ویزا

اعتبار مستر کارت فیزیکی و شرایط استفاده

بیشتر مردم به دلیل امنیت، راحتی و سرعت بیشتر به جای پول از کارت بانکی استفاده می‌کنند چه به صورت حضوری و فیزیکی و چه از طریق تراکنش اینترنتی. اما به دلیل وجود تحریم‌ها و محدودیت‌های اعمال شده بر سیستم بانکی کشور، استفاده شهروندان از کارت‌های بانکی تنها محدود به داخل کشور بوده و در خارج از مرزهای ایران هیچ یک از کارت‌های بانکی وطنی قابل استفاده نیست. استمرار این موضوع طی چند دهه گذشته مشکلات و محدودیت‌هایی را برای شهروندان ایرانی به همراه داشته و مردم را ناچار به استفاده از خدمات صرافی‌ها با پرداخت کارمزد بالا کرده یا موجب شده مسافران ارز نقد تهیه کنند و حجم زیادی اسکناس همراه خود به سفر ببرند.

اما استفاده از ارز نقدی و یا خدمات صرافی یک راه‌حل موقتی بوده و در تمامی موقعیت‌ها کاربرد ندارد. برای مثال شما ممکن است با برخی وب‌سایتهای خارجی و حراجی‌های اینترنتی روبرو شوید که اقلام فوق‌العاده‌ای را با قیمت‌هایی استثنایی برای مدت محدودی قرار داده‌اند و سفارش و خرید از آن‌ها تنها نیاز به کردیت کارت معتبر دارد؛ و یا اینکه قصد داشته باشید تا پیش از سفر به یک کشور خارجی از پیشنهادهای استثنایی فصلی هتل و بلیط پرواز بین‌المللی استفاده کرده و آن‌ها را رزرو کنید.

در این‌گونه مواقع که برای هر فردی بسیار پیش می‌آید، ارز نقدی و یا حضور در صرافی کارساز نبوده و به راحتی فرصت به وجود آمده از دست خواهد رفت. بر همین اساس قصد داریم تا در ادامه این مطلب به توضیح اعتبار مسترکارت فیزیکی و شرایط استفاده از آن در خرید اینترنتی پرداخته، بهترین و مطمئن‌ترین روش دریافت آن در ایران را به شما معرفی کنیم.

معرفی دبیت کارت، کردیت کارت، Pre-paid و گیفت کارت

از گذشته تاکنون بسیاری از شهروندان ایرانی اصطلاحا به کارت‌های بانکی خارجی کردیت‌کارت می‌گویند، اما در واقع انواع کارت‌های بانکی بین‌المللی دارای تفاوت‌هایی نسبت به یکدیگر است که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

کردیت‌کارت

کردیت‌کارت همانطور که از نامش پیداست به معنای اعتبار و یا همان Credit است اما برخلاف کارت‌های بانکی ایرانی، به جای برداشت مستقیم وجه از حساب دارنده کارت، مقدار وجه موردنظر را به صورت قرض ارائه می‌دهد. این بدین معنی است که به هنگام خرید با کردیت‌کارت، پول برداشت شده از حساب بانکی شما کسر نمی‌گردد، بلکه به صورت قرض بنابر اعتبار شما نزد بانک به شما داده شده و طی چند قسط با بهره بالا از شما بازپس گرفته می‌شود.

با اینکه نمی‌توان بیشتر از یک محدوده اعتبار روزانه با کردیت کارت خرید کرد، اما باز هم به دلیل آزادی در خرید و کم نشدن آنی موجودی بانکی، عموما افراد با مشکل بدهی‌های سنگین بانکی و بازپرداخت اقساط با بهره بالا روبرو می‌شوند. با توجه به ایجاد عادت بد خرید بی‌دلیل با کردیت‌کارت، سختی درخواست این نوع از کارت اعتباری و البته هزینه‌های عملیاتی و نگهداری بالا در طی سال، انتخاب این کارت بانکی چندان پیشنهاد نمی‌شود.

دبیت کارت

دبیت کارت یکی دیگر از انواع متداول کارت بانکی بین‌المللی مناسب پرداخت حضوری و اینترنتی است که عموم بانک‌های ایران نیز از این نوع کارت استفاده می‌کنند. دبیت کارت یک کارت با وابستگی کامل به حساب سپرده است و با انجام هر تراکنش و خرید، پول مستقیما از حساب متصل به این کارت کسر می‌گردد. بر همین اساس، می‌توان به راحتی به کنترل و مدیریت خریدها و هزینه‌ها پرداخت و در قیاس با کردیت کارت، کارمزد نگهداری و هزینه‌های عملیاتی کمتری را به بانک پرداخت کرد.

کارت بانکی Prepaid

کارت بانکی Prepaid یکی دیگر از انواع مشهور کارت بانکی است که به تدریج در حال تبدیل شدن به یک جایگزین مناسب برای حساب بانکی است. کارکرد پری پید کارت بسیار شبیه به دبیت کارت است، با این تفاوت که به هیچ حساب بانکی وصل نیست و باید پیش از استفاده به اندازه دلخواه آنرا شارژ پولی کرد، سپس با اتمام موجودی، امکان شارژ مجدد آن وجود دارد. کارت Prepaid دارای یک کد اختصاصی IBAN است که به دارنده آن اجازه می‌دهد تا عملیات اولیه بانکی نظیر دریافت حقوق، پرداخت قبوض و سایر معاملات بین بانکی را با این کارت انجام دهد.

گیفت کارت

کارت هدیه و یا همان گیفت کارت نیز یکی دیگر از انواع کارت بانکی با محدودیت‌های فراوان است که در داخل نیز از آن استفاده می‌شود. این نوع کارت بانکی یکبار مصرف بوده و امکان کارت به کارت و انتقال وجه بین بانکی با استفاده از گیفت کارت وجود ندارد.

تفاوت مستر کارت مجازی و فیزیکی

تفاوت مستر کارت مجازی و فیزیکی در اکثر مواقع تنها به نبود کارت فیزیکی برای خرید حضوری و برداشت پول از دستگاه‌های عابر بانک بر می‌گردد و سایر قابلیت‌ها نظیر امکان استفاده ار اینترنت بانک و موبایل بانک، مدیریت تراکنش‌ها، امکان انتقال وجه بین بانکی، خرید اینترنتی، واریز و برداشت وجه به صورت اینترنتی و سایر موارد با مسترکارت مجازی نیز قابل انجام است. اما در عین حال، مسترکارت فیزیکی هیچیک از محدودیت‌های حساب مجازی را نداشته و دارنده آن قادر است تا زمان اعتبار ۳ساله کارت از خدمات زیر استفاده کند:

 • خرید حضوری از دستگاه‌های POS در سراسر جهان
 • امکان دریافت ارز نقدی از دستگاه‌های عابر بانک کشورهای مختلف
 • خدمت بازپرداخت هزینه خرید جنس و یا به اصطلاح ریفاند مبلغ تا ۲ماه پس از پرداخت
 • بهره‌مندی از خدمات موبایل‌بانک، اینترنت بانک و مدیریت کامل حساب
 • امنیت بالای تراکنش‌ها و امکان فعال و غیرفعال کردن حساب
 • نبود محدودیت سقف موجودی و سقف برداشت
 • کارمزد بانکی پایین به ازای ارائه خدمات
 • امکان افتتاح حساب حقیقی و صدور کارت بانکی به نام شخص
 • انتقال وجه به حساب‌های بین‌المللی
 • امکان تعویض Billing Address
 • سایر خدمات جانبی نظیر امکان بیمه خودروی اجاره‌ای و جبران مابه‌التفاوت خرید
 • خرید اینترنتی، پرداخت حق عضویت و اشتراک، پرداخت هزینه سفارت، شهریه دانشگاه و موارد مرتبط

به طور کلی می‌توان اینطور گفت که مسترکارت و ویزا کارت مجازی نسبت به نوع فیزیکی سریع‌تر آماده می‌شود و اغلب فعالیت‌های بانکی نظیر خرید اینترنتی، انتقال وجه، رزرو هتل و یا بلیط هواپیما را برای فرد میسر می‌کند. اما به دلیل اینکه افتتاح حساب ویزاکارت و مسترکارت مجازی در ایران توسط وب‌سایت‌های ارائه‌دهنده اینگونه خدمات انجام می‌شود، اغلب دارای پنل مدیریتی محدودی بوده و شارژ دلاری آن با کارمزد بالایی از سوی شرکت ثالث انجام می‌شود و ممکن است به دلیل پشتیبانی ضعیف این نوع از شرکت‌ها، دارنده حساب را در سفرهای خارجی دچار مشکلات متعددی نظیر بلوکه شدن حساب نماید.

در عین حال، در اکثر مواقع حساب مسترکارت مجازی از نوع Prepaid برای متقاضی صادر می‌شود، این بدین معنی است که به هیچ حساب بانکی وصل نبوده و حساب شخصی و به نامی برای دارنده مسترکارت مجازی ایجاد نمی‌شود. بر همین اساس ممکن است به دلیل نبود Billing Address و مشخصات قابل استناد هویتی، برخی از خدمات در کشورهای خارجی نظیر اجاره خودرو و پرداخت حق اشتراک ماهانه و سالانه برای فرد میسر نباشد.

اهمیت وجود لوگوی مستر کارت و ویزاکارت بر روی کارت بانکی

همانطور که وصل بودن کارت‌های بانکی داخلی به طرح شتاب برای دارنده آن بسیار حائز اهمیت است، وجود لوگوی معتبر مسترکارت و ویزاکارت بر روی کارت بانکی فیزیکی و بین‌المللی نیز موضوعی مهم تلقی می‌شود. ویزاکارت و مسترکارت دو شرکت بزرگ و اصلی کارت اعتباری در آمریکا هستند که اغلب به طور مستقیم کارت بانکی صادر نمی‌کنند. بلکه سایر بانک‌های بین‌المللی، اتحادیه‌ها و موسسات بانکی تحت قرارداد با این دو شرکت بزرگ، کارت بانکی با لگوی ویزا و مستر صادر کرده و قوانین و خدمات قابل ارائه را برای دارنده آن تعیین می‌کنند.

برخلاف باور عموم، این دو شرکت بزرگ خود را کمپانی‌های مالی و یا صادرکننده کارت‌های بانکی معرفی نمی‌کنند، بلکه مسترکارت خود را یک شرکت فناوری در عرصه پرداخت بین‌المللی بانکی و ویزا کارت خود را یک تکنولوژی پرداخت به حساب می‌آورد. هر دو کارت بانکی ویزا کارت و مستر کارت جزو شناخته‌شده ترین لوگوهای بانکی در سراسر دنیا محسوب می‌شوند و با وجود تفاوت‌هایی در نرخ بهره، طرح‌های پاداش، محدودیت‌های اعتباری و سایر مزایا نظیر امنیت بالا و نبود امکان جعل، شناسایی دزدی، امکان اجاره خودرو، بیمه سفر و حفاظت از خرید، دارای کارکرد نسبتا مشابهی هستند.

با توجه به اینکه کارت‌های فیزیکی مسترکارت و ویزا کارت دارای شعبات مختلف بانکی در سراسر دنیاست، می‌توان اینطور گفت که دارنده آن در بیش از ۹۰ درصد از نقاط مختلف جهان می‌تواند بدون دغدغه و نیاز به تهیه و چنج کردن ارز، از خدمات مختلف بانک‌داری بین‌المللی مسترکارت و ویزاکارت نظیر برداشت وجه از عابر بانک، خرید اینترنتی، خرید حضوری، مدیریت از راه دور حساب، واریز و برداشت از حساب در شعبات مختلف بانک استفاده کند.

اعتبار مسترکارت فیزیکی و شرایط استفاده از آن در خرید اینترنتی

به طور کلی مسترکارت و ویزاکارت فیزیکی و به نام با اعتباری ۳ تا ۵ ساله برای دارنده حساب صادر می‌گردد. این نوع از کارت‌های بانکی معمولا در بیش از ۹۰ درصد دستگاه‌های عابربانک ATM و شعبه‌های حضوری بانک‌های جهان قابل استفاده بوده و امکان خرید حضوری، اینترنتی و دریافت وجه ارزی با آنها در سراسر دنیا وجود دارد. شرایط استفاده از ویزاکارت و مسترکارت در خرید اینترنتی شباهت بسیار زیادی با کارت‌های بانکی و شتاب داخل کشور دارد.

از این رو شما باید با استفاده از شماره سریال حک شده روی کارت، رمز اینترنتی، رمز CVV2 و البته تاریخ اعتبار خرید اینترنتی خود را از هر وب‌سایتی که خواستید انجام دهید. از آنجایی که این نوع از کارت‌های به صورت حقیقی و به نام شخص صادر می‌شوند، شما دسترسی نامحدودی به پنل کاربری اینترنت‌بانک و موبایل‌بانک مسترکارت و ویزاکارت خود دارید و در صورت بروز هرگونه مشکلی می‌توانید از طریق این سامانه امور و تراکنش‌های خود را پیگیری نمایید.

شرایط فعلی مستر کارت و ویزاکارت فیزیکی و مجازی در ایران

در حال حاضر با توجه به اینکه امکان افتتاح حساب بین‌المللی و دریافت مسترکارت و ویزاکارت فیزیکی برای ایرانیان مقدور نیست، برخی از وب‌سایتهای ایرانی با دریافت مبالغی به عنوان رابط، اقدام به صدور کارت هدیه یا همان گیفت‌کارت مجازی با ارقام مشخص و از پیش تعیین‌شده ۲۵، ۵۰ و ۱۰۰ دلاری، ارائه کارت بانکی PrePaid فیزیکی و حساب بانکی مجازی می‌نمایند. عموما هزینه ارائه خدمات توسط اینگونه وب‌سایت‌ها شامل هزینه کارت خام فیزیکی (بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار) مابه‌التفاوت نرخ رایج دلار و نرخ شارژ کارت، هزینه نگهداری سالانه، هزینه افتتاح حساب و موارد این چنینی می‌شود.

ماهیت کارت هدیه مستر کارت و ویزاکارت مجازی مشابه کارت هدیه در داخل بوده و دارای محدودیت‌های نظیر نبود امکان اجاره خودرو، نبود امکان انتقال وجه بین‌بانکی است و تنها برای خریدهای با مبالغ پایین کاربرد دارد. کارت‌های فیزیکی Prepaid اما دارای محدودیت کمتری هستند و امکان شارژ آن‌ها تا سقف ۵۰۰ دلار نیز وجود دارد، اما باز هم بخاطر نداشتن Billing Address و نام درج‌شده صاحب کارت و نداشتن ارتباط با حساب بانکی، کمی نسبت به مستر کارت و ویزاکارت فیزیکی دارای نام محدودتر بوده و دارای اعتبار کمتری هستند.

البته تفاوت Prepaid با گیفت کارت این است که امکان خرید حضوری در فروشگاه‌های خارجی را برای دارنده آن ممکن می‌سازد، اما عموما پس از اتمام موجودی دیگر قابل استفاده نیست که البته در کشورهای دیگر چنین محدودیتی وجود ندارد. این بدین معنی است که متقاضیان ایرانی باید هر بار شارژ، هزینه جداگانه‌ای  را صرف خرید کارت خام نمایند و آن را برای استفاده تا سقف ۵۰۰ دلار شارژ کنند. این نوع از کارت‌ها به دلیل مشکل بلوکه شدن، نداشتن امکانات مدیریت حساب کارت و هزینه‌های نسبتا بالای خرید کارت خام و مابه‌التفاوت هزینه شارژ دلاری به نسبت قیمت دلار در بازار، چندان مورد استقبال قرار نگرفته‌اند و استفاده چندانی از آن‌ها نمی‌شود.

در این بین برخی از وب‌سایتهای ایرانی نیز اقدام به ارائه و فروش انواع کد بازخرید Redeem شرکت‌های معتبری هم‌چون مایکروسافت و اپل و گیفت کارت مجازی مسترکارت و ویزاکارت نموده‌اند. استفاده از این نوع خدمات در کوتاه‌مدت برای انجام اموری نظیر خرید اینترنتی محدود و یا خرید حق عضویت یک وب‌سایت و یا رسانه دیجیتالی بین‌المللی کارآمد بوده ولی بخاطر هزینه‌های اولیه صدور و هزینه‌های جانبی بالا نظیر شارژ دلاری توسط شرکت واسط، چندان مقرون به صرفه نیست. بر همین اساس قصد داریم تا در ادامه مطمئن‌ترین و بهترین روش دریافت مستر کارت فیزیکی و به نام را برای شهروندان ایرانی معرفی کنیم.

بهترین روش دریافت ویزاکارت و مستر کارت فیزیکی در ایران

خوشبختانه طی چند سال اخیر روش مناسبی برای افتتاح حساب بین‌المللی و دریافت مسترکارت فیزیکی معتبر و به نام از طریق کشور ترکیه میسر شده است. بر همین اساس، زراعت بانک به عنوان یکی از خوش‌نام ترین بانک‌های ترکیه اقدام به افتتاح حساب بین‌المللی و صدور مستر کارت و ویزاکارت فیزیکی برای شهروندان غیر مقیم ایرانی نموده است. این بدین معنی است که با استفاده از خدمات جدید زراعت‌بانک، متقاضیان ایرانی می‌توانند بدون نیاز به اقامت در این کشور حساب ارزی و حقیقی باز کرده و از تمام مزایای بانکی زیر بهره‌مند شوند:

 • امکان افتتاح حساب با انواع ارز دلار، یورو و لیر ترکیه
 • کارمزد بانکی بسیار پایین
 • امکان افتتاح حساب حقیقی و حقوقی
 • امکان دریافت سود بانکی سالانه
 • دسترسی به پنل مدیریت حساب از طریق اینترنت بانک و موبایل بانک، بدون نیاز به حضور در ترکیه
 • امکان دریافت ارز نقدی از دستگاه‌های عابر بانک ATM در سراسر دنیا
 • امکان دریافت ویزاکارت و مسترکارت فیزیکی به نام و معتبر
 • اعتبار ۳ساله کارت بانکی و قابل تمدید
 • امکان انتقال وجه بین بانکی به صورت حضوری و اینترنتی و یا از طریق صرافی و سوئیفت
 • امنیت بالا، نبود مشکل بلوکه شدن
 • ارتباط مستقیم با بانک صادرکننده و عدم نگرانی از بابت هرگونه کلاهبرداری
 • امکان انجام انواع خرید اینترنتی از وب‌سایتهای معتبر دنیا
 • امکان خرید حضوری از طریق دستگاه پوز در فروشگاه‌های بین‌المللی
 • انجام انواع تراکنش نظیر پرداخت شهریه دانشگاه و موسسات آموزشی بین‌المللی، حق عضویت، هزینه سفارت و اموری نظیر رزرو بلیط هواپیما و هتل
 • نبود محدودیت سقف برداشت، انتقال بین بانکی، سقف موجودی و شارژ مجدد کارت

با توجه به موارد اشاره‌شده در بالا، حتما مشتاق هستید بدانید که چگونه می‌توان نسبت به افتتاح حساب ارزی در ترکیه اقدام کرد، پس با ما همراه باشید.

مستر کارت فیزیکی معتبر و به نام زراعت بانک با نیلگام

گروه شرکت‌های نیلگام با برخورداری از اعتبار بالا نزد بانک‌های کشور ترکیه از جمله زراعت‌بانک، این امکان را برای شهروندان ایرانی فراهم کرده تا با استفاده از خدمت افتتاح حساب ارزی، به راحتی و در کمترین زمان ممکن از مسترکارت و ویزاکارت فیزیکی و به نام و مزایای بی‌شمار آن برخوردار شوند.

با توجه به مشکلاتی نظیر ندانستن زبان ترکی، نبود آشنایی با قوانین دولتی و بانکی کشور ترکیه و جزئیات متعدد افتتاح حساب ارزی به عنوان یک فرد خارجی، پیشنهاد می‌کنیم تا از مشاوره کارشناسان ما در این زمینه استفاده کرده و به جای اقدام شخصی و زمان‌بر، تکمیل پروسه افتتاح حساب و دریافت مستر کارت و ویزاکارت فیزیکی را به گروه شرکت‌های نیلگام بسپارید. به طور کلی خدمات افتتاح حساب ارزی نیلگام شامل خدمات زیر می‌گردد:

 • ارائه آدرس قابل استناد و معتبر در ترکیه به عنوان Billing Address از طرف نیلگام
 • همراهی متقاضی در اداره مالیات و دارایی ترکیه و انجام تمامی امور مربوط به دریافت شماره مالیاتی
 • همراهی متقاضی در یکی از شعب بانک و انجام مراحل افتتاح حساب بین‌المللی
 • دریافت و فعال‌سازی سیم کارت ترکیه برای خدمات موبایل‌بانک ( در صورت تمایل متقاضی)
 • دریافت کارت بانکی موقتی و افتتاح حساب حقیقی برای افراد غیرمقیم
 • تحویل ویزاکارت و مسترکارت فیزیکی با اعتبار ۳ساله و به نام در تهران ( پس از گذشت تقریبی ۲هفته کاری)

حداقل موجودی موردنیاز برای افتتاح حساب بین‌المللی ارزی در زراعت‌بانک ۲۰۰۰ لیر ترکیه بوده و هزینه اولیه دریافت ویزاکارت و مسترکارت فیزیکی زراعت بانک ۱۰۰ دلار آمریکا است. همچنین متقاضیان می‌توانند در صورت تمایل جهت راحتی در انجام امور بانکی، علاوه بر استفاده از خدمات حضوری و اینترنتی زراعت‌بانک، بدون نیاز به پرداخت کارمزد، کارت بانکی بین‌المللی خود را از طریق آژانس نیلگام شارژ پولی کنند.

گروه شرکت‌های نیلگام (ایران-آنکارای سابق) با سالها سابقه در امور گردشگری خارجی، وقت سفارت، اخذ انواع ویزای کشورهای مختلف دنیا و خدماتی نظیر افتتاح حساب ارزی و بین‌المللی، خرید ملک و دریافت حق شهروندی و پاسپورت ترکیه و امکان تحصیل در دانشگاه‌های برتر ترکیه، آماده ارائه مشاوره رایگان و خدمت‌رسانی به شما عزیزان است.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *