مهاجرت

هزینه مهاجرت به استرالیا 2022

هزینه مهاجرت به استرالیا 2022 برای افرادی که تصمیم به زندگی در این کشور را میگیرند اهمیت دارد و ما در این پُست این هزینه را بررسی کرده ایم. به عنوان یک شهروند ایرانی مقاصد بسیار زیادی در دنیا برای مهاجرت شما وجود دارد که می تواند شرایط بسیار بهتری را در حوزه زندگی، کار، تحصیل، سرمایه گذاری و یا کارآفرینی برای شما ایجاد کند؛ در حال حاضر یکی از گزینه های محبوب مهاجرتی ایرانیان کشور پیشرفته استرالیا است که نه اروپایی و نه آمریکایی است و متعلق به حوزه اقیانوسیه است، اما همواره یکی از اولویت های اصلی مهاجرت به شمار می رود.

اگر در حال تصمیم گیری برای مهاجرت هستید و می خواهید تا فاکتورهای مختلف مقاصد مهاجرتی پیش روی خود را با هم مقایسه کرده و در نهایت به یک نتیجه واحد برسید، پیشنهاد می کنیم که پیش از انتخاب مقصد و نوع ویزا و به فرض مهاجرت به استرالیا، زمان مناسبی را صرف تحقیق در مورد هدف از مهاجرت، روند درخواست ویزا و کارت اقامت، هزینه مهاجرت به استرالیا 2022 ، امکانات رفاهی، وضعیت بازار کار، شرایط تحصیلی و تمامی جنبه های مهم پیش و بعد از مهاجرت و زندگی در آن کشور کنید.

پیش از این به طور مفصل در مورد انواع ویزای کارآفرینی ساب کلاس 188 استرالیا، ویزای کار 189 و ویزای 190 استرالیا با شما صحبت کردیم، اما این بار قصد داریم تا جدیدترین جزئیات یکی از مهم ترین فاکتورهای پروسه اخذ ویزا و مهاجرت یعنی هزینه مهاجرت به استرالیا 2022 را به شما بازگو کرده و بفهمیم که با چه مقدار بودجه اولیه ای باید قدم در این راه بگذاریم.

هزینه مهاجرت به استرالیا

وقتی حرف از مهاجرت به کشور استرالیا و قاره اقیانوسیه می شود معمولاً بازه زمانی حضور فرد در استرالیا کوتاه و موقتی نبوده و یک بازه بلند مدت و حتی دائمی است. موردی که می تواند با استفاده از انواع ویزای این کشور از حالت موقتی به دائمی تبدیل شده و مثلاً فرد را از حالت دانشجوی فارغ التحصیل در استرالیا به یک فرد مقیم و نیروی کار تمام وقت در بازار کار این کشور تبدیل کرده و بازه مهاجرتی وی را تمدید و یا به حالت دائمی در آورد.

برای اینکه بتوانیم به طور کامل هزینه مهاجرت به استرالیا 2022 را مورد بررسی قرار دهیم منبعی بهتر از وب سایت رسمی اداره مهاجرت و شهروندی این کشور یعنی immi.homeaffairs پیدا نکردیم. طبق دسته بندی هزینه های سفر و مهاجرت به این کشور که در داخل وب سایت قرار داده شده، بخشی به نام ویزیت به معنای بازدید وجود دارد که در حالت توریستی، کوتاه مدت و موقتی بوده و نمی تواند بخشی از مهاجرت به این کشور تلقی شود، ولی برای تکمیل بودن مطلب هزینه مهاجرت به کشور استرالیا 2022 ، ما به تمامی هزینه های مرتبط با انواع ویزای قابل دسترس ایرانیان اشاره خواهیم کرد.

هزینه انواع ویزا استرالیا

طبق دسته بندی ارائه شده در این وب سایت، هزینه مهاجرت به استرالیا 2022 در بخش ویزاهای ویزیتور و اصطلاحاً بازدید شامل گزینه های زیر می شود:

ویزاهای توریستی و تجاری

مجوز توریستی استرالیا که با نام ویزای ساب کلاس 600 شناخته می شود دارای استریم های مختلفی است که هر کدام هزینه های متفاوتی دارد. برای مثال اگر قصد اپلای این نوع ویزا را با حداکثر 12 ماه اعتبار از خارج از استرالیا داشته باشید، هزینه پرداختی شما 145 دلار استرالیا خواهد بود، اما اگر از داخل استرالیا برای این ویزا اپلای کنید، ملزم به پرداخت هزینه 370 دلاری هستید.

ویزاهای کار و تعطیلات

این نوع از ویزا که به صورت ترکیبی و با حداکثر اعتبار یک ساله برای انجام کار و گذراندن تعطیلات بلند مدت جوانان (18 تا 30 ساله) در کشور استرالیا صادر می شود، متاسفانه شامل ایرانیان نشده و تنها مختص شهروندان برخی از کشورهای تعیین شده نظیر فرانسه، آرژانتین، آمریکا، مالزی، لهستان، اسپانیا، ترکیه و غیره است.

اما اگر به جای پاسپورت ایران دارای پاسپورت ترکیه باشید می توانید برای حداکثر 3 بار برای این ویزای ارزشمند یکساله(در دو ساب کلاس 417 و 462) درخواست داده و با پرداخت دو هزینه 495 و 80 دلار استرالیا در هر بار اپلای، برای یک بازه طولانی یکساله به کار تمام وقت، تفریح و گشت و گذار در استرالیا بپردازید.

موضوعی که می تواند به خوبی تمامی زوایای زندگی در استرالیا را به شما نشان داده و مقدمه ساز مهاجرت شما در آینده به این کشور شود. از این رو اطلاع از موارد جنبی این چنینی نیز در بخش هزینه مهاجرت به استرالیا 2022 مهم خواهد بود.

ویزای سرمایه گذاری و بازنشستگی

در مبحث هزینه مهاجرت به کشور استرالیا 2022 نوبت به گزینه ای به نام Investor Retirement visa می رسد که در دو ساب کلاس 405 و 410 ارائه می شود و به شما اجازه حضور 4 ساله و حداکثر کار 40 ساعته در هر دو هفته را می دهد. البته در حال حاضر تنها دارندگان قبلی ویزای سرمایه گذاری و بازنشستگی ساب کلاس 405 امکان اپلای برای ساب کلاس 410 را دارند.

جزئیات این نوع از ویزای ویزیتور استرالیا زیاد است که نمی توان در این مطلب به آن پرداخت ولی هزینه مهاجرت به استرالیا 2022 با استفاده از این ویزا شامل حالت های زیر می شود:

 • ویزای اینوستور ساب کلاس 405: هزینه پایه درخواست 370 دلار، هزینه متقاضی همراه 18 ساله و یا بیشتر 190 دلار، هزینه متقاضی همراه زیر 18 سال 90 دلار استرالیا
 • ویزای اینوستور ساب کلاس 410: هزینه پایه درخواست 415 دلار، هزینه متقاضی همراه 18 ساله و یا بیشتر 210 دلار، هزینه متقاضی همراه زیر 18 سال 105 دلار استرالیا
 • یک هزینه هم تحت عنوان second instalment برای هر متقاضی قبل از صدور ویزا دریافت می شود که معادل 12.990 هزار دلار استرالیا است.

ویزای خدمات درمانی

این نوع از ویزای موقتی استرالیا برای استفاده از خدمات درمانی و حداکثر تحصیل 3 ماهه در استرالیا استفاده می شود و به نام Medical Treatment visa ساب کلاس 602 معروف است. طبق جدیدترین آمار هزینه مهاجرت به کشور استرالیا 2022 ، گزینه های پرداختی برای اقدام از خارج از استرالیا برای این مجوز اعلام نشده؛ اما برای اپلای از داخل استرالیا هزینه درخواست 320 دلار، هزینه متقاضی همراه 18 ساله و یا بالاتر 160 دلار و برای متقاضی زیر 18 سال 80 دلار خواهد بود.

ویزای ترانزیت

در صورتی که بنابر مسیر پرواز نیاز به حضور موقتی در فرودگاه استرالیا و جا به جایی هواپیما برای ادامه مسیر در خارج از این کشور داشته باشید، می توانید برای ویزای ترانزیت این کشور اقدام کنید.

این مجوز تنها برای افرادی قابل صدور است که قصد ندارند برای بیش از 72 ساعت در حوزه فرودگاهی استرالیا توقف داشته باشند، از این رو به هیچ وجه نمی توان آن را جزو گزینه های مهاجرت به کشور استرالیا به شمار آورد، اما طبق جدیدترین آمار هزینه مهاجرت به استرالیا 2022 هزینه اپلای ویزای ترانزیت استرالیا با ساب کلاس 771 برای متقاضیان خارجی رایگان است.

هزینه مهاجرت به استرالیا تحصیلی

در مبحث هزینه مهاجرت به استرالیا 2022 نوبت به گزینه ادامه تحصیل و بهره مندی از سیستم آموزشی و دانشگاه های بسیار با کیفیت این کشور می شود.

طبق آمار ارائه شده، ویزای تحصیلی مورد نظر برای متقاضیان خارجی ویزای دانشجویی ساب کلاس 500 است که تا حداکثر 5 سال اعتبار داشته و اجازه حداکثر 40 ساعت کار دانشجویی در هر دو هفته را می دهد.

هزینه های این نوع از ویزا شامل موارد زیر می شود:

 • هزینه پایه درخواست که معادل 630 دلار استرالیا است، هزینه همراه 18 ساله یا بیشتر که 470 دلار بوده، هزینه همراه زیر 18 سال که معادل 155 دلار است و در نهایت هزینه درخواست موقت بعدی که برابر با 700 دلار است.

البته در صورتی که برای اولین بار برای این نوع از ویزا و مهاجرت به کشور استرالیا اقدام کنید، طبق قوانین پیش فرض آموزشی این کشور نیازی به پرداخت هزینه پایه نخواهید داشت. اگر قیم و سرپرست فرزند دانش آموز و دانشجوی خود باشید و برای ویزای جدید Student Guardian ساب کلاس 590 درخواست داده باشید، ملزم به پرداخت هزینه پایه نیستید.

یکی دیگر از گزینه های ویزای تحصیلی که در این بخش قرار گرفته Training visa ساب کلاس 407 است که یک مجوز حضور موقتی در کشور استرالیا بوده و به دارنده آن اجازه حضور حداکثر دو ساله را در این کشور می دهد.

چنانچه واجد شرایط دریافت این نوع از ویزای استرالیا باشید می توانید در فعالیت های آموزش شغلی مبتنی بر محل کار شرکت کنید تا مهارت های خود را برای شغل، حوزه تحصیلات عالی، زمینه تخصص یا یک برنامه آموزشی توسعه حرفه ای در استرالیا بهبود بخشید.

هزینه مهاجرت به کشور استرالیا 2022 برای این بخش شما مبلغ 315 دلاری پایه، هزینه 315 دلاری برای همراه 18 ساله یا بالاتر و هزینه 80 دلاری برای همراه زیر 18 سال می شود.

در مبحث هزینه مهاجرت به استرالیا 2022 نوبت به یکی دیگر از ویزاهای متداول این کشور یعنی ویزای Temporary Graduate visa ساب کلاس 485 می رسد که به دانشجویان بین المللی اجازه می دهد تا بعد از اتمام دوره تحصیلی و در واقع فارغ التحصیلی به زندگی، کار و اقامت خود در این کشور ادامه دهند.

هزینه های این نوع از مجوز شامل مبلغ پایه 1680 دلاری، هزینه درخواستی غیر اینترنتی (80 دلاری)، هزینه 840 دلاری برای همراه 18 ساله یا بالاتر و مبلغ 425 دلاری برای همراه زیر 18 سال می شود.

لازم به ذکر است که تنها اعضای خانواده فرد دارنده این نوع از ویزا اجازه درخواست آن را از خارج از استرالیا دارند و مبلغ درخواست غیراینترنتی non-internet application شامل اعضای خانواده درخواست کننده برای ملحق شدن به دانشجو در استرالیا نمی شود.

این در حالی است که هزینه تمدید این مجوز اقامت استرالیا به ترتیب شامل هزینه پایه 660 دلاری، هزینه درخواست غیر اینترنتی 80 دلاری، مبلغ مورد نیاز برای همراه 18 ساله یا بالاتر (330 دلار)، مبلغ 170 دلار (برای همراه زیر 18 سال) می شود.

هزینه مهاجرت به استرالیا کاری

یکی دیگر از موارد قابل ذکر در مبحث هزینه مهاجرت به استرالیا 2022 در مورد بخش مهاجرت کاری و انواع ویزاهای کوتاه مدت و بلند مدت کار در این کشور است.

بنابر دسته بندی ارائه شده در وب سایت رسمی اداره مهاجرت و شهروندی کشور استرالیا هزینه انواع ویزاهای موقتی کار در این کشور شامل موارد زیر می شود: (لازم به ذکر است که به دلیل تنوع بسیار زیاد گزینه های ویزا و مهاجرت به کشور استرالیا و شرایط پیش فرض بسیار متفاوت هر یک از آنها، لازم است تا پیش از اقدام برای مهاجرت و پرداخت انواع هزینه مهاجرت به کشور استرالیا 2022 ، به خوبی در مورد روش انتخابی و ویزای درخواستی خود تحقیق کرده و یا از مشاوره و خدمات تخصصی موسسه مهاجرتی نیلگام در این زمینه استفاده نمایید؛ چون بسیاری از طرح های مهاجرتی استرالیا مناسب متقاضیان ایرانی نیست.

 • ویزای موقتی کار (متخصص اقامت کوتاه مدت) (ساب کلاس 400): هزینه پایه 315 دلاری، هزینه 315 دلاری برای همراه 18 ساله یا بیشتر و مبلغ 80 دلار برای همراه زیر 18 سال متقاضی
 • ویزای موقت فعالیت (ساب کلاس 408): هزینه پایه 315 دلاری، هزینه 315 دلاری برای همراه 18 ساله یا بیشتر و مبلغ 80 دلار برای همراه زیر 18 سال متقاضی
 • ویزای کار موقت (روابط بین الملل) (زیر کلاس 403) – جریان موافقتنامه دولتی: هزینه پایه 315 دلاری، هزینه 315 دلاری برای همراه 18 ساله یا بیشتر و مبلغ 80 دلار برای همراه زیر 18 سال متقاضی
 • ویزای کار موقت (روابط بین‌الملل) (زیر کلاس 403) – جریان آژانس دولتی خارجی: هزینه پایه 315 دلاری، هزینه 315 دلاری برای همراه 18 ساله و یا بالاتر و مبلغ 80 دلار برای همراه زیر 18 سال متقاضی
 • ویزای کار موقت (روابط بین الملل) (ساب کلاس 403) – جریان کارگر داخلی (دیپلماتیک یا کنسولی): هزینه پایه 315 دلاری
 • ویزای کار موقت (روابط بین‌الملل) (زیر کلاس 403) – جریان برنامه کارگر فصلی: هزینه پایه 315 دلاری
 • ویزای کار موقت (روابط بین‌الملل) (زیر کلاس 403) – جریان طرح کار اقیانوس آرام: هزینه پایه 315 دلاری
 • ویزای موقت کمبود مهارت (ساب کلاس 482) – جریان کوتاه مدت: هزینه پایه 1290 دلاری، هزینه 1290 دلاری برای همراه 18 ساله و یا بالاتر و مبلغ 325 دلاری برای همراه زیر 18 سال
 • ویزای موقت کمبود مهارت (زیر کلاس 482) – جریان میان مدت: هزینه پایه 2690 دلاری، هزینه 2690 دلاری برای همراه 18 ساله و یا بالاتر و مبلغ 675 دلاری برای همراه زیر 18 سال
 • ویزای موقت کمبود مهارت (زیر کلاس 482) – جریان توافقنامه کار: هزینه پایه 2690 دلاری، هزینه 2690 دلاری برای همراه 18 ساله و یا بالاتر و مبلغ 675 دلاری برای همراه زیر 18 سال
 • ویزای Skilled Work Regional (موقت) (زیر کلاس 491): هزینه پایه 4115 دلاری، هزینه 2060 دلاری برای همراه 18 ساله و یا بالاتر و مبلغ 1030 دلاری برای همراه زیر 18 سال
 • مجوز منطقه ای (موقت) تحت حمایت کارفرمای ماهر (زیر کلاس 494): هزینه پایه 4115 دلاری، هزینه 2060 دلاری برای همراه 18 ساله و یا بالاتر و مبلغ 1030 دلاری برای همراه زیر 18 سال

در صورتی که طبق ارزیابی متقاضی اصلی و یا همراه وی دارای سطح زبان functional English نباشد، هزینه مهاجرت به این کشور در سال 2022 برای وی و متقاضیان همراه بیشتر شده و به ازای هر نفر ملزم به پرداخت مبلغ 4890 هزار دلار استرالیا خواهد بود.

لازم به ذکر است که هزینه های اعلام شده برای اپلای خارج از استرالیا بوده و هزینه های درخواست از داخل این کشور متفاوت است.

هزینه های حمایت مالی موقت کار و نامزدی

در صورتی که برای انواع ویزاهای ساب کلاس 403، 408 و یا 407 کشور استرالیا درخواست داده باشید، هزینه مهاجرت به استرالیا 2022 شما شامل اسپانسرشیپ و یا نامزدی استانی و ایالتی بوده و به شرح زیر است:

 • اسپانسرشیپ فعالیت های کاری موقتی در استرالیا: 420 دلار
 • حمایت مالی استاندارد کسب و کار (زیر کلاس 482 و 494): 420 دلار
 • ویزای موقت کمبود مهارت (زیر کلاس 482) – جریان کوتاه مدت، میان مدت و قرارداد کار : 330 دلار
 • هزینه مهاجرت با حمایت کارفرما- طرح نامزدی کارفرما (زیر کلاس 186): هزینه پایه 4115 دلار، هزینه همراه بالای 18 سال متقاضی(2060 دلار) و برای همراه زیر 18 سال معادل 1030 دلار است.
 • طرح مهاجرت حامیان منطقه ای (ساب کلاس 187): هزینه پایه 4115 دلار، هزینه همراه بالای 18 سال متقاضی(2060 دلار) و برای همراه زیر 18 سال معادل 1030 دلار است.

در صورتی که متقاضی اصلی و یا همراه وی بالای 18 سال باشد و از سطح زبان مورد نیاز functional English برخوردار نباشد، ملزم به پرداخت مبلغ second instalment به عنوان یکی دیگر از موارد مورد نیاز هزینه مهاجرت به کشور استرالیا 2022 به شرح زیر خواهد بود:

 • متقاضی اصلی: 9800 دلار
 • متقاضی همراه: 4890 دلار

مهاجرت تخصصی عمومی

از گزینه های متداول مهاجرت کاری به کشور استرالیا می توان به انواع ویزای 189 استرالیا و سایر ساب کلاس ها از جمله ویزای نامزدی مهارتی 190، ساب کلاس 476، ساب کلاس مهارت منطقه ای 489 و 887 اشاره کرد؛ از این رو بد نیست تا بررسی مختصری نسبت به هزینه مهاجرت به استرالیا 2022 در این بخش نیز داشته باشیم:

ساب کلاس ویزاهزینه پایه درخواستهزینه درخواست غیراینترنتیهمراه 18 ساله یا بالاترهمراه زیر 18 سال
ویزای مستقل ماهر 1894115 دلار2055 دلار1030 دلار
ویزای مستقل ماهر 189-نیوزیلند825 دلار410 دلار205 دلار
ویزای نیروی کار ماهر 1904115 دلار2060 دلار1030 دلار
ویزای تحصیلات تکمیلی ماهر 47641080205105
ویزای ماهر منطقه ای (موقت) 489 Invited pathway411520601030
ویزای ماهر منطقه ای (موقت) 489 Extended pathway36518590
ویزای ماهر منطقه ای 887425210110

برای متقاضیان واجد شرایط ساب کلاس ویزای 189 و 190 که در موعد اپلای 18 ساله شده باشند، چنانچه دارای مهارت زبان در سطح functional نباشند، ملزم به پرداخت هزینه ثانویه 4885 دلاری به دولت استرالیا هستند.

هزینه درخواست غیراینترنتی ویزا شامل حال اعضای خانواده متقاضیان ویزای ساب کلاس 476 نمی شود.

طرح های مهارت های تجاری استرالیا

این بخش هزینه مهاجرت به استرالیا 2022 مربوط به انواع ویزاهای خلاقیت، کارآفرینی و سرمایه گذاری در این کشور می شود که به شرح زیر است:

ساب کلاس ویزاهزینه پایههزینه درخواست غیراینترنتیهزینه همراه 18 ساله یا بالاترهزینه همراه زیر 18 سال
ویزای نوآوری و سرمایه گذاری تجاری (188)استریم Significant8925 دلار44652235
ویزای نوآوری و سرمایه گذاری تجاری (زیر کلاس 188)استریم Premium945547252365
ویزای ساب کلاس 188 استریم خلاقیت تجاری و سرمایه گذاری608530451520
ویزای ساب کلاس 188 استریم تمدید خلاقیت تجاری و سرمایه گذاری730370185
استریم کارآفرینی ساب کلاس 188411520601030
ساب کلاس 888 نوآوری و سرمایه گذاری تجاری (دائمی)29351470730
مالکیت تجاری ساب کلاس 89024951245625
ویزای سرمایه گذاری 89124951245625
ویزای سرمایه گذاری 89137019090
ویزای مالک کسب و کار تحت حمایت ایالت یا قلمرو 89224951245625
ویزای مالک کسب و کار تحت حمایت ایالت یا قلمرو 89237019090
ویزای سرمایه گذار تحت حمایت ایالت یا قلمرو 89324951245625

لازم به ذکر است که به غیر از هزینه ذکر شده برای متقاضی اصلی ساب کلاس 188، یک هزینه second instalment 4890 دلاری از افرادی که دارای سطح زبان functionalنیستند اخذ می شود.

در نهایت آخرین گزینه مورد بحث هزینه مهاجرت به استرالیا 2022 در بخش کاری مربوط به طرح ساب کلاس 858 و نام گلوبال تلنت (استعداد جهانی) می شود که دارای هزینه پایه 4180 برای درخواست، هزینه همراه 2095 دلاری به همراهان 18 ساله یا بالاتر و هزینه 1045 دلاری برای متقاضیان همراه زیر 18 سال است.

ولی باید به این موضوع اشاره کنیم که تنها اطلاع از هزینه مهاجرت به استرالیا 2022 در اولویت نبوده و موارد متعددی از جمله جزئیات آماده سازی مدارک، اطلاع از روند ویزا، شرایط تمدید ویزا و موارد این چنینی در امر مهاجرت به کشور استرالیا اهمیت بسیار زیادی داشته و در واقع هزینه در اولویت های بعدی پروسه مهاجرتی شما قرار دارد.

لازم به ذکر است که دسته بندی های دیگری مثل Live و Other نیز در بخش هزینه مهاجرت به کشور استرالیا 2022 وب سایت این کشور قرار داده شده که جزئیات بسیار زیادی در مورد سایر انواع ویزا از جمله مجوزهای انسان دوستانه، ویزای کودکان، ویزای مستقل والدین، ویزای برگشت به استرالیا و موارد این چنینی ارائه داده است.

باید به این موضوع توجه داشته باشید که موارد جانبی از جمله دریافت مدرک بین المللی زبان، گواهی عدم سوءپیشینه، آزمایش مدیکال، ادمیشن فی دانشگاه (مهاجرت تحصیلی)، ترجمه رسمی مدارک، انگشت نگاری بیومتریک و گزینه های این چنینی نیز شامل هزینه بوده و جزو هزینه های مهاجرت به کشور استرالیا محسوب می شوند.

این در حالی است که هزینه درخواست کارت اقامت کشور استرالیا برای متقاضی اصلی معادل 4045 و برای متقاضیان همراه بالای 18 سال 2020 دلار و برای فرزندان زیر 18 سال معادل 1105 دلار استرالیا است. در عین حال، یک هزینه 100 دلاری نیز برای صدور نخستین ImmiCard از متقاضی دریافت می شود.

در نهایت، چنانچه هنوز در مورد هزینه مهاجرت به استرالیا 2022 سوال داشته و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد روند اپلای و مهاجرت به این کشور پیشرفته و پرطرفدار کسب کنید، کافیست تا از مشاوره و خدمات تخصصی موسسه مهاجرتی نیلگام در این زمینه استفاده نمایید.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *