مهاجرت

وکیل مهاجرتی کیست | بهترین وکیل مهاجرت به کانادا

اگر می خواهید بفهمید که وکیل مهاجرتی کیست، بهترین وکیل مهاجرت به کانادا چه کسی است و روند مهاجرت کانادا به چه صورت است، همراه ما باشید. این روزها افراد زیادی به دنبال اخذ ویزای کشور کانادا و مهاجرت به این کشور پیشرفته آمریکای شمالی هستند، اما به دلیل کم بودن تجربه و اطلاعات لازم برای ورود به پروسه مهاجرت، اغلب با عدم موفقیت روبرو شده و یا به این نتیجه می رسند که باید از یک وکیل مهاجرتی برای این منظور استفاده کنند.

از این رو ما قصد داریم تا در مورد اینکه وکیل مهاجرتی کیست و بهترین وکیل مهاجرت به کانادا شامل چه شاخصه هایی می شود صحبت کرده و در ادامه دید و آگاهی کاملی در مورد روش سریع و راحت مهاجرت به کانادا به شما بدهیم و این موضوع را برای شما روشن کنیم که آیا واقعاً برای اموری نظیر مهاجرت به کشور کانادا نیاز به وکیل مهاجرتی است و یا می توان به طور شخصی و یا از طریق یک آژانس مهاجرتی معتبر این کار را انجام داد؟

وکیل مهاجرتی کیست

همان طور که در مطلب وکیل اقامت کانادا به طور کامل به این موضوع پرداختیم، عموماً فارغ التحصیلان دوره وکالت در کانادا که با نامهای Juris Doctor، JD و یا LLP شناخته می شود باید در یک آزمون ورودی کانون وکلا Bar association شرکت کرده و با قبولی در این بخش، برای مدت مشخصی تحت نظارت یک وکیل مجرب و دارای مجوز به کارآموزی و فعالیت بپردازند.

اگر تا به حال تبلیغات ماهواره ای را دیده باشید، متوجه نامهایی تحت عنوان وکیل مهاجرتی و یا وکیل رسمی اقامت کانادا می شوید، اما در حقیقت این یک رشته زیرمجموعه از تحصیل وکالت در کشور کانادا نبوده و تمامی وکیل های فارغ التحصیل از دانشگاه های این کشور امکان فعالیت در حوزه مهاجرت و اقامت کانادا را دارند.

به بیانی دیگر، دانشجویان این رشته در کشور کانادا بین 2 الی 10 واحد درسی مرتبط با زمینه مهاجرت و اقامت در این کشور را گذرانده و امکان فعالیت در این حوزه را بعد از فارغ التحصیلی و کسب جواز کار در این کشور خواهند داشت.

اما سوالی که برای خیلی از متقاضیان اخذ ویزا و مهاجرت به کشور کانادا مطرح می شود این است که آیا واقعاً نیازی به استخدام یک وکیل مهاجرتی برای مهاجرت به این کشور بوده و یا می توان به طور شخصی و حتی از طریق یک آژانس مسافرتی – مهاجرتی امور مرتبط با این کار را انجام داد؟

اگر بخواهیم به این موضوع جواب صریح و شفافی بدهیم، باید بگوییم که حالت های متداول مهاجرت و اقامت به کشور کانادا از داخل ایران با سایر کشورها متفاوت بوده و فرد می تواند به صورت شخصی و یا با راهنمایی مشاوران مجرب یک موسسه مهاجرتی – توریستی، تمامی امور خود از جمله رزرو وقت سفارت، آماده سازی و ترجمه مدارک و درخواست ویزای کانادا را به خوبی انجام دهد.

بگذارید یک مثال در مورد الزامی بودن یا نبودن حضور وکیل مهاجرتی در امر مهاجرت به کشور کانادا بزنیم تا این موضوع برای شما کاملاً مشخص شود:

فرض کنید که شما یک شهروند ایرانی هستید که دارای ویزای توریستی کانادا بوده و در کشور کانادا به سر می برید، بنابر قوانین دولتی این کشور، شما مجاز هستید تا در هر بار ورود برای حداکثر 6 ماه اقامت داشته باشید، ولی شما توجهی به این موضوع نداشته و با اینکه مهلت حضور قانونی تان رو به اتمام است، در تلاش هستید تا برای یک ویزای بلند مدت مثل ویزای کار کانادا درخواست داده و بدون خروج از کانادا به اصطلاح جای پای خود را سفت کنید!

در این حالت، شما به عنوان یک شهروند ایرانی که توجهی به بازه قانونی زمان خروج از کانادا نداشته، یک مجرم قضایی محسوب می شوید و مواردی نظیر جرایم نقدی و یا حکم خروج از کانادا و ریجکت ویزا در انتظار شما خواهد بود. از این رو، به عنوان فردی که هیچ گونه آشنایی با روال قانونی و احکام دولتی و فدرال کشور کانادا ندارد، ملزم به داشتن یک وکیل مهاجرتی قانونی برای کاهش جرایم و خروج سریع از این کشور خواهید بود.

فردی مجرب که بتواند این موضوع را به دادگاه اثبات کند که عمدی در اعمال شما وجود نداشته و از روی نا آگاهی حضور غیرقانونی در کشور کانادا داشته اید.

تحت چنین شرایط مشابهی، آن هم در داخل کشور کانادا، یک وکیل مهاجرتی و یا وکیل اقامت امکان ارائه مشاوره تخصصی به شما را داشته و می تواند در دادگاه از حقوق قانونی شما دفاع کند، ولی در داخل ایران شرایط کاملاً فرق می کند.

زمانی که به عنوان یک شهروند ایرانی از داخل ایران برای رزرو وقت سفارت و درخواست یکی از انواع ویزای کانادا اقدام می کنید، یک شخص حقیقی هستید که می توانید تمامی امور خود را به طور شخصی و اینترنتی و یا با کمک مشاوره یک موسسه مهاجرتی انجام دهید.

اگر سری به وب سایت رسمی اداره مهاجرت و شهروندی کانادا بزنید متوجه این موضوع می شوید که توضیحات انگلیسی ارائه شده برای انجام مراحل درخواست ویزا همانند یک کتاب self-study واضح و شفاف بوده و با کمی دقت، امکان انجام شخصی صفر تا صد اخذ ویزا و مهاجرت به کشور کانادا وجود دارد.

ولی اگر تا به حال سابقه انجام اینترنتی امور مهاجرت و ویزا را نداشته و از تجربه کافی برای تکمیل فرم درخواست ویزا، آماده سازی و ترجمه مدارک سفر و گذراندن مراحل مختلف این پروسه بهره مند نیستید، این امکان را دارید تا انجام کارهای مورد نیاز خود را به دست یک موسسه مهاجرتی معتبر سپرده و با این کار درصد و شانس موفقیت خود را برای مهاجرت به کشور کانادا افزایش دهید.

در واقع، اگر سوالات زیادی در مورد نحوه انتخاب روش مهاجرتی، مقدار بودجه مالی مورد نیاز، آماده سازی مدارک، تکمیل فرم درخواست، نحوه انجام مصاحبه ویزا و موارد این چنینی دارید، استفاده از مشاوره و خدمات تخصصی موسسه مهاجرتی نیلگام کمک زیادی به پیشبرد امور شما و رسیدن به نتیجه دلخواه خواهد کرد.

نیاز به وکیل مهاجرتی کانادا زمانی احساس می شود که شما به عنوان یک شهروند ایرانی در خاک کانادا بوده و یک مشکل قضایی مرتبط با حوزه مهاجرتی به این کشور پیدا کرده باشید، مثل اینکه دیرتر از موعد برای تمدید کارت اقامت PR کانادا اقدام کرده، در هنگام باقی ماندن اعتبار ویزای توریستی، برای یک ویزای دیگر کانادا درخواست داده باشید، درخواست ویزا یا مجوز شما ریجکت شده باشد و یا اینکه به طور غیرقانونی اقدام به انجام کار در بازار کار این کشور کرده باشید، در این گونه موارد، وجود یک وکیل مهاجرتی برای حفاظت از حقوق شما در دادگاه مورد نیاز بوده و نمی توان به استفاده از مشاوره بسنده کرد.

چون مشاور و یا کارشناس امور مهاجرتی حق اعتراض قانونی به رای دادگاه و مشکلات اعلام شده توسط دولت فدرال کانادا را ندارد.

اما وقتی که هنوز کارهای اولیه انجام نشده، امکان درگیر شدن شما با مسائل ذکر شده در بالا تقریباً صفر درصد بوده و استخدام یک وکیل رسمی مهاجرتی از کشور کانادا برای خدمت رسانی به متقاضی ایرانی در داخل ایران بی معنی بوده و به جز پرداخت هزینه های بیشتر توسط متقاضی، فرق خاصی با خدمات و مشاوره یک موسسه مهاجرتی و توریستی معتبر در داخل ایران ندارد.

بر همین اساس، اگر نمی دانید که از میان روش های مهاجرتی سرمایه گذاری، تحصیلی، کاری، خرید ملک، استارت آپ و خانوادگی کدام یک برای اخذ ویزا و مهاجرت به کانادا برای شما مناسب است، به جای مراجعه به دفتر یک وکیل مهاجرتی که به احتمال کمتر از 50 درصد فارغ التحصیل کانادا بوده و دارای شعبه و دفتر همزمان در ایران و کانادا است، انجام امور ویزا و مهاجرتی خود به کشور کانادا را به یک موسسه مهاجرتی معتبر و با قدمت بسپارید.

در همین زمینه پیشنهاد می کنیم که نگاهی به موضوع پرمخاطب ” چطور کلاهبرداران خدمات ویزا و مهاجرت را تشخیص دهیم” بیاندازید.

بهترین وکیل مهاجرت به کانادا

اگر فردی دچار مشکل قضایی و حقوقی (امور مهاجرتی) با دولت استانی و یا فدرال کانادا شود، یک وکیل مهاجرتی می تواند با بررسی پرونده و پیدا کردن شواهد و آماده سازی اسناد لازم، جریمه احتمالی را کاهش داده و یا رای منفی دادگاه را برای موکل خود به رای مثبت و قابل انجام تبدیل کند.

در واقع، چنانچه به عنوان یک شهروند خارجی و فرد دارای کارت اقامت موقت کانادا و یا ویزای موقت کانادا در این کشور حضور دارید و دچار مشکلات مهاجرتی با دولت کانادا شده اید، می توانید در مورد آمار پرونده های موفق یک وکیل مهاجرتی تحقیق کرده و با وی برای برطرف کردن مشکل خود قرارداد ببندید.

این که بهترین وکیل مهاجرت به کانادا چه کسی است، تعریف مشخص و دقیقی ندارد، بلکه می تواند به شخصی گفته شود که به طور صریح و روشن جزئیات پرونده و روش های در دسترس را برای موکل توضیح داده، در کار خود مطمئن، با تجربه و حرفه ای است، تنها به دلیل دریافت هزینه قرارداد، پرونده را قبول نکرده و موفقیت و آرامش موکل در اولویت اصلی وی قرار دارد.

اگر دارای تجربه کافی برای امور اخذ ویزا و مهاجرت به کشور کانادا هستید و اطلاعات کافی برای موضوع مورد نظر خود کسب کرده اید، می توانید از استخدام و همکاری با یک وکیل مهاجرتی صرف نظر کرده و به طور شخصی امور خود را پیگیری کنید.

چون اغلب بخش ها و مراحل وقت سفارت، آماده سازی مدارک و درخواست ویزای کشور کانادا، نیاز به مشاوره و نظر کارشناسانه داشته و وجود یک وکیل مهاجرتی کانادا برای آن الزامی نیست.

ولی وقتی که با مواردی نظیر ریجکت درخواست ویزا روبرو شده اید و نمی دانید که چه بخشی از پرونده شما دچار مشکل بوده و مورد تائید کنسولگری کانادا قرار نگرفته، حضور یک وکیل مجرب مهاجرتی می تواند برای شما موثر واقع شود و راهکار مناسبی برای رهایی از مشکل به وجود آمده به شما ارائه دهد.

در واقع، بهترین وکیل مهاجرت به کانادا شخصی است که پرونده های سخت متقاضیان خود را با صبر و تحمل و دقت با موفقیت ختم به خیر کند و در مواقع حساس، پشتیبان همه جانبه، امین و صادق موکل خود باشد.

بهترین وکیل مهاجرت به کانادا کسی است که اگر برای مثال بودجه مالی شما مناسب برای سرمایه گذاری و یا شرکت در برنامه کارآفرینی استارت آپ کانادا نیست، شما را ترغیب به شرکت در این روش مهاجرتی نکند.

اگر دارای گپ تحصیلی و یا شرط سنی زیاد هستید و نمره معدل و زبان شما کمتر از حد استاندارد است، به شما امید واهی برای اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی کانادا ندهد.

چیزی که در داخل ایران کمی خارج از حد تصور بوده و نمی توان چندان امیدی به برخورداری از خدمات حرفه ای بهترین وکیل مهاجرت به کانادا برای انجام امور مهاجرتی از داخل ایران داشت.

اما شما این امکان را دارید تا به جای جستجو برای بهترین وکیل مهاجرت به کانادا و وکیل مهاجرتی در ایران، از خدمات مشاور مهاجرت کانادا در یک موسسه مهاجرتی معتبر استفاده کنید و صفر تا صد انجام امور خود را به کارشناسان آن مجموعه بسپارید.

یعنی اگر متقاضی سفر و یا مهاجرت به کانادا هستید، می توانید بدون نیاز به عقد قرارداد با یک وکیل مهاجرتی کانادا، با کارشناسان نیلگام تماس گرفته و یک وقت مشاوره آنلاین و یا حضوری رزرو کنید.

سپس با ارائه اطلاعات و مدارک اولیه در مورد شرایط فعلی خود، بهترین پیشنهادات و مشاوره را برای امور مهاجرتی به کشور کانادا و اقامت موقتی و یا دائمی در این کشور دریافت کنید.

البته امکان تحقیق و انجام تمامی مراحل اخذ ویزا و مهاجرت به کانادا به طور شخصی نیز وجود دارد، اما وجود جزئیات متعدد بر سر موارد مالی و موجودی حساب ویزای کانادا، جزئیات آزمایش مدیکال، بیمه سلامت بین المللی، آماده سازی مدارک پشتیبان،شرایط تحصیلی، مشاغل مورد نیاز بازار کار کانادا، کسب امتیازات لازم برای طرح هایی نظیر اسکیل ورکر و بسیاری از موارد ریز و درشت دیگر اغلب افراد را ترغیب می کند تا به جای آزمون و خطا و احتمال زیاد رویارویی با شکست، از خدمات و مشاوره تخصصی یک شرکت معتبر مثل موسسه مهاجرتی نیلگام در این زمینه استفاده کنند.

هزینه وکیل مهاجرت به کانادا

همان طور که در ابتدای این مطلب عنوان کردیم، یک وکیل مهاجرت واقعی کشور کانادا، باید فارغ التحصیل و دارای مجوز فعالیت در کشور کانادا باشد و امکان چک کردن مجوز کاری وی از طریق پرتال سراسری وکلای کشور کانادا وجود داشته باشد.

از این رو، اگر تمایل به استخدام و استفاده از خدمات یک وکیل مهاجرتی از داخل ایران داشته باشید، باید هزینه خدمات وکیل خود را به دلار کانادا داده و یا معادل ریالی آن را پرداخت کنید، طبق آمار این هزینه تقریبی بوده و هر وکیلی دارای کارمزد و هزینه مختص به خود است.

اما به طور میانگین هزینه وکیل مهاجرت به کانادا بین 1000 تا 1500 دلار بوده و ممکن است در یک تا سه بخش از متقاضی پرونده مهاجرتی دریافت شود.

باید این موضوع را به خاطر داشته باشید که استفاده از بهترین وکیل مهاجرت به کانادا نیز تضمینی بر موفقیت در دریافت ویزا و اخذ اقامت دائم کانادا نبوده و ممکن است علیرغم تلاش سخت وکیل مهاجرتی و پرداخت کل هزینه های درخواستی از سوی موکل، باز هم با عدم موفقیت و درب بسته روبرو شوید.

بر همین اساس اگر در داخل ایران به سر می برید و هنوز برای اخذ ویزای کانادا و مهاجرت به این کشور پهناور و پیشرفته آمریکای شمالی اقدام نکرده اید، از میان دو گزینه اقدام شخصی و یا استفاده از خدمات و مشاوره تخصصی موسسه مهاجرتی نیلگام یکی را انتخاب کرده و به دنبال صرف هزینه های گزاف و پیدا کردن بهترین وکیل مهاجرت به کانادا نباشید.

چون امکان کسب نتیجه لازم برای اخذ ویزا و مهاجرت تحصیلی، کاری و یا خانوادگی به کشور خانوادگی در دو حالت پیش فرض اول وجود داشته و نیازی به پیچیده کردن پروسه وجود ندارد.

تنها زمانی که در کشور کانادا حضور دارید و به دلایلی دچار مشکلات مختلف مهاجرتی (تمدید اقامت و یا تمدید ویزا) شدید، بهتر است به دلیل آشنا نبودن با قوانین فدرالی و یا استانی، از کمک یک وکیل مهاجرتی استفاده کنید، اما باز هم امکان تعامل شخصی با سفارت و کنسولگری کانادا وجود داشته و می توان به طور فردی برای حل مشکلات پرونده مهاجرتی اقدام نمود.

در یک نتیجه گیری کلی، باید این موضوع را برای چندمین بار عرض کنیم که الزامی برای استفاده از خدمات وکیل مهاجرتی و پرداخت هزینه های بالا وجود نداشته و می توان از طریق کمک و راهنمایی یک مشاور و موسسه مهاجرتی، به سادگی و در کمترین زمان، نتیجه لازم را در مسیر اخذ ویزا و مهاجرت به کشور کانادا کسب نمود.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *