ویزا

چطور ویزای شینگن دائم دریافت کنیم؟

به عنوان یک ایرانی اگر قصد سفر به کشورهای اروپایی و معروفی نظیر پرتغال، فرانسه، اسپانیا، آلمان، سوئد و یا سوئیس را داشته باشید، نیاز به دریافت ویزای شینگن خواهید داشت. یک مجوز ورود معتبر و البته محدود که به شما اجازه می دهد درزمان اعتبار ویزا به 26 کشورعضو این حوزه سفر کرده و به گشت و گذار بپردازید.

ممکن است تا به حال درباره انواع ویزای موقت و یا ویزای مولتی شینگن اطلاعات زیادی کسب کرده و یا حتی سابقه سفر به این حوزه دیدنی و خوش آب و رنگ را در پاسپورت خود داشته باشید، اما شاید باور این موضوع برای شما سخت باشد که می توانید ویزای شینگن دائم اروپا را نیز دریافت کنید و بدون دغدغه صرف زمان و هزینه زیاد و یا ریجکتی ویزای شینگن، آزادانه به کشورهای مختلف این حوزه سفر کرده و یا در هر یک از آنها اقامت یابید!

در حال حاضر، دو کشور معتبر یونان و فرانسه که هر دو عضو اتحادیه اروپا و حوزه شینگن هستند، این امکان را برای شهروندان خارجی فراهم نموده اند تا از طریق طرح های مهاجرتی جذاب و استثنایی، از ویزای شینگن دائمی برخوردار گردند.

اگر شما هم کنجکاو هستید و تمایل دارید تا در مورد طرح های جذاب مهاجرتی، اقامتی قاره اروپا بیشتر بدانید، همراه ما در این مطلب نیلگام باشید.

ویزای شینگن دائم یونان

در حال حاضر یکی از طرح های در دسترسی که به شما امکان دریافت ویزای شینگن دائم را می دهد، اخذ اقامت یونان است. از این رو شما می توانید به واسطه داشتن تمکن مالی، خرید ملک و یا راه اندازی کسب و کار در یونان، از کارت اقامت و یا همان ویزای دائمی شنگن بهره مند شوید.

بدین ترتیب می توان اینطور گفت که با استفاده از این طرح مهاجرتی یونان، سفر به سراسر اروپا بدون ویزا ممکن شده است. تنها کافیست واجدشرایط برای شرکت در یکی از طرح های موجود یونان باشید.

در حالت اول یعنی اقامت یونان از طریق تمکن مالی، شما ملزم به افتتاح حساب با حداقل موجودی 25 هزار یورویی در یونان هستید و باید این موضوع را اثبات کنید که می توانید از پس هزینه های زندگی خود و خانواده طی دو سال اول حضور در یونان بر بیایید.

طرح تمکن مالی یونان برای متقاضیانی با درآمد خالص 40 هزار یورو در سال طراحی شده و فرد ملزم است تا با ارائه مدارک مالی نظیر سود سپرده بانکی، حقوق بازنشستگی، سود سهام و یا اجاره ملک مسکونی و یا تجاری، نظر افسر را به پرونده خود جلب نماید.

در این روش، حساب بانکی متقاضی معاف از مالیات بوده و فرد می تواند در کوتاه ترین زمان اقامت اروپا را کسب نماید.

از این رو فرد باید با همراهی وکیل و مشاور مجرب برای ویزای تایپ سی و سپس ویزای تایپ دی شنگن اقدام کرده و طی دو سفر 5روزه به کشور یونان، تمامی امور اداری، اقامتی و بانکی (افتتاح حساب) خود را به انجام برساند.

سپس به کشور مبدا بازگشته و پس از گذشت 2 ماه کاری کارت اقامت قابل تمدید خود را دریافت نماید. تمدید کارت اقامت مبتنی بر داشتن موجودی کامل تمکن مالی (حداقل 25 هزار یورو) در بانک است تا بدین ترتیب کارت اقامت یونان برای متقاضی، همسر و فرزندان زیر 18 سال مجدداً تمدید گردد.

برای دریافت کارت اقامت قابل تمدید و یا همان ویزای شینگن دائمی یونان، نیازی به حضور دائمی و کامل شما در این کشور نیست، اما برای اخذ پاسپورت و حق شهروندی این کشور، باید در یک بازه 5 ساله حداقل 3 سال در یونان حضور داشته باشید.

شما می توانید با پرداخت هزینه 5 هزار یورویی اقامت و ویزای شینگن دائم خود را اقامت سایر کشورهای اروپایی شنگن تبدیل کنید. از این رو شما می توانید پس از 3 سال این کار را انجام دهید.

اما طرحی که همواره دارای جذابیت بسیار فراوان بوده و بیشترین استقبال از سراسر دنیا از آن به عمل آمده، طرح ویزای طلایی یونان و یا همان اخذ اقامت یونان به روش خرید ملک است.

در این حالت شما ملزم به پرداخت حداقل 250 هزار یورو هزینه برای خرید یک یا چند ملک در یونان هستید تا از این طریق امکان دریافت اقامت و یا همان ویزای شنگن دائم یونان را پیدا کنید. یادتان باشد که به این مبلغ، 10 درصد مالیات نیز تعلق گرفته و باید 10 هزار یورو برای فعال ماندن حساب، نزد بانک باقی بماند.

ملک مورد نظر شما در یونان می تواند به شکل مسکونی، تجاری و یا اداری باشد، با خرید ملک واجد شرایط در کشور یونان، اجازه اقامت 5 ساله و قابل تمدید برای متقاضی خارجی صادر می گردد. در صورتی که فرد تمایل به اقامت دائم و زندگی در یونان نداشته باشد، می تواند ملک خریداری شده را اجاره داده و کسب درآمد ارزی نماید.

معمولاً با اجاره ملک در یونان، ملزم به پرداخت مالیات بردرآمد 8 تا 12 درصدی هستید. از این رو شما باید با کمک وکیل و مترجم رسمی برای اخذ ویزای توریستی شینگن اقدام کرده و برای حداقل 8 روز به کشور یونان سفر کنید، سپس با انجام کارهای مقدماتی و اداری در یونان از جمله انتخاب ملک، ارزیابی ملک، افتتاح حساب بانکی و دریافت کد مالیاتی، ملک مورد نظر برای فرد خریداری شده و متقاضی می تواند برای پیگیری سایر امور به ایران بازگردد.

در نهایت با گذشت 2 ماه کاری از خرید ملک در یونان و تکمیل امور اداری، کارت اقامت ارزشمند و قابل تمدید یونان برای متقاضی، همسر و فرزندان زیر 18 سال وی صادر می گردد.

فراموش نکنید که با خرید خانه در یونان و دریافت کارت اقامت این کشور، اجازه کار به متقاضی داده نمی شود، اما خریدار خانه مجاز به اجاره ملک و با ثبت شرکت تجاری در یونان و انجام فعالیت تجاری از این طریق خواهد بود.

شما می توانید در صورت تمایل انجام تمامی امور اخذ ویزای شینگن دائمی، هماهنگی با سفارت یونان و خرید ملک ایده آل خود در یونان را به گروه نیلگام سپرده و در سریعترین حالت ممکن، از بهترین خدمات و آفرهای ویژه اقامت دائم اروپا بهره مند شوید.

در این بین طرح دریافت اقامت یونان از طریق روش ثبت شرکت به دلیل داشتن ریسک و هزینه بالا، زمان بر و پیچیده بودن ونیاز به داشتن تجربه کاری و تجاری و آشنایی با قوانین دولتی یونان به شما پیشنهاد نمی شود.

این طرح معاف از مالیات نیست، نیاز به پرداخت حقوق ماهیانه به حداقل دو نیروی کار یونانی و حسابدار به میزان 2500 یورو دارد و حداقل سرمایه مورد نیاز آن نیز 250 هزار یورو است.

به طور کلی مزایای دریافت ویزای شینگن دائم از طریق خرید ملک در یونان شامل موارد زیر می شود:

 • امکان همراهی اعضای خانواده (همسر و فرزندان زیر 18 سال) در یونان
 • امکان تردد به 26 کشور حوزه شنگن و اروپا
 • امکان اجاره ملک خریداری شده در یونان
 • امکان تبدیل کارت اقامت یونان به سایر کشورهای شینگن از جمله آلمان و فرانسه
 • امکان تمدید کارت اقامت یونان
 • افتتاح حساب بانکی بین المللی
 • امکان اقدام برای پاسپورت و حق شهروندی یونان
 • امکان دریافت اقامت برای خانواده متقاضی و پدر و مادر همسر
 • امکان ثبت شرکت تجاری
 • امکان تحصیل کم هزینه فرزندان
 • نبود نیاز به دریافت مجدد ویزای شینگن
 • عدم نیاز به حضور دائمی در یونان
 • هزینه های مناسب زندگی در یونان
 • شرایط آب و هوایی و طبیعی بسیار جذاب

در همین رابطه پیشنهاد می کنیم به مطلب معرفی سایت های خرید و فروش ملک در یونان مراجعه نمایید.

ویزای شینگن دائم فرانسه

یکی دیگر از طرح های جذاب دریافت ویزای شینگن دائم اروپا، اخذ اقامت از طریق خرید ملک در فرانسه است. بنابر این طرح شما می توانید با حداقل مبلغ 70 هزار یورو، بدون نیاز به حضور فیزیک در فرانسه و یا الزام برای اخذ ویزای توریستی شنگن، برای این طرح جذاب اقدام کرده و از کارت اقامت قابل تمدید برای خود و خانواده برخوردار شوید.

در مقام مقایسه، حداقل مبلغ تعیین شده برای خرید ملک در فرانسه نسبت به کشورهایی نظیر اسپانیا با 500 هزار یورو و یا یونان با 250 هزار یورو بسیار کمتر بوده و بر جذابیت آن می افزاید.

از این رو بنابر جدیدترین قوانین وضع شده توسط دولت فرانسه، شما باید علاوه بر داشتن حداقل موجودی برای خرید ملک در فرانسه، حداقل متراژی را نیز رعایت کنید. در واقع حداقل متراژ تعیین شده برای سرپرست 14 متر، برای همسر 9 متر و برای هر یک از فرزندان زیر 18 سال نیز 9 متر تعیین شده است. بدین ترتیب، اگر دارای یک خانواده 4 نفری باشید (متشکل از سرپرست، همسر و دو فرزند)، ملزم به خرید یک خانه با حداقل متراژ 41 متری در کشور فرانسه هستید.

در ضمن باید به این موضوع نیز اشاره کنیم که متقاضی خرید ملک در فرانسه باید دارای تمکن مالی کافی و درآمد ماهانه ثابت از یک منبع خارج از کشور فرانسه برای پوشش هزینه های زندگی باشد. این مبلغ به طور ماهانه 1300 یورو برآورد شده و فرد می تواند از طریق مواردی نظیر اجاره خانه، حقوق بازنشستگی، سهام و یا غیره آن را تامین نماید.

حداقل بودجه مورد نیاز برای خرید ملک در فرانسه نز 70 هزار یورو اعلام شده که در حدود 2میلیارد و 100 میلیون تومان در ایران است. نکته جالب در مورد طرح مهاجرتی و اقامتی فرانسه این است که می توان ملک مورد نظر در این کشور را با حداقل مبلغ 500 یورو در ماه اجاره داد و از این طریق کسب درآمد ارزی نمود.

به بیانی دیگر، اگر نخواهید در فرانسه به همراه خانواده در خانه خریداری شده زندگی کنید و با دید سرمایه گذاری این کار را انجام داده باشید، قادر به اجاره ملک مورد نظر بوده و می توانید به راحتی در حدود 15 میلیون در ماه درآمد ارزی از خانه خود در فرانسه کسب کنید.

این درحالی است که خرید خانه دو میلیارد و صد میلیونی در ایران منجر به دریافت اجاره پانزده میلیونی نشده و نهایتاً اجاره 3 تا 4 میلیونی را نصیب صاحب خانه خواهد کرد.

شما قادر هستید تا با خرید ملک در فرانسه، یک شرکت تجاری نیز ثبت کرده و با پرداخت مالیات برای حداقل 3 سال پی در پی در کشور فرانسه، برای حق شهروندی و پاسپورت ارزشمند این کشور اروپایی اقدام نمایید.

همچنین اگر ثبت شرکت خود را با موفقیت در فرانسه به انجام برسانید، مجاز به فروش ملک نیز خواهید بود.

روال کار به این صورت است که در مرحله اول با انتخاب و خرید ملک، اقامت یک ساله به شکل ویزای تایپ دی برای متقاضی و افراد واجد شرایط خانواده صادر می شود، سپس با گذشت یکسال از صدور این ویزا، این مجوز به کارت اقامت یک ساله تبدیل می شود.

ابن کارت در صورت وجود ملک و یا ثبت شرکت و پرداخت مستمر مالیات به صورت سالانه قابل تمدید خواهد بود. در نهایت با گذشت 5 سال از اقامت و زندگی در فرانسه، امکان درخواست اقامت دائم این کشور وجود داشته و می توان ملک خریداری شده را فروخته و یا با ملکی دیگر تعویض نمود.

چنانچه با بهترین سایتهای املاک در فرانسه، قوانین خرید و فروش، قوانین مالیاتی و قوانین اقامت حوزه شنگن آشنایی کافی ندارید، پیشنهاد می کنیم که با کارشناسان مجرب ما در مجموعه نیلگام تماس گرفته و از مشاوره تخصصی و کاربردی این طرح جذاب اقامتی بهره مند شوید.

کارشناسان ما از صفر تا صد انتخاب و خرید ملک، عقد قرارداد، تنظیم سند، ارزیابی ملک، افتتاح حساب بانکی مسترکارت و ویزاکارت، خرید ملک و تسویه نهایی، انجام امور مالیاتی،دریافت سند رسمی و شش دانگ و اخذ کارت اقامت قابل تمدید فرانسه برای شما وخانواده، در تمامی مراحل همراه شما بوده و بهترین گزینه ها را به شما ارائه می دهد.

مزایای خرید ملک در فرانسه

در انتها بد نیست بدانید که خرید ملک در فرانسه چه مزایایی دارد:

 • نبود نیاز به حضور در فرانسه برای خرید ملک
 • عدم نیاز به سابقه سفر
 • تاثیر نداشتن سابقه ریجکتی در روند پرونده
 • امکان تبدیل کارت اقامت موقتی به دائم فرانسه
 • نبود الزام به دریافت ویزای مولتی شنگن
 • امکان اجاره ملک در فرانسه
 • توانایی سفر آزادانه به تمامی کشورهای حوزه شنگن و اغلب کشورهای عضو اتحادیه اروپا
 • امکان ثبت شرکت و اقدام برای فعالیت تجاری در فرانسه
 • توانایی دریافت گواهینامه بین المللی رانندگی
 • امکان اخذ وام بانکی با ثبت شرکت در فرانسه
 • توانایی دریافت حق شهروندی و پاسپورت فرانسه یا ثبت شرکت و پرداخت مالیات برای حداقل 3 سال
 • امکان بهره مندی از مزایای بیمه درمانی رایگان
 • امکان افتتاح حساب بانکی و دریافت ویزاکارت و مسترکارت
 • امکان تحصیل رایگان متقاضی و فرزندان خانواده

اگر دارای تمکن مالی نسبی در ایران هستید، صادقانه باید بگوییم که این یک فرصت استثنایی برای سرمایه گذاری، خرید خانه و کسب اقامت دائم و ارزشمند حوزه شنگن برای شما و افراد خانواده است، پس تا پایان نیافتن و بسته نشدن این طرح جذاب اقامتی، زودتر دست به کار شوید.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *