ویزا

تعیین وقت سفارت اتریش به همراه اطلاعات سفارت و VFS

جمهوری اتریش یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و حوزه شینگن است که خوشبختانه دارای سفارت و VFS فعال در تهران نیز است. از آنجایی که اتباع ایرانی برای سفر به اتریش با اهداف مختلفی نظیر توریستی، تحصیلی و کاری نیازمند دریافت ویزا هستند، بر آن شدیم تا جهت آگاهی بیشتر متقاضیان تعیین وقت سفارت اتریش و دریافت انواع ویزای شینگن از این کشور، اطلاعات جامعی را در این زمینه به شما ارائه دهیم، پس با ما همراه باشید:

آدرس و نقشه سفارت اتریش و VFS

همان‌طور که می‌دانید VFS Global  در حال حاضر به‌عنوان ارائه کننده خدمات برون سپاری شده سفارت اتریش در تهران محسوب می‌شود و در جهت مدیریت درخواست‌های ویزا و تعیین وقت سفارت اتریش به فعالیت می‌پردازد. از آنجایی که پیگیری برخی از امور خدماتی نظیر اقامت و ویزای تحصیلی اتریش تنها در سفارت این کشور قابل انجام است، نظر شما را به آدرس و نقشه VFS Global و سفارت اتریش در تهران جلب می‌کنیم:

اطلاعات VFS اتریش

ساعات کاری VFS.Global همه روزه به استثنای جمعه، شنبه و تعطیلات مشخص شده توسط سفارت اتریش در ایران از ساعت ۰۸:۰۰ تا ۱۷:۰۰ بوده و برای انجام اموری نظیر ارائه مدارک از ساعت ۰۸:۰۰ تا ۱۵:۰۰ و برای وصول پاسپورت از ساعت ۱۵:۰۰ تا ۱۷:۰۰ است. متقاضیان تعیین وقت سفارت اتریش و دیگر خدمات مربوط به ویزا می‌توانند با استفاده از آدرس الکترونیکی info.austriairan@vfshelpline.com با وی اف اس گلوبال vfs در ارتباط باشند و از طریق شماره تماس‌های ۸۵۳۱۹۴۵۷ ، ۸۲۸۰۵۹۲۷ و +۹۷۱۴۲۰۵۵۷۲۶ از پشتیبانی vfs global بهره‌مند شوند. وی اف اس گلوبال در خیابان موسوی (گلستان پنجم)، میدان هروی، طبقه چهارم هروی سنتر تهران قرار دارد و می‌توانید با استفاده از نقشه ذیل به راحتی به آن دسترسی پیدا کنید:

بیشتر بخوانید:

روش های مهاجرت به اتریش

اطلاعات سفارت اتریش

بنا بر اطلاعات درج شده در وب‌سایت bmeia.gv.at ، محل سفارت اتریش در تهران، خیابان باهنر ( نیاوران)، خیابان مقدسی، خیابان احمدی زمانی، کوچه میرولی، پلاک ۶ الی ۸ واقع شده و مختصات نقشه آن به شرح زیر است:

ساعات کاری برای مراجعه به سفارت اتریش در تهران به استثنای روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه و تعطیلات مشخص شده توسط سفارت، برای ارائه درخواست‌هایی که احتیاج به وقت قبلی ندارند از ساعت ۸  الی ۱۱، برای تکمیل نواقص پرونده و تحویل اظهارنامه‌های کتبی از ساعت ۱۱:۳۰ الی ۱۲:۳۰، برای تحویل نامه ( پس از هماهنگی) از ساعت ۱۴ الی ۱۴:۳۰ و برای تحویل گذرنامه و تأیید مدارک نیز از ساعت ۱۴ الی ۱۴:۳۰ است.

همچنین متقاضیان تعیین وقت سفارت اتریش و دیگر خدمات ویزای شینگن می‌توانند از طریق تلفن بخش کنسولگری با شماره‌های ۲۲۷۵۰۰۴۶ و ۴۰ – ۲۲۷۵۰۰۳۸  از ساعت ۱۴:۰۰ الی ۱۵:۳۰ جهت پاسخ‌گویی به سؤالات احتمالی و پیگیری امور تماس بگیرند. به دلیل وجود تعداد زیاد تماس‌های دریافتی و زمان انتظار نسبتاً طولانی، پیشنهاد می‌شود که متقاضیان خدمات سفارت اتریش از طریق ایمیل ذکر شده اقدام به مکاتبه نمایند.

حتما بخوانید:

شهرهای بزرگ اتریش

مراحل تعیین وقت از VFS اتریش

همان‌طور که پیشتر به این موضوع اشاره کردیم وی اف اس گلوبال واقع در هروی سنتر مجری خدمات برون سپاری شده سفارت اتریش در تهران است که شامل خدماتی نظیر تعیین وقت سفارت اتریش و تقاضای ویزای کوتاه مدت توریستی، کاری و ملاقات خانواده و دوستان می‌شود. پیش از اقدام برای تعیین وقت سفارت ، پیشنهاد می‌شود که در مورد قصد خود از سفر به این کشور و نوع ویزای درخواستی مطمئن شوید.

به طور کل تعیین وقت سفارت کشورهای حوزه شینگن که اتریش نیز شامل آن می‌شود به صورت آنلاین و از طریق ایمیل انجام می‌پذیرد. در این بخش نخست به توضیح مراحل تعیین وقت سفارت برای vfs global و سپس برای سفارت اتریش می‌پردازیم، پس با ما همراه باشید: نخست فرم درخواست وی اف اس را از دانلود کنید.

سپس بر روی فرم PDF درخواست ویزا با کلیک بر روی گزینه اینجا Fill & Sign در سمت راست صفحه، نسبت به پر کردن فرم و زدن امضا در انتها اقدام کنید. سپس مدارک مورد نیاز و قید شده در چک لیست فرم درخواست ویزا و تعیین وقت سفارت را به فرم مورد نظر پیوست کنید. چنانچه اطلاعات ارسالی شما کامل نباشد، به درخواست شما ترتیب اثر داده نخواهد شد. برای مراجعه حضوری و ارائه درخواست ویزای اتریش، ملزم به تعیین وقت سفارت هستید.

بدین خاطر با فرستادن ایمیلی با جزییاتی نظیر:

 • نام ( به طور کامل همانند پاسپورت)
 • شماره تماس
 • نوع ویزای درخواستی
 • کشور مقصد ( اتریش، اسلوونی)
 • شماره پاسپورت
 • تاریخ انقضای پاسپورت
 • ملیت
 • جنسیت
 • تاریخ تولد
 • تاریخ سفر
 • کپی پاسپورت و دعوتنامه
 • شماره EVE-THR (اعلامیه مسئولیت و تعهدنامه الکترونیکی

به آدرس appointmentaustria[at]vfshelpline.com، اقدام به تعیین وقت سفارت اتریش نمایید. پس از دریافت تمامی اطلاعات و جزییات مذکور، در صورت صحت مطالب و تکمیل بودن مدارک، وقت سفارت در قالب ایمیلی به شما ارسال خواهد شد.

تعیین وقت از سفارت اتریش

با شروع فعالیت VFSGlobal، سفارت اتریش تنها به اموری نظیر درخواست ویزای تحصیلی، ویزای شینگن نوع D (اقامت)، ویزای شینگن نوع E (ترانزیت فرودگاهی) و امور پناهندگی از طریق تعیین وقت سفارت رسیدگی می‌کند. تعیین وقت سفارت اتریش در واقع همان وقت مصاحبه با آفیسر پرونده و ارائه مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای مولتی شینگن محسوب می‌شود و ساز و کاری مشابه پروسه تعیین وقت VFSGlobal اتریش دارد، منتها با این تفاوت که در روز مصاحبه وقت سفارت ، می‌بایست به جای وی اف اس گلوبال هروی در محل سفارت اتریش حضور پیدا کنید.

برای تعیین وقت سفارت اتریش می‌بایست پرسشنامه ویزای شینگن یا همان فرم درخواست تعیین وقت سفارت را از لینک بالا دانلود نموده و پس از پر کردن اطلاعات قید شده در بخش vfs ،آن را به آدرس ایمیل appointmentaustria@vfshelpline.com ارسال کنید.

برای امور مربوط به سفارت اتریش که شامل تحصیل و درخواست اقامت بیش از ۶ ماه می‌شود می‌بایست عنوان وقت مصاحبه جهت اقامت (AUFENTHALT) در فرم ارسالی قید شود. همچنین برای درخواست تعیین وقت سفارت به منظور دریافت ویزای نوع C و D عنوان (VISA) قید گردد. در انتها در صورت تأیید اطلاعات و مدارک پیوست شده، وقت سفارت از طریق ایمیل به شما اعلام خواهد شد.

با توجه به جزییات فراوان و ریزه‌کاری‌های امور تعیین وقت سفارت و وی اف اس گلوبال، می‌توانید جهت اطلاع از فرایند کلی درخواست ویزای شینگن کشور اتریش و جلوگیری از بروز هرگونه خطا، از مشاوره رایگان کارشناسان مجرب دپارتمان شینگن گروه شرکت‌های نیلگام برخوردار شوید.

لیست مدارک مورد نیاز جهت تعیین وقت

همان‌طور که از قبل به این موضوع اشاره کردیم، متقاضیان تعیین وقت سفارت اتریش تنها ملزم به فرستادن ایمیلی با جزییاتی نظیر نام ( به طور کامل همانند پاسپورت)، شماره تماس، نوع ویزا، کشور مقصد ( اتریش، اسلوونی)، شماره پاسپورت، تاریخ انقضای پاسپورت، ملیت، جنسیت، تاریخ تولد، تاریخ سفر، کپی پاسپورت و دعوتنامه – شماره EVE-THR (اعلامیه مسئولیت و تعهدنامه الکترونیکی) به آدرس appointmentaustria@vfshelpline.com هستند و صرفاً مدارک دیگر جهت مراحل بعدی یعنی مراجعه حضوری به مرکز سفارت و ارائه درخواست ویزای شینگن مورد نیاز شما خواهد بود. اما بد نیست تا به صورت مختصر به توضیح مدارک لازم برای ویزای شینگن سفارت اتریش بپردازیم:

 • پرینت فرم کامل شده به زبان آلمانی درخواست ویزا به همراه امضای فرد متقاضی
 • دو قطعه عکس بیومتریک
 • قطع پاسپورت ۳/۵ × ۴/۵ شش ماه اخیر
 • پاسپورت معتبر حداقل دارای ۳ ماه اعتبار از زمان دریافت ویزای اتریش و حداقل دو صفحه خالی
 • کپی پاسپورت متقاضی (صفحه اصلی حاوی اطلاعات)
 • کپی ویزاهای شینگن قبلی (در صورت موجود بودن)
 • بیمه مسافرتی شینگن همراه با تأییدیه حداقل ۳۰۰۰۰ یورو پوشش خدمات درمانی در جمهوری اتریش و کل حوزه شینگن
 • اصل دعوت‌نامه کمپانی کارفرما با توضیح موقعیت شغلی، مدت زمان فعالیت و توضیح قصد سفر به اتریش فرد متقاضی به همراه ترجمه آلمانی
 • نامه توضیحی برای قصد مسافرت و ارائه برنامه سفر (Cover letter)
 • رزرو بلیط پرواز به همراه شماره پرواز و تاریخ ورود و خروج از جمهوری اتریش
 • اثبات محل اقامت با ارائه رزرو هتل معتبر برای کل مدت زمان اقامت در اتریش
 • اثبات داشتن ارتباطات خانوادگی در داخل کشور مبدأ نظیر قباله ازدواج، شناسنامه فرزند و غیره
 • مدارک اثبات تمکن مالی به همراه ریز حساب بانکی ۶ ماهه اخیر فرد متقاضی
 • برای زمان اقامت در جمهوری اتریش
 • ترجمه آلمانی مدارک مالی ( نامه تمکن بانک، گردش سه ماهه حساب بانکی)
 • ترجمه آلمانی اسناد ملکی
 • ترجمه آلمانی مدارک شغلی ( گواهی اشتغال به کار با سربرگ شرکت، پروانه کسب، حکم بازنشستگی و موارد دیگر)
 • ترجمه آلمانی مدارک تحصیلی (مدارک فارغ‌التحصیلی، گواهی اشتغال به تحصیل، کارت دانشجویی و غیره)

نکته: از تاریخ ۳ نوامبر ۲۰۱۳ تنها مدارکی که توسط مترجمین زبان آلمانی قوه قضاییه ایران ترجمه و مهر شده باشند، مورد تأیید سفارت اتریش خواهد بود.

هزینه وقت سفارت اتریش با نیلگام

به دلیل وجود حجم بالای تقاضاهای وقت سفارت ، پیشنهاد می‌شود برای تعیین وقت سفارت خود حداقل بین یک تا ۳ ماه زودتر از تاریخ سفرتان اقدام کنید. در اغلب موارد، آفیسر پرونده‌ ویزای شینگن حساسیت بالایی نسبت به کامل بودن و صحت اطلاعات اولیه و مدارک ارسالی فرد متقاضی ویزا نشان می‌دهد. بدین خاطر وجود هرگونه نقص و خطا در پرونده متقاضی ویزای جمهوری اتریش موجب عدم موفقیت پرونده و به اصطلاح ریجکت ویزای شینگن می‌شود. بدین خاطر شما می‌توانید تنها با پرداخت 60 یورو از خدمات ویژه وقت سفارت گروه شرکت‌های نیلگام استفاده کرده و با بهره‌مندی از مشاوره کارشناسان، با اطمینان خاطر اقدام به تعیین وقت سفارت درمدتی کوتاه بنمایید.

گروه شرکت‌های نیلگام با برخورداری از بیش از یک دهه سابقه موفق در زمینه تعیین وقت سفارت فوری، اخذ ویزای شینگن تضمینی و خدمات پیکاپ ویزا، آماده ارائه هرگونه خدمات مسافرتی و مهاجرتی کشورهای حوزه شینگن به شما عزیزان است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

 


سوالات متداول | FAQs


1. دریافت وقت سفارت چقدر طول می‌کشد؟

در حال حاضر با توجه به تعداد بالای تقاضای وقت سفارت و مصاحبه کشورهای حوزه شینگن در ایران، بازه نرمال جوابگویی VFSGlobal و سفارت اتریش برای تعیین وقت سفارت در تهران از دو هفته به ۲ ماه تغییر کرده است.

2. آیا بدون تعیین وقت سفارت امکان درخواست ویزا به صورت حضوری وجود دارد؟

خیر، برای درخواست ویزای اتریش و ارائه مدارک، میبایست به صورت آنلاین اقدام به گرفتن وقت سفارت اتریش نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *