حتما تا به حال نام دو کارت معروف بانکی ویزاکارت و مسترکارت به گوشتان خورده و یا لوگوی آن‌ها را در تلویزیون و اینترنت دیده‌اید. همچنین در سفرهای خارجی بر روی درب رستوران‌ها، کافه‌ها یا سایت‌های گردشگری با لوگوی آن‌ها برخورد کرده‌اید. از جانبی دیگر و به احتمال زیاد در سفرهای برون‌مرزی با دشواری‌های حمل پول نقد و تبدیل آن به ارز کشور مقصد مواجه شده‌اید.

حمل پول نقد یا همان Cash در کشوری غریب از امنیت کمی برخوردار بوده و چندان معقول نیست و رویارویی با مشکلات گم‌کردن پول و یا مورد سرقت قرار گرفتن نیز دشواری‌های خاص خودش را برای گردشگران به همراه خواهد داشت.

از نگاهی دیگر، خیلی از افراد با گشت و گذار در اینترنت با پیشنهادهای سفر فوق‌العاده به همراه تخفیف‌هایی عالی و یا حراجی‌هایی باورنکردنی روبرو می‌شوند که خرید آنها مستلزم افتتاح حساب بانکی بین‌المللی و دریافت مسترکارت و ویزاکارت است.

متاسفانه طی چند دهه گذشته به دلیل تحریم‌های اقتصادی و بانکی مختلف، ارتباط سیستم بانکداری ایران به طور کلی با بانک‌های دنیا قطع شده و این موضوع موجب شده تا شهروندان ایرانی و گردشگرانی که قصد سفر به کشورهای دیگر را دارند، با مشکلی به نام عدم امکان استفاده از کارت‌های بانکی بین‌المللی مواجه شوندو نتوانند به نام خودشان کردیت کارت بگیرند.

با ما همراه باشید تا در این مطلب به معرفی انواع ویزاکارت و مسترکارت بپردازیم و راه‌های مختلف دریافت مسترکارت متصل به حساب بانکی با اینترنت بانک و مزایای آن را توضیح دهیم.

مسترکارت و ویزاکارت فیزیکی در ایران

معرفی و اطلاعات کلی در ارتباط با مسترکارت و ویزاکارت

بنابر اطلاعات اخیر وب‌سایت Investopedia و بنابر اطلاعات بانک مرکزی Federal Reserve، شهروندان آمریکا تا ماه فوریه سال ۲۰۱۹ به طور تقریبی رقمی معادل ۸۷۰ بیلیون دلار به کارت‌های اعتباری بانک‌ها بدهکار هستند و همچنین دو شرکت اصلی و بزرگ کارت اعتباری در آمریکا، ویزا Visa Inc. (V) و مستر MasterCard Inc. (MA) محسوب می‌شوند.

در حالی که کارت‌های اعتباری بانکی هر دو شرکت نامبرده مورد مصرف و خدمات مشابهی دارند و فروشگاه‌ها و شرکت‌های متعددی این کارت‌‌ها را می‌پذیرند، بین این دوکارت تفاوت‌هایی وجود دارد که اغلب کاربران از آن بی‌خبر هستند.

مطلب پیشنهادی: با خرید ملک، شهروند ترکیه شوید

شرکت‌های ارائه‌دهنده کارت‌های اعتباری نظیر مستر کارت و ویزا کارت، معمولا به صورت مستقیم این کارت‌ها را صادر نمی‌کنند، بلکه اغلب بانک‌ها، اتحادیه‌های اعتباری و حتی شرکت‌های خرده‌فروش این کار را انجام می‌دهند. موسسه مالی صادر‌کننده معمولا قوانین کارت‌اعتباری نظیر نرخ‌بهره، هزینه‌ها، جوایز و موارد دیگر را تعیین می‌کند.

از این رو زمانی که دارنده کارت اعتباری مسترکارت و ویزاکارت حساب‌های خود را به اصطلاح صاف کرده و قبوض خود را پرداخت می‌کند، به جای شرکت کارت اعتباری و یا به اصطلاح credit card، موسسه مالی مذکور تراکنش‌ها و پرداخت‌ها را دریافت می‌کند.

بر همین اساس، شرکت‌های کردیت کارت و یا همان کارت‌های ‌اعتباری معروف نظیر ویزا و مسترکارت برای پذیرش کارت از تجار و بازرگانان و کسب وکارهای مختلف به عنوان روش پرداخت، شارژ یا همان سود تراکنش دریافت می‌کنند.

جالب است که شرکت‌های ویزاکارت و مسترکارت خود را به عنوان شرکت‌های مالی معرفی نمی‌کنند. بلکه ویزا کارت خود را یک شرکت تکنولوژی پرداخت و مسترکارت خود را یک کمپانی فناوری در عرصه صنعت پرداخت‌های بین‌المللی به حساب می‌آورد.

امروزه نه تنها کسب و کارهای مختلف کارت‌های اعتباری را مورد پذیرش قرار می‌دهند، بلکه سرویس و خدماتی نظیر هلدینگ معتبر پی‌پال PayPal (PYPL) و Square نیز هر روزه به مردم اجازه می‌دهند تا از طریق ویزاکارت و مستر کارت پرداخت خود را انجام دهند. در حالی که تفاوت‌های موجود در نرخ‌بهره، محدود‌یت‌های اعتباری، طرح‌های پاداش و مزایا توسط موسسات مالی صادرکننده کارت کنترل می‌شود، شرکت‌های ویزا و مسترکارت برای همکاری با این موسسات مالی با یکدیگر رقابت می‌کنند.

ویزاکارت و مسترکارت مزایای مشخصی نظیر شناسایی دزدی و جلوگیری از جعل، بیمه سفر، اجاره ماشین و یا حفاظت از خرید، به عنوان امتیاز و موضوعی انگیزشی ارائه می‌دهند.

در عین حال، کارت‌های اعتباری نوع بیزینس و تجاری این شرکت‌ها مشتریان خود را از تخفیف‌های مشخصی در هتل‌ها، خطوط پرواز و همچنین پمپ‌بنزین و گاز برخوردار می‌سازند. همچنین در برخی موارد تجار و بازرگانان می‌توانند براساس میزان تراکنش‌های خود بر سر هزینه‌های معمول با کمپانی‌های کردیت‌کارت ویزا و مسترکارت مذاکره کنند. معرفی مستر و ویزاکارت

ویزا کارت Visacard

شرکت ویزا Visa عموما سه سطح عضویت ابتدایی base ، متوسط signature و پیشرفته infinite را ارائه می‌دهد. این شرکت در مقایسه با مسترکارت از پوشش بیمه بهتری برای ماشین اجاره‌ای تحت عنوان Loss of Use برخوردار است، اما در عین حال مزایای بیمه خودروی اجاره‌ای در برخی از کشورها نظیر ایران قابل دسترسی نیست.

همچنین کمپانی‌های کارت‌های اعتباری برای مدیریت وظایف خاص و صرفه‌جویی در زمان مشتریان، برخی خدمات متفاوت را ارائه می‌دهند. این خدمات ممکن است به بلیط رویداد و جشنواره، رزرو رستوران‌، پیشنهاد هتل و یا حتی همکاری و کمک در امر خرید هدیه (با دادن سن گیرنده، فیلترهای مختلف و محدودیت هزینه خریدار) منتهی شود.

مستر کارت MasterCard

شرکت مستر کارت نیز دارای ۳سطح عضویت مقدماتی base، متوسط world و پیشرفته world elite است. هم‌چنین شرکت MasterCard  سرویس و خدمات "حفاظت از بازگشت" (Return Protection) را ارائه می‌دهد که کمتر کارتی نظیر کارت اعتباری signature ویزا این گزینه را به طور گسترده پوشش می‌دهد.

 این خدمت خریدار را قادر می‌سازد تا در صورت واجد شرایط بودن، جنس خریداری‌شده را حتی پس از گذشت بیش از ۲ماه پس دهد.

کارت‌های اعتباری مسترکارت از خدمات حفاظت از هزینه برخوردار هستند، این بدین معنی است که چنانچه جنسی را با استفاده از مسترکارت بخرید و فروشنده طی ۶۰ روز قیمت آن جنس را کاهش دهد، شرکت مسترکارت مابه‌تفاوت را به شما بر می‌گرداند.

اما در موارد دیگر، این دوکارت‌ اعتباری شباهت زیادی به یکدیگر دارند. بسیاری از کارت‌های اعتباری بین‌المللی که در طرح‌های متنوع پاداش بانکی شرکت دارند می‌توانند برحسب تقاضای مشتری از ویزا به مسترکارت و یا بالعکس تغییر یابند.

خدمات مسترکارت

مزایای داشتن مستر کارت و ویزا کارت فیزیکی

حالا که به معرفی کامل کارت‌های اعتباری معروف مسترکارت و ویزاکارت پرداختیم، بد نیست تا اشاره‌ای نیز به مزایای داشتن مسترکارت و ویزاکارت فیزیکی، اعتبار مسترکارت فیزیکی و شرایط استفاده از آن در خرید اینترنتی داشته باشیم. 

با توجه به این موضوع که بانک‌های ایرانی به دلیل تحریم‌ها در خارج از کشور ارتباط موثری نداشته و عملا شعبه‌ای ندارند، برخورداری از کارت بانکی بین‌المللی مستر کارت و ویزا کارت می‌تواند از جنبه‌های مختلف، مزایای زیادی را برای ایرانیان به همراه داشته باشد.

با دریافت هر یک از این دو نوع کردیت‌کارت بین ‎المللی بانکی می‌توان روزانه صورت‌حساب رایگان دریافت کرد، از فروشگاه‌های مختلف به صورت حضوری و اینترنتی در سراسر دنیا خرید کرد، از تمامی دستگاه‌های خودپرداز ATM وجه نقد دلار و یورو گرفت، بدون نیاز به استفاده از خدمات صرافی و با کارمزدی ناچیز، به هر حسابی در دنیا پول انتقال داد و به تبادل مالی و بیزینس در دیگر کشورها پرداخت.

همچنین دارندگان کارت بانکی مسترکارت و ویزاکارت می‌توانند سایر پرداخت‌های ارزی نظیر هزینه ویزای شینگن، ثبت‌نام در آزمون‌های بین‌المللی و شهریه دانشگاه‌های خارج از کشور، رزرو هتل، خرید مستقیم پروازهای خارجی و وب سایت‌های معروفی نظیر آمازون و پرداخت حق عضویت و اشتراک ماهانه وب سایت‌های خارجی را از این طریق پرداخت نموده و یا در صورت داشتن کاری بین‌المللی، درآمد ارزی خود را از طریق درگاه مستر کارت و ویزا کارت دریافت نمایند.

یکی از کاربردهای بسیار ویژه داشتن ویزاکارت و مسترکارت به نام، امکان تجارت آزاد دلاری در صرافی های اینترنتی خارجی معروف نظیر بایننس و کوینکس است که به شما این امکان را می دهد تا مستقیماً و بدون نیاز به خرید پر دردسر و پر هزینه تتر از صرافی های ایرانی، هزینه خرید رمز ارز و یا سهام خارجی را به راحتی به دلار پرداخت کنید و به هنگام برداشت سود و اصل پول دلاری خود، آن را به ویزاکارت و یا مسترکارت خود واریز نمایید.

مزایای داشتن مسترکارت فیزیکی

تفاوت کارت مجازی بانکی با کارت فیزیکی

پیش از پرداختن به موضوع روش‌های دریافت ویزاکارت و مسترکارت، بد نیست به توضیح تفاوت‌های کارت مجازی و کارت فیزیکی مسترکارت و ویزاکارت بپردازیم.

در وهله اول، می‌توان گفت که مستر کارت و ویزا کارت مجازی سریع‌تر آماده و صادر می‌شود، امکان پرداخت و خرید اینترنتی را برای فرد ایجاد می‌کند که شامل فعالیت‌هایی نظیر رزرو هتل و خرید پرواز خارجی نیز می‌شود.

اما مشکل بزرگی که ویزا و یا مسترکارت مجازی دارد این است که از نوع یکبار شارژ و یا همان Pre-Paid بوده و نمی‌توان پس از اتمام موجودی از آن استفاده مجدد کرد.

کارت‌های بانکی مجازی Pre-Paid عموما ماهیتی شبیه کارت هدیه بین‌المللی دارند و نمی‌توان با آن‌ها انتقال وجه بین بانکی انجام داد. به طور معمول، ویزاکارت و مسترکارت مجازی توسط شرکت‌های ثالث صادر می‌شوند و به همین خاطر استفاده از خدمات افتتاح حساب مجازی و شارژ دلاری آن مستلزم پرداخت کارمزد نسبتا بالا خواهد بود.

در عین حال، این نوع از حساب‌های مجازی بین‌المللی، از تاریخ انقضای محدودی برخوردار بوده (معمولا یک‌ماهه)، دارای محدودیت حداکثر سقف موجودی ۵۰۰ دلاری هستند که برای برخی از امور خرید، کاری و یا مسافرتی کفایت نخواهد کرد.

همچنین، نرخ دلار برای ویزاکارت و مسترکارت مجازی با ضریب بالاتری به حساب فرد شارژ می‌شود و فرد تنها می‌تواند به صورت همزمان از ۵ کارت مجازی با سقف موجودی قید ‌شده برخوردار باشد. در مقابل گزینه دیگری به نام کارت فیزیکی مستر کارت و ویزا کارت وجود دارد که در ادامه به توضیح تفاوت‌های آن می‌پردازیم.

مشاوره رایگان افتتاح حساب بانکی بین‌المللی ۰۲۱-۷۵۲۳۷

بالطبع کارت فیزیکی مسترکارت و ویزاکارت محدودیت‌های کارت مجازی را ندارند و خدمات آن‌ها گسترده تر بوده و به شرح زیر است:

 • دارای اعتبار ۳ تا ۵ ساله
 • امکان خرید از دستگاه‌های پوز در فروشگاه‌های سراسر دنیا
 • قابلیت بازپرداخت پول خرید جنس یا به اصطلاح ریفاند مبلغ (تا ۲ماه پس از پرداخت)
 • امکان دریافت وجه نقد ارزی از دستگاه‌های عابر کشورهای مختلف
 • امکان استفاده از خدمات اینترنت‌بانک، موبایل‌بانک و بهره‌مندی از گزارش تراکنش‌ها و گردش حساب
 • داشتن امنیت بالا و امکان فعال و غیرفعال‌سازی کارت بانکی
 • امکان خرید رمز ارز و فعالیت در صرافی های خارجی بدون نیاز به خرید تتر و پرداخت کارمزد به سایت های مشابه ایرانی
 • نداشتن محدودیت سقف موجودی حساب
 • امکان انتقال وجه به سایر حساب‌های بین‌المللی
 • کارمزد پایین و امکان دریافت سود بانکی
 • امکان برداشت و واریز روزانه تا سقف تعیین‌شده بانکی
 • افتتاح حساب حقیقی و صدور کارت به نام شخص
 • امکان تعویض Billing Address بانکی
 • امکان استفاده از مزایای جانبی نظیر جبران مابه تفاوت خرید و بیمه خودروی اجاره‌ای

تفاوت کارت مجازی و فیزیکی مسترکارت

تفاوت کارت های Pre-Paid ،Debit Card و Credit Card

کارت‌های Pre-Paid بانکی همانند حساب مجازی ویزا کارت و مستر کارت که به آن اشاره شد، از نوع حساب معین دارای سقف بودجه و محدود بوده که مشابه ایرانی‌ آن کارت‌‌هدیه و یا همان گیفت‌کارت بانکی است.

حساب و کارت بانکی Pre-paid (از پیش پرداخت‌شده) از تمامی امکانات یک حساب کامل ویزا کارت و مستر کارت برخوردار نبوده و تنها برای خرید اینترنتی و رفع نیاز مقطعی کاربر قابل استفاده است. 

اما بحث کردیت‌ کارت و دبیت‌ کارت موضوعی متفاوت است که در ادامه به توضیح آنها می‌پردازیم. Credit Card و Debit card به طور معمول با شماره کارت ۱۶رقمی، تاریخ انقضا و شماره شناسایی شخصی (PIN) در نگاه اول بسیار شبیه به هم بوده و دارای هویتی یکسان هستند. وجود برخی از تفاوت‌ها موجب می‌شود تا خیلی سریع نظرتان را راجع به این دو نوع کارت بانکی عوض کنید.

کارت‌های دبیت  Debit cards به مشتریان خود این اجازه را می‌دهند تا از منابع مالی سپرده خود در بانک خرید کرده و یا خرج کنند. اما کردیت‌کارت Credit card اما به مشتریان خود این اجازه را می‌دهد تا برای خرید اقلام و یا دریافت وجه نقد، تا سقف مشخصی از بانک صادر‌کننده کارت، پول قرض کنند.

به استثنای ایران که ماهیت کارت‌های بانکی عموما دبیت‌ کارت و یا گیفت‌کارت است،در بسیاری از کشورهای دنیا، افراد از هر دو نوع کارت بانکی کردیت و دبیت در معاملات و خریدهای روزمره خود استفاده می‌کنند. در ادامه با جزئیات بیشتری تفاوت‌های Credit Cards و Debit Cards را بررسی می‌کنیم. تفاوت پری پید، دبیت و کردیت کارت

کردیت‌کارت Credit Card

کردیت کارت ویزا و مستر، کارت بانکی است که توسط موسسه مالی و اعتباری (معمولا بانک) صادر می‌شود و دارنده آن را مجاز به قرض‌گرفتن از بانک مربوطه می‌نماید.

از این رو فرد دارنده کردیت‌کارت با قرض‌ گرفتن از بانک با این موضوع موافقت می‌کند که طبق ضوابط و مقررات بانکی، پول را در مدت زمان معین و با سود بانکی پس دهد. عموما کارت‌های اعتباری یا همان کردیت‌کار در ۴حالت برای متقاضی صادر می‌گردد:

 • کارت‌های استاندارد Standard که به سادگی خط اعتباری کاربر را گسترش می‌دهد.
 • کارت‌های پاداش Rewards که خدماتی نظیر برگشت نقدی بخشی از پول یا همان cash back ، امتیاز سفر و سایر مزایا را به مشتریان ارائه می‌دهد.
 • کارت‌های اعتباری ایمن و تضمینی Secured نیازمند سپرده نقدی اولیه است که توسط صادرکننده کارت به عنوان وثیقه نگهداری می‌شود.
 • کارت‌های شارژی Charge cards که هیچگونه سقف و محدوده هزینه از پیش تعیین شده‌ای ندارد، اما اغلب این اجازه را نمی‌دهد تا مانده حساب‌های پرداخت نشده از ماهی به ماه دیگر موکول شود.

کاربران و مشتریان کارت اعتباری امکان برداشت پول، دریافت تخفیف، امتیاز سفر و بسیاری از مزایای دیگر را دارند که برای دارندگانdebit  دبیت‌کارت (سپرده) که از انواع کارت پاداش rewards استفاده می‌کنند، غیرقابل دسترس است.

مشتریانی که هر ماهه به طور تمام و کمال و سر وقت حساب کارت خود را پرداخت می‌کنند، می‌توانند با انجام خرید ماهانه و پرداخت قبوض از طریق کارت‌های پاداش، سود قابل ملاحظه‌ای دریافت کنند.

همچنین استفاده از کردیت‌ کارت بر گزارش کردیت یا همان اعتبار مشتری نیز بازتاب دارد، این موضوع به مشتریان خوش‌حساب این امکان را می‌دهد تا با سابقه مخارج و پرداخت‌های سر وقت، امتیاز خود را بالا ببرند.

در عین حال، این نوع از کارت‌ها علاوه بر وعده و تضمین فروشنده و برند مربوطه، ضمانت و بیمه‌ای اضافه بر سازمان برای کالاهای خریداری ‌شده ارائه می‌ دهند. از این رو چنانچه وسیله‌ای که با کردیت‌کارت خریداری‌شده پس از اتمام گارانتی خراب و یا معیوب شود، می‌توان با موسسه کارت‌اعتباری ارتباط برقرار کرده و از پوشش مضاعف گارانتی مطمئن شد.

نکات مهم

 • کردیت‌ کارت به شما اجازه دسترسی به انواع وام‌های بانکی را می‌دهد. دبیت‌کارت مستقیما پول را از حساب بانکی شما کسر می‌کند.
 • کردیت‌کارت با خدمات گارانتی و محافظت از کلاهبرداری، به مشتریان خود سرویس و خدمات بهتری ارائه می‌کند، اما هزینه‌بردارتر است.
 • در مقابل، کارت‌های بانکی سپرده Debit محافظت کمتری به مشتریان خود ارائه داده و هزینه‌های کمتری در پی دارد.
 • اما دبیت‌ کارت‌های جدید خدمات حفاظتی مشابه کردیت‌کارت‌ها را ارائه می‌دهند و در عین حال بسیاری از کردیت‌ کارت‌ها دیگر شارژی برای هزینه سالانه دریافت نمی‌کنند.

تفاوت کردیت کارت و دبیت کارت

با این وجود، باز هم می‌توان گفت که کارت‌های اعتباری Credit محافظت بیشتر و بهتری در مقایسه با دبیت‌کارت‌ها به مشتریان ارائه می‌دهند. مادامی که مشتری به موقع و سر وقت گزارش گم‌شدن و یا دزدیده‌شدن کارت خود را بدهد، حداکثر مقدار ضرر پس از ناپدید شدن کارت ۵۰ دلار خواهد بود.

براساس قانون فدرالی Electronic Funds Transfer Act، مشتریان دبیت‌ کارت نیز می‌توانند در صورت ارائه گزارش طی ۴۸ ساعت اولیه از خدمات محافظت گم‌شدن و یا دزدیده‌شدن کارت بانکی بهره‌مند شوند.

البته پس از گذشت ۴۸ ساعت، در صورت گزارش ندادن، مقدار سقف برداشت کارت ناپدید شده تا ۵۰۰ دلار افزایش می‌یابد و پس از گذشت ۶۰ روز هیچ‌گونه محدودیتی وجود نخواهد داشت.

قانون Fair Credit Billing Act به کاربران این اجازه را می‌دهد تا خریدهای غیرمجاز، تائید‌ نشده و یا محصولاتی که در خلال ارسال و تحویل خسارت دیده و یا گم‌شده‌اند را مورد مناظره قرار دهد. اگر یک وسیله را از طریق Debit کارت خریداری کرده باشید، در صورتی که با فروشنده به توافق نرسید، نمی‌توانید جنس را مرجوع کنید.

همچنین قربانیان دزدی دبیت‌کارت امکان دریافت بازپرداخت و جبران خسارت را پس از تکمیل تحقیقات نخواهند داشت.

در عین حال، دارندگان کارت اعتباری بانکی Credit مورد ارزیابی اختلاف‌نظر مبلغ و برداشت  disputed charges قرار نگرفته، مبلغ به طور معمول فوراً از حساب آنها کسر شده و در صورت توافق با فروشنده به حساب مشتری برگردانده خواهد شد. در حالی که برخی از ارائه‌کنندگان کردیت‌کارت و دبیت‌کارت هیچگونه مسئولیتی را در قبال خرید مشتری قبول نمی‌کنند، باز هم قانون بانک نسبت به مشتریان دارنده کردیت‌کارت بخشنده‌تر است.

چنانچه نیاز به اجاره ماشین داشته باشید، بسیاری از موسسات صادر‌کننده کردیت‌کارت نوعی از خدمات چشم‌پوشی و جبران خسارت تصادف را ارائه می‌دهند. حتی در صورتی که بخواهید در این مورد از دبیت‌کارت استفاده کنید، بسیاری از کمپانی‌های اجاره ماشین از شما اطلاعات کردیت‌کارت را به عنوان کارت بانکی پشتیبان مطالبه می‌کنند که بدون آن امکان اجاره خودرو را نخواهید داشت.

از این رو، دارندگان دبیت‌کارت می‌توانند با ارائه دسترسی به سپرده تضمینی چندصد دلاری، آژانس‌های اجاره ماشین را ترغیب به پذیرش دبیت‌کارت به جای کردیت‌کارت نمایند. کردیت کارت و مسترکارت در ایران

 کارت بانکی دبیت Debit Card

دبیت‌کارت نوعی از کارت بانکی برای پرداخت است که به جای استفاده از وام بانکی، با کسر مبلغ مستقیم از حساب بانکی کاربر، پرداخت‌ها را انجام می‌دهد.

کارت‌های Debit  زمانی که توسط پردازنده‌های اصلی پرداخت ویزا و مستر کارت صادر می‌شوند، تسهیلات و آسودگی کارت‌های اعتباری کردیت و مزایای محافظتی مشابه را به کاربر ارائه می‌دهند. در کنار نوع استاندارد دبیت‌کارت، در مجموع دو نوع دبیت‌کارت بدون نیاز به حساب پس‌انداز و ارزیابی وجود دارد:

 • دبیت‌کارت استاندارد که از حساب بانکی شما برداشت می‌کند.
 • کارت انتقال مزایای الکترونیکی (EBT) که توسط آژانس‌های ایالتی و فدرالی صادر می‌شود و به کاربران واجد شرایط این امکان را می‌دهد تا با استفاده از مزایای بانکی خرید کنند.
 • دبیت‌ کارت از پیش پرداخت‌شده Prepaid بدون دسترسی به حساب بانکی به دارنده آن این اجازه را می‌دهد تا سقف مجاز تعیین‌شده و موجود در کارت، خرید اینترنتی انجام دهد.

معمولاً مشتریان صرفه‌جو بخاطر نداشتن هزینه‌های مرتبط، تمایل به استفاده از دبیت‌کارت دارند و تنها در صورت استفاده بیشتر از موجودی حساب بانکی، متحمل پرداخت هزینه‌های اضافه برداشت می‌شوند.

اما استفاده از مزایای رایگان و بدون هزینه، شامل دبیت‌کارت‌های از پیش‌پرداخت شده (prepaid) با هزینه مستمر استفاده، فعال‌سازی و سایر هزینه‌ها نمی‌شود و در مقایسه، عموما کردیت‌کارت‌ها شامل هزینه سالانه، هزینه‌های بیش از حد over-limit، هزینه دیرکرد پرداخت و سایر هزینه‌ها نظیر بهره ماهانه برای سپرده‌های برجسته و ممتاز می‌گردد.

این طور می‌توان گفت که دبیت‌کارت از سپرده بانکی کاربر استفاده می‌کند و بدین خاطر خطر بالا رفتن بدهی به بانک را به میزان زیادی کاهش می‌دهد.

بنابر تحقیقات و مطالعه سال ۲۰۱۷ NerdWallet and Harris Poll ،تقریبا سه چهارم آمریکایی‌ها که به طور عمده از دبیت‌کارت بانکی برای خریدهای روزانه خود استفاده می‌کنند، (در حدود ۷۱ درصد) این طور گفته‌اند که پیش از این درگیر بدهی کردیت‌کارت بانکی بوده‌اند.

از نگاه فروشندگان، مردم معمولا به هنگام استفاده از کارت‌اعتباری پلاستیکی، بیشتر از پرداخت وجه نقدی خرج می‌کنند. از همین رو، با استفاده از کارت بانکی معمولی دبیت‌کارت می‌توان از وسوسه استفاده از اعتبار مضاعف بانکی اجتناب کرد. در عین حال بد نیست بدانید که بودجه بسیاری از مزایای ارائه‌شده به دارندگان کردیت‌ کارت، توسط بهره و سایر هزینه‌های پرداخت‌شده از طرف افراد نسبتا بدحساب تامین می‌شود.

کارت بانکی دبیت کارت

روش‌های دریافت مستر کارت و ویزا کارت

از آن جایی که سیستم بانکداری ایران مشمول قوانین تحریم بوده و ارتباطی با بانکداری بین‌المللی و شرکت‌هایی نظیر ویزاکارت و مسترکارت ندارد، متقاضیان ایرانی می‌توانند به واسطه روش‌های زیر از انواع خدمات مستر کارت و ویزا کارت استفاده نمایند:

 • از طریق برخی از وب‌سایت‌های ایرانی اقدام به دریافت مستر و ویزاکارت مجازی کنند که عموما از نوع Prepaid بوده و در زمانی کمتر از چند ساعت برای فرد صادر می‌شوند، اما در عین حال دارای محدودیت موجودی و اعتبار کوتاه‌مدت هستند و عموما تنها برای یک‌بار شارژ می‌شوند.
 • نوع دیگر این نوع کارت‌ها مسترکارت و ویزاکارت هدیه فیزیکی است که از طریق وب سایت‌های معتبر ایرانی به صورت آنی قابل سفارش است. این نوع کارت به صورت یکبار شارژ بوده، دارای سقف موجودی ۱۰۰۰ دلاری است و با اعتباری یک ساله امکان خرید اینترنتی، خرید از دستگاه‌های POS فروشگاهی و پرداخت‌های آنلاین را میسر می‌سازد.
 • همچنین می‌توان از طریق برخی از وب‌سایت‌ها و شرکت‌های ثالث، مسترکارت مسافرتی و قابل شارژ نیز دریافت کرد که دارای امکاناتی نظیر قابلیت شارژ تا ۵۰۰۰ دلار، اعتبار ۲ تا ۳ ساله، سقف شارژ سالانه ۵۰ تا ۶۰ هزار دلار، خرید آنلاین،خرید فروشگاهی و برداشت از خودپرداز است.

اما در عین حال حداقل موجودی مورد قبول ۱۰۰ دلار بوده و شامل هزینه‌های نگهداری ماهانه، هزینه نگهداری سالانه و هزینه اولیه صدور کارت بانکی می‌شود.

یکی از اشکالات این نوع کارت‌های مجازی و فیزیکی، هزینه‌های جانبی نظیر هزینه صدور کارت، دریافت کارمزد بالا جهت شارژ دلاری کارت و هزینه بالای خدمات جانبی است.

از این رو عملا متقاضی استفاده از خدمات مجازی و فیزیکی مسترکارت و ویزاکارت در ایران همواره نیاز به پشتیبانی و خدمات شرکت‌های ثالث و وب‌سایت‌های عامل ایرانی پیدا کرده که علاوه بر هزینه‌های نسبتا نامعقول، اغلب شرایط را برای مشتری دشوار می‌سازد. بدین خاطر امروزه بسیاری از ایرانیان از روش متداول‌تر و بهتری برای افتتاح حساب ویزا کارت و مستر کارت به صورت حقیقی و کاملا قانونی استفاده می‌کنند.

دریافت ویزا کارت و مستر کارت از طریق بانک های ترکیه

یکی از روش‌های مطمئن و متداول افتتاح حساب حقیقی و دریافت ویزاکارت و یا مسترکارت فیزیکی معتبر، بازکردن حساب بانکی در ترکیه است.

شما می‌توانید با استفاده از خدمات آژانس‌های مسافرتی معتبر از خدمات کامل و مستمر بانکداری کشور ترکیه برای انجام امور ارزی و بین‌المللی خود در سراسر دنیا، با کمترین هزینه برخوردار شوید. از این رو می‌توانید بدون نیاز به داشتن اقامت ترکیه، در یکی از معتبرترین و بهترین بانک‌های ترکیه یعنی زراعت‌بانک، حساب ارزی افتتاح کرده و از خدمات متنوع مستر کارت و ویزا کارت زیر بهره‌مند شوید. مزایای این روش به شرح زیر است:

 • امکان افتتاح حساب سپرده بین‌المللی و دریافت سود
 • افتتاح حساب بانکی بدون نیاز به اقامت در ترکیه
 • دریافت کردیت‌کارت معتبر و بین‌المللی به نام شما
 • امکان دریافت کد مالیاتی ترکیه
 • برخورداری از پنل بانکی و خدمات موبایل بانک و امکان مدیریت حساب بدون نیاز به حضور در ترکیه
 • امکان انتقال پول از ایران به حساب بانکی ترکیه با کمترین هزینه و کارمزد، به صورت حضوری، از طریق صرافی و یا سوئیفت
 • امکان دریافت وجه نقد ارزی از سایر دستگاه‌های عابربانک ATM در سراسر دنیا
 • برخورداری از شرایط دریافت سود بانکی از زراعت بانک ترکیه
 • داشتن ارتباط مستقیم با بانک، نبود مشکلات بلوکه شدن حساب، داشتن ارتباط مستقیم با بانک و نبود نگرانی از کلاهبرداری شرکت‌های ثالث
 • انجام کلیه خریدهای اینترنتی یا حضوری از طریق دستگاه POS، پرداخت شهریه، آبونمان، هزینه‌های سفارت، رزرو هتل و خرید بلیت هواپیما
 • عدم وجود محدودیت‌های رایج کارت‌های مجازی نظیر سقف برداشت، نبود امکان انتقال، غیرقابل شارژ بودن و سقف موجودی
 • امکان خرید ملک در ترکیه
 • کارمزد بانکی بسیار پایین
 • امکان افتتاح حساب به انواع ارز لیر، دلار و یورو

شما می توانید در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه، به مطلب افتتاح حساب بانکی در ترکیه مناسب چه افرادی است مراجعه کنید.

ویزاکارت و مسترکارت ترکیه با نیلگام

دریافت ویزا کارت و مستر کارت زراعت‌بانک از طریق گروه شرکت‌های نیلگام

گروه شرکت‌های نیلگام (ایران آنکارای سابق) با توجه به نیاز موجود و از طرفی به دلیل داشتن اعتبار بالا نزد بانک‌های کشور ترکیه، این امکان را برای عزیزان فراهم کرده تا در کمترین زمان و به راحت‌ترین شکل ممکن از خدمات دائمی و متنوع صدور مسترکارت و ویزاکارت بهره‌مند گردند.

از همین رو شما می‌توانید در صورت تمایل از خدمات افتتاح حساب مستر کارت و ویزا کارت زراعت بانک ترکیه توسط نیلگام به شکل زیر استفاده کنید:

 • پس از عقد قرارداد، پرواز به استانبول و اقامت هتل برای شما رزرو می‌گردد.
 • به محض رسیدن به خاک ترکیه نماینده نیلگام به استقبال شما آمده و با ترانسفر فرودگاهی شما را تا هتل همراهی خواهد کرد.
 • ظرف ۲روز اقامت در این کشور، تمامی مراحل موردنیاز افتتاح حساب بانکی و دریافت ویزا کارت و مستر کارت نظیر دریافت کد مالیاتی، خرید سیم‌کارت موبایل ترکیه، آدرس معتبر سکونتی در ترکیه، گذراندن پروسه افتتاح حساب به همراه راهنمایی‌های لازم توسط نماینده نیلگام برای شما به انجام خواهد رسید.
 • افتتاح حساب مسترکارت و ویزاکارت در زراعت‌بانک ترکیه با حداقل اعتبار ۵۰۰ لیر و یا معادل دلاری آن صورت گرفته و تنها پس از گذشت یک هفته مسترکارت و ویزاکارت فیزیکی شما به همراه تمامی اطلاعات حساب و پنل بانکی، رمز اینترنتی و غیره به شما در تهران تحویل داده خواهد شد.

بنابر تجربه کارشناسان گروه شرکت‌های نیلگام، افتتاح حساب بانکی بین‌المللی در زراعت‌بانک کشور ترکیه بهترین روش برای برخورداری از مسترکارت و ویزاکارت معتبر فیزیکی در ایران است و بدون شک شامل کمترین ریسک و در عین حال پایین‌ترین هزینه‌های جانبی می‌شود.

کارشناسان مجرب نیلگام همواره آماده ارائه مشاوره رایگان و پاسخ‌گویی به سوالات شما عزیزان در این زمینه هستند.

مشاوره رایگان افتتاح حساب بانکی در ترکیه ۰۲۱-۷۵۲۳۷