مهاجرت, ویزا

اقامت موقت کانادا بعد از چند سال به دائم تبدیل می شود

همواره این سوال ذهن افراد زیادی را به خود مشغول می کند که بعد از چند سال می توان اقامت موقت کانادا را به دائم تبدیل کرد، موضوعی که قصد داریم در این مطلب به آن بپردازیم و از زوایای مختلف آنرا به شما توضیح دهیم.

پیش از هر چیز باید به این موضوع توجه داشته باشید که اخذ ویزای توریستی کانادا یا همان ویزای مولتی 5 ساله کانادا هم به منزله اقامت موقت این کشور است، اما به استثنای شرایط خاصی نظیر تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی، امکان تبدیل آن در اکثر مواقع وجود نداشته و تنها می توان تا پایان اعتبار این نوع از ویزای کانادا، در هر بار ورود به خاک این کشور برای حداکثر 6 ماه اقامت داشت.
بد نیست در همین زمینه نگاهی به مطالب چطور ویزای دانشجویی کانادا را به اقامت دائم تبدیل کنیم و مهاجرت به کانادا چگونه است بیاندازید.

آیا می توان با مجوز کار موقت و ویزای کار کانادا برای اقامت دائم این کشوراقدام کرد؟

به معمول اخذ مجوز کار موقت و یا همان ورک پرمیت در کانادا یک مرحله مهم برای اخذ اقامت دائم کانادا محسوب می شود. اگر خواستار دریافت مدرک ارزشمند اقامت دائم کانادا و یا همان کارت pr هستید باید از یکی از روش های زیر برای تبدیل اقامت موقت خود به اقامت دائم اقدام کنید:

برنامه اسکیل ورکر فدرال FSWP 

اگر مهاجرت کاری به کانادا داشته و با استفاده از مجوز کار موقت در حال کار برای یک کارفرمای کانادایی هستید و کارفرما از کار شما راضی بوده و به شما پیشنهاد استخدام دائمی را داده، برای درخواست اقامت دائم کانادا از طریق برنامه اسکیل ورکر فدرال واجد شرایط شناخته می شوید.

به این نوع پیشنهاد کاری، اشتغال هماهنگ شده و یا arranged employment گفته می شود. از این رو نیروی کار خارجی موقت باید تحت برنامه اسکیل ورکر از امتیازات لازم برخوردار باشد. این امتیازها براساس فاکتورهایی نظیر میزان تحصیلات متقاضی، سن، تطبیق پذیری، مهارت های زبانی و جاب آفر به متقاضی تعلق می گیرد.عموماً پروسه درخواست از طریق این برنامه مهاجرتی بین 12 تا 18 ماه زمان می برد.

پیشنهاد می کنیم برای درک بهتر این موضوع به مطالب اسکیل ورکر چیست؟ عملکرد سیستم جامع رتبه بندی CRS و روشهای اخذ جاب آفر برای ویزای کانادا نگاهی بیاندازید.

برنامه نامزدی استانی PNP 

تحت این برنامه مهاجرتی کانادا، متقاضیان می توانند در مدت زمان یک تا یک و نیم سال برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند. به طور معمول نیروی کار خارجی توسط کارفرماها برای مجوز اقامت دائم کانادا نامزد می شوند، اما شرایط هر یک از برنامه های مهاجرت استانی می تواند با یکدیگر متفاوت باشد.

اغلب متقاضیان برنامه نامزدی استانی کانادا نیز باید دارای مهارت و تخصص بالا در مشاغل خاص باشند، این در حالی است که برنامه نامزدی استانی آلبرتا امکان انتخاب و جذب نیروی کار غیر ماهر در برخی مشاغل را نیز دارد.

در همین زمینه خواندن مطلب چطور ویزای کار کانادا بگیریم؟ مهاجرت به کانادا با دعوتنامه کاری و اسکیل ورکر ساسکاچوان کانادا را به شما پیشنهاد می کنیم.

برنامه کلاس تجربه کانادایی CEC

در حالت مهاجرت به کانادا از طریق مهارت و تخصص که با نام CEC شناخته می شود، متقاضیان می توانند در مدت زمان یکسال برای موقعیت اقامت دائم کانادا درخواست دهند. در این برنامه مهاجرتی، آن دسته از متقاضیانی که دارای ویزای اقامت موقت کانادا هستند و قصد تبدیل آن به اقامت دائم را دارند، باید دارای دو سال تجربه کاری در کانادا باشند و یا اینکه از حداقل یک سال تحصیلات عالی دانشگاهی و یک سال تجربه کاری در کانادا برخوردار باشند.

این برنامه مهاجرتی برای آن دسته از نیروی کار موقتی که دارای شرایط و امتیازات لازم برای شرکت در برنامه اسکیل ورکر فدرال نیستند، بسیار پر مخاطب و محبوب است. با توجه به جزئیات زیاد و متفاوت تبدیل اقامت موقت به دائم کانادا، خواندن مطلب دعوت نامه درخواست ITA اکسپرس اینتری کانادا به شما کمک خواهد کرد.

آیا می توان ویزای توریستی کانادا را به اقامت دائم این کشور تبدیل کرد؟

در اغلب موارد، امکان تبدیل ویزای توریستی و موقت کانادا به اقامت دائم این کشور وجود ندارد، مگر اینکه دارای شرایط لازم بوده و از گزینه پناهندگی استفاده کنید و یا شریک زندگی شما دارای حق شهروندی کشور کانادا باشد.

البته در برخی مواقع امکان تبدیل ویزای توریستی به ویزای کار کانادا برای بعضی از متقاضیان وجود دارد. این موضوع تنها زمانی ممکن می شود که شما یک کار تمام وقت و معتبر در کانادا پیدا کرده و روشهای تامین اجازه کار را دنبال کرده باشید.

متاسفانه به دلیل طولانی شدن مدت زمان بررسی درخواست مجوز کار، ممکن است مجبور به ترک خاک کانادا و بازگشت از طریق یک ویزای جدید باشید. در همین زمینه خواندن مطالب مهاجرت به کانادا چقدر زمان می برد و چطور ویزای کانادا بگیریم را به شما پیشنهاد می کنیم.

آیا می توان ویزای تحصیلی کانادا را به اقامت دائم این کشور تبدیل کرد؟

در حال حاضر یکی از بهترین برنامه های مهاجرتی کانادا که امکان تبدیل به اقامت دائم این کشور را نیز دارد، مهاجرت تحصیلی به کانادا است. شما باید از یک دانشگاه کانادایی پذیرش تحصیلی گرفته و با نامه تمکن مالی و موجودی حساب بانکی برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنید.

شما می توانید طی دوره تحصیلی خود در کانادا (2 ساله ارشد و یا 4 ساله کارشناسی) در این کشور به کار دانشجویی پرداخته و پیش از فارغ التحصیلی از دانشگاه های کانادا برای مجوز PGWP درخواست دهید.

در صورت موافقت با مجوز کار تمام وقت PGWP شما، می توانید برای حداکثر 3 سال در کانادا اقامت داشته و در بازار کار این کشور مشغول به کار شوید. سپس می توانید با استفاده از رزومه تحصیلی و سوابق کاری خود در این کشور برای اقامت دائم کانادا اقدام کنید.

شما می توانید در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سیستم طبقه بندی ملی مشاغل ناک کانادا، بررسی هزینه مهاجرت به کانادا درحالت های مختلف، ارزیابی اعتبار آموزشی و بسیاری از جزئیات مفید دیگر به وب سایت نیلگام سفر مراجعه کرده و از مشاوره تخصصی کارشناسان ما برای انواع مهاجرت به کانادا برخوردار شوید.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *