ویزا

دعوتنامه کانادا: ویزای توریستی کانادا با دعوتنامه

دعوتنامه برای ویزای کانادا اگرچه جزء مدارک ضروری نیست، ولی یکی از مدارکی است که می‌تواند شانس موفقیت درخواست ویزای کانادا را تا حدود بسیار زیادی افزایش دهد. البته در برخی از انواع ویزای کانادا همچون سوپر ویزای کانادا، دعوتنامه الزامی و متقاضی ویزای کانادا می‌بایست دعوتنامه کانادا را به همراه باقی مدارک به سفارت ارائه دهد. در ادامه این مطلب به بررسی انواع دعوتنامه کانادا و شرایط و ضوابط آن خواهیم پرداخت.

انواع دعوتنامه کانادا برای ویزای ویزیتور Visitor

ویزای ویزیتور کانادا یا (Canada Visitor Visa) ویزایی عموما ۶ ماهه است که به دلیلی مشخص و بنا به درخواست متقاضی برای وی صادر می‌شود. خواه این درخواست برای دیدار اقوام و دوستان باشد، خواه شرکت در یک کنفرانس علمی و خواه شرکت در جلسه‌ای تجاری و حتی حضور در یک دوره آموزشی زبان. البته در برخی موارد بنا بر نظر افسر مهاجرت، اعتبار ویزای ویزیتور می‌تواند کمتر از ۶ ماه باشد که در این صورت در مهر ویزای متقاضی تاریخ انقضا ویزا قید خواهد شد.

در این نوع ویزا، دعوتنامه یکی از مدارکی است که می‌تواند شانس موفقیت درخواست ویزا را تا حدود بسیار زیادی افزایش دهد. برای مثال اگر فردی قصد شرکت در یک کنفرانس و یا همایش علمی را داشته باشد، ارائه دعوتنامه از سوی برگزارکنندگان آن همایش در تایید درخواست ویزا بسیار مثمر ثمر خواهد بود. در پی انواع دعوتنامه‌های ویزای ویزیتور کانادا که می‌توانید از طریق هلدینگ نیلگام به آنها دسترسی پیدا کنید را مرور می‌کنیم:

  1. دعوتنامه خویشاوندی کانادا

 

  1. دعوتنامه شرکت در کنفرانس

 

  1. دعوتنامه کالج

دعوتنامه خویشاوندی کانادا

مرسوم‌ترین نوع دعوتنامه کانادا، دعوتنامه‌هایی هستند که از سوی اقوام و یا دوستان متقاضی ویزای توریستی کانادا برای وی ارسال می گردنند. دعوتنامه خویشاوندی کانادا باید از طرف فردی که دارای اقامت دائم کاناداست و سن وی نیز بیش از ۱۸ سال است برای یکی از اعضا خانواده خود ارسال گردد. اعضا خانواده برای دعوتنامه خویشاوندی کانادا شامل همسر و فرزندان تحت تکلف، پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ، خواهر، برادر، خاله، عمه، دایی و عمو می‌شوند.

نمونه‌ دعوتنامه خویشاوندی کانادا

البته برای پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ گزینه دیگری نیز وجود دارد که به آن سوپر ویزای کانادا گفته می‌شود و راه میانبری است که اصطلاحا از آن به عنوان ویزای والدین کانادا نیز یاد می‌شود. ارسال دعوتنامه خویشاوندی کانادا برای اقوام (غیر از همسر و فرزندان و والدین) شروطی دارد. نخست اینکه دعوت کننده مجرد بوده و شرط دوم این است که سن وی بیش از ۱۸ سال باشد. نکته مهم دیگر در خصوص ویزای خویشاوندی کانادا این است که فرد دعوت کننده باید مدارک مالی دال بر توان مالی خود برای ساپورت هزینه‌های مدعو را به همراه دعوتنامه ارائه نماید.

دعوتنامه شرکت در کنفرانس- همایش کانادا

برای شرکت در یک کنفرانس علمی، خبری، اقتصادی و … در کانادا نیاز به ویزای ویزیتور دارید و برای دریافت این ویزا نیاز به دعوتنامه شرکت در آن کنفرانس. این نوع دعوتنامه کانادا از طرف نهاد، سازمان، شرکت و یا مسئولین برگزاری سمینار،کنفرانس و یا نمایشگاه برای مدعو ارسال می‌گردد و فرد در هنگام درخواست ویزای ویزیتور کانادا، با ارائه این دعوتنامه، هدف از سفر خود به کانادا را شرح می دهد.

نمونه دعوتنامه شرکت در کنفرانس

البته بسیاری بر این باورند، می‌توانند از طریق ویزای شرکت در کنفرانس قوانین مهاجرت کانادا را دور زده و وارد خاک کانادا شوند. تجربه نشان داده است پس از طی شدن مدت ویزای شرکت در کنفرانس، اقامت فرد در کانادا جنبه غیرقانونی گرفته و می‌تواند مشکلات بسیاری را برای پرونده مهاجرتی فرد در آینده موجب شود. شرایطی که متقاضی را مجاب خواهد کرد با معرفی وکیلی متخصص در امور مهاجرت، پرونده خود را از حالت غیرقانونی به حالت عادی بازگرداند که طبعا صرف هزینه و زمان بسیاری را در برخواهد داشت.

