مهاجرت, ویزا

اسپانسر برای ویزای کانادا چیست؟

عموما از واژه اسپانسر و یا فرآیند اسپانسرشیپ به منظور حمایت مالی استفاده می‌شود، اما این موضوع زمانی که در رابطه با اسپانسر برای ویزای کانادا باشد چیزی فراتر از تضمین مالی فرد است و دارای الزامات، شرایط و قوانین متنوعی است که در ادامه به تمامی آنها خواهیم پرداخت.

آیا برای اسپانسر شدن ویزای کانادا واجدشرایط هستید؟

پیش از هر چیز نخست باید از دو موضوع مطمئن شوید که آیا امکان اسپانسر شدن برای کسی را دارید و اینکه فرد مورد نظر برای اسپانسرشیپ و آمدن به کانادا دارای شرایط لازم هست یا خیر؟ به طور کلی در صورتی که شهروند کانادا و یا دارای اقامت دائم این کشور باشید و سن شما ۱۸ سال یا بالاتر باشد، امکان اسپانسر شدن شخصی دیگر را برای دعوت به کانادا خواهید داشت.

اما اگر در استان کبک زندگی می‌کنید نیازمند داشتن الزامات اسپانسرشیپ این استان نیز خواهید بود. البته استثنائی هم برای شرایط ذکر شده در بالا وجود دارد. در صورتی که در گذشته شرایط قرارداد توافق‌نامه اسپانسرشیپ را رعایت نکرده باشید، واجدشرایط اسپانسر شدن برای کسی نخواهید بود. محتوای این توافق‌نامه مبنی بر اینست که شما به عنوان اسپانسر امکان فراهم‌سازی شرایط ابتدایی و ضروری زندگی از جمله( غذا، مسکن، لباس) را داشته باشید و خدمات بیمه سلامت شما توسط طرح بیمه استانی پوشش داده نشده باشد.

مورد دیگری که در واجدشرایط بودن اسپانسرشیپ کانادا بسیار مهم است، پرداخت نکردن نفقه و یا مبلغ حمایت از کودک در زمان اقدام است. وجود این موضوع به دولت نشان می‌دهد که دارای تمکن مالی کافی نیستید (و اگر هم دارید، امکان استفاده آن را برای شخص دیگری نخواهید داشت).

در این میان اعلام ورشکستگی و عدم رفع آن نیز از تبدیل  شما به اسپانسر موجه برای ویزای کانادا جلوگیری خواهد کرد. چنانچه در گذشته معلول نبوده‌اید و با این حال از کمک‌های اجتماعی دولت کانادا استفاده کرده‌اید، امکان اسپانسر شدن کسی برای مهاجرت به کانادا را نخواهید داشت.

عدم توانایی در بازپرداخت وام مهاجرتی و یا پرداخت‌های از دست رفته و دارای تاخیر، بنابر قانون امکان اسپانسرشیپ را از شما سلب خواهد کرد. در عین حال چنانچه جرایم مشخصی را در این کشور مرتکب شده باشید، امکان اسپانسر شدن برای ویزای کانادا را نخواهید داشت.این جرایم شامل تعرض جنسی، جرایم خشونت‌آمیز، ارتکاب جرم نسبت به یکی از بستگان که منجر به آسیب جسمی شود و یا حتی تهدید و تلاش برای ارتکاب این چنین جرایمی می‌شود.

در صورتی که در حال حاضر در زندان هستید، صرف نظر از جرمی که مرتکب شده‌اید، امکان اسپانسر شدن را نخواهید داشت.

البته برای اینکه واجدشرایط اسپانسرشیپ شناخته نشوید حتما نیازی به بروز موارد بالا نیست. از این رو چنانچه شخص دیگری برای مثال به عنوان همسر اسپانسر شما شده باشد و شما از این طریق به فرد دارای اقامت دائم در کمتر از ۵ سال گذشته تبدیل شده باشید، باید منتظر باشید تا ۵سال اقامت شما در کانادا تکمیل شود تا بتوانید برای شخص دیگری اسپانسر شوید.

چه کسانی برای اسپانسرشیپ کانادا واجد شرایط هستند؟

شما می‌توانید اسپانسر همسر و یا شریک عرفی زندگی خود شوید. همچنین در صورتی که دارای رابطه‌ای مشابه ازدواج برای حداقل یکسال باشید، این امکان را دارید تا اسپانسر دوست دختر خود برای آمدن به کانادا شوید. شرایط خاصی برای الزامات اسپانسرشیپ کانادا وجود که موجب می‌شود برخی از افراد برای اسپانسر شدن واجدشرایط محسوب نشوند.

بر همین اساس فرد مذکور نباید زیر ۱۸ سال باشد و اگر شما و یا اسپانسرتان با شخص دیگری ازدواج کرده‌ باشید، امکان دریافت اسپانسرشیپ را نخواهید داشت. از این رو چنانچه شریک زندگی فرد شخص دیگری باشد، برای دریافت اسپانسرشیپ واجد شرایط نخواهد بود. اگر اسپانسر شما درخواست اقامت دائم داده باشد، اما شما را به عنوان فردی که باید برای این درخواست بررسی شود مشمول نکرده باشد.

این موضوع یکی دیگر از موانع واجدشرایط بودن خواهد بود. اگر اسپانسر شما تلاش کرده که همسری را در گذشته به همراه خود به کانادا بیاورد و از زمانی که آن فرد به یک مقیم دائم تبدیل شده کمتر از ۳سال می‌گذرد( یا ۵سال، اگر درخواست شما پس از ۲ مارچ ۲۰۱۲ دریافت شده باشد)، شما امکان دریافت اسپانسرشیپ را از فرد مذکور نخواهید داشت.برای اطلاع از شرایط اخذ ویزای کانادا با دعوتنامه کنفرانس اینجا را کلیک کنید. بنابر اطلاعات ارائه شده در وب‌سایت رسمی Canada.ca ، افراد زیر برای اسپانسر شدن همسر و آوردن وی به کانادا واجد شرایط هستند:

 • شهروند کانادایی و یا شخصی هندی که برای قانون Canadian Indian Act ثبت‌نام کرده باشد.
 • مقیم دائم و در حال زندگی در کانادا
 • فردی که هیچ‌گونه کمک و خدمات اجتماعی از دولت دریافت نکند، به استثنای افراد دارای معلولیت
 • داشتن تمکن مالی کافی برای پوشش نیازهای اولیه فردی که تحت اسپانسرشیپ قرار گرفته
 • فردی متاهل و دارای رابطه طولانی مدت

Immigration Canada

شرایط پشتیبانی اسپانسرشیپ برای ویزای کانادا چیست؟

فرآیند اسپانسرشیپ همسر در کانادا شامل پایبندی به این وعده است که پشتیبانی مالی فرد اسپانسر شده از جمله فرزند وابسته را به جا بیاورید. بر همین اساس شما تعهدی را امضا می‌کنید که براساس آن مستلزم پشتیبانی و فراهم نمودن نیازهای زیر برای فرد دعوت شده به کانادا خواهید بود:

 • اجاره و یا رهن به همراه قبوض خانگی
 • مواد غذایی و لوازم بهداشتی و شخصی
 • البسه و مواردی که برای زندگی روزمره موردنیاز است
 • هزینه‌های پزشکی نظیر دندان‌پزشکی و مراقبت از چشم نیز نباید توسط بیمه درمانی دولت پوشش داده شود.

از این رو با ارائه تعهد و دعوت فرد موردنظر به کانادا، تا زمان برقرار بودن اسپانسرشیپ ، از لحاظ مالی به این فرد تعهد خواهید داشت.

پروسه درخواست اسپانسرشیپ برای ویزای کانادا و دعوت وی به این کشور چقدر زمان می‌برد؟

در حالت استاندارد این فرآیند به ۱۲ ماه زمان نیاز دارد و در مواقعی بنابر وجود جزئیات فراوان ممکن است این زمان بیشتر طول بکشد.

دلایل اصلی رد شدن درخواست اسپانسرشیپ همسر

 • نبود شواهد کافی برای اثبات ارتباط و مشروعیت رابطه
 • بروز خطا در هنگام پر کردن فرم درخواست اسپانسرشیپ همسر
 • بیان غلط و نادرست حقایق ارائه شده در درخواست
 • غیرقابل قبول بودن درخواست به دلیل محکومیت و یا مشکلات عمومی امنیتی
 • برخوردار نبودن از الزامات اساسی برای پروسه اسپانسرشیپ همسر

شرایط لازم برای اسپانسرشیپ همسر و یا فرزند وابسته

 • در صورتی که ازدواج قانونی کرده باشید امکان درخواست اسپانسرشیپ را به عنوان همسر خواهید داشت
 • فرزند وابسته باید زیر ۲۲سال و مجرد باشد
 • همسر و یا فرزند وابسته فرد باید از شرایط لازم سلامت و شخصیتی خاصی برخوردار باشد

اسپانسر برای سوپر ویزای کانادا

لازم به ذکر است که والدین و پدربزرگ و مادربزرگ یک فرد دارای اقامت دائم در کانادا امکان دریافت اسپانسرشیپ را از جانب فرزند و یا نوه در حال زندگی خود در کانادا خواهند داشت. این برنامه مهاجرتی از ۱ دسامبر ۲۰۱۱ شروع شده است و متقاضی می‌تواند اسپانسر والدین و یا پدربزرگ و مادربزرگ خود بشود.

در چه حالتی والدین و پدربزرگ و مادربزرگ واجدشرایط اسپانسرشیپ محسوب می‌شوند؟

 • جزو والدین و یا پدربزرگ و مادربزرگ یک شهروند و یا فرد دارای اقامت دائم کانادا باشند
 • برای گذراندن یک تعطیلات خانوادگی توسط یک میزبان کانادایی دعوت شده باشند
 • امکان ارائه حمایت مالی کتبی توسط فرزند و یا نوه خود در خلال اقامت در کانادا را داشته باشند
 • دارای پوشش بیمه بین‌المللی برای حداقل یکسال باشند
 • از شرایط لازم سلامت و شخصیت تعیین شده توسط سازمان CIC برخوردار باشند

در صورت موافقت با درخواست سوپر ویزای کانادا و اسپانسرشیپ والدین، یک ویزای مولتی ۱۰ساله برای متقاضی صادر می‌شود و وی می‌تواند برای بازدید خانواده و فرزندان خود در کانادا در هر بار برای مدت ۲سال اقامت داشته باشد.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *