ویزا

نمونه فرم‌ ویزای شینگن و راهنمای تکمیل

تقریباً برای درخواست هر نوع ویزایی، متقاضی می‌بایست فرم‌های مربوطه را به‌دقت تکمیل و همراه با سایر مدارک لازم، تحویل سفارت دهد. ویزای شینگن نیز از این قاعده مستثنی نیست و بسته به نوع ویزای درخواستی باید فرم‌های ویزای شینگن با دقت و مطابق به مشخصات مندرج در پاسپورت تکمیل شود. فرم‌های ویزای شینگن عموماً اطلاعات کاملی از هویت، آدرس، وضعیت تأهل، سابقه سفر، محل اقامت در طول اقامت در اروپا و میزبان احتمالی در طول سفر در اختیار مسئول رسیدگی به پرونده قرار می‌دهند. در ادامه این نوشتار اطلاعات کاملی در خصوص نمونه فرم‌های ویزای شینگن و نحوه تکمیل آن‌ها در اختیار شما قرار خواهیم داد.

انواع فرم‌ ویزای شینگن

انواع نمونه فرم‌های ویزای شینگن مطابق با برنامه سفر مشخص می‌شوند؛ بدان معنی که اگر فرد برای گشت‌وگذار و یا دیدار از اقوام و دوستان قصد سفر به اروپا را دارد باید برای ویزای نوع C درخواست کند و اگر برای تحصیل در اروپا درخواست می‌دهد باید فرم مربوط به ویزای نوع D شینگن را تکمیل کند. به‌بیان‌دیگر هدف از سفر شما به اروپا نوع ویزایی که باید برای آن درخواست دهید را تعیین می‌کند و این موضوع نوع فرم ویزای شینگن شما برای تکمیل و ارائه به سفارت را مشخص می‌کند.

به‌طورکلی می‌توان گفت ویزای شنگن به ۲ دسته ویزای کوتاه‌مدت و ویزای بلندمدت تقسیم‌بندی می‌شوند. ویزاهای توریستی، نمایشگاهی و یا علمی عموماً از نوع ویزای کوتاه‌مدت هستند و ویزاهای تحصیلی، کار و درمانی در دسته ویزاهای بلندمدت می‌گنجد.

مطلب مرتبط: ویزای مولتی شینگن یا بلندمدت اروپا چیست؟

در ویزای کوتاه‌مدت اروپا حتماً مدت اعتبار ویزای شینگن کمتر از ۹۰ روز است. البته در شرایطی که از طریق آژانس‌های گردشگری و خرید تورهای اروپا برای ویزای شنگن اقدام کرده باشید، مدت اعتبار ویزای شینگن متناسب با برنامه سفر و مدت تور صادر می‌شود (عموماً ۲ هفته). بنابراین هدف از سفر شما مدت اعتبار ویزای شما را مشخص می‌کند و این مدت تعیین می‌کند کدام اعتبار فرم ویزای شینگن را برای ارائه به سفارت مدنظر باید تکمیل کنید.

به‌بیان‌دیگر نمی‌توان برای تحصیل در اروپا همان فرمی را تکمیل کرد که برای سفر به اروپا تکمیل می‌کنید. فرم عمومی ویزای شینگن، برگه‌ای رسمی که هر متقاضی می‌بایست به‌صورت مجزا آن را تکمیل کند و همراه با سایر مدارک تحویل سفارت دهد. این فرم را می‌توانید از این لینک دریافت کنید. همچنین اگر از سفارت خاصی برای ویزای اروپا اقدام می‌کنید بهتر است فرم ویزای شینگن مخصوص آن سفارت را تکمیل کنید که در ادامه لینک برخی از آن‌ها در اختیارتان قرار می‌گیرد.

فرم ویزای شینگن سفارت آلمان دانلود

فرم ویزای شینگن سفارت اتریش دانلود

فرم ویزای شینگن سفارت اسپانیا دانلود

فرم ویزای شینگن سفارت چک دانلود

فرم ویزای شینگن سفارت ایتالیادانلود

تکمیل فرم ویزای شینگن

برای تکمیل فرم ویزای شینگن نیاز به مدارکی همچون شناسنامه، پاسپورت و عکس بیومتریک خوددارید؛ زیرا اطلاعات مندرج در این فرم‌ها باید دقیقاً منطبق بر پاسپورت شما باشد. هرگونه تناقض در اطلاعات هویتی و فردی در این فرم‌ها با اطلاعات پاسپورت و یا شناسنامه می‌تواند به‌سادگی منجر به ریجکت ویزای شینگن شوند.

عکس بیومتریک یکی دیگر از موردی است که باید به آن توجه کنید. فرم ویزای شینگن می‌بایست به همراه عکس متقاضی تحویل سفارت داده شوند و این عکس باید دارای ویژگی‌های خاصی باشند. هر عکسی را نمی‌توان برای درخواست ویزای اروپا ارائه داد و درصورتی‌که عکس مناسب نداشته باشید یا وقت سفارت شما می‌سوزد و یا مجبور به پرداخت هزینه زیاد در روز انگشت‌نگاری برای تهیه عکس بیومتریک هستید. برای اطلاع از سایر مدارک موردنیاز برای درخواست ویزای شینگن می‌توانید به بلاگ‌پست اختصاصی نیلگام در این زمینه رجوع کنید.

کاور لتر ویزای شینگن

نامه درخواست ویزای شینگن یا کاور لتر (Schengen Visa Application Cover Letter) یکی دیگر از مدارک تکمیلی است که در آن می‌توان اطلاعات دقیق و مشخصی از برنامه و هدف از سفر به اروپا ارائه داد و توضیحاتی در خصوص مقاصد سفر در اروپا و دعوت‌نامه احتمالی ارائه داد. همچنین در نامه درخواست ویزای شینگن حتماً باید مدارکی مبنی بر تمکن مالی مناسب برای تأمین هزینه‌های سفر اشاره شود و اگر متأهل هستید و او قرار است هزینه‌های سفر شما را تأمین کند باید اطلاعات وی را قید کنید.

یکی دیگر از مهم‌ترین مواردی که باید در کاور لتر ویزای شینگن به آن توجه شود ضرورت اشاره به دلایل قانع‌کننده شما برای بازگشت به سفر مبدأ پس از پایان سفر به اروپا است. برای مثال شغلی که  به آن مشغولید، تحصیلات نیمه‌تمام و یا پیوندهای خویشاوندی قوی در کشور مبدأ (همسر، فرزندان، پدر و مادر) بهترین موارد برای اثبات این مورد محسوب می‌شوند. همان‌طور که در مطلب مهم‌ترین سئوالات ویزای شینگن در روز مصاحبه اشاره شد، اساساً افسر ویزا در زمان بررسی مدارک شما می‌خواهد مطمئن شود، کارهای واجبی در ایران دارید و پس از پایان سفر و پیش از پایان اعتبار ویزای شینگن، به کشور خود بازخواهید گشت.

مطلب مرتبط: مهم‌ترین موارد مدت اعتبار ویزای شینگن که باید بدانید.

به خاطر داشته باشید اگر برای ویزای تحصیلی و یا کار در اروپا درخواست می‌دهید، حتماً در فرم اصلی ویزای شینگن و در قسمت ۲۱ هدف از سفر خود و نوع ویزای درخواستی را مشخص کنید. برای مثال اگر برای درمان درخواست ویزا می‌دهید حتماً مربع مربوط به Medical Reasons را ضرب‌در بزنید یا اگر برای قراردادی تجاری قصد سفر به اروپا دارید حتماً در بخش ۲۱ فرم ویزای شینگن مربع مربوط به Business را تیک بزنید.

در پایان حتماً به خاطر داشته باشید که فرم‌های ویزای شینگن مهم‌ترین مدرک شما برای ارائه به سفارت محسوب می‌شوند. پس حتماً در زمان تکمیل این فرم‌ها نهایت دقت را داشته باشید و اطلاعات واردشده را با اطلاعات پاسپورت و کاور لتر چند بار چک کنید تا تناقضی نداشته باشند. همیشه می‌توانید برای درخواست ویزای شینگن، تعیین وقت سفارت شینگن و تکمیل فرم ویزای شینگن و جمع‌آوری سایر مدارک با کارشناسان مجرب ما در نیلگام تماس بگیرید و از مشاوره رایگان آن‌ها برخوردار شوید.

مشاوره رایگان اخذ ویزای شینگن۰۲۱-۷۵۲۳۷

آموزش تکمیل فرم ویزای شینگن

پس توضیح انواع فرم‌های شینگن و نکات مهم آن که در بالا اشاره شد در این بخش روش تکمیل نمونه فرم ویزای شینگن بررسی می‌شود. در ویدئو زیر راهنمای کامل را مشاهده کنید:

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *