مهاجرت کاری

ویزای کار امارات 2022 | مدارک ویزای کار دبی

این روزها متقاضیان ایرانی زیادی به دنبال اخذ ویزای کار امارات 2022، اطلاع از جزئیات جدید مدارک مجوز کار دبی و موارد دیگری مثل هزینه و قیمت ویزای دبی هستند و می خواهند تا از طریق یک موقعیت شغلی به کشور امارات و یکی از شهرهای معروف این کشور در حال توسعه خصوصاً دبی مهاجرت کرده و شرایط ایده آلی را برای کسب درآمد ارزی و زندگی در کنار خانواده فراهم کنند.

اگر شما هم به دنبال کاریابی در خارج از کشور و مهاجرت کاری به امارات هستید و می خواهید تا از جزئیات دقیق ویزای کار امارات 2022 و مدارک ویزای کار دبی مطلع شوید، چند دقیقه از زمان ارزشمند خودتان را به خواندن این مطلب نیلگام اختصاص دهید.

ویزای کار امارات

پیش از این با شما درباره بهترین راه مهاجرت به عمان به عنوان یکی از کشورهای نزدیک و همسایه با ایران صحبت کردیم، اما این بار قصد داریم تا به سراغ یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرت کاری ایرانیان یعنی امارات و دبی رفته و جزئیات کاربردی ویزای کار امارات 2022 و مدارک ویزای کار دبی را به شما شرح دهیم.

امارات متحده عربی که اغلب با نام امارات UAE شناخته می شود کشوری است که در غرب آسیا و شبه جزیره عربستان واقع شده و با کشورهای عمان و عربستان سعودی هم مرز است؛ امارات یک کشور موفق و در حال توسعه با سیستم سلطنت فدرالی است که پایتخت آن ابوظبی بوده و از 7 شهر اصلی دبی، ابوظبی، شارجه، راس الخیمه،فجیره، عجمان و ام القوین تشکیل شده؛ حکومت هر شهر بر عهده یک شیخ بوده و مجموع این افراد شورای عالی فدرال امارات را تشکیل می دهند.

بنابر اطلاعات ارائه شده در وبسایت internations، امارات متحده عربی در تلاش است تا روند درخواست ویزا و پروسه پیگیری آن را تا حد امکان برای متقاضیان ساده سازی کند. به طور معمول، برای اپلای و درخواست ویزای امارات UAE شما نیاز به مجوز ورود و یا همان کارت صورتی pink card خواهید داشت.

شما می توانید این مجوز ورود اولیه به امارات را از طریق حمایت و اسپانسرشیپ یک موقعیت شغلی، هتل گردشگری و توریستی و یا یکی از اعضای خانواده ساکن در کشور امارات بدست آورید. در نهایت زمانی که قدم در خاک امارات و یکی از شهرهای محبوب این کشور عربی گذاشتید، می توانید برای هر یک از انواع ویزا از جمله مجوز کار امارات 2022 اقدام کنید.

بنابر آمار، اغلب شهروندان خارجی و متقاضیان دریافت ویزای کار امارات، پیش از ورود به این کشور از وضعیت استخدام و اشتغال خود مطمئن شده و مقدمات آن را انجام می دهند. در واقع، انجام این کار راحت ترین روش برای اخذ مجوز کار امارات و مجوز اقامت در این کشور است.

در حالت کلی، شرکت های اماراتی مستقر در UAE تمامی شرایط لازم برای اخذ ویزا توسط مهاجران را تکمیل می کنند که شامل پوشش هزینه های ویزا نیز می شود. همچنین در اغلب موارد، شرکت ها امور مربوط به اسپانسرشیپ اخذ ویزای خانواده نیروی کار خارجی را نیز پیگیری کرده و به انجام می رسانند.

عموماً مجوز و ویزای کار امارات 2022 می تواند از اعتباری 1 تا 10 ساله برخوردار باشد. این در حالی است که امکان دریافت کارت طلایی و اقامت دائم برای برخی از تخصص های نادر و استثنایی در این کشور (از جمله سرمایه گذاران، کارآفرینان، استعدادهای خاص، محققان و دانشمندان) وجود دارد.

پیش از اخذ مجوز و ویزای کار امارات، شما ملزم به دریافت ویزا و مجوز ورود، آیدی کارت امارات و ویزای اقامت این کشور هستید. در واقع مجوز کار شما که با نام labor card نیز شناخته می شود در ویزای اقامت residence شما ذکر خواهد شد.

در کنار روش هایی نظیر خرید ملک و یا ثبت شرکت، یکی از روش های متداول اخذ ویزای اقامت امارات، روش استخدام و مهاجرت کاری به این کشور محسوب می شود. در این روش، شرکت اماراتی اسپانسر و حامی درخواست ویزای شما و کل پروسه اپلای ویزا را برای شما مدیریت و پیگیری می نماید. این روش یکی از راحت ترین و اقتصادی ترین گزینه ها برای اخذ ویزای اقامت موقت کشور امارات است.

زمانی که از طریق یک موقعیت شغلی قانونی موفق به اخذ اقامت موقت این کشور شوید، می توانید به عنوان اسپانسر همسر و فرزندان خود عمل کرده و از همراهی و زندگی آنها در کنار خودتان، به هنگام انجام کار قانونی و تمام وقت در کشور امارات برخوردار شوید. ویزا و مجوز اقامت امارات دارای اعتبار حداکثر 3 ساله است.

اما از آنجایی که اغلب متقاضیان مهاجرت کاری به کشور امارات، به دنبال کسب اطلاعات لازم برای مهاجرت کاری به دبی هستند، در ادامه جزئیات مدارک ویزای کار دبی که در واقع همان مجوز کار امارات 2022 است را به شما توضیح می دهیم.

مدارک ویزای کار دبی

به طور حتم، داشتن قرارداد کاری و یا جاب آفر از یک شرکت مستقر در امارات متحد عربی یکی از مهم ترین ارکان و مدارک ویزای کار دبی محسوب می شود. سایر مدارک مجوز کار دبی که در ادامه به آنها اشاره می کنیم نیز برای دریافت مجوز اقامت کشور امارات مورد نیاز خواهد بود:

 • فرم درخواست تکمیل شده
 • کارت شناسایی امارات
 • چند قطعه عکس رنگی جدید پاسپورت
 • اصل و کپی پاسپورت دارای اعتبار
 • مجوز تجاری معتبر شرکت اماراتی
 • آزمایش و گواهی مدیکال متقاضی (در داخل امارات گرفته می شود)
 • مجوز ورود صادر شده توسط وزارت کار امارات

عموماً کارت کار و یا همان labor card توسط وزارت منابع انسانی امارات MoHRE و اداره کل اقامت و امور خارجه GDRFA ایالت اماراتی و شهری که قرار است در آن اشتغال داشته باشید یعنی دبی صادر می شود.

به طور معمول دریافت این کارت 10 روز کاری زمان برده و دارای اعتبار دو ساله است. نکته مهم در رابطه با مدارک ویزای کار دبی این است که تمامی فرم ها و مدارک مورد نیاز این پروسه باید به زبان عربی ترجمه رسمی شده باشد. این موضوع شامل قرارداد کاری اماراتی نیز شده و باید تمامی جزئیات به زبان عربی باشد.

باید به این موضوع توجه داشته باشید که شما به 3 کپی از مدارک مجوز کار دبی (یکی برای خودتان، یکی برای کارفرما و یک نسخه دیگر برای وزارت کار امارات) احتیاج خواهید داشت.

بدون ویزای کار امارات 2022 کار کردن در هر یک از شهرها و مناطق امارات متحده عربی غیرقانونی بوده و نمی توان با ویزای توریستی به کار موقت و یا دائمی در این کشور پرداخت.

در قوانین مجوز کار امارات و مدارک ویزای کار دبی شرط سنی جزو فاکتورهای اصلی صدور قرارداد کاری از طرف کارفرمای عربی نیست، اما اگر متقاضی دارای 65 سال سن و یا بیشتر باشد، باید برای هر دو سال حضور در امارات و کار در این کشور 5000 درهم (معادل 1360 دلار آمریکا) پرداخت نماید.

به طور معمول، سازمان MoHRE وظیفه صدور مجوز کار در دبی را دارد و کارفرمای شما باید برای این مجوز اپلای کرده و درخواست دهد، در نهایت این مجوز به ویزای اقامت دبی تبدیل می شود.

زمانی که ویزای اقامت برای صادر شود، مجوز کار به شما اجازه ورود و کار در دبی را می دهد. این مجوز دارای اعتبار 2 ماهه بوده و در این بازه زمانی، کارفرما مسئولیت هماهنگی سایر امور نیروی کار از جمله آزمایش مدیکال، کارت شناسایی امارات، کارت Labour و ویزای اقامت را دارد.

به بیانی دیگر، ویزای اقامت نشان دهنده این است که شما توسط یک شرکت و سازمان عربی حمایت می شوید و هزینه های مجوز کار، آزمایش مدیکال و کارت شناسایی اماراتی شما پرداخت شده است.

با دریافت ویزای اقامت دبی، امکان اسپانسر شدن برای اعضای خانواده و دعوت آنها به دبی وجود دارد.

افراد واجد شرایط ویزای کار امارات

بنابر اطلاعات ارائه شده در وب سایت bayut، در 3 حالت زیر امکان درخواست ویزای کار امارات 2022 برای شما وجود دارد:

 • زمانی که هنوز در کشور مبدا و زادگاه خود هستید به استخدام یک شرکت مستقر در دبی و امارات در بیایید
 • زمانی که با ویزای توریستی در دبی حضور دارید یک فرصت و موقعیت شغلی برای شما پیش بیاید
 • از قبل در حال کار در دبی هستید و می خواهید تا شرکت تحت قرارداد خود را تغییر دهید

در حالت اول، سازمان های MoHRE و وزارت امور خارجه مراکزی را در خارج از کشور برای تسهیل این امور تعیین کرده اند. در حالت دوم، شما امکان دریافت مجوز کار دبی را با خروج از امارات دارید. البته ملزم به این کار نیستید که مستقیماً به کشور مبدا برگردید، بلکه می توانید از امکان visa run برخی از خطوط هوایی مثل Air Arabia و FlyDubai استفاده کرده و تا زمان دریافت مجوز کار در دبی، در یک کشور همسایه دبی نظیر عمان توقف داشته باشید.

شرکت استخدام کننده شما می تواند توسط اداره اقامت و امور خارجه دبی GDFRA، تغییر وضعیت شما را انجام دهد که در این صورت نیازی به ترکی خاک دبی برای اخذ مجوز کار ندارید. شما همچنین می توانید در صورت اتمام قرارداد خود با یک شرکت، یک مجوز کار امارات جدید گرفته و با یک شرکت عربی دیگر قرارداد ببندید.

قیمت ویزای دبی

بعد از بحث مهم مدارک ویزای کار دبی ، نوبت به یکی دیگر از فاکتورهای تاثیرگذار ویزای کار امارات 2022 یعنی قیمت ویزای دبی می رسد. بنابر قوانین دولتی این کشور، هزینه و قیمت ویزای دبی بستگی زیادی به دسته بندی شرکت کارفرما و نوع نیروی کار (دارای مهارت و تخصص Skilled و یا بدون مهارت unskilled) دارد.

پیش از وارد شدن به جزئیات هزینه و قیمت ویزای دبی (همان مجوز کار امارات)، بد نیست تا با دسته بندی مهارت های کاری این کشور آشنا شوید:

سطح یک مهارت

این سطح شامل متقاضیان دارای مدرک کارشناسی و یا بالاتر دانشگاهی و تخصص های زیر می شود:

 • مدیریت
 • مهندسی
 • دکتر
 • معلم
 • حسابدار
 • دفتردار
 • متخصص بازاریابی
 • نقشه برداری کمیت
 • دبیر اجرایی
 • داروساز
 • افسر اداری
 • مسئول رزرو
 • مسئول امنیت
 • مسئول روابط عمومی
 • اپراتور کامپیوتر
 • طراح تبلیغات

سطح 2 مهارت

در مبحث ویزای کار امارات 2022 ، آن دسته از متقاضیانی که دارای گواهی و یا دیپلم تکمیل دوره از هر یک از حرفه های فنی و مکانیکی باشند، در دسته سطح مهارت 2 قرار می گیرند.

سطح مهارت 3

اگر به عنوان متقاضی ویزای کار امارات دارای مدرک تحصیلی فارغ التحصیلی دبیرستان و تجربه کاری مکفی در مشاغل زیر باشید، در دسته مهارتی 3 قرار می گیرید:

 • مجری فروش
 • نماینده فروش
 • سوپروایزر و مسئول فروش
 • ناظر سایت
 • منشی اداری
 • نیروی نامه نگاری
 • منشی گمرک
 • نیروی فروش بلیط
 • نیروی صندوق دار
 • مسئول پذیرش
 • انباردار
 • راهنمای گردشگری

بنابر دسته بندی شرکت ها از لحاظ استخدام نیروی کار ماهر و یا غیر متخصص، دسته شرکت ها شامل A، B، C و D می شود. دسته A بیش از 40 درصد نیروی کار ماهر و دسته D کمتر از 5 درصد نیروی کار ماهر و متخصص دارد.

دسته بندی شرکتمشاغل تخصصی دارای گواهی دانشگاهیمشاغل غیرتخصصی گواهی دیپلم
1300 درهم (81 دلار)300 درهم (81 دلار)
2-A500 درهم (136 دلار)1200 درهم (326 دلار)
2-B1000 درهم (272 دلار)2200 درهم (600 دلار)
2-C1500 درهم (408 دلار)2700 درهم (735 دلار)
2-D2000 درهم (544 دلار)3553 درهم (967 دلار)
35000 درهم (1361 دلار)5000 درهم (1361 دلار)

در صورتی که شرکت و کارفرمای عربی هزینه مجوز کار امارات شما را پوشش ندهد، شما ملزم به پرداخت هزینه های جانبی دیگری از جمله آزمایش مدیکال، ترجمه رسمی مدارک، هزینه های قانونی و اجرایی و سایر موارد هستید و ممکن است قیمت ویزای دبی شما به 7 هزار درهم (معادل 1900 دلار آمریکا) برسد.

اکنون که با شرایط کلی ویزای کار امارات 2022 و مدارک مجوز کار دبی آشنا شدید، بد نیست تا در مورد جزئیات یکی دیگر از انواع ویزا کار در کشور امارات یکی ویزای کار خویش فرما Self-Employment نیز اطلاعات کسب کنید:

شرایط ویزای کار خویش فرما در امارات

اولین فاکتور و شرط مورد نظر برای درخواست ویزای خویش فرما امارات، پیدا کردن یک اسپانسر معتبر است. راحت ترین راه، ورود از طریق ویزای توریستی و جستجوی حضوری و یا آنلاین شرکت و اسپانسر لازم برای اپلای ویزای خویش فرما در کشور امارات است.

این در حالی است که اسپانسرشیپ می تواند از طریق منطقه آزاد، به عنوان یک پیمانکار از طریق یک شرکت تاسیس شده و یا به صورت شخصی و از طریق یک فرد انجام شود. به طور معمول به این نوع از ویزای کار امارات مجوز freelance نیز می گویند.

در هر زمینه و حوزه کاری که می خواهید مشغول به کار شوید، باید داشتن شرایط و مدارک مورد نیاز آن حرفه را به دولت امارات به اثبات برسانید. برای مثال، اگر حوزه خویش فرمای شما در زمینه خدمات درمانی است، باید گواهی ها و مدارک مورد نیاز این کسب و کار را به وزارت سلامت امارات ارائه دهید.

در حال حاضر، انواع ویزای خویش فرمای امارات شامل موارد زیر می شود:

 • سرمایه گذاری در املاک و مستغلات
 • کارآفرینی
 • سرمایه گذاری در بخش عمومی با حداقل 10 میلیون درهم سرمایه (2.7 میلیون دلار)
 • فریلنسری

اگر خواهان سرمایه گذاری در بخش املاک امارات باشید، نیاز به حداقل 1.3 میلیون دلار دارید که بدون نیاز به وام و قرض باشد و ملک خریداری شده برای حداقل 3 سال نگهداری شده و به فروش نرسد. ویزای دریافتی از این طریق به شما شما اجازه حضور 5 ساله در کشور امارات را می دهد.

اگر از طریق کارآفرینی قصد دریافت ویزای خویش فرما را داشته باشید، باید دارای حداقل بودجه 136 هزار دلاری بوده و یا دارای تاییدیه از یک انکوباتور معتبر تجاری باشید. شما مجاز به دریافت ویزای چندبار ورود 6 ماهه بوده و می توانید آن را برای 6 ماه دیگر تمدید نمایید. این در حالی است که ویزای بلند مدت امارات 5 ساله بوده و شامل همسر، فرزندان و 3 شریک تجاری فرد می شود.

سرمایه گذاری در بخش عمومی با حداقل 10 میلیون درهم سرمایه و یا حوزه هایی به غیر از املاک و مستغلات که سرمایه شما کمتر از 60 درصد مجموع سرمایه کلی نباشد. در این حالت اعتبار ویزا 10 ساله خواهد بود.

اما اگر قصد اقدام برای مجوز کار امارات از نوع فریلنس را داشته باشید، نیاز به موارد زیر خواهید داشت:

 • فرم درخواست مجوز فریلنسی (مستقل) برای منطقه آزاد انتخابی شما
 • کپی از بیزینس پلن
 • یک کپی از پاسپورت
 • توصیه نامه امضا شده و سربرگ دار از کارفرماهای قبلی و فعلی
 • رزرومه، مدارک و سوابق کاری متقاضی
 • ارائه گواهی عدم اعتراض NOC مبنی بر انتقال ویزای اقامت به فریلنسری
 • سوابق و نامه تمکن قابل قبول بانکی
 • نمونه کارهای قبلی برای اثبات اینکه توانایی انجام کار فریلنسری در حوزه مورد نظر را دارید

لازم به ذکر است که برترین موقعیت های شغلی مورد تقاضا برای درخواست ویزای خویش فرما فریلنسر در کشور امارات شامل موارد زیر می شود:

 • توسعه و طراحی وب
 • آموزش و تدریس
 • نگارش و کپی رایتینگ
 • طراحی خلاقانه
 • فروش و بازاریابی
 • طراحی گرافیک
 • توسعه نرم افزار موبایل
 • بهینه سازی موتور جستجو SEO، موتور جستجوی بازاریابی SEM
 • برندینگ
 • مدل سازی 3 بعدی و طراحی کامپیوتری CAD
 • ترجمه و تفسیر
 • خدمات قانونی و حقوقی

در نهایت باید به این نکته اشاره کنیم که اخذ ویزای اقامت سرآغاز دریافت مجوز کار امارات بوده و برای انجام این کار، نیاز به افتتاح حساب بانکی، یک طرح تلفن همراه، درخواست گواهینامه رانندگی و مواردی مثل ثبت خودرو خواهد بود.

با توجه به جزئیات متعدد ویزای کار امارات 2022 و مدارک ویزای کار دبی، توصیه می کنیم که به خوبی در مورد پیدا کردن اسپانسر، اخذ جاب آفر و مراحل دریافت ویزای کار این کشور تحقیق کرده و از مشاوره و خدمات تخصصی موسسه مهاجرتی نیلگام در این زمینه بهره مند شوید.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *