تور, ویزا

مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا چقدر است؟


ویزای توریستی کانادا
، نوعی ویزای کوتاه مدت کانادا است که ذیل سرشاخه ویزای موقت کانادا یا (Temporary Resident Visa – TRV) طبقه بندی می‌شود. مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا طبق اعلام سایت رسمی سفارت کانادا بطور معمول از ۴۱ روز تا ۱۲۱ روز کاری است.؛ اما در برخی موارد این بازه زمانی کوتاه‌تر و یا طولانی‌تر خواهد شد. پیش از بررسی مدت زمان جواب ویزای کانادا، ویزای توریستی این کشور و انواع آن را مرور کوتاهی می کنیم.

انواع ویزای توریستی کانادا

  1. ویزای مولتیپل کانادا یا ویزای ۵ ساله کانادا

 

  1. ویزای تضمینی کانادا

 

  1. سوپر ویزای کانادا

 

  1. ویزای نرمال کانادا

ویزای مولتیپل کانادا یا ویزای چند بار ورود در واقع یکی از رایج ترین و جذاب ترین انواع ویزای توریستی کانادا است که در ایران با عناوینی همچون ویزای مولتی کانادا و ویزای ۵ ساله کانادا نیز شناخته می‌شود. دارنده این ویزا می‌تواند بدون محدودیت و به دفعات تا زمان اعتبار ویزای خود به کشور کانادا سفر کند و هر بار تا ۶ ماه در این کشور اقامت داشته باشد. اعتبار ویزای مولتی کانادا، تا زمان اعتبار پاسپورت متقاضی است و از آنجایی که پاسپورت ایرانی، ۵ سال اعتبار دارد، به این ویزا ویزای ۵ ساله کانادا نیز گفته می‌شود.

ویزای تضمینی کانادا از آن نام‌هایی است که باعث گمراهی بسیاری از هموطنان عزیز ما شده‌است. متاسفانه برخی از افراد و یا موسسات سودجو با تضمینی اعلام کردن خدمات اخذ ویزای کانادا زمان و انرژی بسیاری از متقاضیان گرفته و هزینه‌هایی بی‌نتیجه را بر آنها تحمیل می‌کنند. واقعیت این است که هیچ فرد و یا موسسه‌ای نمی‌تواند ویزای کانادا را تضمین کند! همه چیز به مدارکی که متقاضی ارائه می‌دهد بستگی دارد و البته افسر مهاجرت. خدمات ویزای تضمینی در هلدینگ نیلگام دو تمایز اساسی را بر می‌گیرد:

  1. نخست اینکه در صورت ویزا نشدن درخواست متقاضی تمامی هزینه‌های پرداخت شده، بازگردانده خواهد شد.

 

  1. مزیت دوم اینکه در این نوع ویزا، شرکت نیلگام خود دعوتنامه‌ای رسمی برای متقاضی تهیه می‌کند تا مدارک ارائه شده به سفارت محکم تر شده و شانس موفقیت درخواست ویزای کانادا به حداکثر برسد.

سوپر ویزای کانادا یا ویزای کانادا برای والدین نوعی دیگر از ویزای کانادا است که ویژه والدین (پدر، مادر و پدربزرگ، مادربزرگ) افرادی طراحی شده است که از اقامت دائم کانادا برخوردار هستند و میانگین درآمد سالانه آنها در کانادا حداقل ۲۴ هزار دلار باشد. در این شرایط فرد می‌تواند برای پدر، مادر و یا پدر بزرگ و مادربزرگ خود دعوتنامه سوپر ویزای کانادا ارسال کند. اعتبار سوپر ویزای کانادا ۱۰ سال است. ویزای نرمال کانادا نیز در زیر مجموعه ویزای توریستی کانادا طبقه بندی می‌شود و به ویزایی گفته می‌شود که متقاضی خود دارای دعوتنامه کانادا است و از خدمات مشاوره و ثبت نام آنلاین ویزای کانادا در شرکت نیلگام استفاده می‌کند.

 

مدت زمان جواب ویزای کانادا

همانگونه که در ابتدای این مقاله اشاره شد، مدت زمان جواب ویزای توریستی کانادا بنابر اعلام سایت رسمی سفارت کانادا حداکثر ۱۲۱روز کاری است. البته این عدد تقریبی است و واقعیت این است که در مواردی کارشناسان خدمات ویزای کانادا در هولدینگ نیلگام ظرف مدت ۲ هفته موفق به اخذ ویزای متقاضی شده‌اند و توانسته‌اند مدت زمان صدور ویزای کانادا را کمتر کنند ولی از سوی دیگر با مراجعینی برخورد داشته‌اند که پرونده درخواست ویزای کانادای آنها بیش از ۱ سال است در سفارت بلاتکلیف باقی‌مانده است.

مطلب مرتبط: نحوه پیگیری جواب ویزای کانادا

عوامل تعیین کننده در صدور ویزای توریستی کانادا

۲ عامل را می‌توان به عنوان مهمترین موارد در تعیین سرنوشت یک پرونده درخواست ویزای کانادا و به طبع آن کاهش مدت زمان جواب ویزای توریستی کانادا عنوان کرد:

  1. تکمیل دقیق، شفاف و صحیح فرم های درخواست ویزای کانادا

 

  1. افسر مهاجرت

در هر دو روش ثبت نام آنلاین ویزای توریستی کانادا و ثبت نام حضوری، پر کردن دقیق و شفاف فرم‌های مورد نیاز نقشی بسیار تاثیر گذار در سرنوشت پرونده شما خواهند داشت. کوچکترین مغایرت و یا ابهامی در اطلاعات درج شده در این فرم‌ها می‌تواند افسر مهاجرت را به سادگی به ریجکت ویزای کانادا سوق دهد.

مطالب مرتبط: نمونه فرم های ثبت نام آنلاین ویزای کانادا

افسر مهاجرت یا آفیسر پرونده اما تعیین کننده‌ترین نقش را در سرنوشت درخواست شما دارد. اوست که تصمیم می‌گیرد پرونده‌ای اساسا ویزا بشود یا خیر و یا اعتبار این ویزا تا چه زمانی باشد. ملاک این تصمیم‌گیری مدارک و فرم‌هایی است که متقاضی در هنگام ثبت درخواست ویزای کانادا ارائه می‌دهد. پس بهتر است در مرحله پر کردن فرم‌ها با مشاورینی با تجربه در این خصوص مشورت شود.

عوامل تاثیر گذار در کاهش مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا

باز هم واقعیت این است که هیچ عامل تاثیر‌گذاری در کوتاه شدن مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا و مدت زمان جواب ویزای کانادا جود ندارد. تنها موردی که شاید بتوان گفت می‌تواند اندکی آفیسر پرونده را به تسریع در صدور ویزای توریستی کانادا مجاب کند دعتنامه‌ای و متنی است که در این دعوتنامه نوشته می‌شود. برای مثال اینکه فردی در کانادا بیمار است و می‌خواهد در زمان بیماری فرزند و یا یکی از اقوامش در کنارش باشند. اگرچه نمی‌توان گفت این عامل بطور قطع افسر مهاجرت را به کاهش زمان جواب ویزای کانادا مجاب می‌کند، اما تجربه دپارتمان ویزا و وقت سفارت نیلگام موید این نکته است که دعوتنامه و متن آن در کاهش مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا بی‌تاثیر نیست.

نتیجه‌گیری: مبنا برای تخمین مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا همان است که سایت رسمی سفارت کانادا اعلام کرده و همه چیز به آفیسر پرونده درخواست ویزای کانادا باز می‌گردد. برآیند پرونده‌های ویزای کانادا در هلدینگ نلیگام نشان می‌دهد زمان مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا از زمان انگشت نگاری یا بیومترک، بازه‌ای ۲ هفته‌ای تا ۳ ماهه را در بر می‌گیرد.

در مواردی با توجه به مدارک متقاضی و همچنین شکل پر کردن فرم‌های درخواست ویزای کانادا، این زمان به حداقل می‌رسد و در مواقعی نیز بسته به تردید آفیسر پرونده و نیاز وی به بک‌گراند چک‌های بیشتر، امکان دارد مدت زمان صدور ویزا توریستی کانادا حتی تا ۱ سال هم بطول بیانجامد.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *