مهاجرت کاری

روشهای اخذ جاب آفر یا پیشنهاد شغلی برای ویزای کانادا

اگر بنابر شرایط و هدف از سفر خود، قصد اقدام برای ویزای توریستی و یا ویزای تحصیلی کانادا را نداشته باشید، به طور حتم به فکر اقدام برای ویزای کاری کانادا و مهاجرت به این کشور پیشرفته و پهناور هستید.

همانطور که در مطالب گذشته به این موضوع اشاره کردیم، کار در کانادا، کسب درآمد و زندگی در این کشور برای متقاضیان بین المللی، تنها از طریق اخذ جاب آفر و یا پیشنهاد شغلی از کارفرمای کانادایی قابل انجام است، البته در این بین طرح نامزدی استانی اسکیل ورکر ساسکاچوان کانادا یک استثناء بوده و نیازی به دریافت جاب آفر ندارد.در همین زمینه خواندن مطلب تمکن مالی و شرایط مورد نیاز اسکیل ورکر ساسکاچوان را به شما پیشنهاد می کنیم.

اما در حالت کلی، برای سایر طرح های مهاجرتی ویزای کاری کانادا، داشتن job offer از کارفرمای کانادایی الزامی بوده و موجب کسب امتیاز متقاضی از سیستم معروف اکسپرس اینتری کانادا می شود. برای آشنایی بیشتر با این سیستم مهاجرتی کانادا بد نیست نگاهی به دعوت نامه درخواست ITA اکسپرس اینتری بیاندازید.

در عین حال با داشتن پیشنهاد شغلی در کانادا، سایر امور مهاجرت و استقرار شما در این کشور به مراتب آسان تر خواهد شد. اما بسیاری از متقاضیان مهاجرت کاری و زندگی در کانادا، با روند درخواست جاب آفر از خارج از این کشور مشکل داشته و از روش پیدا کردن کارفرمای کانادایی مناسب شغل خود مطلع نیستند.

باید به این موضوع توجه داشته باشید که سیستم اسکیل ورکر کانادا تنها برای طبقه بندی ملی مشاغل ناک در دسترس است که نیازمند تجربه کاری و سوابق تحصیلی مناسب و مرتبط است. برای اینکه به اهمیت داشتن پیشنهاد شغلی در این زمینه پی ببرید، بد نیست تا به مطلب عملکرد سیستم جامع رتبه بندی CRS در کانادا مراجعه کنید.

با این اوصاف، قصد داریم تا در ادامه به روشهای اخذ جاب آفر یا پیشنهاد شغلی برای ویزای کانادا پرداخته و از جنبه جدیدی به موضوع مهاجرت کاری به کانادا بپردازیم.

آژانس های استخدام و کاریابی

به طور معمول برقراری ارتباط با یک یا دو آژانس استخدام و کاریابی متمرکز در شغل و حرفه شخصی، می تواند روش خوبی برای تضمین دریافت پیشنهاد شغلی از کارفرمای کانادایی باشد.این بدین خاطر است که شرکت ها و کارفرماها امکان دسترسی به استعدادهای بالقوه را از طریق تمام منابع ندارند و برای جستجوی کاندیداهای مناسب به طور فزاینده ای به موسسات کاریابی وابسته هستند.

عموماً شرکت های کانادایی به این موسسات کاریابی در کانادا پول پرداخت می کنند، از این رو از دادن هرگونه مبلغی در ازای دریافت این گونه خدمات خودداری کنید.باید به این موضوع توجه داشته باشید که بسیاری از این آژانس های کاریابی و استخدام مختص نیروی کار خارجی هستند و برخی از آنها از هماهنگی لازم برای ارائه خدمات به نیروی کار خارجی برخوردار نیستند.

اما با این حال، سازمان های استخدام کانادایی راهنمایی و کمک زیادی ارائه داده و در صورتی که نتوانند مورد مناسبی برای شما پیدا کنند، به طور حتم بازخورد مفیدی از کارتان در کانادا به شما ارائه خواهند داد.در همین زمینه خواندن مطالب شرایط کار درکانادا و مهاجرت کاری به کانادا چگونه انجام می شود را به شما پیشنهاد میکنیم.

شبکه ارتباطات 

جمله معروفی در زمینه داشتن دایره ارتباطی هست که در بردارنده پیام” افراد مناسب، در مکان مناسب و زمان مناسب است” و به وضوح قدرت داشتن ارتباط در هر زمینه ای را نشان می دهد.
اگر دارای دوست و یا افراد خانواده در کانادا هستید که در دامنه کاری مشابه شما کار می کند و یا به طور اتفاقی کارفرمایی را می شناسد که به دنبال استخدام نیرو در یک موقعیت کاری است، می توانند تاثیر بسزایی در دریافت جاب آفر از کارفرمای کانادایی داشته باشند.

به طور حتم، این روش راحت ترین راه برای تضمین یک پیشنهاد شغلی برای ویزای مولتی کانادا است و بدون شک داشتن ارتباط خانوادگی و دوستی در کانادا مزیت های خاص خودش را برای شما خواهد داشت.

باید به این موضوع توجه داشته باشید که هر پیشنهاد شغلی در کانادا باید دارای گواهی LMIA مثبت باشد، این بدین معنی است که سازمان اشتغال و توسعه اجتماعی کانادا ESDC موافقت خود را برای استخدام نیروی کار خارجی در یک موقعیت شغلی در کانادا را اعلام کند، البته این مورد تنها در صورتی اتفاق می افتد که هیچ نیروی کار دارای اقامت دائم PR و یا شهروند کانادایی برای موقعیت شغلی مورد نظر وجود نداشته باشد.

به بیانی دیگر، این سازمان از این موضوع مطمئن می شود که استخدام نیروی کار خارجی تاثیر منفی در بازار کار کانادا نخواهد گذاشت.

هر یک از استانهای کانادا به طور مقطعی و بنابر نیاز بازار کار خود، برنامه های مهاجرتی مختلفی را به جریان می اندازند که از این میان می توان به برنامه tech pilot استانهای انتاریو و بریتیش کلمبیا برای حوزه IT اشاره کرد.در همین زمینه بد نیست نگاهی به مطلب آیا می توان بدون جاب آفر ویزای کاری کانادا گرفت بیاندازید.

متقاضی خودجوش

بسیاری از کارها هیچوقت در آژانس های کاریابی و یا هر جای دیگری تبلیغ نمی شوند. به جای آن، کارفرماها موقعیت های شغلی این چنینی را به اشخاصی می دهند که از قبل ملاقات کرده و می شناسند.
بنابر این، تنها راه بدست آوردن این دسته از جاب آفرها و پیشنهادات شغلی اینست که در محل و زمان مناسب قرار بگیرید و با یک تماس از طریق تلفن، ایمیل و یا سایر روش های ارتباطی از این موقعیت کاری برخوردار گردید.

شما می توانید با استفاده از روش های زیر از مزیت برخوردار شوید:

  •  کارفرما به شما این پیشنهاد را بدهد که رزومه کاری شما را نگه داشته و در صورت نیاز به شما زنگ بزند
  •  به شما این پیشنهاد را بدهند تا برای یک شغل و مهارت مناسب با رزومه کاری تان که به زودی در دسترس قرار خواهد گرفت، با آنها تماس بگیرید
  •  پیشنهاد کارآموزی و یا کار داوطلبانه اولیه برای کسب تجربه را در یک موقعیت شغلی به شما پیشنهاد دهند
  •  شما را در جریان یک موقعیت شغلی از یک کارفرمای دیگر قرار دهند

به طور معمول کارفرماها با ارائه یک پیشنهاد شغلی از کاندیداهای دارای پتانسیل و انگیزه قدردانی می کنند. از این رو اگر به نوعی قادر به جلب توجه و رضایت اولیه کارفرمای کانادایی شوید، مهم نیست در کجای دنیا قرار دارید، آنها برای شما پیشنهاد شغلی معتبر فرستاده و منتظر حضور شما در موقعیت کاری مورد نظر خواهند ماند.

در همین زمینه خواند مطلب مهاجرت به کانادا از طریق مهارت و تخصص را به شما پیشنهاد می کنیم.

سامانه Job Bank

یکی از اصلی ترین منابع اطلاعاتی بازار کار کانادا پرتال آنلاین Job Bank است. این سامانه همانند سایر پرتال های اینترنتی جستجوی کار است، با این تفاوت که در کنار مشاغل شرکت های خصوصی، از فهرستی از مشاغل دولتی در بخش های مختلف این کشور برخوردار است و اطلاعات جامع و خوبی برای اقدام برای جاب آفر کانادایی در اختیار متقاضی کار در این کشور می دهد.

از این رو جستجوگران کار و کارفرمایان می توانند فهرستی از مشاغل را به صورت رایگان در این پورتال پیدا کرده و می توانند فرصت های شغلی فراوانی را با جزئیات شرایط شغلی و تحصیلی، میزان حقوق و مهم تر از همه چشم اندازها و روندهای فعلی استخدام را برای جاب آفر ویزای کانادا مدنظر خود قرار دهند.پرتال جاب بنک به خوبی با برنامه های مهاجرت کاری و نیاز بازار کار این کشور هماهنگ و تنظیم شده، اما در هر حال، پورتال اصلی جستجوی پیشنهاد شغلی برای شما محسوب نخواهد شد.

این بدین خاطر است که بسیاری از کارفرمایان خصوصی از چندین پلتفرم استخدام و آژانس های کاریابی برای پیدا کردن نیروی کار مورد نظر خود استفاده می کنند و ممکن است از تبلیغ موقعیت شغلی خود در این پورتال بگذرند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت کاری به کانادا خواندن مطلب “چه استان هایی در کانادا از طریق اسکیل ورکر مهاجر می پذیرند” را به شما پیشنهاد می کنیم.

شبکه اجتماعی لینکدین

شبکه LinkedIn با بیش از نیم میلیارد عضو، یکی از ابزارهای حرفه ای و بسیار مفید برای ارتباط با کارمندان قبلی یک شرکت و یا چک کردن پورتال شغلی یک کمپانی محسوب می شود.
در هر زمینه کاری که مشغول به کار هستید و قصد دریافت پیشنهاد شغلی برای ویزای کانادا را دارید، به شما اکیداً پیشنهاد می شود تا یک حساب کاربری حرفهای در این شبکه اجتماعی محبوب و تخصصی ایجاد کنید.از این رو بهتر است اینکار را سریعاً انجام داده و صفحه لینکدین خود را با جدیدترین اطلاعات کاری، تجارب، دستاوردهای و موارد مرتبط به روز رسانی کنید.

یک نیروی کار بالقوه می توان از چندین روش مختلف از شبکه LinkedIn استفاده کند که شامل ایجاد حلقه ارتباطی حرفه ای و تخصصی و یا جستجوی موثر عنوان شغلی و جاب آفر می شود.
بسیاری از کارفرمایان با توجه به ابزارهای خوب تجزیه و تحلیل کاندیداهای احتمالی، از پروفایل لینکدین خود به عنوان معیار ارزیابی نامزدهای جاب آفر برای ویزای کار کانادا استفاده می کنند. از این رو در راستای برنامه های شغلی خود و دستیابی به هدف مهاجرت کاری و زندگی در کانادا، بهتر است به طور هوشمندانه و دقیق، پروفایل لینکدین خود را به روز رسانی کرده و به آن به طور مستمر سر بزنید.

سایر پورتال های کاری

در کنار پورتال معروف job bank، سایر موارد مشابه نظیر Monster، Indeed و Workopolis ابزارهای اینترنتی محبوبی برای ارتباط با کارفرمایان، استخدام کنندگان و سایر کارکنان در زمینه های کاری مرتبط با کار شماست.

از این رو ایجاد حساب کاربری در این پورتال ها و به روز رسانی اطلاعات آنها با سوابق و تجربیات اخیر کاری می تواند برای دریافت پیشنهاد شغلی و ویزای کاری کانادا بسیار موثر باشد. نکته مثبت استفاده از این پورتال ها اینست که نه تنها دارای فهرستی از کارفرمایان بالقوه در کانادا هستند، بلکه شامل استخدام کنندگانی می شوند که در جستجوی نیروی کار و استعداد مورد نظر خود برای چندین مشتری و شرکت مختلف هستند.

در این میان پورتال Indeed منوی کاربری هدفمند و موثری برای جستجوی مشاغل مورد نیاز در کانادا و درخواست برای پیشنهاد شغلی دارد و استفاده از آن توصیه می شود.

به طور کلی شرایط کار در کانادا برای متقاضیان خارجی دارای مراحل و جزئیات فراوانی بوده و نسبت به سایر اهداف مسافرتی و دریافت ویزای کانادا نظیر ویزای توریستی و یا ویزای تحصیلی کانادا پیچیده تر است، از این رو به هیچ وجه شرایط کار دانشجویی در کانادا با شرایط کار تمام وقت و زندگی در این کشور قابل مقایسه نبوده و به مراتب آسان تر است.از این رو جهت صرفه جویی در زمان و هزینه و اطلاع از داشتن شرایط اولیه اقدام برای جاب آفر و مهاجرت کاری به کانادا، پیشنهاد می کنیم که از مشاوره تخصصی گروه نیلگام سفر در این زمینه استفاده کرده و از بهترین گزینه ممکن برای درخواست ویزای ارزشمند کانادا استفاده کنید.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *