مهاجرت کاری

راحت ترین برنامه استانی کانادا 2022

اگر قصد دارید از برنامه استانی کانادا استفاده کنید و به دنبال راحت ترین برنامه استانی کانادا 2022 هستید، با این پُست مجله نیلگام همراه شوید. این احتمال وجود دارد که شما هم در چند سال آینده به جرگه متقاضیان مهاجرت به کشور پهناور کانادا بپیوندید و بخواهید تا با استفاده از یک روش مناسب استانی، مقدمات اقامت، کار، تحصیل و زندگی دائم در این کشور پهناور را برای خود و اعضای خانواده فراهم کنید؛ اگر کمی به تحقیق در مورد انواع روش های مهاجرتی این کشور بپردازید، میفهمید که تنوع بسیار زیادی از برنامه های فدرالی و استانی در مقابل شما بوده و هیچ بعید نیست که به دنبال سریع ترین و راحت ترین برنامه استانی کانادا 2022 برای دست‌یابی به هدف خود باشید.

انتخاب روش مناسب مهاجرت به کانادا کاملاً بستگی به شما و شرایط فعلی تان دارد. اگر قصد مهاجرت تحصیلی،اسپانسرشیپ خانوادگی و یا استفاده از روش استارت آپ و کارآفرینی دارید، دیگر جستجو برای راحت ترین برنامه استانی کانادا 2022 مورد نیاز شما نبوده و باید در مورد جزئیات و شرایط سایر روش ها تحقیق کرده و در نهایت اقدام کنید.

ولی اگر مایل به انتخاب یک گزینه و روش مهاجرت استانی به کشور کانادا بوده و می خواهید تا با انتخاب آسان ترین برنامه استانی کانادا 2022 راه میانبر و سریع اقامت دائم این کشور را پیدا کنید، با ما در ادامه این مطلب موسسه مهاجرتی نیلگام همراه باشید تا به طور مختصر ماهیت برنامه استانی کانادا را به شما توضیح داده و بهترین و مناسب ترین طرح استانی کانادا 2022 را به شما معرفی نماییم.

مهاجرت استانی به کانادا

به طور کلی، راحت ترین برنامه استانی کانادا 2022 و یا همان PNP برای کسب ویزا و اقامت دائم کشور کانادا برای هر فرد و متقاضی تعریف متفاوتی داشته و نمی توان یک جواب واحد برای آن ارائه کرد.

یعنی، ایده‌آل‌ترین برنامه نامزد استانی (PNP) برای هر متقاضی مهاجرت ارتباط زیادی با حوزه تخصص فرد دارد. از همان ابتدا، برنامه نامزدی استانی PNP برای تشویق مهاجران به اقدام برای درخواست ویزای کانادا و اقامت در استان های این کشور و البته بهبود شرایط کمبود نیروی کار ماهر در هر استان طراحی شده است.

برنامه نامزدی استانی PNP به استان های مختلف کشور کانادا این امکان را می دهد تا از میان متقاضیان مهاجرت کاری به این کشور آن دسته از افرادی را که دارای مهارت و تخصص مناسب هستند،آمادگی کافی برای مشارکت در توسعه و پیشرفت اقتصادی یک استان و قلمرو را داشته و می خواهند تا به طور دائم در آن استان به زندگی و کار بپردازند، فرد مورد نظر را انتخاب کنند.

از این رو، هر یک از استان های کشور کانادا که عضو برنامه استانی PNP است، دارای طرح های مهاجرتی اختصاصی بوده که برای جذب دسته به خصوصی از مهاجران ماهر، دارای تخصص، سرمایه گذار و یا تحصیل کرده طراحی شده است.

بر همین اساس، می توان اینطور گفت که هر متقاضی بالقوه ای که در پی اپلای کارت اقامت PR و زندگی و کار دائم از طریق برنامه استانی PNP کانادا است، باید به تحقیق و جستجوی کافی پرداخته و به جای صرف زمان بیهوده برای انتخاب آسان ترین طرح استانی کانادا 2022، به دنبال استانی باشد که جریان مهاجرتی مطابق با سوابق و مهارت های کاری و تخصصی وی ارائه می دهد.

موقعیت شغلی و مهارت شما باید مطابق با نیاز بازار کار آن استان باشد و شما ملزم به داشتن یکسری شرایط کلی برای اپلای طرح استانی کانادا خواهید بود. اگر طرح مهاجرت استانی با مدارک کاری و تحصیلی، شرایط مالی و هویتی و سایر فاکتورهای انتخابی شما مطابقت داشته باشد، احتمال موفقیت در اخذ ویزا و کارت اقامت PR کانادا برای شما زیاد خواهد بود.

کافیست تا به قول معروف صبر و تحمل پیشه کرده و به تحقیق جامع در مورد قریب به 80 برنامه استانی کانادا بپردازید و یا اینکه از روش مناسب تر و بهینه تری مثل استفاده از خدمات و مشاوره تخصصی کارشناسان موسسه مهاجرتی نیلگام استفاده کنید.

در حال حاضر 9 استان و دو قلمروی کشور کانادا انواع برنامه های استانی PNP را ارائه می کنند. این در حالی است که قلمروی نوناووت دارای هیچگونه طرح و سیستم برنامه مهاجرتی استانی نبوده و استان کبک تنها استانی در کشور کانادا است که عضو طرح نامزدی استانی PNP نیست.

در واقع این استان فرانسوی زبان و خاص کشور کانادا دارای توافقنامه مجزایی با دولت فدرال کانادا است و تحت عنوان “کارگران ماهر کبک (QSWP)” برنامه و شرایط خاص خود را برای جذب مهاجران به این استان دارد.

پیش از اینکه بخواهیم در مورد راحت ترین برنامه استانی کانادا 2022 بیشتر صحبت کنیم باید به این نکته مهم اشاره ای داشته باشیم که برخی از برنامه های استانی PNP به سیستم اکسپرس اینتری وصل هستند.

از این رو استان‌هایی که دارای چنین PNP‌هایی هستند می‌توانند تعداد معینی از نامزدها را تحت سیستم اکسپرس انتری به منظور برآورده کردن شرایط استخدام محلی خود معرفی کنند.

عموماً به آن دسته از کاندیداها و متقاضیان مرحله قرعه کشی pool اکسپرس اینتری که نامزدی استانی دریافت کرده اند، 600 امتیاز از مجموع 1200 امتیاز در سیستم جامع رتبه بندی به آنها تعلق می گیرد.

با این مقدار امتیاز اضافی کسب شده، تقریباً می توان این طور گفت که شانس زیادی برای دریافت دعوت نامه ITA در قرعه کشی بعدی پول اکسپرس اینتری برای متقاضی مهاجرت استانی وجود دارد.

لازم به ذکر است که استان ها و مناطق مختلف کشور کانادا می توانند هر معیار اضافی را برای جریان های مهاجرتی خود اضافه کنند.

بر طبق استان مورد نظر متقاضی، کاندیداهای واجد شرایط پیوستن به pool اکسپرس اینتری می توانند نخست به مرحله قرعه کشی پول ملحق شده و بعد برای نامزدی استانی و یا قلمروی کانادایی اقدام کنند و یا اینکه قبل از تکمیل حساب کاربری آنلاین سیستم اکسپرس اینتری و ورود به مرحله پول، توسط استان و یا قلمرو کاندید و نامزد شوند.

دانستن این موضوع خالی از لطف نیست که برنامه استانی کانادا راه طولانی را طی کرده و از سال 1996 و اولین دوره اجرایی و پذیرش تنها 233 متقاضی واجد شرایط، به پذیرش بیش از 80 هزار نفر در سال 2021 رسیده است.

طبق آمار ارائه شده توسط دولت کانادا، این کشور در بین بازه زمانی سال 2021 تا 2023،پذیرش بیش از 240 هزار متقاضی جدید اقامت دائم کانادا از طریق طرح PNP و برنامه استانی را در دستور کار خود قرار داده است.

بنابر این به دلیل اهمیت بسیار زیاد روند مهاجرت و اقامت دائمی در کشور کانادا، باید این رویکرد را اتخاذ کنید که به جای انتخاب آسان ترین طرح استانی کانادا 2022 که اصولاً وجود خارجی نداشته و از نگاه برخی از متقاضیان این چنین است، عزم خود را جزم کرده و به سراغ بهترین و مناسب ترین روش مهاجرتی به کشور کانادا بروید.

مزایای برنامه استانی کانادا

برای اینکه بفهمید چرا متقاضیان زیادی از سراسر دنیا تمایل به استفاده از برنامه های استانی برای مهاجرت به کانادا را دارند، بد نیست تا با مزایای آن آشنا شوید:

  • موجب افزایش امتیاز CRS شما می شود: در صورت درخواست همزمان طرح استانی متصل به اکسپرس اینتری، 600 امتیاز در سیستم اکسپرس اینتری به شما تعلق می گیرد که می تواند در روند دریافت دعوت نامه درخواست ITA بسیار تاثیرگذار باشد
  • نیاز به امتیازکم: تعداد کمی از برنامه های PNP نیاز به امتیازهای بالای CRS برای دعوت متقاضیان به اپلای در برنامه مهاجرتی ندارند
  • مهارت محدود متوسط زبان: برخی از طرح های استانی نیازی به سطح بالای زبان نداشته و می توان با زبان متوسط رو به پایین نیز برای آنها اقدام کرد.
  • نبود الزام به ارائه جاب آفر: در میان انواع طرح های PNP، برخی از آنها نیازی به ارائه دعوت نامه کاری ندارند، موجب تسریع روند درخواست می شوند.

راحت ترین برنامه استانی کانادا

همانطور که از ابتدا به این نکته اشاره کردیم، تعریف آسان ترین گزینه استانی کانادا 2022 یک موضوع ذهنی و ساختگی بوده و کاملاً به شرایط متقاضی بستگی دارد، اینکه تا چه اندازه مهارت های کاری، سوابق و رزرومه کاری، میزان تحصیلات، سطح زبان، شرایط مالی و سایر موارد متقاضی با شرایط اعلام شده و مورد نیاز یک استان و یا قلمرو در کانادا تطابق و هماهنگی دارد.

برای مثال، اگر به فرض متقاضی مهاجرت به کشور کانادا دارای دعوتنامه کاری و یا همان جاب آفر نباشد، آسان ترین برنامه استانی کانادا 2022 برای وی به شرح زیر خواهد بود:

برنامه استانی انتاریو

برنامه مهاجرتی نامزدی استانی OINP (Human Capital Priorities stream) که دارای سه جریان مختلف مرتبط با سیستم اکسپرس اینتری است و متقاضیان آن ملزم هستند که از یک پروفایل فعال در سیستم اکسپرس اینتری و تجربه کاری مورد قبول برای شرکت در این طرح برخوردار باشند.

باید به این موضوع توجه کنید که طرح ها و جریان های هر استان دارای ماهیت مختلفی از یکدیگر هستند، برای مثال یک طرح مهاجرتی برای کارآفرینان و حوزه استارت آپ طراحی شده، یک طرح دیگر برای افراد دارای تجربه کار و تحصیل در کانادا و تطبیق سریع در این استان و طرحی نیز برای نیروی کار ماهر خارجی واجد شرایط برای فعالیت در فهرست مشاغل اعلام شده در این استان، از این رو اگر به فرض تمایل به شرکت در برنامه اسکیل ورکر استانی انتاریو را دارید، می توانید با شرایط آسان تری نسبت به نیمی از استان های این کشور، برای استریم نامزدی PNP انتاریو اپلای کنید.

برنامه استانی ساسکاچوان

در مبحث آسان ترین گزینه استانی کانادا 2022 بد نیست اشاره ای به یکی از محبوب ترین طرح ها یعنی  برنامه نامزدی مهاجرت ساسکاچوان (SINP) داشته باشیم. خبر خوب اینست که اسکیل ورکر ساسکاچوان کانادا دارای دو جریان استریم زیرمجموعه است که نیاز به جاب آفر کانادایی ندارد.

نخستین استریم اکسپرس اینتری این استان نیازمند پروفایل فعال برای اپلای در سیستم اکپرس اینتری است و دومین طرح که با نام OID شناخته می شود، الزامی به ثبت نام همزمان و فعال سازی حساب کاربری در اکسپرس اینتری ندارد.

برای اینکه واجد شرایط طرح دوم شوید، باید دارای حداقل یک سال تجربه کاری در یکی از موقعیت های شغلی فهرست شده در مشاغل مورد نیاز استان ساسکاچوان باشید.

پس ممکن است از دیدگاه یک متقاضی مهاجرت دائمی به کشور کانادا، نبود نیاز به ارائه جاب آفر خود یک قدم رو به جلو باشد و به واسطه وجود این شرایط، آن طرح را به عنوان بهترین برنامه استانی کانادا 2022 حساب کند؛ اما نباید به این موضوع نیز بی توجه بود که اگر شرایط پذیرش و اپلای یک طرح استانی ساده باشد، ولی حوزه و سوابق کاری شما در لیست و فهرست مشاغل عنوان شده سالانه آن استان وجود نداشته باشد، عملاً امکان اقدام برای شما وجود نداشته و باید به سراغ روش دیگری بروید.

توصیه می کنیم که به جای صرف زمان زیاد و تحقیق فراوان در مورد انواع برنامه های استانی کشور کانادا و اقدام شخصی برای پیدا کردن آسان ترین گزینه کانادا 2022 که اغلب راه به جایی نمی برد، با کارشناسان موسسه مهاجرتی نیلگام تماس گرفته و صفر تا صد امور مهاجرتی خود را به دست افراد زبده و با تجربه در این امر بسپارید؛ شما همچنین می توانید به طور جداگانه از مشاوره تخصصی استفاده کرده و به خوبی با شرایط و موانع احتمالی پیش روی خود آشنا شوید.

برنامه استانی بریتیش کلمبیا

اگر در حوزه فناوری و اصطلاحاً Tech فعالیت می کنید، جریان های PNP استانی مثل Human Capital Priority Stream انتاریو و یا Tech Pilot stream استان بریتیش کلمبیا گزینه های مناسب و ایده آلی برای شما خواهند بود.

چون برای مثال، جریان Human Capital Priority Stream استان انتاریو برای جذب متقاضیانی که دارای تجربه کاری مفید و معتبر در هر یک از شش شغل فنی تعیین شده باشند طراحی شده است.  این در حالی است که برنامه BC Tech Pilot از متقاضیان واجد شرایط درخواست می کند که از میان29 عنوان شغلی حوزه تکنولوژی یک جاب آفر دریافت کرده و برای درخواست اقدام نمایند.

همواره متقاضیانی که دارای تجارب تحصیل و یا کار در استان و یا قلمرویی خاص در کشور کانادا هستند، از مزیت و شرایط بسیار بهتری برای دریافت نامزدی استانی PNP کانادا بهره مند می شوند.

این موضوع کاملاً در مورد متقاضیان طرح اسکیل ورکر و نامزدی استانی منیتوبا صدق می کند.

به بیانی دیگر، داشتن هرگونه تجربه کاری و یا تحصیلی در کشور کانادا موجب می شود تا اغلب طرح های PNP حکم راحت ترین برنامه استانی کانادا 2022 را برای شما داشته باشند.

اگر دارای مهارت بالای زبان فرانسوی هستید، شانس بیشتری برای شرکت در برنامه استانی انتاریو که به نیروی کار ماهر فرانسوی زبان اکسپرس اینتری لینک شده است و یا طرح های اختصاصی استان کبک خواهید داشت.

در فهرست سهل ترین برنامه استانی کانادا در سال 2022 می توان به گزینه های دیگری مثل برنامه نامزدی AINP آلبرتا و طرح استانی NSNP نوا اسکوشیا نیز اشاره کرد که دارای شرایط امتیازی CRS score بسیار مناسبی برای اپلای هستند.

پس در یک نتیجه گیری کلی باید این موضوع را مجدداً بیان کنیم که آسان ترین جریان استانی کانادا 2022 ارتباط مستقیم به مهارت، تجربه و شرایط کلی متقاضی داشته و هر چقدر فرد دارای آمادگی بالا و شرایط مناسب مهاجرت کاری باشد، این پروسه برای وی آسانتر و سریع تر خواهد بود.

البته در این مسیر، انتخاب روش و جریان مهاجرتی متناسب با شرایط کاری، تحصیلی و مالی شما از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده و نقش بسیار مهمی در موفقیت شما ایفا می کند.

در حال حاضر موسسه مهاجرتی نیلگام برنامه های استانی متعددی از کشور کانادا از جمله نیوفاندلند، آلبرتا، نیوبرانزویک، بریتیش کلمبیا، ساسکاچوان و انتاریو را پوشش می دهد و می تواند در مسیر انتخاب بهترین و راحت ترین برنامه استانی کانادا 2022 کمک بسیار موثری را به شما ارائه دهد، تنها کافیست تا یک وقت مشاوره رزرو کرده و به همراه ما نخستین گام های این تصمیم مهم و آینده ساز زندگی خود را بردارید.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *