برنامه کارآفرینی نیوبرانزویک کانادا

هر آنچه نیاز است در مورد برنامه کارآفرینی نیوبرانزویک کانادا بدانید را در این صفحه مشاهده می کنید. در صورت نیاز به مشاوره اختصاصی می توانید با رزرو وقت مشاوره از راهنمایی های مشاوران تخصصی ما استفاده نمایید.

دسترسی سریع

معرفی

برنامه کارآفرینی نیوبرانزویک کانادا از برنامه های نامزدهای استانی است. شرایط ویزای کارآفرینی نیوبرانزویک کانادا را در سایت موسسه نیلگام بخوانید.

برنامه کارآفرینی نیوبرانزویک کانادا یکی از زیرمجموعه‌های برنامه نامزدهای استانی نیوبرانزویک بر اساس برنامه جذب نیروی کار متخصص و ماهر فدرال است که به عنوان یکی از روش های مهاجرت به کانادا با مجوز اقامت دائم کانادا مخاطب‌های بسیاری یافته است. جهت اطلاع از مزایا و شرایط برنامه کارآفرینی نیوبرانزویک کانادا تا پایان این بخش از سایت موسسه مهاجرتی نیلگام همراه ما باشید.

برنامه کارآفرینی نیوبرانزویک کانادا

برنامه مهاجرتِ تجاری استان نیوبرانزویک یک مسیر مهاجرتی اقتصادی برای کارآفرینان باتجربه و صاحبان مشاغل و ایده‌های بکر و کارآمد بازرگانی است که آماده تاسیس، فعالیت و مدیریت فعال یک تجارت در حین زندگی و اقامت دائم در استان نیوبرانزویک کانادا هستند.

نیوبرانزویک یکی از چهار استان قلمرو آتلانتیک در نوار جنوبی کشور پهناور کاناداست و تنها استانی به حساب می‌آید که زبان رسمی آن هر دو زبان رسمی کانادا؛ یعنی فرانسوی و انگلیسی اعلام شده است. مونکتون و سنت‌جان از شهرهای بزرگ استان برشمرده می‌شوند، در حالی که فردریکتون مرکز استان معرفی شده و مقر دولتی استانی شده است.

استان نیوبرانزویک سرزمینی هیجان‌انگیز برای مهاجرانِ کارآفرین و خانواده‎های آن‌هاست. اقتصاد متنوع و فضای باز و پر جنب و جوش تجاری آن، موقعیت جغرافیایی منحصر به‌فرد، استقرار نیروی کار تحصیل کرده و روحیه نوآورانه، فرصت‌های گسترده‌ای را برای مشاغل جدید ایجاد کرده‌اند.

علاوه‌بر این، مقر برخی از شرکت‌های معروف جهان یا نمایندگی آن‌ها در کشور کانادا، در استان نیوبرانزویک قرار داد. با اینکه اغلب این کسب‌وکارها کوچک یا متوسط هستند، اما طی سال‌های فعالیت خود تاثیر شگرفی در اقتصاد کشور داشته‌اند. همان‌طور که پیش‌بینی می‌شود، اداره یک تجارت در هر کشور جدید، از جمله کانادا چالش برانگیز است و شما باید آمادگی لازم را داشته باشید. در این ادامه نحوه ایجاد کسب و کار در این استان را بیشتر بیاموزید.

برنامه کارآفرینی نیو برانزویک که زیرمجموعه برنامه نامزدهای استانی The New Brunswick Provincial Nomination Program  یا به اختصار NBPNP طراحی شده است، به دنبال جذب کارآفرینان و سرمایه‌گذار در برخی حوزه‌های مورد نیاز استان است. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم، پیش از بررسی شرایط و مزایای این برنامه در راستای مهاجرت به کانادا مشاغل مورد نیاز کانادا در لیست NOC را مطالعه کنید.

طبق آخرین تغییراتی که در برنامه مهاجرتی نامزدهای استان نیوبرانزویک اعمال شد، داوطلبانی که در پنج سال گذشته در یکی از مشاغل زیر تجربه داشته باشند، شانس بیشتری دارند تا در برنامه کارآفرینی نیوبرانزویک کانادا برگزیده شوند و با دریافت مجوز اقامت دائم کانادا مهاجرت به کانادا را تجربه کنند:

 •  خدمات تعمیرات و مدیریت تکنسین‌ها، تعمیرکاران و سرویس دهندگان شبکه
  •    خدمات مربوط به کشتی‌های ماهیگیری
  •    آبزی پروری و برداشت دریایی
  •    کنترل فرآیند و اپراتورهای دستگاه پردازش غذا و نوشیدنی
  •    کارخانه ماهی و غذاهای دریایی
  •    پردازش غذا و نوشیدنی
  •    پردازش ماهی و غذاهای دریایی

متقاضیان اقامت دائم کانادا باید مشاغل جدیدی را در حوزه نیاز استان طراحی و راه‌اندازی کنند، یا با سرمایه‌گذاری در مشاغل فعلی وظایف مدیریت روزانه را انجام دهند. اما برای دریافت مجوزها ابتدا باید طرح یا همان بیزنس‌پلن مناسبی ارائه داد.

به عبارتی دیگر، متقاضی مهاجرت به کانادا برای سرمایه‌گذاری و کارآفرینی سه راه پیش رو دارد؛ خرید کسب و کار موجود و راه‌اندازی شده، شراکت با کارآفرینان مستقر در استان، یا راه‌اندازی کسب و کار جدید. باید توجه داشت که برای دریافت اقامت دائم کانادا متقاضی باید بیشینه سهام را داشته باشد؛ یعنی بیش از 33.33 درصد سهام را از آن خود کند.

طرح متقاضی توسط کارشناسان سازمان مهاجرت و شهروندی کانادا از زوایای مختلفی از جمله جنبه‌های توسعه بخشیدن به تولیدات و صادرات استان، ارائه خدمات به دیگر مناطق با قدرت اقتصادی ضعیف‌تر، توسعه دادن تولیدات، محصولات و خدمات استانی، ایجاد روش‌‎های جدید در  طرح‌های قدیمی و سنتی و توسعه آن با بهره‌گیری از تکنولوژی نوین، و اعتباربخشی به مطالعات و تحقیقات بررسی می‌شود.

دولت استانی نیوبرانزویک (GNB) این حق را برای خود محفوظ داشته که فقط انواع خاصی از مشاغل جدید یا مالکیت مشاغل موجود را برای توسعه اقتصادی در نظر بگیرد. تصمیمات بر اساس وضعیت اقتصادی بازار کار نیوبرانزویک، موجودی فعلی، تخصیص نامزدی سالانه توسط سازمان مهاجرت و شهروندی IRCC و سایر عوامل تعیین شده توسط GNB است.

متقاضی شرکت در این برنامه مهاجرتی نیازی به تشکیل پرونده و ایجاد پروفایل در سیستم اکسپرس اینتری و همچنین ارائه پیشنهاد کاری (همان جاب آفر) ندارد. اما داشتن تجربه و پیوند با این منطقه و استان (چه متقاضی و چه همسر او) در نتیجه درخواست تاثیرگذار خواهد بود.

مانند دیگر برنامه‌های طراحی شده بر اساس سیستم اکسپرس اینتری کانادا، به تمام ویژگی‌ها و فاکتورهای مورد نیاز این برنامه مهاجرت استانی امتیاز مشخصی داده می‌شود؛ در نهایت امتیاز کسب شده سرنوشت درخواست متقاضی را رقم می‌زند.

علاقه‌مندان به اخذ اقامت دائم کانادا برای شرکت در برنامه کارآفرینی نیوبرانزویک کانادا باید حداقل شرایط لازم را مانند شرایط سنی، تسلط به زبان، تحصیلات دانشگاهی، دارایی شخصی، مالکیت مشاغل و/یا تجربه شغلی در سمت مدیریت ارشد و مفهوم کسب و کار را داشته باشند که در ادامه به بررسی دقیق‌تر هر یک از فاکتورها می‌پردازیم.

شرایط برنامه کارآفرینی نیوبرانزویک کانادا

طبق قوانین استانی، متقاضیان اقامت دائم کانادا از طریق شرکت در برنامه کارآفرینی نیوبرانزویک باید مبلغ  250 هزار دلار کانادا برای سرمایه‌گذاری در این استان در نظر داشته باشند. این سرمایه‌گذاری می‌تواند برای خرید زمین یا ساختمان برای اهداف تجاری صرف شود یا برای خرید دستگاه‌ها، تجهیزات و کالاهای مورد نیاز فعالیت‌های کسب و کار.

علاوه‌بر این، مبغ سرمایه‌گذاری می‌تواند صرف خرید تجهیزات ساخت و تولید، خرید تجهیزات دفتر کار، مخارج بازاریابی و تبلیغات، مخارج سرویس‌های تخصصی، خرید سرمایه‌های اولیه، مالکیت معنوی و … شود. باید توجه داشت که سرمایه‌گذاری باید در یکی از شهرهای مورد تایید دولت استانی صورت پذیرد.

کسب‌وکاری که متقاضی قصد راه‌اندازی آن را در استان نیوبرانزویک دارد، باید برای حداقل دو نفر فرصت شغلی ایجاد کند. طبق قوانین استانی، استخدام دو کارمند شهروند کانادایی، یا با حق شهروندی یا با مجوز اقامت دائم کانادا الزامی است.

طبق قوانین استانی، سرمایه‌گذاران در برنامه کارآفرینی نیوبرانزویک کانادا باید فارغ‌التحصیل از مقاطع تحصیلی آکادمیک باشند. سطح تحصیلات در میزان امتیاز دریافتی از سیستم اکسپرس اینتری تاثیرگذار است. لازم به ذکر است که متقاضیان مشغول به تحصیل در دوره‌های آموزش عالی تمام وقت امکان شرکت در این برنامه را ندارند و باید تا زمان اتمام دوره تحصیلی خود صبر کنند!

برای شرکت در این برنامه نامزدهای استانی باید شرایط مشخصی را ارائه کرد. سنین بین 22 تا 55 سال، حداقل مدرک تحصیلی دوسال پس از متوسطه معادل فوق‌دیپلم، آشنایی به یکی از زبان‌های انگلیسی یا فرانسوی در سطح حداقل CLB 5، حداقل 3 سابقه کار مدیریتی در 5 سال گذشته، دارایی خالصی معادل با 600 هزار دلار از جمله فاکتورهای ضروری و الزامی این طرح هستند که هر یک امتیاز مشخصی از سیستم امتیازدهی دریافت می‌کنند.

همان‌طور که پیش‌تر هم اشاره کردیم، یکی از مهم‌ترین مدارک مورد نیاز کارآفرینی ارائه طرح کسب و کار یا بیزنس‌پلن است. این طرح باید مورد تایید دولت استانی قرار بگیرد و به صراحت نشان دهد که این کسب و کار چه منفعتی برای استان خواهد داشت.

علاوه‌بر این موارد، متقاضی باید اثبات کند که در طول دوره کار و سرمایه‌گذاری در این استان قصد زندگی در نیوبرانزویک را دارد و حین مالکیت و مدیریت یک کسب وکار محلی به صورت مستمر در استان زندگی خواهد کرد.

باید توجه داشت که متقاضیانی که پیوند و ارتباط با نیوبرانزویک داشته باشند، می توانند اظهار تمایل و علاقه خود را به برنامه کارآفرینی نیوبرانزویک ارسال کنند. داوطلبان باید طی دو سال پیش از ثبت درخواست (24 ماه گذشته) حداقل پنج روز سفر اکتشافی به استان داشته باشد.

از جمله معیارهای رسیدن به مجوز اقامت دائم کانادا در این روش مهاجرتی، کسب حداقل امتیاز 65 از مجموع امتیاز 100 است. نحوه امتیاز دهی سیستم اکسپرس اینتری با دیگر برنامه‌های مهاجرتی این کشور متفاوت است و منحصر به فرد طراحی شده است. به همین دلیل باید نگاه دقیق‌تری به نحوه امتیازدهی فاکتورهای مورد نیاز این برنامه انداخت.

فاکتور سن

برنامه نامزدهای استانی برای متقاضیانی مناسب است که دوره تحصیلی خود را پشت‌سر گذاشته‌اند و به عنوان نیروی کار متخصص و ماهر قصد مهاجرت به کانادا را دارند. بنابراین سنین بالای 18 سال مد نظر این برنامه‌ها هستند. اما در برنامه کارآفرینی نیوبرانزویک کانادا که تخصص، سرمایه کافی، تجربه و تحصیلات همه در کنار همدیگر نیاز است، شرط سنی از 22 سال تعیین شده است.

داوطلبان باید در روز ثبت درخواست خود بین 22 سال تمام تا 55 سال سن داشته باشند. سنین 22 تا 34 سال و سنین 51 تا 55 سال امتیاز 5 را از سیستم امتیازدهی دریافت می‌کنند. بالاترین امتیاز این فاکتور 10 است که به سنین 35 تا 50 سال اعطا می‌شود.

شرایط سنی برنامه کارآفرینی نیوبرانزویک کانادا

سن

امتیاز

21 سال و کمتر

0
22 تا 34 سال

5

35 تا 50 سال

10
51 تا 55 سال

5

حداکثر امتیاز

10

فاکتور زبان

یکی از مهم‌ترین مهارت‌ها برای مهاجرت به کانادا فارغ از نوع و روش آن، تسلط به زبان ملی این کشور است. در شهروندان اغلب شهرهای این سرزمین به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند؛ اما در استان کبک و برخی شهرهای استان انتاریو زبان فرانسوی رایج است. استان بیوبرانزویک هر دو جنبه را شامل می‌شود!

شرکت در برنامه کارآفرینی نیوبرانزویک کانادا نیاز به تسلط یکی از زبان‌های انگلیسی و فرانسوی دارد؛ اما در صورت ارائه مدرک هر دو زبان امتیاز بیشتری می‌توان از سیستم مهاجرتی دریافت کرد. در واقع داوطلبانی واجد شرایط این برنامه مهاجرتی هستند که مهارت زبان آن‌ها به انگلیسی یا فرانسوی مطابق با سطح 5 معیار زبان کانادایی (CLB) باشد.

طبق جدول زیر معیارهای هر چهار مهارت زبان‌های خارجی برابر نشان داده شده است. باید توجه داشت که نمرات هر چهار مهارت خواندن، نوشتن، شنیداری و مکالمه بررسی می‌شود و امتیاز خاص خود را دارد. تسلط به زبان دیگر نیز 5 امتیاز مضاعف به همراه خواهد داشت.

فاکتور زبان در برنامه کارآفرینی نیوبرانزویک کانادا

سطح زبانخواندننوشتنشنیداری

مکالمه

CLB 7 و بیشتر

5555
CLB 6444

4

CLB 5

3333
حداکثر امتیاز

20

سطح زبان دوم CLB 5 و بیشتر

5 امتیاز

فاکتور تحصیلات

سطح تحصیلات متقاضی نقش بسیار مهمی را در نتیجه درخواست ایفا می‌کند. اگر متقاضی مدرک آکادمیک نداشته باشد، باید در یک دوره حداقل دو ساله در رشته مرتبط به تحصیل بپردازد و پس از آن برای مهاجرت به کانادا اقدام کند.

برای شرکت در این برنامه داوطلبان باید مدرک تحصیلی از یک کالج یا دانشگاه ارائه دهند که حداقل به سه سال تحصیل تمام وقت نیاز داشته باشد.ارائه مدرک فارغ‌التحصیلی دوره حرفه‌های مربوط به رشته مورد نظر حداقل دو سال تحصیل تمام وقت نیاز داشته باشد هم مورد قبول است.

فاکتور مدرک تحصیلی در برنامه کارآفرینی نیوبرانزویک کانادا

مدرک تحصیلی

امتیاز

مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری

25
دوره تحصیلی پس از کارشناسی

20

دوره تحصیلی پس از کارشناسی در حرفه‌ای خاص

15
حداکثر امتیاز

25

فاکتور سابقه شغلی

شرکت در برنامه‌های نامزدهای استانی نیاز به ارائه سابقه کار قابل قبول و مرتبط به تخصص آکادمیک دارد. برای شرکت در این برنامه مهاجرتی داوطلبان باید تجربه کاری کافی داشته باشند تا نشان دهند که می توانند با موفقیت یک کسب و کار را در نیوبرانزویک راه اندازی و اداره کنند.

برای اثبات این توانایی متقاضی باید در پنج سال گذشته 3 سال سابقه مدیریتی داشته باشد و این دوره باید مسئول نظارت بر حداقل دو کارمند باشد. علاوه‌بر این، حداقل یک سوم (33.3) از مالکیت کسب‌وکار باید به نام متقاضی باشد.

فاکتور سابقه شغلی در برنامه کارآفرینی استان نیوبرانزویک

سابقه شغلیمیزان سابقه

امتیاز

صاحبان مشاغل

10 سال در 10 سال گذشته20
6 تا 9 سال در 10 سال گذشته

18

3 سال در 5 سال گذشته

15

مدیر ارشد

10 سال در 10 سال گذشته12
6 تا 9 سال در 10 سال گذشته

10

3 سال در 5 سال گذشته

5

حداکثر امتیاز

20

فاکتور طرح کسب و کار

طرح یا بیزنس‌پلن مدرکی مکتوب است که شرح جزئیات فعالیت‌ها در کسب‌وکار، نیازها، میزان سرمایه مورد نیاز، اهداف، نیاز به نیروی کار و متخصص، منابع و بازار هدف، و … را بررسی می‌کند. در این طرح باید نیازهای استان شامل عوامل اقتصادی، تجاری و فرهنگی در نظر گرفته شود.

فاکتور طرح کسب‌وکار در برنامه کارآفرینی استان نیوبرانزویک

ویژگی‌ها

امتیاز

نامزد 10 سال مالکیت مشاغل یا تجربه مدیریت ارشد را به همان صنعت و بخش در نیوبرانزویک منتقل می‌کند

3

نامزد یک کسب‌وکار در بخش اصلی صنعت ایجاد یا خریداری می‌کند

3

کس‌وکار در خارج از شهرهای فردریکتون، سنت جان و مونکتون واقع شده است.

3
هزینه‌های قانونی بیشتر از 500 هزار دلار کاناداست

4

هزینه‌های قانونی بین 351 هزار دلار کانادا و 499 هزار دلار است

3
هزینه‌های قانونی بین 250 هزار دلار کانادا و 350 هزار دلار کانادا است

2

ویژگی‌های نامزد:
1) بازارهای هدف مشخص برای مشاغل مبتنی بر نیوبرانزویک
2) آگاهی از قوانین، مقررات و آیین نامه‌ها
3) شناسایی منابع تجاری مرتبط.

2

ویژگی‌های کسب و کار:
1) افزایش تحقیقات، توسعه و تجاری‌سازی فناوری
2) انتقال دانش و تخصص تخصصی به نیوبرانزویک
3) جذب فعالیت‌های تجاری جدید در نیوبرانزویک
4) پیوند استان نیوبرانزویک به بازارهای جهانی و زنجیره‌های ارزش

2

حداکثر امتیازها

15

همتراز با فاکتور زبان، ارائه طرح کسب‌وکار کامل بالاترین امتیاز این برنامه را دارد؛ بنابراین، توجه و ارائه طرح مناسب سرنوشت درخواست متقاضی را تعیین خواهد کرد. این طرح همزمان با ثبت درخواست باید برای دولت استانی ارسال شود.

فاکتور تطبیق‌پذیری

اگر متقاضی اقامت دائم کانادا متاهل باشد، شرایط و تطبیق‌پذیری همسر می‌تواند سقف امتیازهای داوطلب را افزایش دهد. فاکتور تطبیق‌پذیری در نهایت 5 امتیاز دارد که بر اساس معیارهای سابقه تحصیلات و تجربه شغلی در این استان و همچنین میزان تسلط به زبان‌های انگلیسی یا فرانسوی ارزیابی می‌شود.

فاکتور تطبیق‌پذیری در برنامه مهاجرتی کارآفرینی در استان نیوبرانزویک

ویژگی‌های تطبیق‌پذیری همسر متقاضی

امتیازها

تکمیل یک دوره تحصیلی تمام وقت به مدت حداقل یک سال در دانشگاه‌های نیوبرانزویک پس از سن 17 سالگی و با مجوز تحصیل معتبر

5

حداقل شش ماه سابقه کار مداوم تمام وقت در استان نیوبرانزویک

5
مدرک زبان با حداقل سطح CLB 5 در زبان انگلیسی یا NCLC 5 در زبان فرانسه در هر چهار مهارت زبانی (یعنی خواندن، نوشتن، شنیداری و مکالمه).

5

حداکثر امتیاز

5

برنامه کارآفرینی نیوبرانزویک به عنوان یکی از برنامه‌های زیرمجموعه نامزدهای استانی کانادا یکی از سریع‌ترین روش‌های اخذ اقامت دائم کانادا به حساب می‌آید و به واجدین شرایط آن پیشنهاد می‌شود. این استان در برخی حوزه‌ها و رشته‌های تخصصی پتانسیل لازم را دارد؛ اما علاقمندان مهاجرت به کانادا پس از دریافت اقامت دائم کانادا می‌توانند محل زندگی خود را تغییر دهند.

با دریافت مشاوره از کارشناسان مجرب و کارآزموده موسسه مهاجرتی نیلگام می‌توانید با اطلاعات دقیق‌تر از حوزه تخصصی خود، با دانش و پشتوانه بهتری کار خود را شروع کنید. ما از مرحله سفرهای توریستی قبل از مهاجرت تا پایان راه همراه و حامی شما در تمام پروسه دریافت اقامت دائم کانادا هستیم.

مطالعه مطالب زیر نیز می تواند برای شما مفید باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *