مهاجرت

بهترین زمان سفر به کانادا | واکسن های مورد تائید کانادا

اگر مایل به کسب جدیدترین اطلاعات در مورد بهترین زمان سفر به کانادا و واکسن های مورد تائید کانادا برای ورود به این کشور هستید، همراه ما باشید. این روزها به تدریج با کاهش بحران ها و مشکلات به وجود آمده توسط ویروس پانادمی کووید-19 در سراسر دنیا، دوباره مرزهای زمینی و هوایی بسیاری از کشورهای معتبر دنیا ازجمله کشور کانادا به سوی ایران باز شده و متقاضیان می توانند با تزریق واکسن های مورد تائید کانادا و اخذ یکی از انواع ویزای کانادا، به این کشور پیشرفته و زیبا سفر کنند.

همان طور که در اخبار بازگشایی مرزهای کانادا به طور مفصل به این موضوع اشاره کردیم، یکی از پیش نیازهای ورود به کشور کانادا، تزریق 2 یا 3 دوز از واکسن های مورد تائید کانادا است و بدون انجام این کار، ورود فرد به خاک کانادا با مشکل مواجه شده، احتمال تاخیر فراوان، انجام تست پی سی آر و یا ماندن در قرنطینه 2 تا 3 هفته ای خواهد بود.

اگر تمایل دارید تا در آینده ای نزدیک، مهاجرت به کانادا و یا سفر توریستی به این کشور خوش آب و رنگ و بسیار وسیع آمریکای شمالی را تجربه کنید، بهتر است به خوبی در مورد جزئیات دریافت اخذ ویزای کانادا تحقیق کرده و در مورد بهترین زمان سفر به کانادا و واکسن های مورد تائید کانادا اطلاعات کسب کنید.

از این رو، قصد داریم تا در ادامه شما را با جزئیات کاربردی و مهم بهترین زمان سفر به کشور کانادا و آخرین به روز رسانی های واکسن های مورد تائید این کشور آشنا کنیم.

بهترین زمان سفر به کانادا

وقتی حرف از کانادا به عنوان یکی از بزرگترین کشورهای حال حاضر دنیا می شود، سوال بهترین زمان سفر به کانادا یک مقدار کلی بوده و نمی توان جواب سر راست و واحدی به آن داد، بلکه همه چیز بستگی به ذائقه متقاضی سفر و شهر و منطقه ای که فرد می خواهد به آنجا سفر کند، چیزهایی که به دنبال آن است و کارهایی که می خواهد انجام دهد، دارد.

اگر فردی سرمایی باشید، مطمئناً بهترین زمان سفر به کانادا برای وی بازه های زمانی گرم سال یعنی فصول بهار و تابستان این کشور خواهد بود، اما اگر سرما به شما کارساز نبوده و آدم گرمایی هستید، مطمئناً بهترین زمان سفر به کشور کانادا برای شما متفاوت بوده و شامل فصول پاییز و زمستان این کشور می شود.

هر زمان و فصل از سال در کانادا دارای جذابیت ها و شاخصه های خاص خود است و مناظر طبیعی، حیات وحش، فعالیت های گردشگری، جشنواره ها و رویدادها و مختصات بسیار متفاوتی را به همراه دارد.

البته اگر به دنبال متداول ترین جواب برای بهترین زمان سفر و گشت و گذار در کشور کانادا باشید، ماه های تابستان و روزهای آفتابی و گرمای هوا مناسب ترین اوقات برای سفر تفریحی و یا تجاری شما خواهد بود. اما در حقیقت هر فصل از این کشور دارای زیبایی های متفاوتی است که نمی توان سراغ آن را تنها در یک فصل و زمان از سال گرفت.

کانادا برخلاف اندازه بسیار بزرگش، از شرایط آب و هوایی واحدی در اغلب نقاط کشور پیروی می کند و فصول آن مشابه شرایط و بازه های زمانی کشورهای اروپایی است. مناطق ساحلی معمولاً معتدل تر از استان های دشتی prairie کشور هستند و دامنه های کوهستانی بارندگی و بارش برف بیشتری را به نسبت سایر نقاط این کشور به خود جذب می کنند.

اما اگر عزم خود را جزم کرده و به دنبال اخذ ویزای کانادا و سفر توریستی به این کشور زیبا و دیدنی هستید، همراه ما باشید تا در ادامه به بررسی بهترین زمان سفر به کشور کانادا و هر یک از فصل های این کشور پرداخته و کمی در مورد رویداد های جذاب هر فصل در کانادا با شما صحبت کنیم.

تابستان کانادا

به نظر خیلی از گردشگران بین المللی، بهترین زمان سفر به کانادا تابستان (از جون تا آگوست) است. فصلی که روزهای آفتابی، گرم و بلندی داشته و امکان انجام اغلب فعالیت های گردشگری خارج از منزل و در فضای باز در آن وجود دارد.

کارهایی مثل: پیاده روی در مسیرهای کوهستانی راکی، رفتینگ هیجانی و سرشار از آدرنالین در آبهای سفید و خروشان یوکان، کایاک سواری در کبک و یا موج سواری در سواحل زیبای ونکوور، همگی فعالیت های جذاب گردشگری هستند که می توانند جزو گزینه های انتخابی شما در فصل تابستان کانادا باشند.

تابستان بهترین زمان برای بازدید از خرس های جنگلی است که به دنبال جمع کردن توت های خوراکی در سراسر کشور هستند، البته این کار باید همراه با راهنما و در فاصله ایمن باشد، تابستان بهترین زمان سفر به این کشور است چون می توانید از دسته های بزرگ نهنگ های بلوگا که در خلیج هادسون جمع می شوند عکس و فیلم گرفته و آنها را از نزدیک و در حیات وحش بکر کانادا مشاهده کنید.

این در حالی است که نهنگ های کوهان دار نیز در ماه های تابستان از سواحل نیوفاندلند بازدید می کنند. فرصتی عالی برای گردشگرانی که تنها این حیوانات را در مستندها و قاب تلویزیون دیده اند و امکان مشاهده نسخه حقیقی و ثبت لحظات فراموش نشدنی برای شان فراهم می شود.

شهرها نیز در فصل تابستان کانادا در شرایط مطلوب و لذت بخشی قرار دارند. شما می توانید از بین شهرهای توریستی کانادا یکی را انتخاب کرده و تعطیلات بسیار ویژه ای را در آن تجربه کنید. برای مثال در شهر ونکوور در یکی از 8 ساحل این شهر حمام آفتاب گرفته و یا گذر دنیا را در پاسیوهای کافه مونترال تماشا کنید. این در حالی است که اگر به شهر کلگری بروید، تمام شهر در ماه جولای و در بازه جشن Calgary Stampede، جنون جالبی بهشان دست داده و همگی کابوی می شوند.

اگر قرار است تابستان را به عنوان بهترین زمان سفر به کانادا انتخاب کنید، بد نیست بدانید که با فستیوال ها و جشن های زیر روبرو خواهید شد:

 • جشن استمپید کلگری در ماه جولای: یکی از زیباترین و پرهیجان ترین اجراهای نمایشی بر روی کره زمین که رودئو های حرفه ای (مقابله کابوی ها با گاوهای وحشی)، کنسرت ها، رژه ها و آتش بازی های ویژه به نمایش گذاشته می شوند.
 • فستیوال فقط برای خنده Just for Laughs مونترال در ماه جولای: تمامی کمدین های معروف دنیا در این جشن در یکی از بزرگترین استیج ها به دور هم جمع شده و لحظات خوشی را برای مهمانان ایجاد می کنند.
 • جشن Bluesfest اتاوا در جولای: یک فستیوال موسیقی ده روزه که بهترین آثار سبک بلوز و سایر سبک های موسیقی را به اجرا در می آورند.

برای این که بفهمید درجه دما و شرایط آب و هوایی در بهترین زمان سفر به این کشور چگونه است، نگاهی به درجه دما در ماه های مختلف این فصل در چندین شهر معروف کانادا بیاندازید:

شهرهاماه جونجولایآگوست
کلگری202322
چرچ هیل111716
مونترال242725
تورنتو242725
ونکوور202222
ویکتوریا192121

پاییز کانادا

از نگاه برخی از گردشگران بین المللی بهترین زمان سفر به کانادا فصل پاییز (از سپتامبر تا نوامبر) این کشور است که با شاخ و برگ ها و رنگ های پاییزی، جشنواره های جذاب و لحظه های جادویی حیات وحش همراه است.

در شرق کشور، شاهد مناظر طبیعی و رنگهای پاییزی بسیار ویژه ای در سراسر انتاریو، کبک و منطقه کرانه‌ای کانادا خواهید بود.

این فصل یک بازه زمانی عالی برای تماشای حیات وحش بی نظیر این کشور نیز هست. هجوم ماهیهای سالمون به ساحل اقیانوس آرام موجب جذب تعداد زیادی از حیوانات درنده و شکارچی برای شرکت در این ضیافت می شود که شامل حیواناتی نظیر نهنگ های اورکا دریایی تا خرس های گریزلی بالای رودخانه می گردد.

این در حالی است که پاییز فصل جفت گیری و جنگ گوزن های مووس در پارک ملی آلگونکوئین در شمال تورنتو نیز بوده و مستند کاملی را برای شما به تصویر می کشد.

در سواحل شرقی کشور، ماه های سپتامبر و اکتبر بازه های زمانی فوق العاده ای برای مشاهده وال های کوهان دار و آبی در رودخانه سنت لورانس است و خرس های قطبی با شکل گرفتن تدریجی یخ ها برای بازی به شهر قطبی چرچیل در استان منیتوبا می آیند.

از جنبه رویدادها و فستیوال ها نیز می توان پاییز را بهترین زمان سفر به کشور کانادا دانست، چون شما می توانید شاهد جشن های خاص زیر در این فصل از سال در کشور کانادا باشید:

 • رویداد حرکت دسته جمعی ماهی های سلمون در بریتیش کلمبیا، اواخر آگوست و سپتامبر: در سواحل اقیانوس آرام، صدها هزار ماهی سلمون راه خود را به سمت رودخانه ها و ورودی ها باز می کنند. تعداد زیادی از اورکاها در تنگه خوان دو فوکا برای تغذیه و تجربه یک ضیافت جمع می شوند. در جنگل های بریتیش کلمبیا نیز خرس های گریزلی برای به دام انداختن ماهی های در حال پرواز و جست و خیز در خلاف مسیر رودخانه دور هم جمع می شوند. این بازه زمانی چنان پرطرفدار است که گردشگران از 12 ماه قبل اقامتگاه های موقتی خود را در کانادا رزرو کرده تا شاهد این ضیافت دیدنی طبیعی حیات وحش باشند.
 • جشن برداشت محصول انگور در بریتیش کلمبیا، ماه اکتبر: در فصل برداشت محصول، بیش از 165 رویداد مختلف در محدوده اوکانگان رخ می دهد که شامل تور بازدید، چشیدن محصولات و نوشیدنی ها، خوردن غذاهای خانگی خوشمزه و مخصوص و انواع جشن ها و شادی ها می شود.
 • جشنواره رنگ های سلتیک، کیپ برتون نوا اسکوشیا، ماه اکتبر: این رویداد شامل 9 روز کنسرت، رقص و پایکوبی می شود که ریشه های سلتیکی را به همراه نوازندگان و هنرمندانی از سراسر دنیا جشن می گیرند.
 • فستیوال جادوی فانوس ها، مونترال، ماه های سپتامبر و اکتبر: صدها فانوس چینی در باغ گیاه شناسی چینی روشن می شوند و مناظر زیبایی را به نمایش در می آورند.
 • جشن انگور و نوشیدنی نیاگارا، انتاریو: بیش از 100 رویداد که شامل تورهای بازدید، چشیدن طعم خوراکی های تازه، شرکت در کنسرت ها و یکی از بزرگترین رژه های خیابانی در کشور کانادا می شود در این فصل و در محدوده انتاریو به اجرا در می آید.

درجه دما و شرایط آب و هوای کانادا در این فصل، به طور تقریبی به شرح زیر است:

شهرهاسپتامبراکتبرنوامبر
کلگری17123
چرچیل91-9
مونترال20135
تورنتو21147
ونکوور19149
ویکتوریا19149

زمستان کانادا

شاید این طور فکر کنید که به هیچ وجه زمستان نمی تواند بهترین زمان سفر به این کشور باشد، این ایده چیزی است که بسیاری از افراد سرمایی به آن باور دارند، اما با خواندن جزئیات این بخش ممکن است نظر شما عوض شده و بخواهید تا با پوشیدن لباس های گرم، حضور در این فصل را در کشور کانادا تجربه کنید.

در واقع زمستان (بازه زمانی دسامبر تا مارچ) می تواند یکی از جادویی ترین زمان ها برای بازدید و گشت و گذار در کشور کانادا باشد، چون انواع فستیوال ها و فعالیت های ورزشی و تفریحی از جمله اسنوموبیل سواری و یا سورتمه سواری با سگ تا اقامت در هتل های یخی کانادا در انتظار شما خواهد بود.

شما همچنین می توانید از اسکی و اسکیت سواری در یکی از بهترین اقامتگاه های زمستانی دنیا لذت ببرید. با رفتن به غرب کشور این امکان را دارید تا از محدوده افسانه ای و بسیار خاص ویستلر Whistler، یکی از پیست های اسکی فوق العاده در رشته کوههای کانادایی راکی دیدن کرده و به ورزش و تفریح بپردازید و یا در سمت شرق کشور به بازدید دهکده بسیار زیبا و چشم نواز Tremblant بروید.

فصل زمستان کانادا میزبان جشن ها و فستیوال های مختلفی است که شامل کارناوال بسیار زیبا و لذت بخش زمستانی کبک، اسکیت بازی در کانال ریدو اتاوا در بازه استثنایی Winterlude، جشن و شادی Banff در سراسر رویداد فوق العاده Snow Days می شود. اگر شما هم فکر می کنید که بهترین زمان سفر به کانادا در فصل زمستان است، سعی کنید جشنواره جادویی Ice Magic دریاچه لوئیز را از دست ندهید. جایی که هنرمندان با استعداد مجسمه های یخی خیلی خاصی را خلق می کنند.

از همه مهمتر، زمستان فصل مشاهده شفق های جذاب شمالی است که با ترکیبی از نوارهای سبز، صورتی و آبی، شور و غوغای ویژه ای را در شب و آسمان منطقه یوکان کانادا ایجاد می کنند.

فستیوال ها و رویدادهای اختصاصی زمستان در کانادا شامل موارد زیر می شود:

 • کارناوال زمستانی کبک، فوریه: یکی از بزرگترین کارناوال های زمستانی در جهان که در آن هزاران بازدید کننده از دامنه وسیعی از فعالیت های لذت بخش از جمله مسابقه معروف قایقرانی بر روی یخ، رژه ها و جشن و پایکوبی های شبانه، مجسمه های یخی و کاخ یخی Bonhomme برخوردار می شوند.
 • رویداد Winterlude اتاوا، فوریه: یک فستیوال خاص زمستانی که شامل مسابقات مجسمه سازی برفی و یخی، زمین های بازی برفی، اسکیت سواری و رویدادهای ورزشی می شود. نقطه کانونی این رویداد کانال ریدو است که در این فصل به بزرگترین زمین اسکی طبیعی دنیا بدل شده است.
 • روزهای برفی Banff، ژانویه: یک رویداد 11 روزه رایگان که در حول مجسمه های عظیم یخی در مرکز شهر بنف رخ می دهد. مجموعه ای از رویدادها در طول ماه با حضور انواع ورزش ها و فعالیت های زمستانی در قلب شهر اجرا می شود که شامل هاکی روی یخ، بازی کرلینگ، زمین بازی یخی و یک دیوار یخی 12 متری برای صخره نوردی می شود. این در حالی است که مسابقات مجسمه سازی یخی در دریاچه لوئیز در زمان مشابهی اجرا می گردد.
شهرهادسامبرژانویهفوریهمارچ
کلگری-3-5-13
چرچیل-19-23-21-15
مونترال-3-6-42
تورنتو0-2-24
ونکوور66811
ویکتوریا76910

بهار کانادا

در نهایت نوبت به معرفی فصل بهار (بازه زمانی آپریل تا می) می رسد که به نظر خیلی از گردشگران بهترین زمان سفر به کشور کانادا محسوب می شود. با گرم شدن نسبی هوا و کنار رفتن شنل برفی از کشور کانادا، بهار از راه می رسد که یکی از بهترین زمان ها برای بازدید و گردشگری در این کشور به شمار می آید.

در این فصل، روزها طولانی تر و گرم تر می شوند، این در حالی است که فصل بهار بازه ای نسبتاً آرام و بدون هیاهو برای بازدید از کانادا است، قیمت ها به مراتب کمتر بوده و هتل ها و اقامتگاه های این کشور شرایط بسیار خوبی برای رزرو و اقامت دارند.

به دلیل وجود طبیعت بکر و حیات وحش بی نظیر کشور کانادا، می توانید شاهد رنگ ها و تولد دوباره زندگی در نقاط مختلف کانادا باشید. فستیوال شکوفه های گیلاس یکی از خاص ترین زمان ها برای بازدید از ونکوور است که در آن بیش از 45 هزار درخت گیلاس شکوفه زده اند.

در این بین، فستیوال لاله و یا همان تولیپ اتاوا یکی دیگر از جشن های رنگارنگ این کشور است که در آن بیش از یک میلیون پیاز لاله شکوفا می شوند، هدیه ای که هلندی ها برای تشکر از پناه داده به خانواده سلطنتی در خلال جنگ جهانی به کانادا داده است.

در خلیج فاندی نوا اسکوشیا، در طول جشنواره شکوفه سیب، باغ های میوه با انواع رنگ ها و گل ها آذین بندی می شوند و یکی از بهترین زمان ها را برای بازدید از کوه های یخی در حال حرکت در  Iceberg Alley سواحل نیوفاندلند ایجاد می کنند.

در سراسر کشور، خرس ها پس از سپری کردن خواب زمستانی بیدار شده و به تکاپو می پردازند و وال های خاکستری هم به سواحل غربی جزیره ونکوور در این بازه زمانی سر می زنند.

اگر بهار را به عنوان بهترین زمان سفر به کانادا انتخاب کرده اید، بهتر است بازدید از جشن ها و فستیوال های زیر را از دست ندهید:

 • فستیوال شکوفه های گیلاس ونکوور، آپریل: تعدادی از رویدادها و جشن ها از جمله کنسرت های موسیقی، کلاس های هنری، تورهای پیاده روی، مسابقات دوچرخه سواری و رویدادهای فرهنگی ژاپن (جشن اهدای 500 نهال گیلاس از ژاپن به این شهر) به گونه ای تنظیم شده که در خلال این پدیده طبیعی دیدنی رخ می دهد.
 • فستیوال تولیپ اتاوا ، ماه می: بزرگترین رویدادی که در نوع خودش در سراسر دنیا نظیر ندارد و شامل شکوفایی و نمایش میلیون ها گل لاله و جذب صدها هزار گردشگر از سراسر دنیا می شود.
 • جشنواره شکوفه های سیب نوا اسکوشیا: فستیوالی که شروع فصل بهار را با انواع رویدادها و برنامه های جذاب از جمله رژه شادی، کنسرت های موسیقی و نمایش های آتش بازی در آن جشن می گیرند.

درجه دما و شرایط آب و هوایی در شهرهای معروف کانادا در فصل بهار به شرح زیر است:

شهرهاآپریلمی
کلگری1016
چرچیل-53
مونترال1119
تورنتو1317
ونکوور1317
ویکتوریا1316

در یک جمع بندی کلی می توان این طور گفت که بهترین زمان سفر به کانادا فصل تابستان است، اغلب اقامتگاه ها و هتل ها در نزدیکی پارک های ملی از ماه ها قبل رزرو شده اند، جمعیت زیادی از گردشگران در شهرهای مختلف کانادا وجود دارند و قیمت های هتل و بلیط پرواز در حد بالایی قرار دارد. از این رو نیاز به برنامه ریزی قبلی برای سفر در این فصل به کشور کانادا دارید.

اما اگر خواستار بازدید از کانادا در دو فصل بهار یا پاییز باشید، وضعیت شلوغی شهرها، مسیرهای پیاده روی و رزرو هتل ها بسیار بهتر بوده و تا 40 درصد هزینه های شما کاسته می شود.

این موضوع مربوط به فصل زمستان نیز می شود که به دلیل پایین آمدن دما و بارش نسبتاً سنگین برف در بسیاری از نقاط کشور، گردشگران زیادی تمایل به سفر به کشور کانادا ندارند. اما در عین حال، بازه های زمانی نزدیک به تعطیلات کریسمس و سال نوی میلادی بسیار شلوغ بوده و همراه با انواع سرگرمی ها و جشن های بومی و بین المللی است.

واکسن های مورد تائید کانادا

اکنون که به خوبی به بررسی بهترین زمان سفر به کانادا پرداختیم، نوبت به ارزیابی جدیدترین جزئیات واکسن های مورد تائید کانادا در سال جدید میلادی می رسد.

طبق آخرین اخبار اعلام شده در وب سایت رسمی و دولتی travel.gc از تاریخ 30 نوامبر 2021، شهروندان کانادایی و افرادی که دارای حق ورود هستند، به عنوان افراد کاملاً واکسینه شده و واجد شرایط و یا افرادی که در بازه 72 ساعته از ترک کانادا قصد ورود مجدد به این کشور را دارند، نیازی به ارائه نتایج آزمایش مولکولی قبل از ورود pre-entry molecular نخواهند داشت.

این موضوع شامل فرزندان همراه زیر 12 سال، چه فرزند واکسینه شده و یا نشده باشد نیز می شود.

افراد دارای شرایط لازم برای ورود به کانادا شامل موارد زیر می شوند: شهروندان کانادایی، افراد دارای اقامت دائم PR کانادا، افراد ثبت شده در برنامه the Indian Act و فرزندان زیر 12 سال این افراد می گردند.

برای مثال، یک شهروند کانادایی که خاک کانادا را در تاریخ 29 نوامبر 2021 ترک کرده و در تاریخ 30 نوامبر 2021 برگشته و دارای شرایط واکسینه کامل است، نیازی به انجام آزمایش مولکولی ورودی نخواهد داشت.

اگر به عنوان یک مسافر کاملاً واکسینه شده شناخته شوید، باید دارای موارد زیر باشید:

 • نیاز به ارائه نتیجه آزمایش pre-entry molecular دارید
 • ملزم به استفاده از اپلیکیشن ArriveCAN در هنگام ورود به کشور کانادا هستید
 • در صورت انتخاب باید در تست ورودی شرکت کنید
 • از قرنطینه مستثنی هستید
 • نیازی به ارائه آزمایش پزشکی بعد از گذشت 8 روز ندارید

در صورتی که به عنوان یک مسافر کاملاً واکسینه شده شناخته شوید، بدون در نظر گرفتن شرایط شهروندی و تابعیت، واجد شرایط ورود به کشور کانادا هستید.

عموماً کانادایی ها همیشه واجد شرایط ورود به کانادا محسوب می شوند، اما باید الزامات آزمایش را به طور کامل انجام داده و در صورت تشخیص، قرنطینه اجباری را بگذرانند.

طبق قوانین اعلام شده توسط دولت کانادا، همه مسافران ملزم به انجام آزمایش pre-entry molecular هستند و آزمایش آنتی ژن سریع مورد قبول نیست. این تست برای تمام متقاضیان 5 ساله و یا بالاتر بوده و هیچ ربطی به وضعیت شهروندی و یا موقعیت واکسینه شما ندارد. از این رو مسافران باید یکی از موارد زیر را ارائه کنند:

 • نتیجه منفی آزمایش کووید -19 که در 72 ساعت قبل از زمان پرواز و حضور در مرز فرودگاهی کانادا گرفته شده باشد
 • اثبات داشتن نتیجه مثبت آزمایش کووید-19 که در بازه 14 تا 180 روز قبل گرفته شده باشد

اگر شما خدمات اضطراری به کشور کانادا ارائه می دهید و یا از قبل شامل قوانین استثناء شرکت در قرنطینه و آزمایش روز هشتم هستید، مشکلی برای ورود به کشور کانادا ندارید.

به طور کلی، برای این که شامل مسافران کاملاً واکسینه و واجد شرایط ورود به کانادا بشوید باید دارای شرایط زیر باشید:

 • حداقل دو دوز واکسن مورد تائید دولت کانادا برای ویروس کووید -19 و یا ترکیبی از 2 واکسن تائید شده در این کشور را دریافت کرده باشید و یا حداقل یک دوز واکسن جانسن/جانسن را زده باشید
 • دومین دوز واکسن خود را حداقل 14 روز قبل از ورود به کشور کانادا زده باشید؛ یعنی اگر موعد دومین دوز واکسن شما در تاریخ پنج شنبه 1 جولای باشد، روز جمعه 16 جولای نخستین روز از موقعیت 14 روزه مورد تائید برای ورود به کشور کانادا خواهد بود
 • گواهی تائیدیه واکسیناسیون را در اپ ArriveCAN آپلود کنید
 • دارای رسید ArriveCAN به همراه نامه V و یا I در کنار نامتان باشید

در حال حاضر واکسن های مورد تائید کانادا شامل موارد زیر می شوند:

 • واکسن فایزر Pfizer-BioNTech ( انواع Comirnaty, tozinameran, BNT162b2)
 • واکسن مدرنا ( انواع Spikevax, mRNA-1273)
 • واکسن آسترازنکا (Vaxzevria, COVISHIELD, ChAdOx1-S, AZD1222)
 • واکسن جانسن/جانسن و جانسن (Ad26.COV2.S)

از تاریخ 30 نوامبر 2021 و ساعت جهانی 03:01 AM EST (ساعت 11:31 صبح ایران) واکسن های کووید مورد تائید سازمان سلامت جهانی WHO نیز مورد تائید اداره مهاجرت کانادا قرار می گیرد:

 • واکسن Bharat Biotech (Covaxin, BBV152 A, B, C)
 • واکسن سینوفارم پکن BBIBP-CorV (Vero Cells)
 • واکسن سینووک Sinovac (CoronaVac, PiCoVacc)

شما باید حداقل دو دوز از واکسن های مورد تائید و یا ترکیبی از 2 واکسن تائید شده را زده و یا حداقل 1 دوز واکسن جانسن/جانسن را در حداقل 14 روز قبل از زمان سفر به کشور کانادا تزریق کرده باشید.

چنانچه مایل به اخذ ویزای کانادا و یا مهاجرت به این کشور از طریق روش های تحصیلی، کاری، خانوادگی، کارآفرینی و یا سرمایه گذاری هستید، می توانید از مشاوره و خدمات تخصصی موسسه مهاجرتی نیلگام در جهت دستیابی سریع به اهداف تان استفاده کنید.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *