ویزا

بیشترین ریجکت ویزای شینگن برای چه کشورهایی است؟

ویزای شینگن از آن دسته ویزاهایی است که همیشه خواهان زیادی در بین شهروندان کشورمان داشته و شوق سفر به جذاب‌ترین مناطق اروپا باعث شده که خیلی‌ها دنبال گرفتن این ویزا باشند. از آن طرف، گرفتن ویزای شینگن دردسرهایی هم دارد. در سال‌های اخیر و در پی مشکلات دیپلماتیک کشورمان، بسیاری از درخواست‌های متقاضیان ایرانی برای اخذ ویزای شینگن رد شده است. بنابراین، باید به یک سری موارد ریز دقت کنید تا شانس‌تان را برای گرفتن ویزای شنگن افزایش بدهید. یکی از این موارد، اقدام کردن از سفارت کشورهایی است که سخت‌گیری کمتری برای اعطای ویزا دارند.

کدام کشورها عضو شینگن هستند؟

قبل از معرفی کشورهای عضو حوزه شینگن بهتر است کمی در مورد پیشینه این منطقه صحبت کنیم. ایده اولیه شکل گیری منطقه شینگن از سوی کشورهای آلمان و فرانسه مطرح شد. بر اساس این ایده، شهروندان کشورهای عضو می‌توانستند به صورت آزادانه و بدون نیاز به ویزا در سایر کشورهای حوزه شنگن رفت و آمد داشته باشند. در ابتدا فقط چند کشور خاص در این توافق نامه حضور داشتند اما به مرور این حوزه گسترش پیدا کرد و در حال حاضر 26 کشور مختلف، عضو حوزه شینگن هستند. در جدول زیر، اسامی کلیه کشورهای عضو حوزه شنگن را مشاهده می‌کنید:

آلمان یونان مالت سوئد
اتریش مجارستان هلند سوئیس
بلژیک ایسلند نروژ جمهوری چک
دانمارک ایتالیا لهستان اسپانیا
استونی لتونی پرتغال لیختن اشتاین
فنلاند لوکزامبورگ اسلواکی
فرانسه لیتوانی اسلوونی

تفاوتی دارد که از کدام سفارت برای گرفتن ویزای شینگن اقدام کنیم؟

شهروندان بسیاری از کشورهای دنیا از جمله ایران، برای ورود به حوزه شینگن نیاز به گرفتن ویزا دارند. برای گرفتن ویزای شینگن، می‌توانید به هر کدام از سفارت‌های کشورهای شینگن در کشورمان مراجعه کرده و درخواست خود را برای اخذ ویزا ارائه نمایید. تفاوتی ندارد که از کدام سفارت، ویزای شینگن خود را بگیرید؛ در هر صورت با داشتن ویزای شینگن می‌توانید در تمامی کشورهای این حوزه به صورت آزادانه رفت و آمد داشته باشید. اما نکته مهم این است که سفارت برخی از کشورهای عضو شینگن به این راحتی‌ها ویزا نمی‌دهند و در نتیجه، انتخاب سفارت یکی از موارد تاثیرگذار در نتیجه پرونده شما خواهد بود.

کدام کشورها بیشترین میزان ریجکت ویزای شینگن را دارند؟

برای اینکه بهترین سفارت را برای اقدام جهت اخذ ویزای شینگن انتخاب کنید، توجه به آمار ریجکت ویزای آنها از اهمیت زیادی برخوردار است. به عنوان مثال، کشور مالت یکی از سخت‌گیرترین کشورها در زمینه صدور ویزای شینگن بوده است. این کشور با آمار ریجکت ویزای 20 درصدی، بالاترین آمار رد ویزا را در بین تمامی کشورهای عضو حوزه شینگن دارد. ضمن اینکه این کشور در بین آن دسته از کشورهای عضو شنگن قرار می‌گیرد که پایین‌ترین تعداد درخواست را دارند. بعد از مالت هم کشورهای بلژیک، پرتغال، فرانسه و هلند بیشترین میزان ریجکت ویزای شینگن را داشته‌اند.

تصویر بالا، 10 کشوری را نشان می‌دهد که بر اساس آمار سایت schengenvisainfo بیشترین میزان ریجکت ویزای شینگن را داشته‌اند. بر اساس آمار همین سایت، کشورهایی مانند لیتوانی، استونی، فنلاند و ایسلند در برابر درخواست‌های متقاضیان ویزای شینگن، مهربانی بیشتری به خرج داده و کمترین میزان ریجکت را داشته‌اند.
احتمالا بر اساس این آمار نتیجه گرفته‌اید که برای اخذ ویزای شینگن به سفارت کشورهایی مراجعه کنید که پایین‌ترین نرخ رد ویزا را طی سال‌های گذشته داشته‌اند. اما دقت داشته باشید که این همه داستان نیست! این اعداد و ارقام، مربوط به آمارهای بین‌المللی بوده و شامل متقاضیان همه کشورهای دنیا می‌شود. اگرچه این آمار، اطلاعات خوبی می‌دهد اما برای انتخاب بهترین سفارت جهت درخواست ویزای شینگن باید به شرایط سفارت کشورهای اروپایی در ایران نیز توجه داشته باشید.

اخذ ویزای شینگن از سفارت کدام کشورها سخت‌تر است؟

نکته دیگری که در کنار آمار بین المللی ریجکت ویزا اهمیت دارد، تجربه متقاضیان ایرانی ویزای شینگن  طی سال‌های گذشته است. بنابراین قبل از انتخاب سفارت مورد نظرتان برای ارائه درخواست ویزا، حتما در مورد سابقه آن سفارت در رابطه با صدور ویزا طی یک سال اخیر اطلاعات کسب کنید.
احتمالا این سوال برایتان پیش بیاید که چنین اطلاعاتی را از کجا باید به دست بیاوریم. بهترین راه برای به دست آوردن این اطلاعات، مراجعه به موسسات معتبر در حوزه ویزا و مهاجرت و مشاوره با آنهاست. این مجموعه‌ها سال‌های سال در این حوزه فعالیت کرده‌اند و از تجربه بالایی برخوردار هستند.

در حال حاضر، گرفتن ویزا از سفارت کشورهایی مثل آلمان، اتریش، سوئیس و هلند سخت شده و بهتر است این کشورها را برای ارائه درخواست ویزای شینگن انتخاب نکنید. این موضوع به ویژه در رابطه با ویزای توریستی شدید‌تر هم می‌شود و این سفارت‌ها حتی گاهی با وجود دعوت‌نامه هم، درخواست ویزای توریستی متقاضیان ایرانی را رد می‌کنند.
از دیگر کشورهایی که در مورد صدور ویزای شینگن برای ایرانی‌ها سخت‌گیری می‌کنند، می‌توان به فرانسه و اسپانیا اشاره کرد. فرانسه کشوری است که در بین تمامی کشورهای عضو شینگن، بالاترین تعداد درخواست ویزا را در طی یک سال دارد. سفارت فرانسه در ایران به راحتی به شهروندان کشورمان ویزا نمی‌دهد. البته اگر قبلا به فرانسه سفر کرده باشید، شانس شما برای گرفتن ویزا بیشتر خواهد شد. اسپانیا هم وضعیتی شبیه به فرانسه دارد، با این تفاوت که سفارت این کشور در تهران نسبت به صدور ویزای شنگن برای متقاضیان جوان و مجرد سخت‌گیری بیشتری دارد.

بهترین سفارت برای اخذ ویزای شینگن کدام است؟

سفارت برخی کشورهای اروپایی در ایران، نسبت به صدور ویزا برای شهروندان کشورمان سخت گیری به مراتب کمتری دارند. از جمله راحت ترین کشورها برای اخذ ویزای شینگن می‌توان به ایتالیا و یونان اشاره کرد. تجربه نشان داده که طی یکی دو سال اخیر، آمار ریجکت ویزای این کشورها پایین‌تر از بقیه بوده است. مجارستان یکی دیگر از گزینه های مناسب در این رابطه است. در صورت ارائه درخواست ویزا به سفارت مجارستان در ایران، احتمال موفقیت شما بالاتر خواهد رفت. این موضوع دلایل مختلفی دارد که از مهم‌ترین آنها می‌توان به شرایط اقتصادی نه چندان مطلوب این کشورها و نیاز به ورود گردشگر اشاره کرد.
البته این بدان معنا نیست که با ارائه درخواست ویزا به سفارت این کشورها بتوانید به راحتی ویزای شینگن بگیرید، بلکه در صورت ارائه یک پرونده کامل و قوی، شانس شما نسبت به سایر سفارت‌ها بیشتر خواهد بود. همچنین دقت داشته باشید که این شرایط ثابت نیست و ممکن است یک سال بعد کشورهای دیگری باشند که گرفتن ویزای شنگن از سفارت آنها راحت‌تر یا سخت‌تر باشد.
شرایط اخذ ویزای شینگن برای شهروندان ایرانی، در حال حاضر چندان مساعد نیست. با توجه به این مسئله، انتخاب بهترین سفارت جهت ارائه درخواست ویزا می‌توان نکته تعیین کننده‌ای در قبول یا رد درخواست شما باشد. مجموعه نیلگام سال‌هاست که با سفارت کشورهای اروپایی مختلف در ارتباط بوده و می‌توانید به تجربه این مجموعه در رابطه با انتخاب سفارت و تشکیل پرونده درخواست ویزای شینگن اعتماد کنید.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *