مهاجرت

مهاجرت به سیدنی استرالیا

استرالیا به سبب ویژگی‌هایی که دارد جزو محبوب‌ترین مقاصد ایرانی‌ها برای مهاجرت محسوب می‌شود. اگر شما هم در فکر مهاجرت به این کشور پهناور هستید قبل از هر چیز باید این موضوع را تعیین کنید که از چه طریقی قصد مهاجرت به این کشور را دارید. بعد از تعیین نوع مهاجرت باید شهر مورد نظرتان را انتخاب کنید. در زمان تعیین شهر باید تمامی جوانب زندگی در آن به ویژه هزینه‌های زندگی را سنجیده باشید.

نوع ویزا و شهر مورد نظر را تعیین کنید

در ابتدا باید مشخص کنید که از چه طریقی قصد اخذ ویزای استرالیا را دارید. آیا قصد مهاجرت کاری به استرالیا دارید یا می‌خواهید برای تحصیل در استرالیا اقدام کنید؟ آیا بستگان درجه یک شما در استرالیا زندگی می‌کنند و قصد دارید برای مهاجرت خانوادگی به استرالیا اقدام نمایید؟ بعد از تعیین نوع مهاجرت باید برای اخذ ویزای مرتبط اقدام نمایید که مراحل آن بستگی به نوع ویزای شما خواهد داشت. در صورتی که قصد مهاجرت کاری یا تحصیلی به استرالیا را داشته باشید باید مشخص کنید که قصد دارید در کدام شهر به کار یا ادامه تحصیل مشغول شوید.

در بررسی‌های خود باید به نکات مختلفی از جمله شرایط اقلیمی شهرهای استرالیا، هزینه‌ های زندگی در استرالیا و… توجه داشته باشید. با توجه به محبوب بودن مهاجرت به سیدنی برای مردم کشورمان در ادامه شرایط زندگی در سیدنی بررسی خواهد شد.

سیدنی و آب و هوای آن

اولین و مهم‌ترین نکته‌ای که در مورد آب و هوای سیدنی و به طور کلی استرالیا باید در نظر داشته باشید برعکس بودن تابستان و زمستان آن است. با توجه به قرارگیری استرالیا در نیم‌کره جنوبی، زمستان و تابستان آن دقیقا مخالف زمستان و تابستان ایران است. در واقع فاصله بین تیر تا شهریور در استرالیا سردترین زمان سال بوده و فاصله بین آذر تا بهمن گرم‌ترین موقع سال در این کشور محسوب می‌شود.

اما در مورد آب و هوای سیدنی باید گفت که این شهر دارای آب‌و‌هوای مدیترانه‌ای بوده و اکثر روزهای سال در این شهر آفتابی است. سیدنی در زمستان هوای معتدلی داشته و در تابستان گرم است. ضمنا در فاصله زمانی بین ماه‌های اسفند تا خرداد بیشترین میزان بارش در این شهر اتفاق می‌افتد.

وضعیت کار در سیدنی

در حال حاضر شهر سیدنی با توجه به اقتصاد توسعه یافته و حضور شرکت‌های تجاری بزرگ در آن فرصت‌های شغلی بسیار خوبی را ارائه می‌دهد. اما برای مهاجرت به سیدنی و پیدا کردن شغل مناسب در این شهر باید از تخصص بالایی برخوردار باشید. به عنوان مثال خدمات مالی و بیمه‌ای، خدمات درمانی، خرده‌فروشی و تولید در شهر سیدنی سطح بالایی از اشتغال را شامل می‌شوند. پس اگر در این زمینه‌ها دارای تخصص و مهارت کافی باشید امکان اشتغال به کار برای شما وجود خواهد داشت.

البته مهاجرت به سیدنی از طریق ویزای کار استرالیا دارای الزاماتی است. برای این که بتوانید از طریق ویزای کار وارد کشور استرالیا شوید در ابتدا باید در سیستم امتیازبندی سازمان مهاجرت استرالیا واجد شرایط تشخیص داده شوید. در این سیستم افرادی که به دنبال اخذ ویزای کار استرالیا هستند بر اساس فاکتورهای مختلفی نظیر سن، سوابق کاری، مهارت در زبان انگلیسی، تحصیلات و… امتیازبندی خواهند شد. حداقل امتیاز لازم برای این که واجد شرایط مهاجرت کاری به استرالیا باشید ۶۵ امتیاز است.

البته قبل از این باید شغل مورد نظر شما در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا قرار داشته باشد تا بتوانید واجد شرایط اخذ ویزای شغلی این کشور باشید. بعد از مطمئن شدن از واجد شرایط بودن باید برای اخذ ویزای کار استرالیا اقدام کنید. ویزای کار استرالیا در دسته‌های مختلفی ارائه شده که متداول‌ترین آن‌ها ویزای مهارت و ویزای حمایتی استرالیا هستند. برای اخذ هر یک از این ویزاها قدم اول شما یافتن شغل در سیدنی است که مراحل خاص خود را دارد.

شرایط تحصیل در سیدنی

شهر سیدنی به دلایلی نظیر سطح بالای آموزش، سبک زندگی دانشجویی، امکانات زیاد و تنوع فرهنگی دارای جذابیت زیادی برای تحصیل دانشجویان است. در حال حاضر شهر سیدنی چندین دانشگاه مطرح دارد که دانشگاه سیدنی بهترین آن‌ها است. البته برای مهاجرت به سیدنی و اخذ ویزای تحصیلی استرالیا باید واجد برخی شرایط از جمله مهارت در زبان انگلیسی باشید. همچنین قبل از مهاجرت تحصیلی حتما از هزینه تحصیل در استرالیا اطلاعاتی را به دست آورید.

هزینه‌های زندگی در سیدنی

اگرچه در شهر سیدنی فرصت‌های شغلی مناسبی وجود داشته و سطح درآمد کارمندان در این شهر بالا است اما هزینه‌های زندگی در سیدنی نیز به همان میزان زیاد است. شهر سیدنی گران‌ترین شهر در میان تمامی شهرهای استرالیا شناخته شده و به همین دلیل بخشی از مهاجران این کشور کار و تحصیل در شهرهای دیگر استرالیا را ترجیح می‌دهند. برای اطلاع دقیق از جزئیات هزینه‌های زندگی در سیدنی از جمله هزینه مسکن، هزینه غذا، هزینه حمل و نقل، هزینه پوشاک، هزینه تفریح و… می‌توانید به وب‌سایت expatistan مراجعه کنید.

بهترین محله های سیدنی کدامند؟

قبل از مهاجرت به سیدنی و شروع زندگی در این شهر بهتر است در رابطه با محله‌های مختلف آن اطلاعاتی را جمع‌آوری کرده باشید. در حال حاضر بهترین محله های سیدنی برای سکونت شامل Surry Hills ،Bondi Beach ،Darling Harbour ،The Rocks و برخی محله‌های دیگر می‌شود. هر یک از این محله‌ها دارای ویژگی‌ها و مزیت‌هایی هستند. برای انتخاب محل سکونت باید عوامل مختلفی از جمله هزینه اجاره خانه، نزدیکی به محل کار یا تحصیل، فرهنگ و تعاملات اجتماعی مردم محله و… را مورد بررسی قرار داده باشید.

تفریحات و جاذبه های سیدنی

سیدنی دارای جاذبه های گردشگری و تفریحات مختلفی است که در صورت زندگی در این شهر می‌توانید از آنها لذت ببرید. از مهم‌ترین جاذبه های سیدنی باید به برج سیدنی و خانه اپرای معروف این شهر اشاره داشته باشیم. همچنین بندرگاه‌های سیدنی و سواحل آن نیز محل مناسبی برای تفریح و خوشگذرانی محسوب می‌شوند. غواصی و حضور در فستیوال‌های سیدنی از دیگر تفریحات سیدنی به شمار می‌روند. مهاجرت به سیدنی در صورتی که از قبل به تمامی جوانب آن از جمله هزینه‌های زندگی فکر کرده باشید می‌تواند یک گزینه بسیار مناسب محسوب شود. ضمنا با توجه به این که مهاجران زیادی از جمله ایرانی‌ها در شهر سیدنی زندگی می‌کنند می‌توانید خودتان را سریع‌تر با شرایط زندگی در این شهر تطبیق دهید.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *