مهاجرت

سرمایه گذاری در ترکیه | روش های سرمایه گذاری در ترکیه

برای اطلاع از روش های سرمایه گذاری در ترکیه، حداقل سرمایه گذاری در ترکیه و بهترین سرمایه گذاری در ترکیه در این مطلب نیلگام همراه ما باشید. این روزهای ایرانیان زیادی به فکر سرمایه گذاری در خارج از کشور هستند و اغلب به سراغ کشورهای نزدیک و همسایه می روند که دارای پتانسیل بالایی برای رشد بوده و در حال توسعه و پیشرفت مستمر هستند. در حال حاضر یکی از بهترین گزینه های پیش روی شهروندان ایرانی سرمایه گذاری در ترکیه است.

طی چند دهه گذشته، بسیاری از ایرانیان از ترکیه تنها به عنوان یک مقصد گردشگری و تجاری و تفریحی یاد می کردند، اما اکنون این کشور اروپایی آسیایی به درجه ای از پیشرفت و توسعه رسیده که به یکی از مقاصد برتر تحصیلی دنیا و قطب های تجاری آسیا و اروپا تبدیل شده و مهاجرت به ترکیه و زندگی در این کشور از اولویت های اصلی ایرانیان و شهروندان سایر کشورهای همسایه با ترکیه به شمار می رود.

از همین ابتدا شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چرا خیلی از افراد تمایل به سرمایه گذاری در ترکیه دارند و چه مزایایی موجب این حجم از استقبال شهروندان بین المللی برای برنامه ریزی در این کشور خوش آتیه و آینده دار شده است؟ با ما همراه باشید تا در ادامه دلایل و روش های سرمایه گذاری در ترکیه را به شما شرح داده و به بررسی جزئیات این گزینه ایده آل مهاجرتی بپردازیم.

سرمایه گذاری در ترکیه

یکی از ابتدایی ترین سوالاتی که در ذهن هر فردی جای می گیرد این است که چرا باید به جای انتخاب کشورهای اروپایی حوزه شنگن مثل یونان و یا اسپانیا به سراغ سرمایه گذاری در ترکیه رفت و اصلاً چرا سرمایه‌گذاری در این کشور اروسیایی تا این اندازه برای ایرانیان و شهروندان سایر کشورهای دنیا جذاب بوده و روندی رو به رشد دارد.

از یک جنبه، ترکیه یک کشور تاریخی و فرهنگی و خوش آب و هوا محسوب می شود که قطب تجارت و گردشگری در آسیا بوده و همواره مورد علاقه شهروندان ایرانی بوده است. این در حالی است که طی چند دهه اخیر، ترکیه به یکی از مقاصد برتر تحصیلی در دنیا نیز بدل شده و محبوبیت بیشتری در مقیاس جهانی پیدا کرده است.

به این موارد باید نزدیکی مسافت با ایران، شباهت مذهب و فرهنگ، هزینه های مناسب زندگی و امکانات متعدد شهری را نیز اضافه کرد.

اما بنابر آخرین آمار رسمی ارائه شده توسط دولت ترکیه، دلایل منطقی و اصلی سرمایه گذاری در کشور ترکیه شامل موارد زیر می شود:

 • داشتن اقتصاد قوی و با ثبات: بنابر جدیدترین آمار سال 2020، کشور ترکیه طی سالهای 2003 تا 2020 با هفت پله رشد اقتصادی روبرو شده و از رتبه 18 دنیا به رتبه 11 بعد از کشور انگلیس صعود کرده است.
 • بازار کار و مارکت داخلی قوی: بنابر آمار و تحقیقات جدید، سرانه درآمد در این کشور از میانگین 10997 دلار در سال 2002 به 30253 هزار دلار در سال 2020 افزایش داشته و با داشتن جمعیت 83.6 میلیون نفری در بیش از 40 مرکز شهری، از بازار کار داخلی و بین المللی بسیار خوبی برخوردار است. با در نظر گرفتن قراردادهای تجاری داخلی و بین المللی با کشورهای معتبر دنیا، بازار کار این کشور با قریب به 995 میلیون مشتری از سراسر دنیا سرو کار دارد.
 • موقعیت استراتژیک: این کشور یک قطب تولید و مرکز واردات و صادرات شرکت های چند ملیتی محسوب می شود و مرکز خوبی برای مدیریت میان قاره ای شرکت های بزرگ فراملیتی به حساب می آید. فرودگاه های بین المللی این کشور دسترسی به 323 مقصد مختلف در 127 کشور دنیا را برای افراد ساده کرده و دسترسی به بازارهای کاری اروپا و خاورمیانه، به راحتی از این کشور امکان پذیر است.
 • سیستم آموزشی قوی و ارائه مطلوب نیروی کار متخصص به بازار کار یکی دیگر از دلایل پویا بودن بازار کار و امکان سرمایه گذاری در کشور ترکیه است.
 • ساده سازی قوانین تجاری و پرداخت مالیات برای شهروندان خارجی
 • سیستم جامع و قدرتمند خدمات درمانی
 • فرصت های متعدد فعالیت و برنامه های تجاری در بازارهای کاری مختلفی مثل انرژی، ساخت و ساز، امور مالی و خودرو
 • پتانسیل بالای رشد در حوزه های مختلف صنعتی در کشور ترکیه
 • امکان دریافت کارت اقامت و پاسپورت کشور ترکیه در مدت زمانی کوتاه

در حال حاضر، سیاست های اقتصادی ترکیه در جهت ارتقاء و پشتیبانی از برنامه های خارجی در این کشور شکل گرفته و موجب جذابیت و ساده سازی روند برنامه ریزی مالی در این کشور زیبا و آینده دار شده است.

در واقع به لطف تغییرات صورت گرفته، متقاضیان سرمایه گذاری در ترکیه می توانند بدون نیاز و الزام به حضور شخصی در این کشور، تمامی موارد تجاری و مرتبط با خود را از راه دور رسیدگی کرده و به انجام برسانند. از زمان خرید ملک گرفته تا راه اندازی یک شرکت و تجارت جدید در این کشور، همگی در زمان کمتر و با هزینه و پیچیدگی های کمتری انجام می شود و امکان ارزیابی و رصد امور از راه دور وجود دارد.

روش های سرمایه گذاری در ترکیه

در نظر بسیاری از افراد، تنها روش ممکن و موجود برنامه ریزی مالی در این کشور، خرید ملک در ترکیه و یا اجاره ملک پس از خرید است، گزینه ای که می تواند به راحتی شما را صاحب خانه در کشوری اروپایی آسیایی و محبوب کرده و حتی موجب کسب درآمد ارزی، اخذ کارت اقامت دائم و پاسپورت ارزشمند نیز شود.

اما در حقیقت روش های سرمایه گذاری در کشور ترکیه محدود نبوده و انتخاب های متنوعی برای شهروندان خارجی حقیقی و حقوقی وجود دارد. اگر بخواهید به عنوان شخصی حقیقی در این کشور حضور داشته باشید، گزینه های برنامه ریزی مالی شما به شرح زیر خواهد بود:

 • شراکت در یک شرکت مستقر در ترکیه به عنوان شخصی حقیقی
 • شراکت در یک شرکت مستقر در ترکیه از طریق خرید و تصاحب سهام آن شرکت
 • خرید املاک و مستغلات قانونی و واجد شرایط
 • امکان ورود به بخش سرمایه گذاری ثابت بانکی
 • خرید اوراق بهادار و سهام در ترکیه

اما اگر بخواهید به عنوان فردی حقوقی در اقتصاد کشور ترکیه برنامه های مالی داشته باشید، گزینه های زیر در دسترس شما خواهد بود:

 • تاسیس یک شرکت جدید
 • باز کردن یک شعبه دفتری در کشور ترکیه
 • افتتاح یک دفتر رابط
 • شراکت با شرکت ترک از طریق سایر شعبات مستقر در کشورهای دیگر

در صورتی که بخواهید به عنوان یک شهروند خارجی در این کشور سرمایه گذاری کرده و از مزایای متنوع آن بهره مند شوید، باید بدانید که بنابر جدیدترین قوانین تصویب شده توسط رئیس جمهوری این کشور (رجب طیب اردوغان)، گزینه های در دسترس و حداقل بودجه مورد نیاز برای شرکت در هر یک از برنامه ها به شرح زیر است:

 • ارائه حق شهروندی ترکیه با سرمایه ثابت در صنایع و بخش های تعیین شده توسط دولت: براساس جدیدترین تغییرات و به روز رسانی ها، بودجه مورد نیاز برای سرمایه گذاری در این بخش از حداقل 2 میلیون دلار به 500 هزار دلار کاهش یافته و می تواند موجب اخذ کارت اقامت دائم و حق شهروندی این کشور برای متقاضی اصلی و اعضای خانواده در کمتر از 3 ماه شود.
 • سرمایه گذاری در بخش مسکن و مستغلات این کشور: طی جدیدترین تغییرات قوانین، دیگر نیازی به پرداخت حداقل 1 میلیون دلار آمریکا برای خرید ملک در این کشور نداشته و می توانید با پرداخت حداقل 250 هزار دلار، یک ملک واجد شرایط را در ترکیه خریداری کرده و از مزایای حق شهروند و پاسپورت بهره مند شوید.
 • کارآفرینی در کشور ترکیه: پیش از به روز رسانی قوانین، شما ملزم بودید تا به عنوان یک شهروند خارجی، حداقل برای 100 نفر در کشور ترکیه کارآفرینی کنید تا مجاز به اخذ اقامت و حق شهروندی این کشور شوید، اما اکنون این مقدار به 50 نفر کاهش پیدا کرده و می تواند علاوه بر کمک به وضعیت استخدام و کاریابی این کشور، موجب صدور کارت اقامت و پاسپورت ترکیه برای شما شود.
 • یکی دیگر از روش های در دسترس، سپرده بانکی در حساب های تعیین شده دولت کشور ترکیه است که در گذشته حداقل موجودی مورد نیاز 3 میلیون دلار تعیین شده بود، اما در حال حاضر شما می توانید با داشتن موجودی بانکی 500 هزار دلاری نیز در این برنامه شرکت کرده و از مزایای کارت اقامت دائمی و حق شهروندی ترکیه برخوردار شوید. سپرده بانکی شما باید برای 3 سال دست نخورده باقی بماند.
 • خرید اوراق قرضه دولتی با حداقل ارزش 500 هزار دلار (امکان فروش اوراق برای حداقل 3 سال وجود ندارد)

اگر چندان دریافت حق شهروندی و پاسپورت ترکیه برای شما جذابیت نداشته و انجام تجارت و سرمایه گذاری در ترکیه به منظور کسب سود برای شما اولویت بیشتری دارد، باید بدانید که 5 حوزه ایده آل برای انجام فعالیت تجاری و قرار دادن سرمایه در کشور ترکیه شامل موارد زیر می شود:

 • حوزه IT و فناوری
 • ساخت و ساز و املاک
 • نساجی و البسه
 • انرژی و منابع طبیعی
 • محیط زیست و امور بازیافتی

شما می توانید با انجام مشاوره و دریافت مجوزهای لازم برای فعالیت تجاری در کشور ترکیه، یک شرکت تجاری ثبت کرده و یا با مشارکت در یک شرکت تجاری در حوزه های فعال اشاره شده در بالا، علاوه بر برنامه های مالی و تجاری، به کار مشغول شده و سود قابل توجهی دریافت کنید. اما باید این موضوع را به خاطر داشته باشید که داشتن مهارت زبان استانبولی، شناخت کامل سیستم مالیات ترکیه، قوانین مهاجرتی، قوانین کار و موارد این چنینی نقش بسیار تعیین کننده ای در میزان موفقیت شما بازی می کنند.

بهترین سرمایه گذاری در ترکیه

از نگاه بسیاری از کارشناسان امر تجارت و سرمایه گذاری در کشور ترکیه، خرید املاک و مستغلات در این کشور، بهترین گزینه برای شهروندان معمولی و فاقد اطلاعات کافی برای تجارت تخصصی بوده و دارای سوددهی تضمین شده ای در کوتاه مدت و بلندمدت است.

با توجه به کاهش ارزش لیر به نسبت دلار و یورو، تغییر قوانین investment و خرید ملک توسط رئیس جمهوری وقت ترکیه و افتتاح پروژه های جدید کشوری نظیر فرودگاه جدید استانبول، می توان بدون شک این طور گفت که خرید ملک بهترین سرمایه‌گذاری در ترکیه محسوب می شود.

اگر برای مثال، مبلغ پرداختی و مقدار سرمایه شما برای خرید آپارتمان در استانبول کمتر از 250 هزار دلار آمریکا باشد، امکان دریافت کارت اقامت قابل تمدید این کشور برای شما وجود داشته و می توانید با اجاره ملک خود، درآمد ارزی کسب کنید. اما مزایای حق شهروندی و پاسپورت به شما تعلق نمی گیرد.

تنها در صورتی که مجموع ارزش یک یا چند ملک شما در کشور ترکیه به حداقل مبلغ 250 هزار دلار برسد، تمامی مزایای تعیین شده دولتی این سرمایه گذاری در کشور ترکیه اعم از پاسپورت، کارت اقامت دائم و حق شهروندی ترکیه برای متقاضی اصلی، همسر و فرزندان زیر 18 سال ارائه می گردد.

البته مزایای این نوع سرمایه گذاری تنها به موارد بالا محدود نمی شود و فرد می تواند از خدمات رایگان درمانی دولت ترکیه، تحصیل رایگان فرزندان، اعتبار پاسپورت ترکیه و امکان سفر بدون ویزا به بیش از 90 کشور دنیا و افتتاح حساب بانکی ویزاکارت و مسترکارت در این کشور بهره لازم را ببرد.

اگر هم تمایل به تجارت و یا کار قانونی در کشور ترکیه داشته باشید، می توانید برای ثبت شرکت تجاری اقدام کرده و یا با دریافت جاب آفر و ویزای کار ترکیه، به کار قانونی در حین زندگی در کشور ترکیه مشغول شوید.

با مقایسه قیمت خرید املاک و مستغلات در کشور ترکیه با ایران و یا سایر کشورهای دنیا، تنوع آب و هوایی (محیط زیست جنگلی، کوهستانی و یا ساحلی) و تنوع گزینه های خرید با هر مقدار موجودی، می توان به راحتی به این نتیجه رسید که این گزینه بهترین سرمایه گذاری در ترکیه محسوب می شود و قابل قیاس با سایر روش های در دسترس نیست.

حداقل سرمایه گذاری در ترکیه

همان طور که در بالا به این موضوع اشاره کردیم، حداقل موجودی مورد نیاز برای

برای اطلاع از روش های سرمایه گذاری در ترکیه، حداقل سرمایه گذاری در ترکیه و بهترین سرمایه گذاری در ترکیه در این مطلب نیلگام همراه ما باشید. این روزهای ایرانیان زیادی به فکر سرمایه گذاری در خارج از کشور هستند و اغلب به سراغ کشورهای نزدیک و همسایه می روند که دارای پتانسیل بالایی برای رشد بوده و در حال توسعه و پیشرفت مستمر هستند. در حال حاضر یکی از بهترین گزینه های پیش روی شهروندان ایرانی سرمایه گذاری در ترکیه است.

طی چند دهه گذشته، بسیاری از ایرانیان از ترکیه تنها به عنوان یک مقصد گردشگری و تجاری و تفریحی یاد می کردند، اما اکنون این کشور اروپایی آسیایی به درجه ای از پیشرفت و توسعه رسیده که به یکی از مقاصد برتر تحصیلی دنیا و قطب های تجاری آسیا و اروپا تبدیل شده و مهاجرت به ترکیه و زندگی در این کشور از اولویت های اصلی ایرانیان و شهروندان سایر کشورهای همسایه با ترکیه به شمار می رود.

از همین ابتدا شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چرا خیلی از افراد تمایل به سرمایه گذاری در ترکیه دارند و چه مزایایی موجب این حجم از استقبال شهروندان بین المللی برای برنامه ریزی در این کشور خوش آتیه و آینده دار شده است؟ با ما همراه باشید تا در ادامه دلایل و روش های سرمایه گذاری در ترکیه را به شما شرح داده و به بررسی جزئیات این گزینه ایده آل مهاجرتی بپردازیم.

سرمایه گذاری در ترکیه
یکی از ابتدایی ترین سوالاتی که در ذهن هر فردی جای می گیرد این است که چرا باید به جای انتخاب کشورهای اروپایی حوزه شنگن مثل یونان و یا اسپانیا به سراغ سرمایه گذاری در ترکیه رفت و اصلاً چرا سرمایه‌گذاری در این کشور اروسیایی تا این اندازه برای ایرانیان و شهروندان سایر کشورهای دنیا جذاب بوده و روندی رو به رشد دارد.

از یک جنبه، ترکیه یک کشور تاریخی و فرهنگی و خوش آب و هوا محسوب می شود که قطب تجارت و گردشگری در آسیا بوده و همواره مورد علاقه شهروندان ایرانی بوده است. این در حالی است که طی چند دهه اخیر، ترکیه به یکی از مقاصد برتر تحصیلی در دنیا نیز بدل شده و محبوبیت بیشتری در مقیاس جهانی پیدا کرده است.

به این موارد باید نزدیکی مسافت با ایران، شباهت مذهب و فرهنگ، هزینه های مناسب زندگی و امکانات متعدد شهری را نیز اضافه کرد.

اما بنابر آخرین آمار رسمی ارائه شده توسط دولت ترکیه، دلایل منطقی و اصلی سرمایه گذاری در کشور ترکیه شامل موارد زیر می شود:

داشتن اقتصاد قوی و با ثبات: بنابر جدیدترین آمار سال 2020، کشور ترکیه طی سالهای 2003 تا 2020 با هفت پله رشد اقتصادی روبرو شده و از رتبه 18 دنیا به رتبه 11 بعد از کشور انگلیس صعود کرده است.
بازار کار و مارکت داخلی قوی: بنابر آمار و تحقیقات جدید، سرانه درآمد در این کشور از میانگین 10997 دلار در سال 2002 به 30253 هزار دلار در سال 2020 افزایش داشته و با داشتن جمعیت 83.6 میلیون نفری در بیش از 40 مرکز شهری، از بازار کار داخلی و بین المللی بسیار خوبی برخوردار است. با در نظر گرفتن قراردادهای تجاری داخلی و بین المللی با کشورهای معتبر دنیا، بازار کار این کشور با قریب به 995 میلیون مشتری از سراسر دنیا سرو کار دارد.
موقعیت استراتژیک: این کشور یک قطب تولید و مرکز واردات و صادرات شرکت های چند ملیتی محسوب می شود و مرکز خوبی برای مدیریت میان قاره ای شرکت های بزرگ فراملیتی به حساب می آید. فرودگاه های بین المللی این کشور دسترسی به 323 مقصد مختلف در 127 کشور دنیا را برای افراد ساده کرده و دسترسی به بازارهای کاری اروپا و خاورمیانه، به راحتی از این کشور امکان پذیر است.
سیستم آموزشی قوی و ارائه مطلوب نیروی کار متخصص به بازار کار یکی دیگر از دلایل پویا بودن بازار کار و امکان سرمایه گذاری در کشور ترکیه است.
ساده سازی قوانین تجاری و پرداخت مالیات برای شهروندان خارجی
سیستم جامع و قدرتمند خدمات درمانی
فرصت های متعدد فعالیت و سرمایه گذاری در بازارهای کاری مختلفی مثل انرژی، ساخت و ساز، امور مالی و خودرو
پتانسیل بالای رشد در حوزه های مختلف صنعتی در کشور ترکیه
امکان دریافت کارت اقامت و پاسپورت کشور ترکیه در مدت زمانی کوتاه
در حال حاضر، سیاست های اقتصادی ترکیه در جهت ارتقاء و پشتیبانی از برنامه های خارجی در این کشور شکل گرفته و موجب جذابیت و ساده سازی روند برنامه ریزی مالی در این کشور زیبا و آینده دار شده است.

در واقع به لطف تغییرات صورت گرفته، متقاضیان سرمایه گذاری در ترکیه می توانند بدون نیاز و الزام به حضور شخصی در این کشور، تمامی موارد تجاری و مرتبط با خود را از راه دور رسیدگی کرده و به انجام برسانند. از زمان خرید ملک گرفته تا راه اندازی یک شرکت و تجارت جدید در این کشور، همگی در زمان کمتر و با هزینه و پیچیدگی های کمتری انجام می شود و امکان ارزیابی و رصد امور از راه دور وجود دارد.

روش های سرمایه گذاری در ترکیه
در نظر بسیاری از افراد، تنها روش ممکن و موجود برنامه ریزی مالی در این کشور، خرید ملک در ترکیه و یا اجاره ملک پس از خرید است، گزینه ای که می تواند به راحتی شما را صاحب خانه در کشوری اروپایی آسیایی و محبوب کرده و حتی موجب کسب درآمد ارزی، اخذ کارت اقامت دائم و پاسپورت ارزشمند نیز شود.

اما در حقیقت روش های سرمایه گذاری در کشور ترکیه محدود نبوده و انتخاب های متنوعی برای شهروندان خارجی حقیقی و حقوقی وجود دارد. اگر بخواهید به عنوان شخصی حقیقی در این کشور حضور داشته باشید، گزینه های برنامه ریزی مالی شما به شرح زیر خواهد بود:

شراکت در یک شرکت مستقر در ترکیه به عنوان شخصی حقیقی
شراکت در یک شرکت مستقر در ترکیه از طریق خرید و تصاحب سهام آن شرکت
خرید املاک و مستغلات قانونی و واجد شرایط
امکان ورود به بخش سرمایه گذاری ثابت بانکی
خرید اوراق بهادار و سهام در ترکیه
اما اگر بخواهید به عنوان فردی حقوقی در اقتصاد کشور ترکیه برنامه های مالی داشته باشید، گزینه های زیر در دسترس شما خواهد بود:

تاسیس یک شرکت جدید
باز کردن یک شعبه دفتری در کشور ترکیه
افتتاح یک دفتر رابط
شراکت با شرکت ترک از طریق سایر شعبات مستقر در کشورهای دیگر
در صورتی که بخواهید به عنوان یک شهروند خارجی در این کشور سرمایه گذاری کرده و از مزایای متنوع آن بهره مند شوید، باید بدانید که بنابر جدیدترین قوانین تصویب شده توسط رئیس جمهوری این کشور (رجب طیب اردوغان)، گزینه های در دسترس و حداقل بودجه مورد نیاز برای شرکت در هر یک از برنامه ها به شرح زیر است:

ارائه حق شهروندی ترکیه با سرمایه ثابت در صنایع و بخش های تعیین شده توسط دولت: براساس جدیدترین تغییرات و به روز رسانی ها، بودجه مورد نیاز برای investment در این بخش از حداقل 2 میلیون دلار به 500 هزار دلار کاهش یافته و می تواند موجب اخذ کارت اقامت دائم و حق شهروندی این کشور برای متقاضی اصلی و اعضای خانواده در کمتر از 3 ماه شود.
investment در بخش مسکن و مستغلات این کشور: طی جدیدترین تغییرات قوانین، دیگر نیازی به پرداخت حداقل 1 میلیون دلار آمریکا برای خرید ملک در این کشور نداشته و می توانید با پرداخت حداقل 250 هزار دلار، یک ملک واجد شرایط را در ترکیه خریداری کرده و از مزایای حق شهروند و پاسپورت بهره مند شوید.
کارآفرینی در کشور ترکیه: پیش از به روز رسانی قوانین، شما ملزم بودید تا به عنوان یک شهروند خارجی، حداقل برای 100 نفر در کشور ترکیه کارآفرینی کنید تا مجاز به اخذ اقامت و حق شهروندی این کشور شوید، اما اکنون این مقدار به 50 نفر کاهش پیدا کرده و می تواند علاوه بر کمک به وضعیت استخدام و کاریابی این کشور، موجب صدور کارت اقامت و پاسپورت ترکیه برای شما شود.
یکی دیگر از روش های در دسترس، سپرده بانکی در حساب های تعیین شده دولت کشور ترکیه است که در گذشته حداقل موجودی مورد نیاز 3 میلیون دلار تعیین شده بود، اما در حال حاضر شما می توانید با داشتن موجودی بانکی 500 هزار دلاری نیز در این برنامه شرکت کرده و از مزایای کارت اقامت دائمی و حق شهروندی ترکیه برخوردار شوید. سپرده بانکی شما باید برای 3 سال دست نخورده باقی بماند.
خرید اوراق قرضه دولتی با حداقل ارزش 500 هزار دلار (امکان فروش اوراق برای حداقل 3 سال وجود ندارد)
اگر چندان دریافت حق شهروندی و پاسپورت ترکیه برای شما جذابیت نداشته و انجام تجارت و سرمایه گذاری در ترکیه به منظور کسب سود برای شما اولویت بیشتری دارد، باید بدانید که 5 حوزه ایده آل برای انجام فعالیت تجاری و قرار دادن سرمایه در کشور ترکیه شامل موارد زیر می شود:

حوزه IT و فناوری
ساخت و ساز و املاک
نساجی و البسه
انرژی و منابع طبیعی
محیط زیست و امور بازیافتی
شما می توانید با انجام مشاوره و دریافت مجوزهای لازم برای فعالیت تجاری در کشور ترکیه، یک شرکت تجاری ثبت کرده و یا با مشارکت در یک شرکت تجاری در حوزه های فعال اشاره شده در بالا، علاوه بر برنامه های مالی و تجاری، به کار مشغول شده و سود قابل توجهی دریافت کنید. اما باید این موضوع را به خاطر داشته باشید که داشتن مهارت زبان استانبولی، شناخت کامل سیستم مالیات ترکیه، قوانین مهاجرتی، قوانین کار و موارد این چنینی نقش بسیار تعیین کننده ای در میزان موفقیت شما بازی می کنند.

بهترین سرمایه گذاری در ترکیه

از نگاه بسیاری از کارشناسان امر تجارت و سرمایه گذاری ترکیه، خرید املاک و مستغلات در این کشور، بهترین گزینه برای شهروندان معمولی و فاقد اطلاعات کافی برای تجارت تخصصی بوده و دارای سوددهی تضمین شده ای در کوتاه مدت و بلندمدت است.

با توجه به کاهش ارزش لیر به نسبت دلار و یورو، تغییر قوانین investment و خرید ملک توسط رئیس جمهوری وقت ترکیه و افتتاح پروژه های جدید کشوری نظیر فرودگاه جدید استانبول، می توان بدون شک این طور گفت که خرید ملک بهترین سرمایه‌گذاری در ترکیه محسوب می شود.

اگر برای مثال، مبلغ پرداختی و مقدار سرمایه شما برای خرید آپارتمان در استانبول کمتر از 250 هزار دلار آمریکا باشد، امکان دریافت کارت اقامت قابل تمدید این کشور برای شما وجود داشته و می توانید با اجاره ملک خود، درآمد ارزی کسب کنید. اما مزایای حق شهروندی و پاسپورت به شما تعلق نمی گیرد.

تنها در صورتی که مجموع ارزش یک یا چند ملک شما در کشور ترکیه به حداقل مبلغ 250 هزار دلار برسد، تمامی مزایای تعیین شده دولتی این سرمایه گذاری در کشور ترکیه اعم از پاسپورت، کارت اقامت دائم و حق شهروندی ترکیه برای متقاضی اصلی، همسر و فرزندان زیر 18 سال ارائه می گردد.

البته مزایای این نوع سرمایه گذاری تنها به موارد بالا محدود نمی شود و فرد می تواند از خدمات رایگان درمانی دولت ترکیه، تحصیل رایگان فرزندان، اعتبار پاسپورت ترکیه و امکان سفر بدون ویزا به بیش از 90 کشور دنیا و افتتاح حساب بانکی ویزاکارت و مسترکارت در این کشور بهره لازم را ببرد.

اگر هم تمایل به تجارت و یا کار قانونی در کشور ترکیه داشته باشید، می توانید برای ثبت شرکت تجاری اقدام کرده و یا با دریافت جاب آفر و ویزای کار ترکیه، به کار قانونی در حین زندگی در کشور ترکیه مشغول شوید.

با مقایسه قیمت خرید املاک و مستغلات در کشور ترکیه با ایران و یا سایر کشورهای دنیا، تنوع آب و هوایی (محیط زیست جنگلی، کوهستانی و یا ساحلی) و تنوع گزینه های خرید با هر مقدار موجودی، می توان به راحتی به این نتیجه رسید که این گزینه بهترین سرمایه گذاری در ترکیه محسوب می شود و قابل قیاس با سایر روش های در دسترس نیست.

حداقل سرمایه گذاری در ترکیه
همان طور که در بالا به این موضوع اشاره کردیم، حداقل موجودی مورد نیاز برای investment واجد شرایط تعیین شده توسط دولت این کشور برابر با 250 هزار دلار آمریکا است. البته اگر فرد به دنبال مزایای تعیین شده طرح های اشاره شده در بالا از جمله حق شهروندی و پاسپورت دوم نباشد، می تواند با هزینه کمتری در بخش املاک سرمایه گذاری کرده و یا یک شرکت تجاری را ثبت کرده و به تجارت در ترکیه و بازارهای بین المللی بپردازد.

حداقل سرمایه‌گذاری در ترکیه به برنامه ریزی شما و انتخاب روش متناسب با نیازهای شما بستگی دارد و اگر به دنبال کسب مزایای اهدایی دولت در کمترین زمان ممکن نباشید، می توانید به صورت مرحله ای بودجه و سرمایه خود را انتقال داده و با هزینه کمتری در هر یک از بازارهای مالی، تجاری و غیره ترکیه برنامه ریزی مالی و تجاری داشته باشید.

در یک جمع بندی کلی می توان این طور گفت که ترکیه دارای پتانسیل بالایی برای رشد و پیشرفت در قاره اروپا و مقیاس جهانی بوده و investment در این کشور می تواند مزایای فراوانی را برای شهروندان خارجی واجد شرایط به همراه داشته باشد.

اما با توجه به وجود جزئیات زیاد و نسبتاً پیچیده در مورد سیستم مالیاتی، قوانین دولتی سرمایه گذاری شهروندان خارجی و امکان مواجه با موارد کلاهبرداری، توصیه می کنیم که تا حد امکان از مشاوره تخصصی در این زمینه استفاده کنید و بدون تحقیق و ارزیابی کامل پروژه های در دسترس سرمایه گذاری در ترکیه، بی محابا به آن ورود نکنید.

شما می توانید در صورت تمایل، از انواع خدمات و مشاوره تخصصی موسسه مهاجرتی نیلگام در این زمینه استفاده کرده و بهترین گزینه سرمایه گذاری ترکیه را برای آینده خود و اعضای خانواده انتخاب نمایید.

واجد شرایط تعیین شده توسط دولت این کشور برابر با 250 هزار دلار آمریکا است. البته اگر فرد به دنبال مزایای تعیین شده طرح های اشاره شده در بالا از جمله حق شهروندی و پاسپورت دوم نباشد، می تواند با هزینه کمتری در بخش املاک سرمایه گذاری کرده و یا یک شرکت تجاری را ثبت کرده و به تجارت در ترکیه و بازارهای بین المللی بپردازد.

حداقل سرمایه‌گذاری در ترکیه به برنامه ریزی شما و انتخاب روش متناسب با نیازهای شما بستگی دارد و اگر به دنبال کسب مزایای اهدایی دولت در کمترین زمان ممکن نباشید، می توانید به صورت مرحله ای بودجه و سرمایه خود را انتقال داده و با هزینه کمتری در هر یک از بازارهای مالی، تجاری و غیره ترکیه سرمایه گذاری نمایید.

در یک جمع بندی کلی می توان این طور گفت که ترکیه دارای پتانسیل بالایی برای رشد و پیشرفت در قاره اروپا و مقیاس جهانی بوده و برنامه تجاری و مالی در این کشور می تواند مزایای فراوانی را برای شهروندان خارجی واجد شرایط به همراه داشته باشد.

اما با توجه به وجود جزئیات زیاد و نسبتاً پیچیده در مورد سیستم مالیاتی، قوانین دولتی investment شهروندان خارجی و امکان مواجه با موارد کلاهبرداری، توصیه می کنیم که تا حد امکان از مشاوره تخصصی در این زمینه استفاده کنید و بدون تحقیق و ارزیابی کامل پروژه های در دسترس سرمایه گذاری در ترکیه، بی محابا به آن ورود نکنید.

شما می توانید در صورت تمایل، از انواع خدمات و مشاوره تخصصی موسسه مهاجرتی نیلگام در این زمینه استفاده کرده و بهترین گزینه سرمایه گذاری را برای آینده خود و اعضای خانواده انتخاب نمایید.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *