ویزا

اعلامیه سفارت کانادا درباره ویزای مولتی کانادا

بنابر اعلام وب سایت رسمی سفارت کانادا، به افسران مهاجرت این کشور ابلاغ شده‌است تا جای ممکن ویزای توریستی کانادا را به صورت مولتی و تا زمان اعتبار پاسپورت متقاضی صادر کنند. همانگونه که می‌دانید ویزای توریستی کانادا به عنوان یکی از اقسام اقامت موقت کانادا به دو صورت صادر می‌شود:

    1. ویزای سینگل

 

    1. ویزای مولتیپل

ویزای سینگل کانادا همانگونه که از نام آن بر می‌آید، اجازه تنها یکبار ورود به این کشور را به متقاضی طی زمانی مشخص آن هم برای دوره‌ای محدود می‌دهد. دارندگان این نوع ویزا تنها یک‌بار اجازه ورود به کشور کانادا را داشته و می‌بایست پیش از پایان انقضای ویزای خود، خاک کانادا را ترک کنند. نوع دیگر ویزای توریستی کانادا، ویزای مولتی کانادا است که در ایران به ویزای ۵ ساله کانادا نیز معروف شده است. در این نوع ویزا متقاضی می‌تواند به دفعات وارد کانادا شده و هر بار نیز تا ۶ ماه در این کشور بماند. ویزای مولتیپل کانادا مدت ندارد و عمدا تا زمان اعتبار پاسپورت متقاضی، اعتبار خواهد داشت. در برخی موارد، افسر مهاجرت بنابر تشخیص خود ویزای مولتیپل کانادا را مدت دار صادر می‌کرده‌است.

برای مثال اگر پاسپورت متقاضی ۴ سال اعتبار داشت، ویزای مولتی وی ۳ ساله یا کمتر صادر می‌شد. اگرچه سفارت کانادا چند عامل را برای این موضوع اعلام کرده اما در حقیقت این افسر مهاجرت و مسئول رسیدگی به پرونده بوده است که بنا بر ملاحظاتی، چنین تصمیمی می‌گرفته است.

همانگونه که در عکس بالا مشاهده می کنید، وب سایت رسمی سفارت کانادا طی بیانیه‌ای در خصوص ویزای مولتیپل کانادا افسران مهاجرت را ترغیب کرده تا جایی ممکن ویزای مولتی را تا اعتبار پاسپورت متقاضی صادر کنند. اگرچه هنوز مرجع نهایی تصمیم‌گیری در خصوص درخواست ویزای کانادا، افسر مهاجرت است، اما با توجه به این اعلامیه، می‌توان امیدوار بود از این پس، اولویت در صدور ویزای مولتیپل کانادا حداکثر اعتبار پاسپورت متقاضی باشد. یکی دیگر از مهمترین عوامل در تایید و یا رد درخواست ویزای کانادا، نحوه تکمیل دقیق فرم‌های درخواست ویزای کانادا است.

در واقع شاید بتوان گفت مهمترین عامل در ویزا شدن یک پرونده، تکمیل دقیق، شفاف و صحیح فرم‌های درخواست ویزا باشد. کوچکترین مغایرت و یا ابهامی در موارد ذکر شده در این فرم‌ها و یا توضیحات مربوط به مدارک به راحتی افسر مهاجرت را به رد درخواست ویزای کانادا سوق خواهد داد. هلدینگ نیلگام با بیش از یک دهه سابقه مستمر در ارائه خدمات مربوط به وقت سفارت، پیکاپ پاسپورت و اخد ویزای کانادا، استرالیا، انگلیس و آمریکا آمادگی دارد تا با بهره‌مندی از تیم های تخصصی حقوقی و اجرایی، ضمن ارائه مشاوره رایگان، همراه شما متقاضیان محترم در مسیر اخذ ویزای کانادا باشد.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *