مهاجرت

قیمت آپارتمان در مناطق مختلف ترکیه چقدر است

امروزه بسیاری از افراد به فکر خرید ملک و سرمایه گذاری در خارج از مرزهای ایران هستند و می خواهند به قول معروف با یک تیر دو و یا حتی 3 نشان بزنند! چون هم صاحب یک ملک در کشوری خارجی شده اند، هم می توانند از آن کسب درآمد ارزی کنند، در هر موقع از سال به آن کشور سفر کرده و در خانه خود اقامت داشته باشند و حتی از مزایای ویژه ای از جمله کارت اقامت قابل تمدید، حق شهروندی و پاسپورت کشور مقصد برخوردار شوند.

یکی از طرح های سرمایه گذاری خرید ملک که با استقبال ویژه ای از جانب شهروندان ایرانی روبرو شده، طرح خرید ملک در ترکیه و دریافت پاسپورت ترکیه است که افراد زیادی را به سوی خود جذب کرده است.

براساس این طرح، شهروندان خارجی می توانند با خرید یک یا چند ملک تجاری و یا مسکونی در ترکیه با حداقل ارزش 250 هزار دلار آمریکا از مزایای کارت اقامت قابل تمدید ترکیه، حق شهروندی و پاسپورت ترکیه برای خود، همسر و فرزندان زیر 18 سال برخوردار شوند.

اما خرید آپارتمان درترکیه نیازمند داشتن اطلاعات کامل از قیمت آپارتمان در مناطق مختلف ترکیه است که در ادامه به توضیخ آنها خواهیم پرداخت:

قیمت آپارتمان در مناطق مختلف استانبول

پیش از این در مطلب” کدام شهر ترکیه برای خرید ملک و سرمایه گذاری مناسب تر است“، در مورد برخی از شهرها و مناطق پرفروش خرید ملک و آپارتمان در این کشور اروپایی-آسیایی صحبت کردیم، اما باز هم خیلی از شهروندان ایرانی ترکیه را تنها به نام شهر استانبول می شناسند و رغبتی به خرید آپارتمان در سایر شهرهای این کشور ندارند.

از این رو اول به سراغ قیمت خانه و آپارتمان در مناطق مختلف و متعدد شهر بزرگ، توریستی و اقتصادی استانبول می رویم و بعد از آن چند شهر دیگر کشور ترکیه را مورد بررسی قرار می دهیم.

بنابر آخرین آمار اینترنتی، شهر زیبای استانبول از دو بخش آسیایی و اروپایی تشکیل شده و در مجموع دارای 39 منطقه است که از این تعداد 25 منطقه در بخش اروپایی و 14 منطقه در بخش آسیایی واقع شده است.

مناطق بخش اروپایی شهر استانبول شامل موارد زیر می شود:

منطقه آرناووت کوی: بهتر است این منطقه را با دهکده ای کوچک به همین نام در ترکیه اشتباه نگیرید. منطقه آرناووت کوی در بخش شمالی استانبول واقع شده و به دلیل شروع پروژه های عظیمی از جمله فرودگاه جدید استانبول و مسیر کانال طراحی شده، میزان خرید ملک و سرمایه گذاری در این منطقه چندبرابر شده است.

در حال حاضر میانگین قیمت آپارتمان دو و سه خوابه جدید و دارای تجهیزات در این منطقه به ترتیب برابر با 76.400 هزار دلار و 122.300 هزار دلار آمریکا است. این آپارتمان ها به ترتیب دارای متراژهای 83 مترمربعی و 124 مترمربعی هستند و به فرودگاه جدید و ایستگاه مترو دسترسی نزدیکی دارند.

از این رو هزینه هر مترمربع آپارتمان در این منطقه به طور میانگین کمتر از 1000 دلار است.

منطقه آوجیلار: این منطقه از استانبول نیز در گذشته دهکده کوچکی بوده و در دهه 60 میلادی به یک شهر صنعتی تبدیل شده است، اما در حال حاضر تحول شهری موجب شده تا منطقه آوجیلار استانبول به محلی برای مجتمع های مسکونی بزرگ با تجهیزات پیشرفته تبدیل شود.

در حال حاضر می توان با حداقل بودجه 62 هزار دلاری یک آپارتمان تک واحد 40 متری را در منطقه آوجیلار استانبول خریداری کرد، که معادل 1550 دلار به ازای هر متر می شود. این در حالی است که آپارتمان های ساخته شده در برج های مدرن و دارای تجهیزات پیشرفته در این منطقه با متراژ حدودی 123 متری و دو خواب، دارای قیمت 202 هزار دلاری است.

به بیانی دیگر قیمت هر مترمربع آپارتمان های فول و مبله این منطقه از استانبول برابر با 1642 دلار آمریکا است. اگر به دنبال شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک در این کشور هستید، باید به این موضوع توجه کنید که نمی توانید با خرید خانه کمتر از 250 هزار دلار آمریکا از حق شهروندی و پاسپورت این کشور برخوردار شوید و تنها کارت اقامت قابل تمدید این کشور به شما تعلق می گیرد.

منطقه باجیلار: یکی دیگر از مناطق اروپایی شهر استانبول که دارای گزینه های دسترسی بسیار خوبی به سایر محدوده ها و مراکز شهری دارد و جزو گزینه های محبوب خرید آپارتمان در استانبول ترکیه محسوب می شود.

در حال حاضر قیمت یک آپارتمان فوق مدرن، مجهز و مبله 3 خوابه و 159 متری در این منطقه معادل 283 هزار دلار است که به طور میانگین برابر با هر متر 1779 دلار آمریکا می شود. البته شما می توانید با پرداخت حدودی 112 هزار دلار آمریکا، یک واحد آپارتمان نوساز تک واحدی و 64 متری در این منطقه خریداری کنید که در فاصله نزدیکی با ایستگاه مترو قرار داشته و از فضای سرسبزی برخوردار است.

منطقه باهچلی اولر: نام این منطقه به معنی خانه های دارای باغ است که به خوبی می تواند فضای سرسبز این منطقه از شهر استانبول را برای شما به تصویر بکشد. این منطقه اروپایی از شهر استانبول از سطح متوسطی برخوردار بوده و برای خرید آپارتمان گزینه مناسبی محسوب می شود.

در حال حاضر یک آپارتمان دو خوابه نوساز 114 متری و مبله در این منطقه در حدود 97 هزار دلار است، این بدین معنی است که میانگین قیمت آپارتمان در منطقه باهچلی اولر معادل متری 850 دلار آمریکا است.

این در حالی است که آپارتمان های فوق مدرن، مبله و مجهز این منطقه با 151 مترمربع مساحت و 3 اتاق خواب و دو حمام و امکاناتی نظیر استخر مشترک در محوطه ساختمان، دارای قیمتی معادل 448 هزار دلار آمریکا است.

به بیانی دیگر، بالاترین قیمت ممکن این منطقه در شهر استانبول، به ازای هر مترمربع معادل با 2966 هزار دلار است و می توان با خرید آن به راحتی برای حق شهروندی و پاسپورت ترکیه اقدام نمود. البته لازم به ذکر است که امکان خرید اقساطی ملک در ترکیه نیز برای انواع خانه و آپارتمان وجود دارد.

منطقه باکرکوی: این منطقه مسکونی و ساحلی شهر استانبول مرکز تجاری و خرید معروف ترکیه محسوب می شود و بخاطر داشتن مرکز خرید 76 هزار مترمربعی Carousel با انواع تجهیزات سرگرمی، رستوران و فروشگاه ها و بیش از 1 میلیون بازدید کننده در طول سال از محبوبیت فراوانی برخوردار است.

در حال حاضر قیمت یک آپارتمان لوکس دارای منظره دریا که از دو اتاق خواب و دو حمام و 117 مترمربع مساحت تشکیل شده، در حدود 1 میلیون و 86 هزار دلار آمریکا است! این یعنی قیمت هر مترمربع این آپارتمان معادل 9282 هزار دلار است.

این در حالی است که شما می توانید با پرداخت 153 هزار دلار، یک آپارتمان نوساز، مجهز و مبله 1 خوابه با متراژ 96 مترمربع را در محدوده آتاکوی و منطقه باکرکوی استانبول خریداری کنید؛ یعنی هر مترمربع این ساختمان برای شما برابر با 1593 هزار دلار خواهد بود.

اگر قصد خرید آپارتمان در استانبول را دارید، پیشنهاد می کنیم که حتماً پیش از هر اقدامی برای افتتاح حساب بانکی در ترکیه و یا دریافت کد مالیاتی ترکیه، با مشاوران ما در نیلگام تماس گرفته و از بهترین پیشنهادها، قیمت ها و راهنمایی های خرید ملک در ترکیه بهره مند شوید.

در واقع نداشتن آشنایی کامل با قوانین دولتی و خرید ملک در کشور ترکیه، نداشتن آشنایی با زبان ترکی استانبولی، نبود تجربه در زمینه پروسه ارزیابی ملک، انتقال سند و پیگیری برای امور کارت اقامت و شهروندی ترکیه در اغلب موارد برای شهروندان ایرانی مشکل ساز شده و موجب می شود تا معامله پرسود و شیرین خود را به سادگی به یک تجربه پرضرر و ناراحت کننده تبدیل کنند.

گروه شرکت های نیلگام، از صفر تا صد خرید ملک در ترکیه، همراه و هم قدم با شما بوده و در تمامی مراحل این پروسه، بهترین خدمات و راهنمایی ها را به شما ارائه خواهد داد.

منطقه باشاک شهیر: یکی دیگر از مناطق مناسب خرید ملک و سرمایه گذاری در شهر استانبول که دارای بزرگترین دریاچه مصنوعی ترکیه بوده و از یک پارک مجهز و بزرگ به نام Sular Vadesi برخوردار است.

در حال حاضر شما می توانید با پرداخت مبلغ 147 هزار دلار، یک آپارتمان نوساز مبله 64 متری و یک خوابه در منطقه باشاک شهیر خریداری کنید. این بدین معنی است که هر مترمربع آپارتمان نوساز و مجهز در این منطقه از استانبول معادل 2296 دلار است.

منطقه بایرام پاشا: این منطقه از شهر استانبول دارای مساحت 8 کیلومترمربعی است و در گذشته محل کشت کنگر فرنگی محسوب میشده است. در حال حاضر قیمت تقریبی یک آپارتمان دو خوابه 101 متری نوساز و مبله در منطقه بایرام پاشا استانبول معادل 160 هزار دلار آمریکا است. این بدین معنی است که هر متر مربع خانه در این منطقه اروپایی و تاریخی استانبول برابر با 1584 دلار است.

همانطور که می بینید، میانگین نرمال قیمت آپارتمان های شهر استانبول کمتر از 250 هزار دلار آمریکا است و مناسب دریافت حق شهروندی و پاسپورت این کشور محسوب نمی شود، از این رو بهتر است در مورد اینکه “هر ایرانی چند ملک در ترکیه می تواند خریداری کند” اطلاعات کسب کنید تا با خرید بیش از یک خانه و یا ملک تجاری در ترکیه موفق به اخذ حق شهروندی و پاسپورت این کشور شوید.

منطقه بشیکتاش: بشیکتاش جزو مناطق گرانقیمت شهر استانبول است و محله اتیلر از اسم و رسم خاصی برای خود برخوردار بوده و میزبان آپارتمان های فوق لوکس و مدرنی در این منطقه است.

برای مثال قیمت آپارتمان های برج های آسمان خراش Sky towers منطقه بشیکتاش با داشتن مساحت 200 مترمربعی و 3 خواب و تمامی امکانات رفاهی معادل یک هتل 5 ستاره، برابر با 1 میلیون و 327 هزار دلار آمریکا است.

این بدین معنی است که آپارتمان های فوق مدرن این منطقه از استانبول برابر با متری 6635 دلار آمریکا خرید و فروش می شود. این در حالی است که می توان با پرداخت 292 هزار دلار یک آپارتمان نوساز و مبله 160 متری و 3 خوابه در این منطقه خریداری کرد.

در واقع اگر دنبال یک آپارتمان فوق مدرن و لوکس در محله بشیکتاش نباشید، می توانید با نرخ متری 1825 دلار خانه مورد نظر خود را در این منطقه خریداری کنید.

منطقه بیلیک دوزو: این منطقه از شهر استانبول از چشم اندازهای سرسبز و دسترسی به شهرهای ساحلی نظیر گورپینار برخوردار است و انتخاب مناسبی برای خرید ملک و آپارتمان در کشور ترکیه محسوب می شود.

در حال حاضر قیمت متوسط آپارتمان های نوساز دو خوابه و 118 متری در این منطقه معادل 106 هزار دلار است؛ به بیانی دیگر، میانگین قیمت هر مترمربع منطقه بیلیک دوزو معادل 898 دلار آمریکا است.

اگر دارای بودجه کافی هستید و می خواهید علاوه بر کارت اقامت ترکیه، از حق شهروندی و پاسپورت این کشور برای خود و خانواده برخوردار شوید، می توانید به سراغ آپارتمان های لوکس 6 خوابه و 350 متری این منطقه بروید که دارای میانگین قیمت 348 هزار دلاری است.

در واقع قیمت هر مترمربع آپارتمان های مجهز و لوکس منطقه بیلیک دوزو برابر با 991 دلار آمریکا است.

منطقه بی اوغلو: این منطقه به عنوان بخش جدید استانبول شناخته می شود و یکی از بهترین نقاط برای خرید، مهمانی و تجربه انواع غذاها و فضاهای هنری در ترکیه است. بی اوغلو از نشانه های معروف شهری از جمله خیابان فرانسوی، یادبود استقلال تکسیم و پاساژ چیچک است و از بازار خوبی برای خرید و فروش ملک مسکونی و تجاری برخوردار است.

بی اوغلو جزو مناطق گران استانبول محسوب می شود و به طور میانگین قیمت آپارتمان های تک خوابه و 70 متری این منطقه از 142 هزار دلار شروع می شود. این در حالی است که در محدوده مرکز شهر و تکسیم، قیمت آپارتمان های 62 متری از 323 هزار دلار شروع می شود، این بدین معنی است که قیمت هر مترمربع این منطقه از نرخ 2028 دلار تا 5209 دلار و حتی بیشتر متغیر است.

در حال حاضر شرایط اجاره دادن ملک در ترکیه برای خریداران خارجی فراهم شده و این افراد می توانند با پرداخت مالیات بر درآمد اجاره ارزی خود به دولت کشور ترکیه، سود مناسبی از سرمایه گذاری در این کشور کسب کنند.

با توجه به تعداد بالای مناطق مختلف شهر استانبول، قیمت تقریبی آپارتمان در سایر مناطق بخش اروپایی و آسیایی این شهر را به صورت مختصر در ادامه شرح می دهیم:

 • منطقه بویوک چکمجه: قیمت تقریبی یک آپارتمان نوساز 3 خوابه و 175 متری معادل 110 هزار دلار است که برابر 628 دلار به ازای هر متر است. البته قیمت آپارتمان های فوق لوکس و دارای منظره دریا در این منطقه با مساحت 158 متر و 3 خواب برابر با 383 هزار دلار است که معادل هر متر 2424 دلار می شود.
 • منطقه کاتالکا: قیمت آپارتمان در این منطقه برای یک آپارتمان 165 متری و 3 خوابه برابر با 142 هزار دلار آمریکا است که معادل 860 دلار می شود.
 • منطقه اسنلر: قیمت آپارتمان در این منطقه به طور حدودی برای یک خانه دو خوابه و نوساز برابر با 139 هزار دلار آمریکا و معادل 1311 دلار برای هر مترمربع است.
 • منطقه اسنیورت: در حال حاضر قیمت آپارتمان های دو خوابه 121 مترمربعی و یا آپارتمان های 4 خوابه 244 مترمربعی در اسنیورت استانبول به ترتیب برابر با 125 و 214 هزار دلار آمریکا است؛ این بدین معنی است که میانگین قیمت هر مترمربع در این منطقه بین 877 تا 1033 دلار آمریکا است.
 • منطقه ایوپ: بنابر آمار وبسایت propertyturkey، قیمت یک آپارتمان نوساز و لوکس یک خوابه و 73 متری در منطقه ایوپ معادل 198 هزار دلار آمریکا است که به طور تقریبی برابر با متری 2712 هزار دلار است.
 • منطقه فاتیح: این منطقه نیز جزو محله های گران قیمت استانبول ترکیه محسوب می شود و خانه های بسیار زیبایی در آن قرار گرفته است. در حال حاضر قیمت آپارتمان های مجهز و مدرن محدوده توپکاپی برای یک واحد 86 متری و دو خوابه برابر با 250 هزار دلار آمریکا است؛ این بدین معنی است که قیمت هر مترمربع واحدهای مدرن فاتیح معادل با 2906 هزار دلار است. البته آپارتمان های دو خوابه و سه خوابه با قیمت های پایین تر از 150 هزار دلار نیز در این منطقه پیدا می شود.
 • منطقه قاضی عثمان پاشا: قیمت آپارتمان های این منطقه نیز برای خرید ملک بسیار مناسب بوده و می توان با هزینه کمی صاحب خانه نوساز شد. برای مثال قیمت یک واحد آپارتمان 63 متری تک خوابه در این منطقه معادل 81 هزار دلار است؛ این بدین معنی است که قیمت هر مترمربع معادل 1285 دلار آمریکا است.

شما می توانید برای اطلاع از قیمت واحدهای مسکونی سایر مناطق بخش اروپایی استانبول از جمله منطقه گون گورن، کاگیتانه، کوکو کچکم و غیره با کارشناسان ما تماس بگیرید و از راهنمایی های کاربردی در این زمینه بهره مند شوید.

قیمت آپارتمان در بخش آسیایی استانبول

مناطق مختلف بخش آسیایی استانبول شامل 14 منطقه زیر می شود:

 • آدالار
 • آتاشهیر
 • بیکوز
 • چکمه کوی
 • کادیکوی
 • کارتال
 • مال تپه
 • پندیک
 • سانجاک تپه
 • سلطان بیلی
 • شیله
 • توزلا
 • عمرانیه
 • اوسکودار

در این بین قیمت آپارتمان در برخی از مناطق معروف و خوش نام بخش آسیایی استانبول به شرح زیر است:

 • منطقه بیکوز: در این منطقه از شهر استانبول، یک آپارتمان لوکس سه خوابه و 154 متری با منظره بوسفرس معادل 648 هزار دلار است، این بدین معنی است که قیمت هر مترمربع برای آپارتمان های لوکس و مبله کنار تنگه بوسفرس معادل 4207 هزار دلار است.
 • منطقه کادیکوی: منطقه کادیکوی نیز یکی از بهترین انتخاب ها برای خرید آپارتمان در بخش آسیایی استانبول است. به طور میانگین قیمت یک آپارتمان دو اتاق خوابه 109 متری در این محدوده معادل 111 هزار دلار است؛ این بدین معنی است که قیمت هر متر مربع در این منطقه معادل 1018 دلار است.
 • منطقه مال تپه: در حال حاضر قیمت آپارتمان نوساز و مبله دو خوابه و 91 متری در این منطقه برابر با 127 هزار دلار است؛ این بدین معنی است که قیمت خرید هر مترمربع معادل 1395 هزار دلار است.

بهتر است پیش از هر اقدامی به مقایسه و انتخاب بهترین گزینه خرید ملک در ترکیه یا ایران پرداخته و به خوبی در این زمینه تحقیق کنید. تمامی قیمت های اشاره شده در بالا به طور حدودی و میانگین بوده و بنابر شرایط و تجهیزات آپارتمان و محل قرارگیری آن دچار تغییر زیادی خواهد شد.

اگر قصد خرید آپارتمان در استانبول ترکیه و یا خرید آپارتمان در ازمیر، آنکارا و یا شهرهای دیگر کشور ترکیه را دارید، می توانید در صورت تمایل از خدمات کامل ما در این زمینه استفاده کرده و بهترین و ایده آل ترین آپارتمان را در این کشور خریداری نمایید.

کارشناسان نیلگام از ابتدای پروسه خرید آپارتمان و مهاجرت به ترکیه تا دریافت سند شش دانگ، اخذ مسترکارت و ویزاکارت بانکی و تحویل کلید خانه به شما همراه شما خواهند بود.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *