اکسپرس انتری آلبرتا 2022 | برنامه استانی آلبرتا

هر آنچه نیاز است در مورد اکسپرس انتری آلبرتا 2022 | برنامه استانی آلبرتا بدانید را در این صفحه مشاهده می کنید. در صورت نیاز به مشاوره اختصاصی می توانید با رزرو وقت مشاوره از راهنمایی های مشاوران تخصصی ما استفاده نمایید.

دسترسی سریع

معرفی

برنامه اکسپرس انتری آلبرتا یکی از دو برنامه زیرمجموعه نامزدهای استانی آلبرتاست. شرایط و مراحل این برنامه را در پلتفرم موسسه نیلگام بخوانید.

برنامه اکسپرس انتری آلبرتا این فرصت را به برگزیدگان نامزدهای استانی می‌دهد تا با اقامت دائم کانادا وارد خاک این کشور و این منطقه شوند. شرایط برنامه استانی آلبرتا در برنامه اکسپرس اینتری آلبرتا کانادا را در این بخش از سایت موسسه مهاجرتی نیلگام مطالعه کنید.

آلبرتا یکی از سیزده استان و قلمرو کاناداست که در غرب کشور واقع شده و یکی از دو استان محصور در خشکی به حساب می‌آید. قسمت‌های شرقی استان به تسخیر دشت‌های بزرگ درآمده و قسمت غربی با کوه‌های راکی همسایه شده است.

آب و هوای آلبرتا قاره‌ای‌ست و به دلیل خشکی هوا تغییرات دما به سرعت اتفاق می‌افتد. اما وجه تمایز این استان با مناطق دیگر کشور کانادا نفت‌خیز بودن آن است. استخراج نفت از اعماق سرزمین‌های آلبرتا و رشد صنعت کشاورزی، این استان را به یکی از قوی‌ترین اقتصادهای جهان تبدیل کرده‌اند. تا جایی که در سال 2013 سرانه تولید ناخالص داخلی آلبرتا از ایالات متحده، نروژ و سوئیس فراتر رفت و به 56 درصد بالاتر از میانگین هر استان دیگر در کانادا رسید.

فناوری اطلاعات، گردشگری و مواد غذایی از صنایع مهم و موثر در اقتصاد استان و کشور کانادا به حساب می‌آیند. به همین دلیل استان آلبرتا یکی از محبوب‌ترین مقاصد برای زندگی و کار در میان متقاضیان مهاجرت به کانادا برشمرده می‌شود. تا به اینجای کار به طور خلاصه با این استان آشنا شدیم. در ادامه این بخش از سایت موسسه مهاجرتی نیلگام به بررسی یکی از پرطرفدارترین روش مهاجرت به کانادا یعنی اکسپرس اینتری آلبرتا ( برنامه استانی آبرتا ) می‌پردازیم.

برنامه استانی آلبرتا

برنامه استانی آلبرتا (AINP) یک برنامه مهاجرتی اقتصادی‌ست که توسط دولت استانی و فدرال طراحی و اجرا می‌شود. متقاضیان واجد شرایط می‌توانند در ازای دریافت مجوز اقامت دائم Canada از همان ابتدا در این استان شاغل شوند و کمبود نیروی کار متخصص در آلبرتا را پوشش دهند. اشتغال به کار در مشاغلی که با کمبود نیرو مواجه هستند، خرید کسب‌وکار موجود و همچنین راه‌اندازی کسب و کار جدید در استان آلبرتا از اهداف این برنامه استانی به حساب می‌آید.

متقاضیان واجد شرایط که در برنامه استانی آلبرتا برگزیده و به اصلاح نامزد شده‌اند، می‌توانند برای اخذ مجوز اقامت دائم کشور Canada برای همراهان خود (همسر و فرزندان وابسته) درخواست دهند. سازمان مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا درخواست‌های مهاجرت به کانادا را مدیریت می‌کند و دولت فدرال تصمیمات نهایی را در مورد این برنامه‌ها می‌گیرد.

برنامه استانی آلبرتا یا به اختصار AINP دو برنامه متفاوت برای جذب نیروی کار متخصص خارجی طراحی کرده است و جامعه هدف آن نیروی کارِ مهاجرِ مشغول زندگی و کار در آلبرتاست که با مجوز اقامت موقت وارد خاک کانادا شده‌اند، یا متقاضیان مهاجرت به کاناداست که قصد زندگی و کار در این استان را دارند. یعنی به ترتیب برنامه فرصت‌های آلبرتا و برنامه اکسپرس اینتری آلبرتا.

برنامه فرصت‌های آلبرتا برای نامزدهای واجد شرایط طراحی شده است که در استان آلبرتا زندگی و کار می‌کنند. این گروه از مهاجران با ارائه پیشنهاد کاری یا همان جاب آفر از کارفرمای مستقر در استان آلبرتا وارد خاک شده‌اند و برای برنامه نامزدی استانی آلبرتا AINP درخواست داده‌اند.

اما در برنامه اکسپرس اینتری آلبرتا که به عنوان برنامه ورود سریع آلبرتا هم معرفی شده است، مختص متقاضیان مهاجرت به کانادا طراحی شده که هنوز وارد خاک این کشور نشده‌اند. متقاضیان واجد شرایط این برنامه استانی می‌توانند با دریافت مجوز اقامت دائم کشور پهناور کانادا وارد خاک این کشور شوند و در این استان آزادانه به زندگی و کار مشغول شوند.

اکسپرس اینتری آلبرتا کانادا

برنامه اسپرس اینتری آلبرتا که به ترتیب زیر مجموعه برنامه اسکیلد ورکر فدرال و برنامه نامزدهای استانی در سیستم اکسپرس اینتری مدیریت و اجرا می‌شود، جذب فارغ التحصیلانِ بین‌المللیِ دانشگاه‌های کانادا و آلبرتا، و همچنین متقاضیانی وابسته به استان آلبرتا را در اولویت قرار داده است.

باید توجه داشت که داوطلبان برنامه اکسپرس اینتری آلبرتا نمی‌توانند به طور مستقیم در سیستم اکسپرس اینتری این استان پروفایل ایجاد کنند و در این سیستم درخواست خود را به ثبت برسانند؛ ابتدا باید در سیستم اکسپرس اینتری فدرال نام کاربری ایجاد کرد و اجازه داد مراحل یکی پس از دیگری طبق قوانین فدرال و استانی سپری شوند.

اگر برنامه استانی آلبرتا AINP جعلی بودن یا ارائه نادرست مدارک در یک برنامه زیرمجموعه را کشف کند، ممکن است متقاضی تا 5 سال از درخواست مجدد به AINP محروم شود. تمام جزئیاتی که متقاضی در سیستم‌های اکسپرس اینتری و برنامه‌های مهاجرتی مدعی می‌شود، باید با ارائه مدارک موثق به اثبات برساند.

شرایط برنامه اکسپرس اینتری آلبرتا کانادا

متقاضیانی که قصد شرکت در برنامه استانی آلبرتا را دارند، باید در سیستم اکسپرس اینتری فدرال پروفایل کاربری ایجاد کنند و فاکتورهای مورد نیاز داشته باشند. با اعلام تمایلِ زندگی و کار در این استان، دولت استانی آلبرتا از میان واجدین شرایط نامزدها را برمی‌گزیند.

اگر علاقمند به شرکت در برنامه استانی آلبرتا باشید، در صورت واجد شرایط بودن، نامه Notification of Interest از آلبرتا دریافت می‌کنید. متقاضی باید ظرف 2 هفته پس از تاریخ دریافت نامه، یک نسخه از آن را به همراه اطلاعات مورد نیاز از طریق ایمیل به AINP ارسال کند.

اگر پروفایل اکسپرس اینتری فعال در مجموعه فدرال اکسپرس اینتری داشته باشید، اظهار علاقه کرده باشید که به طور دائم در آلبرتا زندگی کنید، سابقه شغلی در تخصصی داشته باشید که به توسعه و تنوع اقتصادی آلبرتا کمک کند و حداقل امتیاز سیستم جامع رتبه بندی 300 را به‌دست آورید، می‌توانید است نامه Notification of Interest دریافت کنید.

به طور کلی این برنامه دو مرحله دارد؛ در مرحله اول متقاضیان باید در سیستم اکسپرس اینتری فدرال پروفایل فعال و کامل داشته باشند و ابراز تمایل به زندگی و کار در استان آلبرتا را ثبت کنند. فقط داوطلبانی که نامه NOI  دریافت می‌کنند، می‌توانند در برنامه استانی آلبرتا AINP ابراز علاقه‌مندی کنند.

در مرحله دوم متقاضی واجد شرایط از سوی دولت استانی و مسئولان AINP دعوت‌نامه دریافت می‌کنند. پس از دریافت دعوت‌نامه متقاضی باید برای مهاجرت به کانادا اقدام کند. در این مقطع باید درخواست به ثبت برسد؛ اگر متقاضی معیارهای ارزیابی که بر اساس دولت استانی تعیین می‌شود، ارائه دهد، پس از پردازش مجدد می‌تواند آماده مهاجرت به کانادا شود.

همان‌طور که گفتیم، برای شرکت در برنامه استانی آلبرتا باید حداقل 300 امتیاز از سیستم امتیازبندی برنامه اسکیلد ورکر فدرال را به دست آورد. یکی از مهم‌ترین فاکتورهای الزامی، ارائه سابقه کاری و تجربه تحصیلی در رشته مرتبط با مشاغل مورد نیاز استان است.

داشتن سابقه کار یا تحصیل در استان آلبرتا یا حضور یکی از اقوام درجه یک و دو (پدر، مادر، فرزند، برادر، خواهر) در این استان با مجوز اقامت دائم کشور پهناور کانادا یا شهروندی شانس دریافت دعوتنامه از سوی دولت استانی را برای مهاجرت به کانادا به میزان چشمگیری افزایش می‌دهد، اما ضروری نیست.

در سال اخیر بررسی استخر یا Pool سیستم اکسپرس اینتری برنامه اسکیلد ورکر فدرال توسط دولت استانی آلبرتا، دو یا سه ماه یکبار اتفاق افتاده و در هر بررسی برای 500 متقاضی دعوت‌نامه صادر شده است. بررسی پروفایل متقاضی توسط دولت استانی هزار و 500 دلار هزینه دارد. در صورت تایید، هزینه صدور مجوز اقامت دائم کانادا جداگانه پرداخت می‌شود.

اولین مرحله از فرایند شرکت در برنامه استانی آلبرتا ایجاد پروفایل در سایت رسمی سازمان مهاجرت و شهروندی کانادا، و برنامه اسکیلد ورکر فدرال است. با ابراز تمایل به اقامت دائم و کار در استان آلبرتا، پروفایل کاربری توسط مسئولان این استان بررسی می‌شود.

توصیه‌نامه ابراز تمایل Notification of Interest یا NOI در این مرحله باید برای دولت استانی ارسال شود. پرونده تکمیل‌شده متقاضی در سیستم اکسپرس اینتری به دولت استانی ارسال و توسط ادامه مهاجرت استان آلبرتا AINP بررسی می‌شود.

در این مرحله پرونده درخواست مهاجرتِ متقاضی، شماره پرونده یا File Number دریافت می‌کند و در سیستم اداره مهاجرت استانی ثبت می‌شود. اگر شرایط متقاضی از طرف دولت استانی پذیرفته شود، گواهی انتخابی استانی برای متقاضی ارسال می‌شود؛ باید توجه داشت که متقاضی باید ظرف مدت سی روز به این دعوتنامه پاسخ دهد.

در صورت اعلام پاسخ مثبت از سوی متقاضی، تا 60 روز باید مدارک لازم برای دولت استانی ارسال شود تا دعوتنامه رسمی ITA صادر شود. با توجه به محدودیت‌های ناشی از پاندمی کووید 19 تمام مراحل این درخواست از ثبت‌نام تا بررسی‌های امنیتی و پزشکی و صدور مجوز اقامت دائم کانادا به صورت آنلاین صورت می‌گیرد.

برخی شرایط و عوامل احتمال دریافت نامه دعوتنامه رسمی ITA را کاهش می‌دهد؛ باید توجه داشت که به عنوان یکی از مراحل ثبت درخواست در برنامه استانی آلبرتا، پروفایل اکسپرس اینتری تا 5 ماه یا کمتر منقضی می‌شود. در صورتی که در این بازه زمانی نتیجه درخواست مشخص نشود، متقاضی باید دوباره اقدام کند.

اگر تخصص و سابقه شغلی متقاضی در لیست مشاغل پردرآمد و کم دستمزد در استان آلبرتا قرار گرفته باشد، طبق قوانین استانی در فهرست «فسخ آنلاین دولت کانادا» قرار می‌گیرد و در مرحله پردازش و ارزیابی تاثیر بازار کار احتمال رد شدن درخواست وجود دارد.

باید توجه داشت که برخی مشاغل به دلیل اشباع و درخواست زیاد در لیست مشاغل غیرمجاز قرار می‌‌گیرد. بنابراین باید پیش از هرگونه اقدام وضعیت شغلی خود را بر اساس استاندارهای دولت استانی در بازه زمانی مشخص ارزیابی کنید و با بررسی دقیق شرایط اقدام به ثبت درخواست کنید.

مراحل ثبت درخواست برنامه اکسپرس اینتری آلبرتا کانادا

ابتدا باید وارد پورتال برنامه استانی آلبرتا یا AINP شوید. در صفحه اصلی پورتال AINP ، روی «ایجاد درخواست جدید» کلیک کنید. در این مرحله باید شماره برنامه AINP را مد نظر قرار داده‌اید، پیدا کنید. با کلیک روی شماره برنامه، به صفحه‌ای هدایت می‌شوید که باید اطلاعات دقیق خود را وارد کنید. در قسمت فقط گزینه‌های درخواستی را مشاهده می‌کنید که برای این برنامه در دسترس شما هستند.

اگر واجد شرایط باشید، دکمه آبی «برداشتن برنامه یا همان Withdraw Application» در بالای شماره برنامه در دسترس شما قرار می‌گیرد. با کلیک روی این گزینه وارد مرحله بعد می‌شوید و بند FOIP و سایر اطلاعات مهم درباره تکمیل درخواست نمایش داده می‌شود.

کادر را علامت زده و روی «ادامه» کلیک کنید. هنگامی که بر روی دکمه «ادامه» کلیک کنید، پیش نویس به طور خودکار ذخیره می‌شود. اگر هنگام ایجاد درخواست با مشكلات فنی روبرو شدید یا بخش درخواست را ترك كردید، برای بازیابی پیش نویس درخواست برای ادامه، باید به صفحه «بررسی درخواست‌های موجود» وارد شوید.

پس از مطالعه اطلاعات ارائه شده در مورد ثبت درخواست، می‌توان درخواست را به ثبت رساند. توجه داشته باشید که پس از ثبت درخواست، نمی‌توان آن را دوباره غیر فعال کرد. پس با دقت و توجه به همه جزئیات درخواست خود را ثبت کنید.

مسئولان در برنامه مهاجرتی نامزدهای استانی AINP درخواست شما را بررسی می‌کنند و پس از اتمام پردازش نتیجه را از طریق ایمیل به شما اطلاع می‌دهد. در صورت پذیرش، به نامه اطلاع رسانی علاقه‌مندی (NOI) در بازه زمانی 2 هفته پاسخ دهید و کپی آن را برای اکسپرس اینتری فدرال ارسال کنید.

با ارائه شماره پروفایل اکسپرس اینتری و سایر اطلاعات درباره دیگر برنامه‌های زیرمجموعه نامزدهای استانی AINP فعلی و گذشته (در صورت وجود)،AINP  اطلاعات شما را پس از دریافت تایید می‌کند. اگر درخواست شما پذیرفته شود، از طریق ایمیل اطلاع‌رسانی می‌شود.

در صورت پذیرش درخواستی از AINP  برای ثبت مجدد در این برنامه دریافت خواهید کرد. در این ایمیل به پیوند درگاه برنامه نامزدی استانی آلبرتا متصل می‌شود. اگر AINP درخواست ثبت در سیستم استانی را ارسال نکرد واجد شرایط بررسی در برنامه اکسپرس اینتری آلبرتا نیستید.

هزینه ثبت درخواست در برنامه اکسپرس اینتری آلبرتا 500 دلار است که به صورت آنلاین پرداخت می‌شود. هزینه درخواست AINP پس از ارسال درخواست قابل استرداد نیست و درخواست بازپرداخت هزینه آن در نظر گرفته نمی‌شود. این هزینه صرف پردازش درخواست و بررسی پرونده متقاضی می‌شود.

در بازه زمانی که متقاضی منتظر ارزیابی درخواست خود توسط یک افسر AINP است، می‌تواند اطلاعات برنامه را  ویرایش کند و درخواست خود را به روز نگه دارد. به عبارت دیگر، در صورت تمایل می‌توان اطلاعات یا اسناد موجود در برنامه کاغذی یا آنلاین خود را تصحیح یا به روز کند و وضعیت خود را در فاکتورهای شغلی، اطلاعات تماس (آدرس، آدرس ایمیل یا شماره تلفن) یا تغییرات در وضعیت خانوادگی (مجرد بودن یا متاهل شدن، پدر یا مادر شدن، و … تغییر دهد.

در صورت پذیرش در این برنامه مهاجرتی، برای صدور کارت اقامت دائم کانادا باید گواهی نامزدی خود را برای سازمان مهاجرت و شهروندی کانادا IRCC ارسال کنید. از زمان پذیرش فقط 60 روز فرصت دارید تا برای ارسال درخواست اقامت دائم کانادا بصورت آنلاین اقدام کنید. در این مرحله باید مدارک پزشکی و سوء پیشینه متقاضی بررسی می‌شود.

شرکت در برنامه مهاجرتی اکسپرس اینتری استان آلبرتا یکی از ارزان‌ترین و سریع‌ترین روش‌های رسیدن به مجوز اقامت دائم  کشور کانادا به حساب می‌آید که مورد توجه متقاضیان مهاجرت به کانادا هم قرار گرفته است. جهت بررسی شرایط خود طبق استاندارها و قوانین فدرال و استانی می‌توانید روی تجربه، مهارت و دانش همکاران ما در موسسه مهاجرتی نیلگام حساب کنید تا تجسم آینده‌ای درخشان و روشن به تجربه تبدیل شود.

مطالعه مطالب زیر نیز می تواند برای شما مفید باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *