ویزا

راهنمای وقت سفارت اسپانیا و اطلاعات سفارت

در مطلب مربوط به ویزای اسپانیا و انواع آن توضیح دادیم که یکی از مراحل اخذ ویزا، اقدام برای تعیین وقت سفارت اسپانیا از طریق نمایندگی رسمی سفارت این کشور در تهران موسوم به BLS است. طی چند سال اخیر تمام متقاضیان سفر به اسپانیا می‌توانند از طریق وب‌سایت مرکز اخذ ویزای اسپانیا نسبت به تعیین وقت سفارت اقدام کرده و پس از دریافت وقت سفارت با حضور در BLS مراحل انگشت‌نگاری و تکمیل مدارک را طی کنند. به‌طور خلاصه می‌توان گفت هر متقاضی سفر به اروپا که مقصد اصلی‌اش در این قاره کشور اسپانیا باشد، یا مقصد اولش اسپانیا باشد و یا در طول سفر بیشترین روز اقامت را در اسپانیا داشته باشد باید برای وقت سفارت اسپانیا و درنهایت ویزای این کشور اقدام کند.

اطلاعات سفارت اسپانیا

اگرچه بررسی نهایی پرونده‌های درخواست ویزا در سفارت اسپانیا در تهران به آدرس: دروس، بلوار شهرزاد، خیابان شادی، خیابان عباس اسدی، پلاک ۱۰ و توسط آفیسر پرونده انجام می‌گیرد اما مراحل تعیین وقت سفارت اسپانیا، ارائه مدارک و انگشت‌نگاری در دفتر BLS اسپانیا به آدرس خیابان پاسداران شمالی، پایین‌تر از چهارراه فرمانیه، نبش نارنجستان چهارم، پلاک ۱، مجتمع تجاری آرتیمیس، طبقه ۱۲ انجام می‌شود.  بنابراین برای تعیین وقت سفارت اسپانیا باید از طریق دفتر BLS اقدام کنید. ساعت کاری این مرکز از یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۶:۰۰ است و برای تحویل پاسپورت می‌توانید طی همین روزها از ساعت ۱۴:۰۰ تا ۱۶:۰۰ به دفتر مراجعه کنید. البته پاسپورت حتماً به خود متقاضی همراه با کارت ملی تحویل داده می‌شود. با شماره‌های ۰۲۱۲۶۲۵۳۱۳۶ , ۰۲۱۲۶۲۵۳۱۳۷ , ۰۲۱۲۶۲۵۳۱۳۸ , ۰۲۱۲۶۲۵۳۱۳۹می‌توانید با دفتر BLS اسپانیا در تماس باشید و یا از طریق آدرس ایمیل info.ifn@blshelpline.com با مدیریت این دفتر مکاتبه کنید.

نکات تعیین وقت سفارت BLS

حال که می‌دانیم برای تعیین وقت سفارت اسپانیا باید از طریق دفتر BLS نماینده رسمی سفارت این کشور در تهران اقدام کنید، چند نکته را حتماً در ذهن داشته باشید:

 • تعیین وقت سفارت اسپانیا تنها از طریق آنلاین انجام می‌شود و می‌توانید از طریق این لینک وارد صفحه ویژه وقت سفارت اسپانیا شوید و روز تحویل مدارک و انگشت‌نگاری در دفتر BLS را تعیین نمایید.
 • برای چک کردن وقت سفارت نیز می‌توانید از طریق این لینک وقت تعیین‌شده را بررسی کنید.
 • روز تعیین‌شده برای سفارت اسپانیا قابل‌تغییر نیست و در صورت عدم حضور باید مجدداً برای درخواست تعیین وقت سفارت اسپانیا اقدام کنید.
 • برای تعیین وقت سفارت فوری می‌بایست از خدمات VIP دفتر BLS استفاده کنید که تعرفه جداگانه‌ای دارد.
 • در زمان حضور در دفتر BLS باید فیش مخصوص دفتر را به همراه داشته باشید.
 • توجه داشته باشید عکس بیومتریک یکی از مدارک لازم برای ثبت درخواست ویزای اسپانیا است که ویژگی‌های خاص خود را دارد و تفاوت‌هایی اساسی با عکس پرسنلی خواهد داشت.
 • در روز تحویل مدارک به ازای هر تنفر بزرگ‌سال ۶۵ یورو به همراه داشته باشید.

مراحل تعیین وقت سفارت اسپانیا

با مراجعه به وب‌سایت مرکز دریافت ویزای اسپانیا BLS می‌توانید به‌راحتی برای تعیین وقت سفارت این کشور اقدام کنید. تنها کافی است با واردکردن محل دفتر، نوع وقت سفارت درخواستی (معمولی یا VIP)، تأییده ایمیل و واردکردن کد تأیید وقت سفارت اسپانیا را دریافت کنید. همان‌طور که می‌دانید مراحل تعیین وقت سفارت اسپانیا درواقع همان مراحل تعیین وقت سفارت شینگن است. تنها تفاوتی که وجود دارد در دفتر مدنظر و آدرس آن خواهد بود. برای مثال برای تعیین وقت سفارت فرانسه باید به دفتر VFS سفارت فرانسه مراجعه کنید اما مراحل در همه انواع ویزای شینگن یکی است.

پس از ثبت اطلاعات اولیه ایمیلی برای شما ارسال می‌شود که با تأیید آن ایمیل وقت سفارت اسپانیا رسماً برای شما صادر خواهد شد و می‌توانید با پرینت برگه ارسال‌شده از طریق ایمیل در روز مقرر به دفتر BLS اسپانیا مراجعه کرده و فاز نهایی پیش از بررسی پرونده در سفارت یعنی ثبت اطلاعات بیومتریک برای ویزای شینگن را انجام دهید.

مطلب مرتبط: مهم‌ترین سوالات روز مصاحبه ویزای شینگن

مدارک لازم برای تعیین وقت سفارت اسپانیا

مهم‌ترین مدرک موردنیاز برای تعیین وقت سفارت اسپانیا تکمیل فرم درخواست ویزای شینگن است. فرمی استاندارد و عمومی که برای تمامی سفارت‌های حوزه شنگن یکسان بوده و مجموعه‌ای از اطلاعات فردی، هویتی، مالی و برنامه سفر متقاضی در آن قید می‌شود. فرم آنلاین درخواست ویزای شینگن را می‌توانید از طریق این لینک دریافت نمایید. لیست مدارک موردنیاز برای تعیین وقت سفارت اسپانیا به شرح زیر است:

  • پرینت نامه تأیید تعیین وقت سفارت
  • فرم تکمیل‌شده به انگلیسی درخواست ویزا به همراه تاریخ و امضا
  • ۲ عکس بیومتریک
  • پاسپورت با حداقل ۳ ماه اعتبار و حداقل دو صفحه خالی
  • کاور لتر توضیح برنامه کامل سفر
  • رزرو بلیط رفت‌وبرگشت
  • بیمه‌نامه مسافرتی
  • واچر هتل و یا دعوت‌نامه از فرد میزبان در اسپانیا
  • پرینت بانکی، حساب پس‌انداز، فیش حقوقی، جواز، رسید مالیاتی، سند ملکی و دیگر اسناد تمکن مالی
  • گواهی شغلی نظیر قرارداد استخدام، مرخصی دارای تأییدیه از کارفرما و مواردی از این قبیل
  • رسید پرداخت هزینه خدمات سفارت اسپانیا

مطلب مرتبط: دلایل ریجکت ویزای شینگن و رفع ریجکتی آن-۲۰۱۹

تعیین وقت سفارت اسپانیا چقدر طول می‌کشد؟

اگر برای وقت فوری سفارت اسپانیا اقدام کرده‌اید با توجه به هزینه مازادی که پرداخت می‌کنید طبعاً زمان نزدیک‌تری برای حضور در دفتر BLS و انگشت‌نگاری دریافت خواهید کرد. عموماً نمی‌توان زمان ثابتی را برای تعیین وقت سفارت‌های اروپایی مشخص کرد. در برخی از سفارت‌ها همچون فرانسه و آلمان به دلیل ترافیک متقاضی، تعیین وقت طولانی‌تر خواهد بود؛ همچنین در برخی های‌سیزن‌های مسافرتی همچون تعطیلات عید و تابستان بازهم به دلیل تعداد بالای متقاضی امکان دارد پروسه تعیین وقت سفارت اندکی طولانی شود.

به‌طور کل پروسه تعیین وقت عادی سفارت اسپانیا بین ۲ تا ۳ هفته زمان خواهد برد. البته توصیه کارشناسان ویزا و وقت سفارت در مجموعه شرکت‌های نیلگام به متقاضیان محترم این است که دست‌کم ۴۰ روز پیش از زمان سفر برای تعیین وقت سفارت اسپانیا اقدام کنند و در همین فرصت نیز مدارک موردنیاز برای ارائه به سفارت را تکمیل و ترجمه کنند.

مطلب مرتبط: مهم‌ترین نکات مربوط به مدت اعتبار ویزای شینگن

هزینه تعیین وقت عادی و فوری اسپانیا با نیلگام

مجموعه شرکت‌های نیلگام که پیش ‌از این با نام تجاری ایران-آنکارا در صنعت گردشگری کشور فعالیت می‌کرده است با به‌کارگیری کارشناسان اجرایی باتجربه و به‌روز در زمینهٔ قوانین حوزه شنگن آماده ارائه مشاوره رایگان و خدمات تخصصی برای اخذ وقت سفارت اسپانیا به متقاضیان محترم است. هزینه خدمات تعیین وقت عادی سفارت اسپانیا در نیلگام به ترتیب ۳۵۰ هزار تومان است که البته وقت فوری سفارت اسپانیا هزینه‌ای مازاد در پی خواهد داشت. هزینه تعیین وقت سفارت اسپانیا در مجموعه شرکت‌های نیلگام خدمات زیر را در برمی‌گیرد:

 • ایجاد حساب کاربری از طریق یکی از کانال‌های تعیین وقت سفارت اسپانیا
 • تکمیل اطلاعات در وب‌سایت متناسب با برنامه سفر مسافر
 • مشاوره برای تکمیل فرم‌های مربوطه
 • ارائه خدمات VIP در صورت درخواست مسافر

مشاوره تعیین وقت سفارت و  اخذ ویزای اسپانیا۰۲۱-۷۵۲۳۷

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *