مهاجرت

چه روشهایی برای اخذ اقامت یونان توسط ایرانیان وجود دارد

در این مطلب قصد داریم تا به توضیح روشهای در دسترس دریافت اقامت یونان توسط ایرانیان بپردازیم و جزئیات مختلف از جمله پروسه پیگیری، زمان مورد نیاز و هزینه های آن را در اختیار شما قرار دهیم.

از آنجایی که اخذ اقامت یونان و حضور بلند مدت در کشورهای حوزه شینگن تنها محدود به دریافت وقت سفارت شینگن، حضور در سفارت یونان و اخذ ویزای یونان نمی شود، بهتر است در ادامه با روش های متنوع مهاجرتی اخذ اقامت یونان آشنا شوید.

روش های اخذ اقامت یونان

در حال حاضر کشور یونان یکی از 26 عضو معتبر حوزه شینگن و اتحادیه اروپا است؛ این بدین معنی است که دریافت اقامت یونان به شما این امکان را می دهد تا بدون نیاز به دریافت مجدد ویزا، امکان سفر به بیش از 30 کشور مشهور دنیا از جمله فرانسه، اسپانیا و آلمان را داشته باشید.

شما این امکان را دارید تا با استفاده از ویزای تحصیلی و تحصیل تمام وقت در دانشگاه های یونان، دریافت جاب آفر از کارفرمای یونانی و انجام کار قانونی از طریق ویزای کار یونان، دریافت دعوت نامه اسپانسرشیپ و حمایت مالی از اقوام نزدیک در یونان و یا ازدواج، نسبت به اخذ اقامت یونان اقدام نمایید.

اما باید به این موضوع توجه داشته باشید که روش های ذکر شده در بالا دارای پیچیدگی های خاص خود بوده و زمان بر هستند. از این رو قصد داریم تا در ادامه روشهای سریع‌تر و متداول تری را برای دریافت اقامت ارزشمند این کشور اروپایی به شما معرفی کنیم:

اقامت یونان از طریق تمکن مالی

همانطور که در مطلب چرا اقامت یونان برای ایرانیان گزینه مناسبی است به این موضوع به خوبی اشاره کردیم، یکی از ایده آل ترین روش های در دسترس ایرانیان برای اخذ اقامت یونان، روش تمکن مالی است.

بنابر قوانین دولتی کشور یونان، شما این امکان را دارید تا برای ویزای شینگن تایپ C یونان درخواست داده و با حضور در کشور یونان، برای افتتاح حساب بانکی با حداقل موجودی 25 هزار یورویی اقدام کنید.

البته برای انجام این کار نیاز به گذراندن امور اداری از جمله دریافت کد مالیاتی خواهید داشت. با افتتاح حساب بانکی به عنوان یک شهروند خارجی و واریز مقدار وجه تعیین شده، در مدت زمان کمی کارت بانکی ویزاکارت و مستر کارت برای شما صادر خواهد شد که مزایای زیادی را برایتان به همراه خواهد داشت.

اگر تمایل به شرکت در طرح تمکن مالی FID یونان داشته باشید، باید علاوه بر این موجودی حساب بانکی در کشور یونان، برای ویزای شینگن بلند مدت تایپ D یونان درخواست دهید و توانایی اثبات این موضوع را داشته باشید که از توان مالی کافی (معادل میانگین درآمد سالانه 40 هزار یورو) برای پوشش هزینه های زندگی خود و خانواده در کشور یونان برای حداقل 2 تا 3 سال برخوردار هستید.

لازم به ذکر است که درآمد مورد نظر باید از منابع مالی خارج از کشور یونان تامین شود و می تواند شامل سود سپرده حساب بانکی، سود سهام بورس، حقوق بازنشستگی و یا اجاره هر نوع ملک اداری، مسکونی و یا تجاری باشد.

در روش تمکن مالی یونان، حساب بانکی متقاضی معاف از پرداخت مالیات سالانه است و در صورتی که وضعیت مالی (موجودی حساب بانکی و میزان درآمد سالانه فرد) دارای ثبات و استمرار باشد، علاوه بر تمدید سریع کارت اقامت یونان برای متقاضی، همسر و اعضای خانواده زیر 18 سال، امکان درخواست اقامت دائم یونان و حق شهروندی این کشور پس از گذشت چند سال وجود خواهد داشت.

به بیانی دیگر، اگر تنها تمایل دارید تا به طور سالانه کارت اقامت یونان را تمدید نمایید، ملزم به حضور تمام وقت در کشور یونان نیستید، اما چنانچه قصد دریافت حق شهروندی پاسپورت این کشور را داشته باشید، باید به طور مستمر 2 سال در یونان حضور داشته باشید و در شروع سال سوم برای این امتیاز ارزشمند درخواست دهید.

بد نیست بدانید که کارت اقامت یونان متقاضی و همسر به طور سالانه قابل تمدید است و کارت اقامت فرزندان زیر 18 سال به طور 5 ساله صادر می گردد. در طرح تمکن مالی یونان امکان برداشت از موجودی حساب بانکی ذکر شده وجود دارد، اما باید در زمان تمدید اعتبار کارت اقامت یونان حتماً حداقل موجودی حساب همان 25 هزار یورو باشد، وگرنه احتمال عدم تمدید کارت اقامت از سوی دولت یونان وجود خواهد داشت.

همچنین بد نیست بدانید که امکان تحصیل رایگان فرزندان متقاضی در مدارس و موسسات آموزشی یونان وجود دارد و در صورتی که فرزندان متقاضی برای دو مقطع متوالی به تحصیل در این کشور بپردازند، می توانند برای دریافت پاسپورت و حق شهروندی این کشور اقدام کرده و به دنبال آن، مسیر دریافت اقامت دائم یونان را برای سایر اعضای خانواده هموار کنند.

امکان دیگری که در زمینه اخذ اقامت یونان از جذابیت فراوانی برای شهروندان خارجی برخوردار است، اینست که متقاضیان می توانند با گذشت 3 سال از تمدید کارت اقامت خود، هزینه 5 هزار یورویی را پرداخت کرده و مجوز اقامت خود را به کشورهای دیگر اروپا از جمله آلمان و فرانسه تبدیل کنند و شرایط زندگی بلند مدت را در کشورهای دیگر حوزه شنگن برای خود مهیا کنند.

اقامت یونان از طریق خرید ملک

اگر به عنوان یک ایرانی این سوال چند وقتی است که ذهن شما را مشغول کرده که چطور در کوتاه ترین زمان اقامت اروپا را بگیرید، باید به شما بگوییم که ویزای طلایی یونان و یا همان روش خرید ملک و سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات کشور یونان، بهترین انتخاب پیش روی شما خواهد بود.

بنابر شرایط این طرح فوق العاده مهاجرت به یونان، حداقل بودجه مورد نیاز شما برای خرید ملک واجد شرایط در یونان باید 250 هزار یورو باشد که با احتساب حداقل بودجه افتتاح حساب 10 هزار یورویی و 10 درصد مالیات ملک خریداری شده، باید مبلغ بیشتری به همراه داشته باشید.

فرقی نمی کند که یک یا چند ملک با مجموع ارزش 250 هزار یورو در کشور یونان خریداری کنید، چون موجب می شود تا در مدت زمان کم 2 تا 3 ماه کاری، کارت اقامت قابل تمدید یونان و حوزه شینگن نصیب شما، همسر و فرزندان زیر 18 سال شما شود.

در حال حاضر این مبلغ نزدیک به بودجه مورد نیاز خرید ملک در ترکیه یعنی 250 هزار دلار آمریکا است، با این تفاوت که خرید ملک در یونان به عنوان یکی از کشورهای معتبر اتحادیه اروپا و حوزه شینگن، جواز ورود به بیش از 30 کشور معروف دنیا از جمله سوئد و سوئیس را بدون نیاز به ویزا برای شما و اعضای خانواده صادر می کند.

در عین حال، این هزینه در مقابل بودجه 500 هزار یورویی خرید ملک در اسپانیا بسیار کمتر بوده و مزایای مشابهی را برای فرد به همراه دارد.

با خرید خانه، ملک تجاری و یا اداری واجد شرایط در کشور یونان، کارت اقامت به صورت 5 ساله برای شما صادر شده و قابل تمدید خواهد بود. این در حالی است که می توانید در صورت تمایل ملک مورد نظر را اجاره داده و کسب درآمد ارزی کنید. اما باید به خاطر داشته باشید که باید بین 8 تا 12 درصد مالیات سالانه پرداخت نمایید.

شما این امکان را دارید تا در صورت تمایل انجام صفر تا صد امور خرید ملک و اخذ اقامت یونان را به کارشناسان مجرب گروه شرکت های نیلگام بسپارید. به طور کلی روند پیگیری پروسه این طرح به شرح زیر است:

 • نخست برای وقت سفارت و ویزای توریستی شینگن از طریقی کارگزاری وی اف اس درخواست می شود
 • سپس با دریافت ویزای یونان، سفری 8 روزه برای فرد در نظر گرفته می شود
 • با ورود به کشور یونان، کارشناس و مترجم نیلگام از متقاضی استقبال کرده و وی را همراهی می کند
 • سپس با راهنمایی کارشناس نیلگام برای اخذ کد مالیاتی و افتتاح حساب بانکی اقدام می شود
 • افتتاح حساب بانکی برای انتقال وجه مورد نیاز خرید ملک الزامی است، اما از جانبی موجب صدور ویزاکارت و مسترکارت و منفعت متقاضی می گردد
 • در مرحله بعدی با معرفی سایت های خرید و فروش ملک در یونان، بهترین گزینه های برای شما انتخاب و ارائه می شود
 • سپس با انتخاب ملک، انتقال وجه، پرداخت عوارض و مالیات و انجام امور اداری انتقال و ثبت سند، ملک مورد نظر خریداری می شود
 • در مرحله بعدی متقاضی به کشور مبدا برگشته و با همراهی کارشناس نیلگام برای ویزای شینگن تایپ D اقدام می کند
 • در نهایت با پیگیری الباقی امور و صدور ویزای ملی شینگن، کارت اقامت یونان ظرف 2 تا 3 ماه کاری برای متقاضی، همسر و فرزندان زیر 18 سال صادر می شود.

این امکان برای متقاضی دارنده کارت اقامت یونان وجود دارد تا برای کارت اقامت والدین خود و والدین همسر نیز اقدام نماید.در همین رابطه بد نیست تا نگاهی به مطلب ” برای دریافت اقامت یونان چقدر باید هزینه کنیم” بیاندازید.

اقامت یونان از طریق ثبت شرکت تجاری

در نهایت آخرین روش پیشنهادی به شهروندان ایرانی برای اخذ اقامت یونان، ثبت شرکت در این کشور است. در این روش که در مقایسه با تمکن مالی و خرید ملک پیشنهاد نمی شود، شما نیاز به حداقل 250 هزار یورو سرمایه کار، حداقل 3 نیروی کار با درآمد ماهانه 2500 یورو و گذراندن روند نسبتاً پیچیده ثبت شرکت و پرداخت مالیات 20 تا 26 درصدی به صورت سالانه هستید.

با توجه به اینکه فعالیت تجاری و راه اندازی کسب و کار در یونان نیازمند داشتن تجربه و اطلاعات لازم درباره قوانین مالیاتی و دولتی در رابطه کار در این کشور اروپایی است، توصیه می کنیم که بدون داشتن آگاهی این روش را برای دریافت اقامت یونان انتخاب نکنید و حتماً از مشاوره کارشناسان مجرب در این زمینه بهره مند شوید.

در نهایت می توان اینطور گفت که کسب اقامت یونان سرآغاز پیشرفت فردی و خانوادگی در قلب اروپا و حوزه شنگن است و می تواند مزایای بسیار متنوعی را برای شما به همراه داشته باشد که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم:

 • دریافت سریع کارت اقامت یونان (بین 2 تا 3 ماه کاری)
 • امکان تمدید نامحدود اعتبار کارت اقامت
 • برخورداری از امکان تحصیل رایگان متقاضی و فرزندان وی در موسسات آموزشی با کیفیت یونان
 • امکان ثبت شرکت تجاری
 • امکان کسب درآمد ارزی از اجاره ملک
 • برخورداری از شانس بیشتر برای درخواست انواع ویزای کانادا و یا ویزای آمریکا
 • شرایط آب و هوایی و فرهنگی فوق العاده
 • امنیت بالا
 • هزینه های بسیار مناسب زندگی در مقایسه با سایر کشورهای حوزه شنگن
 • ارائه کارت اقامت 5 ساله به فرزندان زیر 18 سال
 • امکان اخذ شهروندی و پاسپورت یونان
 • امکان تبدیل کارت اقامت یونان به سایر کشورهای اتحادیه اروپا و حوزه شنگن
 • امکان دریافت اقامت برای والدین متقاضی و همسر
 • نبود نیاز به حضور مستمر در خاک یونان
 • بهره مندی از حساب بانکی بین المللی و مسترکارت و ویزاکارت به نام
 • امکان سفر و حضور در 34 کشور معتبر دنیا بدون نیاز به اخذ ویزا
 • سرمایه گذاری پرسود در کشور یونان
 • امکان استفاده از گزینه دو تابعیتی ایرانی و یونان

در صورتی وجود هرگونه سوال و ابهامی در رابطه با روش های اخذ اقامت یونان، تنها کافیست با همکاران ما در گروه شرکت های نیلگام تماس گرفته و با رزرو وقت مشاوره، از تمامی اطلاعات تخصصی برنامه های مهاجرتی ایده‌آل یونان باخبر شوید.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *