ویزای سوئیس

ویزای سوئیس

سوئیس از آن دسته کشورهای لوکس اروپایی است که علاوه بر قرارگیری در حوزه شنگن و موقعیت جغرافیایی عالی، به کشور شکلات و ساعت‌های خاص معروف است. جایی که هرساله میلیون‌ها نفر گردشگر از سراسر دنیا اقدام به دریافت ویزای توریستی سوئیس می‌کنند تا از نزدیک با انواع جاذبه‌های طبیعی و گردشگری متمایز آن آشنا شوند.

نوع خدمات ویزای شینگن سوئیس
زمان درخواست حداکثر 6ماه قبل از سفر
محل درخواست مرکز وی اف اس تهران
زمان رسیدگی سفارت بین 1 تا 2 ماه
سابقه سفر قوی

سابقه سفر قوی

تراول هیستوری عالی برای انواع ویزای کانادا، انگلیس، استرالیا

ویزای مولتی شنگن

ویزای مولتی شنگن

امکان سفر به تمامی کشورهای این حوزه، تا پایان اعتبار ویزا

ارزیابی سریع پرونده ویزا

ارزیابی سریع پرونده ویزا

زمان 15 تا 30 روزه رسیدگی به درخواست‌های ویزا

دسترسی سریع

معرفی

برای اطلاع از جزئیات کامل درخواست ویزای توریستی سوئیس، وقت سفارت سوئیس، مدارک اپلای ویزا سوئیس و دلایل ریجکت ویزای سوئیس این مطلب را بخوانید.

کشور سوئیس

کنفدراسیون سوئیس یکی از کشورهای اروپایی و بسیار محبوب حوزه شنگن است که سالانه پذیرای چیزی در حدود 12 میلیون نفر گردشگر از سراسر دنیا است که به نسبت مساحت کمی که دارد عدد فوق‌العاده‌ای بوده و آن را در فهرست 20 کشور برتر گردشگری و توریستی دنیا قرار می‌دهد.

اما این تنها بهانه دریافت ویزا سوئیس نیست، بلکه خیلی از مردم دنیا به خاطر چشیدن طعم تکرارنشدنی شکلات‌های معروف، پنیرهای اصیل و خوشمزه و یا تجربه اسکی بر روی کوه‌های آلپ و گشت و گذار در طبیعت بکر کوهستان، مایل به دریافت ویزای توریستی سوئیس و سفر به این کشور سراسر سرگرمی و جذابیت هستند.

سوئیس کشوری کوچک است که از هر طرف به خشکی منتهی شده و هیچ مرز آبی ندارد (landlocked)، اما با این حال به راحتی می‌توان چکیده‌ای از لذت‌ها و فرهنگ‌های متنوع کشورهای همسایه سوئیس را در این کشور جستجو کرد.

این کشور از جنوب با کوه‌های آلپ و از شمال غربی با کوهستان ژورا ،تپه‌ها، دشت‌ها و دریاچه‌های بزرگ پوشیده شده است.

سیستم دولت کشور سوئیس به طور رسمی کنفدراسیونی تلقی می‌شود اما در ساختار بیشتر شبیه یک جمهوری فدرال است؛ در سوئیس همچون بسیاری از کشورهای دنیا، رئیس‌جمهور رئیس دولت و بالاترین مقام کشور تلقی می‌شود.

سوئیس دارای مرز مشترک با کشورهایی نظیر ایتالیا، فرانسه، آلمان، اتریش و لیختن‌اشتاین است و با دریافت ویزای توریستی سوئیس (مولتی)، شما این امکان را دارید تا به راحتی و بدون ویزا به تمامی این کشورها سفر کنید.

ویزای شینگن سوئیس

در حال حاضر محبوب‌ترین ویزای سوئیس در سراسر دنیا ویزای توریستی سوئیس است. اما ویزای شینگن سوئیس تنها محدود به مجوز گردشگری و توریستی این کشور نشده و شامل گزینه‌های متعدد دیگری مثل ویزای تحصیلی، ویزای کار و غیره می‌شود.

به استثنای ویزای تایپ A ترانزیت شنگن که به متقاضی اجازه حضور محدود و 24 ساعته یا 48 ساعته در محیط فرودگاهی کشور سوئیس را می‌دهد، سایر انواع ویزا سوئیس به دو گزینه کوتاه‌مدت تایپ C و یا بلندمدت تایپ D تقسیم می‌شود که در ادامه به معرفی کوتاه و مختصر آنها خواهیم پرداخت.

 

ویزای شینگن سوئیس

انواع ویزای سوئیس

طبق اطلاعات ارائه شده در وب‌سایت expatica، انواع ویزا سوئیس شامل موارد زیر می‌شود:

 • انواع کوتاه‌مدت ویزای سوئیس
 • انواع غیرمهاجرتی ویزا سوئیس
 • انواع مهاجرتی ویزا سوئیس

ویزاهای کوتاه‌مدت سوئیس

به طور خلاصه انواع موقت و کوتاه‌مدت ویزای سوئیس به شرح زیر است:

 • ویزای ترانزیت سوئیس
 • ویزای توریستی سوئیس
 • ویزای تجاری
 • ویزای مدیکال
 • ویزا سوئیس برای اهداف فرهنگی، ورزشی، مذهبی و رویدادهای فیلم و رسانه
 • ویزای کوتاه مدت تحصیلی – آموزشی

ویزاهای غیرمهاجرتی سوئیس

مجوز Non-immigrant یکی دیگر از انواع ویزای سوئیس که همان ویزای تایپ D شنگن است، برای اقامت بیشتر از بازه زمانی 3 ماهه در نظر گرفته شده و برای اهدافی نظیر کار و یا تحصیل در نظر گرفته شده و نیاز به دریافت یکی از مجوزهای اقامت زیر دارد:

 • مجوز L Permit: یک مجوز اقامت کوتاه‌مدت که به شکل کارت بایومتریک صادر می‌شود. این مجوز دارای اعتبار یکساله و غیرقابل تمدید است.
 • مجوز B Permit: یک مجوز اقامت کوتاه‌مدت که به شکل کارت بایومتریک صادر می‌شود که دارای اعتبار یک تا 5 ساله و قابل تمدید است. این مجوز مناسب گزینه‌های تحصیلی و یا کاری بلندمدت در کشور سوئیس است.

ویزای خانوادگی غیرمهاجرتی سوئیس یکی دیگر از انواع ویزا سوئیس است که برای حضور بیشتر از 3 ماه در سوئیس در کنار شریک زندگی و یا اقوام طراحی شده و با نام family reunion visa شناخته می‌شود.

ویزاهای مهاجرتی سوئیس

به طور خلاصه انواع مهاجرتی ویزا سوئیس شامل گزینه‌های زیر می‌شود:

 • ویزای پیوستن به خانواده
 • ویزای کار
 • ویزای تجاری
 • ویزای بازنشستگی
 • مجوز پناهندگی
 • انواع مجوز اقامت L Permit، B Permit، C Permit، Ci Permit، N Permit، F Permit، S Permit و G Permit

در ادامه به بررسی جزئیات کامل اپلای ویزای توریستی سوئیس در ایران می‌پردازیم.

انواع ویزای سوئیس

درخواست ویزای توریستی سوئیس از تهران

شاید این‌طور فکر کنید که برای دریافت وقت سفارت شینگن و ویزای توریستی سوئیس در ایران باید از طریق سفارت این کشور اقدام کنید. اما بنابر اطلاعیه وب‌سایت رسمی سفارت سوئیس، از تاریخ دوم سپتامبر 2018، افراد متقاضی دریافت انواع ویزای کوتاه‌مدت از جمله ویزای توریستی سوئیس، ویزای کاری و یا دید وبازدید اقوام در سوئیس، ملزم به مراجعه به کارگزاری وی اف اس گلوبال در تهران هستند.

بنابر اطلاعات وب‌سایت وی اف اس گلوبال سوئیس، ویزای توریستی سوئیس مناسب آن دسته از متقاضیانی است که برای اهداف گردشگری، ملاقات دوستان و اقوام، دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت زبان، شرکت در کنفرانس و یا رویداد ورزشی/فرهنگی قصد سفر به این کشور را دارند.

خوشبختانه متقاضیان می‌توانند برخلاف روال معمول و تاکید اکثر کنسولگری‌ها در داشتن سابقه سفر مکفی، حتی بدون داشتن تراول هیستوری و ویزای شینگن قبلی طی 2 سال گذشته، برای دریافت این نوع از ویزای سوئیس اقدام کنند.

مرکز VFS Global  واقع در هروی سنتر تهران، علاوه بر رسیدگی به درخواست‌های وقت سفارت و ویزای کشورهایی نظیر جمهوری چک و هلند، مسئول رسیدگی به درخواست‌های متقاضیان انواع ویزای شنگن هم‌چون ویزای توریستی سوئیس نیز هست.

البته آن دسته از متقاضیانی که خواستار دریافت ویزای طولانی مدت شینگن برای اقامت بیش از 90 روز در این کشور هستند، باید تنها از طریق سفارت سوئیس به نشانی تهران، الهیه، خیابان بوستان اقدام به تعیین وقت و درخواست این نوع از ویزا سوئیس نمایند.

براساس تجربه کارشناسان نیلگام در رابطه با اخذ ویزا سوئیس، عموماً افسرهای پرونده ویزای توریستی سوئیس نسبت به متقاضیان ایرانی سخت‌گیری فراوانی از خود نشان می‌دهند و در دفعات اول، ویزای سوئیس را به صورت Single و یا همان یکبار ورود صادر می‌کنند.

براساس قوانین کشور سوئیس، متقاضیان ایرانی ورود به خاک این کشور ملزم به دریافت ویزای شنگن کوتاه مدت و یا همان ویزای توریستی سوئیس برای حداکثر 90 روز در یک بازه زمانی شش ماهه (180 روزه) هستند.

بنابراین، دارندگان ایرانی ویزا سوئیس مجاز به دریافت مجوز اقامت نیستند و می‌توانند تنها تا مدت زمان اعتبار ویزای خود به کشور سوئیس سفر کرده و به گشت و گذار بپردازند.

ممکن است بنابر صلاحدید آفیسر سفارت سوئیس و واجد شرایط بودن متقاضی سفر به این کشور، ویزای توریستی سوئیس به صورت ویزای شینگن مولتی Multiple صادر شود.

در این صورت، دارنده ویزای سوئیس مجاز به ورود و خروج به صورت نامحدود از سوئیس و گشت و گذار در 26 کشور حوزه شینگن ( نظیر دانمارک، اسپانیا، آلمان، فرانسه) در مدت زمان اعتبار ویزای خود خواهد بود.

شما می‌توانید از طریق وب‌سایت وی اف اس گلوبال یک وقت سفارت سوئیس رزرو کنید و با حضور به موقع در مرکز کارگزاری خدمات ویزا سوئیس، مدارک اپلای ویزای توریستی سوئیس را به افسر ویزا ارائه دهید.

اپلای ویزای توریستی سوئیس - نیلگام

مدارک لازم جهت اخذ ویزای سوئیس

یکی از مهم‌ترین بخش‌های پروسه اخذ ویزای توریستی سوئیس که در تصمیم‌گیری نهایی آفیسر پرونده ویزا سوئیس تاثیر بسزایی دارد، آماده‌سازی و ارائه مدارک کامل درخواست ویزای این کشور است.

تمامی پروسه اخذ وقت سفارت سوئیس و آماده‌سازی و ارسال مدارک درخواست ویزای توریستی سوئیس به موازات هم و به صورت آنلاین و حضوری در وب‌سایت و محل وی اف اس گلوبال به انجام می‌رسد.

بنابر اطلاعات سفارت، متقاضیان می‌توانند تا حداکثر 3 ماه قبل از تاریخ پرواز و سفر خود برای رزرو وقت سفارت و تا 20 روز پیش از وقت مصاحبه برای ارسال اسناد و مدارک مورد نیاز سفارت سوئیس اقدام کنند.

بدین منظور، باید یک ایمیل به زبان انگلیسی و حاوی اطلاعات هویتی نظیر اسم و فامیل، شماره پاسپورت، مدت اعتبار پاسپورت، تاریخ تولد، ملیت، جنسیت، تاریخ سفر، نوع ویزای درخواستی و شماره تماس به آدرس  [email protected] ارسال کنید.

لازم به ذکر است که تنها درصورت ارائه دقیق اطلاعات درخواست شده، وقت سفارت رزرو می‌گردد و تاییدیه وقت سفارت به آدرس ایمیل متقاضی فرستاده خواهد شد. در صورت وجود هرگونه نقص در اطلاعات ارسال شده، تقاضای فرد بدون ارزیابی رد خواهد شد.

به طور کلی مدارک مورد نیاز درخواست ویزای توریستی سوئیس به شرح زیر است:

 • اصل پاسپورت متقاضی با حداقل 6 ماه اعتبار از زمان سفر و دو صفحه خالی
 • فرم تکمیل و امضا شده درخواست ویزای توریستی سوئیس به زبان انگلیسی
 • دو قطعه عکس بیومتریک جدید  6 ماهه اخیر (با پس زمینه سیاه و سفید)
 • اصل شناسنامه به همراه ترجمه رسمی کپی شناسنامه و سایر مدارک هویتی
 • پرینت برگه وقت سفارت سوئیس
 • نامه تمکن مالی و پرینت گردش حساب 4 ماهه بانکی
 • رزرو و واچر هتل برای مدت زمان سفر متقاضی (اثبات محل اقامت)
 • رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما
 • اسناد کاری و تحصیلی نظیر گواهی اشتغال به کار، اشتغال به تحصیل، پرینت سوابق بیمه، جواز کسب و غیره
 • اسناد ملکی و سایر موارد توجیه کننده شرایط مالی مناسب متقاضی دریافت ویزای توریستی سوئیس
 • بیمه مسافرتی بین‌المللی و معتبر با حداقل پوشش 30 هزار یورویی خدمات درمانی در حوزه شنگن
 • فیش حقوقی و یا مدارک بازنشستگی
 • ترجمه گواهی مرخصی سربرگ‌دار و معتبر
 • ارائه دعوتنامه معتبر از دوستان و یا اقوام در سوئیس (گزینه اختیاری)
 • ارائه برنامه سفر قانع کننده و کامل (cover letter)
 • رضایت‌نامه والدین برای متقاضیان زیر 18 سال
 • اصل و کپی سند ازدواج و کپی پاسپورت همسر (در صورت تاهل)
 • رسید پرداخت هزینه ویزا سوئیس و انگشت‌نگاری بایومتریک

بنابر اطلاعات وب‌سایت وی اف اس گلوبال، متقاضیان درخواست ویزای توریستی سوئیس باید پیش از حضور در مرکز خدمات سفارت و وقت مصاحبه، هزینه‌های خدمات ویزا (80 یورو) و خدمات جانبی (40 یورو) را به صورت نقدی آماده کنند.البته هزینه ویزا سوئیس برای متقاضیان 6 تا 12 سال 40 یورو بوده و برای متقاضیان زیر 6 سال رایگان است.

مدارک درخواست ویزای توریستی سوئیس باید پیش از ارسال توسط دارالترجمه رسمی و معتبر به زبان انگلیسی ترجمه شود و در برخی موارد شامل مهر و تائید وزارت امور خارجه و دادگستری باشد. از این رو، شما می‌توانید علاوه بر استفاده از مشاوره رایگان ویزای شینگن گروه شرکت‌های نیلگام، از خدمات دارالترجمه رسمی این موسسه به همراه تخفیف ویژه بهره‌مند شوید.

ویزای توریستی سوئیس - نیلگام

جواب ویزای سوئیس

به طور معمول جواب ویزای توریستی سوئیس در یک بازه 15 تا 30 روزه به متقاضیان ارائه می‌شود. البته ممکن است بنابر شلوغی سفارت سوئیس و یا وجود نواقص احتمالی در پرونده، این بازه زمانی تا حداکثر 2 تا 3 ماه به طول بیانجامد.

جواب ویزا سوئیس برای تمامی انواع ویزا یکسان نیست و مدت زمان ارزیابی پرونده‌های مهاجرتی و ویزای بلندمدت کشور سوئیس بیش از 6 ماه خواهد بود.

قیمت ویزای سوئیس

ویزای سوئیس ویزای توریستی سوئیس ویزا سوئیس

قیمت ویزا سوئیس براساس نوع متقاضی متفاوت بوده و شامل جزئیات زیر می‌شود:

 • افراد بزرگسال: 80 یورو
 • متقاضیان 6 تا 12 ساله: 40 یورو
 • متقاضیان زیر 6 سال: رایگان
 • دارندگان پاسپورت خدماتی، رسمی و دیپلماتیک: رایگان
 • یکی از اعضای خانواده شهروند اتحادیه و منطقه اقتصادی اروپا EA/EEA: رایگان
 • محققان و پژوهشگران: رایگان
 • شهروندان کشورهای ارمنستان، آذربایجان و روسیه: 35 یورو

شرایط اخذ ویزای توریستی سوئیس

برای اپلای ویزای توریستی سوئیس، بد نیست در کنار مدارک موردنیاز ویزا سوئیس به نکات زیر توجه کنید:

 • بهتر است متقاضی دریافت ویزای توریستی سوئیس دارای سابقه سفر اروپایی و حوزه شینگن و یا کشورهای معتبر دنیا در پاسپورت خود باشد. این موضوع به سادگی تایید می‌کند که شما تنها به قصد سفر و گشت و گذار خواهان دریافت ویزای سوئیس هستید و پیش از اتمام اعتبار ویزا به کشور خود بازخواهید گشت.
 • توانایی اثبات تمکن مالی و پوشش هزینه‌های سفر خود به کشور سوئیس را در بازه زمانی اعتبار ویزا سوئیس دارا باشید؛ در صورتی که تمکن مالی مکفی توسط متقاضی ویزا سوئیس به سفارت ارائه نگردد، افسر پرونده ممکن است امکان اقامت و یا کار غیرقانونی را برای پوشش هزینه‌های فرد متصور شود. (میانگین هزینه‌های روزانه سفر به سوئیس در حدود 200 دلار آمریکا برآورد شده است)
 • متقاضی دریافت ویزای توریستی سوئیس توانایی اثبات داشتن روابط خانوادگی و وابستگی عاطفی در کشور خود (Tie) را به آفیسر پرونده داشته باشد؛ این موارد تنها محدود به روابط فامیلی نبوده و شامل شغل معتبر و دائمی، شرایط تحصیلی در حال جریان، تعهد خانوادگی نظیر داشتن همسر و فرزند و هرگونه مسائلی است که اثبات کننده بازگشت فرد پیش از اتمام ویزای توریستی سوئیس به کشور مبدا باشد.
 • ارائه برنامه دقیق و موجه سفر مطابق با زمان رفت و برگشت به کشور سوئیس و بازه زمانی اقامت در این کشور.
 • بیمه مسافرتی معتبر و بین‌المللی که در آن مدت زمان اعتبار و مقدار پوشش هزینه‌های درمانی و مناطق تحت پوشش (کشورهای حوزه شینگن) به صورت شفاف مشخص شده باشد؛ بر همین اساس حداقل سقف هزینه‌های درمانی تحت پوشش بیمه مسافرتی متقاضی دریافت ویزای توریستی سوئیس باید 30 هزار یورو باشد.
 •  متقاضی ویزا سوئیس ملزم به داشتن پاسپورتی با حداقل اعتبار 6 ماهه است که طی 10 سال گذشته صادر شده باشد.
 • متقاضی دریافت ویزای توریستی سوئیس طی 5 سال گذشته برای ویزای طولانی‌مدت شینگن یا اقامت درخواست نداده باشد.
 • انجام پروسه انگشت‌نگاری در محل کارگزاری و یا سفارت سوئیس یکی از الزامات دریافت ویزای سوئیس است.
 • اگر طی کمتر از 5 سال گذشته برای یکی از انواع ویزا سوئیس و حوزه شنگن اقدام کرده باشید، نیازی به انجمن پروسه انگشت‌نگاری بایومتریک نخواهید داشت.
 • اگر زیر 12 سال باشید، مرحله بایومتریک شما تنها شامل اسکن عکس دیجیتال چهره می‌شود.

شما این امکان را دارید تا در صورت تمایل، از مشاوره و خدمات تخصصی موسسه مهاجرتی نیلگام برای رزرو وقت سفارت و خدمات اخذ ویزای توریستی سوئیس استفاده کنید.

شرایط اخذ ویزای توریستی سوئیس

نکات مهم اخذ ویزای توریستی سوئیس برای ایرانیان

نکات مهم دریافت ویزای توریستی سوئیس شامل موارد زیر می‌شود:

 • مراحل جمع‌آوری اطلاعات هویتی و بیومتریک که شامل انگشت‌نگاری و اسکن تصویر متقاضی می‌شود در محل کارگزاری وی اف اس انجام می‌پذیرد؛ خدمات ویزای بلندمدت سوئیس در محل سفارت ارائه می‌گردد.
 • متقاضیان درخواست ویزای توریستی سوئیس حتی در صورت عدم نیاز به ارائه اطلاعات بیومتریک و انگشت‌نگاری، ملزم به حضور در دفتر VFS برای ارائه پرونده و مدارک درخواست ویزا هستند.
 • هر یک از مدارک ویزا سوئیس باید دارای نسخه اصلی و نسخه کپی با ترجمه رسمی برای پیوست به پرونده اپلای ویزا باشد.
 • در صورتی که طی چند سال اخیر برای ویزای شینگن و اروپا اقدام کرده باشید، ملزم به انجام دوباره پروسه انگشت‌نگاری نخواهید بود. اطلاعات بیومتریک متقاضی ویزای شنگن، تنها پس از گذشت 59 ماه از اطلاعات بایومتریک جمع‌آوری شده قبلی، از فرد گرفته می‌شود.
 • تنها در صورت موجود بودن وقت سفارت درخواستی در سیستم، وقت مورد نظر شما تائید می‌گردد و در غیر این صورت، سیستم سفارت سوئیس جدیدترین وقت در دسترس را به شما اختصاص خواهد داد.
 • به هیچ وجه امکان تغییر زمان‌بندی وقت سفارت برای فرد ممکن نیست و در صورت عدم حضور، متقاضی ملزم به دریافت نوبت جدیدی برای درخواست ویزای سوئیس خواهد بود.
 • در روز مصاحبه ویزا سوئیس به همراه داشتن پرینت تاییدیه وقت سفارت الزامی است.
 • به دلیل حجم بالای درخواست‌های انواع ویزای شینگن از جمله ویزای توریستی سوئیس در ایران، پیشنهاد می‌شود که از 3 تا 6 ماه قبل از برنامه سفر، اقدام به رزرو وقت سفارت و آماده‌سازی مدارک مورد نیاز نمایید.
 • لازم است به هنگام حضور در محل سفارت، علاوه بر مدارک مذکور، هزینه خدمات انگشت‌نگاری و هزینه ویزا را به صورت نقدی و یورو به همراه داشته باشید.
 • باید پیش از اتمام بازه اعتبار ویزای توریستی سوئیس به کشور مبدا بازگشته و در صورت تمایل برای دریافت ویزای جدید، از داخل کشور اقدام کنید؛ چون ویزای توریستی سوئیس قابل تمدید نیست.
 • اگر قصد سفر به چندین کشور حوزه شینگن را دارید، تنها در صورتی که بیشترین زمان اقامت شما در سوئیس است، از این کشور درخواست ویزا سوئیس کنید؛ در صورتی که مدت زمان اقامت شما در تمامی کشورهای حوزه شینگن یکسان است، از اولین کشوری که در برنامه سفر خود به آن پرواز می‌کنید، برای ویزای شنگن اقدام نمایید
 • در صورت دریافت تاییدیه درخواست ویزای شنگن از طریق ایمیل و چک Application Reference Number، متقاضی این امکان را دارد تا با در دست داشتن اصل رسید پرداخت ارسال مدارک و کارت شناسایی از ساعت 15 الی 17 (در روزهای یکشنبه تا پنج شنبه) برای دریافت ویزای سوئیس و پاسپورت خود در محل سفارت سوئیس در تهران حضور پیدا کند.

سوالات متداول

آیا می‌توان تا پیش از اتمام اعتبار ویزای توریستی سوئیس، در خاک این کشور اقدام به تمدید ویزا کرد؟
امکان انجام این کار تنها در موارد استثنا نظیر تصادف شدید و مواردی از این قبیل وجود دارد و چنانچه دلایل فرد مبنی بر نیاز به تمدید مدت اعتبار ویزای شینگن محکم و قابل استناد باشد، شانس تمدید ویزای توریستی وی در خاک سوئیس وجود خواهد داشت. اما بنابر تجربه کارشناسان ویزای شنگن سوئیس، آن دسته از افرادی که بدون دلایل موجه اقدام به درخواست تمدید ویزای توریستی سوئیس می‌کنند، سوابق منفی برای خود ایجاد کرده و با بازگشت به کشور مبدا و درخواست مجدد برای انواع ویزای شینگن، با عدم موافقت درخواست ویزا روبرو خواهند شد.
آیا می‌توان بدون گرفتن وقت سفارت برای ویزای توریستی سوئیس اقدام کرد؟
خیر. دریافت آنلاین وقت سفارت برای انجام پروسه رسیدگی به درخواست ویزای سوئیس متقاضیان ایرانی الزامی است.
چه کسانی ملزم به حضور در محل وی اف اس گلوبال برای مصاحبه، انگشت نگاری و درخواست ویزای توریستی سوئیس هستند؟
تمامی متقاضیان 12 سال به بالا ملزم به حضور در مرکز خدمات ویزا (VFS Global) برای پیگیری امور و ارائه درخواست ویزا سوئیس هستند.
آیا انجام خدمات انواع ویزای سوئیس در مرکز وی اف اس انجام می‌شود؟
خیر، شما باید برای انواع متداول و کوتاه‌مدت ویزا سوئیس به کارگزاری وی اف اس تهران مراجعه کرده و برای اپلای ویزای مهاجرتی و بلندمدت تایپ D شنگن به محل سفارت سوئیس در منطقه الهیه تهران مراجعه کنید.
آیا پرداخت هزینه ویزا و انگشت‌نگاری بایومتریک ویزا سوئیس به صورت آنلاین و کردیتی انجام می‌شود؟
خیر، شما باید در هنگام حضور در محل کارگزاری VFS و یا سفارت کشور سوئیس، وجه مورد نیاز ویزای توریستی سوئیس را به صورت نقدی و ارزی پرداخت کنید.
آیا به طور پیش‌فرض ویزای توریستی سوئیس به صورت مولتی و با اعتبار 3 ماهه صادر می‌شود؟
خیر، در اغلب اوقات، ویزای توریستی سوئیس برای متقاضیان ایرانی مطابق با زمان اعلام شده در برنامه سفر، به صورت محدود (کمتر از یک ماه) و سینگل صادر می‌شود. مگر اینکه مخاطب ویزا سوئیس دارای سابقه سفر قوی و مستمر به این کشور باشد.
مطالعه مطالب زیر نیز می تواند برای شما مفید باشد
دیدگاه های خود را با ما به اشتراک بگذارید.
ثبت نظر
( 33
)
4.52/5
رضا جهان بخشی
7 آبان 1401
با سلام امکان گرفتن اقامت از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک در سویئس هست یا نه اگه هست لطفا توضیح بفرمایید ...
مشاور نیلگام
7 آبان 1401
سلام، خیر برای کشور سوئیس دارای چنین طرح و برنامه‌ای نیستیم، ولی شما می‌توانید در صورت تمایل برای یکی از دو طرح تمکن مالی و یا خرید ملک در یونان اقدام کنید و به واسطه اینکه اقامت قابل تمدید حوزه شنگن و اروپا را دریافت می‌کنید، بدون نیاز به ویزا به سایر کشورهای این حوزه مثل سوئیس سفر کرده و در آن اقامت داشته باشید. در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر، لطفاً با کارشناسان ما در تماس باشید.
فروزان محمدی
15 مهر 1401
سلام ببخشید من تبعه افغانستان هستم و همسرم قبولی سویس رو داره برای ملحق شدن به همسرم چه کاری باید انجام بدهم . کارشناسان سفارت سویس در تهران به من گفتند که باید اقامت ایران رو داشته باشم ولی من متاسفانه ندارم و الان هم اقامت نمیدهند. من میتونم از کشور ترکیه برم ؟؟ یعنی سفارت سویس در ترکیه به من این امکان رو میدهند که ویزای سویس رو بگیرم ؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید
مشاور نیلگام
16 مهر 1401
سلام به شما، بله با مدارک کشور افغانستان می‌توانید از طریق سفارت سوئیس در ترکیه و یا سایر کشورهای همسایه با ایران اقدام کنید. البته باید به این موضوع توجه داشته باشید که همسر شما دارای چه شرایط مهاجرتی است و بفهمید که آیا امکان صدور دعوتنامه برای شما و یا ویزای همراه وجود دارد یا خیر، چون دریافت ویزای توریستی برای شما کارایی چندانی نداشته و به طور موقتی است.
اسمون ابی
9 فروردین 1401
سلام برای سفارت روز مصاحبه چقد باید پول همرامون باشه و نقد یا با کارت؟
مشاور نیلگام
14 تیر 1401
سلام، شما برای ویزای سوئیس نیازی به مصاحبه ندارید و باید وقت بایومتریک بگیرید و به دفتر VFS مراجعه کنید. لطفا با ما تماس بگیرید 02175237
سهیلا ایران منش
19 مهر 1400
صادقانه اگر جواب بدین، در این ایام کرونا شانس دریافت ویزای توریستی سوئیس چطور هست؟ آیا به نسبت قبل کرونا سختگیری بیشتر هست یا فرقی نکرده؟ من مجرد ۳۲ ساله، پزشک و دو ویزای شنگن سینگل سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ دارم از فرانسه و بلژیک
مشاور نیلگام
19 مهر 1400
سلام وقت بخیر شرایطتون باید بررسی شود تا بتوان دقیق اظهار نظر کرد. لطفا جهت ارتباط با کارشناسان ما با شماره 02175237 تماس بگیرید.
ب انصاری
10 مهر 1400
سلام در حال حاضر برای کسانی که سابقه ویزای شنگن نداشتند، و قصد دریافت ویزای شنگن از طریق سوئیس را دارند امکان اخذ ویزا هست؟یا باید سابقه سفر به اروپا داشته باشیم؟
مشاور نیلگام
11 مهر 1400
سلام وقت بخیر بله باید شرایط اولیه دریافت ویزا شنگن از قبیل تمکن مالی و سابقه سفر مناسب رو داشته باشید.