دعوتنامه کالج کانادا

برای گذراندن دوره‌های کمتر از ۶ ماه در کالج‌‌های کانادا و یا شرکت در دوره‌های زبان انگلیسی در این کشور نیز احتیاج به ویزای ویزیتور کانادا دارید. عموما از طرف کالج مربوطه دعوتنامه‌ای ‌برای متقاضی ارسال می‌شود. در این دعوتنامه که به همراه دیگر مدارک به سفارت ارائه می‌شود، نام کالج، زمان شروع و پایان دوره، هزینه دوره و نام دوره آموزشی قید می‌شود. هر ۳ مورد از دعوتنامه‌های کانادا که در بالا به آنها اشاره شد، زیر مجموعه ویزای ویزیتور کانادا قرار می‌گیرند و فرد برای دیدار اقوام در کانادا ، شرکت در کنفرانس در کانادا و یا حضور در یک دوره آموزشی در این کشور باید برای درخواست ویزای ویزیتور کانادا اقدام نماید.

ویزای توریستی کانادا با دعوتنامه

ویزای توریستی کانادا یکی از انواع ویزای موقت کانادا است که به دارنده این نوع ویزا اجازه می‌دهد بطور موقت در کانادا اقامت داشته باشد. در ابتدا کمی درباره ویزای توریستی کانادا صحبت خواهیم کرد و سپس بحث ویزای توریستی کانادا با دعوتنامه را بررسی می کنیم. ویزای توریستی کانادا خود به چهار دسته اصلی تقسیم بندی می‌شود:

  1. ویزای سینگل کانادا
  1. ویزای مولتی یا ویزای ۵ ساله کانادا
  1. ویزای تضمینی کانادا
  1. سوپر ویزای کانادا

ویزای سینگل کانادا همانگونه که از نامش بر می‌آید به ویزایی گفته می‌شود که اجازه یکبار ورود به خاک کانادا را خواهد داشت و عموما اعتباری ۶ ماهه دارند. البته نباید در زمان ورود دارنده ویزای سینگل کانادا به خاک این کشور کمتر از ۱ ماه از اعتبار ویزا باقی مانده باشد. دارنده ویزای مولتی کانادا یا ویزای مولتیپل کانادا اما اجازه چندین بار ورود به خاک این کشور را تا زمان اعتبار ویزای خود خواهد داشت و در هر نوبت ورود می‌تواند تا ۶ ماه در این کشور اقامت داشته باشد.

این نوع ویزا بدان جهت در ایران به ویزای ۵ ساله کانادا شهرت یافته است که معمولا اعتبار ویزای مولتیپل تا زمان پایان اعتبار گذرنانه فرد خواهد بود و از آنجایی که اعتبار پاسپورت ایرانی ۵ سال است، طبعا این ویزا نیز اعتباری ۵ ساله خواهد داشت. ویزای تضمینی کانادا به ویزایی اطلاق می‌شود که متقاضی ویزای توریستی دعوتنامه ندارد و مجموعه نیلگام اقدام به تهیه دعوتنامه برای وی می‌کند. جنبه مهم دیگر ویزای تضمینی کانادا این است که در صورت رد شدن درخواست متقاضی، کلیه هزینه های بازپرداخت خواهد شد.

سوپر ویزای کانادا نیز نوعی دیگر از ویزای توریستی این کشور است که به ویزای والدین مشهور شده است. این نوع ویزا ویژه والدین و یا پدر بزرگ و مادربزرگ فردی است که در کانادا اقامت دائم دارد. به بیان دیگر دعوت کننده می‌بایست فرزند و یا نوه متقاضی باشد. حداقل حقوق پایه دعوت کننده در کانادا نباید از ۲۴۰۰۰ دلار در سال کمتر باشد؛ همچنین دعوت کننده باید بیمه خدمات درمانی متقاضی را حداقل برای یک سال از داخل خاک کانادا پرداخت کرده و فرد دعوت شونده باید زیرنظر پزشکان مورد اعتماد سفارت معاینه شود. همانطور که اشاره شد، خدمات ویزای تضمینی کانادا در هلدینگ نیلگام از دو مزیت بسیار مهم برخوردار است:

 1. ارائه دعوتنامه توسط مجموعه نیلگام

 

 1. استرداد کلی هزینه‌ها در صورت ویزا نشدن درخواست متقاضی

برای دریافت ویزای توریستی کانادا، مجموعه شرکت‌های نیلگام با تکیه بر دفاتر برون مرزی و ارتباطات گسترده خود با کانون وکلا و امور مهاجرت کانادا، اقدام به تهیه دعوتنامه توریستی کانادا در قالب تور برای متقاضی می‌کند.

نمونه دعوتنامه ویزای توریستی کانادا

بنابراین برای ویزای توریستی کانادا با دعوتنامه، متقاضی نیازمند دعوتنامه‌ای رسمی از کانادا است که از طریق خدمات ویزای تضینی کانادا می‌تواند به راحتی برای آن اقدام کند. بر اساس آمار موجود هلدینگ نیلگام سالانه بیش از ۲۰۰۰۰ هزار ویزای موفق کانادا برای مشتریان خود صادر می‌کند که بخش عمده‌ای از این ویزا ها از نوع ویزای تضمینی کانادا هستند.

شرایط دعوتنامه کانادا

شرایط دعوتنامه کانادا بسته به نوع دعوتنامه متفاوت است. اما بطور کل می‌توان به موارد زیر به عنوان شرایط عمومی دعوتنامه کانادا اشاره کرد:

  1. دعوتنامه‌های شخصی عموما از نظر اعتبار، در رده‌های بالاتری قرار می‌گیرند. به بیان دیگر وقتی فردی اقامت دائم کانادا را دارد و مدارک کامل مالی و شغلی خود را به همراه دعوتنامه کانادا ارائه می‌دهد، شانس بسیار بیشتری برای جلب نظر افسر مهاجرت وجود خواهد داشت.
  1. دعوتنامه خویشاوندی کانادا حتما باید ممهور به مهر Notary Public باشد؛ بدان معنی که باید در دفتر اسناد رسی کانادا به ثبت رسیده و مهر برجسته داشته باشد.
  1. الصاق برگه‌های مالیاتی به دعوتنامه کانادا از طرف میزبان بسیار تاثیرگذار خواهد بود و به نوعی نشان‌دهنده قانون‌مندی دعوت‌کننده است.
  1. اگرچه مسئولیت قانونی و حقوقی بازدید‌کننده بر عهده دعوت‌کننده نیست اما بهتر است در دعوتنامه کانادا به مواردی اشاره شود که بر مسئولیت‌پذیری میزبان تاکید شده باشد.
  1. میزان می‌بایست در دعوتنامه خود به صراحت و با ارائه مدارک حقوق سالانه خود، مسئولیت هزینه اسکان دعوت‌شونده یا شوندگان را برعهده بگیرد.
  1. هر اندازه دعوتنامه کانادا با صداقت بیشتری نوشته شود و به مواردی اشاره کند که دال بر مسئولیت پذیری میزبان باشد، تاثیر بیشتری خواه داشت.

مدت اعتبار دعوتنامه کانادا

اعتبار دعوتنامه کانادا نیز بسته به نوع دعوتنامه متغیر است؛ برای مثال اگر دعوتنامه صادر شده برای شرکت در یک کنفرانس باشد، طبعا دعوتنامه نیز تا زمان پایان کنفرانس معتبر خواهد بود؛ و اگر دعوتنامه کانادا از سوی کالجی برای شرکت در دوره‌ای آموزشی صادر شده باشد، با پایان دوره مذکور، دعوتنامه صادر شده نیز فاقد اعتبار می‌شود. اما بطور کل دعوتنامه توریستی کانادا حداکثر تا ۶ ماه اعتبار خواهند داشت.

هزینه دعوتنامه کانادا

هزینه دعوتنامه کاناد در هلدینگ نیلگام تحت عنوان خدمات ویزای تضمینی کانادا ۱۶۰۰ دلار آمریکا است. این هزینه‌ها شامل اخذ دعوتنامه کانادا از موسسه معتبر و همچنین کلیه خدمات مربوط به درخواست ویزای کانادا (مشاوره، پر کردن فرم‌ها و ثبت نام آنلاین ویزای کانادا) خواهد بود.

یکی دیگر از خدمات مجموعه شرکت‌های نیلگام در زمینه ویزای کانادا که با هدف رفاه حال متقاضیان محترم و همچنین تسهیل روند اخذ ویزای کانادا در دسترس قرار دارد، خدمات پیکاپ ویزا است. همانگونه که مطلعید بدلیل تعطیلی سفارت کانادا در تهران متقاضیان ویزای کانادا می‌بایست برای انگشت نگاری و یا بیومتریک کانادا، به یکی از وَک‌های دفاتر VFS مراجعه نمایند. در صورت تایید درخواست ویزای کانادا، متقاضی می‌بایست یک بار دیگر به کشوری که انگشت نگاری را در آن انجام داده‌است سفر کرده و پاسپورت خود را برای الصاق ویزای کانادا تحویل دهد.

هلدینگ نیلگام با بیش از یک دهه فعالیت مستمر در ارائه خدمات پیکاپ پاسپورت و همچنین با اخذ مجوزهای لازم از پلیس مهاجرت جمهوری اسلامی ایران، این اطمینان را به مشتریان خود می‌دهد تا در کمترین زمان و با بالاترین دقت ممکن پاسپورت شما را به سفارت کانادا در کشور محل انگشت نگاری رسانده و پس از الصاق ویزا پاسپورت را در تهران تحویل نماید.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *