مهاجرت

برای دریافت اقامت یونان چقدر باید هزینه کنیم

در این مطلب قصد داریم تا شما را با انواع متداول اقامت یونان آشنا کرده و به بررسی جزئیات هزینه های دریافت اقامت یونان برای شهروندان خارجی بپردازیم.

امروزه افراد زیادی خواستار دریافت ویزای مولتی شینگن و اقامت اروپا هستند و می خواهند تا از این طریق، آزادانه به سایر کشورهای حوزه شنگن سفر کرده و شرایط تحصیل، کار و زندگی در کشورهای پیشرفته اروپایی را برای خود و اعضای خانواده فراهم کنند.

در حال حاضر کشورهایی نظیر اسپانیا و فرانسه در اتحادیه اروپا و حوزه شنگن، دارای طرح هایی هستند که امکان دریافت اقامت قابل تمدید اروپا را برای متقاضیان واجد شرایط خارجی فراهم می کنند، اما همانطور که در مطلب چرا اقامت یونان برای ایرانیان گزینه مناسبی است، به این موضوع به طور کامل اشاره کردیم، طرح های اقامتی یونان به شما این امکان را می دهد تا در کوتاه ترین زمان اقامت اروپا را بگیرید و به همین خاطر از جذابیت بیشتری برخوردار است.

از این رو قصد داریم تا در این مطلب به جزئیات این موضوع بپردازیم که برای دریافت اقامت یونان چقدر باید هزینه کنیم و به طور کامل شما را در این زمینه راهنمایی کنیم.اما پیش از پرداختن به مبحث هزینه های اخذ اقامت یونان از داخل ایران، بد نیست تا یک آشنایی کلی با طرح های مهاجرتی و اقامتی در دسترس یونان پیدا کنید.

اقامت یونان از طریق تمکن مالی

همانطور که می دانید، کشور یونان جزو اتحادیه اروپا و حوزه شنگن بوده و ورود به آن نیازمند ویزای یونان و یا همان ویزای شینگن است. از این رو شما ملزم هستید تا برای حضور در این کشور برای وقت سفارت شینگن و حضور در سفارت یونان اقدام کنید و با استفاده از آماده سازی مدارک مورد نیاز از جمله تمکن مالی و موجودی حساب ویزای شینگن، ویزای ارزشمند سینگل و یا مولتی این کشور را دریافت کنید.

اما باید به این موضوع توجه داشته باشید که دریافت ویزای شینگن تایپ C تنها اجازه حضور موقت شما را در حوزه شینگن و کشور یونان می دهد و پس از پایان اعتبار محدود ویزا (حداکثر 30 روز) باید به کشور مبدا یعنی ایران بازگردید. بر همین اساس، باید به فکر دریافت اقامت یونان از طریق روش های قانونی و در دسترس این کشور باشید.

در طرح تمکن مالی یونان، نخست باید برای دریافت ویزای شینگن تایپ C و یا همان ویزای توریستی برای حضور در یونان اقدام کنید، سپس باید یک حساب بانکی بین المللی با حداقل موجودی 25 هزار یورویی در این کشور باز کرده و از این طریق، الباقی امور اداری و اقامتی خود در کشور یونان را پیگیری کنید.

بنابر قوانین دولت یونان، شما باید پس از دریافت کد مالیاتی و افتتاح حساب بانکی با حداقل موجودی 25 هزار یورویی، به کشور مبدا (ایران) بازگشته و برای ویزای شنگن بلند مدت تایپ D یونان درخواست کنید.

از این رو میبایست این امکان را داشته باشید که توانایی و تمکن مالی سالانه 40 هزار یورویی خود را به افسر کنسولگری نشان دهید و این موضوع را اثبات کنید که می توانید برای حداقل 2 تا 3 حضور در کشور یونان، بدون نیاز به انجام کار، هزینه های زندگی خود و خانواده را به طور کامل پوشش دهید.

درآمد مورد نظر باید از یک منبع خارج از یونان تامین شود که شامل حقوق بازنشستگی، اجاره ملک مسکونی و تجاری، سود سپرده بانکی، سود سهام و موارد این چنین می گردد. در صورتی که از طریق طرح تمکن مالی برای اخذ اقامت یونان اقدام کنید، حساب بانکی شما معاف از پرداخت مالیات سالانه خواهد بود و با استمرار شرایط ایده آل مالی در کشور یونان، امکان دریافت کارت اقامت دائم این کشور برای شما وجود خواهد داشت.

لازم به ذکر است که برای شرکت در این طرح اقامت اروپا و یونان، مدرک تحصیلی و دانش و مهارت بالای زبان انگلیسی مورد نیاز نبوده و تنها داشتن توانایی مالی کافی و امکان پوشش هزینه های فردی و خانواده در کشور مقصد، متضمن اخذ اقامت یونان خواهد بود.

البته علاوه بر توانایی مالی کافی برای پوشش هزینه های زندگی، تمدید کارت اقامت یونان در هر سال، نیازمند داشتن حداقل موجودی حساب 25 هزار یورویی بانکی خواهد بود و در صورت کمتر بودن این حساب بانکی بین المللی، کارت اقامت اروپا برای فرد و اعضای خانواده تمدید نخواهد شد.

بنابر قوانین دولت یونان، شهروندان خارجی واجد شرایط این امکان را دارند تا پس از گذشت 5 سال از حضور موفق و قانونی خود در کشور یونان، برای کارت اقامت دائمی شنگن درخواست داده و با گذشت 3 از حضور مستمر خود در این کشور، برای حق شهروندی و پاسپورت ارزشمند یونان اقدام کنند.

همچنین، شهروندان خارجی این امکان را دارند تا با پرداخت 5 هزار یورو از قابلیت انتقال اقامت یونان استفاده کرده و کارت اقامت کشورهای دیگر این حوزه از جمله آلمان و فرانسه را دریافت کنند. در عین حال، امکان ثبت نام رایگان فرزندان متقاضی در مدارس با کیفیت این کشور وجود داشته و با گذشت دو مقطع تحصیلی متوالی، فرزندان می توانند به صورت مجزا برای پاسپورت و حق شهروندی یونان، اقدام نمایند.

این در حالی است که اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالی، منجر به افتتاح حساب بانکی بین المللی و دریافت مسترکارت و ویزاکارت معتبر شده و به فرد این امکان را می دهد تا از مزایای یک کارت بانکی جهانی و قابل تمدید در کشورهای مختلف جهان بهره مند شود.

اگر قصد استفاده از طرح اقامت یونان از طریق تمکن مالی را داشته باشید، هزینه های پیش روی شما شامل موارد زیر می شود:

 • هزینه درخواست ویزای شینگن تایپ سی : 80 یورو
 • هزینه کارگزاری وی اف اس گلوبال: 27 یورو
 • هزینه انواع ویزای ملی تایپ D سرمایه گذاری، امور مالی و غیره: 180 یورو
 • هزینه صدور و یا تمدید مجوز اقامت یونان: 500 یورو
 • هزینه دریافت کد مالیاتی و افتتاح حساب بانکی
 • حداقل موجودی حساب ثابت بانکی: 25 هزار یورو

در همین رابطه، بد نیست تا نگاهی به مطلب اخذ اقامت یونان چگونه است و چقدر زمان نیاز دارد بیاندازید.

اقامت یونان از طریق ثبت شرکت

یکی دیگر از روش های اخذ اقامت یونان، ثبت شرکت تجاری و قانونی در این کشور است. با توجه به پیچیدگی های موجود بر سر ثبت شرکت و اجرای قوانین دولتی و مالیاتی، این روش آنچنان پیشنهاد نمی شود.

اما اگر قصد استفاده از این طرح را داشته باشید، باید از حداقل سرمایه اولیه 250 هزار یورویی برخوردار باشید، مالیات سالانه خود را به طور مستمر پرداخت کنید و رسیدگی به پرداخت حقوق ماهانه دو نیروی کار ساده و یک حسابدار با میانگین حقوق 2500 یورو را در دستور کار خود قرار دهید.

به طور کلی هزینه های ثبت شرکت در یونان شامل موارد زیر می شود:

 • هزینه ویزای شینگن کوتاه مدت تایپ سی: 80 یورو
 • هزینه کارگزاری وی اف اس: 27 یورو
 • هزینه اسناد رسمی ثبت شرکت: 1300 یورو
 • حداقل سرمایه سهام: 4500 یورو
 • هزینه مالیات بر درآمد سالانه: بین 20 تا 26 درصد
 • حقوق کارکنان شرکت
 • هزینه دریافت کد مالیاتی و افتتاح حساب بانکی
 • هزینه دریافت مجوز اقامت یونان: 500 یورو

اقامت یونان از طریق خرید ملک

در حال حاضر یکی از جذاب ترین روش های اخذ اقامت یونان برای شهروندان خارجی، خرید ملک و سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات کشور یونان است. از این رو شما می توانید با پرداخت حداقل 250 هزار یورو یک یا چند ملک را در یونان خریداری کرده و از مزایای دریافت کارت اقامت قابل تمدید حوزه شنگن برای خود و اعضای خانواده بهره مند شوید.

در واقع شما می توانید با خرید ملک واجد شرایط مسکونی، اداری و یا تجاری در کشور یونان، از کارت اقامت قابل تمدید و معتبر اتحادیه اروپا و حوزه شینگن برخوردار شوید و بدون نیاز به دریافت ویزای شنگن، به طور آزادانه به کشورهای دیگر این حوزه سفر کنید.

شما همچنین می توانید از ملک خریداری شده در یونان کسب درآمد ارزی داشته باشید و با اجاره سالانه ملک خود، سود جذابی را نصیب خود کنید. باید به این نکته توجه داشته باشید که اجاره ملک در یونان مشمول پرداخت مالیات بر درآمد 8 تا 12 درصدی می شود.

در حالت کلی، حضور مستمر شما در این کشور برای تمدید کارت اقامت یونان الزامی نیست و می توانید بین کشور مبدا و سایر کشورهای این حوزه در رفت و آمد باشید، اما اگر قصد دریافت حق شهروندی و پاسپورت ارزشمند یونان را داشته باشید، باید حداقل برای 2 سال در کشور یونان حضور مستمر داشته و در کنار یادگیری زبان یونانی، آشنایی خوبی با تاریخ و فرهنگ یونان پیدا کنید.

از این رو شما می توانید با خرید ملک واجد شرایط و دو سال حضور مستمر خود در یونان، در سال سوم برای حق شهروندی و پاسپورت یونان اقدام نمایید. در حال حاضر بسیاری از کشورهای اروپایی نظیر اسپانیا، حداقل بودجه و موجودی بیشتری (معادل 500 هزار یورو) را برای سرمایه گذاری و خرید ملک طلب می کنند، اما این موضوع شامل کشور زیبا و رویایی یونان نمی شود.

به طور کلی هزینه دریافت اقامت یونان از طریق خرید ملک، شامل موارد زیر می شود:

 • دریافت ویزای شینگن کوتاه مدت تایپ سی: 80 یورو
 • هزینه کارگزاری وی اف اس: 27 یورو
 • دریافت کد مالیاتی و افتتاح حساب بانکی در یونان: حداقل 10 هزار یورو
 • هزینه خرید ملک در یونان: حداقل 250 هزار یورو
 • مالیات قابل پرداخت ملک در یونان: حداقل 10 درصد
 • افتتاح حساب بانکی با حداقل موجودی 10 هزار یورویی
 • هزینه وکیل، انتقال سند و انجام امور اداری در یونان
 • هزینه درخواست ویزای شینگن تایپ D یونان: 180 یورو
 • هزینه صدور مجوز اقامت یونان: 500 یورو

در کنار این موارد هزینه های دیگری از جمله هزینه اداره مهاجرت، هزینه وکیل، هزینه بیمه دو ساله، هزینه امور شهرداری و هزینه انتقال سند و ثبت اسناد اداری و ملکی در یونان نیز جزو مواردی است که باید به آن توجه داشته باشید.

شما این امکان را دارید تا در صورت تمایل از خدمات مهاجرتی گروه شرکت های نیلگام در زمینه دریافت اقامت یونان استفاده کنید و صفر تا صد دریافت انواع ویزای شینگن تایپ C و D،معرفی سایت های خرید و فروش ملک در یونان، انتخاب و خرید ملک، دریافت کد مالیاتی، افتتاح حساب بانکی، امور اداری درخواست مجوز اقامت یونان، کارت اقامت و پاسپورت این کشور را به کارشناسان مجرب ما بسپارید.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *