مهاجرت

مهاجرت به بریتیش کلمبیا کانادا 2022

اگر  به فکر مهاجرت به بریتیش کلمبیا کانادا هستید و میخواهید از جزئیاتی مثل بهترین شهرهای بریتیش کلمبیا باخبر شوید و یا چنانچه در حال سپری کردن مراحل مختلف مهاجرتی مثل ترجمه و آماده سازی مدارک، رزرو وقت سفارت و اپلای ویزا بوده و شانس زیادی را برای موفقیت در امر مهاجرت به کشور پهناور کانادا برای خود قائل هستید، بهتر است از همین الان به فکر انتخاب شهر و استان محل اقامت خود در این کشور باشید؛ این درست است که خیلی از ایرانیان کانادا را به شهر تورنتو و استان انتاریو می‌شناسند، اما پیشنهاد ما اینست که از شرایط مهاجرت به بریتیش کلمبیا کانادا 2022 غافل نشده و جوانب زندگی در این استان محبوب کانادایی را در نظر داشته باشید.

حقیقت ماجرا اینست که به هنگام مهاجرت تحصیلی یا کاری به کشور کانادا، شما از قبل محل کار و یا تحصیل (کالج و یا دانشگاه کانادایی) را انتخاب کرده و نمی‌توانید بدون انتخاب شهر و استان به این کشور سفر کرده و در آنجا برای محل اقامت و استقرار خود تصمیم‌گیری کنید. از این رو، قصد داریم تا از میان استان های کانادا، به سراغ یکی از استان‌های محبوب و پرجمعیت این کشور یعنی بریتیش کلمبیا رفته و شرایط مهاجرت به بریتیش کلمبیا کانادا 2022 را مورد بررسی قرار دهیم.

بریتیش کلمبیا کجاست

اگر خواستار سکونت و زندگی و مهاجرت به استان بریتیش کلمبیا کانادا 2022 هستید، بد نیست بدانید که بریتیش کلمبیا غربی‌ترین استان کشور کانادا محسوب می‌شود که بین اقیانوس آرام و کوه‌های راکی قرار گرفته و ار جغرافیاب متنوع و مملو از مناظر ناهموار از جمله خطوط ساحلی صخره ای، سواحل شنی، جنگل‌ها، دریاچه‌ها، کوه‌ها، بیابان‌های داخلی و دشت‌های چمنزار برخوردار است.

استان بریتیش کلمبیا از سمت شرق با استان آلبرتا، از سمت شمال با قلمرو یوکان هم مرز است و جمعیت تقریبی آن در سال 2021 در حدود 5.2 میلیون نفر برآورد شده است که آن را به سومین استان پرجمعیت کشور کانادا بدل کرده است.

پایتخت این استان محبوب شهر ویکتوریا بوده و بزرگترین شهر بریتیش کلمبیا ونکوور محسوب می‌شود. این در حالی است که ونکوور سومین منطقه شهری و شهرداری بزرگ کانادا بوده و بنابر جدیدترین آمار، در حدود 2.642.825 هزار نفر را در خود جای داده است. بد نیست به این موضوع نیز اشاره کنیم که اغلب مردم ساکن استان بریتیش کلمبیا در مناطق مختلفی از جمله لوئر مین‌لند(Lower Mainland)، جزیره ونکوور و مناطق اوکاناگان سکونت دارند.

از لحاظ مساحت، اندازه این استان در حدود 4 برابر کشور انگلیس است، اما در مقایسه با کشور ایران در حدود 74 درصد کوچکتر است.

بهترین شهرهای بریتیش کلمبیا

اما به عنوان فردی که قصد مهاجرت به بریتیش کلمبیا کانادا 2022 را دارد باید بگوییم که فهرست بهترین شهرهای این استان محبوب کانادایی به شرح زیر است:

 • ونکوور
 • ویکتوریا
 • کلونا
 • پنتیکتون
 • ویسلر
 • نانایمو
 • اسکوامیش
 • نلسون
 • ریولستوک
 • کملوپس
 • ورنون

مهاجرت به بریتیش کلمبیا

یکی از موارد مهم و تاثیرگذار مهاجرت به استان بریتیش کلمبیا کانادا در سال 2022 ،اطلاع از انواع روش‌های مهاجرتی به این استان سرسبز و زیبا و پیشرفته کشور کانادا است. اگر به وب سایت رسمی welcome.ca مراجعه کنید متوجه این موضوع می‌شوید که این استان نیز تابع قوانین دولتی و فدرالی کانادا بوده و روش‌های مهاجرتی آن فراتر از سایر گزینه‌های موجود کشور کانادا نیست.

در واقع، اگر به دنبال راحت ترین برنامه استانی کانادا 2022، مهاجرت تحصیلی، برنامه مهاجرت نیروی کار ماهر، مهاجرت کارآفرینی و استارتاپ و یا کارآفرینی در جوامع تجاری کوچک کشور کانادا (EI Regional Pilot) هستید این استان انتخاب بسیار خوبی برای شما خواهد بود.

با در نظر گرفتن حضور دانشگاه‌های بسیار با کیفیت و مشهوری مثل بریتیش کلمبیا ونکوور، سیمون فریزر برنابی، ویکتوریا، تامپسون ریورز کملوپس و کانادا وست ونکورر و تعداد زیاد دیگری از موسسات آموزشی و کالج‌های فعال در این استان، بدون شک بریتیش کلمبیا یکی از مقاصد بسیار محبوب برای مهاجرت تحصیلی بوده و امکانات بسیار جذابی را در کنار طبیعتی ناب و آب و هوایی مثال زدنی در اختیار شما قرار می‌دهد.

اما از آنجایی که بسیاری از افراد قصد کار و زندگی در کشور کانادا را داشته و برای این منظور مهاجرت به بریتیش کلمبیا کانادا را در دستور کار خود قرار می‌دهند. بد نیست تا در ادامه به طور مختصر به دو برنامه بسیار محبوب مهاجرت کاری این استان، یعنی برنامه نامزد استانی و ویزای کارآفرینی بریتیش کلمبیا اشاره‌ای داشته باشیم.

برنامه استانی بریتیش کلمبیا

چنانچه بخواهید از طریق کار مهاجرت به بریتیش کلمبیا کانادا را در سال جدید میلادی تجربه کنید، باید به شما بگوییم که برنامه نامزدی استانی BC PNP یک برنامه مهاجرت اقتصادی است که توسط دولت این کشور هدایت و اجرا می‌شود و مناسب متقاضیان مهاجرت کاری به این استان است.

این برنامه به استان این اجازه را می‌دهد تا نیروهای کاری دارای مهارت خارجی، دانشجویان بین‌المللی فارغ‌التحصیل و کارآفرینان واجد شرایط را انتخاب و کاندیدای قرعه کشی کنند؛ تا از این طریق به بازار کار این استان کمک کرده، از اولویت‌بندی‌های دولت حمایت نموده و به رشد اقتصاد بریتیش کلمبیا کمک نماید.

به طور معمول اغلب برنامه‌های مهاجرت کاری این استان نیاز به جاب آفر (دعوتنامه شغلی) از یک کارفرمای کانادایی ساکن بریتیش کلمبیا دارد، اما لزوماً نیازی به ارائه مجوز LMIA برای اپلای مهاجرت کاری به این استان نیست.

شما ملزم هستید تا یک حساب کاربری در سیستم آنلاین اکسپرس اینتری بسازید و در پی آن در یکی از برنامه‌های مهاجرتی نیروی کار ماهر این استان شرکت کنید. خوشبختانه اغلب این برنامه‌ها در صورت موفقیت به کارت اقامت PR این کشور منتهی می‌شوند.

برخی از استریم‌ها و برنامه‌های مهاجرتی با سیستم اکسپرس اینتری فدرال مطابقت و هماهنگی داشته و برخی دیگر به اصطلاح خارج از اکسپرس اینتری بوده و دارای پروسه غیراینترنتی است. به بیانی دیگر،  ارزیابی برنامه‌های زیرمجموعه اکسپرس اینتری استان بریتیش کلمبیا چیزی در حدود 6 ماه و درخواست‌های کاغذی و خارج از سیستم اکسپرس انتری این استان چیزی در حدود 18 ماه زمان می‌برد.

برنامه استانی بریتیش کلمبیا که با نام اسکیلد ورکر شناخته می‌شود یک استریم برای متقاضیان واجد شرایطی است که از یک شرکت و کارفرمای ساکن بریتیش کلمبیا جاب آفر معتبر در مشاغل تخصصی دارند. در این طرح متقاضیان مهاجرت به کشور کانادا ملزم هستند تا از سیستم امتیازدهی این برنامه امتیازات لازم را برای شرکت در قرعه کشی کسب کنند.

به طور کلی، برنامه محبوب اسکیلد ورکر بریتیش کلمبیا شامل موارد اولیه زیر می‌شود:

 • نیازی به ساختن پروفایل و حساب کاربری اکسپرس اینتری ندارد
 • نیازی به داشتن رابط و آشنا (دوستان و اقوام) در استان ندارد
 • باید یک جاب آفر معتبر ارائه دهید
 • از حداقل سطح زبان CLB4 برخوردار باشید
 • حداقل سطح تحصیلی برای آن تعیین نشده است
 • نیاز به حداقل 2 سال تجربه کاری  مرتبط با جاب آفر دارد
 • فرد ملزم به داشتن سرمایه هنگفت اولیه نیست

یکی از موارد بسیار مهم مهاجرت به استان بریتیش کلمبیا کانادا از طریق طرح نیروی کار ماهر یا همان اسکیلد ورکر این است که جاب آفر شما باید مشاغل طبقه‌بندی شده ملی کانادا در یکی از دسته‌های ناک مهارتی 0، ناک مهارتی A یا B قرار بگیرد. این در حالی است که نیازی به ارائه مجوز LMIA وجود ندارد.

در صورتی که متقاضی از جاب آفر با ناک مهارتی 0 و یا A در این استان برخوردار باشد، الزامی به اثبات داشتن حداقل سطح زبان CLB4 نخواهد داشت.

این در حالی است که همانند مهاجرت تحصیلی، برای مهاجرت کاری به کشور کانادا و استان بریتیش کلمبیا شما نیاز به اثبات تمکن مالی دارید که به ازای اعضای همراه متقاضی اصلی (همسر و فرزندان) این مقدار افزایش می‌یابد.

یعنی اگر فرد به صورت انفرادی برای مهاجرت اقدام کند، ملزم به داشتن نامه تمکن مالی با حداقل بودجه 13.213 هزار دلار کانادا (برای پوشش هزینه‌های زندگی در سال اول) خواهد بود. این در حالی است که با اضافه شدن نفر دوم، سوم و یا چهارم به این برنامه مهاجرتی، به ترتیب ملزم به اثبات داشتن تمکن مالی با ارزش 16.449، 20.222 و 24.553 هزار دلار خواهید بود.

لازم به ذکر است که برای شرکت در روند قرعه کشی برنامه مهاجرتی، متقاضی ملزم به کسب امتیاز از فاکتورهای زیر است:

 • سطح مهارتی جاب آفر
 • مقدار درآمد ماهانه و سالانه تعیین شده
 • منطقه فعالیت و استخدام نیروی کار
 • میزان تجربه کاری مرتبط و مستقیم
 • میزان تحصیلات متقاضی
 • سطح زبان

اگر تمایل دارید تا در آینده‌ای نزدیک برای استریم نامزدی استانی و مهاجرت به بریتیش کلمبیا کانادا 2022 اقدام کنید، توصیه می‌کنیم که حتماً از مشاوره، ارزیابی و خدمات تخصصی یک موسسه مهاجرتی مجرب و معتبر برای این منظور استفاده کنید. این بدین خاطر است که تنوع برنامه‌های مهاجرتی بسیار زیاد بوده و ممکن است به دلیل کثرت اطلاعات، وجود ریزه‌کاری‌های فراوان، نبود تجربه کافی و نداشتن توانایی برای دریافت جاب آفر معتبر، فرد با شکست مواجه شده و شانس مهاجرت وی از بین برود.

برنامه کارآفرینی در بریتیش کلمبیا

در کنار گزینه‌هایی نظیر مهاجرت تحصیلی و یا مهاجرت نیروی کار ماهر، شما می‌توانید در صورت داشتن شرایط لازم و تمایل از ویزای کارآفرینی بریتیش کلمبیا استفاده کنید.

این برنامه که با نام استارت آپ و کارآفرینی شناخته می‌شود شامل دو حالت اصلی Base و منطقه‌ای Regional pilot بوده و امکان راه اندازی یک کسب و کار جدید را در کشور کانادا برای شما فراهم می‌کند.

چنانچه مایل به اپلای این نوع از ویزا و مهاجرت کارآفرینی به کانادا باشید، باید در یکی از دو دسته اصلی و منطقه‌ای، داشتن شرایط اولیه زیر را اثبات نمایید:

 • فاکتور تجربه: برای طرح اصلی( در یک بازه ده ساله، داشتن حداقل 3 سال تجربه کاری مدیریت شخصی و یا حداقل 4 سال مدیریت ارشد و یا ترکیب تجربه مدیریت شخصی و ارشد را اثبات کنید. این در حالی است که برای طرح منطقه‌ای این مقدار برای 5 سال اخیر در نظر گرفته شده است.
 • حداقل دارایی فرد: برای طرح اصلی( حداقل 600 هزار دلار) و برای طرح منطقه‌ای حداقل 300 هزار دلار
 • میزان تحصیلات متقاضی: در طرح اصلی و برنامه منطقه‌ای حداقل دیپلم یا کاردانی و سابقه مدیریتی 3 ساله از یک شغل شخصی مورد نیاز است.
 • طرح تجاری یا همان بیزینس پلن: ارائه یک ایده تجاری توسعه یافته و یا خرید یک کسب و کار در استان BC
 • درصد مالکیت مجاز (در صورت شراکت): برای طرح اصلی حداقل یک سوم و برای طرح منطقه‌ای حداقل 51 درصد
 • حداقل سرمایه‌گذاری: در طرح اصلی حداقل 200 هزار دلار و برای طرح منطقه‌ای حداقل 100 هزار دلار
 • ایجاد موقعیت شغلی جدید: حداقل یک شغل تمام وقت برای شهروند و یا مقیم دائم کانادا
 • محل سکونت متقاضی: در داخل استان و نزدیکی محل کار و تجارت
 • بازدید اولیه: در طرح اصلی الزامی نیست اما برای طرح منطقه‌ای مورد نیاز است
 • مهارت زبان: حداقل سطح CLB4 در طرح اصلی و منطقه‌ای
 • امکان شراکت با دیگر متقاضیان برنامه: در طرح Base ممکن است ولی در منطقه‌ای خیر
 • نوع بیزینس: استارت آپ
 • امتیاز مورد نیاز اپلای: در طرح اصلی Base(حداقل دریافت 32 امتیاز در بخش تجاری) و در طرح منطقه‌ای حداقل امتیازی تعیین نشده است.
 • نیاز به مصاحبه: بله
 • حداقل زمان برای ارسال گزارش نهایی: در طرح Base معادل 18 ماه از صدور مجوز کار و برای برنامه رجینال 12 ماه بعد از صدور مجوز است

به طور کلی، اگر مایل به کارآفرینی و اخذ ویزای استارتاپ کانادا به همراه خانواده در استان بریتیش کلمبیا هستید، باید از تمامی فاکتورهای مورد نیاز برخوردار بوده و علاوه بر داشتن سابقه مدیریتی و بیزینس پلن توسعه یافته، از سرمایه و بودجه اولیه و دعوت نامه اپلای برخوردار باشید.

در صورتی که از داشتن شرایط کافی برای مهاجرت به استان بریتیش کلمبیا کانادا در سال 2022 مطمئن نیستید و نمیدانید که چه روش و چه استانی در کانادا با شرایط فعلی تحصیلی، سوابق کاری و اوضاع مالی شما مطابقت و هماهنگی بیشتر داشته و از شانس بالاتری برای موفقیت برخوردار است، پیشنهاد می‌کنیم که از مشاوره و خدمات تخصصی کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی نیلگام استفاده کرده و در مورد سایر برنامه‌های متنوع مهاجرتی این کشور پیشرفته از جمله برنامه کارآفرینی نیوبرانزویک، آلبرتا، نیوفاندلند و لابرادور و انتاریو باخبر شوید.

در حال حاضر، روش‌های مهاجرتی بسیار متعددی توسط دولت کانادا در اختیار متقاضیان واجد شرایط قرار گرفته که باید با ارزیابی و تحقیق صحیح و کامل، بهترین آنها را انتخاب نموده و برای اپلای اقدام نمایید.

مشاغل مورد نیاز بریتیش کلمبیا

در نهایت، بد نیست تا در بخش جمع بندی مطلب مهاجرت به بریتیش کلمبیا کانادا 2022 شما را با مشاغل مورد نیاز این استان محبوب آشنا کرده و دید جامعی از عناوین شغلی دارای بیشترین شانس دریافت جاب آفر از شرکت‌های کانادایی و موفقیت در امر مهاجرت به شما ارائه دهیم.

طبق جدیدترین آمار اینترنتی، عناوین شغلی مورد نیاز این استان در سال جدید میلادی به شرح زیر است:

 • مدیر بازرگانی خرده فروشی و عمده فروشی – ناک 0621
 • مدیر بیمه، املاک و کارگزاری مالی – ناک 0121
 • مدیر رستوران و خدمات غذایی – ناک 0631
 • مدیر ساخت و ساز – ناک 0711
 • مدیر فروش سازمانی – ناک 0601
 • مدیر بانکداری، اعتبارات و سایر عناوین سرمایه‌گذاری – ناک 0122
 • مدیر مالی – ناک 0111
 • مدیر ارشد، خدمات مالی، ارتباطات و سایر خدمات تجاری – ناک 0013
 • مدیر کامپیوتر و اطلاعات فناوری – ناک 0213
 • مدیر عملیات و نگهداری تسهیلات – ناک 0714
 • مدیر ارشد تجاری، پخش و غیره – ناک 0015
 • مدیر منابع انسانی – ناک 0112
 • مدیریت خدمات اقامتی – ناک 0632
 • مدیریت خدمات اجتماعی و اصلاحی – ناک 0423
 • مدیریت حمل و نقل – ناک 0731
 • مدیریت مهندسی – ناک 0211
 • مسئول اجرایی آموزش پس از متوسطه و حرفه ای – ناک 0421
 • ناظر مالی و حسابدار – ناک 1111
 • تحلیل‌گر و مشاور سیستم‌های اطلاعاتی – ناک 2171
 • برنامه نویس کامپیوتر و توسعه دهنده رسانه‌های تعاملی – ناک 2174
 • مدرس سطح کالج و سایر دوره‌های فنی و تجربی – ناک 4021
 • استاد و مدرس دانشگاه – ناک 4011
 • سایر مقامات مالی – ناک 1114
 • مهندس نرم افزار و طراحی – ناک 2173
 • مهندس معمار – ناک 2131
 • مهندس مکانیک – ناک 2132
 • نویسنده و ویرایشگر – ناک 5121
 • نیروی کار اجتماعی – ناک 4152
 • معمار – ناک 2151
 • روانشناس – ناک 4151

در صورتی که مایل به کسب جزئیات بیشتر در مورد شرایط مهاجرت به استان بریتیش کلمبیا کانادا در سال جدید میلادی هستید، می‌توانید از خدمات و مشاوره تخصصی موسسه مهاجرتی نیلگام در این زمینه استفاده نمایید.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *