ویزا

بیشترین ریجکت ویزای شینگن برای چه کشورهایی است؟

سفارتخانه خشمگین: کدام کشورها بیشترین ریجکت ویزای شینگن را دارند؟


ویزای شینگن از آن دسته ویزاهایی است که همیشه خواهان زیادی در بین شهروندان کشورمان داشته و شوق سفر به جذاب‌ترین مناطق اروپا باعث شده که خیلی‌ها دنبال گرفتن این ویزا باشند. از آن طرف، گرفتن ویزای شینگن دردسرهایی هم دارد. در سال‌های اخیر و در پی مشکلات دیپلماتیک کشورمان، بسیاری از درخواست‌های متقاضیان ایرانی برای اخذ ویزای شینگن رد شده است. بنابراین، باید به یک سری موارد ریز دقت کنید تا شانس خود را برای گرفتن ویزای شنگن افزایش بدهید. یکی از این موارد، اقدام کردن از سفارت کشورهایی است که سخت‌گیری کمتری برای اعطای ویزا دارند. در این مطلب به بیشترین ریجکتی ویزای شینگن خواهیم پرداخت.

کدام کشورها عضو شینگن هستند؟

قبل از معرفی کشورهای عضو حوزه شینگن بهتر است کمی در مورد پیشینه این منطقه صحبت کنیم. ایده اولیه شکل‌گیری منطقه شینگن از سوی کشورهای آلمان و فرانسه مطرح شد. بر اساس این ایده، شهروندان کشورهای عضو می‌توانستند به صورت آزادانه و بدون نیاز به ویزا در سایر کشورهای حوزه شنگن رفت و آمد داشته باشند. در ابتدا فقط چند کشور خاص در این توافق‌نامه حضور داشتند اما به مرور این حوزه گسترش پیدا کرد و در حال حاضر 27 کشور مختلف، عضو حوزه شینگن هستند. در جدول زیر، اسامی کلیه کشورهای عضو حوزه شینگن را مشاهده می‌کنید:

آلمانیونانمالتسوئد
اتریشمجارستانهلندسوئیس
بلژیکایسلندنروژجمهوری چک
دانمارکایتالیالهستاناسپانیا
استونیلتونیپرتغاللیختن اشتاین
فنلاندلوکزامبورگاسلواکیکرواسی
فرانسهلیتوانیاسلوونی– – –

تفاوتی دارد که از کدام سفارت برای گرفتن ویزای شینگن اقدام کنیم؟

شهروندان بسیاری از کشورهای دنیا از جمله ایران، برای ورود به حوزه شینگن نیاز به گرفتن ویزا دارند. برای گرفتن ویزای شینگن، می‌توانید به هر کدام از سفارت‌های کشورهای شینگن در کشورمان مراجعه کرده و درخواست خود را برای اخذ ویزا ارائه نمایید. تفاوتی ندارد که از کدام سفارت، ویزای شینگن خود را بگیرید؛ در هر صورت با داشتن ویزای شینگن می‌توانید در تمامی کشورهای این حوزه به صورت آزادانه رفت و آمد داشته باشید. اما نکته مهم این است که سفارت برخی از کشورهای عضو شینگن به این راحتی‌ها ویزا نمی‌دهند و در نتیجه، انتخاب سفارت یکی از موارد تأثیرگذار در نتیجه پرونده شما خواهد بود.

کدام کشورها بیشترین میزان ریجکتی ویزای شینگن را دارند؟

برای اینکه بهترین سفارت را برای اقدام جهت اخذ ویزای شینگن انتخاب کنید، توجه به آمار ریجکت ویزای آن‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است. به‌عنوان مثال، کشور مالت یکی از سخت‌گیرترین کشورها در زمینه صدور ویزای شینگن بوده است. این کشور با آمار ریجکت ویزای 20 درصدی، بالاترین آمار رد ویزا را در بین تمامی کشورهای عضو حوزه شینگن دارد. ضمن اینکه این کشور در بین آن دسته از کشورهای عضو شینگن قرار می‌گیرد که پایین‌ترین تعداد درخواست را دارند. بعد از مالت هم کشورهای بلژیک، پرتغال، فرانسه و هلند بیشترین میزان ریجکت ویزای شینگن را داشته‌اند.

بیشتر بخوانید:

آیا میتوان با ویزای شنگن به انگلیس سفر کرد؟

تصویر بالا، 10 کشوری را نشان می‌دهد که بر اساس آمار سایت schengenvisainfo بیشترین ریجکتی ویزای شینگن را داشته‌اند. بر اساس آمار همین سایت، کشورهایی مانند لیتوانی، استونی، فنلاند و ایسلند در برابر درخواست‌های متقاضیان ویزای شینگن، مهربانی بیشتری به خرج داده و کمترین میزان ریجکت را داشته‌اند.
احتمالاً بر اساس این آمار نتیجه گرفته‌اید که برای اخذ ویزای شینگن به سفارت کشورهایی مراجعه کنید که پایین‌ترین نرخ رد ویزا را طی سال‌های گذشته داشته‌اند. اما دقت داشته باشید که این همه داستان نیست! این اعداد و ارقام، مربوط به آمارهای بین‌المللی بوده و شامل متقاضیان همه کشورهای دنیا می‌شود. اگرچه این آمار، اطلاعات خوبی می‌دهد اما برای انتخاب بهترین سفارت جهت درخواست ویزای شینگن باید به شرایط سفارت کشورهای اروپایی در ایران نیز توجه داشته باشید.

اخذ ویزای شینگن از سفارت کدام کشورها سخت‌تر است؟

نکته دیگری که در کنار آمار بین‌المللی ریجکت ویزا اهمیت دارد، تجربه متقاضیان ایرانی ویزای شینگن  طی سال‌های گذشته است. بنابراین قبل از انتخاب سفارت مورد نظرتان برای ارائه درخواست ویزا، حتماً در مورد سابقه آن سفارت در رابطه با صدور ویزا طی یک سال اخیر اطلاعات کسب کنید.
احتمالاً این سؤال برایتان پیش بیاید که چنین اطلاعاتی را از کجا باید به دست بیاوریم. بهترین راه برای به دست آوردن این اطلاعات، مراجعه به مؤسسات معتبر در حوزه ویزا و مهاجرت و مشاوره با آن‌هاست. این مجموعه‌ها سال‌های سال در این حوزه فعالیت کرده‌اند و از تجربه بالایی برخوردار هستند.

مطلب مرتبط:

مدارک لازم برای ویزای شینگن

در حال حاضر، گرفتن ویزا از سفارت کشورهایی مثل آلمان، اتریش، سوئیس و هلند سخت شده و بهتر است این کشورها را برای ارائه درخواست ویزای شینگن انتخاب نکنید. این موضوع به ویژه در رابطه با ویزای توریستی شدید‌تر هم می‌شود و این سفارت‌ها حتی گاهی با وجود دعوت‌نامه هم، درخواست ویزای توریستی متقاضیان ایرانی را رد می‌کنند.

از دیگر کشورهایی که در مورد صدور ویزای شینگن برای ایرانی‌ها سخت‌گیری می‌کنند، می‌توان به فرانسه و اسپانیا اشاره کرد. فرانسه کشوری است که در بین تمامی کشورهای عضو شینگن، بالاترین تعداد درخواست ویزا را در طی یک سال دارد. سفارت یونان در ایران به راحتی به شهروندان کشورمان ویزا نمی‌دهد. البته اگر قبلاً به فرانسه سفر کرده باشید، شانس شما برای گرفتن ویزا بیشتر خواهد شد. اسپانیا هم وضعیتی شبیه به فرانسه دارد، با این تفاوت که سفارت این کشور در تهران نسبت به صدور ویزای شینگن برای متقاضیان جوان و مجرد سخت‌گیری بیشتری دارد.

بهترین سفارت برای اخذ ویزای شینگن کدام است؟

سفارت برخی کشورهای اروپایی در ایران، نسبت به صدور ویزا برای شهروندان کشورمان سخت‌گیری به مراتب کمتری دارند. از جمله راحت ترین کشورها برای اخذ ویزای شینگن می‌توان به ایتالیا و یونان اشاره کرد. تجربه نشان داده که طی یکی دو سال اخیر، آمار ریجکت ویزای این کشورها پایین‌تر از بقیه بوده است. مجارستان یکی دیگر از گزینه‌های مناسب در این رابطه است.

در صورت ارائه درخواست ویزا به سفارت ایتالیادر ایران، احتمال موفقیت شما بالاتر خواهد رفت. این موضوع دلایل مختلفی دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به شرایط اقتصادی نه چندان مطلوب این کشورها و نیاز به ورود گردشگر اشاره کرد. البته این بدان معنا نیست که با ارائه درخواست ویزا به سفارت این کشورها بتوانید به راحتی ویزای شینگن بگیرید، بلکه در صورت ارائه یک پرونده کامل و قوی، شانس شما نسبت به سایر سفارت‌ها بیشتر خواهد بود.

همچنین دقت داشته باشید که این شرایط ثابت نیست و ممکن است یک سال بعد کشورهای دیگری باشند که گرفتن ویزای شینگن از سفارت آن‌ها راحت‌تر یا سخت‌تر باشد. شرایط اخذ ویزای شینگن برای شهروندان ایرانی، در حال حاضر چندان مساعد نیست. با توجه به این مسئله، انتخاب بهترین سفارت جهت ارائه درخواست ویزا می‌توان نکته تعیین کننده‌ای در قبول یا رد درخواست شما باشد.

مجموعه نیلگام سال‌هاست که با سفارت کشورهای اروپایی مختلف در ارتباط بوده و می‌توانید به تجربه این مجموعه در رابطه با انتخاب سفارت و تشکیل پرونده درخواست ویزای شینگن اعتماد کنید.


سوالات متداول | FAQs


1. کدام کشورها بیشترین ریجکتی ویزای شینگن را دارند؟

بر اساس آمار سایت schengenvisainfo، کشورهای مالت، بلژیک، پرتغال، فرانسه و هلند بیشترین میزان ریجکتی ویزای شینگن را در بین کشورهای عضو حوزه شینگن داشته‌اند.

2. کدام کشورها سخت‌گیرترین سفارت‌های ویزای شینگن برای ایرانیان هستند؟

در حال حاضر، گرفتن ویزا از سفارت کشورهایی مثل آلمان، اتریش، سوئیس و هلند سخت شده و بهتر است این کشورها را برای ارائه درخواست ویزای شینگن انتخاب نکنید. این موضوع به ویژه در رابطه با ویزای توریستی شدید‌تر هم می‌شود و این سفارت‌ها حتی گاهی با وجود دعوتنامه هم، درخواست ویزای توریستی متقاضیان ایرانی را رد می‌کنند.

3. کدام کشورها راحت‌ترین سفارت‌های ویزای شینگن برای ایرانیان هستند؟

سفارت برخی کشورهای اروپایی در ایران، نسبت به صدور ویزا برای شهروندان کشورمان سخت‌گیری به مراتب کمتری دارند. از جمله راحت ترین کشورها برای اخذ ویزای شینگن می‌توان به ایتالیا و یونان اشاره کرد. تجربه نشان داده که طی یکی دو سال اخیر، آمار ریجکت ویزای این کشورها پایین‌تر از بقیه بوده است. مجارستان یکی دیگر از گزینه‌های مناسب در این رابطه است.

4. آیا انتخاب سفارت برای اخذ ویزای شینگن مهم است؟

بله، انتخاب سفارت برای اخذ ویزای شینگن بسیار مهم است. سفارت‌های مختلف، سیاست‌های متفاوتی در صدور ویزا دارند. برخی سفارت‌ها سخت‌گیرتر هستند و برخی دیگر راحت‌گیرتر. بنابراین، انتخاب سفارتی که شانس بیشتری برای صدور ویزا به شما می‌دهد، می‌تواند تاثیر زیادی در نتیجه درخواست شما داشته باشد.

5. چه عواملی در انتخاب سفارت برای اخذ ویزای شینگن باید در نظر گرفته شود؟

در انتخاب سفارت برای اخذ ویزای شینگن، عوامل مختلفی باید در نظر گرفته شود. از جمله این عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • آمار ریجکت ویزای سفارت: هرچه آمار ریجکت ویزای یک سفارت پایین‌تر باشد، شانس شما برای گرفتن ویزا بیشتر خواهد بود.
  • شرایط اقتصادی و سیاسی کشور مقصد: اگر کشور مقصد شرایط اقتصادی و سیاسی مناسبی نداشته باشد، سفارت آن کشور ممکن است سخت‌گیری بیشتری در صدور ویزا داشته باشد.
  • سابقه درخواست ویزای شما: اگر قبلاً از سفارتی درخواست ویزا داده باشید و درخواست شما رد شده باشد، احتمال رد شدن درخواست بعدی شما از آن سفارت بیشتر خواهد بود.
  • تجربه سایر افراد: اگر با افرادی آشنا هستید که قبلاً از سفارتی درخواست ویزا داده‌اند، می‌توانید از تجربه آن‌ها در انتخاب سفارت استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *