مهاجرت کاری

مهاجرت با شغل آرایشگری چگونه است؟

این روزها بسیاری از متقاضیان مهاجرت کاری به خارج از کشور این طور فکر می کنند که نیروی کار مورد نیاز کشورهای معتبر و پیشرفته دنیا تنها محدود به دکتر و مهندس شده و امور فنی و مهارتی مورد نیاز نخواهد بود، اما در حقیقت این طور نیست و از مهاجرت با شغل آرایشگری گرفته تا راننده حرفه ای ماشین های سنگین، مشاغل متعددی در فهرست کسب و کارهای در دسترس مهاجرتی قرار گرفته است.

اگر دارای سابقه آرایشگری در ایران هستید و می خواهید بدانید که مهاجرت کاری با شغل آرایشگری به خارج از کشور شامل چه شرایط و جزئیاتی می شود، با ما در ادامه این مطلب همراه باشید تا زیر و بم مهاجرت با شغل آرایشگری در مقاصد مختلف دنیا را به شما توضیح دهیم.

مهاجرت از طریق آرایشگری

فرقی نمی کند که چه شغل و حرفه ای داشته باشید، چون در هر صورت باید برای کاریابی در خارج از کشور به دنبال اخذ جاب آفر و ویزای کار باشید. یعنی اگر خواستار مهاجرت با حرفه آرایشگری هستید، باید اول از همه مقصد مهاجرتی خود را انتخاب کرده و از شرایط مهاجرت کاری با این شغل و حرفه آگاه شوید.

چون ممکن است یک کشور به دلیل داشتن نیروی کار زیاد در موقعیت شغلی آرایشگری، مهاجرت با حرفه آرایشگری را به این کشور منع کرده باشد و یا برعکس، کشوری دیگر با کمبود نیرو در این بخش و مهارت های مرتبط روبرو شده و به دنبال جذب نیروی کار خارجی مجرب و ماهر باشد.

در اغلب موارد، وجود دعوتنامه و جاب آفر برای مهاجرت با این شغل مورد نیاز بوده و نمی توان بدون آن برای ویزای کار بلند مدت و مجوز کار در یک کشور خارجی اقدام کرد. اما ممکن است بنابر قوانین کار و مهاجرت خاص یک کشور، شما علاوه بر جاب آفر به اسپانسر نیز احتیاج داشته باشید.

برای این که بتوانید با جزئیات بیشتری در مورد حرفه با شغل آرایشگری به خارج از کشور آشنا شوید و درک بهتری از این مقوله پیدا کنید، در ادامه شرایط مهاجرت از طریق آرایشگری در چندین کشور محبوب و معتبر دنیا را مورد بررسی قرار می دهیم.

مهاجرت به استرالیا از طریق آرایشگری

در گذشته دو عنوان شغلی مدیریت سالن آرایشگاه و آرایشگری جزو لیست مشاغل حمایت شده توسط دولت استرالیا C-SOL قرار داشت. فهرست جامعی از مشاغل مورد نیاز کشور استرالیا که تحت اسپانسرشیپ و دعوتنامه کاری یک کارفرمای استرالیایی قرار می گیرند.

اگر چه این لیست هر شش ماه یکبار توسط دولت استرالیا دستخوش تغییر قرار می گیرد، از این رو باید در هنگام اقدام برای مهاجرت با شغل آرایشگری در استرالیا مجدداً این فهرست دولتی مشاغل و مهارت های مورد نیاز کشور استرالیا را چک کنید.

در حال حاضر عنوان شغلی مدیریت سالن آرایشگاه از این فهرست حذف شده و تعداد موقعیت های شغلی مرتبط با این حرفه کاهش یافته است. وجود تغییرات مستمر در فهرست ارائه شده توسط دولت استرالیا بدین معنی است که شما باید به جای اقدام برای ویزای 189 استرالیا (ویزای مهارتی مستقل براساس امتیازبندی)، به سراغ ویزای موقتی کمبود نیروی ماهر یعنی TSS بروید.

اما زمانی که به وب سایت رسمی مهاجرت و شهروندی استرالیا مراجعه کنید، با جستجوی عنوان hair dresser در لیست مشاغل ماهرانه متوجه این موضوع می شوید که کد سازمانی مشاغل نظام مند استرالیا (ANZSCO) برای این موقعیت شغلی 391111  است و متقاضی می تواند برای انواع ویزای ساب کلاس 190 (نامزدی نیروی کار ماهر)، ساب کلاس 407 (ویزای آموزشی)، ساب کلاس 489 برای نیروی کار ماهر منطقه ای استانی، ویزای 482 (مجوز موقتی کمبود نیروی ماهر)، ساب کلاس 187، ساب کلاس 494 و 491 درخواست دهد.

متقاضی مهاجرت با حرفه آرایشگری به کشور استرالیا باید دارای حداقل دو سال سابقه کاری معتبر باشد و هیچگونه رفتار تبعیض آمیزی در مقابل نیروی کار استرالیایی از خود نشان ندهد. این در حالی است که کارفرما و اسپانسر نیروی کار خارجی نیز باید با پرداخت مبلغ مشخصی، در کمک به صندوق های مهارتهای استرالیایی شرکت کند.

بنابر اطلاعات ارائه شده در وب سایت رسمی استرالیا، مهارت های مورد نیاز برای مهاجرت با شغل hardresser به این کشور شامل موارد زیر می شود:

 • گواهی مهارتی AQF Certificate III که شامل حداقل دو سال آموزش در حین کار می شود و یا گواهی مهارتی AQF Certificate IV (ANZSCO Skill Level 3)
 • عنوان Hairdresser در فهرست STSOL آورده شده و سازمان ارزیابی نیروی کار متقاضی مهاجرت با شغل آرایشگری در استرالیا TRA است

اگر تمایل داشته باشید تا از این طریق اقامت دائم این کشور را دریافت کنید، باید از مهارت مناسب زبان انگلیسی برخوردار بوده، دارای حداقل سه سال تجربه کاری قابل ارزیابی باشید و در هنگام درخواست اقامت دائم سن شما کمتر از 45 سال باشد.

این در حالی است که میزان درآمد شما باید با نرخ نرمال بازار استرالیا یکسان باشد و آستانه درآمد موقت مهاجرت ماهر TSMIT را برآورده کند. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت کاری نیروی کار ماهر به کشور استرالیا از خدمات تخصصی و مشاوره موسسه مهاجرتی نیلگام استفاده کنید.

شغل آرایشگری در دانمارک

در صورتی که قصد مهاجرت با شغل آرایشگری به اروپا و حوزه شنگن را داشته باشید، کشور دانمارک یکی از مقاصد ایده آل برای این کار محسوب می شود. بنابر اطلاعات ارائه شده در وب سایت رسمی nyidanmark.dk، شما باید برای اطلاع از شرایط مهاجرتی خود به کشور دانمارک به فهرست نیروی کار ماهر به روز رسانی شده Positive List for Skilled Work این کشور مراجعه کنید.

این لیست دو بار در سال در تاریخ های 1 ژانویه و 1 جولای به روز رسانی می شود و مشاغل مورد نیاز بازار کار این کشور در آن فهرست شده است. از این رو با کمی جستجو متوجه این موضوع می شوید که عنوان شغل آرایشگری Hairdresser جزو مشاغل مورد تائید و مورد نیاز بوده و دارای کد نظام مند 514100 است.

به بیانی دیگر، اگر شما دارای جاب آفر و دعوتنامه کاری از یک کارفرمای دانمارکی برای مهاجرت با حرفه آرایشگری به این کشور باشید، می توانید برای مجوز کار و اقامت دانمارک اقدام نمایید.

باید به این موضوع توجه داشته باشید که مجوز کار و اقامت موقت شما در کشور دانمارک تنها اختصاص به کارفرمایی دارد که برای شما جاب آفر فرستاده و اسپانسرشیپ شما را بر عهده گرفته است. اگر مایل به تغییر کارفرما و محل کار خود در این کشور باشید، باید برای تغییر مجوز کار و جاب آفر کارفرما اقدام کنید.

شما همچنین مجاز به فعالیت و مهاجرت با شغل آرایشگری به سایر کشورهای حوزه شنگن نبوده و تنها اجازه کار در دانمارک را دارید. لازم به ذکر است که در صورت عقد قرارداد کاری کمتر از 4 سال در کشور دانمارک، اعتبار مجوز کار و اقامت شما در این کشور نیز مطابق با اعتبار قرارداد کاری صادر می شود.

این در حالی است که اعتبار مجوز کار و اقامت متقاضیانی که دارای قرارداد کاری 4 ساله یا بیشتر در این کشور هستند معادل با 4 سال صادر می شود. شما ملزم هستید تا پیش از اتمام اعتبار مجوز کار برای تمدید آن اقدام کنید، در غیر این صورت ویزای شما تمدید نشده و مجبور به خروج از کشور خواهید شد. متقاضی مهاجرت با این عنوان شغلی در دانمارک اجازه دریافت کارت اقامت قابل تمدید برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را داشته و می تواند از همراهی آنها برخوردار شود.

به طور معمول زمان ارزیابی درخواست ویزا و مجوز کار ماهرانه در کشور دانمارک 1 ماه کاری بوده و هزینه ارزیابی معادل 4295 کرون است.

شغل آرایشگری در کانادا

همان طور که پیش تر به این موضوع اشاره کردیم، آرایشگری یکی از بهترین شغل ها برای مهاجرت محسوب می شود و می تواند علاوه بر کسب درآمد ارزی بسیار عالی، موجب دریافت اقامت دائم متقاضی اصلی و اعضای خانواده وی شود.

اگر به دنبال مهاجرت با شغل آرایشگری در کشور کانادا هستید، به دلیل وجود طرح های متعدد اسکیل ورکر فدرال و نامزدی استانی، پیشنهاد می کنیم که حتماً در مورد روش های مهاجرت کاری و اخذ ویزای کار این کشور به خوبی تحقیق کرده و از مشاوره تخصصی کارشناسان مجرب این امر بهره مند شوید.

کد تعریف شده در مشاغل نظام مند کانادا برای این عنوان شغلی 63210 است و در توضیحات شرایط مورد نیاز برای استخدام این طور ذکر شده که دریافت گواهی تجارت و شغل آرایشگری در استان انتاریو اجباری بوده و در قلمرو یوکان به صورت اختیاری است.

شما همچنین برای دو عنوان شغلی Hairstylists و Barbers کشور کانادا ملزم به داشتن شرایط زیر هستید:

 • داشتن حداقل مدرک تحصیلی پایان دوران متوسطه
 • داشتن چندین سال تجربه و سوابق کاری معتبر و قابل ارزیابی برای جایگزینی تحصیلات و دوره های آکادمیک
 • ارائه نمونه کار و تست عملی پیش از استخدام
 • موفقیت و قبولی در آزمون میان استانی Red Seal
 • آموزش های حین کار که ممکن است جایگزین آموزش های رسمی شود
 • تکمیل یک دوره کارآموزی یک تا دو ساله مدل مو و یا تکمیل یک دوره کالج و یا دوره های مرتبط آموزشی در حین کار
 • داشتن گواهی تجارت و فعالیت در شغل آرایشگری برای استان های نوااسکوشیا، انتاریو، منیتوبا، ساسکاچوان و آلبرتا الزامی بوده و برای مناطق دیگری از جمله نیوفاندلند و لابرادور، جزیره پرینس ادوارد، نیوبرانزویک، کبک، بریتیش کلمبیا، یوکان و قلمروهای شمال غرب و نوناووت اختیاری است

شما باید پیش از اقدام برای اخذ جاب آفر و درخواست ویزای کار کشور کانادا، از این موضوع مطمئن شوید که کماکان امکان مهاجرت با این عنوان شغلی به این کشور وجود دارد. این بدین خاطر است که فهرست مشاغل مورد نیاز در هرسال تغییر کرده و ممکن است در زمان اپلای شما در دسترس نباشد.

درآمد آرایشگری در کانادا

بنابر جدیدترین آمار درآمد آرایشگری و مهاجرت با حرفه آرایشگری به کشور کانادا وب سایت ca.talent، میانگین درآمد این موقعیت شغلی در این کشور برابر با 32.175 هزار دلار کانادا در سال و یا 16.50 دلار در ساعت است.

این در حالی است که درآمد نیروی کار تازه کار و کم تجربه آرایشگر در این کشور معادل 27.300 هزار دلار در سال بوده و درآمد نیروی کار با تجربه و دارای سوابق کاری زیاد معادل44.850 هزار دلار در سال است.

همچنین لازم به ذکر است که درآمد زمینه های شغلی مرتبط با آرایشگری در کشور کانادا به شرح زیر است:

 • مشاور زیبایی: 34.837
 • Hair Stylist: 32175
 • متخصص مد Stylist: 31200
 • متخصص زیبایی لوازم آرایشی: 24424

درآمد آرایشگری در عمان

اما بنابر آمار وب سایت salaryexplorer ، به طور معمول میانگین درآمد آرایشگری در عمان در حدود 770 عمانی (معادل 2 هزار دلار) در ماه است. به بیانی دیگر، با مهاجرت با شغل آرایشگری به کشور عمان در حدود 390 عمانی (معادل 1012 دلار) درآمد ماهانه کسب کرده و در بیشترین حالت قادر به کسب درآمد 1180 عمانی در ماه (معادل 3064 دلار) خواهید بود.

مقدار درآمد ماهانه شما در خارج از کشور بستگی به فاکتورهای مختلفی از جمله تجربه کاری، گواهی های مهارتی ، جنسیت و موقعیت کاری (محله، منطقه و شهر) شما بستگی دارد.

در یک جمع بندی کلی، اگر مایل به مهاجرت با شغل آرایشگری به خارج از کشور هستید، اما نمی دانید چگونه برای اخذ جاب آفر و ویزای کار اقدام کنید و چه کشوری برای این موقعیت شغلی مناسب تر است، می توانید از خدمات و مشاوره تخصصی موسسه مهاجرتی نیلگام برای این کار استفاده نمایید. بدون پیچیدگی های خاصِ انواع روش های مهاجرت، با سرعت و آسانی مهاجرت کنید.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *