تور, ویزا

سریع ترین راه اخذ ویزای شینگن 2022

معمولاً خیلی از متقاضیان سفر و مهاجرت به کشورهای اروپایی حوزه معتبر شنگن به فکر این هستند تا از یک راه میانبر برای این کار استفاده کرده و از سریع ‌ترین راه اخذ ویزای شینگن 2022 باخبر شوند.

برای این کار، اول از همه باید به خوبی با این موضوع آشنا باشید که چطور ویزای شینگن بگیرید، یعنی اطلاع دقیق از مراحل پیش رو و انواع راه و روش دریافت این مجوز ارزشمند اروپا، یکی از مهم‌ترین موارد برای رسیدن به سریع ترین راه اخذ ویزای شینگن 2022 محسوب می‌شود.

بعضی از روش ها و طرح‌های مهاجرتی و اخذ ویزا برای یک مدت و بازه محدود و موقتی بوده و بعضی دیگر قابلیت تمدید، تبدیل به شرایط اقامت دائم و حتی حق شهروندی و پاسپورت اروپا و حوزه شنگن را دارند.

برای همین، بهتر است برای آماده سازی ذهنی شما، اشاره کوتاهی به روش‌های اخذ ویزای شینگن در سال جدید میلادی داشته باشیم و بعد از معرفی تمامی آنها به سراغ یک نتیجه گیری کلی برویم که چه گزینه ای سریع ترین راه اخذ ویزای شینگن 2022 به شمار می‌رود.

روش های اخذ ویزای شینگن

همان طور که در مطلب مدارک لازم برای پاسپورت به این موضوع پرداختیم، یکی از موارد بنیادی و بسیار مهم در رابطه با اخذ مجوز شینگن برای شهروندان ایرانی توجه به فاکتوری به نام travel history است.

یعنی اگر به عنوان یک ایرانی قصد دارید تا برای یک ویزای کوتاه مدت محبوب شنگن مثل ویزای توریستی اقدام کنید، بهتر است به اهمیت تراول هیستوری یا سابقه سفر در ویزای شینگن توجه ویژه ای نشان دهید.

اینکه بخواهید با یک پاسپورت سفید و بدون هیچ سابقه سفر معتبری به کشورهای برتر دنیا مثل ژاپن، کره جنوبی، کرواسی، روسیه، انگلیس و غیره برای یک تور اروپایی و ویزای توریستی شینگن اپلای کنید، یک اقدام کاملاً ریسکی بوده و در بسیاری از مواقع، به دلیل اعتبار نسبتاً کم پاسپورت ایرانی، با ریجکت درخواست ویزا از سوی سفارت کشور مقصد روبرو می‌شوید.

پس از همین ابتدا این موضوع را به خاطر داشته باشید که داشتن سابقه سفر مفید و قابل اتکاء به چندین کشور معتبر دنیا، پیش از اقدام برای اخذ ویزای کوتاه مدت شنگن، تاثیر زیادی در موفقیت شما خواهد داشت. این موضوع بیشتر برای موقعیت‌های توریستی و تفریحی اروپا و حوزه شنگن صدق کرده و در مورد گزینه‌های تحصیلی، کاری، کارآفرینی و یا سرمایه‌گذاری صدق نمی‌کند.

در ادامه به طور مختصر روش‌ها و اهداف در دسترس اخذ ویزای شنگن را مورد بررسی قرار داده و به این موضوع می‌پردازیم که کدامیک سریع ترین راه اخذ ویزای شینگن 2022 محسوب می شوند.

گرفتن ویزای شینگن توریستی

بدون شک، محبوب ترین نوع ویزای شنگن همان نوع متداول ویزیتور کوتاه مدت است که اعتبار محدود کمتر از 90 روزه داشته و به دو صورت مولتی و سینگل صادر می شود. در اغلب موارد، اعتبار این نوع از ویزای شنگن برای متقاضیان ایرانی برابر با برنامه سفر و تاریخ رزرو هتل و رفت و برگشت هواپیما بوده و کمتر از 7 تا 14 روز خواهد بود.

اگر بخواهیم از جنبه سریع‌ترین گزینه اخذ ویزای شینگن 2022 به گزینه گردشگری و توریستی نگاه کنیم باید بگوییم که شما می‌توانید از حداکثر 6 ماه قبل از زمان سفر برای اپلای ویزا اقدام کنید و ارزیابی پرونده شما بین 15 روز تا یک ماه و نیم کاری زمان خواهد برد.

در صورتی که مدارک لازم برای ویزای شینگن شما دارای نقص باشد، از نامه تمکن و شرایط مالی خوبی برخوردار نباشید و سابقه سفر قبلی مطلوبی نداشته باشید، به هیچ وجه شرایط دریافت ویزا از این طریق برای شما آسان نبوده و به سرعت به نتیجه دلخواه نمی‌رسید.

این در حالی است که اعتبار ویزای توریستی شینگن کوتاه و موقتی بوده و به غیر از اهداف گردشگری و توریستی و یا بازدید از دوستان و اقوام، ارزش چندانی ندارد؛ بنابراین می‌توان این‌طور گفت که به دلیل مراحل نسبتاً زیاد رزرو وقت سفارت، آماده‌سازی و ترجمه مدارک، حضور در مرکز کارگزاری و ارائه اطلاعات بیومتریک و غیره، گزینه توریستی سریع ترین راه اخذ ویزای شینگن 2022 محسوب نمی‌شود.

این یک موضوع نسبی است و نمی‌توان به طور صد در صدی در مورد آن صحبت کرد، یعنی اگر دارای سابقه سفر قبلی به حوزه شنگن و ویزای کشورهای اروپایی در پاسپورت خود باشید و از تمکن مالی خوبی بهره‌مند باشید، شرایط برای شما کاملاً تغییر پیدا کرده و این مورد به یکی از سریع ترین روش‌های اخذ ویزای شنگن تبدیل می شود.

گرفتن ویزای شینگن با دعوتنامه

دعوتنامه یکی از مدارک بسیار مهم و ارزشمند در روند و پروسه اخذ ویزای شنگن بوده و می‌تواند موجب تسریع کارها شود.

اگر تمایل به دریافت ویزای بلند مدت تایپ D شنگن داشته باشید، مجوزی که دارای اعتبار بالای 90 روز بوده و قابل تمدید است، اولین گزینه پیشنهادی پیش روی شما مهاجرت تحصیلی خواهد بود.

یعنی چنانچه دارای شرایط مورد نیاز زیر باشید، می‌توانید برای مهاجرت بلند مدت و قابل تبدیل تحصیلی و اخذ ویزای شنگن از این طریق اقدام کنید:

  • مدرک زبان بین المللی
  • نداشتن سن و گپ تحصیلی بالا
  • برخورداری از تمکن مالی کافی (برای پوشش هزینه های تحصیل و زندگی)
  • مدارک تحصیلی معتبر
  • دعوت نامه دانشگاهی
  • توصیه نامه اساتید
  • انگیزه نامه

در این روش، شما باید ابتدا با دپارتمان پذیرش یک دانشگاه خارجی مستقر در اروپا و حوزه شنگن ارتباط برقرار کرده و با آماده سازی، ترجمه و ارسال مدارک مورد نیاز ذکر شده در بالا، تائید و نامه پذیرش دانشگاه را دریافت کنید که همان حکم دعوتنامه را برای شما دارد.

بعد از آن، نوبت به رزرو وقت سفارت و درخواست ویزای تحصیلی شینگن می‌رسد که کمی زمان‌بر بوده و بین یک تا 3 ماه طول می کشد. برای همین، حتی در بهترین حالت هم نمی‌توان از روش مهاجرت تحصیلی به عنوان سریع‌ترین روش دریافت ویزای شینگن 2022 یاد کرد، ولی جزو روش‌های متداول و نسبتاً مناسب مهاجرتی بوده و متقاضی بسیار زیادی در سراسر دنیا دارد.

در حالت بعدی گرفتن ویزای شینگن با دعوت‌نامه، نوبت به روش مهاجرت تجاری می‌رسد، این بدین معنی است که اگر برای مثال شرکتی که در آن استخدام هستید، دارای روابط کاری نزدیک و قوی با یک شرکت هم‌زمینه خارجی در اروپا باشد، ممکن است برای امور مختلفی نظیر آموزش سخت افزاری و نرم افزاری (به روز رسانی)، عقد قرارداد بین شرکتی، شرکت در یک رویداد و کنفرانس تجاری و موارد این چنینی، یک دعوت‌نامه سربرگ دار از سوی شرکت اروپایی برای شما ارسال شود که به واسطه آن، موفق به دریافت مجوز شنگن کوتاه مدت تجاری شده و بتوانید برای یک بازه زمانی محدود و معین، به انجام امور ذکر شده در بالا، در حوزه اروپا و شنگن بپردازید.

عموماً این روش نیز به دلیل نیاز داشتن به هماهنگی های مختلف بین دو شرکت و تائید از طرف کنسولگری به عنوان سریع ترین راه اخذ ویزای شینگن 2022 محسوب نمی شود. اما در صورتی که مکرراً در طول یک تا دو سال، پروژه های تجاری فرامرزی برای نیروی کار برگزار شود و هر دو شرکت دارای اعتبار بالایی باشند، مدت زمان تائید درخواست ویزا از سوی سفارت مورد نظر کمتر از حد نرمال شده و سرعت بیشتری پیدا می کند.

اما در صورتی که قصد مهاجرت کاری و کسب درآمد ارزی در یک بازه زمانی طولانی مدت را در اروپا و حوزه شنگن داشته باشید، باید به خوبی در مورد اینکه چطور ویزای کار شینگن بگیرید تحقیق کنید، چون این روش نسبتاً سخت و زمان‌بر بوده و در فهرست سریعترین گزینه اخذ ویزای شینگن 2022 در رده‌های آخر قرار دارد.

مهاجرت کاری یکی دیگر از روش های دریافت ویزای شنگن تایپ D یا همان بلند‌مدت است که به دارنده آن اجازه کار قانونی بلند مدت در کشور اروپایی حوزه شنگن را می دهد. دعوت‌نامه تعریف شده برای این طرح همان جاب آفر کارفرمای خارجی است که از شما برای حضور در کشور مورد نظر و انجام کار بلند‌مدت و تمام‌وقت دعوت می کند.

از این رو، شما نیاز به تعامل و رایزنی با شرکت ها و وب سایت های کاریابی خارجی داشته و موظف هستید تا با ارسال مدارک تحصیلی، گواهی های مهارتی، سوابق کاری و موارد این چنینی کارفرمای اروپایی را به ارسال جاب آفر و استخدام خود ترغیب کنید.

فقط باید این نکته را به خاطر داشته باشید که اولویت جذب نیرو در کشورهای حوزه شنگن با شهروندان بومی، افراد دارای اقامت دائم و یا شهروندان اروپایی کشورهای همسایه است. به همین خاطر، یا باید دارای تخصص و مهارت ویژه‌ای برای کار در اروپا باشید و یا اینکه حوزه کاری شما در دسته مشاغل عمومی قرار بگیرد که آن کشور اروپایی با کمبود نیروی کار در آن زمینه مواجه شده است که برای مثال می‌توان به مشاغل ساخت و ساز ساختمانی، چرخ‌کاری و بسته‌بندی صنعتی، امور نظافت و موارد این چنینی اشاره کرد.

به طور معمول روند پیگیری جاب آفر اروپایی و درخواست ویزای کار شینگن نیز پروسه نسبتاً زمان‌بر و طولانی بوده و نمی‌توان از آن به عنوان سریع ترین راه اخذ ویزای شینگن 2022 یاد کرد.

اما گرفتن ویزای شنگن با دعوتنامه تنها محدود به موارد اشاره شده در بالا نمی شود، بلکه اسپانسرشیپ خانوادگی و دعوتنامه پیوستن به خانواده نیز جزو یکی از روش های پرکاربرد و مطلوب برای دریافت این ویزای اروپایی محسوب می شود.

بدون شک اسپانسرشیپ خانوادگی در فهرست سریع‌ترین روش دریافت ویزای شینگن 2022 جای دارد. چون اگر دارای اقوام درجه یک یا دو در یکی از کشورهای اروپایی حوزه شنگن باشید و فرد مورد نظر از اقامت دائم و یا حق شهروندی آن کشور برخوردار باشد، می‌تواند یک دعوت‌نامه بازدید موقتی و یا حضور دائمی برای شما ارسال کند.

این دعوت نامه شامل تمامی جزئیات هویتی، آدرس محل سکونت و کار فرد دعوت کننده شده و در صورتی که فرد دعوت شده قصد حضور بلند مدت و یا اقامت (در قالب پیوستن به خانواده) را در اروپا و حوزه شنگن داشته باشد، نیاز به تضمین مالی بلند مدت اسپانسر دارد.

یعنی فرض کنید که برادر شما ساکن فرانسه بوده و کارت اقامت دائم خود را دریافت کرده است، در صورتی که از تمکن مالی و ثبات اقتصادی مناسبی برخوردار باشد (کردیت بانکی مناسب، پرداخت منظم مالیات، نبود جرائم مالی و یا کیفری در پرونده)، امکان ارسال دعوتنامه خانوادگی را برای شما دارد.

در این حالت فرضی، فرد مورد نظر این تضمین را به دولت فرانسه می‌دهد تا طی 3 تا 5 سال از حضور اولیه و زندگی شما در کشور فرانسه، وظیفه تامین مسکن و خورد و خوراک و نیازهای اولیه شما را بر عهده بگیرد و با قبول مسئولیت شما در فرانسه، جوابگوی بروز موارد منفی احتمالی از جانب شما باشد.

چون شما، به غیر از دعوت نامه و ترجمه مدارک اولیه، نیازی به اثبات داشتن مهارت بالای زبان، داشتن موقعیت شغلی تمام‌وقت در اروپا و تمکن مالی بالا ندارید، کارهای شما به سرعت انجام شده و می‌توانید از این گزینه به عنوان یکی از سریع‌ترین راه های اخذ ویزای شنگن اروپا استفاده کنید.

در واقع بار و مسئولیت اصلی بر عهده اسپانسر بوده و شما به استثنای طی کردن مراحل مرسوم مثل رزرو وقت سفارت، حضور در مرکز کارگزاری و ارائه ترجمه مدارک و انجام ثبت اثرانگشت وعکس بیومتریک، کار خاصی نباید انجام دهید.

ویزای شینگن با سرمایه گذاری و تمکن مالی

وقتی حرف از سریعترین روش دریافت ویزای شینگن 2022 می شود خیلی از افراد این توقع را دارند تا در عرض چند هفته به خواسته خود یعنی دریافت ویزای ورود به اروپا و حوزه شنگن برسند، اما این موضوع دارای پیچیدگی‌های خاص خود بوده و مدت زمان ارزیابی پرونده به نسبت نوع ویزا یعنی کوتاه مدت تایپ C و بلند مدت تایپ D متفاوت است.

از این رو، پس از معرفی چند روش و گزینه در دسترس که می‌توانند در مدت زمان نسبتاً مناسب و کمی شما را به ویزای شنگن تایپ C و یا D برسانند، نوبت به معرفی مواردی می‌شود که از همان ابتدا با قصد مهاجرت دائمی و دریافت کارت اقامت شینگن اپلای می‌گردند.

در حالت اول یعنی سرمایه‌گذاری و خرید ملک در اروپا، گزینه‌های پیش روی شما محدود به چند کشور نظیر اسپانیا، پرتغال، مالت و یونان می شود. کشورهایی که همگی عضو اتحادیه اروپا و حوزه شنگن هستند و طرح‌های سرمایه گذاری در بخش املاک و کارت اقامت قابل تمدید اروپا را به متقاضیان واجد شرایط ارائه می دهند.

در حال حاضر بهترین گزینه پیش روی شما که کمترین هزینه را از جانب سرمایه گذاری در پی دارد، کشور یونان است که با پرداخت حداقل 250 هزار یورو و خرید یک ملک واجد شرایط در این کشور، امکان کسب کارت اقامت اروپا را برای شما و اعضای خانواده فراهم می کند. سایر کشورهای اشاره شده مبالغ بیشتری را برای این موضوع طلب کرده و حداقل پول مورد نیاز برای سرمایه گذاری در آنها از 300 تا 700 هزار یورو متغیر است.

اما موضوع اصلی اینجاست که چگونه چنین طرحی موجب دریافت ویزای شینگن در یک بازه زمانی کوتاه می شود. در حقیقت، شما به عنوان یک ایرانی دسترسی به بانک های خارجی و کردیت کارت نداشته و نمی توانید بدون واسطه و یک حساب خارجی معتبر، کار خرید ملک را از راه دور انجام دهید. برای همین، نیاز دارید تا تمکن مالی بالای خود را به سفارت یونان نشان داده و هدف و قصد از سفر خود را به طور کامل به کنسولگری شرح دهید.

در این حالت، ویزای شینگن تایپ C و توریستی برای شما صادر می شود تا در بازه کوتاه مدت حضور خود در یونان، انتخاب ملک، افتتاح حساب بانکی و انتقال وجه مورد نیاز را انجام داده و برای نهایی سازی کارها، مجدداً به کشور مبدا یعنی ایران برگردید.

البته توصیه می کنیم که به دلیل نداشتن اطلاعات کافی در مورد شرایط مالیات، نقل و انتقال کردیتی وجه مورد نیاز، شرایط انتقال سند، استعلام ملک و بسیاری از موارد دیگر، از مشاوره و خدمات تخصصی موسسه مهاجرتی نیلگام در این زمینه استفاده کنید.

با انجام امور اداری و صدور کارت اقامت اروپا برای خریدار ملک و اعضای خانواده (همسر و فرزندان وابسته)، متقاضی دیگر نیازی به اخذ مجوز شنگن مجدد نداشته و می تواند به راحتی به کشور یونان مهاجرت کند. این در حالی است که اجازه سفر بدون ویزا به سایر کشورهای حوزه شنگن نیز برای وی و اعضای خانواده وجود دارد.

از آنجایی که دولت یونان در جریان کامل طرح سرمایه گذاری و خرید ملک در یونان است، روند ارزیابی پرونده و تائید درخواست اولیه ویزای شینگن یونان با سرعت بیشتری انجام شده و به همین خاطر می توان این گزینه را جزو سریع ترین روش های اخذ ویزای شینگن 2022 محسوب کرد.

در روش تمکن مالی، باز هم مقصود نهایی دریافت ویزای شینگن نیست، بلکه فرد می خواهد با اثبات داشتن توانایی مالی بالا این موضوع را به کشور مورد نظر خود در اروپا و حوزه شنگن نشان دهد که می تواند به راحتی و بدون نیاز به کار، به همراه خانواده در آن کشور زندگی کند.

از این رو، برای این بخش کشور محبوب فرانسه را مثال می زنیم. همانند روند خرید ملک در اروپا، شما اول ملزم به اپلای برای مجوز شنگن تایپ D از کشوری نظیر فرانسه هستید، در این حالت شما باید این موضوع را به خوبی به کنسولگری این کشور نشان دهید که دارای حداقل حقوق ماهانه و ثابت 1300 یورویی از منابع خارجی بوده و میزان حقوق سالانه شما برابر با حداقل 19.074 هزار یورو در سال است.

در واقع، با نشان دادن منابع کسب درآمد خارجی (اجاره ملک و واحد تجاری، سهام، حقوق بازنشستگی) به سفارت فرانسه، این اطمینان را به دولت این کشور می‌دهید که نیازی به انجام کار در این کشور نداشته و تنها می‌خواهید تا با کسب مجوز شینگن بلند مدت در کوتاه‌ترین زمان ممکن، زندگی به همراه خانواده در این کشور را تجربه کرده و از مزایای حضور در کشور پیشرفته فرانسه بهره‌مند شوید.

چنانچه کماکان نمی دانید که از چه روشی برای اخذ ویزای حوزه شینگن و مهاجرت به اروپا استفاده کنید، می توانید یک وقت مشاوره از موسسه مهاجرتی نیلگام رزرو کرده و به تناسب شرایط خود از سریع ترین راه اخذ ویزای شینگن 2022 و روش مهاجرتی خود باخبر شوید.

در یک نتیجه گیری کلی باید بگوییم که از میان روش های بسیار متنوع ومختلف مهاجرت و اخذ انواع ویزای شنگن، نمی توان به راحتی سریع‌ترین روش دریافت ویزای شینگن 2022 را انتخاب کرد؛ چون سرعت دستیابی به ساده ترین گزینه یعنی ویزای توریستی شینگن نیز بستگی کامل به شلوغی سفارت و شرایط کلی متقاضی دارد و هیچ زمان دقیقی برای آن تعیین نشده است.

ولی اگر بخواهیم یک روش راحت و نسبتاً کم دردسر را به عنوان سریع ترین راه اخذ ویزای شینگن 2022 انتخاب کنیم باید بگوییم که روش اسپانسرشیپ خانوادگی گزینه بسیار خوبی بوده و با داشتن حداقل فاکتورها، امکان حضور کوتاه مدت و یا بلند مدت شما را در حوزه شنگن و اروپا فراهم می کند.

باز هم در انتها تاکید می کنیم که زمان بندی و سرعت اخذ مجوز شینگن یک موضوع کاملاً نسبی است و به فاکتورهای بسیار زیادی از جمله کامل بودن مدارک، داشتن تجربه کافی، شرایط مالی ایده آل متقاضی، تراول هیستوری و بسیاری از موارد ریز و درشت دیگر بستگی دارد.

پس اگر احساس می کنید که دارای سوالات زیادی هستید و احتمال روبرو شدن با شکست و ریجکت ویزا برای شما وجود دارد، از معیار سریع‌ترین راه اخذ ویزای شینگن 2022 صرف نظر کرده و با صرف زمان و هزینه بیشتر، به فکر موفقیت در پرونده درخواستی خود باشید.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *