مهاجرت کاری

معرفی بهترین سایت کاریابی کانادا

مطلب حاضر را به معرفی بهترین سایت کاریابی کانادا اختصاص می‌دهیم، که البته تعدادشان کم نیست و انتخاب تنها یک مورد به عنوان بهترین، به راحتی استفاده و سلیقهٔ خود کاربر برمی‌گردد. هر کدام از سایت‌هایی که در ادامه معرفی می‌کنیم، مزایا و امکانات متفاوتی دارند و اگر شما هم جزو متقاضیان کار در کانادا هستید و به دنبال محلی برای مشاهدهٔ فرصت‌های شغلی و آشنایی با بازار کار این کشور می‌گردید، دقایقی را با نیلگام سفر همراه باشید.

بهترین سایت کاریابی کانادا 

در حال حاضر بازار کار در کانادا، دوباره به ریتم مطلوب سال‌های قبلش برگشته و دولت فدرال و استان‌های مختلف این سرزمین پهناور را، برای تأمین نیروهای متخصص به تکاپو انداخته است. از آنطرف هم دستمزدها در حال افزایشند و مزایا سال به سال بهترمی‌شوند و اوضاع برای نیروهای مهاجر و متخصصین اینترنشنال جذابتر. در ادامه لیست جامعی از چند سایت‌ کاریابی کانادا ارائه می‌دهیم و توصیه می‌کنیم برای دریافت هرگونه اطلاعات و مشاوره، با همکاران ما در موسسه مهاجرتی نیلگام سفر در تماس باشید.

Indeed

معرفی بهترین سایت کاریابی کانادا بدون پلتفرم مشهور و پرسابقه‌ای مثل Indeed امکانپذیر نیست. این پلتفرم معتبر امکانات متنوعی برای پیدا کردن کار در کانادا و سایر کشورهای جهان دارد و علاوه بر نمایش آگهی‌های شغلی، صفحاتی را به صورت پروفایل، به کارفرمایان مختلف ارائه می‌دهد و توضیحات بروز و مفیدی در اختیار کاربر می‌گذارد.

در ایندید هم مثل اغلب گزینه‌های این لیست، امکان جستجو با انواع فیلترها وجود دارد و شغل مورد نظر هم به صورت محلی و هم به صورت بین‌المللی قابل جستجو است. در این پلتفرم بزرگ بیش از ۱۵۰ میلیون رزومه بارگذاری شده و طبق ادعای آنها، در هر ثانیه ۱۰ شغل جدید به دیتابیس عظیم‌الجثهٔ آنها اضافه می‌شود. در صورت تمایل با ویزای استارتاپ کانادا هم آشنا شوید.

 • ca.indeed.com

CareerBuilder

اینطور که پیداست پلتفرم کرییِر بیلدر، علاوه بر اندازهٔ بسیار بزرگ و گسترده، یکی از قدیمی‌ترین سایتهای کاریابی کانادا و جهان است. این سایت کاریابی معتبر، قابلیت‌های جستجوی بسیار قدرتمندی دارد و امکان یافتن کار در کانادا و سایر کشورهای مطرح جهان را با معیارهایی مثل مکان، عنوان شغلی و بازهٔ درآمدی و چندین آیتم‌ دیگر ممکن کرده است.
یکی دیگر از امکانات CareerBuilder‌ استفاده از هوش مصنوعی گوگل در جهت ارائهٔ پیشنهادات شغلی مناسب به کاربران است. امکانی که از آن طرف برای کارفرما هم وجود دارد و کاندیداهای مطلوب را با توجه به معیارها و متغیرهای تعیین شده، به صورت منظم در اختیار کمپانی‌ها می‌گذارد.

 • careerbuilder.com

LinkedIn

لینکدین ترکیبی از یک شبکهٔ اجتماعی بزرگ و یک پلتفرم کاریابی فوق‌العاده است و شخص کارجو را در معرض شبکه‌ٔ بزرگی از همکاران و کارفرمایان مطلوبش قرار می‌دهد. حساب کاربری در لینکدین، عملاً حکم رزومه‌ٔ حرفه‌‌ای شخص را دارد و مطالب و محتویات دست اول، از هر صنعتی که در آن مشغول باشیم، همیشه در دسترس هستند.
اهمیت داشتن حساب در لینکدین، برای کارجویان و متخصصان و حتی شرکت‌های دنبال نیرو، انکارناپذیر است و امکاناتی مثل شرکت در گروه‌های شغلی و حرفه‌ای یا جلسات بحث‌ و تبادل نظر بین اعضا و دنبال کردن کمپانی‌های بزرگی که می‌توانند کارفرمای آیندهٔ شخص کارجو باشند، تنها بخشی از مزایای گستردهٔ این پلتفرم بزرگ هستند. در لینکدین می‌توان علاوه بر کمپانی‌ها، برخی از دانشگاه‌های مطرح را هم دنبال کرد و درصورت تمایل، مقدمات ویزای تحصیلی کانادا فراهم نمود.

 • linkedin.com

Robert Half

سایت کاریابی رابرت هاف یکی از پلتفرمهای کامل و پرامکانات این لیست است که هم وبسایت و هم اپلیکیشن دارد و هزاران فرصت شغلی دورکاری و تمام وقت و پاره وقت را به نمایش می‌گذارد. طبق ادعای این سایت، برخی از این موقعیت‌های شغلی به طور اختصاصی مختص به این سایت بوده و در بقیه پلتفرمها پیدا نمی‌شوند.

روی هم رفته رابرت هاف سایت کاملی بوده و کاندید خوبی برای بهترین سایت کاریابی کاناداست. اینجا در کنار مشاهدهٔ فرصت‌های شغلی، یک سری محتوای بدرد بخور دیگر هم در اختیار کاربران قرار می‌گیرد که مواردی مثل، نکات و ترفندهای یافتن شغل مناسب، لیست مشاغل محبوب و مقایسهٔ کارفرمایان مختلف از لحاظ دستمزد و مزایا، برخی از مطالب مفید سایت و اپلیکیشن رابرت هاف هستند.

 • roberthalf.com

Eluta

اِلوتا به جای اینکه به عنوان یک سایت کاریابی کانادا شناخته شود، بیشتر یک موتور جستجو با امکانات کاریابی است. با ورود به این وبسایت، با چیزی شبیه به صفحهٔ اول گوگل یا به قولی search box گوگل مواجه می‌شویم و می‌توانیم از بین ۱۰ هزار کارفرمای لیست شده در آن، گزینهٔ دلخواهمان را پیدا کنیم.
خوبی این موتور جستجو این است که به صورت تخصصی برای مشاغل کانادا طراحی شده و طرز استفادهٔ سرراستی دارد. هرچند اِلوتا یک سری امکانات و فیلترهای پیشرفته‌ٔ سایر سایت‌های این لیست را ندارد، اما به خاطر سهولت و سادگی استفاده، می‌تواند ابزار خوبی برای جستجوی کار در کانادا باشد. اما از جمیع جهات، عنوان بهترین سایت کاریابی کانادا را بدست نمی‌آورد.

 • eluta.ca

Jobboom

جاب بوم بزرگترین سایت کاریابی کاناداست و مقر شرکتش در استان کبک. این پلتفرم بزرگ محتویات و سرویس‌هایش را به دو زبان انگلیسی و فرانسوی ارائه می‌دهد و مثل سایر سایتهای کاریابی، امکان آپلود رزومه و ارتباط مستقیم با کمپانی‌ و کارفرمای آگهی‌دهنده را دارد. همچنین پیشنهادات شغلی از طریق ایمیل، برای کارجویان مورد نظر ارسال می‌شود.
جاب بوم از لحاظ محتوایی هم وبسایت غنی و بدردبخوری است و در وبلاگش بیشمار مطلب دارد. از مقالات آموزنده در راستای انتخاب مسیر شغلی تا مواردی مثل راه‌های خودآموزی و روندهای در حال رشد بازار تا مشاغل موجود در صنایع مختلف، جاب بوم سایت کاریابی بسیار مفصلی است و قطعا کاندید مناسبی برای بهترین سایت کاریابی کاناداست.

 • jobboom.com

Glassdoor

گِلَسدُر هم از بهترین سایتهای کاریابی کانادا و جهان بوده و علاوه بر امکان جستجوی شغل، امکان مطالعهٔ نقدها و نظرات کارکنان پیشین شرکت‌ها را هم برقرار کرده است. اطلاعاتی که حاوی نکات بسیار مهمی از جمله دستمزدها و مزایا و فرهنگ سازمانی شرکت مربوطه هستند و می‌توانند افراد جویای کار را در یک انتخاب عاقلانه‌ و آگاهانه راهنمایی کنند.

به علاوه کسانی که سابقهٔ شرکت در جلسهٔ مصاحبه با فلان کمپانی را دارند، می‌توانند تجربیاتشان را با دیگران سهیم شده و اطلاعات مفیدی دربارهٔ روند استخدام آن کمپانی در اختیار بگذارند. هرچند که تمام این نظرات و تعاریف، می‌توانند آلوده به ترجیحات و سلایق شخصی کاربر باشند، اما درعین حال نکات مهمی دارند و حال و هوای یک کمپانی خاص را تا حدودی به تصویر می‌کشند. روی هم رفته این پلتفرم مشهور، مکان مناسبی برای جستجوی شغل مناسب و جاب آفر ایده‌آل است.

 • glassdoor.com

Monster

سایت کاریابی مانستر هم یکی از قدیمی ترین سایت‌های این لیست است. مانستر با امکانات پیشرفته و طرز کار آسان، کاندید خوبی برای بهترین سایت کاریابی کاناداست. علاوه امکانات مرسوم تمام پلتفرمهای کاریابی، مواردی مثل مشاهدهٔ پروفایل کمپانی‌ها، شرکت در گروه‌های کاری، اپ موبایل و استفاده از ابزار مخصوص ارزیابی رزومه، از امکانات جالب مانستر هستند.

این سایت معتبر و باسابقه، آگهی‌های استخدامی بیش از چهل کشور جهان را پوشش می‌دهد و همچنین براساس سوابق کاری و علایق ثبت شده در پروفایل کاربر، بهترین و سازگارترین پیشنهادات شغلی را در پیش روی کاربران قرار می‌دهد. مانستر هم امکانات جستجوی بسیار پیچیده و مفصلی دارد و از لحاظ محتوای آموزشی، مرجع مناسب و قابل اعتمادی است.

 • monster.com

Simply Hired

تخصص این وبسایت یا بهتر بگوییم موتور جستجوی شغل، جمع‌آوری اطلاعات استخدامی از سرتاسر جهان است. از پروفایل شرکت‌ها گرفته تا وبسایت‌هایی که به آگهی‌های شغلی خیلی خاص می‌پردازند، همه چیز در سیمپلی‌هایرد پیدا می‌شود و به گزارش خود این شرکت، آگهی‌هایی از هفتصدهزار کارفرمای مختلف را در ۲۴ کشور مختلف از جمله کانادا پوشش می‌دهد.

این پلتفرم وسیع علاوه بر امکان کاریابی، امکانات و ابزارهای متعددی در اختیار کاربرانش می‌گذارد. ابزارهایی برای تخمین دستمزد، ساختن رزومه، و بخش نظرات و بازخورد دربارهٔ کمپانی‌ها برای کارجویان و سیستم ردیابی مزایا و ثبت ساعات کاری و امکانات مدیریت نیروی انسانی، تنها بخشی از ابزارهای متنوع سیمپلی‌هایرد برای کارفرمایان است.

 • simplyhired.com

Google for Jobs

قوی‌ترین موتور جستجوی جهان، ابزار ویژه‌ای برای کاریابی و استخدام دارد. ابزاری که نتایج جستجو را از گوشه و کنار یک سایت کاریابی کانادا تا سایر سایت‌های معتبر روی زمین شخم می‌زند و میلیون‌ها آگهی‌ شغلی بین‌المللی و محلی را جمع‌آوری کرده و در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

کار با google for Jobs بسیار ساده است و با انجام یک جستجوی ساده برای هر شغل و حرفه‌ای که مد نظر باشد، کاربران را مستقیما به پلتفرم آگهی دهنده می‌رساند. امکان جالبی که در این پلتفرم گنجانده شده، حذف آگهی‌های شغلی تکراری است. چون برخی کارفرماها در چندین سایت کاریابی مختلف‌ آگهی می‌دهند و گوگل به صورت خودکار نتایج را غربال می‌کند.

 • jobs.google.com

ZipRecruiter

زیپ رکروتر از یک سایت کوچک و جمع و جور آغاز کرد و مدت‌ها فقط به بیزنس‌های کوچک خدمات می‌داد. اما پلتفرم قدرتمندی که امروز می‌بینیم هیچ ربطی به آن سایت کوچک و قدیمی ندارد و علاوه بر پوشش انواع کسب و کارها در اندازه‌ها و صنایع مختلف، از یک هوش مصنوعی قوی برای ارائه پیشنهادات شغلی و متصل کردن بیزنس‌ها و کارجویان استفاده می‌کند.

زیپ رکروتر اپ موبایل سرراست و کارامدی هم دارد و تمام امکانات سایتش را در آن گنجانده است. به رسم سایر سایت‌های کاریابی جامع و حرفه‌ای، امکان گشتن در بین ‌آگهی‌ها و ارسال درخواست استخدام وجود دارد و دیده شدن رزومه توسط کارفرمای مورد نظر، بلافاصله به کاربر اطلاع داده می‌شود.

 • ziprecruiter.com

GrabJobs

گرب جابز با امکانات مفصل و رابط کاربری خوب سایت و اپلیکیشن، کاندید خوبی برای بهترین سایت کاریابی کاناداست. این سایت کاریابی بیش از ۵ هزار کارفرمای کانادایی و بین‌المللی را پوشش می‌دهد و باوجودیکه جزو برترین پلتفرمهای استخدام و کاریابی در کشور سنگاپور به شمار می‌رود، در بین متقاضیان کار در کانادا هم محبوبیت دارد.

گرب جابز سریع‌ترین مکانیزم ایجاد پروفایل را داشته و با یک ابزار اتوماتیک، پروفایل کاربر را در کمتر از یک دقیقه آماده می‌کند و امکان درخواست استخدام را برایش فراهم می‌سازد. کورس‌های آنلاین و محتوای آموزشی رایگان و سایر محتویات مفید، در کنار ابزارهای پیشرفتهٔ جستجو و تفکیک مشاغل، گرب‌جابز را به پلتفرم ایده‌آلی جهت کاریابی در کانادا و جهان تبدیل کرده است.

 • grabjobs.co

Canada Job Bank

مرجع کاریابی رسمی دولت کانادا که همانطور که از اسمش پیداست، آگهی‌های استخدام را از سرتاسر استان‌ها و مناطق این سرزمین پهناور، در معرض دید کاربران قرار می‌دهد. بنابراین به کسانی که متقاضی کار در کانادا هستند، توصیه می‌شود که علاوه بر سایر موارد ذکر شده در این لیست، Canada Job Bank را هم در تیررس دید داشته باشند و به طور مستمر به آن سر بزنند.

این وبسایت از یک اپ موبایل کاربرپسند و پرامکانات هم برخوردار بوده و از امکاناتی مثل رزومه‌ساز و جستجوی پیشرفته هم بهره می‌برد. در این پلتفرم بزرگ، ماهانه بیش از ۸۰ هزار فرصت شغلی آگهی شده و بیش از ۲۰۰ هزار کارفرمای کانادایی در آن ثبت نام کرده‌اند و روی هم رفته، برای عنوان بهترین سایت کاریابی کانادا کاندید مناسبی است.

 • Jobbank.gc.ca

Jobillico Canada

جابیلیکُو یکی دیگر از شرکت‌های کاریابی مستقر در کبک است و توسط عده‌ٔ زیادی از کاربران، به عنوان بهترین سایت کاریابی کانادا شناخته می‌شود. در حال حاضر بیش از ۳ میلیون کاربر دارد و روند اتصال کارجویان را به بازار کار در کانادا به مراتب آسانتر کرده است.
جابیلیکو اخیراً با Canada Job Bank وارد همکاری مشترکی شده و بر همین اساس گزینه‌های استخدامی بیشتری در مقابل کاربرانش قرار می‌دهد و کارفرمایان کانادایی بیشتری را در تیررس دید می‌گذارد. در این پلتفرم بزرگ و کامل، روزی ۹۰ هزار آگهی استخدامی جدید منتشر می‌شود.

 • jobillico.com

Talent Egg

تلنت اِگ یک سایت کاریابی کانادایی و مخصوص افرادیست که به دنبال کارآموزی با دستمزد یا مشاغل ابتدایی مناسب فارغ التحصیلان می‌گردند و یا دانشجویانی که قصد دارند در تعطیلات تابستانی، درآمدی داشته باشند. تلنت اگ لیست بلندبالایی از آگهی‌های مناسب این افراد ارائه می‌دهد و به علاوه امکانات آموزشی جالبی هم دارد.
در واقع می‌توان تلنت اگ را ترکیبی از یک پلتفرم آموزشی و یک پلتفرم کاریابی و استخدامی دانست. این سایت بخشی اختصاصی برای منابع آموزشی و بخشی مختص به راهنمای مسیرهای شغلی مختلف دارد و روی هم رفته، مرجع بسیار مناسبی برای آشنایی با بازار کار کانادا در سطوح مقدماتی و بالاتر به شمار می‌رود.

 • talentegg.ca

WOWJobs

یکی دیگر از سایتهای کاریابی کانادایی که در نظر اول شبیه به یک موتور جستجو بوده و با تایپ شغل یا رشته یا صنعت مورد نظر، ده‌ها و صدها آگهی استخدامی مختلف را در پیش چشم کاربر می‌گذارد. WOWJobs به طور کامل رایگان بوده و از امکانات خوب و شسته‌رفته‌ای برای متقاضیان کار در کانادا برخوردار است.
جستجوی پیشرفتهٔ این پلتفرم به کاربر اجازه می‌دهد تا آگهی‌های استخدامی را براساس پارامترهایی مثل فاصله تا محل کار، زمان انتشار آگهی، مکان و استان مورد نظر و بسیاری موارد دیگر پیدا کرده و با فشار دادن یک دکمه، تمایلش را برای استخدام به کارفرما اعلام کند.

 • wowjobs.ca

Learn4Good

يکی دیگر از سایت‌های کاریابی معروف که به طور تخصصی به مشاغل حوزهٔ آموزش و تدریس می‌پردازد و بیش از ۲۰ کشور جهان را تحت پوشش دارد. کارجویانی که دارای مهارت یا سابقهٔ کار در حوزهٔ آموزشند، بهتر است Learn4Good را در اولویت ابزارهای جستجو قرار داده و با فیلترهای دقیق، بازار کار در کانادا را رصد کنند.
لرن فُر گود از ۲۰۰۳ به این طرف، پیشرفت قابل توجهی داشته و در حال حاضر سالی ۱۰ میلیون بازدیدکننده دارد. ظاهر سایت در نگاه اول کمی شلوغ و عجیب به نظر می‌رسد اما ارزش مقادیری حوصله و جستجو را دارد و از لحاظ محتوا، بی‌شمار مطلب آموزنده و مفید در گوشه و کنارش پیدا می‌شود.

 • learn4good.com

Workopolis

ورکُپُلیس یکی از سایت‌های کاریابای مشهور کانادا با سابقهٔ ۱۵ ساله است و علاوه بر امکان جستجو به دو زبان انگلیسی و فرانسه، انواع و اقسام فیلترها را از جمله مکان، نوع شغل، میزان تخصص و سابقه، اسم کمپانی و بسیاری موارد دیگر فراهم آورده است. طرزکار با ورکپلیس در قیاس با سایر سایت‌های کاریابی کانادا بسیار ساده بوده و امکان یافتن تمامی مشاغل کانادا، به تفکیک استان‌ها و مناطق و همچنین حوزه و صنعت و شغل مورد نظر به سادگی مهیاست.

 • workopolis.com

TorontoJobs

همانطور که از اسمش پیداست، به طور اختصاصی به مشاغل بازار کار تورنتو می‌پردازد و برای متقاضیانی که قصد کار و زندگی در تورنتو را داشته باشند، ابزار فوق‌العاده‌ای است. تورنتوجابز دقت و بازدهی بالایی دارد و کارجویان را در معرض بهترین و متناسب‌ترین کارفرمایان شهر قرار می‌دهد. تورنتوجابز علاوه بر داشتن تمامی امکانات یک سایت کاریابی پیشرفته، محتوای آموزشی بسیار مفصل و کار‌راه‌اندازی دارد و برای کارجویان علاقمند به کار در کانادا، یک مرجع درست و حسابی است.

 • torontojobs.ca

Jooble

جوبل هم یکی دیگر از سایت‌های کاریابی مختص به کاناداست. جوبل در عین داشتن یک ظاهر ساده‌، موتور جستجوی فوق‌العاده پیچیده و توانمندی دارد و اگر کارفرمایی در هر گوشه و کناری از کانادا یک آگهی استخدام داده باشد، آنرا در کوتاهترین زمان ممکن در تیررس دید کارجویان قرار می‌دهد. رابط کاربری خوب جوبل، به شما اجازه می‌دهد که در آن واحد، ۲۰ تَب مختلف را باز و در جستجوی شغل ایده‌آل خود در کانادا، اینترنت را زیر و رو کنید.

 • ca.jooble.org

CareerJet

کرییِرجِت هم جزو ابزارهای سرراست و کارآمدیست که در پروسهٔ یافتن کار در کانادا به شدت توصیه می‌شود. به لطف فیلترهای متعدد و جستجوی دقیق و پیشرفته این سایت، می‌توان مناسب‌ترین کارفرمایان کانادایی را رصد کرد و با پیش‌نیازهای تعیین شده برای موقعیت شغلی دلخواه آشنایی پیدا کرد. کرییرجت محتوای آموزشی و مطالب مفصل برخی از سایت‌های این لیست را ندارد، اما اگر به دنبال نتایج سریع و ارسال‌ رزومه در کوتاهترین زمان ممکن هستید، از کار با این سایت پشیمان نخواهید شد.

 • careerjet.ca

پیدا کردن یک مسیر حرفه‌ای و شغلی مناسب، عمیقاً با احساس رضایت و کیفیت زندگی هر کدام از ما مرتبط است. خصوصاً اگر قرار باشد این مسیر، در سرزمین تازه‌ای شکل بگیرد و آینده‌ای متفاوت را برای ما رقم بزند. در راستای معرفی بهترین سایت کاریابی کانادا سعی کردیم تمام گزینه‌های موجود را پوشش دهیم و امیدواریم، با مقادیری جستجو و مطالعه و دریافت راهنمایی از مشاورین کاربلد، بهترین مسیر ممکن را برای کار در کانادا پیش رو داشته باشید. برای مشاوره جهت انواع ویزای کانادا با همکاران ما در موسسه مهاجرتی نیلگام سفر تماس بگیرید.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *