ویزا

چطور میتوان حساب بانکی انگلستان افتتاح کرد

زمانی که از افتتاح حساب بانکی در انگلستان صحبت می‌کنیم، پیش از هر چیز به فکر بانک‌های مشهور و فیزیکی این کشور از جمله HSBC، Lloyds، RBS، Barclays، NatWest، Santander و Nationwide میافتیم.

شاید اینطور فکر کنید که امکان افتتاح حساب بانکی در اینگونه بانک‌ها برای افراد غیرمقیم و توریست در انگلیس وجود ندارد، اما این امکان وجود دارد! منتها برای اینکه از یک حساب بانکی در یکی از بانک‌های مشهور انگلیس برخوردار شوید، باید دارای ویزای توریستی انگلیس بوده و دارای دو مورد زیر باشید:

 • اثبات هویت: شامل مدارک هویتی نظیر پاسپورت، کارت ملی و گواهینامه رانندگی می‌شود که برای یک شهروند ایرانی تنها پاسپورت قابل استفاده است.
 • اثبات داشتن آدرس معتبر: که شامل قبض جدید خدمات خانه (برق، آب، تلفن)، اجاره‌نامه خانه، صورت حساب مالیاتی و موارد این چنینی در انگلیس می‌شود. قبض موبایل مورد تائید نیست.

اما انجام تمام این کارها برای یک گردشگر موقت خارجی در انگلیس دشوار و در برخی موارد محال بوده و تنها مناسب دارندگان ویزای تحصیلی و یا ویزای موقت کار در انگلیس است. بر همین اساس، بسیاری از شهروندان خارجی بخاطر نبود شرایط لازم از خیر افتتاح حساب بانکی در کشور معتبر و قدرتمند انگلیس می‌گذرند.

ولی باید این نوید را به  شما بدهیم که در حال حاضر این امکان برای شهروندان ایرانی به وجود آمده تا از طریق فرآیندی جنبی به راحتی از افتتاح حساب بانکی و دریافت مسترکارت معتبر انگلیس برخوردار شوند.

با ما همراه شوید تا در ادامه به شما توضیح دهیم که چگونه می‌توان در این اوضاع تحریم اقتصادی و بانکداری بین‌المللی از حساب بانکی و مسترکارت انگلیس بهره مند شد.

افتتاح حساب بانکی با ثبت شرکت درانگلیس

شما می‌توانید به سادگی با داشتن یک پاسپورت و انتخاب یک نام یکتا، شرکتی را به صورت غیرحضوری در انگلستان ثبت کنید. البته حتماً لازم نیست تا از امکانات شرکت تجاری Ltd در انگلیس استفاده کنید، بلکه می‌توانید اینکار را تنها برای افتتاح حساب بانکی و دریافت مسترکارت معتبر انگلستان انجام دهید.

به بیانی دیگر، این امکان برای شما به وجود آمده تا از طریق یک آژانس مهاجرتی معتبر نظیر نیلگام و پرداخت 2500 یورو، در کمتر از 40 روز کاری به خواسته خود یعنی افتتاح حساب بانکی در انگلستان برسید.

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چگونه بدون دریافت ویزای انگلیس و حضور در شعبه فیزیکی یک بانک انگلیسی این کار انجام می‌شود.

در پاسخ باید به شما بگوییم که در کنار بانک های سنتی انگلیس، بانک های مجازی و معتبری نظیر Transferwise، Monese ، Revolut و Monzo وجود دارند که خدمات غیرحضوری افتتاح حساب بانکی را برای متقاضیان واجد شرایط بین‌المللی ارائه می‌دهند.

در واقع ثبت شرکت غیرحضوری در انگلیس، افتتاح حساب بانکی و دریافت مسترکارت فیزیکی دارای رابطه علت و معلول هستند. از این رو برای اطلاع از جزئیات افتتاح حساب بانکی انگلستان، در ادامه با توضیح فرآیند ثبت غیرحضوری شرکت در انگلیس با ما همراه باشید.

ثبت شرکت در انگلیس با نیلگام

برای شروع کافیست تا با کارشناسان گروه شرکت‌های نیلگام تماس بگیرید و از مشاوره تخصصی در این زمینه برخوردار شوید. چنانچه تمایل به استفاده از این خدمت و افتتاح حساب بانکی در انگلیس داشته باشید، باید برای انجام تمامی امور (ثبت شرکت، افتتاح حساب بانکی و دریافت مسترکارت) مبلغ 2500 یورو پرداخت کنید.

سپس کارشناسان نیلگام با استفاده از پاسپورت متقاضی پروسه ثبت غیرحضوری شرکت در انگلیس را از طریق وب‌سایت دولتی Companies House پیگیری می‌کنند. از آنجایی که IP اینترنتی و آدرس داخل ایران برای ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی در انگلیس قابل استفاده نیست، یک آدرس مسکونی خارجی ( در ترکیه) و کد مالیاتی انگلیسی HRMC توسط نیلگام برای متقاضی ارائه می‌شود.

به طور کلی یک بسته شامل (IP  ثابت انگلیس، شماره تماس بین‌المللی آمریکا و آدرس معتبر خارجی) با ارزش 150 یورو برای سال اول به طور رایگان به متقاضیان ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی در انگلستان داده می‌شود.

در صورت تائید نام شرکت و مدارک متقاضی توسط سازمان Companies House، فرد میبایست با راهنمایی کارشناسان نیلگام در یک مصاحبه تصویری برای احراز هویت شرکت کند. چنانچه این مراحل با موفقیت به انجام برسد، عملیات افتتاح حساب بانکی در بانک مجازی ترانسفر وایز و صدور مسترکارت فیزیکی برای فرد کلید خورده و اپلیکیشن و پنلی اختصاصی برای مدیریت امور شرکت و حساب بانکی به فرد داده می‌شود.

داشتن یک آدرس قانونی و قابل استناد Billing address  برای صدور مسترکارت و نهایی سازی امور ثبت شرکت در انگلیس الزامی بوده و تمدید سالانه آن 120 پوند هزینه خواهد داشت. چنانچه به صورت شخصی برای افتتاح حساب بانکی و یا ثبت شرکت در انگلستان اقدام کنید، ممکن است برای تهیه این آدرس قابل استناد در انگلیس دچار مشکل شوید و بخاطر عدم توانایی در ارائه این آدرس، فعالیت تجاری و امکان استفاده از مسترکارت و حساب بانکی TransferWise از شما گرفته شود. در همین زمینه پیشنهاد می کنیم به مطلب بررسی هزینه های ثبت شرکت در انگلیس نگاهی بیاندازید.

اما در صورتی که به صورت غیرحضوری و از طریق یک آژانس مهاجرتی معتبر اقدام به ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی در انگلستان کنید، تمامی نیازهای شما در این پروسه پوشش داده می‌شود.
در صورتی که قصد انجام فعالیت تجاری بین‌المللی توسط شرکت ثبت شده در انگلیس را داشته باشید، ملزم به پرداخت 20 درصد مالیات از سود شرکت به طور سالانه هستید. بر همین اساس می‌توانید در صورت تمایل و نیاز، مدیریت پنل کاربری شرکت، رسیدگی به امور مالیاتی و بانکی، مشاوره مالیاتی و محاسبه هزینه‌های سالانه را با پرداخت حداقل 200 یورو در ماه به گروه شرکت‌های نیلگام بسپارید.

مزایای حساب بانکی انگلستان

اگر فکر می‌کنید که پرداخت این مقدار هزینه و انجام تمامی مراحل مذکور به داشتن حساب بانکی در انگلیس و مسترکارت معتبر فیزیکی نمی ارزد، بد نیست تا نگاهی به مزایای حساب بین‌المللی ترانسفر وایز برای شهروندان خارجی بیاندازید:

 • افتتاح حساب با حداقل موجودی (20 یورو)
 • صدور دبیت کارت مستر 3 ساله و به نام
 • امکان تمدید اعتبار مسترکارت با ادامه فعالیت شرکت ثبت شده در انگلیس
 • نرخ کارمزد بسیار پایین برای تبادلات ارزی (زیر نیم درصد)
 • انتقال سریع وجه ارزی با استفاده از کد سوئیفت
 • اتصال به حساب های بانکی در کشورهای آمریکا، شینگن، نیوزلند، استرالیا، سنگاپور، لهستان و انگلیس برای انجام تراکنش بی دردسر بین‌المللی
 • امکان برداشت روزانه 1500 پوند از دستگاه ATM
 • عدم تعلق کارمزد بانکی به پرداخت های آنلاین
 • امکان برداشت حداکثر 4500 پوند به صورت ماهانه
 • سقف تراکنش پرداخت آنلاین 30 هزار پوندی در ماه
 • انجام امور متنوع بانکی از جمله فریز کارت، انتقال وجه ارزی و غیره با اپ اختصاصی
 • واریز و برداشت وجه ارزی به 40 ارز مختلف دنیا با کمترین هزینه تبدیل
 • امکان انجام تراکنش تا سقف 1میلیون دلار با کد سوئیفت
 • امکان انتقال 2 هزار دلاری با کارت بانکی
 • نبود محدودیت در خریدهای اینترنتی، حضوری، اشتراک، رزرو بلیط و هتل و وب‌سایت های بین‌المللی
 • کارمزد و هزینه نگهداری مناسب و پایین سالانه
 • وجود امکان استفاده از Direct Debit
 • امنیت بالا و کیفیت متمایز خدمات بانکی

با توجه به بین‌المللی بودن حساب و کارت بانکی ترانسفروایز شما می‌توانید به راحتی و در کمترین زمان تجارت احتمالی خود را به صورت بین‌المللی گسترش داده و تراکنش های ارزی خود را بدون نیاز به واسطه انجام دهید.

چنانچه برای مثال موجودی حساب شما در ترانسفر وایز به یورو باشد و نیاز به وجه پوند انگلیس داشته باشید، این امکان را دارید تا با هزینه تبدیل بسیار کم این بانک معادل 0.41%  و یا پرداخت 4.08 پوند، 1000 یورو خود را به صورت آنی به ارز پوند تبدیل کنید.

می‌توان اینطور نتیجه گیری کرد که مزایای بیشمار افتتاح حساب بانکی و دریافت مسترکارت فیزیکی ترانسفر وایز خصوصا برای شهروندان ایرانی که روزانه با محدودیت‌های متعدد بانکی در ایران روبرو هستند، یک موهبت استثنایی به شمار می‌رود.

چنانچه تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه دارید کافیست با مشاوران مجرب گروه شرکت‌های نیلگام تماس گرفته و یا به مطلب امکان اخذ ویزای انگلیس از طریق این خدمت مراجعه کنید.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *