ویزا

نحوه پیگیری جواب ویزای کانادا

یکی از مواردی که پرسش‌های بسیاری را برای اکثر متقاضیان ویزای توریستی کانادا موجب می‌شود، نحوه پیگیری جواب ویزای کانادا از وب سایت و یا سفارت کانادا است. با توجه به تعطیلی سفارت کانادا در تهران و لزوم مراجعه به کشورهای اطراف برای انجام انگشت نگاری و در نتیجه تشدید سردرگمی متقاضیان ایرانی برای پیگیری جواب ویزای کانادا، در این مقاله سعی می‌کنیم به برخی از پرسش‌های متداول در این رابطه پاسخ دهیم. همانگونه که می‌دانید متقاضیان ایرانی به دو روش می‌توانند برای ویزای کانادا اقدام کنند:

    1. ثبت نام آنلاین (Online Application)

 

    1. مراجعه حضوری به دفاتر انگشت نگاری (Paper Application)

در روش ثبت نام آنلاین ویزای کانادا، پیگیری جواب ویزای کانادا به مراتب آسان‌تر و مدت زمان جواب سفارت کانادا عموما کوتاه‌تر خواهد بود. به بیان دیگر بنا بر اعلام رسمی سایت سفارت کانادا، ثبت نام آنلاین بهترین روش برای درخواست ویزای این کشور است. در روش مراجعه حضوری به دفاتر انگشت نگاری ویزای کانادا اما فرد متقاضی با در دست داشتن تمامی مدارک مورد نیاز، به یکی از VACهای دفاتر VFS مراجعه کرده و پس از ارائه مدارک و انگشت نگاری، ایمیلی ارائه می‌دهد که این ایمیل پل ارتباطی وی با سفارت کانادا خواهد بود.

پیگیری جواب ویزای کانادا در روش ثبت نام آنلاین

نخستین گام در ثبت نام آنلاین ویزای کانادا ثبت یک حساب کاربری است. پس از ایجاد حساب کاربری، متقاضیانی که از طریق آنلاین اقدام به ثبت درخواست ویزای کانادا می‌کنند، بعد از واریز آنلاین هزینه ثبت نام یک شماره پیگیری یا Tracking No. دریافت می‌نمایند که تمامی مراحل پیگیری جواب ویزای کانادا درخصوص پرونده از طریق این شماره انجام خواهد شد. البته همانگونه که در مطلب مربوط به ثبت نام آنلاین ویزا کانادا به آن اشاره شد، پر کردن دقیق و شفاف فرم ۵۲۵۷ مهمترین عامل در موفقیت درخواست شما خواهد بود، بنابراین توصیه می‌کنیم این مهم حتما با مشاوره از موسسات معتبر انجام شود.

هر متقاضی به حساب کاربری خود در سایت پیگیری ویزای کانادا مراجعه کرده و پس از درج شماره پیگیری و تاریخ تولد (میلادی) می‌تواند در جریان آخرین آپدیت‌ پرونده خود قرار بگیرد.

نمای کلی سایت VFS برای متقاضیان ویزای کانادا به روش آنلاین

پیگیری جواب ویزای کانادا در روش مراجعه حضوری

پیگیری جواب ویزای کانادا در این روش کمی دشوارتر بوده و عموما مشکلاتی را برای متقاضیان ایجاد می‌کند. هماهنگونه که اشاره شد در این روش ایمیلی که متقاضی در هنگام مراجعه به دفاتر بیومتریک و پر کردن فرم‌های مربوط درج می‌کند، پل ارتباطی وی با سفارت خواهد بود. در بسیاری از مواقع متقاضیان دیر متوجه ایمیل ارسالی از سوی سفارت می‌شوند و یا پیام ارسالی به فولدر Spam رفته و درخواست کننده ویزا اصلا متوجه ایمیل نمی‌شود. از آنجایی که برای مثال متقاضی تنها ۳۰ روز از زمان صدور نامه انگشت نگاری فرصت دارد به یکی از دفاتر انگشت نگاری سفارت کانادا مراجعه کند، عدم اطلاع به موقع می‌تواند مشکلات بسیاری را موجب شود.

از سوی دیگر بعضا مشاهده شده‌است مدارک ارائه شده به دفاتر انگشت نگاری سفارت کانادا در زمان پر کردن فرم‌ها و یا پس از آن به هر دلیلی مفقود می‌شوند! حال آنکه در روش ثبت نام آنلاین مدارک در فرم مربوطه آپلود شده و امکان مفقود شدن وجود ندارد

مدت زمان جواب سفارت کانادا

بنابر اعلام رسمی سفارت کانادا، مدت زمان جواب سفارت کانادا برای پردازش یک پرونده و صدور ویزای کانادا ۱۲۰ روز کاری است. این زمان نسبی بوده و بنابر دفتری که متقاضی از طریق آن اقدام به انگشت نگاری می‌کند متغیر خواهد بود.

مشاهده بهترین دفاتر انگشت نگاری سفارت کانادا برای ایرانیان به همراه اطلاعات کامل و آدرس

با توجه به حجم پرونده های درخواست ویزای کانادا در هولدینگ نیلگام و تجربه کارشناسان ما در زمینه ویزای کانادا، سفارت کانادا در ترکیه به صورت نسبی سریع‌تر از دیگر سفارت‌ها نسبت به صدور پاسخ درخواست ویزا اقدام می‌کند. دفاتر بیومتریک ارمنستان و گرجستان نیز از دیگر مراکز پر ترافیک برای انگشت نگاری محسوب می‌شوند. در ثبت نام آنلاین ویزای کانادا عموما پس از یک یا دو هفته نامه انگشت نگاری برای متقاضی ارسال می‌شود و فرد می بایست ظرف مدت ۳۰ روز به یکی از دفاتر بیومتریک سفارت کانادا مراجعه نماید.

پس از انجام انگشت نگاری تا زمان صدور پاسخ نهایی، تمامی پیگیری‌ها تنها از طریق شماره پیگیری (در ثبت نام آنلاین) و یا ایمیل (در مراجعه حضوری) انجام خواهد شد. در واقع پس از انجام انگشت نگاری پرونده درخواست ویزای کانادا رسما به جریان خواهد افتاد و مدت زمان جواب سفارت کانادا حداکثر ۱۲۰ روز کاری است و جواب به متقاضی اعلام می‌شود.

نحوه اطلاع از جواب سفارت کانادا

پس از طی شدن زمان پردازش پرونده، جواب سفارت کانادا یا از طریق حساب کاربری فرد به وی ابلاغ می‌شود و یا از طریق ایمیل. طبعا پاسخ‌ها در صورت ویزا شدن درخواست و یا ریجکت درخواست ویزای کانادا متفاوت خواهد بود. برای مثال اگر در روش مراجعه حضوری، درخواست ویزا ریجکت شده باشد، نامه‌ای مبهم (بویژه در سفارت کانادا در دبی) برای متقاضی ارسال می‌شود که در آن از وی خواسته خواهد شد برای دریافت مدارک خود به سفارت مراجعه کند؛ و در صورت ویزا شدن درخواست، نامه‌ای موسوم به Pass Request برای متقاضی ارسال می‌شود.

در روش آنلاین اما اطلاع رسانی شفاف تر است و در نامه سفارت به صراحت به صدور ویزا و یا ریجکت درخواست اشاره می‌شود. در صورت موافقت با درخواست ویزا، متقاضی می‌بایست با در دست داشتن نامه Pass Request ظرف مدت ۳۰ روز به دفتر انگشت نگاری مربوطه مراجعه کرده و پاسپورت خود را برای الصاق برچسب ویزا ارائه نماید.

البته شما متقاضیان محترم می‌توانید برای ارائه پاسپورت خود به سفارت کانادا و دریافت ویزا از خدمات پیکاپ هولدینگ نیلگام استفاده کنید تا دیگر نیاز نباشد برای دریافت ویزا مجددا به خارج از کشور سفر کنید. هلدینگ نیلگام با بیش از یک دهه تجربه و سابقه در ارائه خدمات ویزا و وقت سفارت، با در اختیار داشتن مجوزهای رسمی از پلیس مهاجرت و همچنین دفاتر برون مرزی خود، ضمن ارائه مشاوره در زمان ثبت نام آنلاین مسیر موفقیت برای دریافت ویزای کانادا را هموار خواهد کرد.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *