مهاجرت

مهاجرت به کانادا بدون مدرک تحصیلی چگونه است

بسیاری از کشورهای جهان اول نظیر آمریکا این الزام را برای مهاجران خارجی به وجود آورده اند تا از یک مدرک تحصیلی و یا حداقل 3 سال تجربه کاری مرتبط برای واجد شرایط شدن در امر مهاجرت به این کشور برخوردار باشند.

اما کشور کانادا که در همسایگی آمریکا قرار گرفته، دارای قوانین متفاوتی است. در حقیقت  برنامه های مهاجرتی بدون نیاز به مدرک تحصیلی کانادا از برنامه هایی که به آن نیاز دارد بیشتر است. در حال حاضر بخاطر کمبود نیرو در بازار کار کانادا، این کشور قصد دارد تا طی 3 سال آینده پذیرای قریب به 1 میلیون مهاجر از سراسر دنیا باشد.

دسته بندی مشاغل مهاجران بر طبق سیستم نظام مند مشاغل ملی ناک کانادا به 3 دسته بدون مهارت، نیمه ماهر و مشاغل حرفه ای و ماهرانه تقسیم می شوند، این بدین معنی است که اگر دارای مدرک تحصیلی نباشید هم یک روش مهاجرتی برای شما برای مهاجرت کاری به کانادا وجود خواهد داشت.

در همین زمینه بد نیست نگاهی به مطالب مهاجرت کانادا چقدر زمان می برد و مهاجرت به کانادا چگونه است بیاندازید.

اگر شما هم قصد مهاجرت به کانادا و دریافت ویزای کانادا را دارید و بخاطر نبود مدرک تحصیلی دچار تعلل شده اید، با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

مهاجرت به کانادا بدون مدرک تحصیلی

به احتمال زیاد تا به حال اسم سیستم اکسپرس اینتری کانادا به گوشتان خورده است. اکسپرس اینتری یک سیستم مهاجرتی آنلاین است که توسط دولت کانادا برای مدیریت پروفایل های کاربران متقاضی دریافت اقامت دائم کانادا و یا همان pr کانادا در سه کلاس اقتصادی نیروی کار ماهر فدرال یا همان اسکیل ورکر، برنامه تاجران ماهر فدرال FST و کلاس تجربه کانادایی استفاده می شود.

متقاضیان خارجی می توانند با مدرک تحصیلی معمولی و یا بدون مدرک تحصیلی در هر یک از این 3 برنامه مهاجرتی شرکت کنند، چون یا مدرک تحصیلی آنها با سابقه کاری شان در ارتباط نیست، جزو شرایط اصلی مهاجرت نیست و یا اینکه نیازمند داشتن حداقل تحصیلات برای شرکت در برنامه است.

بد نیست برای درک بهتر این موضوع نگاهی به جزئیات این 3 برنامه مهاجرتی در کانادا بیاندازیم:

کلاس تجربه کانادایی CEC : نیازمند مدرک تحصیلی نیست، نیازمند حداقل یکسال تجربه کاری در داخل کانادا است. (مهاجرت به کانادا از طریق مهارت و تخصص)

اسکیل ورکر فدرال FSWP: نیازمند حداقل تحصیلات دانشگاهی و حداقل یک سال تجربه کاری است.

کسب و کار ماهر فدرال FSTP: نیازمند مدرک تحصیلی نیست، اما به حداقل دو سال تجربه کاری در مشاغلی نظیر لوله کشی و یا تعمیرات خودرو نیاز دارد.

باید به این موضوع توجه داشته باشید که پروفایل های ساخته شده در سیستم اکسپرس اینتری بر طبق سیستم جامع امتیازدهی CRS امتیازبندی می شوند که به سایر فاکتورهای زیر نیز توجه دارد:

  • سن متقاضی
  • مهارت زبان انگلیسی و یا فرانسوی برحسب معیار CLB
  • سطح تحصیلات (در داخل و یا خارج از کانادا)
  • تجربه کاری (در داخل و یا خارج از کانادا)
  • موقعیت کاری هماهنگ شده با استفاده از جاب آفرو یا دعوتنامه کاری کارفرما
  • کاندیدای نامزدی استانی متقاضی نظیر برنامهاسکیل ورکر ساسکاچوان
  • داشتن اقوام در کانادا
  • امتیازات و فاکتورهای تاثیرگذار پروفایل همسر (در صورت تاهل)

در همین رابطه خواندن مطالب چه استانهایی در کانادا از طریق اسکیل ورکر مهاجر می پذیرند ، مهاجرت کاری به کانادا چگونه است و آیا می توان بدون جاب آفر ویزای کاری کانادا گرفت را به شما پیشنهاد می کنیم.

برنامه نامزدی استانی کانادا PNP

برنامه نامزدی استانی برای رفع کمبودهای خاص بازار کار مطابق با الزامات استانهای کانادا طراحی شده و هر فرد واجد شرایطی امکان شرکت در آن را دارد. خبر خوب اینست که اغلب کمبودهای نیروی کار در بازارهای کار استانی کانادا مربوط به مشاغل بدون مهارت و یا نیمه ماهر نظیر رانندگان کامیون، قصاب های صنعتی، دستیار پرستار و یا سرو کننده غذا و نوشیدنی می شود.

در حال حاضر دو برنامه محبوب استانی PNP شامل برنامه مهارت متوسط آتلانتیک Atlantic Intermediate-Skilled  و رانندگان کامیون برای مسافت های طولانی ساسکاچوان Long-Haul Truck Driver می شود که نیازمند مدرک تحصیلی برای اپلای و دریافت اقامت دائم کانادا نیست.

در همین راستا بد نیست نگاهی به مطالب تمکن مالی وشرایط مورد نیاز اسکیل ورکر ساسکاچوان و معرفی کامل استان ساسکاچوان در کانادا، جدول امتیازبندی اسکیل ورکر ساسکاچوان و جدول مشاغل مورد قبول ساسکاچوان بیاندازید.

برنامه مهارت متوسط آتلانتیک

آن دسته از افرادی که از زندگی در نزدیکی مناطق ساحلی لذت می برند، از شنیدن این موضوع خوشحال می شوند که کشور کانادا به دنبال نیروی کاری خارجی نیمه ماهر و یا بدون مهارت برای مهاجرت، زندگی و کار در یکی از 4 استان مجاور به اقیانوس یعنی نیوفاندلند و لابرادور، جزیره پرینس ادوارد، نوا اسکوشیا و نیو برانزویک است.

از این رو کاندیداهایی که دارای شرایط کاری مشاغل مورد نیاز استانهای ساحلی در کانادا و تجربه کاری در دسته بندی مشاغل ناک سطح مهارت B و یا C هستند، می توانند برای برنامه مهارت متوسط آتلانتیک Atlantic Intermediate-Skilled Program اقدام کنند. به طور معمول سطوح مهارتی B و C مشاغل کانادا نیازمند حداقل تحصیلات متوسطه (دیپلم)، دوره کارآموزی و یا آموزش خاص شغلی است.

پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر به لیست مشاغل مورد نیاز کانادا برای مهاجرت کاری و مطلب مقایسه شهرهای توریستی کانادا مراجعه کنید.

برنامه رانندگان کامیون مسافت های طولانی ساسکاچوان

برخی از استانهای کانادا، کمبود نیروی کار خود را به دسته های بسیار خاص کاری محدود کرده اند، برای مثال استان ساسکاچوان به دنبال جذب رانندگان کامیون بین المللی است. این رانندگان وسایل نقلیه سنگین را به حرکت در آورده و کالاها و مواد اولیه مختلفی را در بین شهرها، نقاط بین شهری، مسیرهای استانی و یا بین المللی جا به جا می کنند. به طور تقریبی درآمد سالانه این دسته از مهاجران در حدود 50.720 هزار دلار در سال است.

این برنامه مهاجرتی به شرکت های حمل و نقل این امکان را می دهد تا رانندگان وسایل نقلیه سنگین را به استان ساسکاچوان بیاورند. متقاضیان این طرح باید دارای شرایط زیر باشند:

  • باید با استفاده از یک مجوز کار موقت خارجی، کار در یک شرکت باربری مجاز در ساسکاچوان را آغاز کنند.
  • اگر شرکت باربری پیشنهاد استخدام شغلی دائم را ارائه دهد، راننده می تواند پس از گذشت حداقل 6 ماه از زمان استخدام و کار در کانادا برای نامزدی استانی SINP ساسکاچوان و اقامت دائم کانادا درخواست دهد.

برنامه اسپانسرشیپ کانادا

همانطور که در مطلب اسپانسرشیپ کانادا در سال 2020 به این موضوع پرداختیم، در صورتی که دارای یک فرد نزدیک از خانواده در کانادا هستید که در حال زندگی در این کشور بوده، دارای حق شهروندی و یا اقامت دائم کانادا است، از کمک و خدمات اجتماعی دولت استفاده نمی کند و از تمکن مالی کافی برخوردار است، می توانید از طرح مهاجرتی اسپانسرشیپ کانادا استفاده کنید.

از این رو این امکان را دارید تا بدون الزام به داشتن مدرک تحصیلی و تنها از طریق دعوتنامه اسپانسرشیپ معتبر به کانادا مهاجرت کرده و در این کشور به زندگی بپردازید. به طور معمول این روند به 12 ماه زمان نیاز دارد و در صورت واجد شرایط بودن فرد دعوت کننده، شرایط خاصی برای شما به عنوان فرد دعوت شده مورد نیاز نخواهد بود.

در همین رابطه خواندن مطالب آشنایی با شرایط اخذ اقامت خانوادگی در کانادا و شرایط ارسال دعوتنامه برای انواع ویزای کانادا را به شما پیشنهاد می کنیم.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به کانادا با مشاوران ما در نیلگام سفر تماس گرفته و متناسب با شرایط کاری و تحصیلی خود در یکی از طرح ها و برنامه های مهاجرتی این کشور شرکت کنید.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *