ویزا

چطور اقامت دائم شینگن بگیریم

همانطور که می دانید حوزه معتبر و ارزشمند شنگن از 26 کشور اروپایی نظیر آلمان، فرانسه، سوئد، اسپانیا، پرتغال، سوئیس و غیره تشکیل شده که به افراد دارای اقامت این کشورها و دارندگان ویزای شنگن اجازه سفر و حضور در هر یک از این کشورها را می دهد.

از این رو بسیاری از افراد واجد شرایط در سراسر دنیا به این فکر هستند تا به طور مستمر از این مزیت ویژه استفاده کنند؛ از این رو به دنبال این هستند تا از مرحله دریافت ویزای شینگن چندبار ورود گذشته و با کسب ویزای طلایی، برای اخذ اقامت دائم شینگن اقدام کنند.

بر همین اساس، قصد داریم تا در ادامه به معرفی جزئیات دریافت اقامت دائم شینگن بپردازیم.

ویزای طلایی شینگن چیست؟

ویزای طلایی شنگن همان حق شهروندی و یا اقامت دائم اروپا و حوزه شنگن از طریق سرمایه گذاری است. از این رو می توان گفت که این برنامه مهاجرتی مناسب متقاضیان ثروتمند و دارای تمکن مالی بالاست که می خواهند با استفاده از سرمایه گذاری قابل توجه ارزی و یا خرید املاک و مستغلات، اقامت دائم یک کشور به خصوص حوزه شنگن را دریافت کنند.

اگر برای دریافت این نوع از ویزای شنگن درخواست دهید، شما و اعضای درجه یک خانواده (همسر و فرزندان) امکان دریافت مجوز اقامت کشور مورد نظر در حوزه شینگن را داشته و می توانند در صورت ادامه وضعیت سرمایه گذاری، اقامت خود را به صورت نامحدود تمدید نمایند.

به طور معمول، برای صدور ویزای طلایی و کارت اقامت شنگن الزامی به حضور فرد و خانواده در کشور مورد نظر نبوده و یا اینکه زمان حضور و اقامت کمی مورد نیاز خواهد بود. این بدین معنی است که اجباری به نقل مکان و مهاجرت دائم به کشور اروپایی برای دریافت اقامت شنگن وجود ندارد.

البته در اغلب موارد، در صورتی که قصد دریافت اقامت دائم شینگن و یا حق شهروندی اروپا را از طریق سرمایه گذاری داشته باشید، اقامت پیوسته و مستمر( 5 تا 10 ساله) در کشور مورد نظر الزامی خواهد بود.با در نظر گرفتن این موضوع که دارنده ویزای طلایی و اعضای خانواده وی امکان سفر و حضور آزادانه به تمامی کشورهای حوزه شنگن را دارند، طرح سرمایه گذاری و مهاجرتی اقامت دائم شینگن بسیار جذاب به نظر می رسد.

در صورتی که اخذ ویزای طلایی اروپا منجر به دریافت حق شهروندی اتحادیه EU شود، فرد این اجازه را دارد تا با پاسپورت دریافتی و تابعیت جدید به طور تقریبی به بیش از 100 کشور دنیا سفر کند.
در همین زمینه، خواندن مطلب آشنایی با منطقه شینگن و کشورهای عضو شینگن را به شما پیشنهاد می کنیم.

دریافت کارت اقامت دائم شینگن از طریق سرمایه گذاری

شما می توانید با انجام سرمایه گذاری در کشورهای اتحادیه اروپا EU و زندگی در کشور مورد نظر خود برای مدت 5 سال، از اقامت دائم شینگن برخوردار شوید. به طور معمول مجوز اقامت دائم شنگن به خودکار تمدید می شود، اما ممکن است این شرایط براساس قوانین یک کشور متغیر باشد.

در هر صورت شما با دریافت کارت اقامت دائم شینگن نیازمند تمدید آن هستید، اما پروسه اپلای آن شبیه به درخواست یک کارت شناسایی جدید نیست. در این بین، برخی از کشورهای به خصوص نظیر پرتغال، هیچ شرایط اقامت الزامی برای اخذ مجوز اقامت دائم شینگن ندارند.

حق شهروندی اتحادیه اروپا با استفاده از سرمایه گذاری

با دریافت ویزای طلایی شینگن، تضمینی برای کسب حق شهروندی اروپا وجود ندارد. برای دریافت حق شهروندی برخی از کشورهای اتحادیه اروپا از طریق ویزای طلایی، شما باید به مقدار مشخصی در کشور مورد نظر حضور داشته و زندگی کنید.

شرایط لازم برای دریافت حق شهروندی از طریق سرمایه گذاری کاملا به کشور صادر کننده آن بستگی دارد که می تواند به معنی زمان تقریبی 10 سال حضور و زندگی در کشور مورد نظر باشد.
اما برخی از کشورهای این حوزه نظیر یونان در مدت زمانی کمتر از 7 سال و یا بدون شرایط الزامی اقامت، حق شهروندی را به متقاضی واجد شرایط اهداء می کنند.

در همین رابطه خواندن مطلب چگونه از طریق تمکن مالی اقامت اروپا بگیریم را به شما پیشنهاد می کنیم.

مقدار سرمایه مورد نیاز ویزای طلایی شینگن

مقدار سرمایه مورد نیاز برای سرمایه گذاری و دریافت ویزای طلایی شنگن نسبت به هر کشور متغیر است. برخی از کشورها نظیر اسپانیا، پرتغال و یا یونان اقامت اروپا را از طریق سرمایه گذاری در بخش املاک، شرکت ها، اوراق قرضه دولتی و یا صنایع خاص ارائه می دهند. در این حالت به طور معمول، مقدار سرمایه گذاری از 500 هزار یورو بیشتر نخواهد بود.

اما از جانبی دیگر، کشورهای دیگر حوزه شنگن نظیر سوئیس، ایتالیا و اتریش روش های دیگر سرمایه گذاری که نیازمند فعالیت بیشتر است را نظیر ایجاد فرصت های کاری مطالبه می کنند و مقدار سرمایه مورد نیاز در این کشورها بیشتر است.

آیا می توان برای دریافت ویزای طلایی و اقامت اروپا از وام بانکی استفاده کرد؟

خیر، این امکان میسر نیست. اگر شما قصد سرمایه گذاری در اروپا برای دریافت اقامت دائم شینگن را داشته باشید، باید این موضوع را به اثبات برسانید که پول سرمایه گذاری شده کاملاً به نام و برای شما بوده و هیچ وام و پول قرضی در آن دخیل نیست.

اگر قصد خرید یک ملک را داشته باشید، ممکن است سند و مبلغ رهن در برخی از کشورها مورد قبول واقع شود. اما با این حال باز هم نیاز دارید تا مبلغ پیش پرداخت خرید ملک در آن کشور را آماده داشته باشید، شما ابن امکان را دارید تا در این روش از وام بانکی استفاده کنید، اما باید بخاطر داشته باشید که قوانین این موضوع در هر یک از کشورهای حوزه شنگن متغیر بوده و ممکن است در همه نقاط این اجازه داده نشود.

برای اطلاع از جزئیات اقامت اروپا به مطالب نحوه تمدید ویزای شینگن در زمان اقامت در اروپا مراجعه کنید.

شرایط مورد نیاز دریافت ویزای طلایی شنگن

در حالت کلی شرایط الزامی ویزای طلایی شامل موارد زیر می شود:

 • اینکه صاحب تمام پولی باشید که قصد استفاده در سرمایه گذاری دارید
 • اینکه این مقدار پول را به صورت قانونی کسب کرده باشید
 • دارای هیچگونه سوءسابقه نباشید
 • توانایی پوشش هزینه های خود و خانواده را در مدت زمان اقامت و حضور در اروپا داشته باشید

کدامیک از کشورهای اتحادیه اروپا ویزای طلایی ارائه می دهند؟

بنابر اطلاعات وبسایت schengenvisainfo، کشورهای اروپایی ارائه دهنده ویزای طلایی شامل موارد زیر می شوند:

 • اسپانیا
 • پرتغال
 • یونان
 • ایتالیا
 • مالت
 • سوئیس
 • اتریش
 • بلژیک

اسپانیا

متداول‌ترین روش دریافت ویزای طلایی اسپانیا سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات این کشور است. شما نیازمند این هستید تا برای شرکت در این طرح، یک ملک با حداقل ارزش 500 هزار یورو خریداری کنید.

شرایط این طرح به شرح زیر است:

برای واجد شرایط بودن ویزای طلایی اسپانیا، باید دارای یکی از موارد سرمایه گذاری زیر باشید:

 • سرمایه گذاری حداقل 500 هزار یورویی در املاک و مستغلات اسپانیا
 • سرمایه گذاری در سهام یک شرکت معتبر اسپانیایی و یا داشتن سپرده بانکی حداقل 1 میلیون یورویی
 • حداقل سرمایه گذاری 2 میلیون یورویی در اوراق قرضه دولتی

مزایای استفاده از این طرح شامل موارد زیر می شود:

 •  حداقل شرط اقامت وجود ندارد
 •  تمام اعضای خانواده متقاضی می توانند از مزیت سفر آزادانه به کشورهای حوزه شنگن بهره مند شوند
 •  اگر قصد زندگی در اسپانیا را داشته باشید، امکان دریافت اقامت دائم این کشور را ظرف مدت 5 سال دارید و در عین حال می توانید حق شهروندی و پاسپورت معتبر اسپانیا را ظرف 10 سال از حضورتان در این کشور دریافت کنید

در همین رابطه بد نیست به معرفی مرکز درخواست ویزای اسپانیا ملقب به BLS نگاهی بیاندازید.

پرتغال

طرح سرمایه گذاری ویزای طلایی پرتغال با مبلغ 250 هزار یورو شروع می شود و دارنده ویزای طلایی شینگن می تواند پس از گذشت 5 سال برای اقامت دائم شینگن و حق شهروندی این کشور اقدام نماید.

شرایط طرح ویزای طلایی پرتغال

برای واجد شرایط بودن در این طرح سرمایه گذاری نیازمند داشتن یکی از فاکتورهای زیر هستید:

 • خرید یک ملک با حداقل ارزش 500 هزار یورو
 • خرید یک ملک با حداقل عمر 30 ساله در منطقه بازآفرینی شهری با حداقل ارزش 350 هزار یورو
 • حداقل یک میلیون یورو انتقال سرمایه انجام دهید
 • حداقل 10 موقعیت کاری ایجاد کنید
 • حداقل سرمایه گذاری 350 هزار یورویی در بخش تحقیقات علمی
 • حداقل سرمایه گذاری 250 هزار یورویی در بخش های هنر، فرهنگ و آثار باستانی
 • حداقل سرمایه گذاری 500 هزار یورویی در کسب و کارهای کوچک و متوسط

مزایای طرح ویزای طلایی پرتغال

 •  گزینه های سرمایه گذاری با حداقل بودجه 250 هزار یورویی
 •  تنها با صرف 2 هفته از زمان خود در سال و حضور در پرتغال می توانید ویزای خود را تمدید کنید
 •  می توانید پس از گذشت 5 سال، بدون نیاز به زندگی در این کشور برای حق شهروندی پرتغال درخواست دهید. البته داشتن روابط دوستانه و یا فامیلی و یادگیری زبان پرتغالی از شرایط لازم دریافت حق شهروندی این کشور است
 •  شما و خانواده درجه یک شما امکان سفر آزادانه به کشورهای این حوزه (هلند، سوئد، فرانسه، آلمان و غیره) را دارد

خواندن مطالب مرتبط بررسی شرایط و هزینه های زندگی در پرتغال و بررسی شرایط کار در پرتغال را به شما پیشنهاد میکنیم.

یونان

شما می توانید با خرید ملکی با حداقل ارزش 250 هزار یورو در یونان و یا استفاده از سایر گزینه های سرمایه گذاری، ویزای طلایی شنگن یونان و اقامت یونان را دریافت کنید. این در حالی است که حداقل مدت زمان اقامت در یونان برای تمدید ویزا مورد نیاز نیست. اما اگر بخواهید تا حق شهروندی یونان را دریافت کنید، ملزم به زندگی و اقامت در این کشور برای حداقل 7 سال هستید.

شرایط طرح ویزای طلایی یونان

 • خرید ملک با حداقل ارزش 250 هزار یورو
 • حداقل سرمایه گذاری 400 هزار یورویی در اوراق قرضه دولتی یونان
 • حداقل سرمایه گذاری 400 هزار یورویی در یک شرکت معتبر یونانی
 • حداقل سرمایه گذاری 400 هزار یورویی در سپرده های بانکی یونان

مزایای طرح ویزای طلایی یونان

 •  نبود نیاز به حداقل شرایط اقامت
 •  گزینه های سرمایه گذاری نسبتا کم هزینه و معقول
 •  قابلیت تمدید ویزای شینگن و کارت اقامت در هر 5 سال ( در صورت حفظ سرمایه گذاری)
 •  امکان دریافت حق شهروندی یونان پس از گذشت 7 سال از اقامت در این کشور
 •  امکان سفر آزادانه به کشورهای حوزه شنگن برای خود و خانواده
 •  این ویزا می تواند همسر و فرزندان زیر 21 سال خانواده را شامل شود.

در همین زمینه خواندن مطالب مرتبط چطور در کوتاه ترین زمان اقامت اروپا بگیریم، اخذ اقامت یونان چگونه است و معرفی سایت های خرید و فروش ملک در یونان را به شما پیشنهاد می کنیم.

قبرس

قبرس دو نوع  از ویزای طلایی شنگن را ارائه می دهد. یکی از آنها به حق شهروندی و دیگری به اقامت دائم و نامحدود  شنگن منتهی می شود.

برای دریافت حق شهروندی از طریق سرمایه گذاری در قبرس، شما باید مبلغ 2 میلیون یورو در این کشور سرمایه گذاری کنید. شما همچنین باید مبلغ 75 هزار یورو به صندوق تحقیق و توسعه Cyprio و 75 هزار یورو به سازمان توسعه اراضی اهدا کرده و در مجموع 2 میلیون و 150 هزار یورو هزینه کنید.

لازم به ذکر است که در این برنامه، امکان دریافت حق شهروندی قبرس جنوبی در مدت زمان 6 ماه وجود دارد. برای اخذ اقامت دائم قبرس، شما باید یک ملک با حداقل ارزش 300 هزار یورو خریداری کنید. مجوز اقامت این کشور مشمول اعضای خانواده نیز شده و می توان فرزندان زیر 25 سال را نیز در این طرح مورد پوشش قرار داد.

ایتالیا

امکان دریافت اقامت و حق شهروندی این کشور حوزه شنگن از طریق خرید ملک وجود ندارد. از این رو برای دریافت ویزای سرمایه گذاری و یا همان ویزای طلایی شنگن ایتالیا، شما باید در یک شرکت سرمایه گذاری کرده و یا مقدار معینی از پول را اهدا کنید.

شرایط طرح ویزای طلایی ایتالیا

برای واجد شرایط شناخته شدن در این طرح، نیازمند شرکت در یکی از سرمایه گذاری های زیر هستید:

 • سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولتی ایتالیا
 • حداقل سرمایه گذاری 500 هزار یورویی در یک شرکت دارای فعالیت در ایتالیا
 • حداقل سرمایه گذاری 250 هزار یورویی در یک کسب و کار خلاقانه و استارت آپ
 • کمک های خیرخواهانه در زمینه های فرهنگی، آموزشی، مدیریت امور مهاجرت، تحقیقات علمی، حفظ آثار فرهنگی و میراث طبیعی

مزایای طرح ویزای طلایی ایتالیا

 • امکان سفر آزادانه به تمامی کشورهای حوزه شنگن برای فرد و اعضای خانواده
 • امکان تمدید هر دو سال یکبار ویزا در صورت حفظ مبلغ سرمایه گذاری در ایتالیا
 • امکان درخواست اقامت دائم شینگن بعد از گذشت 5 سال اقامت
 • امکان درخواست حق شهروندی ایتالیا با گذشت 10 سال از زمان اقامت

در همین رابطه خواندن مطلب ویزای ایتالیا و مهم ترین نکات دریافت ویزای ایتالیا را به شما پیشنهاد می کنیم.

مالت

این کشور مشابه شرایط قبرس، دو نوع از ویزای طلایی شینگن را ارائه می دهد که به دریافت اقامت دائم شینگن و یا حق شهروندی این کشور منتهی می شود.

شما باید برای واجد شرایط بودن ویزای سرمایه گذاری مالت و دریافت حق شهروندی این کشور دارای شرایط زیر باشید:

 • حداقل سرمایه گذاری 650 هزار یورویی در صندوق توسعه ملی دولت و 150 هزار یورویی اوراق قرضه و سهام مصوب دولت
 • خرید و یا اجاره یک ملک با حداقل ارزش 350 هزار یورو در مالت و تعهد زندگی برای حداقل 5 سال در این کشور

با استفاده از این برنامه، شما می توانید پس از گذشت یکسال برای حق شهروندی مالت اقدام کنید. در عین حال، برای داشتن شرایط لازم اقامت دائم مالت از طریق سرمایه گذاری، شما باید دارای شرایط زیر باشید:

 • حداقل سرمایه گذار 250 هزار یورویی در اوراق قرضه دولتی
 • حداقل سرمایه گذاری 30 هزار یورویی در صندوق ایالتی مالت
 • زندگی در مالت از طریق خرید و یا اجاره ملک در این کشور

این برنامه دریافت حق شهروندی را تضمین نمی کند، اما زندگی در مالت و سفر آزادانه به کشورهای حوزه شنگن برای متقاضی وجود دارد.

سوئیس

برنامه ویزای طلایی سوئیس نسبت به سایر کشورهای اروپایی سخت گیرانه تر است. برای دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری در سوئیس، شما باید یکی از سرمایه گذاری های زیر را انجام دهید:

 • ایجاد یک شرکت که فراهم کننده فرصت های کاری برای شهروندان سوئیسی باشد
 • پرداخت مالیات سالانه 150 تا 1 میلیون کرونی (که به شهر و بلوک شما بستگی دارد)

در این میان زمان الزامی حضور در سوئیس برای دریافت اقامت دائم شینگن و حق شهروندی این کشور نیز به مراتب بیشتر است. از این رو شما باید برای حداقل 10 سال در این کشور زندگی کنید تا از امکان اقامت دائم برخوردار شوید و با 12 سال زندگی در این کشور برای حق شهروندی سوئیس درخواست دهید.

شما می توانید در صورت تمایل به کسب اطلاعات درباره مجوز ورود به سوئیس مطلب ویزای سوئیس را مطالعه کنید.

اتریش

این کشور مشابه سوئیس بوده و نمی توان با خرید ملک در اتریش و یا سرمایه گذاری های ساکن از ویزای طلایی این کشور برخوردار شد. برای دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش، شما باید در چیزی سرمایه گذاری کنید که موجب ایجاد فرصت کاری شده و بر اقتصاد اتریش تاثیر مثبت بگذارد.

این گزینه شامل موارد زیر می شود:

 • حداقل سرمایه گذاری 10 میلیون یورویی مستقیم در کسب و کار
 • حداقل سرمایه گذاری 3 میلیون یورویی در صندوق توسعه دولت

در همین راستا خواندن مطلب مرتبط راهنمای اخذ ویزای توریستی اتریش را به شما پیشنهاد می کنیم.

بلژیک

این کشور از برنامه ویزای طلایی با استفاده از خرید ملک در این کشور برخوردار نبوده و سرمایه گذاری فرد باید حالت فعالی داشته باشد. به بیانی دیگر، برای اینکه واجد شرایط ویزای طلایی بلژیک شوید، باید یک شرکت را در این کشور با حداقل سرمایه 350 تا 500 هزار یورو برای یک بازه 5 ساله راه اندازی کنید.

شما تنها پس از گذشت 5 سال از اقامت در این کشور امکان درخواست حق شهروندی بلژیک را دارید.

برای دریافت اطلاعات کلی در مورد مجوز ورود به بلژیک ، مطلب ویزای بلژیک و راهنمای دریافت انواع آن را مطالعه بفرمایید.

آیا کشورهای خارج از اتحادیه اروپا هم دارای ویزای طلایی هستند؟

بله کشورهای زیر نیز مشمول برنامه ویزای طلایی می شوند:

 • آنتیگوا و باربودا
 • کانادا
 • مونته نگرو
 • نیوزلند
 • سنگاپور
 • کیتس و نویس
 • لوسیا
 • ایالات متحده آمریکا
 • ترکیه
 • بریتانیا

راحت ترین کشور اروپایی برای گرفتن اقامت

بنابر آخرین فهرست بدست آمده، راحت ترین کشورهای اروپایی برای دریافت اقامت دائم شینگن شامل موارد زیر می شوند:

 • اتریش
 • پرتغال
 • ایتالیا
 • مالت
 • بلژیک
 • سوئیس
 • یونان
 • اسپانیا
 • لتونی
 • موناکو

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *