ویزا

تمکن مالی و موجودی حساب ویزای شینگن

چنانچه بخواهید از داخل ایران برای دریافت ویزای شنگن اقدام کنید، باید علاوه بر دریافت وقت سفارت، به فکر ترجمه و آماده سازی مدارک مورد نیاز سفارت شینگن باشید. اما در این بین تمکن مالی و موجودی حساب ویزای شینگن جزو مواردی است که در کنار سابقه سفر و داشتن ویزای کشورهای معتبر دنیا از جمله ویزای کانادا و ویزای ژاپن، همواره از تاثیر زیادی در تصمیم گیری آفیسر سفارت برخوردار بوده و حائز اهمیت است.
به بیانی دیگر شما باید این موضوع را به افسر پرونده درخواست ویزا اثبات کنید که از تمکن مالی و موجودی حساب قابل قبولی برای ورود به کشورهای حوزه شنگن و خروج از آن پیش از اتمام اعتبار ویزا بهره مند هستید.

نامه تمکن مالی و موجودی حساب ویزای شینگن در زبان انگلیسی با نام means of subsistence شناخته می شود و جزو مدارک پشتیبان سفر است. در حالت کلی، چندین روش برای اثبات برخورداری از تمکن مالی به سفارت شنگن وجود دارد:
•    نامه تمکن بانکی ( ریز گردش حساب 3ماهه اخیر)
•    داشتن کارت اعتباری یا همان کردیت کارت
•    مقدار وجه نقدی
•     چک مسافرتی
•    گواهی اشتغال به کار
•    فیش حقوقی
•    دعوتنامه اسپانسرشیپ (و اعلام پوشش هزینه های شما در هنگام حضور در حوزه شنگن)
•    اسناد ملکی شخصی در کشور مبدا
•     رزرو هتل و اقامتگاه برای مدت زمان سفر
•    رزرو بلیط پرواز رفت و برگشت

بنابر قوانین حوزه شینگن، تمکن مالی و موجودی حساب ویزای شینگن برای اثبات توانایی پوشش هزینه های مدت زمان اقامت در این حوزه و برگشت به کشور مبدا و یا ترانزیت از حوزه فرودگاهی و یا دریایی شنگن به یک کشور خارج از این حوزه است.
این مقدار معمولا برحسب قیمت ها و هزینه های کشور عضو حوزه شنگن محاسبه شده و در اغلب موارد مربوط به پوشش هزینه های بلیط پرواز رفت و برگشت، هتل و خورد و خوراک مسافر در مدت زمان اعتبار ویزا و حضور مسافر در یکی از کشورهای این حوزه وسیع است.
به طور معمول چنانچه بخواهید از طریق یک آژانس گردشگری و مهاجرتی برای اخذ ویزای شینگن اقدام کنید، مبلغ درخواستی برای تمکن مالی و موجودی حساب ویزای شینگن 100 میلیون تومان است. اما بنابر اطلاعات ارائه شده در وب‌سایت schengenvisainfo، این مبلغ براساس قوانین هر یک از کشورهای حوزه شینگن متغیر بوده و به شرح زیر است:

تمکن مالی و موجودی حساب ویزای اتریش

وزارت فدرال اروپا، امور خارجه اتریش و کنسولگری این کشور به طور شفاف مقدار تمکن مالی مورد نیاز برای درخواست ویزای شنگن اتریش را اعلام نکرده است و مقدار آن ممکن است بنابر نوع ویزای درخواستی و پرونده متقاضی متغیر باشد.
تمکن مالی و موجودی حساب ویزای بلژیک
بنابر اطلاعات دفتر مهاجرت بلژیک، چنانچه دارنده ویزای شینگن بلژیک قصد اقامت در هتل را داشته باشد، حداقل بودجه روزانه و تمکن مالی مورد نیاز وی 95 یورو به ازای هر روز است، اما در صورتی که بنابر شرایط متقاضی (دعوت اقوام و دوستان) هزینه محل اقامت موقت وی در بلژیک کاهش یابد، بودجه مورد نیاز به روزانه 45 یورو کاهش خواهد یافت. شما می‌توانید برای اطلاعات بیشتر به مطلب ویزای بلژیک و راهنمای دریافت آن مراجعه کنید.

تمکن مالی و موجودی حساب ویزای جمهوری چک

بنابر اطلاعات ارائه شده توسط وزارت امور خارجه جمهوری چک، مقدار تمکن مالی مورد نیاز برای متقاضیان ویزای شینگن کوتاه مدت 1100 CZK برابر با 42.50 یورو به ازای اقامت در هر روز در این کشور عضو شنگن است.
چنانچه حداکثر اقامت متقاضی در این کشور از 30 روز تجاوز کند، متقاضی باید داشتن مجموع موجودی مبلغ 1274 یورو را به همراه 170 یورو در پایان هر ماه به سفارت مربوطه اثبات کند. البته این قانون معمولا برای متقاضیان غیرآسیایی صدق کرده و شهروندان ایرانی باید پیش از ورود به این کشور تمکن مالی و داشتن موجودی کافی برای ورود و خروج از این کشور را به اثبات برسانند.
در عین حال، متقاضیان ویزای بلند مدت جمهوری چک باید برخورداری از موجودی 1274 یورویی و 170 یورو به ازای هر روز حضور خود در این کشور را به اثبات برسانند. این مبلغ برای متقاضیان ویزای تجاری چک بیشتر بوده و معادل 4245 یورو است.
اما متقاضیان ادامه تحصیل در جمهوری چک می‌توانند در صورت واجد شرایط بودن از حمایت مالی دولت، سازمان و یا بورسیه تحصیلی به جای تمکن مالی و موجودی حساب استفاده کنند، ولی در حالت کلی تمکن مالی مورد نیاز دانشجویان 85 یورو به ازای هر روز است. میزان تمکن مالی تعیین شده برای متقاضیان زیر 18 سال 50 درصد کمتر از حد استاندارد و تعیین شده است.
در صورت تمایل به اطلاع از جزئیات بیشتر در این زمینه، خواندن مطلب ویزای چک و راهنمای دریافت آنرا از دست ندهید.

تمکن مالی و موجودی حساب ویزای دانمارک 

بنابر قوانین کنسولگری دانمارک، متقاضی ویزای شینگن دانمارک باید دارای حداقل 500 DKK و یا همان 67.24 یورو برای هر روز حضور در این کشور و اقامت در هتل باشد،اما در صورتی که فرد قصد اقامت در خانه دوست و یا اقوام و یا حتی اقامتگاه ارزان را داشته باشد، حداقل موجودی روزانه و مورد نیاز 47.07 یورو خواهد بود.
در صورتی که هزینه محل اقامت موقت از قبل پرداخت شده و یا توسط شرکت و یا سازمانی پوشش داده شود، مبلغ مورد درخواست کمتر خواهد شد.

تمکن مالی و موجودی حساب ویزای شینگن استونی

بنابر اعلامیه وزارت امور خارجه و اداره مهاجرت استونی، مقدار تعیین شده تمکن مالی و موجودی حساب متقاضی درخواست ویزای استونی برابر با 100 یورو به ازای هر روز اقامت در این کشور است.

تمکن مالی و موجودی حساب ویزای فنلاند

اما چنانچه قصد سفر به یکی دیگر از کشورهای حوزه شینگن یعنی فنلاند را داشته باشید، باید علاوه بر برخورداری از حداقل تمکن مالی 100 میلیونی به هنگام درخواست ویزای شینگن، از حداقل 30 یورو در هر روز برای مدت زمان اقامت خود در فنلاند بهره مند باشید. شما همچنین می‌توانید برای دریافت اطلاعات و جزئیات بیشتر به مطلب معرفی سفارت فنلاند مراجعه کنید.

تمکن مالی و موجودی حساب ویزای فرانسه

بنابر موضع کمیسیون اروپا، از تاریخ 19 جون 2014هر متقاضی خارجی که قصد ورود به کشور فرانسه از طریق ویزای مولتی شینگن را داشته باشد، باید در زمان درخواست ویزا این موضوع را اثبات کند که دارای حداقل 120 یورو به ازای هر روز اقامت در فرانسه است.
اما در صورتی که متقاضی هزینه هتل اقامتی خود در فرانسه را از طریق ویزاکارت و مسترکارت پرداخت کرده باشد، مقدار تمکن مالی موردنیاز برای سفر به روزانه 65 یورو تقلیل پیدا خواهد کرد.
همچنین در صورتی که متقاضی قصد اقامت در اقامتگاه های ارزان نظیر متل در فرانسه را داشته باشد، حداقل موجودی مورد نیاز برای وی به ازای هر روز 32.25 یورو است. در همین راستا پیشنهاد می کنیم که خواندن مطالب راهنمای وقت سفارت فرانسه و چطور ویزای فرانسه بگیریم را از دست ندهید.

تمکن مالی و موجودی حساب ویزای آلمان

براساس اطلاعات ارائه شده در کمیسیون اروپایی حوزه شنگن، یک متقاضی خارجی درخواست ویزای شینگن آلمان باید امکان اثبات برخورداری از حداقل 45 یورو به ازای هر روز اقامت خود در کشور آلمان را داشته باشد. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به مطلب معرفی سفارت آلمان رجوع کنید.

تمکن مالی و موجودی حساب ویزای یونان

از تاریخ 24 دسامبر 2007  و بنابر تصمیم مشترک وزرا به شماره 3021/22/10-f، تمامی متقاضیان خارجی و غیر اروپایی ویزای یونان ملزم به اثبات برخورداری از حداقل موجودی 50 یورو در هر روز و مجموع 300 یورو برای 5 روز حضور به کنسولگری یونان هستند.
در صورت تمایل می توانید با مراجعه به مطالب ویزای یونان و راهنمای دریافت آن و معرفی سفارت یونان اطلاعات مفیدی در این زمینه کسب کنید.

تمکن مالی و موجودی حساب ویزای مجارستان

در حال حاضر اطلاعات دقیقی توسط کمیسیون اروپا مبنی بر موجودی حساب و تمکن مالی متقاضیان دریافت ویزای مجارستان و حضور کوتاه مدت در این کشور ارائه نشده است، اما بنابر اطلاعیه کمیسیون اروپا، حداقل مبلغ تعیین شده به ازای هر بار ورود به مجارستان 3.19 یورو است. منتها از آن جایی که این کشور عضو اتحادیه اروپا و حوزه شنگن است، داشتن نامه تمکن مالی و ریز گردش حساب حداقل 100 میلیونی جزو الزامات مدارک ویزا محسوب می شود.
شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به مطالب ویزای مجارستان و معرفی سفارت مجارستان رجوع کنید.

تمکن مالی و موجودی حساب ویزای ایسلند

بنابر قانون کلی کشورهای عضو اتحادیه اروپا و شنگن و قانون ایسلندی دریافت ویزای شینگن، هر متقاضی ویزای ایسلند باید توانایی اثبات داشتن حداقل تمکن مالی 28.83 یورو در هر روز را به سفارت ایسلند داشته باشد. این در حالی است که حداقل موجودی حساب مورد نیاز برای هر بار ورود به این کشور معادل 144.13 یورو است.

تمکن مالی و موجودی حساب ویزای ایتالیا

براساس قوانین تعیین شده توسط وزارت امور خارجه و همکاری های بین‌المللی ایتالیا، متقاضی دریافت هر یک از انواع ویزای ایتالیا که در واقع همان ویزای شینگن چندبار ورود محسوب می شود، باید توانایی اثبات داشتن تمکن مالی و موجودی حساب زیر را به سفارت این کشور داشته باشد:
•    برای اقامت حداکثر 5 روزه: مجموع 269.60 یورو برای هر نفر و مبلغ 212.81 یورو برای دو نفر یا افراد بیشتر
•    برای اقامت حداکثر 6 تا 10 روزه: مجموع 44.93 یورو برای هر نفر و 26.33 یورو برای دو نفر و یا افراد بیشتر
•    برای اقامت حداکثر 11 تا 20 روزه: مجموع 51.64 یورو برای هر نفر و 28.82 یورو برای دو نفر و یا افراد بیشتر، به علاوه مبلغ 36.67 یورو برای هر نفر و 22.21 یورو برای دو نفر یا افراد بیشتر
•    برای اقامت بیش از20 روز: مجموع 206.58 یورو برای هر نفر و 118.79 یورو برای دو نفر و یا افراد بیشتر، به علاوه مبلغ 27.89 یورو برای هر نفر و 17.04 یورو برای دو نفر یا افراد بیشتر
در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید به مطالب ویزای ایتالیا و راهنمای گرفتن وقت سفارت ایتالیا مراجعه کنید.

تمکن مالی و موجودی حساب ویزای لتونی

بنابر اطلاعات ارائه شده توسط کمیسیون اروپا و قوانین مهاجرت، متقاضیان خارجی درخواست ویزای جمهوری لتونی باید داشتن حداقل موجودی 14 یورو به ازای هر روز را به سفارت لتونی اثبات کنند.

تمکن مالی و موجودی حساب ویزای لیتوانی

براساس قوانین دولت لیتوانی، هر متقاضی درخواست ویزای شینگن لیتوانی و ورود به این کشور باید امکان اثبات برخورداری از حداقل 40 یورو به ازای هر روز حضور خود در این کشور را به سفارت لیتوانی داشته باشد.

تمکن مالی و موجودی حساب ویزای لوکزامبورگ

بنابر بروز رسانی های قوانین کمیسیون اروپا، این کشور هیچگونه اطلاعاتی در رابطه با تمکن مالی و موجودی حساب متقاضی خارجی سفر به این کشور ارائه نداده است. بر همین اساس تنها مبنای موجودی حساب همان 100 میلیون تومان نامه تمکن مالی خواهد بود.

تمکن مالی و موجودی حساب ویزای مالت

براساس اطلاعات و قوانین بروز رسانی شده در کمیسیون اروپا، یک متقاضی خارجی درخواست ویزای مالت و حضور در این کشور حوزه شنگن باید امکان اثبات داشتن حداقل 48 یورو در هر روز را به کنسولگری مالت داشته باشد.

تمکن مالی و موجودی حساب ویزای هلند

بنابر قوانین امور مهاجرت دولت هلند، هر متقاضی خارجی به هنگام درخواست هر یک از انواع ویزای هلند نیازمند اثبات برخورداری از حداقل 34 یورو به ازای هر روز اقامت در این کشور به کنسولگری هلند است.
شما می توانید در همین راستا به مطلب راهنمای وقت سفارت هلند مراجعه کنید.

تمکن مالی و موجودی حساب ویزای نروژ

براساس اعلامیه کمیسیون اروپا و بر طبق بند 17 قانون مهاجرت نروژ، هر متقاضی غیر اروپایی و خارجی که بخواهد با استفاده از دریافت ویزای نروژ به این کشور حوزه شنگن سفر کند، باید داشتن حداقل موجودی 53.34 یورو در هر روز را به سفارت این کشور اثبات کند. این عدد معمولاً ثابت نبوده و ممکن است بنابر بر هر پرونده و درخواست توسط سفارت نروژ تغییر یابد.

تمکن مالی و موجودی حساب ویزای لهستان 

بنابر اطلاعات ارائه شده کمیسیون اتحادیه اروپا و آیین نامه وزارت داخلی لهستان، از تاریخ 22 دسامبر 2008 هر متقاضی خارجی که بخواهد توسط ویزای شینگن لهستان به این کشور سفر کند ملزم به اثبات تمکن مالی و موجودی حساب به شرح زیر است:
•    برای حداکثر 3 روز اقامت: مجموع 67.76 یورو
•    برای بیش از 3 روز اقامت: مبلغ 22.59 یورو در هر روز
در صورتی که هزینه اقامت مسافر توسط شرکت، اقوام و یا دوستان حاضر در لهستان پوشش داده شود، مقدار موجودی موردنیاز روزانه 4.52 یورو به ازای هر روز خواهد بود.

تمکن مالی و موجودی حساب ویزای پرتغال

براساس آخرین اطلاعات کمیسیون اروپا، برای درخواست ویزای پرتغال شما باید داشتن تمکن مالی روزانه 40 یورو را به سفارت این کشور اثبات کنید. در عین حال داشتن موجودی حداقل 75 یورو در هر بار ورود به این کشور الزامی است.
در صورتی که از اسپانسرشیپ فرد یا سازمانی در پرتغال برخوردار باشید و نیازی به پرداخت هزینه محل اقامت و خورد و خوراک نداشته باشید، نیازی به داشتن مبالغ ذکر شده در بالا نداشته و تنها ارائه نامه تمکن مالی به سفارت کفایت می کند.

تمکن مالی و موجودی حساب ویزای اسلوواکی

بر طبق ماده 4 قانون شماره 48/2002 Coll ، هر متقاضی که قصد دریافت ویزای کشور اسلوواکی و ورود به حوزه شینگن را داشته باشد، ملزم به اثبات برخورداری از مبلغ 56 یورو به ازای هر روز اقامت به کنسولگری این کشور خواهد بود.
تمکن مالی و موجودی حساب ویزای اسلوونی
همچنین بر طبق ماده 7 دستورالعمل امتناع از ورود اتباع خارجی و قوانین مهاجرت اسلوونی، متقاضیان خارجی درخواست ویزای شینگن اسلوونی و ورود به این کشور ملزم به اثبات داشتن موجودی حساب 70 یورو به ازای هر روز اقامت در اسلوونی هستند.
در صورتی که متقاضی minor  یعنی زیر 18 سال باشد، میزان تمکن مالی مورد نیاز 50 درصد کاهش یافته و به حداقل 35 یورو در روز می‌رسد.

تمکن مالی و موجودی حساب ویزای اسپانیا

به دستور وزارت ریاست جمهوری اسپانیا (PRE/1282/2007) ، چنانچه قصد دریافت ویزای اسپانیا و ورود موقت به این کشور را داشته باشید، برای اقامت حداکثر 10 روزه ملزم به اثبات برخورداری از مجموع 636.93 یورو هستید، اما در صورتی که اقامت شما در اسپانیا بیش از 10 روز باشد، ملزم به داشتن حداقل 70.77 یورو در هر روز اقامت خواهید بود.
در همین راستا خواندن مطالب مرکز درخواست ویزای اسپانیا و راهنمای وقت سفارت اسپانیا را به شما پیشنهاد می کنیم.

تمکن مالی و موجودی حساب ویزای سوئد

بنابر قوانین وضع شده در کمیسیون اتحادیه اروپا، از تاریخ 15 نوامبر 2011  چنانچه قصد دریافت ویزای سوئد و حضور در منطقه شینگن را داشته باشید باید برخورداری از حداقل مبلغ 48.26 یورو در هر روز را برای مدت زمان اقامت خود در سوئد به سفارت این کشور نشان دهید.
همچنین می‌توانید با رجوع به مطلب راهنمای وقت سفارت سوئد اطلاعات بیشتری در مورد مدارک و شرایط مورد نیاز ویزای این کشور کسب کنید.

تمکن مالی و موجودی حساب ویزای سوئیس 

از تاریخ 16 دسامبر 2005 بنابر قوانین دولتی و امور مهاجرت کشور سوئیس، اثبات حداقل موجودی 92.34 یورو برای هر روز اقامت در سوئیس جزو شرایط سفارت این کشور برای متقاضیان درخواست ویزای سوئیس است.
مقدار مبلغ تعیین شده برای دانشجویان بین المللی کمتر بوده و برابر با 27.70 یورو به ازای هر روز اقامت در سوئیس است. در صورتی که قصد دریافت ویزای سوئیس را دارید بد نیست نگاهی به مطلب معرفی سفارت سوئیس در تهران بیاندازید.

تمکن مالی و موجودی حساب ویزای لیختن اشتاین

اما برای ورود به یکی دیگر از کشورهای حوزه شینگن یعنی لیختن اشتاین با استفاده از ویزای این کشور شما ملزم به داشتن 92.34 یورو به ازای هر روز اقامت در لیختن اشتاین هستید. موجودی مورد نیاز برای دانشجویان بین المللی کمتر بوده و همانند سوئیس معادل 27.70 یورو در روز است.
در پایان باید به این موضوع توجه داشته باشید که بهتر است پیش از درخواست ویزای شینگن از مقدار تمکن مالی و موجودی حساب درخواستی سفارت مورد نظر خود مطلع شده و یا اطلاعات و جزئیات دقیق آنرا از طریق یک آژانس مهاجرتی معتبر جویا شوید.
گروه شرکت های نیلگام با سالها سابقه در امر ارائه مشاوره تخصصی، اخذ ویزای شینگن مولتی، دریافت وقت سفارت و پیکاپ ویزا آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *