارع کشاورزی

این نوع از ویزای آمریکا به کارفرمایان آمریکایی این اجازه را می‌دهد تا زمانی که کارگران بومی آمریکایی در دسترس نباشند، از کارگران خارجی برای مشاغل فصلی و موقت در زمینه کشاوری بهره‌مند شوند. از این رو کارفرمایان آمریکایی ملزم به پر کردن فرم درخواست I-129 از جانب شما می‌باشند.

ویزای آمریکا H2-B برای کارگران ماهر و غیرمتخصص

این نوع از ویزای آمریکا در زمان کمبود نیروی کار آمریکایی، به آن دسته از متقاضیان واجد شرایطی که برای مشاغل موقتی و فصلی در آمریکا درخواست داده‌اند اعطا می‌شود.

ویزای آمریکا H-3 برای کارآموزان

این نوع از ویزای آمریکا برای آن دسته از افرادی است که قصد دارند تا برای مدت زمان حداکثر ۲ سال به منظور دریافت دوره آموزشی یک کارفرمای آمریکایی به این کشور پا بگذارند. شما می‌توانید طی بازه زمانی ذکر شده، دستمزدی از بابت گذراندن دوره کارآموزی در آمریکا دریافت کنید اما این موضوع نباید سبب ایجاد شرایط اشتغال مولد یا همان productive employment شود.

ویزای آمریکا H-4 برای وابستگان

چنانچه شما از دارندگان ویزای آمریکا نوع H هستید، همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال مجرد شما امکان دریافت ویزای H-4 و همراهی شما در خاک آمریکا را خواهند داشت. اما باید متذکر شویم که همسر و فرزندان نامبرده اجازه کار در این کشور را نخواهند داشت.

ویزای آمریکا L-1 انتقال نیروی کار به یکی از شعبات خارجی شرکت

این نوع از ویزای آمریکا مناسب آن دسته از کارکنان شرکت‌های بین‌المللی است که قرار است به صورت موقت به شعبه اصلی، وابسته و یا جنبی کمپانی انتقال یابند. اما لازم به ذکر است که تنها افرادی واجد شرایط درخواست و دریافت این نوع از ویزای آمریکا هستند که دارای سمت مدیریتی و یا اجرایی باشند.

همچنین دارای اطلاعات کامل و مهارت کافی پست کاری مربوطه در شرکت و یا شعبه مستقر در آمریکا باشد. در عین فرد متقاضی درخواست این نوع از ویزا باید تا ۳ سال قبل از اپلای کردن ویزای آمریکا به طور مستمر برای حداقل یکسال به استخدام شرکت بین‌المللی مذکور درآمده باشد.

کارشناسان مجرب گروه شرکت‌های نیلگام با برخورداری از آخرین تغییرات قوانین دولتی و فدرالی کشور آمریکا آماده ارائه خدمات تخصصی وقت سفارت امریکا، پیکاپ ویزا و مشاوره رایگان به متقاضیان دریافت انواع ویزای آمریکا است.


مشاوره رایگان و تعیین وقت سفارت آمریکا ۰۲۱-۷۵۲۳۷


ویزای آمریکا L-2 برای وابستگان

چنانچه دارنده ویزای آمریکا نوع L هستید، همسر و فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال شما می‌توانند با دریافت ویزای L-2 وارد خاک آمریکا شوند. چنانچه همسر دارنده ویزای L تمایل به انجام فعالیت کاری در آمریکا داشته باشد، ملزم به ارسال فرم I-765 و هزینه درخواست خواهد بود. اما در عین حال فرزندان مجاز به انجام کار در خاک آمریکا نخواهند بود.

ویزای آمریکا نوع O

این نوع از ویزای آمریکا مختص افرادی با توانایی‌های خارق‌العاده در زمینه‌های علوم، آموزش، هنر، تجارت و ورزش و یا دستاوردهای استثنایی و قابل توجه در زمینه تولیدات رسانه تلویزیونی و انیمیشن است.

ویزای آمریکا نوع P

این نوع از ویزای آمریکا به ورزشکاران، هنرمندان حوزه سرگرمی و پرسنل پشتیبان اضطراری که برای اجرا به ایالات متحده آمریکا آمده‌اند تعلق می‌گیرد.

ویزای آمریکا نوع Q

چنانچه قصد دارید تا در طرح‌های تبادل فرهنگی بین‌المللی آمریکا برای مقاصد ارائه آموزش، موقعیت استخدام، به اشتراک‌گذاری تاریخچه فرهنگی و آداب و رسوم کشور مبدا شرکت کنید، می‌توانید برای این نوع از ویزای آمریکا درخواست دهید. درخواست این نوع از ویزای آمریکا میبایست توسط اسپانسر این طرح پر شده و مورد تائید سازمان USCIS قرار گیرد.

ویزای تحصیلی آمریکا Student Visa

همانطور که می‌دانید مقصد برتر تحصیلی و شماره یک حال حاضر دنیا کشور آمریکا است؛ از این رو متقاضیان ادامه تحصیل در دانشگاه‌های امریکا ملزم به داشتن پذیرش تحصیلی از دانشگاه و یا کالج مربوطه هستند. زمانی که درخواست این افراد مورد ارزیابی و موافقت دپارتمان پذیرش دانشگاه قرار گیرد، مدارک تائیدیه برای الحاق به درخواست ویزای تحصیلی امریکا برای ایشان ارسال خواهد شد.

بدین ترتیب دانشجویان واجد شرایط می‌توانند از زمان شروع تاریخ فرم I-20 طی ۱۲۰ روز برای ویزای آمریکا درخواست دهند و همچنین این امکان را دارند تا ظرف ۳۰ روز از شروع I-20 برای سفر خود اقدام کنند. در مجموع ویزای دانشجویی آمریکا دارای انواع زیر است:

ویزای آمریکا نوع F-1

این نوع از ویزای آمریکا برای آن دسته از متقاضیانی است که قصد ادامه تحصیل در مدارس مورد تائید آمریکا و یا دوره‌های آموزش زبان انگلیسی را دارند. این ویزا زمانی مورد نیاز است که که طول دوره تحصیلی فرد بیش از ۱۸ ساعت در هفته باشد.

همچنین این نوع از ویزای آمریکا برای دانش آموزان بین‌المللی که قصد شرکت در مقطع راهنمایی و دبیرستان دولتی امریکا را دارند صادر می‌گردد؛ اما دانشجوی مذکور تنها می‌تواند برای ۱۲ ماه در آن مدرسه به تحصیل بپردازد.

ویزای امریکا نوع M-1

این نوع از ویزای آمریکا مناسب متقاضیانی است که قصد شرکت در دوره‌های آموزشی غیر آکادمیک، فنی و حرفه‌ای و یا کارآموزی را در خاک امریکا دارند. دارندگان ویزای A ، E ، H-4 ، F-2 ،G، J-2 ، L-2 و M-2 آمریکا و یا سایر ویزاهای زیر دسته Nonimmigrant این کشور می‌توانند در مقاطع دولتی ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان این کشور ثبت‌نام کنند.

دانشجویانی که به منظور استراحت خاک کشور امریکا را برای مدت ۵ ماه و یا بیشتر ترک کنند، در صورتی که فعالیت‌های خارج از آمریکای آنها به تحصیلات‌شان مرتبط نباشد، ممکن است موجب از دست رفتن وضعیت ویزای F-1 و یا  M-1 تحصیلی‌شان گردد.

مطالب پیشنهادی:

هزینه زندگی در آمریکا در سال ۲۰۱۹

ویزای تبادل آمریکا Exchange visitor Visa

بنابر اطلاعات وبسایت دولت آمریکا شهروندان غیر امریکایی می‌توانند برای شرکت در طرح‌هایexchange  به ایالات متحده آمریکا سفر کنند. اما باید این موضوع را یادآوری کنیم که پیش از درخواست ویزای آمریکا باید به طور رسمی مورد تائید و موافقت اسپانسر برنامه تبادل آمریکایی قرار بگیرید. بازدیدکنندگان واجد شرایط طرح exchange  آمریکا از ویزای نوع J این کشور برخوردار می‌گردند. این ویزا به منظور ارتقا و اشاعه دانش و مهارت‌های مختلف طراحی شده است و شرکت‌کنندگان شامل موارد زیر می‌گردند:

 • معلمان
 • دانشجویان مقاطع دانشگاهی و عالی تحصیلی
 • پروفسورها و اساتید
 • محققان و پژوهشگران
 • کارآموزان حرفه‌ای
 • بازدیدکنندگانی با اهداف سفر، مشاوره، تحقیق و سایر موارد

ویزای ترانزیت و یا خدمه کشتی Ship crew or transit Visa

ویزای ترانزیت آمریکا شامل دو نوع می‌شود که در ادامه به توضیح‌شان می‌پردازیم:

 • ویزای ترانزیت نوع C

این نوع از ویزای آمریکا مختص متقاضیانی است که قصد دارند از طریق ایالات متحده آمریکا به کشوری دیگر سفر کنند و چنانچه بخواهند در نیمه راه دوستان و یا اقوام خود را ملاقات کنند ملزم به دریافت جواز مربوط به آن هستند؛ که در این مورد خاص ملزم به داشتن شرایط لازم برای اخذ ویزای B-2 خواهند بود.

 • ویزای خدمه کشتی نوع D

این نوع از ویزای آمریکا برای کارکنانی است که بر روی کشتی و یا در هواپیما مشغول خدمت هستند. این دسته از متقاضیان عموما از ترکیبی از هر دو نوع ویزای ترانزیت و خدمه C-1 و یا نوع D استفاده می‌کنند. چنانچه فرد مذکور در حال خدمت در فضای خارج از محدوده آمریکا و جزایر  Outer Continental Shelf متعلق به این کشور باشد واجد شرایط برای دریافت ویزای B-1 آمریکا به جای ویزای خدمه خواهد بود؛ آن دسته از خدمه‌ای که در بازه استراحت و تعطیلی پروازها و یا کشتی‌ها به خاک آمریکا وارد می‌شوند، ملزم به اخذ ویزای B-1 و یا B-2 آمریکا خواهند بود.

ویزای کارکنان و مبلغان مذهبی  Religious worker Visa

آن دسته از متقاضیانی که قصد کار در حوزه مذهبی کشور آمریکا را دارند ملزم به درخواست ویزای آمریکا از نوع R برای بازه زمانی موقت هستند. افراد واجد شرایط دریافت این نوع از ویزا شامل اشخاص مورد تائید نهادهای مشخص در امریکا برای هدایت فعالیت‌های مذهبی می‌گردند.

ویزای کارمند داخلی آمریکا Domestic employee Visa

خدمتکاران شخصی و یا داخلی که ملزم به همراهی کارفرمایان در خاک آمریکا هستند، واجد شرایط برای دریافت ویزای آمریکا نوع B-1 محسوب می‌شوند. کارکنان این نوع از ویزا شامل موارد زیر می‌گردند:

 • خدمتکاران خانه
 • ملازم و پیشخدمت مخصوص
 • خدمتکار Footmen
 • سرآشپزها
 • پیشخدمت Butler
 • رانندگان شخصی
 • پرستار بچه
 • پرستار سالمند و یا مادر
 • باغبان
 • همراهان و گماشتگان تحت قرارداد

لازم به ذکر است که خدمه دیپلمات‌های خارجی و یا نیروهای رسمی دولتی واجد شرایط برای ویزای آمریکا نوع A-3 و یا G-5  هستند.

مطلب مرتبط:

چطور کلاهبرداران خدمات ویزا و مهاجرت را تشخیص دهیم؟

ویزای رسانه و روزنامه‌نگار آمریکا Media and journalist Visa

این نوع از ویزای آمریکا به آن دسته از متقاضیان غیر مهاجری اختصاص دارد که نماینده رسانه‌ای خارجی هستند و قصد دارند تا برای بازه‌ای کوتاه‌مدت و فعالیت در امور مربوط به حرفه خود به این کشور سفر کنند؛ اما لازم به ذکر است که این دسته از متقاضیان ملزم به داشتن دفترخانه در کشوری خارجی هستند.

البته چنانچه بازدیدکنندگان با اهداف زیر قصد سفر به این کشور را داشته باشند، ویزای توریستی یا همان Visitor Visa برای ایشان صادر می‌شود:

 • شرکت در یک کنفرانس و یا جلسه
 • سخنرانی به عنوان مهمان
 • شرکت در فعالیت‌های آکادمیک و تحصیلی
 • خرید تجهیزات رسانه
 • تعطیلات

در عین حال در صورتی که متقاضیان برای فعالیت‌های زیر قصد سفر به امریکا را داشته باشند ویزای کاری موقت آمریکا برایشان صادر می‌گردد:

 • فیلمبرداری و تولید محتوای بصری برای امور تجاری، سرگرمی و یا تبلیغات
 • بازخوانهای متنی، کتابداران و طراحان صحنه
 • رویدادهای صحنه، تلویزیون و مسابقان سوالی
 • تولید محتوای هنری رسانه

لازم به ذکر است که همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال و مجرد این افراد با استفاده از ویزای آمریکا نوع B-2 قادر به همراهی ایشان هستند. در مجموع برای درخواست هر یک از انواع ویزای آمریکا باید به این موضوع توجه کنید که به دلیل حجم بالای درخواست‌ متقاضیان کشورهای آسیایی، مهاجرت‌های غیرقانونی و مسائل پناهندگی، طی چندسال اخیر گذراندن روند وقت سفارت و اخذ ویزای این کشور با سختی‌های فراوانی برای ایرانیان عزیز همراه شده است.

سابقه سفر مناسب و موجه نظیر وجود ویزای مولتی شینگن در پاسپورت متقاضی، تمکن مالی عالی و قابل استناد، توانایی ارائه اسناد مالی و ملکی، برنامه سفر دقیق، توانایی توجیه آفیسر پرونده مبنی بر بازگشت به کشور مبدا پیش از تمام شدن اعتبار ویزا و نکات متعدد دیگر، همگی جزء مواردی است که در ویزا شدن پرونده شما تاثیر به سزایی خواهد داشت.

کارشناسان گروه شرکت‌های نیلگام با سالها تجربه در امور پیکاپ ویزا، اخذ وقت سفارت و انواع ویزای کشورهای معتبر و مهم دنیا، آماده ارائه خدمات تخصصی و مشاوره رایگان به متقاضیان عزیز است.

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.


«جمع‌بندی»


کشور آمریکا به دلیل جاذبه‌های توریستی، تحصیلی، کاری و زندگی، مقصد ایده‌آلی برای بسیاری از متقاضیان مهاجرت است. اخذ ویزای آمریکا برای ورود به این کشور ضروری است. انواع مختلفی از ویزای آمریکا برای اهداف مختلف وجود دارد، از جمله ویزای توریستی، کاری، تحصیلی، تبادلی و مذهبی.

نکات کلیدی:

 • انواع ویزای آمریکا: ویزای آمریکا به دو دسته اصلی Non-immigrant و Immigrant تقسیم می‌شود. ویزای Non-immigrant برای اقامت موقت و ویزای Immigrant برای اقامت دائم است.
 • ویزای توریستی و کاری: دو نوع ویزای توریستی (B-1 و B-2) و چندین نوع ویزای کاری (H، L، O، P و Q) برای اهداف مختلف شغلی و آموزشی وجود دارد.
 • ویزای تحصیلی: ویزای F-1 برای دانشجویان مقاطع تحصیلی و M-1 برای دوره‌های آموزشی غیر آکادمیک و حرفه‌ای است.
 • ویزای تبادلی: ویزای J برای شرکت در برنامه‌های تبادل فرهنگی و آموزشی است.
 • ویزای مذهبی: ویزای R برای کارکنان مذهبی و ویزای B-1 برای خدمتکاران شخصی و مذهبی است.
 • مراحل اخذ ویزا: متقاضیان باید فرم درخواست ویزا را تکمیل کرده، مدارک لازم را ارائه دهند و در مصاحبه حضوری شرکت کنند.
 • نکات مهم: داشتن سابقه سفر مناسب، تمکن مالی کافی و برنامه سفر دقیق از جمله عوامل موثر در اخذ ویزای آمریکا است.

«سوالات متداول | FAQs»


1. ویزای غیرمهاجرتی آمریکا کدامند؟

 • ویزای توریستی (B-1/B-2): این نوع ویزا برای گردش، ملاقات با دوستان و خانواده، و یا استفاده از خدمات درمانی در آمریکا صادر می‌شود.
 • ویزای کار (H, L, O, P, Q): این نوع ویزا برای افرادی صادر می‌شود که قصد دارند به طور موقت برای کار در آمریکا به این کشور سفر کنند.
 • ویزای تحصیلی (F, M): این نوع ویزا برای دانشجویانی صادر می‌شود که قصد دارند در دانشگاه‌ها یا موسسات آموزشی معتبر آمریکا تحصیل کنند.
 • ویزای مبادله (J): این نوع ویزا برای افرادی صادر می‌شود که قصد دارند در برنامه‌های مبادله فرهنگی یا آموزشی بین آمریکا و کشور خود شرکت کنند.
 • ویزای خدمه (C, D): این نوع ویزا برای خدمه کشتی‌ها و هواپیماها صادر می‌شود.
 • ویزای مذهبی (R): این نوع ویزا برای افرادی صادر می‌شود که قصد دارند برای انجام فعالیت‌های مذهبی در آمریکا به این کشور سفر کنند.
 • ویزای رسانه (I): این نوع ویزا برای خبرنگاران و نمایندگان رسانه‌های خارجی صادر می‌شود.

2. چه عواملی باعث شده است که اخذ ویزای آمریکا برای ایرانیان دشوارتر شود؟

به دلیل حجم بالای درخواست‌ها از سوی متقاضیان کشورهای آسیایی، مهاجرت‌های غیرقانونی و مسائل مربوط به پناهندگی، طی چند سال اخیر فرآیند اخذ وقت سفارت و ویزای آمریکا برای ایرانیان با چالش‌های بیشتری روبرو شده است.

3. آیا می‌توانم برای ویزای آمریکا بدون مصاحبه اقدام کنم؟

خیر، در حال حاضر برای اکثر انواع ویزای آمریکا مصاحبه حضوری با افسر کنسولی الزامی است.

4. چه عواملی بر شانس دریافت ویزای آمریکا تأثیر می‌گذارد؟

سابقه سفر مناسب، تمکن مالی قوی، ارائه مدارک کامل و قانع‌کننده، برنامه سفر دقیق و متقاعد کردن افسر پرونده مبنی بر بازگشت به کشور مبدا قبل از انقضای ویزا از جمله عواملی هستند که بر شانس دریافت ویزای شما تأثیر می‌گذارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *