مهاجرت

بهترین روش دریافت قطعی اقامت ترکیه

شاید تا همین چندسال پیش هیچ‌کس حتی فکرش را هم نمی‌کرد که مهاجرت به ترکیه و دریافت اقامت این کشور به یکی از گزینه‌های برجسته و اصلی برای ایرانیان تبدیل ‌شود. از طرفی این کشور مقصد جذاب تفریحی و توریستی شهروندان ایرانی و افراد زیادی از سراسر دنیا بوده است، اما طی چند سال اخیر با تبدیل شدن این کشور به یکی از قطب‌های تحصیلی، تحصیل در دانشگاه‌های بین‌المللی و کم‌هزینه ترکیه نیز به گزینه جذاب و قابل دسترسی برای شهروندان ایرانی بدل شده است.

در عین حال وضع قوانین جدید توسط دولت ترکیه برای جذب سرمایه‌های خارجی و شروع پروژه‌های عظیمی نظیر شبکه متروی جدید، سومین فرودگاه استانبول و کانال استانبول این کشور را از لحاظ اقتصادی، کاری و تجاری بیش از پیش مطرح ساخته و موجب شده تا افراد زیادی به فکر مهاجرت و دریافت اقامت این کشور بیافتند. در ادامه قصد داریم تا به توضیح کامل روش‌های دریافت اقامت و حق شروندی کشور ترکیه بپردازیم.

روش‌های دریافت حق شهروندی و اقامت ترکیه

اگر شما هم به فکر تغییر هستید و می‌خواهید تا کار، تحصیل، اقامت و زندگی را در یکی از برترین کشورهای آسیایی-اروپایی تجربه کنید، می‌توانید از طریق طرح‌ها و روش‌های مختلف ارائه‌شده در ترکیه به این مقصود برسید. ترکیه جزو آن دسته از کشورهایی است که از جهات مختلف فرهنگی، اقلیمی، توریستی، تحصیلی، اقتصادی، تجاری و همچنین اقامتی دارای فرصت‌ها و جاذبه‌های فراوانی بوده و مقصد بسیار ایده‌آلی برای شهروندان ایرانی محسوب می‌شود. البته همانطور که مطلع هستید ایرانیان عزیز می‌توانند بدون نیاز به دریافت ویزا برای حداکثر ۹۰ روز در کشور ترکیه اقامت داشته باشند، اما زمانی که حرف از دریافت اقامت موقت و دائمی به میان می‌آید، افراد ملزم به استفاده از یکی از طرح‌های قانونی دولت ترکیه هستند که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

دریافت اقامت از طریق تحصیل

یکی از متداول‌ترین روش‌های رفتن به ترکیه و دریافت اقامت این کشور، روش تحصیلی است. همانطور که پیش‌تر در مطلب مزایای برتر تحصیل در کشور ترکیه به این موضوع اشاره کردیم مواردی نظیر کیفیت آموزشی، اعتبار بالای مدارک دانشگاهی، امکان دریافت بورسیه تحصیلی، امکان انجام کار دانشجویی، پایین بودن هزینه‌های تحصیل و زندگی، عدم نیاز به دریافت ویزا، مدرک زبان انگلیسی و نبود دغدغه داشتن شرط سنی و گپ تحصیلی همگی موجب شده تا تحصیل در کشور ترکیه به انتخابی بی‌نظیر و استثنایی برای دانشجویان ایرانی بدل شود. متقاضیان ادامه تحصیل در ترکیه می‌توانند با گذراندن دوره‌های پیش‌نیاز تحصیلی، آزمون زبان تومر و آزمون یوس YOS به دو زبان ترکی استانبولی و یا انگلیسی در کالج و دانشگاه‌های برتر خصوصی و دولتی کشور ترکیه به تحصیل مشغول شوند.

با تحصیل در ترکیه کارت اقامت یکساله برای دانشجوی بین‌المللی صادر شده و فرد می‌تواند تا پایان زمان تحصیل خود در ترکیه، مجوز کار دانشجویی و اقامت خود در این کشور را تمدید کند. اما شرایط اقامت پس از فارغ‌التحصیلی نیز برای دانشجویان بین‌المللی دانشگاه‌های ترکیه فراهم شده و متقاضیان می‌توانند با دریافت اقامت یکساله به کار تمام‌وقت در این کشور مشغول شده و پس از گذشت۵ سال از زمان ورود، برای دریافت کارت اقامت دائم اقدام کنند.

دریافت اقامت از طریق کار

یکی دیگر از روش‌های دریافت اقامت کشور ترکیه، دریافت مجوز کار و فعالیت در بازار کار بین‌المللی این کشور است. البته بنابر تجربه، مادامی که به عنوان یک نیروی کار خارجی دارای صلاحیت و مهارت لازم برای حرفه وشغل مربوطه در کشور ترکیه باشید و آشنایی کامل با زبان ترکی استانبولی داشته باشید، محدودیتی برای کار بدون مجوز کار در این کشور نخواهید داشت. اما بنابر قانون کار کشور ترکیه، مهاجرانی که قصد کار و زندگی در ترکیه برای طولانی مدت را دارند ملزم به ارائه مدارک زیر و دریافت ویزا و مجوز کار در این کشور هستند:

  • پاسپورت
  • ۱قطعه عکس
  • فرم درخواست الکترونیکی
  • فرم درخواست کار
  • فرم پیشنهاد کار کارفرمای ترک
  • مدارک تحصیلی
  • کد ملی مخصوص افراد خارجی
  • آدرس ایمیل و کد رمز دولتی کارفرما

از آنجایی که شهروندان ایرانی می‌توانند بدون نیاز به دریافت ویزا به صورت پیش‌فرض و توریستی برای ۹۰ روز در ترکیه اقامت داشته باشند، معمولا ابتدا به ساکن برای دریافت ویزای کار و مجوز کار اقدام نمی‌کنند. اما مشکل اینجاست که چنانچه به صورت عادی به کشور ترکیه سفر کرده و در آنجا مشغول به کار شوید، به هنگام خروج از کشور ترکیه بخاطر تجاوز از مدت زمان اقامت قانونی، مشمول پرداخت جریمه نقدی خواهید شد.

معمولا ویزای کار مهاجران با اعتبار یکساله برای افراد صادر می‌شود و در صورت ادامه اقامت در کشور ترکیه و تمدید قرارداد کاری در این کشور، با اعتبار ۳ ساله و سپس ۶ساله برای فرد صادر خواهد شد.

با فعالیت در زمینه‌های مختلف کاری در کشور ترکیه می‌توانید برای دریافت کارت اقامت یکساله اقدام کرده و پس از گذشت ۵ سال برای دریافت کارت اقامت دائم درخواست دهید. مشاوره رایگان خرید ملک در ترکیه۰۲۱-۷۵۲۳۷ بنابر قوانین کشور ترکیه چنانچه فردی برای ۸سال در کشور ترکیه اقامت داشته باشد و برای مدت زمان ۶سال به کار قانونی در این کشور مشغول باشد، مجاز به دریافت مجوز کار دائمی در این کشور خواهد بود.

موقعیت اقتصادی و تجاری خاص کشور ترکیه موجب شده تا برندهای بین‌المللی و متعددی در این کشور به داد و ستد و فعالیت بپردازند و بدین خاطر بازار کار پر جنب و جوش و پر رقابتی را در آسیا و منطقه خاورمیانه به وجود بیاورند. از این رو بدون شک داشتن تحصیلات عالیه، مهارت‌های متنوع و کارآمد کاری و توانایی تعامل و ارتباط با کارفرما و همکاران ترک، متضمن شغل مناسب و موجهی برای شما در کشور ترکیه خواهد بود.

دریافت اقامت و حق شهروندی از طریق تابعیت

بنابر قوانین دولت ترکیه چنانچه برای چند سال متمادی به طور قانونی در کشور ترکیه زندگی کنید، واجد شرایط برای دریافت حق شهروندی از طریق قانون تابعیت خواهید بود. این روش یکی از متداول‌ترین روش‌های دریافت تابعیت و حقوق شهروندی در کشور ترکیه است. بر همین اساس در صورتی که از طریق ویزای کار و یا ویزا و مجوز تحصیلی برای ۵سال در کشور ترکیه زندگی کرده باشید، می‌توانید به صورت قانونی برای دریافت حق شهروندی و تابعیت این کشور اقدام نمایید.

دریافت اقامت و حق شهروندی از طریق ازدواج

بنابر قوانین دولت ترکیه چنانچه شما به عنوان یک فرد خارجی با یک شهروند کشور ترکیه ازدواج کنید، می‌توانید پس از گذشت ۳سال از زمان ازدواج برای اخذ حق شهروندی و تابعیت کشور ترکیه اقدام نمایید. برگزاری ازدواج در داخل و خارج از کشور ترکیه از نگاه مسئولان مربوطه قابل قبول بوده و فرد تنها ملزم به ارائه مدارک و گزارش ازدواج به وزارت امور خارجه کشور ترکیه است. پس از انعقاد ازدواج با شهروند کشور ترکیه، شما از ویزا و کارت اقامت یکساله برخوردار می‌شوید که قابل تمدید بوده و اجازه کار و زندگی در خاک کشور ترکیه را برای شما فراهم می‌کند و در نهایت پس از گذشت ۳ سال از زمان ازدواج و استمرار آن، امکان درخواست دریافت تابعیت و حق شهروندی ترکیه را خواهید داشت.

دریافت اقامت و تابعیت از طریق خرید ملک

اما بنابر قانون جدید دولت ترکیه که توسط رئیس جمهور این کشور در سال ۲۰۱۸ وضع شد، افراد می‌توانند با خرید ملکی با ارزش ۲۵۰ هزار دلار و شرکت در طرح سرمایه‌گذاری ملکی در این کشور ، در کمترین زمان ممکن از مزایای اقامت، حق شهروندی و پاسپورت کشور ترکیه برای خود و خانواده برخوردار گردند. شما می‌توانید با استفاده از این گزینه علاوه بر سرمایه‌گذاری، از مزیت کسب درآمد ارزی از طریق اجاره ملک در ترکیه بهره‌مند شوید. لازم به ذکر است که شما ملزم به نگهداری ملک مورد نظر برای حداقل ۳سال در ترکیه خواهید بود و حق فروش آن را برای این بازه زمانی نخواهید داشت.

با خرید ملک ۲۵۰ هزار دلاری در ترکیه می‌توانید در سریع‌ترین شکل ممکن (۱ تا دو ماه کاری) به همراه همسر و فرزندان زیر ۱۸سال خود از مزایای حق شهروندی، اقامت دائم و پاسپورت و تابعیت کشور ترکیه بهره‌مند شوید.

اما استفاده از این طرح مستلزم رعایت مواردی نظیر اطمینان از قیمت واقعی ملک در ترکیه، دریافت استعلام از سازمان ثبت و نقشه‌برداری، داشتن پایان‌کار ساختمان، برگه مالیاتی، آماده‌سازی مدارک ملکی و هویتی، ارائه اسناد بانکی انتقال وجه ملک، ترجمه مدارک، دانش زبان ترکی و آشنایی کامل با مقررات دولت کشور ترکیه و پروسه‌های مربوطه است. از این رو گروه شرکت‌های نیلگام با ارائه خدمت جدید خرید ملک و دریافت حق شهروندی و پاسپورت کشور ترکیه راه پر پیچ و خم و نسبتا دشوار سرمایه‌گذاری در این کشور جذاب را برای شهروندان ایرانی هموار ساخته است.

شما می‌توانید با عقد قرارداد با گروه شرکت‌های نیلگام با اطمینان خاطر از بین بهترین املاک مسکونی کشور ترکیه، ملک مورد نظر خود را خریداری کرده و علاوه بر همراهی و راهنمایی و انجام تمامی امور مربوطه توسط نماینده نیلگام در رسانهکشور ترکیه، از تخفیف تا سقف ۲۰ درصد خرید ملک برخوردار شوید. این بدین معنی است که با همراهی نیلگام شما می‌توانید تنها با پرداخت مبلغ ۲۰۰ هزار دلار در بهترین مناطق و شهرهای مطرح کشور ترکیه ملک خود را خریداری کرده و از مزایای حق شهروندی و پاسپورت ترکیه بهره‌مند شوید.

سرمایه‌گذاری در یک شرکت برای دریافت اقامت و تابعیت

شما همچنین می‌توانید با سرمایه‌گذاری ۵۰۰ هزار دلاری در یک شرکت ترکی و یا خرید سهام یک شرکت ترکی برای دریافت سریع حق شهروندی و پاسپورت کشور ترکیه اقدام کنید. اما در صورت استفاده از این گزینه نیز حق برداشت سرمایه‌ و پول خود را برای مدت ۳ سال نخواهید داشت.

طرح سپرده بانکی برای دریافت اقامت

در عین حال شما می‌توانید مبلغ ۵۰۰ هزار دلار آمریکا را به عنوان سپرده برای مدت ۳ سال نزد یکی از بانک‌های معتبر کشور ترکیه بگذارید و از این طریق برای دریافت حق شهروندی، تابعیت و پاسپورت کشور ترکیه در کمترین زمان ممکن اقدام کنید. شما همچنین می‌توانید از طریق خدمت جدید گروه شرکت‌های نیلگام یک حساب بانکی مسترکارت و ویزاکارت زراعت‌بانک باز کرده و علاوه بر سرمایه‌گذاری از خدمات متنوع کارت بانکی و بین‌المللی مسترکارت و ویزاکارت در سراسر دنیا نظیر خرید اینترنتی، انتقال وجه ارزی، برداشت وجه ارزی، دریافت سود ارزی و سایر موارد استفاده کنید.

کارآفرینی در ترکیه و دریافت اقامت و پاسپورت این کشور

یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به ترکیه و دریافت حق شهروندی و اقامت در این کشور، تاسیس یک شرکت در ترکیه است. اما تنها در صورتی که شرکت و یا سازمان شما حداقل برای ۵۰ نفر شهروند ترک فرصت کاری ایجاد کند، می‌توانید برای دریافت اقامت دائم، حق شهروندی و پاسپورت کشور ترکیه اقدام نمایید. بد نیست به این موضوع نیز اشاره کنیم که برای استفاده از هریک از روش‌های مهاجرت، اقامت و دریافت حق شهروندی ترکیه شما باید حداقل دارای ۱۸ سال سن بوده، در سلامت کامل به سر ببرید، آشنایی نسبی با زبان ترکی استانبولی داشته باشید، دارای درآمد موجهی بوده و هیچگونه سابقه کیفری نداشته باشید.

با دریافت حق شهروندی و پاسپورت کشور ترکیه شما این امکان را خواهید داشت تا بدون نیاز اولیه به گرفتن و گذراندن پروسه ویزا به بیش از ۷۱ کشور دنیا از جمله استرالیا، کره‌جنوبی، ژاپن، مالزی، کویت سفر کنید و در عین حال علاوه بر برخورداری از خدمات درمانی دولتی، از مزایای بازنشستگی ترکیه پس از ۶۰ سالگی بهره‌مند شوید. همچنین این امکان برای شما وجود دارد تا به صورت همزمان دارای چند تابعیت باشید و از خدمات رایگان و دولتی تحصیل برای خود و فرزندانتان استفاده کنید. گروه شرکت‌های نیلگام (ایران آنکارای سابق) با برترین خدمات دریافت اقامت و اخذ پذیرش تحصیلی کشورهای معتبر دنیا، همواره آماده ارائه مشاوره رایگان و پاسخگویی به سوالات شما عزیزان است.

مشاوره رایگان دریافت پاسپورت ترکیه۰۲۱-۷۵۲۳۷

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *