تور, مهاجرت, ویزا

راهنمای وقت سفارت فرانسه همراه با اطلاعات سفارت و VFS

امروزه متقاضیان ایرانی زیادی برای اهداف توریستی، کاری، تحصیلی و یا حتی مهاجرتی اقدام به گرفتن وقت سفارت فرانسه و اخذ ویزای شینگن این کشور خوش‌رنگ و لعاب می‌نمایند. با افزایش میزان درخواست‌های متقاضیان ایرانی از سفارت فرانسه در چند سال اخیر، این کشور نیز همچون دیگر کشورهای اروپایی عضو حوزه شینگن نظیر اتریش، هلند و جمهوری چک از خدمات برون سپاری شده کارگزاری VFS Global برای رسیدگی به امور مختلف متقاضیان وقت سفارت فرانسه و اخذ ویزا در ایران استفاده می‌کند. در این مطلب قصد داریم به توضیح اطلاعات مراحل تعیین وقت سفارت فرانسه، لیست مدارک مورد نیاز، جزییات مکانی و انواع خدمات وی اف اس گلوبال و سفارت فرانسه بپردازیم، پس با ما همراه باشید.

اطلاعات سفارت فرانسه

سفارت فرانسه در یکی از محله‌های قدیمی و معروف تهران یعنی جمهوری، خیابان نوفل لوشاتو واقع شده و سابق بر این، پیش از برون سپاری خدمات به مرکز Vfs Global، تمامی خدمات متقاضیان وقت سفارت فرانسه، خدمات مهاجرت و ویزای فرانسه در این محل انجام می‌گرفت. در حال حاضر در سفارت فرانسه به اموری نظیر اخذ ویزای شینگن طولانی مدت (اقامت بالای ۹۰ روز)، ویزای معمولی و طولانی مدت برای همسر فردی با تابعیت فرانسوی، متقاضیان با پاسپورت خدمات و دیپلماتیک، متقاضیان خدمات و  چکاپ پزشکی رسیدگی می‌شود و الباقی امور اخذ ویزا و وقت سفارت شینگن فرانسه در Vfs Global به انجام می‌رسد.

بنا بر اطلاعات وب‌سایت سفارت فرانسه، متقاضیان می‌توانند در صورت عدم موفقیت در استفاده از خدمات VFS گلوبال و در صورت تمایل درخواست خود را در روزهای دوشنبه از ساعت ۸٫۳۰ تا ۱۱:۳۰ به بخش ویزای شینگن سفارت ارائه دهد. (برای انجام این کار، تعیین وقت سفارت فرانسه از طریق آدرس ایمیل visas.teheran@diplomatie.gouv.fr پیش از حضور در محل سفارت الزامی است).

سفارت فرانسه در تهران، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک ۶۴-۶۶ واقع شده و به استثنای تعطیلات رسمی قید شده در وبسایت رسمی سفارت فرانسه، این سفارت از یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۷:۳۰ تا ۲۰:۰۰ به امور متقاضیان مهاجرت رسیدگی می‌کند. همچنین متقاضیان ایرانی می‌توانند در روزهای چهارشنبه از ساعت ۱۰ صبح الی ۱۲ نسبت به دریافت ویزای خود اقدام کنند. متقاضیان ایرانی امور مهاجرت و وقت سفارت فرانسه می‌توانند جهت اطلاعات بیشتر در اوقات اداری و روزهای کاری ذکر شده با استفاده از شماره تماس ۶۴۰۹۴۰۰۰ و شماره فاکس ۶۴۰۹۴۰۹۲/۹۳ و یا آدرس ایمیل visas.teheran@diplomatie.gouv.fr با سفارت فرانسه در ایران در تماس باشند.

بیشتر بدانید:

ویزای مولتی شینگن چیست؟

اطلاعات VFS global سفارت فرانسه

 

همان‌طور که پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم، در چند سال اخیر مرکز خدمات وی اف اس گلوبال به طور مشترک به متقاضیان امور مهاجرت چندین کشور اروپایی عضو اتحادیه شینگن از جمله فرانسه خدمت‌رسانی می‌کند و اکثر خدمات مرتبط با سفارت فرانسه از جمله وقت سفارت فرانسه، ویزای توریستی، تحصیلی، کاری و خانوادگی را تحت پوشش خود قرار می‌دهد. مرکز وی اف اس گلوبال سفارت فرانسه در خیابان موسوی(گلستان پنجم)، میدان هروی، طبقه چهارم هروی سنتر تهران قرار دارد و  به استثنای روزهای جمعه و شنبه همه روزه از ساعت ۰۸:۰۰ تا ۱۷:۰۰ به فعالیت می‌پردازد.

پس از تعیین وقت سفارت فرانسه به صورت آنلاین، متقاضیان خدمات مختلف سفارت می‌توانند برای انجام اموری نظیر مصاحبه، انگشت نگاری و ارائه مدارک از ساعت ۰۸:۰۰ تا ۱۵:۰۰ و برای اخذ پاسپورت از ساعت ۰۹:۰۰ تا ۱۷:۰۰ به این مرکز مراجعه کنند. همچنین متقاضیان تعیین وقت سفارت فرانسه این امکان را دارند تا از طریق شماره تلفن‌ پشتیبانی ۲۱۲۷۶۷۴۰۰۰  و ایمیل آدرس info.franceiran@vfshelpline.com  با مرکز Vfs Global فرانسه ارتباط برقرار کنند.

مراحل تعیین وقت سفارت فرانسه

تعیین وقت سفارت فرانسه تنها به صورت آنلاین و از طریق وب‌سایت France-Visas انجام می‌پذیرد، برای شروع توسط گزینه My account یک حساب کاربری برای خود درست کنید. سپس در صفحه اصلی وب‌سایت با چهار گزینه روبرو می‌شوید که به ترتیب شامل: اطمینان از نیاز داشتن به گرفتن ویزا (Do you need a visa?)، ساختن حساب کاربری و پر کردن فرم درخواست ویزا(Start your visa application) ، تقاضای تعیین وقت سفارت فرانسه(Submit your application) و پیگیری وضعیت پرونده و انجام مراحل نهایی (Track your application) می‌شود. قبل از توضیح ادامه مراحل، لازم به ذکر است که با کلیک بر روی گزینه آبی رنگ اول (Do you need a visa) شما وارد ابزار Visa Wizard می‌شوید که نوعی پرسشنامه است. پس از تکمیل آن لیستی از مدارک و هزینه‌ها به همراه مشخصات شما نمایش داده می‌شود، شما به‌عنوان متقاضی تعیین وقت سفارت فرانسه می‌بایست از آن پرینت گرفته و ضمیمه پرونده خود کنید.

برای تعیین وقت سفارت فرانسه گزینه Submit your application را کلیک کرده و در مرحله بعدی با انتخاب بخش قاره‌ای( Middle East ) و انتخاب کشور ایران در بخش( localization ) به صفحه بعدی و اطلاعات مناسب شهروندان ایرانی متقاضیان تعیین وقت سفارت فرانسه می‌روید. در این بخش نیز با چهار گزینه: با چه کسی می‌بایست ارتباط برقرار کنم (Whom should I contact?)، موقعیت‌های خاص (Particular situation)، هزینه‌ها (fees) و پشتیبانی (Help) روبرو می‌شوید.

برای ادامه پروسه تعیین وقت سفارت فرانسه بر روی گزینه Whom should I contact کلیک کنید تا از این طریق از اطلاعات مورد نیاز ادامه مسیر مطلع گردید. با ورود به صفحه بعدی شما می‌توانید با کلیک بر روی گزینه Book An Appointment مطابق تصویر زیر نسبت به اخذ وقت سفارت فرانسه در مرکز وی اف اس گلوبال اقدام کنید.

بد نیست بدانید:

آیا ویزای شینگن برای ویزای کانادا الزامی است؟

البته گزینه مشابهی برای سفارت اصلی فرانسه نیز قرار گرفته که در صورت تمایل می‌توانید از طریق آن برای وقت سفارت فرانسه اقدام کنید. اما بنا بر تأکید وب‌سایت، برای گرفتن سریع‌تر وقت سفارت فرانسه می‌بایست مرکز Vfs Global را انتخاب کنید. برای تعیین وقت سفارت فرانسه از طریق سامانه VFS Global، می‌بایست ایمیلی به آدرس  appointmentfrance@vfshelpline.com با اطلاعات زیر به زبان انگلیسی ارسال کنید:

 • نام کامل (نام و نام خانوادگی)
 • شماره پاسپورت
 • تاریخ تولد (روز/ ماه/ سال)
 • تاریخ اعتبار پاسپورت (روز/ ماه/ سال)
 • ملیت
 • جنسیت
 • تاریخ عزیمت-سفر (روز/ ماه/ سال)
 • شماره تماس ( شماره موبایل)

تنها در صورتی که اطلاعات درخواست شده به صورت صحیح و بدون نقص توسط متقاضی ارسال شود، وقت سفارت فرانسه برای ایشان تعیین می‌گردد. در صورت وجود هرگونه مورد و نقصی پروسه رزرو وقت سفارت ناموفق خواهد بود. با تعیین وقت سفارت فرانسه توسط VfsGlobal، امکان کنسل کردن و یا زمان‌بندی مجدد وجود نخواهد داشت و فرد متقاضی در صورت حضور پیدا نکردن در مرکز وی اف اس گلوبال در موعد مقرر ملزم به تعیین مجدد وقت سفارت فرانسه خواهد بود.

لازم به ذکر است که با تأیید وقت سفارت از طرف مرکز خدمات VfsGlobal، نامه‌ای به نام appointment confirmation letter برای شما ارسال خواهد شد که می‌بایست آن را پرینت گرفته و به هنگام حضور در مرکز VFS  آن را ارائه دهید. باید خاطر نشان کنیم که متقاضیان تعیین وقت سفارت فرانسه می‌بایست پیش از ارسال درخواست ویزای تحصیلی از طریق وب‌سایت www.iran.campusfrance.org نسبت به تعیین وقت کمپ تحصیلی فرانسه اقدام کنند.

با توجه به تعداد بالای پرونده‌های درخواستی تعیین وقت سفارت فرانسه و اخذ ویزای شینگن در ایران، معمولاً آفیسر‌های پرونده با حساسیت بیشتری مدارک و پرونده‌های متقاضیان ایرانی را مورد بررسی قرار می‌دهند. متأسفانه متقاضیان تعیین وقت سفارت فرانسه و اخذ ویزای شینگن در موارد متعددی با مشکل مواجه شده و به خاطر عدم آگاهی و یا تکمیل نبودن و یا تناقض اطلاعات پرونده ارسالی، با پدیده ریجکت ویزای شینگن مواجه می‌شوند.

بدین خاطر شما می‌توانید برای اطمینان از صحت روند تکمیل و ارسال اطلاعات و مدارک تعیین وقت سفارت فرانسه و جلوگیری از بروز مواردی این چنینی، از خدمات مشاوره رایگان تعیین وقت سفارت فرانسه کارشناسان مجرب گروه شرکت‌های نیلگام استفاده نمایید.

لیست مدارک مورد نیاز جهت تعیین وقت سفارت فرانسه

برای تعیین وقت سفارت فرانسه به غیر از اطلاعات ذکر شده برای ارسال ایمیل به مدارک دیگری نیاز پیدا نخواهید کرد. اما از آنجایی که وقت سفارت فرانسه در واقع پیش زمینه مصاحبه حضوری با آفیسر پرونده، ارائه اطلاعات بیومتریک و انگشت‌نگاری و تحویل مدارک برای اخذ ویزای شینگن فرانسه است، بهتر است دیگر مدارک مورد نیاز را با هم مورد بررسی قرار دهیم: شما در زمان حضور در مرکز VFS و یا سفارت فرانسه ملزم به ارائه موارد زیر هستید:

 1. پرینت نامه تأیید تعیین وقت سفارت
 2. فرم تکمیل شده به انگلیسی درخواست ویزا به همراه تاریخ و امضا
 3. ۲ عکس بیومتریک قطع پاسپورت
 4. پاسپورت با حداقل ۳ ماه اعتبار از زمان برگشت از فرانسه و حداقل دو صفحه خالی
 5. شرح کامل کتبی قصد از سفر یا مهاجرت به انگلیسی
 6. رزرو بلیط رفت و برگشت
 7. بیمه نامه سلامت برای کل مدت ویزا با ذکر کشورهای تحت پوشش
 8. اسناد و مدارک اسکان نظیر رزرو هتل و یا دعوتنامه برای کل مدت ویزا
 9. پرینت بانکی، حساب پس‌انداز، فیش حقوقی، جواز، رسید مالیاتی، سند ملکی و دیگر اسناد تمکن مالی
 10. گواهی شغلی نظیر قرارداد استخدام، مرخصی دارای تأییدیه از کارفرما و مواردی از این قبیل
 11. رسید پرداخت هزینه خدمات سفارت فرانسه

در همین رابطه مطلب ویژگی‌های عکس بیومتریک برای ویزای شینگن و کانادا ۲۰۱۹ را مطالعه کنید.

هزینه وقت سفارت فرانسه با نیلگام

گروه شرکت‌های نیلگام با برخورداری از بیش از ۱۰ سابقه در امور تعیین وقت سفارت، خدمات تخصصی ویزای شینگن و پیکاپ، جهت تسهیل روند مهاجرتی شهروندان عزیز آماده ارائه خدمات مختلف توریستی، تحصیلی و مهاجرتی می‌باشد. از این رو شما می‌توانید برای تعیین وقت سفارت فرانسه نسبت به عقد قرارداد با گروه شرکت‌های نیلگام اقدام نموده و با پرداخت مبلغ 120 یورو، در کوتاه‌ترین زمان موفق به دریافت وقت سفارت گردید.

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *