مهاجرت کاری

مهاجرت کادر درمان از طریق جاب آفر

این روزها متقاضیان ایرانی زیادی به فکر مهاجرت کاری به خارج از کشور هستند و موضوع مهاجرت کادر درمان از طریق جاب آفر نیز از این قاعده مستثنی نیست. نیرویی که در هر مقصد و کشوری مورد نیاز عموم مردم بوده و جزو کسب و کارهای ضروری و مهم در هر کشور محسوب می شود.

اگر شما هم عضو کادر درمان در ایران هستید و می خواهید تا از طریق روش های در دسترس مهاجرت کادر درمان از طریق جاب آفر ، شرایط کار و زندگی در خارج از کشور و کسب درآمد ارزی را تجربه کنید، با ما در این مطلب نیلگام همراه باشید.

شرایط مهاجرت کادر درمان

برای بررسی شرایط مهاجرت کادر پزشکی و درمان باید بگوییم که جزئیات و قوانین و مدارک مورد نیاز این پروسه در هر کشور متفاوت بوده و نمی توان نسخه واحدی برای تمام مقاصد مهاجرتی پیچید!

اما روال آن با سایر مشاغل و کسب و کارهای بین المللی متفاوت نبوده و کادر درمان نیز نیاز به دریافت جاب آفر و ویزای کار کشور مورد نظر خود خواهد داشت.

بر همین اساس، شما باید به طور شخصی و یا از طریق یک موسسه مهاجرتی نظیر نیلگام، اول از همه کشور و مقصد مهاجرتی خود را انتخاب کنید تا در مراحل بعدی برای سایر جزئیات مهاجرت کاری از طریق job offer اقدام نمایید.

اگر بخواهید حساب شده در این مسیر قدم بردارید و از این طریق درصد موفقیت خود را بالا برده و از هدر رفت زمان جلوگیری کنید، پیشنهاد می کنیم که یک تحقیق جامع در مورد این که کدام کشورها نیروی کار میخواهند انجام دهید.

این بدین خاطر است که برخی از کشورهای اروپایی با کمبود نیروی کار عمومی و ساده روبرو هستند و برخی دیگر از کشورهای معتبر دنیا از جمله کانادا و یا استرالیا به دنبال جذب مهاجر و نیروی کار تخصصی در حوزه های درخواستی بوده و بر طبق جدول به روز رسانی شده سالانه اداره کار و مهاجرت، اقدام به پذیرش نیروی کار خارجی از جمله کادر درمان می کنند.

اما تحت هر حالتی،دعوتنامه کاری جزو ملزومات اصلی این پروسه بوده و مهاجرت کاری تنها با استفاده از جاب آفر کارفرما صورت می گیرد. یعنی، متقاضی ملزم به رصد کشور و موقعیت های شغلی موجود بوده و بر طبق جزئیات آگهی جذب نیروی کار بین المللی، باید مدارک و سوابق کاری، هویتی و تحصیلی خود را به شرکت و یا کارفرمای خارجی ارسال کند.

عموماً پروسه ارزیابی درخواست ها بین 1 تا 2 ماه کاری زمان برده و در این بازه زمانی، فرد باید در انتظار بررسی پرونده و ارسال جواب نهایی از سوی کارفرمای خارجی باشد. البته این پروسه معمولاً یک مرحله ای نیست. یعنی پروسه مهاجرت کاری از طریق جاب آفر تنها محدود به ارسال مدارک و سوابق کاری به کارفرما نمی شود و ممکن است شامل جزئیات دیگری از جمله مصاحبه تصویری نیز باشد.

در صورتی که کارفرما (بیمارستان و یا کلینیک خصوصی) با شرایط کلی متقاضی از جمله (سوابق کاری، مهارت زبان، حقوق درخواستی و غیره) موافق باشد، نامه جاب آفر را به صورت اینترنتی برای وی ارسال می کند که فرد باید ظرف حداکثر 3 تا 6 ماه برای دریافت ویزای کار آن کشور درخواست داده و با حضور در کشور مقصد، نسبت به عقد قرارداد کاری و شروع کار در حوزه درمان اقدام نماید.

اما برای این که بتوانید به خوبی با پروسه مهاجرت بخش درمان از طریق job offer آشنا شوید، قصد داریم تا در ادامه جزئیات این تصمیم مهم را در مقاصد مختلف و محبوب کاری دنیا از جمله آلمان، آمریکا و عمان مورد بررسی قرار دهیم.

مهاجرت پرستاران به آلمان

کشور آلمان همواره یکی از بهترین مقاصد مهاجرت کادر درمان با استفاده از جاب آفر بوده است. بنابر اطلاعات وب سایت رسمی make it germany، انواع بیمارستان ها، خانه های پرستاری و سایر تجهیزات و خدمات مراقبتی مستقر در این کشور همواره در حال جستجو برای جذب پرسنل مجرب پرستاری با سطوح مهارتی مختلف بوده و حرفه پرستاری یکی از مشاغل پرتقاضا و مورد نیاز آلمان برای مهاجرت محسوب می شود.

به عنوان یک پرستار، شما ملزم به انجام وظایف مراقبتی و پشتیبانی در حوزه های زیر در کشور آلمان خواهید بود:

 • مراقبت از بیمار
 • پرستاری از کودکان
 • پرستاری و نگهداری از سالمندان

وظایف نیروی پرستار در کشور آلمان شامل مواردی چون نظارت مستقل بیمار، راهنمایی، پشتیبانی و مراقبت از بیماران بستری و یا سرپایی می شود. همچنین ممکن است بنابر تخصص و مهارت های فردی، به مستندسازی و ارزیابی اقدامات پرستاری، اجرای دستورات پزشکی و کمک به مداخلات پزشکی نمایید. شما همچنین یک نقطه تماس مناسب برای اعضای خانواده بیمار محسوب می شوید.

به طور کلی برای مهاجرت کاری از طریق جاب آفر در آلمان، نیاز به مدرک تحصیلی و مجوز رسمی در حوزه پرستاری وجود دارد، اما بنابر اطلاعات ارائه شده در وب سایت رسمی مهاجرت کاری به کشور آلمان، جزئیات پذیرش پرستار شامل موارد زیر می گردد:

 • مهارت قابل ارزیابی و شناسایی: از هر کشوری که مدرک کار پرستاری خود را دریافت کرده اید، باید این گواهی و مهارت کاری از اعتبار کافی برخوردار بوده و قابل ارزیابی و شناسایی در کشور آلمان باشد. در واقع سازمان تائید کننده مدرک و سوابق کاری شما باید قادر به معادل سازی این مدارک با موارد موجود در آلمان باشد. در صورتی که این پروسه انجام نشود، شما می توانید برای اثبات سطح معادل دانش پرستاری از آزمون ارزیابی و یا تبدیل دوره در کشور آلمان استفاده کنید.
 • بنابر استان و ایالت انتخابی شما در کشور آلمان، شما ملزم به داشتن مدرک زبان آلمانی با حداقل سطح B1 و یا B2 CEFR هستید.
 • شما باید سلامت جسمی و ذهنی خود را به کنسولگری و پزشکان مورد تائید دولت آلمان اثبات کنید.
 • به عنوان یک متقاضی مهاجرت با جاب آفر ، باید با ارائه گواهی عدم سوءپیشینه مورد اعتماد بودن خود برای کار در کشور آلمان را اثبات کنید.

پروسه مهاجرت کاری از طریق جاب آفر (نیروی کار پرستار) در کشور آلمان دارای جزئیات فراوانی است که از طریق پرتال رسمی Recognition in Germany وب سایت make it in Germany در دسترس است.

شما باید بنابر نوع موقعیت شغلی و کشور محل استقرار خود از مشاوره تخصصی در این زمینه برخوردار شده و بر طبق شهر و ایالت مورد درخواست خود، مدارک و سوابق کاری، تحصیلی و هویتی خود را به مسئول مورد تائید سفارت آلمان  competent authority بفرستید.

تا زمانی که مدارک کاری شما مورد تائید، ارزیابی و معادل سازی کنسولگری آلمان قرار نگیرد، نمی توانید برای اخذ جاب آفر و ویزای کار بلند مدت آلمان اقدام نمایید.

مهاجرت کادر درمان به آمریکا

حوزه کادر درمان دارای بهترین شغل ها برای مهاجرت در سال 2022 است و تنها به موقعیت شغلی پرستاری محدود نمی شود، اما از آنجایی که شرایط اخذ جاب آفر و ویزای کار در هر یک از موقعیت های شغلی این حوزه با دیگری متفاوت است، تنها به شرح مهاجرت کادر درمان از طریق جاب آفر (زمینه پرستاری) آمریکا بسنده می کنیم.

اگر شما یک پرستار دارای سابقه کاری در ایران باشید و بخواهید تا به صورت موقت و بدون درخواست گرین کارت آمریکا به کار در این کشور بپردازید، امکان درخواست ویزای نوع H-1B را دارید.

این نوع از مجوز آمریکا یک ویزای کار موقت و محبوب برای نیروی کار خارجی کادر درمان است که در بخش مشاغل خاص از جاب آفر معتبر از کارفرمای آمریکایی برخوردار هستند.

برای دریافت ویزای H-1B آمریکا برای پرستاران خارجی، کارفرمای آمریکایی نظیر بیمارستان و یا کلینیک پزشکی باید یک دادخواست I-129 را تنظیم و برای اداره مهاجرت و شهروندی آمریکا USCIS بفرستد. در واقع، متقاضی مهاجرت مشاغل درمانی از طریق جاب آفر به آمریکا باید اول با کارفرمای خود در این کشور هماهنگ کرده و با ارسال مدارک درخواستی، تائیدیه اولیه برای فعالیت در این کشور را بگیرد.

بعد از آن نوبت به کارفرما می رسد تا الباقی پروسه درخواست ویزای کار این کشور را از جانب نیروی درمانی خارجی پیگیری نماید. در واقع کارفرمای شما در کشور آمریکا باید این موضوع را نشان دهد که موقعیت کاری شما در یک حوزه و حرفه تخصصی قرار دارد. سازمان USCIS برای این منظور از یک آزمایش چهار جانبه استفاده می کند و موقعیت شغلی مورد درخواست باید دارای یکی از شرایط زیر باشد:

 • مدرک کارشناسی و یا بالاتر تحصیلی دارای معادل و ارزیابی خارجی متقاضی کمترین شرایط ورود و مهاجرت بخش درمانی با استفاده از جاب آفر به کشور آمریکا محسوب می شود.
 • مدرک مورد نیاز برای این موقعیت شغلی در این صنعت مشترک بوده و یا این که موقعیت شغلی آنچنان پیچیده و خاص باشد که تنها توسط آن فرد قابل انجام باشد
 • کارفرما برای این موقعیت شغلی به یک نیروی دارای مدرک دانشگاهی و معادل آن نیاز دارد
 • ماهیت وظایف درخواستی به حدی خاص، تخصصی و پیچیده است که دانش مورد نیاز برای انجام وظایف محول شده معمولاً با کسب مدرک کارشناسی و یا بالاتر مرتبط است.

در نهایت با دریافت جاب آفر و درخواست H-1B ، امکان مهاجرت از طریق جاب آفر به آمریکا وجود داشته و حتی کارفرما می تواند برای گرین کارت متقاضی اسپانسر وی شود.

برای این کار، کارفرما باید از جانب نیروی کار خارجی برای پروسه ای به نام PERM اقدام کند. با توجه به جزئیات بسیار زیاد مهاجرت کاری در هر موقعیت شغلی، توصیه می کنیم که از خدمات و مشاوره تخصصی موسسه مهاجرتی نیلگام در این زمینه استفاده کنید.

مهاجرت کادر درمان به دانمارک

یکی دیگر از مقاصد محبوب مهاجرت کادر درمان از طریق job offer کشور دانمارک است. بنابر اطلاعات ارائه شده در وب سایت رسمی nyidanmark، شما می توانید به عنوان یک دکتر، دندانپزشک و یا پرستاری که مدرک تحصیلی و گواهی کار خود را از کشوری خارج از دانمارک دریافت کرده اید، برای مجوز اقامت این کشور اقدام کنید تا از این طریق زبان دانمارکی را یاد گرفته و در آزمون تخصصی این حرفه شرکت کنید.

تنها از این طریق مجاز به اخذ تائیدیه و مجوز کار در این کشور خواهید بود؛ لازم به ذکر است که دریافت مجوز اولیه اقامت دانمارک تنها برای منظور دریافت تائیدیه بوده و به شما اجازه کار در این کشور را نمی دهد.

در واقع شما باید بعد از گذراندن این مرحله، به طور مجزا برای یک مجوز کار با نام evalueringsansættelse به معنی اشتغال برای اهداف سازگاری و آموزش اقدام کنید.

در صورتی که مدارک تحصیلی، سوابق کاری و هویتی شما مورد تائید کنسولگری قرار بگیرد (مناسب شرکت در آزمون و معادل با سیستم آموزشی دانمارک باشد) به شما یک مجوز اقامت مشروط 3 ساله برای انجام الباقی امور مهاجرت کاری از طریق جاب آفر داده می شود.

شما باید در آزمون Prøve i dansk 3 قبول شده و نمرات 10،7،7 را کسب کنید. این آزمون دوبار در سال در ماه های می و جون و نوامبر و دسامبر در کشور دانمارک برگزار می شود.اگر از قبل در این آزمون شرکت کرده و نمره لازم را دریافت کرده اید، باید در کمتر از 12 ماه گذشته این اتفاق افتاده باشد، مگر اینکه در تمام مدت زمان حضورتان در بازه ای بیش از این مقدار، در حال زندگی در دانمارک بوده باشید.

در نهایت با قبولی در آزمون زبان، می توانید در دوره آموزشی و سازگاری evalueringsansættelse شرکت کنید. این دوره کاری و استخدامی برای ارزیابی مهارت های درمانی وبالینی شما و مهارت های اجتماعی شما استفاده می شود.

در واقع شما ملزم به گذراندن این پروسه برای شغلی نظیر پرستاری در کشور دانمارک هستید تا بعد از موفقیت در تمامی آنها به دنبال اخذ جاب آفر و استخدام تمام وقت در یک مرکز درمانی معتبر در این کشور بروید.

باید به این موضوع توجه داشته باشید که مهاجرت کاری با استفاده از جاب آفر به کشورهای خارجی مستلزم داشتن تمکن مالی کافی برای پوشش هزینه های اولیه زندگی در کشور مورد نظر خواهد بود.

برای مثال، تمکن مالی تعیین شده برای متقاضیان مهاجرت از طریق جاب آفر به کشور دانمارک (برای یک نیم سال اقامت در این کشور) به شرح زیر است:

 • 37.314 هزار کرون (در صورتی که تنها بوده و دارای همراهی نیستید)
 • 74.628 هزار کرون (با همراهی همسر در دانمارک)
 • 89.532 هزار( با همراهی همسر و فرزندان)
 • 74.622 هزار (در صورت آوردن یک یا چند فرزند به دانمارک، بدون همراهی همسر)

بنابر اطلاعات ارائه شده، هزینه مهاجرت کادر درمان از طریق جاب آفر به کشور دانمارک 2 هزار کرون اعلام شده و ارزیابی آن در حدود یک ماه کاری زمان می برد. شما می توانید با رجوع به وب سایت nyidanmark.dk و بخش how to apply از سایر جزئیات اقدام برای جاب آفر و ویزای کار خدمات درمانی در این کشور مطلع شوید.

مهاجرت کادر درمان به استرالیا

اگر خواستار جزئیات مهاجرت پرسنل درمانی با استفاده از جاب آفر به کشور محبوب استرالیا هستید، توصیه می کنیم که از طریق ویزای 189 استرالیا برای این مهم اقدام کنید. اما بنابر جدیدترین اطلاعات بدست آمده، اگر بخواهید برای مثال به عنوان یک پرستار در این کشور مشغول به کار شوید، باید در سامانه پرستاری استرالیا NMBA ثبت نام کرده و برای ویزای کار این کشور درخواست دهید.

لازم به ذکر است که جستجوی موقعیت های شغلی، اخذ جاب آفر و استخدام در یک شرکت درمانی استرالیایی همگی مراحلی هستند که بعد از تائیدیه و ثبت نام در سامانه نامبرده انجام می شوند. باید به این موضوع توجه داشته باشید که اخذ جاب آفر و ثبت نام در سامانه NMBA به معنی تضمین موافقت با ویزای کار شما در استرالیا نیست.

شما باید برای ثبت نام اولیع در سامانه و پیگیری این پروسه مهاجرتی، دارای استانداردهای اولیه نظیر نداشتن سوءپیشینه، مهارت های بالای زبان، سوابق کاری معتبر و قابل ارزیابی، سوابق بیمه مرتبط با کار و مدرک دانشگاهی مرتبط باشید.

این در حالی است که مهاجرت کاری از طریق جاب آفر در کشور استرالیا از همان اول به استخدام و کار تمام وقت منتهی نمی شود و نیاز به ارزیابی مهارت های کاری و حتی کارآموزی فرد در محیط درمانی این کشور خواهد بود. شما می توانید سایر جزئیات تائیدیه سازمان های Ahpra و یا NMBA استرالیا و نحوه درخواست ویزای کاری این کشور را از وب سایت  nursingmidwiferyboard.gov دریافت کنید.

مهاجرت کادر درمان به عمان

در نهایت نوبت به کم دردسرترین و در دسترس ترین گزینه یعنی مهاجرت کاری به کشور عمان می رسد. خدمتی که تحت عناوین جاب آفر پرستار در عمان و جاب آفر داروساز توسط موسسه مهاجرتی نیلگام به متقاضیان واجد شرایط ارائه می گردد.

در این روش مهاجرتی، شما نیاز به شرایط زیر دارید:

 • دریافت جاب آفر از کارفرمای عمانی
 • اصل و کپی پاسپورت معتبر
 • حداقل 3 سال سابقه کار
 • ارائه مدارک پرومتریک
 • دیتافلو
 • حداقل مدرک کارشناسی مرتبط
 • رزومه و سوابق کاری

این در حالی است که این موقعیت شغلی برعکس اغلب کشورهای دنیا نیاز به ارائه تمکن مالی و موجودی حساب و البته مدرک زبان با نمره بالا نداشته و هیچ گونه محدودیت سنی ندارد.

شما می توانید از طریق موسسه مهاجرتی نیلگام برای استخدام در این موقعیت شغلی پولساز و آینده دار کشور عمان اقدام کرده و در مدت زمان کمی به کار و زندگی در این کشور در حال توسعه و پیشرفته مشغول شوید.

تنها کافیست تا با مشاوران ما در رابطه با مهاجرت کادر درمان از طریق جاب آفر تماس بگیرید، تا از طریق مشاوره تخصصی، از جزئیات مهم ویزای کار عمان 2022 و جاب آفر این کشور مطلع شوید.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *