مهاجرت

اقامت کانادا از طریق خرید ملک چگونه است

از  همین ابتدای مطلب بهتر است این حقیقت را بپذیرید که دریافت اقامت کانادا از طریق خرید ملک در این کشور ممکن نبوده و جزو گزینه های مهاجرتی به این کشور محسوب نمی شود. البته امکان خرید ملک در کانادا برای شهروندان خارجی و غیر مقیم در این کشور وجود دارد، اما منجر به دریافت اقامت این کشور نمی شود.

اگر دوست دارید تا با خرید ملک و سرمایه گذاری در بخش املاک اقامت دائم یک کشور خارجی را بدست آورید می توانید با مراجعه به مطالب چگونه از طریق تمکن مالی اقامت اروپا بگیریم و یا چطور در کوتاه ترین زمان اقامت اروپا بگیریم، اطلاعات خوبی در این زمینه بدست آورید.

چنانچه می خواهید در کوتاه ترین زمان ممکن اقامت دائم کانادا و یا همان پی آر کانادا را بدست بیاورید، باید به سراغ روش های دیگری که در ادامه به توضیح آنها خواهیم پرداخت، بروید.اما قبل از آن بد نیست تا به برخی سوالات متداول و پاسخ های آن در مورد خرید ملک در کانادا بپردازیم.

چه کسی امکان خرید خانه در کانادا را دارد؟

کشور کانادا پذیرای خریداران خانه از تمام کشورهای دنیا است و هیچ محدودیتی در این زمینه برای خرید اعمال نشده است. برخی از بانک های کانادایی تعداد املاک تحت پوشش مالی خود برای هر شخص را به 5 عدد محدود کرده اند و از تاریخ 21 آپریل 2017 مالیات 15 درصدی تحت عنوان Non-Resident Speculation Tax برای خریداران ملک غیر شهروند و غیر مقیم در نظر گرفته شده است.

آیا خرید خانه در کانادا شانس دریافت اقامت و مهاجرت به این کشور را افزایش می دهد؟

مهاجرت به کانادا روندی کاملاً پیچیده است و متاسفانه مالکیت یک خانه فاکتور مهمی برای مهاجرت و اقامت کانادا محسوب نمی شود. البته داشتن یک خانه در کانادا شانس شما را در درخواست ویزا و اقامت این کشور کاهش نمی دهد و به عنوان بخشی از دارایی های مالی و ملکی شما محسوب می شود، اما در روند انتخاب شما تاثیرگذار نخواهد بود.

آیا یک فرد غیر مقیم امکان دریافت وام در کانادا برای خرید ملک در این کشور را دارد؟

بله. معمولاً بانک های کانادایی خواستار این هستند که افراد غیر مقیم و شهروندان خارجی در کانادا حداقل 35 درصد مبلغ را به صورت down payment داشته باشند( به بیانی دیگر، 35 درصد از مبلغ خرید خانه را به صورت نقدی داشته باشند تا حداکثر 65 درصد از ارزش خانه را به صورت وام دریافت کنند). البته قوانین هر بانک با دیگری فرق داشته و ممکن است برخی از آنها سخت گیری بیشتری در زمینه ارائه وام خانه به شهروندان خارجی داشته باشند.

شرایط کلی دریافت وام خانه در کانادا برای شهروندان خارجی چیست؟

برای اینکه واجد شرایط وام خانه به عنوان یک فرد غیر مقیم شوید باید دارای شرایط زیر باشید:

 • برخورداری از حداقل 35 درصد وجه نقد
 • داشتن توصیه نامه بانکی در کانادا
 • برخورداری از فیش حقوقی و اطلاعات قرارداد کاری برای اثبات داشتن درآمد به دلار کانادا و یا آمریکا
 • نامه تمکن مالی بانکی3 ماهه اخیر
 • چک اعتبار کانادایی

آیا کسب درآمد از طریق اجاره به عنوان درآمد در نزد بانک های کانادایی محسوب می شود؟

اگر اجاره مورد نظر برای خانه ای در کانادا باشد مشکلی نیست، اما اگر کسب درآمد از طریق اجاره ملکی در خارج از کانادا باشد، به عنوان درآمد محسوب نشده و برای دریافت وام خانه در کانادا قابل قبول نیست.

برای چه مدت وجه مالی down payment باید در بانک کانادایی باشد؟

به طور معمول، اغلب بانک های کانادایی خواستار این هستند تا متقاضی وجه down payment خود را 30 روز قبل از بسته شدن زمان خرید در بانک قرار دهد. این در حالی است که اکثر بانک های کانادایی خواهان این هستند تا منبع پیش پرداخت شما را از 90 روز قبل ردیابی کنند.

سپرده deposit کانادا چیست، چه موقع به آن نیاز است و چگونه باید آنرا پرداخت کرد؟

بعد از اینکه شما پیشنهادی برای یک ملک در کانادا ارائه دادید، باید سپرده خود را در یک بازه زمانی 24 ساعته آماده کنید که معمولاً در حدود 5 درصد از مبلغ خرید در تورنتو است.

این سپرده و ودیعه توسط کارگزار لیست محرمانه نگه داشته می شود و به هنگام تصرف ملک، بخشی از پیش پرداخت را تشکیل می دهد، از این رو بهتر است در هنگام جستجو برای خرید ملک در کانادا به فکر افتتاح حساب بانکی در این کشور و گذاشتن سپرده در حساب خود باشید. زمانی که برای پرداخت پیش پرداخت و ودیعه خانه آماده بودید، بانک می تواند برای شما یک چک تائید شده و معتبر صادر کند و یا سپرده مورد نظر را از طریق wire transfer ارسال نماید.

انتظار پرداخت چه هزینه هایی را برای خرید خانه در کانادا باید داشته باشم؟

به عنوان یک فرد غیر مقیم و شهروندی خارجی، شما باید مالیات 15 درصدی پرداخت کنید و برای پرداخت هزینه های جانبی دیگر از جمله مالیات انتقال ملک و زمین و هزینه های قانونی آمادگی داشته باشید. در کنار این موارد مالیات سالانه ملک خریداری شده نیز وجود دارد.

برای خرید خانه در کانادا به چه نیروهای متخصصی نیاز خواهید داشت؟

به طور معمول برای خرید خانه در کانادا به عنوان یک فرد غیر مقیم و شهروند خارجی، به یک آژانس املاک، وکیل املاک، بازرس خانه inspector، مامور بیمه، مدیر املاک و یک موسسه مالی و بانک برای دریافت وام نیاز خواهید داشت.

صرف نظر از موارد اشاره شده در بالا، باید این موضوع را تاکید کنیم که اقامت کانادا از طریق خرید ملک در این کشور ممکن نبوده و باید به سراغ روش های مهاجرتی دیگر بروید.در حال حاضر مهاجرت از طریق سرمایه گذاری یکی از روش های محبوب دریافت اقامت دائم این کشور است که در میان متقاضیان دارای مهارت و تخصص کاری از محبوبیت فراوانی برخوردار است. در واقع کشور کانادا پذیرای متقاضیان دارای تجربه کارآفرینی است که دارای پتانسیل لازم برای شروع، مدیریت و یا خرید یک کسب و کار در این کشور هستند.

از این رو دولت کانادا با استفاده از برخی از طرح های سرمایه گذاری خود همواره از این موضوع اطمینان کسب می کند که با استفاده از گزینه های تنوع و توسعه، موفقیتی مستمر را در اقتصاد کانادا رقم می زند.

اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

اصولاً برنامه های سرمایه گذاری توسط دولت کانادا برای جذب تاجران ثروتمند و سرمایه شان به کانادا طراحی شده است. از این رو سرمایه گذاران واجد شرایط و افراد درجه یک خانواده ایشان می توانند با داشتن شرایط زیر اقامت دائم کانادا را دریافت کنند:

 • همانطور که در مقررات دولتی کانادا تعریف شده، شما باید داشتن تجربه مرتبط با یک تجارت را به اثبات برسانید. در واقع، شما باید در 5 سال گذشته از درخواست خود به سفارت کانادا برای حداقل 2 سال یک کسب و کار واجد شرایط را مدیریت و اداره کرده باشید.
 • شما و همسرتان باید دارای مجموع دارایی قانونی به ارزش حداقل 2 میلیون دلار کانادا باشید.
 • تمام اعضای خانواده باید مراحل آزمایش مدیکال کانادا و ارزیابی های امنیتی را با موفقیت گذرانده باشند.
 • شما باید مبلغ 1.2 میلیون دلار کانادا را برای یک بازه 5 ساله و بدون سود در یکی از دو برنامه سرمایه گذاری در دسترس سرمایه گذاری کنید. این نوع سرمایه گذاری توسط دولت کانادا تضمین می شود و در پایان دوره سرمایه گذاری اصل پول به شما بازگردانده خواهد شد.
 • شما همچنین از طریق سیستم مبتنی بر امتیاز و براساس فاکتورهای سن، زبان، تحصیلات، تجربه و زمان حضور در استان کبک  ارزیابی می شوید.

در حال حاضر چندین برنامه مهاجرتی برای اخذ اقامت دائم کانادا وجود دارد که در ادامه به معرفی محبوب ترین آنها می پردازیم:

روند انتخاب متقاضیان در هر دو برنامه فدرال و کبک تقریباً با یکدیگر مشابه بوده و دارای تفاوت های زیر است:

متقاضیانی که قصد شرکت در برنامه های اقتصادی مهاجرتی استان کبک را دارند باید گواهی CSQ را قبل از اپلای اقامت دائم کانادا از دولت فدرال این کشور اخذ نمایند. سپس متقاضیان و افراد وابسته آنها از نظر بهداشت و امنیت مورد ارزیابی قرار می گیرند. باید به این موضوع توجه داشته باشید که دارندگان گواهی CSQ ملزم به اقامت در استان کبک هستند.

بنابر اطلاعات ارائه شده در وب سایت Canada.ca، برنامه سرمایه گذاری مهاجران فدرال از سال 2014 غیرفعال شده و امکان اقدام برای آن وجود ندارد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به مطالب چطور ویزای کار کانادا بگیریم و مهاجرت به کانادا از طریق مهارت و تخصص مراجعه کنید.

ویزای سرمایه گذاری کانادا

برنامه ویزای سرمایه گذاری کانادا شامل استان های زیر می شود:

 •  کبک
 •  منیتوبا
 •  بریتیش کلمبیا
 •  جزیره پرینس ادوارد

ویزای سرمایه گذاری کبک

استان فرانسوی زبان کبک از منابع طبیعی غنی برخوردار است. این استان دارای صنایع هوافضا، اطلاعات و فناوری، بیوتکنولوژی و داروسازی و مواردی است که اقتصاد قدرتمند این استان منحصر به فرد کانادایی را تشکیل داده اند.

در حالت کلی، این استان از متقاضیان واجد شرایط با سرمایه بالا دعوت می کند تا از طریق طرح سرمایه گذاری به کشور کانادا و این استان مهاجرت کنند، شرایط پذیرش این استان شامل موارد زیر می شود:

 • داشتن حداقل دارایی نقدی خالص 2 میلیون دلار کانادایی
 • سرمایه گذاری 1.2 میلیون دلاری در برنامه تضمینی و دولتی کبک برای حداقل 5 سال
 • داشتن حداقل 2 سال تجربه کاری در یک بازه 5 ساله قبل از درخواست ویزای سرمایه گذاری کانادا ( که شامل مهارت برنامه ریزی، مدیریت و کنترل امور مالی، منابع انسانی و مواد اولیه می شود)
 • تصمیم برای اقامت و زندگی در استان کبک
 • دریافت گواهی یادگیری ارزشهای دموکراتیک و ارزشهای کبک برای متقاضی، همسر و فرزندان 16 ساله یا بزرگتر
 • تنظیم قرارداد با یک واسطه مالی مورد تائید استان کبک برای شرکت در برنامه سرمایه گذاری

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت رسمی استان کبک و یا مطلب کار در کبک مراجعه کنید.

ویزای سرمایه گذاری منیتوبا

استان منیتوبای کانادا جایی است که افراد بومی یا به اصطلاح aboriginals برای هزاران سال در آن زندگی کرده اند و به دلیل داشتن زیبایی غیر قابل وصف، فرهنگ و جوامعی که به هم بستگی اعتقاد دارند به استانی شناخته شده در کانادا بدل شده است. این استان نیز به واسطه داشتن منابع طبیعی قوی از اقتصاد قدرتمندی برخوردار است.

وینیپگ پایتخت این استان است و صنایع کشاورزی و گردشگری از دیگر صنایع اصلی اقتصاد این استان به شمار می روند. عموماً سرمایه گذاری در کسب و کار و یا املاک و حتی مزارع استان منیتوبا تصمیم برد – برد و پر سود برای یک بازه کوتاه و یا بلند مدت محسوب می شود.

از این رو دولت این استان برنامه BIS و یا همان جریان سرمایه گذاری در مشاغل منیتوبا را طراحی کرده تا متقاضیان دارای شرایط لازم قادر به سرمایه گذاری در منیتوبا شوند. در حال حاضر دو طرح کارآفرینی Entrepreneur Pathway و سرمایه گذاری Farm Investor Pathway برای متقاضیان در نظر گرفته شده است.

طرح کارآفرینی منیتوبا

علاقه مندان به تجارت با دارای و بودجه مالی بالا می توانند در یک کسب و کار در جریان و یا بیزینس استارت آپی در استان منیتوبا سرمایه گذاری کنند.آنها می توانند به عنوان شریک بخشی از یک کسب و کار شوند و یا یک تجارت را به صورت کامل در این استان خریداری کنند. این stream جایگزین برنامه MPNP-B شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به مطلب مهاجرت از طریق ویزای استارت آپ مراجعه کنید.

این برنامه و جریان برای انتخاب کاندیداهای مناسب سرمایه گذاری در استان منیتوبا استفاده می شود که دارای شرایط زیر باشند:

 • داشتن حداقل بودجه 500 هزار دلار کانادایی
 • داشتن حداقل 3 سال تجربه مدیریت تجاری در یک بازه 5 ساله قبل ازاپلای ویزای کانادا و اقامت این کشور
 • داشتن حداقل مدرک دیپلم
 • قبولی در آزمون زبان انگلیسی با نمره معادل 5 Canadian Language Benchmark یا بیشتر

شما باید حداقل 250 هزار دلار کانادا در منطقه Manitoba’s Capital و یا 150 هزار دلاری در خارج از این منطقه سرمایه گذاری کنید.شما باید به عنوان بخشی از تحقیقات تجاری خود از این منطقه بازدید کنید.

سپس با آماده شدن کلیه اسناد و مدارک، شما باید توافقی را به نام توافق نامه عملکرد تجاری Business Performance Agreement منعقد کنید. تمامی این موارد قبل از کسب نامزدی استانی شما خواهد بود.

جریان سرمایه گذاری در مزرعه

در این برنامه که به نام FIP شناخته می شود، باید در امر مزرعه داری از تجربه کافی برخوردار باشید و نیازمند شرایط زیر است:

 • نیاز به حداقل 500 هزار دلار کانادا موجودی دارد
 • باید آمادگی انجام فعالیت های کشاورزی در روستاهای منیتوبا را داشته باشید
 • دارای حداقل 3 سال تجربه مزرعه داری و تجارت کشاورزی باشید
 • امکان و توانایی سرمایه گذاری حداقل 300 هزار دلار کانادا را در امر تجارت و مزرعه داری در یک زمین کشاورزی روستایی در منیتوبا را داشته باشید

ویزای مهاجرت تجاری جزیره پرینس ادوارد

این برنامه مهاجرتی در سال 2018 دچار تغییر بزرگی شد. این استان کوچک کانادایی دارای برنامه های پویا برای کمک به کارآفرینان است که از طریق برنامه استانی PEI کاندیدای اقامت دائم کانادا شوند.
تا قبل از ماه سپتامبر 2018، برنامه های جریان مالکیت 100 درصد و مالکیت جزئی Partial در دسترس بود که اکنون بسته شده است. در حال حاضر برنامه PEI  که با نام Business Impact Program شناخته میشد، با استفاده از جریان ورک پرمیت و دعوت نامه درخواست ITA اکسپرس اینتری برای راه اندازی کسب و کار در استان PEI، در حال جذب کارآفرینان واجد شرایط است.

شرایط شرکت در این برنامه شامل موارد زیر می شود:

 • دریافت مجوز کار موقت در کانادا
 • بازدید از کسب و کار موجود در PEI
 • حداقل سرمایه گذاری 150 هزار دلار کانادایی برای حداقل 33.33 درصد سهم از یک کسب و کار
 • داشتن موجودی و تمکن مالی 600 هزار دلار کانادایی
 • داشتن تجربه و پیشینه مدیریت کسب و کار
 • مراجعه به وب سایت CIC برای تائید مجوز کار در PEI
 • داشتن حداقل مدرک دیپلم متوسطه
 • داشتن حداقل نمره زبان 4 در CLB
 • ارائه برنامه کاری یا همان بیزینس پلن موجه و قابل

با ورود به کانادا،باید یک توافقنامه را امضا کرده و در طول 2 سال اول، به طور دوره ای در مورد پیشرفت کار خود گزارش دهید. پس از تحقق کلیه شرایط و ضوابط، حداقل سپرده 200 هزار دلاری به شما بازگردانده خواهد شد.

ویزای سرمایه گذاری بریتیش کلمبیا

این برنامه برای توسعه اقتصادی در استان بریتیش کلمبیا طراحی شده است و متقاضی می تواند به همراه همسر و فرزندان تا 18 سال خود برای این برنامه اقدام نماید. شرایط شرکت در این برنامه ویزای کانادا شامل موارد زیر می‌شود:

 • حداقل سرمایه گذاری 200 هزار دلاری کارآفرین
 • ایجاد حداقل یک فرصت شغلی برای یک شهروند و یا فرد دارای اقامت دائم کانادا
 • داشتن تمکن مالی 600 هزار دلاری
 • حومه شهر به تمکن مالی 300 هزار دلاری نیاز دارد
 • دارای تجربه و مهارت در امر مدیریت تجارت و کسب و کار
 • اثبات داشتن توانایی برای انطباق با زندگی در کانادا
 • داشتن مدرک و مهارت زبان انگلیسی

شما می توانید در کنار خانواده یکی از افراد مهم و کلیدی کسب و کار و تجارت خود را به کانادا بیاورید.

برنامه مهاجرت منطقه ای و کارآفرینی

به متقاضی این امکان را می دهد تا به قسمت های کمتر شناخته شده بریتیش کلمبیا نقل مکان کند. کسب و کار شما باید موجب ایجاد کار برای افراد بومی منطقه شود. شما باید از حداقل یک سوم تجارت برخوردار بوده و یا حداقل 1 میلیون دلار کانادا در این تجارت سرمایه گذاری کنید.

اگر یک متقاضی مستقل و تنها هستید، می توانید به عنوان کارآفرین حداقل 200 هزار دلار کانادا سرمایه گذاری کنید؛ چنانچه یک نیروی کلیدی و همراه در تجارت نیز وجود داشته باشد، متقاضی کارآفرین باید حداقل دارای 400 هزار دلار کانادا سرمایه اولیه باشد.

باید حتما آدرس محل سکونت شما در این برنامه، حداکثر در یک محدوده 100 کیلومتری از محل کسب و کار و تجارت شما در کانادا باشد.

با توجه به اینکه دریافت اقامت کانادا از طریق خرید ملک ممکن نیست و تنها می توان از طریق مهاجرت کاری و یا سرمایه گذاری برای این مهم اقدام کرد، پیشنهاد می کنیم که جهت دریافت مشاوره و اقدام برای اخذ اقامت دائم کانادا با مشاوران مجرب نیلگام سفر در ارتباط باشید.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *