مهاجرت

اقامت یونان چقدر هزینه دارد

در حال حاضر روش های مهاجرتی یونان جزو سریع ترین برنامه های دریافت اقامت اروپا محسوب می شود که در مدت 2 تا 3 ماه کاری شما و اعضای خانواده را صاحب کارت اقامت ارزشمند حوزه شینگن (یونان) می کند؛ کارتی که هر ساله قابل تمدید بوده و به راحتی به شما امکان سفر آزادانه و بدون ویزا به بیش از 30 کشور اتحادیه اروپا و حوزه شنگن را می دهد.

همانطور که در مطلب چرا اقامت یونان برای ایرانیان گزینه مناسبی است، به طور کامل به توضیح این موضوع پرداختیم، دریافت اقامت یونان شامل هزینه های مختلفی می شود که قصد داریم در ادامه این مطلب به توضیح آن بپردازیم.

هزینه های اقامت یونان

پیش از بررسی هزینه های اخذ اقامت یونان، بد نیست به طور مختصر طرح های مهاجرتی در دسترس برای دریافت کارت اقامت یونان را به شما معرفی نماییم:

طرح تمکن مالی یونان

بنابر قوانین دولتی کشور یونان، شهروندان خارجی می توانند از طریق سفارت یونان برای ویزای توریستی شینگن و یا همان ویزای یونان درخواست داده و با حضور در این کشور، نسبت به افتتاح حساب بانکی با حداقل موجودی 25 هزار یورو اقدام کنند.

بر همین اساس، شما باید یکسری امور اداری از جمله دریافت کد مالیاتی را انجام داده و برای ویزای شینگن تایپ D درخواست دهید. باید به این نکته توجه داشته باشید که تنها داشتن موجودی حساب بانکی 25 هزار یورویی در کشور یونان و افتتاح حساب بانکی و دریافت کد مالیاتی کفایت نکرده و شما ملزم به این هستید تا توانایی و تمکن مالی خود را به افسر پرونده اثبات کنید.

به بیانی دیگر، شما باید این موضوع را به اثبات برسانید که دارای میانگین درآمد 40 هزار یورویی در طول سال هستید و این مقدار درآمد از منابع خارج از کشور یونان از محل سپرده بانکی، حقوق بازنشستگی، سود سهام و یا اجاره ملک تامین می شود.

در صورتی که مشکلی برای پوشش هزینه های زندگی خود و خانواده را برای حداقل 2 سال اول زندگی در یونان نداشته باشید، با درخواست ویزای شینگن ملی تایپ D و کارت اقامت یونان شما موافقت خواهد شد و این کارت ارزشمند اقامت اروپا در کمتر از 3 ماه کاری برای شما، همسر و فرزندان زیر 18 سال صادر می شود.

این کارت برای متقاضی و همسر به صورت سالانه قابل تمدید است و برای فرزندان زیر 18 سال با اعتبار 5 ساله صادر می گردد. لازم به ذکر است که حساب بانکی متقاضی در یونان معاف از مالیات بوده و در صورت استمرار شرایط مالی و موجودی حساب مورد نیاز طرح تمکن مالی در یونان، کارت اقامت شما بدون هیچ گونه مشکلی تمدید شده و مسیر درخواست حق شهروندی و پاسپورت این کشور را برای شما هموار خواهد کرد.

اگر این سوال برای شما به وجود آمده که برای دریافت اقامت یونان چقدر باید هزینه کنید، باید به خدمت شما عرض کنیم که هزینه های اخذ اقامت تمکن مالی یونان شامل موارد زیر می شود:

 • هزینه اخذ کد مالیاتی و افتتاح حساب بانکی
 • حداقل موجودی حساب 25 هزار یورویی
 • هزینه درخواست ویزای شینگن تایپ C که برابر با 80 یورو است
 • هزینه کارگزاری وی اف اس گلوبال که معادل 27 یورو است. (شامل وقت سفارت شینگن نیز می شود)
 • هزینه درخواست ویزای شینگن تایپ D که 180 یورو است
 • هزینه صدور و یا تمدید کارت اقامت یونان: 500 یورو

با توجه به اینکه اغلب شهروندان خارجی با قوانین دولتی کشور یونان آشنایی ندارند، بهتر است جهت جلوگیری از بروز ریجکت ویزای شینگن و یا شکست در مسیر اخذ اقامت یونان، از مشاوره تخصصی در این زمینه استفاده کرده و در صورت تمایل از خدمات مهاجرتی یونان گروه شرکت های نیلگام استفاده کنند.

طرح خرید ملک در یونان

این طرح مشابه با برنامه خرید ملک در ترکیه، به شما امکان سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات کشور یونان را می دهد و در مدت زمان کمی کارت اقامت ارزشمند یونان را نصیب شما و خانواده تان می کند.

از این رو شما می توانید با پرداخت حداقل بودجه 250 هزار یورویی یک یا چند ملک را در کشور یونان خریداری کرده و به واسطه خرید ملک از کارت اقامت قابل تمدید این کشور خوش آب و هوا و زیبای اروپایی حوزه شنگن برخوردار شوید.

بنابر قوانین دولتی یونان، امکان کسب درآمد ارزی از طریق اجاره ملک در یونان برای شهروندان خارجی وجود دارد، اما این دسته از افراد ملزم به پرداخت مالیات بر درآمد 8 تا 12 درصدی در طول سال خواهند بود.

طرح خرید ملک که به نام ویزای طلایی یونان معروف است، در کمترین زمان ممکن کارت اقامت شینگن را به شما و اعضای خانواده اختصاص می دهد، لازم به ذکر است که در صورت حضور مستمر شما برای مدت زمان دو سال در کشور یونان، می توانید در سال سوم و در زمان درخواست تمدید کارت اقامت برای حق شهروندی و پاسپورت معتبر یونان اقدام کنید.

زمانی که کارت اقامت یونان برای شما صادر می شود، این امکان را دارید تا در مجموع کشورهای اتحادیه اروپا و حوزه شینگن، بدون نیاز به دریافت ویزا به 34 کشور دنیا سفر کنید.

این در حالی است که با اخذ پاسپورت یونان، تابعیت و امتیاز شهروندی این کشور به شما داده می شود و امکان سفر بدون ویزا و یا با ویزای فرودگاهی به 181 کشور دنیا را داشته و می توانید به راحتی برای انواع ویزای آمریکا، ویزای انگلیس و یا ویزای کانادا درخواست دهید.

هزینه های پیش روی شما برای خرید ملک در کشور یونان شامل موارد زیر می شود:

 • هزینه صدور مجوز اقامت یونان و یا تمدید مجوز: 500 یورو
 • درخواست ویزای شینگن کوتاه مدت: 80 یورو
 • درخواست ویزای شینگن بلند مدت: 180 یورو
 • هزینه های جانبی امور اداری انتقال سند، عوارض شهرداری، مالیات ملک، وکیل، بیمه زلزله و غیره
 • افتتاح حساب بانکی با حداقل موجودی 10 هزار یورویی
 • هزینه خرید ملک با حداقل بودجه 250 هزار یورویی
 • هزینه وقت سفارت و خدمات انگشت نگاری بیومتریک وی اف اس: 27 یورو

در نهایت اگر قصد داشته باشید تا از طرح ثبت شرکت تجاری در یونان برای اخذ اقامت این کشور استفاده کنید، باید برای پرداخت هزینه های زیر خود را آماده کنید:

 • حداقل سرمایه اولیه 250 هزار یورویی
 • هزینه ویزای شینگن تایپ C: 80 یورو
 • هزینه کارگزاری خدمات ویزای یونان: 27 یورو
 • هزینه اسناد رسمی ثبت شرکت تجاری در یونان: 1300 یورو
 • حداقل سرمایه سهام: 4500 یورو
 • حقوق حداقل 3 نیروی کار برای شرکت: حداقل 2500 یورو به صورت ماهانه برای هر نفر
 • هزینه مالیات بر درآمد سالانه: بین 20 تا 26 درصد
 • دریافت مجوز اقامت و تمدید کارت اقامت: 500 یورو

با توجه به اینکه کارت اقامت یونان قابل تمدید بوده و امکان تبدیل آن به اقامت دائم و حق شهروندی و پاسپورت یونان وجود دارد و اینکه می توان به راحتی به سایر کشورهای معتبر دنیا از جمله فرانسه و آلمان بدون اخذ ویزا سفر کرد، هزینه های اعلام شده قابل قبول بوده و در صورت داشتن توانایی مالی ارزشش را دارد.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *