مهاجرت کاری

محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به ساسکاچوان

محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به ساسکاچوان چگونه است؟ محاسبه آنلاین امتیاز اسکیل ورکر کانادا را در این پُست مجله نیلگام بررسی کرده ایم. این روزها نه تنها در ایران بلکه در بسیاری دیگر از کشورهای دنیا، متقاضیان مختلفی به دنبال شرایط مهاجرت به کشور زیبای کانادا و استفاده از مزایای طرح های فدرالی و استانی این کشور هستند و می خواهند تا با مهاجرت قانونی به این کشور پهناور، مدرن و مهاجرپذیر، طعم خوش زندگی در یک کشور قدرتمند، پرثبات و جهان اولی را چشیده و آینده فرزندان خود را تضمین کنند.

اگر کمی در مورد برنامه استانی اسکیل ورکر ساسکاچوان اطلاعات داشته باشید، متوجه این موضوع می شوید که این برنامه مهاجرتی کشور کانادا تحت سیستم آنلاین و معروف اکسپرس اینتری کار می کند و دارای شباهت های فراوانی با برنامه اسکیلد ورکر فدرال کانادا است.

در صورتی که کشور کانادا را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب کرده و تمایل دارید تا به جای استفاده از روش هایی نظیر ویزای تحصیلی و یا ویزای استارت آپ ازگزینه مهاجرت نیروی تخصصی و کار در کشور کانادا استفاده کنید، طرح استانی ساسکاچوان مناسب شما خواهد بود.

االبته باید به این موضوع توجه داشته باشید که نامزدی استانی کانادا مناسب تمام متقاضیان نبوده و شامل فاکتورهایی می شود که دارای امتیاز بوده و باید به صورت آنلاین محاسبه شود تا در صورت دستیابی به حدنصاب امتیازهای لازم، اجازه شرکت شما در قرعه کشی داده شود.

اما بهتر است برای درک بیشتر جزئیات این برنامه مهاجرتی ویزا و اقامت دائم کانادا و نحوه محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به ساسکاچوان، تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

شرایط مهاجرت به ساسکاچوان

به استثنای طرح سراسری و کشوری جذب نیروی کار متخصص اسکیل ورکر که تحت نظارت دولت فدرال کانادا و هرساله برگزار می شود، اغلب استان های کشور کانادا از برنامه استانی مختص به خود برای جذب نیروی کار متخصص و واجد شرایط و مهاجران جدید (برای اقامت دائم) در این کشور بهره می برند.

تفاوت اصلی برنامه استانی ساسکاچوان با طرح فدرال کانادا در این است که با استفاده از این برنامه امکان دریافت ویزای کار کانادا بدون جاب آفر وجود خواهد داشت. این در حالی است که فاکتورهای مورد نیاز برای شرکت در برنامه نامزدی استانی ساسکاچوان به شرح زیر است:

البته وجود فاکتورهای دیگری از جمله میزان سن متقاضی، ارتباط با بازار کار و تطبیق پذیری نیز در میزان امتیازات کسب شده فرد برای شرکت در برنامه مهاجرت به ساسکاچوان تاثیرگذار است.

باید این موضوع را به خاطر بسپارید که حداقل امتیاز دریافتی برای ورود به pool قرعه کشی مهاجرت به ساسکاچوان برابر با 60 امتیاز بوده و این مقدار از امتیاز کسب شده تضمین کننده انتخاب شما و ارسال دعوت نامه اپلای ویزا و کارت اقامت کانادا نخواهد بود.

برای مهاجرت به ساسکاچوان شما باید یک پروفایل ابراز علاقه مندی یا EOI در وب سایت رسمی استان ساسکاچوان ایجاد کنید و اطلاعاتی که منجر به دریافت حدنصاب امتیاز می شود را در آن وارد نمایید تا در نهایت به بخش قرعه کشی Pool متقاضیان وارد شوید.

در این بخش، متقاضیان واجد شرایط براساس امتیازات اعلام شده در پروفایل EOI انتخاب می شوند و برای ایشان دعوت نامه ITA ارسال می گردد. با دریافت دعوت نامه، فرد باید مدارک مورد نیاز برای اثبات داشتن امتیازهای لازم طرح مهاجرت به ساسکاچوان را در پروفایل خود آپلود کرده و هزینه درخواست ویزا و کارت اقامت این کشور را پرداخت نماید.

در صورتی که شرایط کلی فرد از سوی دولت کانادا مورد تائید قرار گیرد، متقاضی، همسر و فرزندان زیر 18 سال خانواده امکان دریافت کارت اقامت PR و ورود به خاک کانادا را برای کار و زندگی خواهند داشت.

لازم به ذکر است که از دو طریق سیستم اکسپرس اینتری EE و خارج از اکسپرس اینتری OID می توان برای مهاجرت نیروی کار ماهر به استان ساسکاچوان اقدام کرد. این در حالی است که امتیاز مورد نیاز برای شرکت در طرح اکسپرس اینتری فدرال، حداقل 67 امتیاز از 100 است و حداقل نمره مورد نیاز مهارت زبان نیز CLB 7 تعیین شده است.

برهمین اساس، شما می توانید یک پروفایل اکسپرس اینتری در وب سایت دولتی فدرال کانادا ایجاد کرده و وارد پول فدرال می شوید و به طور همزمان با ایجاد یک پروفایل EOI در وب سایت مهاجرتی ساسکاچوان، در لیست متقاضیان استانی کشور کانادا نیز قرار می گیرید.

در زمینه مهاجرت به ساسکاچوان باید به این موضوع توجه داشته باشید که شرکت در هر دو طرح EE و OID شانس موفقیت شما و گزینه های مهاجرتی تان را بیشتر می کند، اما در هر صورت، باید بر مبنای مشاغل مورد نیاز استانی این کشور در هر سال، اقدام به تکمیل پروفایل و ابراز علاقه مندی برای شرکت در برنامه قرعه کشی متقاضیان مهاجرت به این استان کنید.

بنابر جدیدترین اطلاعات ارائه شده در وب سایت رسمی ساسکاچوان، مشاغل مورد نیاز این استان تنها مختص به گروه مشاغل نظام مند و طبقه بندی شده ناک A، ناک B و ناک O می شوند. ناک A معمولاً برای مشاغل نیازمند تحصیلات دانشگاهی است، ناک B برای مشاغل نیازمند تحصیلات کالج و یا کارآموزی فنی و کاربردی است و ناک O هم مختص به موقعیت های شغلی مدیریتی است.

مشاغل مستثنی و مشاغل قرارگرفته در دسته های ناک C و D واجد شرایط شرکت در برنامه مهاجرتی استانی OID و اکسپرس اینتری EE نیستند.

با مراجعه به وب سایت رسمی استان ساسکاچوان، شما می توانید به مشاغل مستثنی و فهرست مشاغل مورد نیاز این استان دسترسی پیدا کنید و در صورت قرارگیری موقعیت شغلی خود در لیست مشاغل واجد شرایط این استان کانادایی، برای تکمیل پروفایل و دعوت نامه EOI درخواست دهید.

به طور معمول هر یک از فهرست ها به صورت فایل PDF در وب سایت قرار داده شده و حاوی فهرست کامل مشاغل ذکر شده در بالا است.

برای مثال، زمانی که لیست مشاغل مستثنی و فاقد شرایط مهاجرتی این استان را باز کنید، با فهرست بلندی از اسامی و عنوان شغلی متعددی مثل عکاس، مترجم، گرافیست، کتابدار، وکیل، قاضی، فیلمبردار، آرایشگر و بسیاری از عنوان های دیگری به همراه کد شغلی روبرو می شوید که در لیست مشاغل غیرقابل قبول این استان قرار گرفته اند.

شما می توانید به طور شخصی فهرست مشاغل مورد نیاز و مشاغل مستثنی استان ساسکاچوان را چک کرده و در صورت داشتن شرایط لازم، برای تکمیل پروفایل اکسپرس اینتری و OID و درخواست ویزا و کارت اقامت کشور کانادا درخواست دهید.

اما در صورتی که اشراف کاملی به جزئیات این برنامه های مهاجرتی ندارید و چندان با رویه نسبتاً پیچیده و رقابتی مهاجرت استانی و یا فدرالی نیروی کار متخصص کانادا آشنا نیستید، می توانید در صورت تمایل از خدمات تخصصی موسسه مهاجرتی نیلگام در این زمینه استفاده کرده و انجام صفر تا صد آن را به ما بسپارید.

محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به ساسکاچوان

اگر می خواهید برای مهاجرت به کانادا از طریق طرح نیروی کار ماهر استانی اقدام کنید، بهترین کار این است که به لینک فرم ارزیابی نیلگام مراجعه کرده و اطلاعات اولیه خود را برای بررسی حداقل امتیازات مورد نیاز شرکت در این طرح وارد کنید.

کارشناسان موسسه مهاجرتی نیلگام در اسرع وقت فرم های ارزیابی را مورد بررسی قرار می دهند و در صورت داشتن شرایط لازم برای شرکت در طرح مهاجرتی کانادا، متقاضی را در جریان الباقی امور قرار خواهند داد.

اما اگر قصد دارید تا به صورت شخصی این کار را انجام دهید، باید پیش از تکمیل فرم اکسپرس اینتری و OID بخش فدرال و استان ساسکاچوان، از فاکتورهای تاثیرگذار در بخش امتیازدهی برنامه SINP مطلع گردید تا بتوانید محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به ساسکاچوان را انجام داده و برای این طرح اقامتی و ارزشمند کشور کانادا اقدام کنید.

به طور کلی، فاکتورهای دارای امتیاز و مدارکی که برای اثبات این امتیازها باید در پروفایل کاربردی خود آپلود کنید، شامل موارد زیر می شود:

میزان تحصیلات و دوره های کارآموزی

 • مدرک کارشناسی ارشد و یا دکترا (قابل ارزیابی و معادل سیستم آموزشی کشور کانادا): 23 امتیاز
 • مدرک کارشناسی و یا حداقل یک مدرک 3 ساله دانشگاهی و کالج: 20 امتیاز
 • گواهی تجارت معادل موقعیت شغلی journeyperson در ساسکاچوان: 20 امتیاز
 • گواهی و یا دیپلمی که در بازه کمتر از 3 سال در یک دانشگاه، کالج و یا هنرستان فنی و حرفه ای دریافت شده و قابل ارزیابی در کشور کانادا است: 15 امتیاز
 • گواهی آموزشی کمتر از دو سال و حداقل دو ترم دانشگاهی که دارای ارزش و اعتبار در کشور کانادا باشد: 12 امتیاز

تجربه کار تخصصی

در بازه 5 ساله از زمان درخواست مهاجرت به کانادا

 • 5 سال تجربه کاری: 10 امتیاز
 • 4 سال: 8 امتیاز
 • 3 سال: 6 امتیاز
 • 2 سال: 4 امتیاز
 • 1 سال: 2 امتیاز

در بازه 6 تا 10 سال قبل از ارسال درخواست پروفایل مهاجرت به کانادا

 • 5 سال تجربه: 5 امتیاز
 • 4 سال: 4 امتیاز
 • 3 سال: 3 امتیاز
 • 2 سال: 2

مهارت زبان

فرد متقاضی باید دارای یکی از مدارک بین المللی زبان IELTS، CELPIP و یا TEF با میانگین نمره CLB 4 تا 10 باشد.

مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی اول متقاضی

 • سطح CLB 8 یا بالاتر: 20
 • سطح CLB 7: 18
 • سطح CLB 6: 16
 • CLB 5: 14
 • CLB4: 12

مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی دوم متقاضی

 • سطح CLB 8 یا بالاتر: 10
 • سطح CLB 7: 8
 • سطح CLB 6: 6
 • CLB 5: 4
 • CLB4: 2

سن متقاضی

 • 18 تا 21 سال: 8
 • 22 تا 34 سال: 12
 • 35 تا 45 سال: 10
 • 46 تا 50 سال: 8

فاکتور تطبیق پذیری و ارتباط با بازار کار ساسکاچوان

 • داشتن جاب آفر معتبر از یک کارفرمای کانادایی در ساسکاچوان: 30 امتیاز
 • داشتن ارتباط خانوادگی نزدیک در استان ساسکاچوان که دارای اقامت دائم و یا حق شهروندی کانادا باشد و شامل نسبت های والدین، پدربزرگ و مادربزرگ، عمه، خاله، عمو، خواهرزاده و برادرزاده و موارد این چنینی می شود: 20 امتیاز
 • تجربه کار قبلی در استان ساسکاچوان( حداقل 12 ماه کار با مجوز کار قانونی در 5 سال گذشته، در کشور کانادا): 5 امتیاز
 • تجربه تحصیل حداقل یک دوره آموزشی یک ساله دانشگاهی در ساسکاچوان: 5 امتیاز

حداکثر امتیازات قابل دریافت از مجموع فاکتورهای ذکر شده در بالا 110 امتیاز است و متقاضی واجد شرایط ملزم به کسب حداقل 60 امتیاز برای ایجاد پروفایل و شرکت در قرعه کشی دعوت نام درخواست نامزدی استانی و کارت اقامت کشور کانادا خواهد بود.

با توجه به جزئیات مختلف و متعدد مهاجرت نیروی کار ماهر فدرالی و استانی کشور کانادا، توصیه می کنیم که حتماً پیش از هر اقدامی، از مشاوره و ارزیابی تخصصی کارشناسان نیلگام در این زمینه بهره برده و با محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به ساسکاچوان، از درصد شانس و موفقیت خود در قرعه کشی این برنامه مهاجرتی باخبر شوید.

این یک پروسه نسبتاً سخت، پیچیده و زمان بر است که نیازمند صبر و توجه کامل شما در تمامی مراحل بوده و به اطلاعات و دقت زیادی نیاز دارد.

از این رو، اگر می خواهید تا با سرعت بیشتری به امور مهاجرت استانی نیروی کار ماهر کانادا رسیدگی کنید و با حذف خطاهای احتمالی، درصد شانس موفقیت خود را در پروسه مهاجرت به ساسکاچوان افزایش دهید، کارشناسان موسسه مهاجرتی نیلگام، از صفر تا صد این پروسه همراه شما بوده و شما را به هدف نهایی مهاجرت به کانادا و کسب کارت اقامت دائمی ارزشمند این کشور نزدیک تر خواهند کرد.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *